Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179301) jjeahh válasza Hasaggymeg (#179297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos én sem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179302) parkr válasza FerNandor (#179292) üzenetére


parkr
őstag

keresztbe kell váltani. első/hátsó legkisebbre.

[ Szerkesztve ]

(#179303) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Leader Fox, Conway, és Haibike bicajokkal érdemes foglalkozni? Találtam egy nagyobb üzletet a közelben, ami ilyenekkel van tele...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179304) FerNandor válasza parkr (#179302) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.
És az mitől lehet, hogy a jobb fékváltókar kis karja nehezen, szorulva jön vissza alaphelyzetbe benyomás után? Tegnap kezdődött.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179305) xy.zsolt válasza parkr (#179302) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, ez a pontos megfogalmazás.....plusz ha hosszabb ideig (télre) lesz a bringa kivonva a forgalomból akkor a guminyomást is felére kell csökkenteni.
Akik pedig amúgy is lapos gumival döngetnek terepen azoknak jó úgy ahogy van ;]

peterkeT Haibike az árazása alapján szerintem már jó kell, hogy legyen....magasabb kategória.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179306) Hasaggymeg válasza Somatom (#179300) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1etértek,félre kell állni pár másodpercre hadd menjen aki dolgozik,hisz én csak szórakozok. :U

peterkeT...első inkább ne,másodikat nem ismerem,harmadik faxa.

FerNandor...vált rendesen?...ha igen akkor a kis rugó vacakol6 mely alaphelyzetbe húzza a kart. :F Derítsd ki mi akadályozza azt a karocskát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179307) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179306) üzenetére


FerNandor
őstag

Aha, azt hiszem vált rendesen. Legalábbis nem tapasztaltam azzal kapcsolatban furcsaságot, csak sokszor nekem kellett visszahúznom a kis kart alaphelyzetbe.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179308) ivana válasza xy.zsolt (#179305) üzenetére


ivana
Ármester

Mégis miért csökkentenéd a guminyomást tárolás esetén?

(#179310) parkr válasza ivana (#179308) üzenetére


parkr
őstag

régen talán a continentalhoz ajánlották hogy magasabb nyomáson kell tárolni. nem tudom most ez mennyi helytálló.
nálam mondjuk a latex belső gondoskodik a nyomáscsökkentésről :D (pumpálni biztos nem fogom télen)

(#179311) Hasaggymeg válasza FerNandor (#179307) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nézd meg,esetleg fújj kis teflonos sprayt a forgó csapra,csapokra,csúszkáló rugó végére stb.Milyen váltó?...egy robbantott rajz sokat segíthet.
xyzsolt...én is leengedtem régebb mikor télen nem bringáztam,de nem tudom miért. :F :D ...a Haibike meg komoly márka,olyan bringákat is készít, hogy csak na! :U ...ééés,miközben keresek egy linket is állításom alátámasztására megtudom,hogy úgy tűnik lassan kivonultak a sima kerékpárok piacáról és pl.a tengeren túl már csak elektromosat kínálnak. :Y Még Lengyelországban is csak középkategóriás alut látok honlapjukon. :F
Korábban voltak ilyen kis "kapzsi" kerékpárjaik is. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179312) bszg@ válasza 6030D (#179238) üzenetére


bszg@
tag

Így van.
Soha nem értettem, miért probléma, ha kettes sorban mennek a kerékpárosok. Biztonságosan egyet is csak akkor lehet megelőzni, ha nem jönnek szembe.
Én (sajnos) mindig egyedül megyek, de úgy gondolom, hogy csoportban sokkal biztonságosabb. Egyrészt egy csoportot kénytelen normálisan kikerülni a legnagyobb tuskó is, másrészt tettlegesség sem fog kialakulni.

(#179313) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179311) üzenetére


FerNandor
őstag

Shimano Claris 2014 (2x8)
Délután ránézek, de szét nem szerelem. Nincs még állványom, meg inkább nem akarom elrontani :D

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179314) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

16 kilós enduro e-bike. Igaz, nincs olyan hatótávja, de ez inkább elfogadhatónak tűnik súly szempontjából, már ha valaki endurót szeretne. [link]

(#179315) xy.zsolt válasza ivana (#179308) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én így hallottam több helyről is anno.....gondolom azért mert minek feszüljön 7-10 bar-on ha hónapokig nincs használva. :F Bringaboltokban is láttam, hogy nem fullra fujt gumikkal voltak kirakva...talán a dekában is így voltak.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179316) xy.zsolt válasza bszg@ (#179312) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ugyanakkor semmivel nem bonyolultabb előzni egy bringást vagy bolyt mint pl egy utánfutós traktort....amiből itt Burgenlandban van bőven. Sőt, könnyebb is mert jobban belátható a szembejövő forgalom...szerintem
Az igazi ok az, hogy a többségnek fel van húzva alapból az agya.....egymást is szidják vezetés közben, kézzel is mutogatva....mi mit várhatunk akkor ezektől :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179317) Hasaggymeg válasza FerNandor (#179313) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Dealers manual tartalmazza az ábrákat,ott lát6od hol lehet a bibi. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179318) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179317) üzenetére


FerNandor
őstag

:R :R köszönöm megnézem.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179319) FerNandor válasza Nutra (#179298) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, én is elégedett vagyok vele. :K Próbáltad már, hogy milyen messziről látszik/feltűnő az első és hátsó Orion? Én még nem vettem rá magam, hogy elsétáljak messzire a biciklitől, de ami késik, nem múlik :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179320) Hasaggymeg válasza FerNandor (#179319) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Belvárosban,este sétálj el tőle vagy 200m-re,aztán meglátod milyen messze jutnak vele még amíg látod. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179321) Somatom


Somatom
veterán

Basszus, nem tudtam, hogy a tengelyekkel külön foglalkozni kell. Arra figyelmeztettek, hogy nem szabad nagyon meghúzni. Tegnap megpróbáltam betenni a bringát az autóba. Pár centi híjján nem ment be állítva, úgyhogy ki akartam venni a kereket, de nem jött ki a tengely. Szerencsére fektetve befért. Irány egy bringaszervíz. Kiderült, hogy berohadt a tengely. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179322) Hasaggymeg válasza Somatom (#179321) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen tengely,gondolom nem átütős? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179323) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ez de brutál jól néz ki. :Y
Ilyen dizájnnal és kinézettel miért nincs XC változat? [link]

(#179324) Somatom válasza Hasaggymeg (#179322) üzenetére


Somatom
veterán

Nemtom. :B
Ilyen.
Egyik szárban menet, tengely végén csésze, két bevágással. Áttolom, a menetben óvatosan meghúzom és a karral biztosítom. De, nem a menetnél rohadt be, onnan símán kitekeredett, csak nem kijött, hanem a telószárat feszítette. Gondolom, a csapágyba rohadt bele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179325) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179320) üzenetére


FerNandor
őstag

Erről jut eszembe:
"Tudtad, hogy már Komlón is tudsz telefonnal fizetni? ... Az életedért!" :DDD

Amúgy a nappali láthatóságra vagyok kíváncsi, az a lényeg.

Egyébként szeptemberben, amikor kezdtem outizni, még voltak este jó idők és pont arra gondoltam, hogy milyen király lenne éjszaka biciklizni mondjuk Pécsen, ami azért elég nagy is. A forgalom olyankor úgyis kevés, viszont biztos hangulatos lenne.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179326) ZolkoW válasza Somatom (#179324) üzenetére


ZolkoW
őstag

na, ilyet még nem hallottam. de megpróbálnám óvatosan kocogtatni kilazítva, de pont befelé, hátha elengedi a csapágyat,vagy amibe belegyógyult. esetleg a keréktengely kilógó részén hátha van lapolás,amit kulccsal meg tudsz fogni..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179327) Hasaggymeg válasza Somatom (#179324) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen agy?

FerNándor...szoktunk Zasszonnyal amolyan nájtrájdot nyomni itt a fővárosban,de nyáron melegben. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179328) FerNandor válasza Hasaggymeg (#179327) üzenetére


FerNandor
őstag

Ja, egyébként én is nyárra gondoltam :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179329) Somatom válasza ZolkoW (#179326) üzenetére


Somatom
veterán

Túl vagyok rajta, szervízben kiszedték, bezsírozták, visszatették.
Hasaggymeg:
Ezt sem tudom. Ez a Merida gyári kereke, tengelye, telója. Még csak azt sem mondhatom, hogy sokat kapott volna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179330) 6030D


6030D
Ármester

Azért picit cuppog az erdő. :) Viszont rengeteg a turista, kocsival, gyalog, mindenhogy...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179331) gabro0 válasza parkr (#179310) üzenetére


gabro0
őstag

Gondolom az lehet mögötte, hogy ne legyen elernyesztve-kinyújtva olyan sokszor, mert idővel öregszik és egyre inkább roncsolja ez a ciklus. Persze ez csak spekuláció :)

Mindenesetre nem hiszem jelentősége volna, ha mégis, az már régen rossz és csereérett a külső.

[ Szerkesztve ]

(#179332) INTELligent válasza 6030D (#179330) üzenetére


INTELligent
senior tag

Jókor mondod :D, miután már megvolt egy 60+-os kör (és életemben először 1000+m szinttel). Az egyik fórumtárstól vettem a track alapját a Nagy-Kopaszig, csak a Telki-hegy után volt gáz, amikor az aszfalton az egyik autó ~15cm-rel mellettem ment el, mert nagyon sürgős volt, de szemben jöttek. Illetve egy helyen vissza kellett fordulnom, mert be volt zárva a kapu (a létrán meg nem akartam átemelni a bringát - aki ismeri a Telki-hegy -Budakeszi közti szakaszt, akkor ez az a rész, ahol egy dedikált eskövőhelyszín van).

Amúgy eszméletlen jó volt (leszámítva, hogy egy futóval kellett rögtön az elején a Hűvösvölgy felé vivő erdei úton egy fazont ébresztgetni, na akkor megállt az ütő bennem), egy karmelegítő+aláültöző+rövid mez + vékony pulcsi +szélmellény elég volt (a pulcsit csak az elején vettem fel). Múltkor a pilisi körömön eléheztem, így most annyi kaja volt nálam, hogy a felét visszahoztam - az egyetlen gond volt, hogy egy darab forrás/kút nem jött szembe Budakesziig, addig meg a 2 kulacs kicsit kevés volt - be tudtam osztani, de utána újratöltéskor egy fél kulacs kapásból lement.

ELITE ALENO görgő (dekában 58k volt) most 20k-ért van fent FB-n az alábbi linken: [link] (nincs közöm hozzá).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179333) Hasaggymeg válasza 6030D (#179330) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt észrevettem én is,sok volt az a telibe esős 7 mindenkinek. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179334) Alg válasza Hasaggymeg (#179333) üzenetére


Alg
veterán

A Giro-soknak is, a mai szakaszra kikönyörögték a bringások hogy 250 helyett csak 125km sík legyen...

Apropó Valter Atti egész jól megy, top25-ben volt egészen tegnapig, u23 top10 közelében van.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179335) cobranco


cobranco
csendes tag

Eger, Felsőtárkány, Szarvaskő, Szilvásvárad, mind országosan is jól hangzó, ismert nevek. A környék bejárása felejthetetlen élményt nyújt az idelátogatóknak. Egy évszakokon átívelő kerékpártúra keretében bejártuk a környéket, sorba véve mind az természeti, mind az épített látnivalókat, az eseményeket egy, több idősíkon futó útifilm formájában rögzítettük. E monumentális „roadmovie” utolsó darabját ajánlom mindenki szíves figyelmébe.

[Bükki körpanoráma 4.rész: "Eger ostroma" 2017. /Hungary/ FullHD 1080p]

Útvonal: Lak völgyi tó-Bélapátfalva-Monosbél-Szarvaskő/Szavaskő-vára/-Major tető-Almár-Felnémet-Eger-Felsőtárkány-Barátvölgy-Tamáskút-Keskenybükk-Tölgyers orom-Bányahegy-Lillafüred

[ Szerkesztve ]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#179336) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Keresek olcsó, viszonylag elfogadható defekttűrő képességgel mtb gumit. Méret: 26x2.2(55-559), az 57 már szerintem nem férne be. Típus: xc vagy félterep
Esetleg ha van valakinek használt, az is érdekelhet. Elegem lett, hogy a hajtogatós Race King állandóan kilyukad. :D

(#179337) Hasaggymeg válasza Alg (#179334) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Épp hüledeztem a tegnap, hogy bár sík de 250+(!) km lesz a mai. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179338) Alg válasza Hasaggymeg (#179337) üzenetére


Alg
veterán

Na igen, az nekik is vagy 6 óra, plusz buszozás szállásra ami lehet akár 2-3 óra is, úgy hogy tegnap is valami 7 óra volt a Gruppetto menetideje, szóval nem volt túl sok idő kipihenni magukat.

Na de ez a munkájuk, mindenki látta a versenykiírást, nem volt meglepetés, nem most kellett volna lázadozni hanem amikor először megkapták a programtervet akkor szólni hogy ez így két gyilkos hegyi szakasz között az utolsó héten nem annyira nyerő...

Wiggins ki is akadt kicsit rajtuk hogy ez nem volt túl fair egymással meg a sporttal szemben...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179339) Hasaggymeg válasza Alg (#179338) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg még az időjárás... :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179340) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#179337) üzenetére


szimpláncsak
tag

Ez Valter Attila tegnapi napja. Ez meg a Stelvioi emelkedő. Aranyos :). Itt a győztes Hindley ideje 1:14:42 :Y
Látod már ezért megéri a Strava regisztráció :D

[ Szerkesztve ]

(#179341) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179340) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megéri ha Hindley vagy és nem Valter. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179342) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sajnos nem értem fel időben, már oszladozott a köd, de így sem volt rossz látvány, bár nem olyan, mint amiket Jjeahh szokott készíteni :) ( időkép webkamerát szoktam nézni, ha a városban köd van :))

(#179343) cdl válasza Alg (#179338) üzenetére


cdl
senior tag

Az igazság valahol odaát van :)
Mert aki a Stelvio után egyből 250 km-es etapot tervez, az nem normális. Nem való erre a posztra.
Viszont a csapatoknak már rég verni kellett volna az asztalt ezért. Gondolom, ha nem szakadt az eső, azért végig szenvedték volna magukat.
Szóval mindkét oldal hibás a most kialakult helyzetért.

Más, 3 hét után végre mehettem egy 65-öst. Nagyon jó volt. Csak az erő hiányzik. Na majd.

(#179344) jjeahh válasza szimpláncsak (#179342) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez jó ez, felénk mostanság nincs ennyire köd, tavaly szebb volt. Valamiért a lombok sem akarnak besárgulni végre.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179345) Hasaggymeg válasza jjeahh (#179344) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Cseréld le azt az Insta képet ne lássa már mindenki,hogy 5%-on is már tolod. ;]...ami meg a templomos képet illeti,benevezhettél volna (benevezhetnél :F ) valahova vele,az fotós KOM lehet. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179346) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

[link] Szerintetek ez drága?

(#179347) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#179346) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem igen. [link] Én legfeljebb kipróbálni valami megfizethetetlenül drága gumit vennék használtan. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179348) jjeahh válasza Hasaggymeg (#179345) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kívánságod parancs, profilkép lecserélve :DDD . Kép véleményt köszi, facebookon egész népszerű volt, 101-en osztották meg. Tekerés közben néha egész jó képeket lehet lőni, hűvös időben nem annyira macera hátizsákot és fényképezőt vinni. Nyáron sz*r, ezért nem lövök egy ideje egy jó nyári fotót sem, azok mind mobilosak :DDD . Ha lenne a mobilban teleoptika is, talán örökre elraknám a fiókba a fényképezőt, mert tényleg csak a zoom hiányzik nekem a mobilból :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179349) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#179347) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Igazad van, csak most felmentek az új gumi árak is. :/
Eddig volt akciósan Race King egy pár 6k, most majd kétszer annyi.

Amúgy az 54-559-nél az 54 a gumi szélességére vonatkozik, ugye.
Ezt a kettőt találtam olcsón, ezekről esetleg vélemény? 55 lenne a jó, de úgy látom, az csak Conti ritkaság. :U
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#179350) itouchfan válasza IMIIKE1998 (#179349) üzenetére


itouchfan
senior tag

Most ne haragudj, de komolyan gondolod, hogy amatőr felhasználóként, Alföldön azt az 1 mm különbséget érezni fogod? Sztem még a versenyzők se... :U

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.