Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179601) bardi válasza ZolkoW (#179599) üzenetére


bardi
aktív tag

Azt tudom, tőlük mindig úgy rendelek, de náluk sincsen minden, szóval valamikor kénytelen leszek külföldről rendelni.

'92 Honda VFR 750

(#179602) jjeahh válasza Hasaggymeg (#179600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Imádom :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179603) XenHai válasza jjeahh (#179598) üzenetére


XenHai
senior tag

Milyen bringával mentek hasonló terepre ? XC , Trail ?
Kéne valami belépő bringa nekem is hasonló terepre , esetleg hóban csapatni. Jelenleg egy cross trekem van.

(#179604) jjeahh válasza XenHai (#179603) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Felénk a többség xc-t hajt, de egyre több a trailos is. Nekem merevfarú xc van viszonylag agresszív gumikkal.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179605) Hasaggymeg válasza jjeahh (#179604) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...viszonylag agresszív székellyel. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179606) jjeahh válasza Hasaggymeg (#179600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy aszontad tetszik ez a terep. Csináltam neki ma egy szegmenst, úgy látom mindenki komoly tempót megy ott ;]

És igen, ki lehet hajtani, de kvára nehéz :D . Egyszer sikerült végigtekerni, de max pulzuson és sajnos a Garmin nem mérte, mert elvesztette a műhódakat :W . Majd még megpróbálom, tuti KOM-om lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179607) szimpláncsak válasza jjeahh (#179598) üzenetére


szimpláncsak
tag

Hasonló terepen voltam most én is (vagyis az 50km-ből kB 15km volt ilyen, többi aszfalt :)). Van itt egy verseny Fehérkőlápa Hillclimb [link] 10km hosszú, Miskolc-Diósgyőr és Bükkszentkereszt között a végén egy ilyen aranyos emelkedővel. :) Szóval azon tekertem fel. Csak én még letértem két kilátó ponthoz. Az alsó részen nem volt gáz, de a felső részén fakitermelés van. Szóval kB ilyen volt mint jjeahh képén. Persze én papírkutya voltam és lassan mentem keresztül rajtuk :D.

[ Szerkesztve ]

(#179608) Hasaggymeg válasza jjeahh (#179606) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez nekem magas, hogyan lehet 1,9 (!) átlagot nyomni 10 percig?! Nekem a 2,2 is érthetetlen, ott már eldőlsz! :F ..a legnagyobb áttéten is, ami nálam 11/34 és hatvanas csapásszámmal már 5 km/h a sebességed, a 3,5 km/h a lassú gyalogos séta. :U Valami nem kerek ott, gyorsabban feltolom ha nem állok meg közben. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179609) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179607) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Arrafelé ezt próbáltam...hát combos, mit nem mondjak. :U Kitekertem végig...~5 megállással levegőért. :DDD (f@sz tudja miért imperial mértékegységekben mutatja a megosztott linkeket :(( ) 8,8 km oda vissza,478m szint, vagyis 4,4 km/478m, helyenként 17-20%al.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179610) jjeahh válasza szimpláncsak (#179607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az első képen szép az a hely.

Hasaggymeg: kb úgy kell elképzelni, hogy ráhasalsz a kormányra és küzdöd át magad szép lassan szinte trackstand-elve az akadályokon, köveken, gyökereken, vigyázva, hogy ne kaparjon el a hátsó kerék és ne ess hanyatt. Ilyen emelkedőn pedálfordulatról beszélni sem érdemes, mert izomból nyomod neki és nagyon-nagyon lassan, centiről centire tervezed meg előre az ideális ívet. Mindezt max pulzus közelében... :D . Személy szerint én imádom az ilyeneket, kihívást jelent már csak az is, hogy egyáltalán kitekerd végig úgy, hogy nem dőlsz el, nem esel hanyatt, nem kapar el a gumi a köveken és nem kapsz infarktust :DDD . A strava asszem 48%-osnak írja, de a valóságban szerintem 20, a meredekebb részeken 25-30% max, ide lefelé már nem árt a dropper vagy letolt nyereg. Sajnos ma nem sikerült kihajtani, mert megcsúszott a gumi a sárban és eldőltem :D .

szerk: a 4,4 km/478m is elég komoly :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179611) Hasaggymeg válasza jjeahh (#179610) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valamit nagyon tudtok ti ott,mert miután minap írtam,hogy valahányszor a mérőre pillantok 7 az első szám,ma direkt megnéztem.A 7km/h körüli sebességen én a 22/26 áttételen vagyok,ezen szoktam a hosszú,kevésbé egyenetlen 10-15% közötti erdei terepen mászni.Ha nagyon meredek és/vagy gyökeres,köves,esetleg földút de 10+% és több kilométer hosszú, akkor megy a kettesre ami 22/30 és olyankor már csak 6 lesz az első szám a kijelzőn.Az egyesre csak a klinikai halál közelében teszem,22/34 ami 5 km/h swbességben, mert ott már annyira nincs lendület,hogy az első nagyobb akadály vagy megállít,vagy kipörgök rajta. :F 3-4 km/h alatt tartósan szerintem csak döngölt,kevésbé egyenetlen meredeken tudnék menni.
Szerk:amúgy ott az Ördögoldalnál,ha valaha kitekerem egyből az valóban úgy lesz,hogy már az elején kettesen indulok,majd a legmeredkebbeknél egyesre váltok mert bár lábam bírná,de elfogy a szusz, ezért végig tartalékolni kellene,hogy feljuss egy seggel. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179612) IMIIKE1998 válasza sebgutkopf (#179578) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, viszont még nézegetek akkor, mert ez lehet picit keskeny.
Múltkor volt Marketplace-en Crankbrothers Stamp 1, 7k-ért, azt kellett volna megvenni. :D

(#179613) 6030D válasza Hasaggymeg (#179608) üzenetére


6030D
Ármester

A 2,2 az 6 éve volt, akkor lehet, hogy még autópálya volt ott. :) Két tippem van, az egyik, hogy cikk-cakkban lehet haladni, tehát 4-5tel megy, de nem jut annyival előre egyenes vonalban. A másik, hogy valami hiba van a szegmensben, mert a KOM az 8:24 ugyanannyi moving és elapsed time-mal, míg jjeahh-nél 19:37/3:11-gyel. Tehát vagy dumáltak közben negyed órát, vagy hiba, vagy ha egyszer nekiáll KOM-ozni, akkor ráér fele annyival felmenni, akkor is első.

jjeahh: van egy hidden kupád is a maiban.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179614) xy.zsolt válasza jjeahh (#179606) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ott inkább a SOM-ot kéne megszerezni....snail of moutain 🙂 ;] mert ahogy írjátok lassan menni sem egyszerű

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179615) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#179609) üzenetére


szimpláncsak
tag

Az Országos Kéken mentél le Bánkútról? :) Az gyalog is durva felfelé. Bár a legdurvább része pont a dédesi vár előtti kereszteződésnél van.
Az ördög oldalra ezt írja a Strava.

Amiről én beszéltem ott nincs szegmens, de térképen így néz ki :). 420m-ről felmegy 560m-re olyan 500m alatt. Gyalog is szörnyű :D.

[ Szerkesztve ]

(#179616) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179615) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom pontosan, itt balra, majd jobbra tartva le egy elég széles ösvényen a Dédédsvár elágazásig, majd onnan vissza a Fehér Sas panzióhoz. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179617) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#179616) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nem hiába néztem CSI - helyszínelőket :D.

(#179618) jjeahh válasza 6030D (#179613) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dumáltunk egy negyed órát és tuti enyém lesz a KOM... valamikor :D .

szimpláncsak: szörnyűűű? 15%-nál kezdődik az élet, az alatt nem kihívás :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179619) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#179617) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én általában ott a helyszínen sem szoktam megtalálni a jelzést. :DDD...amúgy meg pont olyan idő volt mint mikor a gugli autó fotózhatta, május végén voltunk, és ha jól csalódok még hó volt a panzió melletti réten mikor megérkeztünk, ami aztán reggelre elolvadt. :)

jjeahh...te GOM(bát)és FOT(ót)-okat gyűjtesz nem KOM-ot mert 1-1 szegmens végére mindig egy szett képpel és egy szatyor gombával érkezel. :D Ha az volna a cselöndzs, hogy egy 15%-os szakaszt ki teljesít hamarabb 5 db nagy felbontású tájképpel és 2 kiló ehető gombával, biztos te lennél a listavezető. :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179620) mobal


mobal
MODERÁTOR

Bryton kerékpáros computerek jók? Esetleg maradjak a Cateye-nál?

A két kiszemelt: [link] és [link].

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179621) jjeahh válasza mobal (#179620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akarsz stravara aktivitást mérni, track-et menteni? Akkor Bryton.

Hasaggymeg: már nem szedek gombát, mert kb. 80 kilót hordtunk haza idén is és már nincs ahová tenni ;] . Elképesztő mennyi van amúgy, kb. nem férnek az erdőben.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179622) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#179616) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ott mi is vótunk! bár már írtam szerintem.

Tegnap épp felfigyeltem rá, hgy még a céges udvarban a fű is tele van gombával, de vagy tintagomba, vagy fonnyadt őzláb :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179623) sebgutkopf válasza xy.zsolt (#179587) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Látom ez a rendelős téma többeknél betalált. :DD

A Strava app témában: mivel az appot egyre jobban korlátozzák magának az útvonalnak és a szenzorok adatainak rögzítésére lehet más appot (amik sokkal jobban konfigurálhatók), vagy eszközt használni, amik mindenben ki tudják elégíteni az igényeket. A végén pedig fogják a gpx-et vagy, ami a közös platform fájl és szépen fel lehet tölteni strava-ba, hogy meglegyen az összehasonlítás. Rögzítésre már nem látom értelmét a strava használatának, igazából a háttér adatbázis az ami az értéket jelenti számomra.

(#179624) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#179608) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Szerintem a strava csak horizontális 2d sebességet ír ki ebben a statisztikában és nem veszi figyelembe a szintemelkedést és a valós felületen megvalósuló tényleges 3d sebességet. Ugye nem mindegy, hogy a háromszög átfogóját nézzük és abból számolunk sebességet, vagy csak a befogót.

(#179625) ZolkoW válasza sebgutkopf (#179624) üzenetére


ZolkoW
őstag

érzésem szerint a "még biciklizhető" szakaszokon azért nincs akkora eget rengető különbség, még a 40%-os emelkedő is "csak" 22 fok. Persze valóban nem ugynaz a kettő..

Kíváncsi vagyok, EZT egyszer ki tudom-e tekerni, bár már volt olyan, hogy azt mondtam magamnak, na jó, ez lehetetlen. Pedig akkor lefelé jöttem. De annyira sok a laza kő, még ha masszív talaj lenne legalább... talán fagyban :P Egyébként azt nem értem, hogy ott volt egy szegmens felfelé is, azt lehet törölni is? Vagy csak az tudja törölni, aki kreálta? de minek törli?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179626) sebgutkopf válasza IMIIKE1998 (#179612) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha már plasztik pedál: egyre több külföldi tesztelő is azt mondja, hogy egyszerűen nem érik meg az árukat a fém platform pedálok. gondolok itt elsősorban a 120-160€ értékűekre, amik itthon elég fájdalmas árat jelentenek. Persze szép, de műanyag pedált is még csak Sam Pilgrimtől láttam törni és lám ő is azt használja, mert fogyó eszköz amit művel.

Ami inkább gond a műanyagokkal, hogy amelyik gyártónak van fém és műanyag pedálja a jobb formákat (enduro, DH vonalon érdekes) kellően konkáv kialakítást, szögek számát és igazán kedvező elhelyezését direkt a drágább fém pedáloknak tartják fent, hogy távolságot tartsanak a műanyagokkal szemben.
A lényeg, hogy nem az anyagminőség és tartósság miatt használnak többen a bikeparkokban fém pedált.
Ebből az is következik, ha a felhasználási célnak megfelelő forma és szög számú a műanyag pedál, akkor hajrá!

(#179627) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tudom, már kérdeztem, de igérem ezúttal lementem egy listára őket :D . Le tudnátok írni nekem az összes megbízható német, UK, francia, Spanyol meg minden EU-s külföldi webshopot, ahonnan rendeltetek már bringa alkatrészeket? Amik eddig megvannak:

bike24
bike-components
bike-discount
alltricks
chainreactioncycles
wiggle (nem ajánlott)
evans cycles
merlin
rosebikes
hibike
cyclesuk
r2-bike
rutlandcycling

Más? Esetleg szvsz mehetnének a hiányzó webshopok az összefoglalóba is majd.
Amit aláhúztam onnan rendeltem már és részemről ajánlott (kivéve a wiggle).

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179628) tacto válasza jjeahh (#179627) üzenetére


tacto
aktív tag

bikester.at
többször is az elmult evekben

(#179629) f4lcon válasza jjeahh (#179627) üzenetére


f4lcon
őstag

most rendeltem a Wiggle-től, miért nem ajánlott? (mondjuk már lassan egy hete, hogy rendeltem, de a tracking még mindig csak annyit mutat, hogy Németországból elhagyta a DHL központot...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#179630) jjeahh válasza tacto (#179628) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! :R

f4lcon: többször rendeltem már onnan, mindíg voltak gondok. Gyakran nincs tracking, vagy van, de nem működik rendesen és ha bármilyen gond van, hiába írtam rájuk, soha nem válaszoltak. Már többször előfordult, hogy a helyi gyorsposta valamiért nem akarta kihozni a csomagot, a tracking nem mutatott semmit arról, hogy itt van és be kellett menjek a futárszolgálat raktárára érdeklődni, hogy mi van? Kiderült, hogy a csomagon már rajta van a "visszaküldeni, kézbesítés sikertelen" matrica és majdnem becoptam, mert a futár sz*rt rám, a wiggle szintén és a tracking nem volt jó. A haverinám is megszívta, rendelt pár cuccot nagy értékben, tracking nem volt, a csomag nem jött meg és a wiggle nem válaszolt az üzenetekre. Végül csak azért kapta vissza a pénzét, mert PayPal-al fizetett. Szal lehet rendelni onnan, de szigorúan PayPal-al és csak óvatosan, ha nem jön a csomag, érdemes érdeklődni a futárszolgálatnál, mert van amelyik 2-3 nap után már küldi is vissza.

Hasaggymeg: tudtommal ezt is a HT gyártja :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179631) Hasaggymeg válasza f4lcon (#179629) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Válasz a zárójelben? ;]

sebgutkopf...meglehet igazuk van, nehezebbek, drágábbak és ugyanazt a csapágyazást tartalmazzák. Talán szebbek, de mielőtt jézuska váratlanul meghozta CB Stamp3-amat pl. én is ezt szemeltem ki. :F

ZolkoW...olyant nem tudsz megmászni melyet más 30 km/h-val teljesít?! :o ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179632) maximilian4


maximilian4
addikt

Tudtok ajánlani hosszabb túrákhoz spd cipőt? Edzéshez marad a northwave blaze plus, viszont kéne olyan, amiben ha mondjuk letekerek 100-200 km-t, meg tudok állni, kényelmesen sétálni, esetleg ha van helyi látványosság megnézni benne, beülni egy kávéra stb. A northwave azért rendesen szétbassza a hidegburkolatot. Ami bennem megmaradt innen fórumról az a giro rumble vr, ami ezekre alkalmas. Esetleg más, hasonló cipő?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#179633) xy.zsolt válasza jjeahh (#179627) üzenetére


xy.zsolt
őstag

zweirad-stdler.de

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179634) jjeahh válasza maximilian4 (#179632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Abban nem lehet? Amúgy bármelyik Shimano MT, nekem MT7 van és a Giro Berm is ajánlott részemről.

xy.zsolt: :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179635) flash- válasza mobal (#179620) üzenetére


flash-
veterán

A bryton jó.
Arra figyelj hogy lehetőleg az újabb fajta kialakítású készülékházzal rendelkező brytont vegyed mert a régiek nagy része párásodik mig az ujaknal pl 10, 15,420,320 már nincs ilyen gond mert a kijelző a kepernyőüveghez van már ragasztva + a képernyő lathatosaga is jobb.
Navigalas szwmpontjabol en a 420at probaltam, es nekem jol mukodott. (csiganyalat mutat utcanevekkel de sokszor az is eleg lehet)
Kisebb hibák vannak:
-Az aktuális meredekséget pár sec késéssel jelzi ki illetve a széllökések okoznak sikon is szint kijelzest
Az auto start stop sem tortenik azonnal

Egyebkent tegnap ment a diskurzus hogy sok esetben elég a telefon.
Hát de kell. Ez egy céleszköz, vizalló(bb) illetve elmeselek egy sztorit.
Volt egy durva kerekpar balesetem ahol fejrealltam es a semmi kozepen dimbes dombos teruleten eszméletemet vesztettem.
Mikor ébredtem 1ó mulva keptelen voltam menni es arra is hogy hazatekerjek(agyrázkódás +a bringa is kapott)
Hazajutasra egyetlen esely a telefon volt amin tudtam segélyt kérni, gps pozícíómat megosztani barátokkal hogy megtaláljanak.
A telefon akksi toltottsege pár százalékon volt mert futott a strava is rajta amivel rögzítettem az utat es kovettem az elore megtervezett utvonalat. Mi van ha lemerül? Lehet napokig ott fekszek a homokba?
Ezzel arra akarok kilyukadni hogy amig a telefon akksik csak néhány orat birnak addig igenis kell a kmóra.
De jarunk 24oras kerékpár turakra is es jó ha az ilyet az ember rogziteni is tudja, de 24órás rögzitest melyik telefon kepes úgy hogy mellette még fotózol, netezel megallasoknal, stb..

Strava:nem kell elpártolni a stravátol csak mert nem megy a telefonon keresztul csatlakoztatott szenzorok hasznalata
Erre szuper a wahoo android app:kepes rogziteni es kijelezni a szenzorok(spd, cad, hr) adatait majd szepen átszinkronizalja az edzest stravára. Ennyi. Problema megoldva.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179636) maximilian4 válasza jjeahh (#179634) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát a northwave nem valami sétabarát. Sőt. Egyáltalán nem szerintem. :D

Maxi

(#179637) FerNandor


FerNandor
őstag

Elvileg ma jön az Xoss G plus, már a postásnál van :C Ez elég gyorsan ideér. 4-én adtam le a rendelést. 11.11-es akcióbn 40,72 dollár lesz. (most 44.9-ért vettem)
Holnap meg elvileg a CAD és SPD szenzor is megjön :C
De a nyomorult stopli még mindig sehol :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179638) Toobee válasza FerNandor (#179637) üzenetére


Toobee
veterán

Shimanot tudok adni átmenetileg. Most jött 2 db SH-51. 11. kerbe át tudod venni, ha érdekel, aztán majd hozol helyette másikat, amikor megjött a tiéd.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#179639) sebgutkopf válasza jjeahh (#179627) üzenetére


sebgutkopf
őstag

UK shopokat hamarosan elfelejthetjük. Brexit - vám téma miatt, hacsak nincs EU raktáruk és adó regisztrációjuk a kontinensen. :(

(#179640) mobal válasza flash- (#179635) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ilyenek miatt gondolkodom még a garminon aki automatikusan szól ha balesetet észlel. Csak hát más árkategória, de az életem megér ennyit...

Remélem rendbe jötté és a kerekezéstől sem ment el a kedved... én sajnos tiniként sokat és szerettem bicózni de egy baleset miatt több mint 10 évig nem is ültem rá... csak idén ősszel újra.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#179641) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#179631) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mostanában én is sokat néztem a pedálokat, mert lesz új paripa és ki szeretnék próbálni rajta valami más pedált. Most nekem is pont CB stamp 3 van (az új stamp 3 egyébként egész érdekes, mert magnézium és könnyebb mint ami nekem van).
A chester egy nagyon népszerű pedál, nézegettem sokat, de végül elvetettem. A bajom a formával van. Nincs érdemi konkáv formája és a tengelynél középen kiáll a pedál síkjából, vagy legalábbis nincs mélyebben mint a platform széle, míg a közepéhez közel álló szögek alig érnek magasabbra mint a tengely. Ezzel ugye az a bajom, hogy ezzel az elrendezéssel az én felhasználásomhoz vélhetően nem ad valami jó tapadást és stabilitást, az meg nem vicces, ha a levegőben, vagy a köveken lecsúszik a lábam a pedálról. Szóval nekem kell a konkáv forma, míg ez általános igényként nem mondható el.

(#179642) FerNandor válasza Toobee (#179638) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, de megvárom. rendeltem még kéket is. Az egyik csak megjön hamarosan. Max úgyis csak hétvégén tudnám gyakorolni a használatát. Most megpróbálom így kihasználni ezt a kevés délutánt - amikor ráérek -, ami az óraátállítás miatt lerövidült - nagyon örülök neki, meg gondolom sokan mások is.. :O

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179643) xy.zsolt válasza flash- (#179635) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Letöltöttem a wahoo-t....nem párosítható a szenzorom se BLU-n, se ANT-on. De mindegy is mert úgyis computer kell (csak érdekelt mit tud az app)
Garmin EDGE 520 PLUS-ra lehet tölteni saját GPX útvonalat amit nem a garmin rendszerén belül tervezek? (pl BRouteren) Adtam ajánlatot 100EUR-os vételre és mielőtt válaszolnának jó lenne ezt tudnom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179644) jjeahh válasza sebgutkopf (#179639) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hamarosan, de még nem :D . Nézegetem a Deore 1x11 cuccokat, de eddig egyik webshopban sem találtam meg mindent, vagy a pöcögtetőből vannak kifogyva, vagy a hátsó váltóból. Arra gondoltam, hogy lehet nem várom meg, hogy legyen több tapasztalat vele, max ha valami nem jó, lecserélem majd más 11 sebességes alkatrészre.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#179645) Alg válasza xy.zsolt (#179643) üzenetére


Alg
veterán

Igen, BaseCamp-ben bármilyen gpx-et rá tudsz küldeni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179646) Csokicsibesz válasza xy.zsolt (#179643) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Lehet. De érdemes connecten keresztül feltölteni a készülékbe.
De szerintem a connect is egy teljesen jó felület, van csomó máskot által feltött útvonal is.

(#179647) maximilian4 válasza FerNandor (#179637) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem is van egy pár, bontatlan SH 51-es stoplim ha érdekel és sürgős. Ha nem pesti vagy, fel tudom adni borítékban ma és holnap meg is kapod.

Szerk.: Közben látom, hogy nem kell. :))

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#179648) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Csokicsibesz, Alg
Köszi az infót....akkor már csak adják oda ennyiért mert itt húztam meg a limitet :)
Edge 130at csak nagyon akciósan vennék (100EUR alatt)....ha nem látom jól a karaktereket ne kelljen nagy buktával eladni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179649) FerNandor válasza xy.zsolt (#179643) üzenetére


FerNandor
őstag

Mindenféle engedélyt be kell kapcsolni a wahoo számára. Utána lett csak nekem is jó. De azóta szépen dolgozik a wahoo a bluetoothos mellkaspánttal, mást még nem tudtam párosítani vele (, mert nincs más egyelőre)

#179647maximilian4
köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179650) xy.zsolt válasza FerNandor (#179649) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi, de mindegy is mert úgy sem tennék használható mobilt a bringára....marad zsebben, így is féltem :) Szóval le is gyalultam már a wahoo-t a mobilomról.....inkább csak a kíváncsiság miatt tettem fel.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.