Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179151) INTELligent válasza FerNandor (#179095) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm! :R

szimpláncsak: na ez tök jó, már csak az a kérdés, hogy a felső mennyire szélálló. Mert tegnap kellett rájönnöm, hogy hiába lenne elég 6°C-on a karmelegítő, de azt úgy átfújja a szél, hogy csak na.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179152) xy.zsolt válasza INTELligent (#179151) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én veszek egy futógatyát holnap....ami alá megy majd egy vékonyabb leggings amit most is használok. Ha ez sem elég akkor tekerjen az akinek fizetnek azért ;] A felsőre meg Ő is írta, hogy inkább egy szélfogóréteg alá való mint legfelső rétegnek, pl 6 fokban.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179153) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Más, Elkezdtem az idei második zselatinkúrámat. Csirkelábat, gumicukrot nem eszem így a hideg idő előtt jót tesz majd az ízületeknek....vagy csak placebo ez is :) de ártani nem árthat.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179154) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#179146) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt én feltenném egy állítható stucnira. ;]

xyzsolt...Csirkelábat, gumicukrot nem eszem...pedig mennyivel jobb, főleg a húslevesben és a kólás. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179155) Csokicsibesz válasza INTELligent (#179151) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Érdemes ilyen időben szélálló mellényt használni. Talán ZolkoW javasolta régebben a Decás futómellényt, nyáron épp le volt akciózva és vettem is egyet, vagy 4 vagy 5 ezer ft volt. Teljes mértékben elégedett vagyok vele.
Én ilyen időben használok egy alap réteget (sima technikai poló, decás ezer vagy 2 ezer forintos már nem tudom pontosan) arra húzom rá a hosszú mezt és arra rá a mellényt. Lehet variálni szépen, hogy melyiket nyitod, csak az egyiket, csak a másikat, vagy mindkettőt.

(#179156) xy.zsolt válasza Csokicsibesz (#179155) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 :K Ha ez így nem elég akkor nem tekerek. Ez lett az új téli felsőm.....fasza. Az autósok is látnak rendesen és meleg.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179157) 6030D válasza Hasaggymeg (#179154) üzenetére


6030D
Ármester

Húslevesben a kólás gumicukor? Hmm, kipróbáljuk...

Használ itt valaki Polar M400-at?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179158) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#179155) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez most nem én voltam, de más gyártmányú szélmellényem van, és tényleg jó dolog. Tegnap is milyen jó lett volna... asszem, a gravellel kevesebbet szoktam menni hűvösben, montival meg nem vagyok gyors :) de tegnap azért bőven mentem 30 fölött is, a vékony aláöltöző + Decás TÉLI kabát bizony kicsit kevés volt, a mellemen csak átfújta a menetszél. pedig 7 fok körül volt. Nem beszélve arról, hogy menjen a sötét erdőbe az, akinek két anyja van, pedig nálunk medvék sincsenek. Őzek vannak. Meg rókák, de azt nem láttam. (kéne egy bicós fejlámpa is..)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179159) flash- válasza ZolkoW (#179146) üzenetére


flash-
veterán

hát értem,bár ha gyorsabban számolná akkor talán nem lenne ennyi késés,egyébként ha emelkedőzik az ember akkor általában valamennyire folytonos -nem változik méterenként a meredekség - ,(aszfalton) úgyhogy egy dobogókőre vagy hasonló " hosszabb" emelkedőkre teljesen jó
hídnál már vicces, pl mire már felérek még akkor százalékot mutat illetve már lejtőn megyek le még 0át jelez pár sec ig :DDD
érdekes még mondjuk a brytonnál hogy 1,5 százalékot mutat de 0.5(1% alatt nem jelez) öt nem,gondolom ez már csak szofteveres konfigon múlik. vajon garmin se?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179160) xy.zsolt válasza flash- (#179159) üzenetére


xy.zsolt
őstag

országúton többnyire tényleg folytonos, de emelkedős ösvényeken emlékeim szerint minden csak nem az :) Az enyémnek is van 3-4 mp késése, de a hidas példád már durva lenne nekem is.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179161) arcitec válasza xy.zsolt (#179156) üzenetére


arcitec
addikt

És még nagyon jól is néz ki. Megadnád a linket ahol be lehet szerezni? Köszönve..

(#179162) xy.zsolt válasza arcitec (#179161) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Megadom, de nem szeretnék Alis vs eredeti Santini párbajba belemenni senkivel :) [link] [link] Én az utóbbi helyről vettem és adtam elsőre 4 csillagot még teszt nélkül, amit utólag maximumra módosítottam mert jó a méret és a zipzár is....és kellően meleg, jó anyagú mez.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179163) arcitec válasza xy.zsolt (#179162) üzenetére


arcitec
addikt

OK. Egyetértek, de azt leírhatom, hogy nekem is csak "márkás" cuccaim vannak és hát persze olyanok is minőségre. Rogelli - még megfizethető áron - ami mára már mintha kisebb választékban lenne a pár évvel korábbiakhoz képest, de van már mindenem, kivéve az őszit. Köszi...

[ Szerkesztve ]

(#179164) Hasaggymeg válasza arcitec (#179161) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem sem csúnya, csak...mi a f@szt keres rajta egy fagyi meg egy sportújság reklámja, mikor te már egyszer kifizetted az árát a boltban?! :W

ZolkoW...csalóka idő van, dédnagyanyám jellemezte volt úgy, hogy foga van a napnak. Kinézel az ablakon és szinte a rövidnadrág kísért, majd az erdőben, a domb északi oldalán, már kissé nyirkosan ereszkedve vacogsz hosszú, átmeneti nadrágban és téli felsőben is. :U Télire valahova a Himalája déli lábához kellene költözni, aztán ha hideg van napokig csak felfele menni különböző szinten levő szállásokig, majd egy-egy melegebb napon visszaereszkedni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179165) flash- válasza xy.zsolt (#179160) üzenetére


flash-
veterán

lehet reggel van még és azért írtam hidat, felüljárót akartam írni :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179166) FerNandor válasza xy.zsolt (#179162) üzenetére


FerNandor
őstag

Húztál amúgy ez alá még aláöltözőt is a 6 fokban?

Mi ez a zselatin kúra? Egyszer egy ismerős mondta, hogy mondták neki, hogy ízületi fájdalmakra jó egy teáskanál natúr zselatin pl teába. És amúgy azt mondta, hogy használt...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179167) xy.zsolt válasza flash- (#179165) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én is felüljáróra gondoltam ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179168) xy.zsolt válasza FerNandor (#179166) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Persze, hogy húztam....a pillanatnyi avatarom ellenére nem vagyok hóember :D plusz mellényt is mert nem sok zsír van rajtram
Pontosan az a kúra ahogy leírtad, én vízzel tolom le, de a lényeg ugyanaz. 2 hétig minden nap, 2 étkezés között. Évente 2x (tavasszal és ősszel) ismétlem, idén így döntöttem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179169) 6030D válasza Hasaggymeg (#179164) üzenetére


6030D
Ármester

Mert így úgy néz ki, mintha te is versenyző lennél, és lennének szponzoraid. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179170) INTELligent válasza Hasaggymeg (#179154) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ezen akkorát szakadtam :DDD.

Csokicsibesz: olyanom van, köszi a tippet :K . Csak ugye a mellény a karon pont nem fog semmit. Mondjuk lehet az volt a gond tegnap, hogy "jó idő van felkiáltással" hiányzott az aláöltöző :D.

ZolkoW: pedig Te írtad korábban a szélmellényt :K , pont emiatt csaptam le egyre aprón (4k volt a dekás szélmellény + karmelegítő + téli lábmelegítő, amit elég jól lehet variálni, főleg, hogy hosszú ujjú mezem nincs, csak aláöltözetem).

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179171) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#179164) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hogy nézne már ki natúrban :F és mi bajod az Algida-val? Ha szereti a sofőr akkor talán már csak ezért sem genyóskodik.....kicsi részleteken is múlhatnak a dolgok ;) Erről jut eszembe, hogy 3 napja már nem is dudáltak rám :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179172) FerNandor válasza xy.zsolt (#179168) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Akkor annyira nem passzentos, hogy ne férjen be alá egy aláöltöző, de ahogy látom, neked picit nagy lett az L. Én egy "Northwave"-es felsőt rendeltem, de még utazik.

Neked használt valamit amúgy az a zselatin?
Én mindig elfelejtettem inni, de most, hogy szedem a magnézium port is, majd azzal együtt intézem és akkor nem felejtem el.

Más:
Van valami oldal, ami a kerékpárokkal ismerkedőknek írja le, hogy mondjuk egy országútin milyen hangok a normálisak használat közben? Sajnos én ilyen "hangokat halló" típus vagyok. Az autónál is így vagyok sajnos.

Például: ha rossz úton gurulok, ami repedezett, hézagos, akkor fémes hanggal mintha berezonálna, vagy zörögne valami alulról a hajtás felől. Ez mi lehet? Normális-e?

Vagy: tegnap állítottam a váltón, mert múltkor észrevettem, hogy a legkisebb fokozatban (tehát a legnehezebb fokozatban) hangja van a láncnak a hátsó koszorún (amit mondjuk nem értek, mert pár hete volt állításon,) sőt, még az első váltóba is beleért a lánc. Tegnap állítgattam és azt vettem észre, hogy visszafelé tekerve a lánc a legkisebb keréken hátul (visszafelé még mindig) olyan furán megy a legkisebb fogaskeréken, mintha csak pár fog után illeszkedne, pattanna be és ennek pici hangja, van, de ugye nem hátrafelé tekerünk... Előrefelé lehet, hogy nem volt ilyen, viszont más hangja van ebben a legkisebb fokozatban, mint máshol.
Majd ma tesztelem délután, hogy minden oké-e.

Vagy pl. az normális-e, ha a lánc minimálisan, de nem egyenesen fut, hanem picit imbolyog.
Meg ilyenek.. :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179173) xy.zsolt válasza FerNandor (#179172) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Elsőre kicsit bőnek tűnt, de miután felvettem az aláöltözőt már jobb volt. Az ujja nem rövid ami fontos télen....az M-es ujja ami 2cm-el rövidebb szerintem már rövid lenne. Egy téli mez amúgy se feszüljön rám úgy mint egy nyári....a levegő is szigetel :D és a derekánál is jó, hogy nem olyan rövid mint a nyári mezeké. A zipzár is jól működik. Ezekkel a cuccokkal úgy vagyok ha szuper és 2 szezont kibír már oké....szerintem ezzel sem lesz gond az anyagát nézve. 2 szezon után úgyis ráunok és újat vennék :)
Nem mindent értek pontosan amit írsz, de a lánc ne imbolyogjon szerintem. Nekem nagyon rázós úton pl az fvk rezonál be....lehetne állítani rajta, de inkább kerülöm emiatt is a szar utakat. Visszafelé tekerve is gond nélkül kéne, hogy fusson a lánc.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179174) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#179171) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább nyalnának,mi?! Csajoknak nem is rossz! :DDD

FerNandor...gyakori,hogy a legkisebben,mely általában új,kevésbé használt/kopott,kissé darál a lánc.Ugyanez, érdekes módon,a legnagyobbra,mely szintén kevésbé kopott/használt már nem érvényes,meer ott sokkal több fogba kapaszkodik a lánc.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179175) tacto válasza 6030D (#179157) üzenetére


tacto
aktív tag

Csak az utodjat, de eleg szeszelyes, ami a bt-t (de legalabbis a telefonos appot illeti).

(#179176) 6030D válasza tacto (#179175) üzenetére


6030D
Ármester

Kiírta, hogy kevés a hely, de nem jövök rá hogy kell törölni, ha lehet, akkor az összeset egyszerre.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179177) Kasya


Kasya
nagyúr

Azt olvastam valahol, hogy a Cube biciklik hajlamosak a nyikorgásra. Lehet ennek alapja?

(#179178) polonic válasza Kasya (#179177) üzenetére


polonic
félisten

Az enyém meg a feleségemé sem nyikorgott, amíg be nem zúzták.
Bár mindkettő új és trekking.

[ Szerkesztve ]

(#179179) tacto válasza 6030D (#179176) üzenetére


tacto
aktív tag

Es az asztali gepen valo Flow szinkronizacio sem tesz semmit ezzel?

(#179180) arcitec válasza Kasya (#179177) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt a butaságot hol is olvastad? Végy akkor Caprine-t és társait... ;]

[ Szerkesztve ]

(#179181) arcitec válasza polonic (#179178) üzenetére


arcitec
addikt

No és mi lett a bringával? Meg lett javítva?

(#179182) Hasaggymeg válasza 6030D (#179176) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zasszonynak 430 van, de nem nagyon szoktam belemerülni...maga az óra írja ki, hogy tele van? Az alkalmazásban biztos lehet törölni a memóriát valahol. :F Lehet csak rég nem volt szinkronizálás, nem?

Kasya...ez olyan mintha azt mondanád, hogy a Fordok hajlamosak a mittoménmire. Milyen típus, melyik motorral szerelt, milyen évjárat és kismillió stb. A karbon vázakra gondolsz?...mert a felszerelés mindegyiknél kábé ugyanaz a Sram,Shimano,Alex Rims, Mavic,DT Swiss, Selle Italia, Jagwire,KMC,FSA,VP stb....sőt, hát a vázakat is kábé ugyanaz a néhány nagy tajvani, vagy éppen kínai óriás készíti mindegyik nagyobb márkának. :F
Szerk: ha jobban belegondolok, talán összeszerelésben lehetnek különbségek, de sokan még azt is távol keleten végeztetik és a Cube-ról nem igazán hallottam ilyen negatív visszajelzést. (AlexRims/Shimano "gyári" kerekeimen a LTD Pro-n tény, hogy 50 km után meglazultak a küllők, amit pl. hírből sem hallottam a Mavic-al, és mivel tudtommal azt a Cube magának készíti, saját alkalmazottakkal, saját üzemében, ez lehet egy kis hiba náluk, ugyanakkor ha ez általános is lenne, akkor is könnyen orvosolható probléma.)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179183) polonic válasza arcitec (#179181) üzenetére


polonic
félisten

Folyamatban van.
Új első kereket kap, plusz féktárcsa, hátsó kerék centrírozás.
A csomagtartóról jött le a festék, valószínű azon csúszott. Villán az egyik matrica sérült, alatta festés nem. Villa maga nem. Valami nemtom mibe belerakták, amivel megnézték és azt mondták az nem.
Egész jól megúszta szerintem. Most a biztosítós szarakodás lesz.

(#179184) ZolkoW válasza INTELligent (#179170) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is nagy "rajongója" vagyok a mellényeknek, csak ebből pont nem decás van, míg kb. minden másból igen :) - Csak ezért írtam.
Juteszembe, tegnap előrelátóan felhúztam a kamáslit is a nyári cipőre, és jól tettem. Ebből pont nem jön be annyira a decathlonos, bár az enyém óta már háromszor változtathattak,
de nekem nem kapaszkodik eléggé, és néha felcsúzik az orra, vagy épp a sarka.. mindegy, mert így is fogta a szelet. Van egy másik is, Chiba márkájú, annak meg az egyik oldali cipzárja romlott el.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179185) 6030D válasza Hasaggymeg (#179182) üzenetére


6030D
Ármester

+tacto: csak factory resetet lehet csinálni. Viszont akkor törölni fogja automatikusan a régit, és az újat menti le. Innentől kezdve meg mindig kiírja? De jó! :N

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179186) Hasaggymeg válasza 6030D (#179185) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

És a telefonos (PC) felületen sem lehet semmit csinálni ami majd az első szinkronizálásnál átmegy az órára is? :F...vagy ott lehet factory resetet?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179187) dobolan válasza maximilian4 (#179147) üzenetére


dobolan
senior tag

Sztm országútinál van közel, mert gondolom ráhajolsz a kormányra. Montin én sem tudom elképzelni olvasó szemüvegben :DD

(#179188) Seep válasza Vasinger! (#178644) üzenetére


Seep
senior tag

Zweirad-Center Stadler is nyilt az SCS mellett. Tele bicajjal es felszerelessel.

(#179189) Kasya válasza Hasaggymeg (#179182) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk a Fordok tényleg hajlamosak a zörgésre ;]
Őszintén megvallva már nem emlékszem, hogy melyik fórumon (Reddittől kezdve külföldi fórumokig) olvastam. Csak megragadt bennem, de nem tudtam mihez kötni, ezért rákérdeztem.

:R

(#179190) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ÍÍíí, mennyi új hsz. Senki nem teker? :P Mai:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179191) Hasaggymeg válasza jjeahh (#179190) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A csaje sárga bugyagójába tetted a gombádat? ;] Szerk....uh,az az első kép nagyon ott van,irigylésreméltó,kívánatos terep nekem. :K

Kasya...nem tudom,én ilyent nem olvastam...amúgy egyetlen márkáról sem. :F ...ja,és van itthon 2 Cube(5,5 és 4,5 évesek) ,így ha igaz volna is tagadnám. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179192) anorche1


anorche1
őstag

Mennyire normalis egy uj kerekpar uj tarcsajanal, hogy 8-as van benne? Nem tudom ugy beallitani az elso feket, hogy ne erjen valahol hozza a tarcsahoz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#179193) bringasisti válasza anorche1 (#179192) üzenetére


bringasisti
őstag

Jusztírozni kell vagy csere

BENEFON DELTA--------N8

(#179194) ZolkoW válasza anorche1 (#179192) üzenetére


ZolkoW
őstag

a legkisebb koccanástól (letámasztás, stb) belekerülhet, ha nincs komoly 8-as, azt ki lehet szedni belőle alkalmas szerszámmal. Van céleszköz is, de én állítható kulccsal szoktam. (vigyázok, ne olajozzam össze)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179195) jjeahh válasza Hasaggymeg (#179191) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A hátizsák huzatjába :D . Elég meredek az a köves mászó és ahol nem köves, ott gyökeres. Lefelé sem rossz, de felfelé kihívás, szerintem vannak benne 25%-os részek. Valamikor kell csináljak szegmenst, eddig csak azért nem tettem meg, mert a Garmin ott a dzsungelben pár méteren nem talál műholdat. De következő alkalommal mindennel mérek, amim van, aztán valamelyik track csak jó lesz :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179196) FerNandor válasza jjeahh (#179190) üzenetére


FerNandor
őstag

Van, akinek dolgozni is kell :DDD
Mennyi finom gombát találsz mindig. Hétvégén lehet, hogy benézek én is az erdőbe.

Mondjuk most ennek a home office-nak kifejezetten örülök, mert 15:30-kor végzek és ha elég ügyes lennék, mehetnék is egyből ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179197) xy.zsolt válasza jjeahh (#179195) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És ha senki más nem lesz ennyire felkészült, elszánt akkor tied is marad a KOM 4ever....ügyes ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179198) jjeahh válasza FerNandor (#179196) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rengeteg a gomba most felénk, már nem férnek az erdőben és itthon a fagyasztóban sem :DDD . De ezeket a lilákat képtelen voltam otthagyni. Egy ilyen kört, amit ma mentünk, simán le lehet 15:30-tól sötétedésig nyomni, rövid volt, de szórakoztató. Amúgy ma ködben eltévedtünk egy bozótos málnabokros helyen és valami nagy termetű izé nagyon mozgolódott az egyik bokorban, be is tojtam rendesen :D .

xy.zsolt: jaj nem, meguntam az olyan szegmensek gyártását, amin csak én tekertem végig ;] . Ez viszonylag népszerű hely, valószínűleg sokan járnak arra, de tuti kevesen tekerik ki, a legtöbben tolják az ennyire elborult emelkedőkön.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179199) Hasaggymeg válasza anorche1 (#179192) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg merem kockáztatni,hogy teljesen tökéletesen egyenes tárcsa talán nincs is,így egy láthatatlan kilengéstől is hozzáérhet a tárcsa egy nagyon közel álló betéthez.Próbáld a betétek közepére pozícionálni a tárcsát a féktest újraállításával.Féktest rögzítőcsavarjai meglazít,féket behúz,csavarokat visszahúz.Általában elég ennyi...ha mégse,gyere panaszkodni tovább. :DDD

jjeahh...csak ne menjen a sok komozás a mászás élvezetének rovására. ;] Amúgy látszik a képen is a lejtő combossága. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179200) FerNandor válasza jjeahh (#179198) üzenetére


FerNandor
őstag

Na, tessék már megint a medvék :DDD
Így hétköznap az a "baj", hogy egyre korábban sötétedik, de így kb egy 1.5 órás tekerés még belefér, csak sajnos kb 16 óra van, amikor már el tudom kezdeni a tekerést. Hétvégén mennék megint egy nagyobbat, de most lehet, hogy a másik irányba, bár lehet, hogy esni fog. Ha esős idő lesz, akkor meg megyünk az erdőbe túrázni.
Most "sajnos" mindig ugyanarra tudok menni a biciklivel, mert a belvárost ilyenkor elkerülöm, mert jönnek a jómunkásemberek, így kicsit monoton az útvonal, de szerencsére engem nem zavar. Inkább mostanában az van, hogy nem tudok figyelni a pulzusra, úgy érzem, gyorsabban kell mennem, de majd megfegyelmezem magam :D

-------

Sikerült azt hiszem nagyon jól belőni a váltókat. Az létezik azonban, hogy az első váltóhoz csak akkor nem ér hozzá a lánc hátul a legkisebb keréken, elől a legnagyobbon, ha a felváltás után tolok még egyet a váltókaron befelé? Akkor még mozdul egy adagot kifelé a váltó és úgy is marad. Ezen a Clarison amúgy vannak ilyen félállások vagy mik.

Mondjuk a váltó bowden feszességet sajnos nem nagyon értem, pedig megnéztem már pár videót. Valaki el tudná magyarázni, hogy a váltóbowden feszességet hogyan kell belőni? Főleg elől, mert hátul valamiért egyszerűbb volt, azt hiszem.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.