Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#70151) jozefgucci1 válasza Lunky88 (#70150) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szép ha hazamegyek megnézem , legalább tanulom , hogyan is kéne használni igazán .Annyira még nem éreztem rá erre a tankra . Ebben a tierben eddig az E5 fekszik a legjobban nekem .

Utóbbi időben párszor összefutottam az OB263 förmedvénnyel amit igen nehezen tudtam csak belőni . Hol lehet próbálkozni vele ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#70152) KaLeun válasza Habib[HUN] (#70149) üzenetére


KaLeun
senior tag

Érdekes a kis mentegetőzésed, hogy te vagy az ártatlanság mintaképe. De ennek ellenére simám kilősz valakit aki nem is ártott neked. Semmivel sem vagy jobb náluk vagy nálam, csak előadod annak magad.

#70148 mtade: Észrevettem aztán én is, de köszönöm a szánalmad jelzését................................................................................................

[ Szerkesztve ]

Cila

(#70153) Bingisz válasza jozefgucci1 (#70151) üzenetére


Bingisz
addikt

A hasát, vagy a lövegpajzsát lődd.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#70154) Habib[HUN] válasza KaLeun (#70152) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ez is egy érvelés, te ebben hiszel én ezt elfogadom.
Én azonban úgy vélem, hogy a kékség retorzió nélkül értelmetlen. Gyakorlatilag felesleges ez esetben a funkció. Ha valaki bekékül az büntetendő dolgot követett el. Úgy vélem sokaknak elég visszatartó erő, hogy ha rossz fát tesznek a tűzre lemészárolják őket. Ha valaki a közösség ellen tesz valamit, akkor azt a közösség büntetheti. Egyfajta közösségi igazságszolgáltatás. Ez az én véleményem. Lehet eltérő a tieddel.

(#70155) KaLeun válasza Habib[HUN] (#70154) üzenetére


KaLeun
senior tag

Demagóg duma.

Cila

(#70156) Habib[HUN] válasza KaLeun (#70155) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nem túl összetett érvelés sajnos. Ennél jobban kell igyekezned, hogy meggyőzz valakit.

(#70157) Diarmand válasza h1mpi (#70141) üzenetére


Diarmand
senior tag

Ezek szerint még nem mondták neked.
A stabilizátor nem csak arra jó, hogy mozgás közben kisebb legyen a célkör, hanem arra is, hogy alapból erről a kisebb értékről induljon, ergo csökken a célzásidőd. Ezt egészíti ki jól a két skill, a Sima Utazás és a Pillanatkép.

(#70158) Habib[HUN] válasza KaLeun (#70155) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Fene lekéstem a szerkesztést :DDD
A demagóg beszólástól még most is könnyezek egy kicsit. Ne haragudj de egy az egyben ez jutott róla eszembe: "Mit tettek értünk a rómaiak?" Pont ugyanígy zárni egy vitát...
[link]

(#70159) myckey válasza Habib[HUN] (#70154) üzenetére


myckey
veterán

ez mekkora sziveg már..LOL, még a közösség büntet, sírok.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#70160) Kean_Sorbo válasza jozefgucci1 (#70151) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Lövegpajzs, vagy HE.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#70161) Kakumix válasza Habib[HUN] (#70158) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szóval a kéknek az a büntetése, hogy egy balfasz a saját csapatából hátulról kilövi és ezért nem kell részt vennie egy -1-ről induló csatában? :)
Azt sem tudod miért kékült be, de kilövöd? Még jó, hogy te ismered a fair playt csak nem szereted, mi?

Egyébként voltam már kék, de a csapattársaim nem lőttek ki egyszer sem, ezek szerint nem veled voltam egy csapatban.

ui.: egyébként lehet, hogy egy ilyen instant büntetés miatt kékült be, hiszen nevelő célzattal próbálta mozgásra ösztönözni a ház mögött bujkáló két darab WTE-100-at a 13-75-jével (igen, saját példa :) )

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#70162) Habib[HUN] válasza myckey (#70159) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Többet ér néhány tucat nevelő szándékú találat, mint bármilyen reportolás. Ez instant és azonnali.

(#70163) Habib[HUN] válasza Kakumix (#70161) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nem szeretem ismételni magam, de a kék már korábban elég balfék volt ahhoz hogy bekéküljön. Egy véletlen lövéstől nem lesz kék az ember. Kettő lövés meg már szándékos...
Vagy éppen a pálya másik végén voltál. Egy kékért én se mászok el messzire. Általában a "jóképességű" kékek a kezdő kör környékén játszanak nagyfiút. Onnan tényleg nem szoktak messzire jutni. Szerintem elég egyértelmű a játékszabály. Kék vagy: szabad préda. Ez így szerintem fair. A hóhér se kérdezi meg, hogy miért volt az ítélet. Csak végrehajtja.

Mi ebből a tanulság? Ne lődd a saját tankokat. Még akkor se ha balfék a csapattársad, mert ez csak egy játék. Ha nem bírod idegileg a játék nem érte el célját. Mivel ez csak szórakozás. Ha meg felbosszant a hülyeségével mégis valaki ,akkor legyél kreatívabb. Lehet a nélkül is büntetni a csapattársaidat, hogy te magad szabályt sértenél. A kitolom az ellenfél elé módszer pl kifejezetten joghézagnak minősül... Ettől nem leszel kék, ki is szúrtál az áldozattal. Ha hull down tankkal vagy, akkor meg fedezéket is csináltál magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#70164) #43783936 válasza Kakumix (#70161) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nekem már rutinom van a nyomorék csapattársak bekékítésében.
A lepattanó nem számít csapatsebzésnek, ezért igyekszem azt lőni elsőre.
Ha megérti, akkor minden oké, ha értetlen, akkor beleugrik egy lövésembe. ;]
Ha elkezd lőni rám, akkor vagy autobann, vagy bekékül.

(#70165) Angel1981 válasza Habib[HUN] (#70154) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem ez azért nem ennyire fekete-fehér.
Én úgy vagyok vele, hogy attól, mert valaki bekékül, még nem kell azonnal gondolkodás nélkül eliminálni, mert azzal garantáltan csökkentjük a csapatunk győzelmi esélyét.

Korábban történt egyik csatában, hogy az óra lejárta után csapattárs azonnal farba lőtt egyszer, és be is kékült. Ráfordítottam a csövemet, de mentem rendületlenül előre a nekem fontosnak ítélt pozícióba, úgy voltam vele, hogy ha még egyszer meglő, akkor természetesen már viszonzom.
Nem lőtt meg többet, és bár nem végzett előkelő helyen, azért némi sebzést, és spot sebzést begyűjtött, ergo még mindig jobban járt a csapat így, mintha egyből kilőttük volna - egyébként győztünk, és baromi szoros volt.

A lényeg; ha valaki bekékül, szerintem még megérdemel egy "második esélyt", de ha azt látom, hogy másodjára is meglövi a csapattársát, akkor már tényleg jobb kiiktatni.

(#70166) MinionFlasH válasza Habib[HUN] (#70163) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Én mikor kezdtem a WOT-ot (most se vagyok öreg motoros) eléggé balfék módon nyomtam, pz felderítővel nehéz tank mögött bújkálva stb...

Egyetlen egyszer volt, hogy kitolt egy perfekt player az ellenségnek... aki látta eléggé leosztotta, azért mert béna valaki nem tolom ki az ellenség elé, szerintem...

(#70167) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Átdolgozzák a 6. érzék (Sixth Sense) képességet, további infók erre.
Lényegébe véve a parancsnok helyett a rádiósnál lesz elérhető ez a fejlesztés (ami azért pocsék dolog véleményem szerint, mert rendszerint a rádiós hal meg elsőnek nálam, de feltételezhetőleg pont a rádiós szerepének a növelése volt a cél a WG részéről).

[ Szerkesztve ]

(#70168) Habib[HUN] válasza #43783936 (#70164) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Kihasználod a játék által nyújtott kereteket. Ez simán belefér. Egy dolgot hiányolok a játékból. Ha már ennyi mindent statisztikáz a játék, és rengetegen aktuális Wn akárhány értéküket igyekeznek kozmetikázni. Nem lenne rossz látni, hogy ki mennyi csapatsebzést produkált eddig. Hány csapattárssal végzett. Hányszor volt kék, mennyi bant kapott eddig. A reportolást nem kéne idevenni, mert mindenféle hülyeségért hajlamosak az embert jelenteni.
Ezek az információk számomra elég sokat elárulnának egy játékos jelleméről. Többet mint bármilyen WN628 mutató.

(#70169) Kakumix válasza Habib[HUN] (#70163) üzenetére


Kakumix
senior tag

Akkor ne ismételd magad, a csapattárs kitolása még nagyobb gyökérség, mint belelőni. Ennyit a fair playről, ahogy te értelmezed.

Legyen szép napod!

(#70170) A Zéé válasza PR0JECTNR56 (#70167) üzenetére


A Zéé
addikt

az hagyján, hogy az hal meg először, de nincs is minden tankban rádiós. Saját példám, hogy ha T34-85-ból akarom majd átvinni a legénységet a T-43-ba, akkor bukom a 6. érzéket? :/

Just a simple Lineman...

(#70171) Bad Pritt válasza A Zéé (#70170) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, annál a srácnál, aki abban a tankban rádiós szerepkörben ténykedik, fejleszthető lesz. Jó nagy baromság...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70172) PR0JECTNR56 válasza A Zéé (#70170) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A tank személyzetének egy tagja több szerepet is betölthet, lásd pl. a képen:

A parancsnok portréja alatt kis piktogrammok jelzik az általa betöltött posztokat, a Hetzer esetében ez a Parancsnok és Rádiós (távcső és fejhallgató piktogramm, a narancssárga téglalapban emeltem ki).

[ Szerkesztve ]

(#70173) Habib[HUN] válasza Angel1981 (#70165) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ebben igazad van. Szoros csatában teszem azt nem illdomos kilőni a kéket. Az igazság szolgáltatás ráér a csata végén. Vagy ha valaki beír a chat-be egy sorry-t az sokat segít a megítélésén. Talán csak ezért tartom még bekapcsolva ezt a funkciót. Baráti tűz esetén egy sorry, le tudja hűteni az indulatokat. Olyan pl nekem is volt, hogy az asszony véletlenül rápakolt a vezeték nélküli billentyűzetre, és elkezdtem folyamatosan lőni. (tapipad is van rajta) Na akkor nem győztem az ég felé nézni, és kitalálni hogy mi történt. Bocsánatot kértem, nem bántottak. De nem is lettem kék. Nem vagyok annyira elvakult igazságosztó mint aminek látszom. Értelmes emberi kommunikációra a csatatéren is nyitott vagyok. Ha valaki veszi a fáradtságot, hogy kommunikáljon a csapattal akkor értelmes ember nem vadássza le. Viszont az esetek túlnyomó többségében sajnos nincs ilyen. Egyszerűen csak balfék akinek eldurrant az agya. Az ilyet inkább jobb pihenni küldeni.

(#70174) Habib[HUN] válasza Kakumix (#70169) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ha valaki szemétkedik velem, akkor csak egyszerűen visszakapja. Mások által elfoglalt pozíciót így nem szokásom kisajátítani. Még ha nem is értek vele egyet, hogy az lenne a legjobb hely neki. Viszont ha valaki elkezd lökdösni mert ő kinézte a helyemet, akkor szépen átadom neki. Utána meg kitolom. "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten"
Az hogy én alapjában véve a fair play híve vagyok, nem jelenti azt hogy hagyom magam terrorizálni. Nem az a "dobd vissza kenyérrel" típusú ember vagyok. Vehetjük ezt akár jellemhibának.

(#70175) Kakumix válasza Habib[HUN] (#70174) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szerintem ez egyszerűen csak sunyiság, alattomosság, képmutatás. Komoly jellemhibának tartom.

Legyen szép napod!

(#70176) Habib[HUN] válasza Kakumix (#70175) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy nem szokásom hagyni magam. Ez az egyetlen módszer mivel retorziót tudok venni legálisan a renitensen, amit észre is vesz. A reportolásnak sok értelmét nem látom sajnos. . Talán tanul az esetből. Legközelebb nem fog lökdösni. Vagy ha fog, akkor akkor megint fedezékként lesz hasznára a csapatnak.
Hogy sunyiság e? Lehetséges. Együtt tudok élni a gondolattal.

[ Szerkesztve ]

(#70177) A Zéé válasza PR0JECTNR56 (#70172) üzenetére


A Zéé
addikt

az megvan, csak így akkor az átképzésen túl lehet újraosztani aranyért az éppen rádiós skilljeit, vagy csinos kis hátrányba kerül majd az a muki. :(
Parancsnok legalább minden tankba volt.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#70178) Angel1981 válasza PR0JECTNR56 (#70167) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi, ezt jó tudni! :R

Remélem, így a rádiósok és parancsnokok skilljei ingyen resetelodnek majd!

(#70179) h1mpi


h1mpi
nagyúr

KV-1S a troll ágyúval és golddal elég szórakoztató :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#70180) Habib[HUN] válasza Angel1981 (#70178) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

A legutóbbi nagy skill átrendezésnél ingyen volt a reset. Mondjuk az se ma volt már, hogy behozták az új skilleket a szerelés,álca, tűzoltás kombót kibővítve. Bár a WG-t ismerve az a biztos, ami már megtörtént.

(#70181) Kakumix válasza Habib[HUN] (#70176) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nem legális, csak ha az "áldozat" nem tudja elérni, hogy a support foglalkozzon vele, akkor nem fognak érte megbüntetni.

Hatodik érzék: Én úgy tudom, hogy ez egy automatikusan aktiválódó skill lesz a rádióson, amikor annak az alap képzettsége eléri a 100%-ot. A célja pedig egyértelműen a lehúzás, hogy hiszen eddig másik tankba átrakva a legényeket ingyen vagy 10-20000 kreditért átképezve a kifejlesztett hatodik érzék működött, most csak akkor fog működni, ha aranyért 100%-osra képzed át legalább a rádióst.

KV-1S és KV-85: Eléggé oroszos megoldást választottak, hogy a "troll" KV-1S-t az ágyújával leteszik eggyel kisebb tierbe és a helyére - tier 6-ba - meg betesznek egy legalább akkora troll másik tankot. Szerintem használat közben a 100mm-es ágyúja még jobb is a KV-85-nek, mint a KV-1S-é volt. Egyetlen számomra észrevehető negatívuma a kisebb csőlehajlás.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#70182) Habib[HUN] válasza Kakumix (#70181) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Inkább rendszer által nem szankcionált tevékenységnek hívnám. Ami nem tiltott az legális a szabad világban. Mert ha beküldi a replayt a WG-nek síránkozva, hogy vele milyen csúnyán elbántak. Akkor sanszos, hogy őt büntetik meg. Mivel ő volt a konfliktus kirobbantója, és csak azt kapta amit megérdemelt.
Ha lesz egy működő rendszer, hogy a lökdösésért is bekéküljön valaki. Akkor majd egyszerűen megvárom míg kékre lökdösi magát... addig marad ez.

[ Szerkesztve ]

(#70183) Angel1981 válasza Habib[HUN] (#70180) üzenetére


Angel1981
veterán

Most jövök rá, hogy ha ezt mondjuk a 9.4-el hozzák be, akkor a Cromwellnél és a Cometnél kapásból bukom a 6. érzéket - köszi WG! :P :D
(Azon a vonalon csak annak a két tanknak van külön rádiósa, vagyis mindkettőben messze a legképzetlenebb.)

(#70184) Kakumix válasza Habib[HUN] (#70182) üzenetére


Kakumix
senior tag

Pedig ez tiltott, csak nem szankcionált. A fair play pedig egy ritkán képlékeny alapelv a "szabad világban". Persze lehet, hogy csak idealista vagyok.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#70185) Bingisz


Bingisz
addikt

Új HAVOK és mozgás közbeni fizika videó: [link]

Gyere már, gyere már.... :U

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#70186) Habib[HUN] válasza Kakumix (#70184) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Az a jóindulatomat az illető már azzal elvesztette, hogy elkezdett szórakozni velem és lökdösni. Csak visszakapja amit adott. Ha egy kocsmában fejbe vágnak, arra illik hasonlóan reagálni. Szerintem legalábbis. Ha egy játékban mindkét fél csal, akkor az fair játéknak tekinthető. Ebből kiindulva simán a fair játék része a reakcióm. Elvégre nem használok olyan eszközt, amit ellenem nem használtak korábban.

Részemről vége az offnak :)

(#70187) dfsz34 válasza Angel1981 (#70183) üzenetére


dfsz34
őstag

Úgy érted, hogy a rádiós még nincs 100%-os az alapképzettségét tekintve? Máskülönben miért buknád?

Arról nem láttam még semmit, hogy akkor biztosan megkapjuk a parancsnok esetében a most már szabadon választható másik skill-t. Ez mondjuk logikus, csak jó lenne, ha leírnák, hogy megkapjuk a kis keresztet és választhatunk másik skill-t a hatodik érzék helyett.

Én örülnék neki, mert pont a parancsnoknak rengeteg hasznos skill-e van. Ami gondot látok vele, hogy sok tankon a rádióst lövik ki elsőnek és/vagy elég gyakran. Eddig hagytam a fenébe, pontosabban ha van bia és a csata vége felé voltam, akkor gyógyítottam csak a rádióst, most már erősebb lesz a kényszer.

[ Szerkesztve ]

(#70188) Angel1981 válasza dfsz34 (#70187) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem, félreolvastam, azt hittem, ugyanolyan skill lesz - úgy természetesen megvan. :)
Alapskill; 100, 1. skill 70-80 között van.

(#70189) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Az AMX 50 100-al hogy kellene jàtszani :F Mostanàban nagyon jó köröket tudok menni de valahogy ezzel a géppel nem boldogulok és abszolut nem àll a kezemre.Ki van fejlesztve az összes modul ésba legénység is a màsodik képességet tanulja.Felszerelés:Venti, Célzàsgyorsìtó és stabilizàtor.

(#70190) fradi81 válasza LobiDrg (#70189) üzenetére


fradi81
veterán

hello, hátulról kell osztani az áldást, nem előre menni, csak akkor ha gyenge az ellen és nincs esélye. Stabilizátor helyett periszkóp hogy messzebbre lásson.

moto g72, Ninebot d28e

(#70191) LobiDrg válasza fradi81 (#70190) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Oksa.Mindenképp megfogadom :R Köszi :R

(#70192) Simi37


Simi37
őstag

Közérdekű közlemények:

6. érzék átdolgozás (wotinfo.hu)
Fejlesztői hírcsokor #97

Egyéb:

Tank Rally Tournament - Versenykiírás
Bothullás

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#70193) v!ct0y válasza Bingisz (#70185) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mintha az FV ől is mondana valamit. Erről nem tudsz ?

(#70194) KaLeun válasza Habib[HUN] (#70156) üzenetére


KaLeun
senior tag

Már rég letettem arról, hogy bárkit bármiről megpróbáljak meggyőzni. Különösen az igazság vélt/valós bajnokait.

Cila

(#70195) dfsz34 válasza LobiDrg (#70191) üzenetére


dfsz34
őstag

Igen, csak az lehet az amx50100 esetében is, mint a lórival. Ha hátulról szórod őket (ami ugye a kempelés finom megfogalmazása), akkor rohadtul nem ad xp-t. 7e sebzésre nem adott annyi xp-t, mint amikor városban harcoltam, nulla spot mellett 3,8k-ra, sima városi csetepatéban.

Ezekkel a tárasokkal az van ugye, hogy nem szabad félni a bekapott találattól. Mindenki összef.ssa magát, hogy jaj csak el ne találjanak, pedig nem ez a feladat. Ki kell számolni, hogy rámész egy ellenfélre, akkor kb mennyit fog ő beléd sebezni és cserébe te mit tudsz kiosztani. Egy is3-ra például rá lehet mászni, kb fele hp-d oda, de őt meg kiszeded full hp-ról. És a többi. Néha persze elszámolja magát az ember, legalább 1 pattanóval is számolni kell, de ez része az üzletmenetnek.

Ha egy beásott ellenfelet ki kell szedni és amikor 1 ellenfél feltart egy csomó saját tankot, akkor a táras tank (ha van hp-ja) rá kell menjen, oldalba, hátba futni és ami a csövön kifér. A társak is segítenek, talán, mondjuk úgy van rá esély, ha elfordítja az ellenfél az ágyúcsövét, akkor kibújnak a sajátjaim.

Amellett persze lehet vele sniperkedni, abban is hatékony valóban (csak kevés xp jár érte,de amig egy normál tank kioszt egy lövést, ez legalább 2-t, szóval szép kövéreket tud osztani), cigánykodni, ha van egy csetepaté, odafutni és kitárazni az E100 seggébe, azt gyakran megköszöni az ellenfél a chat-ben :)

Általánosan úgy lehet fogalmazni, hogy a hatalmas pusztító erővel úgy kell gazdálkodni, hogy a hp minél tovább tartson és meg kell roppantani az ellenfél gerincét vele és nem szabad ezekre úgy tekinteni, mint támogató tankokra, sőt. A lándzsa hegye is simán lehet, ha még van rá hp, hiszen egy kiosztott lövést 3-4-el tud viszonozni, összezavarja az ellenfelet, az elfordul, gyenge pontot mutat, könnyű célpont stb.

Támogató tanknak azért mondják, mert nincs páncélja, de cserébe van iszonyatos tűzereje, amit ha jól kihasználsz és nem kivonod magad a csatából, simán megroppan bele az ellenfél vagy elveszít egy oldalt.

(#70196) LobiDrg válasza dfsz34 (#70195) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Köszi neked is a részletes írást :R .Remélem tudom ezeket hasznosítani és a 110 csata alatt prezentált elképesztő 980-as átlagsebzést növelni tudom :DDD

(#70197) dfsz34 válasza LobiDrg (#70196) üzenetére


dfsz34
őstag

Mentem egy kört a lórival és még egy dolog az eszembe jutott. Tipikus hiba a tárasokkal, hogy túl sokáig kint marad az ember.

Nekem van egy olyan szabályom, ha olyan helyen kell harcoljak, ahol biztosan észre fognak venni vagy a majré lámpa bejelzett, hogy két lövést adok le, hármat csak akkor ha van rá esély, hogy kiszedjek egy ellenfelet, de még akkor is mérlegelni kell, hogy megéri-e a várható hp veszteség.

Ha az ellenfél nem tudja a helyzeted, mert éppen most értél oda vagy mert elmentél onnan és máshol bukkansz fel, akkor két lövést szinte teljes nyugalommal le lehet adni. Elméletben is csak pár olyan tank és ágyú van a játékban, ami képes rá, hogy rád forduljon és már elég jól becélzott lövést le tudjon adni ilyen rövid idő alatt.

Kapáslövés vagy szerencsés lövés persze bejöhet ellened, de te két lövést le tudsz adni mozgással együtt is 3-4 max 5 sec alatt, ez az időkeret szinte garantáltan nem elég senkinek, hogy célzott lövést tudjon rád leadni. Ha meg kapásból meg tud lőni, akkor megérdemli a találatot :)

Vannak persze nagyon gyorsan célzó ágyúk (pl l1a1 vagy az amcsi e5 stb), de ezeknek is oda kell fordítani a tornyukat először, de ezekkel érdemes kicsit várni, ha már eléggé másfelé néz a tornyuk.

[ Szerkesztve ]

(#70198) LobiDrg válasza dfsz34 (#70197) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Mentem pár csatát kicsit másképpen.Eddig mindig rusholtam és az volt a célom hogy minél hamarabb kitárazzak valakin.Mindezt tettem úgy hogy végig szem előtt voltam.Próbálom kivárni a legmegfelelőbb pillanatot és ha eljön az idő akkor a mozgékonyságomat kihasználva idegelni, esetlegesen bedarálni az ellent.Jó kis gép ez csak használni kell a mozgékonyságát és ezzel a brutális tűzerővel kombinálva hálás gép tud lenni.Ebből a pár csatából amit mentem nem akarok hosszútávú következtetéseket levonni úgyhogy majd kialakul vele a játékom.Első táras harckocsim úgyhogy megbocsájtható a balf@szságom :DDD Mindenesetre köszi az infókat :R

(#70199) Bingisz válasza v!ct0y (#70193) üzenetére


Bingisz
addikt

Annyit, hogy ki lesz cserélve, és megy tier 8 prémnek. Majd később lesz konkrétum.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#70200) jagada


jagada
őstag

erre valaki??

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.