Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180351) atti29 válasza RaiZka (#180063) üzenetére


atti29
tag

Szia.
Mennyire vagy megelégedve?!
Holnap megyek be az Alzához megnézni őket.

(#180352) maximilian4


maximilian4
addikt

Tud valaki valamilyen ultrakönnyű, megbízható nyerget jó áron? Bár tudom hogy ami könnyű és jó, az nem olcsó, de mondjuk olyat ami nem 200 euro vagy akár több. :D

Maxi

(#180353) Hínár929 válasza atti29 (#180351) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
Ha lámpa és Alza akkor érdemes időt szánni a Moon elsőlámpákra.
Storm Pro , ennyi pénzért szerintem nem nagyon van vetélytársa. Én tavaly a Storm lite-ot vettem meg és nagyon elégedett vagyok, profi minőségi darab, nagyon jó akksi idővel. Érdemesebb viszont a gyári oldalt megkeresni, sokkal informatívabb.

[ Szerkesztve ]

(#180354) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#180281) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, Ebike-nál megkérdeztem, meg kellett rendelni, mert nincs náluk a raktárban, max. törlik a rendelést, de megkértem, hogy mérjék le. :R

[ Szerkesztve ]

(#180355) Csokicsibesz válasza Alg (#180350) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Azt nem mondom, hogy baromi izgalmas a görgőzés, de azért nem is dögunalom.
Lehet én vagyok nagyon béna, de nekem nem megy olyan könnyen, hogy tartsak folyamatosan (40-50 percig) egy megadott pedálfordulat és pulzusszámot. Koncentrálnom kell rendesen, hogy ne menjek ki a zónából.

(#180356) 6030D válasza Csokicsibesz (#180355) üzenetére


6030D
Ármester

Bizony, el lehet rajta lenni. Aztán majd jönnek a feladatok (2/8p váltakozó, 5 kör pl) és hamar lemegy. Mondjuk a 3-4 órához nem árt a jó film vagy bringaverseny(ek). :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180357) FerNandor


FerNandor
őstag

Ma reggel stopliszoktatás volt. Király amúgy. De kell rajta picit állítanom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180358) mobal


mobal
MODERÁTOR

Vélemény? Most jött a levél, hogy akcijós.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#180359) sebgutkopf válasza anorche1 (#180330) üzenetére


sebgutkopf
őstag

matracomat vagy 2 eve lecsereltem egy kemenyebbre, elotte inkabb a kemeny foldon aludtam. Most mar megint inkabb a foldon szoktam aludni, jobb tole a derekam.

Egyszer próbálj ki egy zsákrugós matracot. Nekem sok év derékfájás és matraccsere után ez a típusú sok (500+ külön rugó) hozta el a megváltást. A kemény matrac se jött be, azzal már zsibbadtam.
Fájdalmaknak ráérsz majd 40 fölött örülni, most még érdemes megoldani. :)

(#180360) bringasisti válasza sebgutkopf (#180359) üzenetére


bringasisti
őstag

Nappali kórház a megoldás

BENEFON DELTA--------N8

(#180361) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Valaki nemrég írta, hogy sikerült kiégetős módszerrel helyrehozni az olajas fékbetétet. Jelentem, nekem is! Pedig a csiszolás, alkohollal törölgetés nem hozta helyre. Kiégetéssel viszont már másodikat "javítottam" meg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180362) bringasisti válasza jjeahh (#180361) üzenetére


bringasisti
őstag

Az alkohol csak a kocsi esetén játszik mert a fékolaj az fékalkohol a valóságban.

BENEFON DELTA--------N8

(#180363) atti29 válasza Hínár929 (#180353) üzenetére


atti29
tag

Szia!
Igen,pont azt néztem még,így akciósan még szimpatikusabb.
Rendben,rá keresek,köszönöm. 🙂

(#180364) jojjer94 válasza mobal (#180358) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Véleményem ugyan nincs róla, de itt olcsóbb.

[link]

(#180365) 6030D válasza bringasisti (#180362) üzenetére


6030D
Ármester

Kocsinál fel tudod melegíteni a féket olyan hőmérsékletre, hogy kiégjen a betétből az olaj, de mégis legyen fékhatásod. Bringán ez nehezen kivitelezhető.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180366) bringasisti válasza 6030D (#180365) üzenetére


bringasisti
őstag

Már a két rendszer fékfolyadéka

BENEFON DELTA--------N8

(#180367) xy.zsolt válasza bringasisti (#180362) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hallod, hogy sikerült neki....többször is....akkor minek írod, hogy csak autónál oké :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180368) bardi válasza xy.zsolt (#180367) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem arra írta, hogy az alkohollal törölgetés nem oldotta meg.
Ami viszont dot-os fékeknél működne itt is, mert ugyan az megy bele. Persze csak ha arról van szó, hogy a fékfolyadék szennyezte.

'92 Honda VFR 750

(#180369) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180361) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most már igazán olajozhatnál mást is a betétek helyett. ;]

bardi...nem tudom mit írt mire (majd 70 felé talán megértjük mi is :DDD (bringásisti :R )), de azt tudom, hogy ha (shimi) fékfolyadék kerül rá a műgyantás betétre annak akkor ott kampec, alkohollal meg rendszeresem törlöm a tárcsákat és a Hayes például nem is ajánl mást tisztításukra.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180370) bringasisti válasza bardi (#180368) üzenetére


bringasisti
őstag

+1 :R

BENEFON DELTA--------N8

(#180371) bardi válasza Hasaggymeg (#180369) üzenetére


bardi
aktív tag

Azzal én is jártam úgy, reszeltem, féktisztítóztam, de semmit se segített. Égetést nem próbáltam még. Nem is tudom milyen magas hőmérséklet az, ami még nem teszi tönkre a betétet. Ciki lehet egy lejtőn, ha a fékfelület leválik a hátsó lapról.

'92 Honda VFR 750

(#180372) Hasaggymeg válasza bardi (#180371) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na az meg a másik, mert bár kellene bírnia a hőt, ki tudja min megy keresztül ha sütőben van hevítve. :F Egy átlagos Shimi betét pár ~3000 forint körül van, nem nagyon éri meg sütögetni. Nálam mindig van minimum 2 kerékre való, továbbá néhány már kopott, lecserélt de végszükségletben valameddig visszatehető pár, így csak akkor hevíteném ha valahol elutazva szennyeződne és nem volna nálam csere.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180373) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180372) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem kocsin volt hogy levált a tárcsafék betét.

BENEFON DELTA--------N8

(#180374) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180372) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Arra nem is gondoltam, hogy leválhat, de amúgy valszeg kicsi az esélye. Nem sütőben égettem ki, hanem láng fölé tartottam pár másodpercig, szvsz amikor egy hosszú lejtőn fékezel is lehet felhevül ennyire, nálam többször előfordult már, hogy megégette a vádlimat :D . Nem hiszem, hogy sokáig kell égetni, a lényeg az, hogy azt a nagyon kevés fékolajat leégesd róla. Mondjuk az is igaz, hogy nálam tuti nem ázott át a betét, csak a minimálisan összeolajazott tárcsáról került rá egy pici, ami a felületén elkenődött. 1 fékbetét valóban nem drága, de nekem itthon van vagy 5 ami olajas :) .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180375) Hasaggymeg válasza jjeahh (#180374) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor pakolhatod be a sütőbe őket mint a pogácsát. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180376) jjeahh válasza Hasaggymeg (#180375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fékbetétet a sütőbe, friss tejet a gumiba, teleszkópszervízre ott az olaj meg Sram vaj :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180377) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180375) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem 300° a lélektani határ, utána károsodik

BENEFON DELTA--------N8

(#180378) Csokicsibesz válasza 6030D (#180356) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nekem tényleg a pulzus ingadozás a legnagyobb bajom. Van olyan, hogy azonos pedálfordulat és érzésre azonos intenzitás alatt el kezd esni a pulzusom és kimegyek a zónából.
A másik meg amikor kinyúlok a kulacsért és iszok, akkor meg elég könnyen összejön +10-15 ütés és a felső határból megyek ki.
Gondolom (remélem) ez is javul, hogyha nő az edzettségi szint, de most eléggé nagy szívás. Még az elején gondolkoztam rajta, hogy kipróbálnám a Zwiftet, de most már látom, hogy totál felejtős. A sima 3 adatmezős kijelző is bőven elég kihívás.

(#180379) Toobee válasza Csokicsibesz (#180378) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem az vált be, hogy nagyon mély levegőt veszek, 1-2 mp-ig lent is tartom, ekkor leesik 7-8-at is a pulzusom, majd lehet inni.

https://barbieripnk.hu/

(#180380) ZolkoW válasza Csokicsibesz (#180378) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha elengedem a kormányt, felegyenesedem, iszom, orrot fújok, törölközök, ezek nálam is megdobják a pulzust, mondjuk 5-tel biztos, lehet, hogy többel.
De amikor valami konkrét tervet próbálok megvalósítani, amiben van pedálfordulat is, pulzus is, időtartam is, ez már bőven lefoglalja az agykapacitásomat, nem érek rá unatkozni szinte :D. 50 percnél többet mondjuk ritkán görgőzöm.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180381) 6030D válasza Csokicsibesz (#180378) üzenetére


6030D
Ármester

Ez mindenkinél így van, majd szépen alakul, és megtanulod hogy lehet csalni, hogy jó legyen a grafikon. :) Pl lassan kell kulacsozni, felülni, ilyenek.
Az is jó, amit Toobee ír, de alapból ha hosszan veszel orron át levegőt és lassan fújod ki (nem kell benn tartani), akkor csökkenni fog a jobb oxigén ellátás miatt.
Gondolj bele mi lehet azoknál, akik érzik, mennyi a pulzusuk, ezért nem mérik. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180382) Hínár929 válasza jojjer94 (#180364) üzenetére


Hínár929
tag

(#180383) flash- válasza Csokicsibesz (#180378) üzenetére


flash-
veterán

érdekes.. lefelé akkor megy ha csökken az intenzitás illetve nem elég nagy,pörgess jobban vagy növeld az ellenállást a váltóval vagy a görgő ellenállás fokozóját állitsd nehezebbre.
meg ha pl alapozó pulzusra az jön ki neked hogy 120-140 akkor a közepét célozd meg(jelen esetben 130). illetve a pf-et lődd a pulzushoz,ha kitalálod hogy 130as pulzoson akarsz tekerni 80aspf en az valóban nehezebb,mint az hogy belövöd a 130 as pulzust és épp úgy tekersz hogy az 130 legyen kb. ha 80al akkor 80 ha kevés akkor emeled 85pf re..
én igy csinálom persze próbálok 85 körül lenni ott már keringési rendszer használva van valamennyire talán

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180384) Hínár929 válasza Hínár929 (#180382) üzenetére


Hínár929
tag

Hoppá, ez a jó link

[ Szerkesztve ]

(#180385) Csokicsibesz válasza flash- (#180383) üzenetére


Csokicsibesz
tag

130-135 közötti pulzuson próbálok menni 90-100 közötti pf-en. Persze én is játszok a váltóval meg az elenállással, de úgy gondolom, hogy az lenne a jó, ha egy edzésblokkot 1 ellenállási és váltási fokozaton tudnék végigcsinálni.
FTP teszten sincs váltás, fix áttéten mész végig, a watt az ami változik.

(Azt talán érdemes megemlíteni, hogy nekem nagyon könnyen megy le a pulzusom, cserébe könnyen is megy fel.)

[ Szerkesztve ]

(#180386) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

A Mosso villák szerintetek megbízhatóak, nem törnek? Olvastam olyanokat, hogy régebben nem volt a legjobb az anyagminőség. De rajtuk kívül ki gyárt még olyan választékaban merev villát?

(#180387) Hasaggymeg válasza bringasisti (#180377) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit nem nagyon tudnak a sütők sem.

6030D...sunyiban,lassan kell felülni,inni hátha nem veszi észre a szív. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180388) Alg válasza Hasaggymeg (#180387) üzenetére


Alg
veterán

Dehogy, ivótasakot kell a vázra rögzíteni és csövön szívni :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#180389) anorche1 válasza Hínár929 (#180384) üzenetére


anorche1
őstag

Ez megeri? Tervben van egy lidlis allvany beszerzese (ha majd ujra kaphato lesz), annal ez jobb? Vagy varjam meg inkabb a lidliset?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#180390) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#180387) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én írtam párszor, hogy lelocsoltam könnyen gyulladó oldószerrel (kivéve, amikor petróleummal, amit nem sikerült meggyújtanom), és meggyújtottam. Ez pár másodpercig tartó égés, szerintem csak annyira hevíti fel magát a betétet, hogy talán még meg is lehetett volna fogni utána közvetlenül, de ennek ellenére nem próbáltam ki ;). Fémes és gyantás betéttel is működött, az ára egy dolog (min 20 euró), de nem is volt otthon ebben a méretben másik..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180391) FerNandor válasza maximilian4 (#180352) üzenetére


FerNandor
őstag

[link] Én ezt rendeltem most. Sokan dicsérik. 100g körül van. Ha megjön, meglátom én is. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180392) Acef válasza FerNandor (#180391) üzenetére


Acef
addikt

Ovális a nyeregpálca?

(#180393) FerNandor válasza Acef (#180392) üzenetére


FerNandor
őstag

Az, igen.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180394) stefi81


stefi81
tag

Nekem is most jött meg és nagyon szép és könnyű, de nem kényelmes. 104g az enyém súlya.

Ez viszont nagyon kényelmes de 345g

[ Szerkesztve ]

(#180395) xy.zsolt válasza FerNandor (#180391) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem ez jó választás :K Csak fogja szorosan a nyeregszár bilincs, de szerintem nem lesz gond....ahogy erről már értekeztünk korábban. Max átveszem tőled ;] Tényleg, mi lett a gatya sorsa?

anorche Én megvárnám a Lidlist vagy az Aldist a helyedben.

stefi81 Carbon nyergen alapból ne keress komfortot....a seggednek kell hozzá szokni :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180396) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#180395) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, és mostantól hivatalosan is GARMIN tulajdonos lettem :D Egyelőre még csak töltöm fel az akkut....aztán jön a belakása.....remélem gond nélkül csatlakozik majd a központhoz....ez az első buktató (ahogy olvastam máshol). Kisebb a kütyü mint amire számítottam....viszont nagggyon jól pattan bele a mount-ba (nem garmin)....ami fog mint a zőőőd fösték :) Egyelőre ennyi az észrevételem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180397) FerNandor válasza xy.zsolt (#180395) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, szerintem is jó lesz, mert alul-felül befogós a konzolom, szóval annyira nem hatja meg talán, hogy ovális. Mondjuk, ahogy a képeket elnéztem, talán nem vészes a formája, elég enyhe benne az ív. :) De egyelőre most elégedett vagyok "már nem várok semmire", mert végre már tudom használni az spd-sl pedált. :DD
INTELligent kolléga vette át a nadrágot. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180398) maximilian4 válasza FerNandor (#180391) üzenetére


maximilian4
addikt

Néztem én is. A súlya brutál jó, nagy gyártóktól 200-300 euro között mennek az ilyen súlyú nyergek. Nekem a lényeg az, hogy amellett hogy könnyű, bírja a strapát is, és ne nyársaljon fel. Ettől félek picit azért. Viszont a súly tényleg csábító. Ha egy nyereggel lehet nyerni 200g-ot, akkor why not. Még karácsonyra megjön az 1500g-os tune kerékszettem, és akkor végre 8-assal fog kezdődni a súlya, ami egy cx/gravel hybridtől nem rossz sztem. :D

A másik. Megláttam képen a 2021-es silex 6000+ t. Brutális ebben a színben. Szerintem a legszebb gravel a piacon jelenleg.

Maxi

(#180399) FerNandor válasza maximilian4 (#180398) üzenetére


FerNandor
őstag

FB outis csoportban kérdeztem nem olyan régen. Ha jól rémlik: vannak, akik 1 éve használják és jó.
1-2 ember írta, hogy kilazult az egyik pálca. Volt asszem, aki úgy használta tovább, volt, aki megragasztotta.
Most kell megvenni, szárnyal a Forint 302 a dollár :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#180400) xy.zsolt válasza maximilian4 (#180398) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Linkelnéd ezt a kerékszettet....ha nem alis.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.