Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180651) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Korábban kértem tőletek tanácsot kormányra okostelefont rögzítő megoldásra. Kapam is ötletet, de az időjárásállóságot hogyan oldanátok meg? (DIrekt speci tokot vennétek?) Csak városban kell, tehát nem extrém körülményekre, de valami szemerkélő eső ellen kb... :)

[ Szerkesztve ]

(#180652) parandroid válasza csubuka (#180651) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vízálló telefonnal...

Amúgy a szemerkélő esőtől kb semmilyen telefon nem fog meghalni, max ha valamelyik nyílásán bejut a víz. Nekem fürdött már iphone 6s-em a kádban, következmények nélkül megúszta, pedig az nem volt még vízálló modell. No meg hányszor volt velem futni, amikor eláztam, vagy csatakosra izzadtam a flip beltemet, amibe bele volt gyűrve... Szóval a szemerkélő esőtől én nem féltenék semmit.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180653) bringasisti válasza csubuka (#180651) üzenetére


bringasisti
őstag

Telefon bringán nem jó ötlet. Bukfenc és megy 100 ezer a levesbe! Süti a nap a kijelzőt stb.

BENEFON DELTA--------N8

(#180654) _adaml21_ válasza bszg@ (#180648) üzenetére


_adaml21_
őstag

Köszi a visszajelzést!
Neked is, xy.zsolt, valamint ZolkoW!
Igen, ez a nevéből adódóan Endurance kategóriás outi, kifejezetten ilyet kerestem, mert trekkingről áttérve, 0km outi tapasztalattal féltem egy agresszívebb geos bicajtól. Illetve a célom is inkább a túrázgatás, mint az avg speedek és KOM-ok vadászata.

Most pihen a bringa, nem igazán esik jól 5 fok alatt a tekerés még 3-4 réteggel beöltözve sem; ha vidéken, Zalában lennék, mint tavasszal, még ki is merészkednék szebb napokon, de a pesti közlekedés amúgy is félelmetes nekem, hát még nyálkás úton :)

Jövőre megpróbálom részletesebben állítgatni, hézagolókat kivenni - vagy lehet, hogy rögtön egy bike fittinggel kezdek :)

Amin még elgondolkoztam, hogy a 25 mm-es Conti külsőt lecserélném egy Panaracer Gravelking 28-asra. Láttam hirdetve múlt héten egy ugyanilyen bringát (asszem az Tiagrás volt) ilyen gumikkal, és megtetszett az ötlet:
Egyrészt baromi jól néz ki a tan oldalfalakkal, a 28 mm ad talán némi plusz komfortot (bár a 25 mm sem olyan veszélyes, mint amire korábban számítottam), valamint kicsit bátrabban mennék vele murvásabb utakra (komolyabb "terepre" meg trekkinggel sem merészkedtem...).

[ Szerkesztve ]

(#180655) Hasaggymeg válasza bringasisti (#180653) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Drága telefont semmiképp,nekem februárban ilyen [link] hajlott ketté egy combom vastagságú fán mikor elestem,mégpedig hátul a mezzsebben. :U Nem hiszem bírja egy telefon a terepezést.
Más...mai.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180656) bringasisti válasza Hasaggymeg (#180655) üzenetére


bringasisti
őstag

Hátizsák vállpánt. Ott védett a leginkább, és még navigálni is lehet városban ha nincs extra zaj

BENEFON DELTA--------N8

(#180657) xy.zsolt válasza _adaml21_ (#180631) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Majd azt a hátsó villogót is állítsd be rendesen :) Talán ez egy velotech 50 Chip led-es, aminek van fénye bőven...szóval hadd lássák a mögötted lévők, hogy közlekedsz :)
És nekem az a gps computer is furán áll....általában közel vízszintesen szokták felrakni, de ha majd meg lesz a bike fitting úgyis igazítják.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180658) torma1981 válasza Hasaggymeg (#180655) üzenetére


torma1981
veterán

Normális fényviszonyban? Nagyon durva terepezéshez tuti valami biztonságos helyre tenném. Kabát belső zseb szerintem jó, hely, de attól függ hogy esik az ember.

(#180659) bardi válasza Hasaggymeg (#180655) üzenetére


bardi
aktív tag

Várom már, hogy ez a köd kicsit eltűnjön, mert így lehetetlen este terepen menni nekem, választhatok, hogy sötét legyen, vagy egy gömbvillám vakítson meg :D

'92 Honda VFR 750

(#180660) xy.zsolt válasza bardi (#180659) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kell nektek a 100000 lumen-es fényágyú a kormányra ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180661) bardi válasza xy.zsolt (#180660) üzenetére


bardi
aktív tag

Plusz egy hasonló a sisakra ;]

Szerk:
Ilyen hátsó sárvédőt használ itt valaki?
Egy célom lenne vele, hogy a dropper ne legyen sárral televerve, mert most szerintem ezért szedhetem majd szét.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#180662) _adaml21_ válasza xy.zsolt (#180657) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, az az 50-es Velotech. Ez egy szeptemberi kép, azóta azért már finomhangoltam. Azt a Bryton GPS-t pedig már el is adtam azóta :) Tavasszal jön helyette egy valamilyen Garmin Edge, vagy egy Wahoo Bolt.

(#180663) csubuka válasza parandroid (#180652) üzenetére


csubuka
addikt

Végülis valamennyit csak bír egy sima teló is, meg szakadó esőben nem mennék sehova sem amúgy sem.

#180653bringasisti:

Ez városi használat, tanyálásoktól annyira nem félek, csak "lájti" közlekedésről van szó végig bicikliúton városban. Csak ha valami új helyre kell menni, akkor mindig gond megállni és nézegetni a telót, nem túl haladós.

(#180664) bszg@ válasza _adaml21_ (#180654) üzenetére


bszg@
tag

Azért nem olyan rossz még az idő.
Ha a Bp-ről indulást rühelled (amit meg tudok érteni) és van kocsid, akkor vidd ki valameddig és ott ülj rá. Pl Szentendre, Velence, Kismaros.
Bikefittingről nincs személyes tapasztalatom, de Biatorbágyon jártam egy üzletben a Fő úton (lehet, hogy nem ez a neve), ahol valami nagyon komoly eszközzel mérnek. 2-3 óra a művelet és 20-30 eFt emlékeim szerint.

(#180665) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#180655) üzenetére


szimpláncsak
tag

De jó nektek, hogy nem paráztok a sötétben :) (megmutattam páromnak a képet, erre a reakciója :"Hát szerintem ha nem félsz is hülyeség sötétben az erdőben tekerni ennyire nem kell fanatikusnak lenni" Hát pedig De ;].)

[ Szerkesztve ]

(#180666) 6030D válasza bardi (#180661) üzenetére


6030D
Ármester

Outi belső a dropperre?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180667) bardi válasza 6030D (#180666) üzenetére


bardi
aktív tag

Azzal körbetekerve le tudnám engedni? Mert amúgy használgatnám, persze sötétben sehol se megyek úgy, hogy indokolt legyen.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#180668) ZolkoW válasza csubuka (#180651) üzenetére


ZolkoW
őstag

3e Ft-os decás tépőzáras fóliás tok. kényelmetlenebb benne tapogatni, néha becsillog, de működik, és elég stabil.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#180669) Hasaggymeg válasza torma1981 (#180658) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Durva terepezés assetommiaz. :D

bardi... szemüvegesen hatványozottan rossz, ma mentem védőszemüveg nélkül, gyógyszemüveg nélkül védőszemüveggel és minden nélkül is. Választhattam mit szeretnék, a szemüvegekre szálló ködpermet, vagy a szemgyengeségem miatt nem látok semmit. :(

szimpláncsak...azért ma munka után a már szürkülödő du. 4 órakor, hidegben, ködben kellett kis agybaj, hogy elinduljál az erdőbe. :U (megkapom én is szinte naponta zasszonytól) Ugyanakkor lakóhelyemtől 7 km-re, lakott területtől egyre tekerek egy kis erdőben még ha amolyan "durvának" is tűnik a képeken. Egyedül, messze a halál f@szán én sem tekernék, itt ha baj van 4kézláb is elkecmergek az első házakig. :) ...arról nem is beszélve, hogy ha mocorgást hallok az erdőben tudom csak őz, szarvas, róka, vagy vaddisznó lehet melyek közül egyik sem jelent veszélyt az emberre...jjeahhiában, ahol már az emberre is veszélyes medve lakja az erdőket, már nem lenne olyan mókás. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180670) 6030D válasza bardi (#180667) üzenetére


6030D
Ármester

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#180671) INTELligent válasza bardi (#180661) üzenetére


INTELligent
senior tag

Igen, pont ilyenem van. Masszív anyag, nekem bejött. És még a ruhákat sem kell olyan gyakran mosni ;].

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#180672) _adaml21_ válasza bszg@ (#180664) üzenetére


_adaml21_
őstag

Pontosan ez a terv :) Kocsi van, már csak asszonykának kellene egy fitness vagy egy hasonló endurance geos outit találni, most ez a cél a következő hónapokra :)
Az a prekoncepcióm, hogy sokan megunják, hogy kerülgetni kell a lakásban a kihasználatlan bringát, amit az április karanténidőszakban vettek fellángolásból, és sikerül hasonlóan jó ajánlatot kifogni, mint ahogy én találtam magamnak a Canyont.

Nem mondom, hogy rühellem a pesti közlekedést bringával, de szerintem irtó veszélyes, én sokszor félek, és ami a meglepő, hogy nem is az utakon félek, hanem a bicikliutakon rendszeres a felelőtlen, félelemérzettel nem rendelkező idióta bringás vagy elektromos rolleres.
Ráadásul az outira váltással párhuzamosan váltottam taposópedálról spd sl-re, amire további - jelentős - figyelmet kell szánnom; ez a 3 impulzus (outi, spd, Pest) így egyszerre még kicsit sok :) de múltkor jól esett egy 40-est körözni a Margitszigeten, már-már egy kaszt részének éreztem magam ott a sok outis között :)

(#180673) flash- válasza xy.zsolt (#180645) üzenetére


flash-
veterán

különben ahogy nézem táblázatban elég pici a különbség az s és m között,utóbbinak 3centivel nagyobb a nyeregvázcsöve,a top tube meg 1cm-el..
vagy ezek nagy különbségek? :F

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180674) xy.zsolt válasza flash- (#180673) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kb ennyi szokott lenni egy méretnyi különbség....na jó a TT- az van, hogy 2cm-el is nagyobb.
Mindegy is mert én nem rizikóztam a canyon-nal inkább....bár így is online vettem bringát :D
Bezzeg azóta már lett bringás haverom aki S vázat hajt és csekkolhatnám

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180675) flash- válasza xy.zsolt (#180674) üzenetére


flash-
veterán

tavaly egy csaj árulta az s es endu 6-ost füreden(gondolom nagy lett neki :DD azóta is bánom hogy nem mentem le kipróbálni csak hát sajnáltam az utiköltséget leperkálni..
egyébként goggliztam multkor sokan használnak 178cm/82cm s-et és boldogok,remélem én is az leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#180676) xy.zsolt válasza flash- (#180675) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó lesz az szerintem is :K Amúgy meg az ember idővel úgyis összemegy ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#180677) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok.
Egy Cannondale 2014 Bad Boy 6 nagyon jó állapotban megér 80k-t?
Szépség hibája 181cm vagyok, de csak M-es a váz, szerintem ez még belefér?!?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#180678) rétisün válasza flash- (#180675) üzenetére


rétisün
veterán

én használtam XS-est a 176/84 centimmel, igaz a gyári 85-ös stucni helyett 100-assal, meg fullra kihúzott 400-as nyeregcsővel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#180679) Hasaggymeg válasza martin66 (#180677) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rá tudsz ülni? ...szerintem elmegy az 592mm virtuális felsőcsőhosszal..

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180680) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Héten megérkezett a biciklis táskám. Nagyon jól néz ki. 2 szifon bőven elfér benne meg még 2 sportszelet is. :D

Rendeltem tőlük hátsó lámpát is. Nagyon hypeolják mindenhol. Mondjuk 17$-t azért sajnáltam rá kicsit de jólvan...

[ Szerkesztve ]

(#180681) Hasaggymeg válasza -secret- (#180680) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Anyám de tiszta az a bringa, most felidegesítettél! :DDD...mondjuk ágyba vinni nem is lehet másképp. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180682) -secret- válasza Hasaggymeg (#180681) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem sokat ment eddig 20 km körül csak. :D Sajna egyedül nem nagyon tekertem, Asszonyé még nem jött meg pedig novemberre ígérték.

(#180683) Hasaggymeg válasza -secret- (#180682) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még november közepe sincs, kitartás! ;)...aztán ha esetleg elkap majd a gépszíj, legtöbbet egyedül fogsz tekerni. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180684) -secret- válasza Hasaggymeg (#180683) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nagyon be vagyok zsongva a tekerés miatt de egyedül mégse visz rá a lélek, nem tudom miért.

(#180685) jjeahh válasza -secret- (#180684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Strava PH csoport szerint mostanság nem sokat teker a többi topiklakó sem, pedig király idő van, nappal még nincs 0 fok sem ;] . Juteszembe, a climbing challenge-ben megelőzhetne végre valaki :P .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180686) polonic válasza -secret- (#180684) üzenetére


polonic
félisten

Bár szoktam egyedül tekerni. De asszonnyal jobb, még akkor is, ha lassabban megyünk együtt.

(#180687) -secret- válasza polonic (#180686) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ugyanez. Viszont ugye amikor én vettem a bringám így is ez volt az utolsó, még ki is röhögtek amikor kérdeztem, hogy ha elviszek egy női meg egy férfit mennyi kedvezményt adnak. Bár még így sem tudom pontosan melyik lesz a női de valszeg. Cube 2021-es modell.

(#180688) parandroid válasza jjeahh (#180685) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, akkor ma Alp du Zwift. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180689) Hasaggymeg válasza polonic (#180686) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem marad ez így sokáig, ne búsulj. ;]

jjeahh...na látod ezért nem sztrávázok, hiányzik neked a puccs?! :o :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180690) vallas


vallas
senior tag

Lesz bicikli.... :D :D :D

És nem, a hölgy nem jár a biciklihez.... :( :( :(

sajnos... :DD :DD :DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180691) _adaml21_ válasza vallas (#180690) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hej, ez az egerszegi Greenzone... :)
Forgalmaznak Giantet? :Y

(#180692) Hasaggymeg válasza vallas (#180690) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miért nem vásárolsz drágábbat, hátha azzal adják szóróajándékként. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180693) gabro0 válasza Hasaggymeg (#180692) üzenetére


gabro0
őstag

És kérjen rá extra széles kivágású nyerget, mi? ;]

(#180694) vallas válasza _adaml21_ (#180691) üzenetére


vallas
senior tag

Igen, legalább is most kezdték, mert a Kellys nem nagyon tud szállítani....
Hasaggymeg.... ennél is drágábbat... :D :D :D így is kell valami + biztosítást rá kötnöm szerintem...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180695) Hasaggymeg válasza vallas (#180694) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még így is olcsóbb mintha jönne a csaj is vele. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#180696) parandroid válasza vallas (#180690) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A biciklivel ellentétben a csaj nem lenne minőségi csere. :N

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#180697) jjeahh válasza vallas (#180690) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mindjárt megkapod, hogy ez nem csaj, hanem pasi ;] .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#180698) vallas


vallas
senior tag

Ő egy Jó csaj , ismerősöm, szóval engedjük el a témát!!!! :R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#180699) sebgutkopf válasza vallas (#180690) üzenetére


sebgutkopf
őstag

... hanem ő maga a bicikli :D

(#180700) INTELligent válasza jjeahh (#180685) üzenetére


INTELligent
senior tag

Dehogynem, még a koliból való kiköltözésemet is megspékeltem egy kis bringázással :P . A hegyek mondjuk hiányozni fognak, de ez van. Ha kell a szint, max felmegyek 100x a töltésre :D. Közben megvolt a softshell dzseki teszt is: pozitív csalódás, nem igazán izzadtam bele. Tény, hogy a max pulzusom nem ment 150 fölé (az is csak rövid ideig).

SKS RaceBlade sárvédőből mennyire gáz a fényes fekete? Mert úgyis csak nyálkás időben menne fel az outira, és a matt azért drágább. És nem, nem tudom megnézni mindkettőt személyesen, főleg, hogy már nem vagyok Bp-n.

Kamáslit minden használat után leveszitek a cipőről vagy van valami trükk, hogy ne kelljen? :F Mert ha rajta van a cipőmön, akkor nem tudom a tépőzárat meghúzni.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.