Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PSti


PSti
tag

Esetleg írj techpowerupnak, látom a gpu-z se ismeri a kártyát. Hátha ők tudnak segíteni.

(#2) MasterDeeJay válasza PSti (#1) üzenetére

Már ismeri (v2.58), én küldtem nekik be csak a bejegyzés megírásakor még a teszteket a régivel futtattam. (2.57)
Techpowerupnak én segítek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) strike-force


strike-force
őstag

Pöpec írás, mindig várom ezeket a modern barkácsolásokat! :) :R A konfignál 3-szor néztem meg hogy jól látom-e a 128 GIGA ramot bakker! :D :D

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) MasterDeeJay válasza strike-force (#3) üzenetére

Köszi!
ECC REG ram az olcsó használtba. Így vettem 8x16gb-ot. Ezeknek ilyen 5-8eft között van darabjuk. 50eft alatt volt a 128Gb. Tuningolni ezt is lehet.
AI-hoz jól jön, meg ha kell ramdisknek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) ffodi


ffodi
veterán

Köszi az írást és az említést. :)

Az alábbi képen egy Titan V hátulja. A BIOS mod mellett a megjelölt alkatrészek cseréjét/módosítását (amik vélhetően 0R értékű ellenállások) én még tuti kipróbálnám. Elég szembetűnő és "gyanús" különbség a tiédhez képest.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6) ffodi válasza ffodi (#5) üzenetére


ffodi
veterán

Közben találtam Tesla V100-ról és egy Quadro GV100-ról is képet, ott is a fentiek szerint vannak beültetve az alkatrészek, ami érdekes.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7) MasterDeeJay válasza ffodi (#6) üzenetére

Akkor egy próbát megér, megcsinálom.
Mondjuk furcsa hogy mindegyiken egyforma, mert a titan V-nél pont máshogy kellene állnia a kevesebb ram miatt meg a más táp miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) ffodi válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, furcsa, de lehet csak a PCI-E sávszélt állítja.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9) MasterDeeJay válasza ffodi (#8) üzenetére

Ahogy utána néztem támogat "Polarity Inversion and Lane Reversal" lehet annak a hardveres beállítása hogy ne működjön rendesen.
Tényleg eléggé közel van a pcie sávokhoz.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) MasterDeeJay válasza ffodi (#8) üzenetére

Próbálgattam értékeket, a board ID-t állítja az a sor.
Azzal van a gond hogy maga a GPU-ban lévő falcon tárolójába van beírva a GPUID (1DF4) meg az ahhoz tartozó board IP.
A board id-t azt a moddolt nvflash ki tudja játszani, de a cpuid-t kellene csesztetnem azaz a falcont kijátszani, a v100-as biosát csak az azonos gpuid-s gpu fogadja be.
Másik lehetőség hogy moddolt bios csak azt meg alá kell írni mert szintén nem eszi meg a falcon.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Szépen hasít, jó vétel volt! :C :C

Hogy áll a +PCIe csatornák kérdése? Az mondjuk "csak2 a hab a tortán, MI-nek az az 1 csatorna is elég, mert 16GB VRAM-nál szinte mindent el tud intézni kártyán belül.

[ Szerkesztve ]

(#12) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#11) üzenetére

Sajnálatos módon a pcie csatornákat a falcon mögött lévő GPU-ba írt firmware vezérli. Az meg még nem törték fel, pontosabban van egy leaked komplett nvidia forráskód de abba nem mentem bele.
A kártyát eladtam, pontosabban beszámítattam (100eft-ért) egy RTX 3080 FE-be ami kissé vegyes, azaz vram kevesebb jóval, tensor teljesítményre viszont ugyan az. Játékra az RTX erősebb. AI-ra meg kísérletezek a 16Gb-os A770-essel mert vannak már jó optimlaizációk.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Akkor jól végződött a dolog! :C

Sok terület van, ahol bőven ér annyit!

Én most a 4060Ti/16GB-oson gondolkodom, mint következő váltás.
Bár a 3090 valamivel gyorsabb, és a VRAM is több(24GB), de az a 300+ W-os fogyasztás és annak üzemeltetési kockázatai nekem nem biztatóak. A 4060Ti szimpatikusabb, és a kicsit idősebb "bátyja"(a 3090-es) nekem elég túlárazottnak tűnik.

Közben találtam egy összehasonlítást a Titan V, Radeon Pro VII és RX5700-ak között, valahova elraktam a címet, "mindjárt" hozom!
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.