Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179801) sticky35 válasza mobal (#179798) üzenetére


sticky35
tag

Ezek közül bátran válogathtasz:
[link]
Ez pedig egy konrét bolti link szíp aranyban:
[link]

(#179802) bardi válasza mobal (#179798) üzenetére


bardi
aktív tag

Csak vegyél egy patentszemet hozzá, és meg van oldva.

'92 Honda VFR 750

(#179803) Alg válasza szkink (#179800) üzenetére


Alg
veterán

Azért a többit se kell félteni, futós vonalon pl. a Suunto ahol a desktop app IE alapú szóval csak akkor működik ha telepítve van az Explorer, vagy a Polar elromlós usb portja...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179804) Hasaggymeg válasza mobal (#179798) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

KMC EL [link] ,Sram PC 1051 [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179805) parandroid válasza Alg (#179795) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fújhattok a garminra, én is sok szarságot fel tudok hozni, ami idegesít benne, vagy szarul működik, de a sok szar között messze a legjobb, ami elérhető. Ez van. Jobbat még nem tudott senki. Ha tudna, az elsők között lennék, aki vált.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179806) szkink válasza Alg (#179803) üzenetére


szkink
aktív tag

Gondolom,mondjuk azokról sokat nem tudok,bringához megvan az óra és bőven elég (Bryton 410) túrázáshoz és mindennapokra néztem a Garmint,de lehet inkább marad egy Huawei vagy Xiaomi van pár versenyképes típus ezeknél a gyártóknál az árukról nem is beszélve.

(#179807) balazs1022 válasza Hasaggymeg (#179779) üzenetére


balazs1022
őstag

179787ZolkoW :Sztem nincs vele baj. Amik hasonló árban vannak itthon, azok a Sountor-k. Ezektől fényévekkel jobb ez villa. Én nem tartok tőle H bármi baja lenne. Rengetegen használnak ilyet. Amúgy meg van rá garancia is.

Egyébként problémák a Fox-okkal is szoktak lenni. Mindenben benne van a lehetőség H rosszat fog ki az ember. :) :))

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#179808) Alg válasza parandroid (#179805) üzenetére


Alg
veterán

Nyilván nem véletlenül van nálunk is 3 garmin a háztartásban (Fenix2, 530, 830). De azért botrányos hogy nem tud ennél jobbat a piac...

Hozzátéve hogy az idei Garminok forradalmi újdonsága a ClimbPro - amit agyonvág a Connect borzalmas szintemelkedés-pontossága :W

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#179809) Nutra válasza Alg (#179803) üzenetére


Nutra
tag

Illetve más úgysem (Suunto) Igaz, hogy pár éves órám van (Ambit3), ami eddig böngészőből és appból is támogatott volt, most ez így néz ki: új appban lehet csak megnézni az adatokat, de az óra beállítás változtatásához a már másra nem támogatott régi honlappal kell szinkronizálni) és reménykedhetek, hogy tényleg működik-e). Eddig simán bárhol átállíthattam a már kinyírt appban. Mert ugye, ha netán sífutás előtt rájövök a pálya szélén, hogy mondjuk a kajak ottvan, de a sífutás nincs, már megyek is haza a desktophoz :W

(#179810) xy.zsolt válasza Alg (#179783) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Van speed szenzorom 2 éve, de egyszer az is hülyeséget mutatott....szóval leszedtem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179811) Csokicsibesz válasza szkink (#179800) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ha az amit a facebookon leírnak valós lenne akkor a háttérhatalom gyíkemberei irányítanák a lapos földet.
Nyilván semmi nincs hiba nélkül, de facebook kommentek alapján valamit megítélni nem a legszerencsésebb.

(#179812) xy.zsolt válasza INTELligent (#179793) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Találtam cseh raktárból szállítással 70EUR-ért....ha érdekel belinkelem majd

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179813) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#179791) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ennek a helyére lesz, az F Length címszó melett 496 mm-esnek írja, ezért akarok bele 475mm-es merev villát. [link]

(#179814) szkink válasza parandroid (#179805) üzenetére


szkink
aktív tag

Dehogy fújok,nagyon szeretnék még most is egy Instinct Solart de az ideg szét is vágna ha kiadok ennyi pénzt érte és nem úgy teszi a dolgát ahogy azt kell,és napi/heti szinten a hibák miatt írogatnék.

Csokicsibesz: :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#179815) parkr válasza Csokicsibesz (#179811) üzenetére


parkr
őstag

ráadásul ugye mindig csak az elégedetlenek fognak kommentelni. akiknek nincs semmi problémájuk, azok nem írkálnak posztokat arról hogy minden jól megy :)

(#179816) Maximum1 válasza Alg (#179808) üzenetére


Maximum1
őstag

Multi-Band lesz most az új őrület, gondolom majd ez is egyszer belekerül az órákba.
Ezt kipróbálnám, szoktam olyan helyeken járni ahol elveszik a jel, pedig a Garmin a vételben a legerősebb, telefonok, brájtonok a fasorban sincsenek völgyben a hegyek közt.

[ Szerkesztve ]

(#179817) parandroid válasza szkink (#179806) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, ezek a garmin mellett nem versenyképesek. Ahogy az amazfit, és a többi sem. Kerékpárban a wahoo, és a bryton lehet talán alternatíva, futásnál a polar, vagy a suunto. De ha valaki több sportot is űz (triathlon pl), akkor kb csak a garmin maradt az egyetlen alternatíva.

Amúgy nekem a maga korlátaival semmi gondom nincs a garminnal, ha a fenixet, ha az edge explore-t nézzük. Nyilván helyenként téved, de az elmúlt években semmi kritikus hibát nem találtam a logjaimban 10k+ km futás, és most idén eddig 5k+ km biciklizés során. Hobbifelhasználásra tökéletes, amatőrök sem szólhatnak egy szót sem, a profik meg vegyék csak (illetve úgyis kapják a szponzortól) a méregdrága célszerszámokat, mint a footpod, meg a profi szenzorok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179818) szkink válasza parandroid (#179817) üzenetére


szkink
aktív tag

Nekem amatőr felhasználásra kicsit borsos az áruk,na majd meglátjuk mit hoz a jövő :U

(#179819) Hasaggymeg válasza parandroid (#179817) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nem igazán értem ezt a magasságméréses hibákat (ahogy a sebességeseket sem igazán), nincs még feltérképezve az egész földfelszín domborzata pontosan, hogy a baro(m :DDD )méter most is tévedhet? :F A másik a sebesség...ha egy proci dolgozza fel ezeket az adatokat nem tudja szoftveresen kikövetkeztetni a pulzusodból, másodpercekkel korábbi teljesítményedből, emelkedésből stb., hogy mégsem kocoghatsz 250 km/h-val?! Ha pl. egyéb automatikus vezérlő rendszerekbe egy-egy véletlen fals adat alapján így számolna a proci minden órában lezuhanna egy repülő, vagy kisíklana egy gyorsvonat. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179820) FerNandor


FerNandor
őstag

Nekem ma megjött a kis kínai xoss g+ computerem és az spd és cad szenzor. :DDD Appból elég jól beállítható. Remélem hétvégén nem fog esni.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#179821) flash- válasza Hasaggymeg (#179819) üzenetére


flash-
veterán

azt tudom hogy magyarországon a strava pontatlanul méri a magasságot ha nincs barométer(tehát szerintem a meredekséget is ezáltal), mert nem a Lidar-os 1cm pontossagu magassagterkep alapjan mér vmi sokkal pontatlanabb es nagyobb "negyzetekre" osztott terkepadatbol jon (valoszinu h muholdas letapogatasú) ezért ha nincs barométer ez okozza a fura magasság adatokat.
brytonnál pedig az van hogy elkezdődik az emelkedő még 0% ot mutat,aztán pár sec után mutat szintet,lefelé ua. már megyek lefele de még 0% van..
illetve erős szél hatására is be be jelez szintet mert a barométer érzékelő lyuk az elején van és a szél befúj.. hát ez ilyen..

egyébként értem mire gondolsz,nincsennek ezek az eszközök túlgondolva.
pl (megint csak bryton) hiába spd szenzor elindulok nem indul el azonnal a rögzítés folytatása(auto start-stop) pedig hát elkezdek tekerni, elkezd forogni a kerék is azonnal kellene tudnia hogy elindultam..
véleményem szerin ezek a hiányosságok kis odafigyeléssel leprogramozhatóak lennének sec pecc alatt.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#179822) xy.zsolt válasza parandroid (#179817) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Garmin ide vagy oda, ha a GPS jel kezelése alapból nem lesz megbízhatóbb mint a IGS60-am volt (amíg nem ment valami tönkre) akkor mint a szél úgy megy a piacra. Csak azért mert Garmin biztosan nem tartom meg.....túl van már zsúfolva olyan tudással amire sosem lesz szükségem. Most tudatosult csak bennem, hogy a live strava használathoz is strava prémium tagság kell. Én pedig megfogadtam, hogy nekik biztos nem fizetek soha....előbb bárki másnak .....ha lesz konkurenciája vagy eladják azt másnak.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179823) parkr válasza xy.zsolt (#179822) üzenetére


parkr
őstag

a Garminhoz alapból ott a LiveTrack, nem kell hozzá strava

amire meg nincs szükséged, azt nem használod. kész. mi ezzel a probléma? :F

(#179824) Hasaggymeg válasza parkr (#179823) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ki kell fizetni? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179825) arcitec válasza xy.zsolt (#179822) üzenetére


arcitec
addikt

Megbocsáss, de mi a gond a Garmin gps kezelésével? Világelső gyártó,ennél csak gyengébbek léteznek ,vagy max hasonlók, de semmiképp nem jobbak. Több Garmin készülékem is van - nyilván semmi sem tökéletes akár még a bringa sem -, de megfelelően tudom használni. A strava nekem új ,látom mára már a Garmin is írja, hogy kompatibilis vele.
Az is igaz egyszerű amatőr túrázgató vagyok, "csak" Fertő tó, Balaton és hasonló távokra.
Edzésnek 40-80 km , ritán 120km max.
Hasaggymeg : A készüléket kell megfizetni onnantól és előtte is ;] ingyenes- [link] . Sőt mobil app is van már mára és az is rendben működik. [link] .Az órát is és minden Garmin készülék által rögzített adatot értelmez, útvonalat lehet tervezni stb ... - Persze kinek mi, nekem megfelel bőven. ;)

[ Szerkesztve ]

(#179826) xy.zsolt válasza arcitec (#179825) üzenetére


xy.zsolt
őstag

"szerencsére" van erre két rövidebb szakasz is ahol az elmúlt pár hónap alatt csak pár napja a mobilommal tudtam normális sebességdiagrammot produkálni (nem fűrészfogas, nem hektikus) Szóval hamar kiderül mit tud a Garmin.......mindenesetre drukkolok neki :K Addig részemről le is zárnám ezt a témát.....kapott esélyt, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179827) 6030D válasza Hasaggymeg (#179819) üzenetére


6030D
Ármester

Én úgy tudom, hogy a gps x-y irányban relatív pontos, viszont a z tengelyen már kevésbé. Ennek az lesz a következménye, hogy gyakorlatilag folyamatosan fel/le mész, és gyűjtöd a szintet. Ezt a szoftver nem fogja alapból kiszedni, mert nem tudhatja, hogy te síkon mész, vagy mondjuk egy xco/cx pályán folyamatos 1-2 m-es buckákkal. Ezért rakják bele a barométert, mert az kiküszöböli ezt, ha nincs komolyabb időjárás változás.
Utólag biztos lehet mindent finomítani, ahogy a fotós sem úgy dolgozik, hogy kattint, és kész. Barometrikus mérésnél a Strava is felajánlja, hogy korrigálja a magasságadatot, de általában a térkép szerinti fals adatra. Versenyeken összehúz a strava jópár emberrel, meg lehet nézni, hogy melyik kütyük mutatnak "azonos" értéket. (1500 m-en 50-60 m eltérés az azonos szerintem.)
Szerintem ez is túl van gondolva, ne várjuk el egy gyufásskatulya méretű 100e ft alatti kütyütől, hogy olyan pontos legyen, mint mondjuk egy milliárdos hajóban vagy repülőben, ahova tudnak mellé biggyeszteni egy 10 m-es antennát.
Illetve szintén nem értem, ez miért annyira fontos, de nekem a pillanatnyi sebesség tökéletes értékének fontossága sem esett még le, szóval fejlődésben vagyok.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179828) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Pfff.....erre vágyik valaki innen? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179829) Hasaggymeg válasza 6030D (#179827) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről mindig ez jut eszembe. Ez jellemzi egész fogyasztói társadalmunkat, és ez a baj többek között a Garminnal is. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179830) 6030D válasza Hasaggymeg (#179828) üzenetére


6030D
Ármester

A vajbőr jobb lenne, de a szürke sem rossz. :P
Egy átlag embernél kevesebb zsírral rendelkező ember agyonhajtott lábai verseny után. Mindenkinek így dudorodnak az erek, csak valakinek van rajta zsír. Melyik a jobb? ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179831) arcitec válasza Hasaggymeg (#179829) üzenetére


arcitec
addikt

Van egy kiss troll/trompf benned. (Úgy általában) ;]

[ Szerkesztve ]

(#179832) Hasaggymeg válasza 6030D (#179830) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bal lábán ott lent még valami egyéb ödéma is látszik...tény, hogy van ennél rosszabb, de ez egyértelműen és láthatóan is túlzás ami ugye elkerülhetetlen azon a szinten. Van azért középút, 35 éves ember lába nem így kellen kinézzen...szerintem. :F

arcitec...van. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179833) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok
Új kerék szettbe szeretnék beruházni. 450 euróig mennék el. Néztem Mavicot, DT-t, Fulcrumot, de nem igazán tudok dönteni. Talán a lista első 2 helyén a Dt Spline P1800 és az P1600-os van, pluszban ott van még a Fulcrumtól racing 4, 5, 400, Mavictól a Cosmic Elite felnifékes verzióban mind. Valakinek van tapasztalata a fentebb említett kerék szettek valamelyikével?
Másik kérdésem, aki 28mm-es gumit használ, annak a valóságban milyen széles lesz? Az alap shimano kerekemen is 25mm-es gumi van, de durván 27-28mm lesz a végén.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#179834) INTELligent válasza ZolkoW (#179794) üzenetére


INTELligent
senior tag

Tisztában vagyok vele :).

6030D: ezt kifejtenéd? Mert én nem tudok ilyenről, pedig elvileg tanultam arról, hogy hogy működik a GPS helymegatározási algoritmus, és érteni is vélem. És abban mindhárom vektorkoordináta ugyanolyan formulában szerepel (~ua. az érzékenysége a zajra), szóval ezen meglepődnék - vagy ha így van, akkor ott valami más is van a dologban.

Szenzorok általánosságban: ez lehet több embernek elsőre fura lesz (ami nem baj, mert szerintem amíg nem gondol bele valaki/nem magyarázzák el neki, hajlamos azt hinni, hogy ilyen gond nem lehet). De nincs olyan, hogy tökéletes mérés. Nyilván azt, hogy akkor most össze-vissza ugrál a GPS jel, lehetne valamennyire korrigálni, de ezek a rendszerek úgy vannak átlagban megcsinálva, hogy "bíznak valamennyire" a mérésben, ill. másmennyire a saját modelljükben. Ha ez egyik egy adott szituációban kevésbé bizonyul pontosanak (mert mondjuk azt feltételezte a gyártó, hogy a példa kedvéért nem mész 5000m fölé), akkor megette a fene.
És persze, mindent is lehetne korrigálni, csak akkor bejön a másik oldal: akkor annyira komplex lesz a rendszer, hogy egyrészt kisebb lesz az üzemidp, másrészt pedig a jelentősen több fejlesztési költség (Pareto elv: ~a munka 20%-a megoldja a problémák 80%-át), hogy azt nem lesz ember, aki megfizeti. Ha az üzletpolitika értelmes, akkor a termék fejlesztése előtt egy reprezentatív mintán csináltak felmérést, és arra lőtték be a teljesítményt. Mert a gyártóknak nem az a racionális célja, hogy tökéletes terméket gyártsanak, hanem az, hogy megtalálják a kereslet-kínálat azon egyensúlyi pontját (és oda lőjék be az árazást, ami nyilván függ a termékbe beleölt időtől/munkától/stb), hogy nekik maximális legyen a profit.

Vélemény hangzott el, biztos van, aki nálam jobban ért ehhez (is), de kéretik megfontolni, hátha ezzel többeket megkímélek az ősz hajszálak időelőtti kialakulásától.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#179835) polonic


polonic
félisten

A trekking bicajomat gyárilag 47-622-es gumival szerelték.
Szeretnék komolyabb külsőt rátenni, de amit kinéztem, 47-es szélességgel nem igazán kapni.
Csak 42-essel.
Miben lenne másabb? Keskenyebb a tapadófelület, ezáltal a gördülési ellenállás kisebb. Viszont fékezésnél a kisebb felület miatt kompromisszum van. Jól gondolom? Egyáltalán az 5 mm különbség észrevehető?

(#179836) Hasaggymeg válasza nemeth989 (#179833) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A gumi valós szélessége nagyban függ a hordozó felni szélességétől.

INTEligent...és az melyik elv, hogy 80% megoldott problémáink 160% újabbat generál. :DDD

polonic...bár 42 és 47 között milliméterben nem sok van, guminál akár nagy különbséget is jelenthet menettulajdonságokban.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179837) ZolkoW válasza INTELligent (#179834) üzenetére


ZolkoW
őstag

Bár nem tőlem kérdezted, de adódik a technika sajátossáágból: a háromszögeléssel meg lehet adni a pontos helyed, de mivel ez qrvára lapos háromszög, kis túlzással majdnem sík, ezért a mérési pontatlanság sokkal nagyobb bizonytalanságot eredményez a Z tengelyen.
Jó, a 3szögelés 2 eredményt adna, de azt, amikor az űrben vagy, kizárják :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179838) polonic válasza Hasaggymeg (#179836) üzenetére


polonic
félisten

Na igen. Ezt szeretném kideríteni. :D

(#179839) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

rozsdamentes, nikkelezett láncot mibe áztatva tisztítanátok? Én eddig meleg ultradermes vízben áztattam, de hátha van jobb amire nem gondoltam (benzin, gázolaj, petróleum...stb)......melyik lehet hatékonyabb? Brigéciolt és féktisztítót nem szeretnék használni. A benzinre allergiás a bőröm, de azt még túlélem ha hatékonyabb mint a többi.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#179840) sticky35 válasza ZolkoW (#179837) üzenetére


sticky35
tag

Ezért kell 4 műhold a pontos helymeghatározáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#179841) bringasisti válasza sticky35 (#179840) üzenetére


bringasisti
őstag

Az kevés! Nem véletlen hogy a legtöbb eszköz 3 rendszert használ legalább

BENEFON DELTA--------N8

(#179842) sticky35 válasza bringasisti (#179841) üzenetére


sticky35
tag

Ez az elmélet, négy ponttól mért távolságok megadnak egy 3D koordinátát.

Ahogy INTELligent is írta a valóságban mindig lesz mérési pontatlanság, amit több forrásból származó mérés felhasználásával pontosíthatsz több számítás igény árán, kérdés mennyire van erre szükség és (fizetőképes) igény polgári (főleg hobbi) felhasználásban.

Persze egyre olcsóbbak a szenzorok így egyre több kerül be egy mezei telefonba vagy navigációs eszközbe is, egyre gyorsabb procikkal és nagyobb akksikkal, így lehet pontosítani a műholdas pozíciót a végtelenségig.

[ Szerkesztve ]

(#179843) bringasisti válasza sticky35 (#179842) üzenetére


bringasisti
őstag

A műholt 4 jelet sugároz mert a légkör befolyásolja a jel terjedését. Mezei készülék fog két jelet , így kompenzálják a légkör furcsaságot. Ha fizetsz mint egy geodéziai műszer akkor 3 jel, ha katona vagy akkor 4+ titkos. Egy telefon tud 3 rendszert így összejön 7-9 hold ami műhold nézet esetén lehet látni milyen pontos ha vidéken kialsz a házad teraszára mikor nincs elektromos szmog + földi adók jele

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#179844) ZolkoW válasza sticky35 (#179840) üzenetére


ZolkoW
őstag

De hiába lát az eszköz 20-at, ha mind egy lapos alakzat mentén helyezkedik el. Működik, csak jóval pontatlanabb a Z irányban. Ezt tapasztaljuk is :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179845) 6030D válasza xy.zsolt (#179839) üzenetére


6030D
Ármester

Ha lakásban akarod, akkor a Brigéciol 2000-t próbáld meg. Gondolom a sima Brigo D-3-tól tartózkodsz, az a régi, büdös. Én néha mosom 2000-rel, neked nem olyan dzsuvás a láncod, arra tökéletes lesz.
A benzin erősebb, a gázolajjal nekem az a bajom, hogy az mindenhol nyomot hagy, tehát száradás után a láncon is lesz olaj, ami nem jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179846) ZolkoW válasza 6030D (#179845) üzenetére


ZolkoW
őstag

én nemrég petróleumot vettem erre a célra, és végülis működött, az nem tudom, elpárolog-e nyomtalanul, de úgy tűnt a dzsuvás tálca alapján, hogy igen. Cserébe nem sikerült meggyújtanom, pedig azzal akartam kipörkölni a fékbetétemet :/ - nem röhög, nem dolgoztam még petróleummal :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#179847) bringasisti válasza 6030D (#179845) üzenetére


bringasisti
őstag

Én a kádba állítom Brigéciol és zuhany és boldogság

BENEFON DELTA--------N8

(#179848) anorche1 válasza 6030D (#179845) üzenetére


anorche1
őstag

+1 a brigeciol 2000-re, panel lakasban en is azzal tisztitom mind az outit mind az mtb -t. Pontosabban csak hajtast, a bico toobi resze ugy nez ki jol, ha koszos. Foleg a montinak all jol a vastag sar :D

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#179849) Hasaggymeg válasza polonic (#179838) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha lassúnak érzed magad, jobban szeretnél suhanni akkor menyjen a vékony, ha meg már így is kényelmetlenül ráz, esetleg nem túl acélos a tapadása akkor nem menj 47 alá. Tulajdonképp felhasználási szokásokon múlik ez is, mint annyi minden más itt a kerékpárbiszniszben.

ZolkoW... :DD ...most látom, hogy nem sikerült meggyújtani. Pedig az ég. :F

bringasisti...a zasszony agyvérzést kapna és megölne...nem feltétlen ebben a sorrendben. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#179850) arcitec válasza polonic (#179838) üzenetére


arcitec
addikt

Nem Schwalbe Marathon-t vettél korábban? Nyilván más az úttartás, de, az outi még keskenyebb. Az enyémen gyárilag van 37-622 (700 x 35c) és először valóban szokni kellett.
Meg is lepődtem, hogy a Kathmandu-t szélesebb gumival szerelik. Ha azzal adták, miért nem jó továbbra is. A GT Tour az nekem bevált továbbra is a 37-622 méretben. Sajna nem tudom milyen lenne érzetre a 47-es. (Tapadás/gördülés/stabilitás, előny/hátrány). U.I: Ahogy nézem az új sorozat mind 47-es gumival van szerelve..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.