Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#70301) dfsz34 válasza xAttilax (#70295) üzenetére


dfsz34
őstag

Pontatlan nagyon, akkora melléket lő, hajlamos a láncát ledobni, drága a lőszer, mérsékelt a kredit termelés, de fun tank, csak ne rakja gyakran kilencesek ellen.

(#70302) xAttilax válasza dfsz34 (#70301) üzenetére


xAttilax
senior tag

azért annyira nem, mert a su-152, isu pont ilyen pontos/pontatlan, a kredit meg szerintem 7-es létére teljesen jól hozza. Itt egy kép amin 2 meccs van, (most mentem őket) az egyik elég jól sikerült a másikat meg elnéztem szépen... azért nem rossz ez a kredit.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#70303) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

T37 tank ász

Ez jó mulatság, férfimunka volt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70304) Enzolord válasza Stigma.HC (#70282) üzenetére


Enzolord
addikt

Amíg a Maus nincs a garázsban, addig meg se állj!!!!!! :)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#70305) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hát nagyon vártam az E3-at, de picit csalódás számomra ez a tank.
Ellenfélként kemény dió, de ha én ülök benne néha úgy szitává lőnek hogy csak lesek. Ma is 2 ruszki td (a 2 TX-es) kB. 300 méterről xarrá lőtt. Bár ebben valszeg az rng is benne volt, mert ehhez kicsi mák is kellett.
Lehet megy a lecsóba, és elkezdem az új amcsi light ágat, és még sem állok a T57-ig. mostanában úgyis inkább a mozgékonyabb tankok fexenek jobban.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#70306) jimmy74


jimmy74
őstag

:Dbirom ezt a GC-t

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#70307) zsolthee válasza jimmy74 (#70306) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én is imádom...repesszel jól telibe verni. :DDD

(#70308) Kean_Sorbo válasza jimmy74 (#70306) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ammorack volt? Mit szólt a csóka? ;]

Mostanában mi ez a sok rohangálós analfabéta? A legtöbbje futkos körbe-körbe, minden mindegy alapon. Olyan COD2 hangulata van az egész játéknak. A sok dombocska meg kanyar miatt szinte már orrba kell verni valakit a sebzéshez. Még a JgPZ 100-ba is bepakoltam egy rakat HE-t aztán minden célzás nélkül lövöldözöm a kiálló részeket. Legalább ez tud erőlködés nélkül 500-600 lőni. Egyre kevesebb a használható pálya (a városi pályákkal nincs bajom). Ja a múltkor ráálltam a járdaszegélyre a Foch 155-tel és nem tudtam a velem egy utcaszintben lévőt meglőni, mert nem volt akkora ágyúsüllyedés, ami kikompenzált volna 15 cm betont. Nekünk van mindenféle lánctalpas jószág, de nem vettem észre hogy egy kavics megbillentené pl. az ATLAS-t. :F

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#70309) Angel1981 válasza Bingisz (#70300) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi! :R

(#70310) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Nekem van csak olyan érzésem, hogy ezt az automata célzást nem lehet kikapcsolni? Van valami mod vagy kijelző, ami mutatja az állapotát, mert engem nagyon idegesít, hogy a domb mögött élló nmyre ugrál és nem tudom a domb tetejét lőni. :W

(#70311) #43783936 válasza h1mpi (#70310) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha nem piszkálod a jobb egérgombot, akkor nem kapcsol be.
Ha meg bekapcsolt, akkor a jobb egérgombbal ki tudod kapcsolni.
Még az előfordulhat, hogy valamelyik mod tartja folyamatosan bekapcsolva, bár olyanról még nem hallottam.

(#70312) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Köszi! Alapból be/vagy kikapcsolt állapotban van?

Más:
Ebből a játékból komolyan száműzni kellene a csapat játékot...
DEFEND a feladat erre a sok barom szanaszét rushol, a bázis védő artikat meg TD-ket szépen lasdsan szétszedi 3 heavy... A mi 3 db heavynk meg az nmy kezdőkörénél néz...

[ Szerkesztve ]

(#70313) vhw válasza h1mpi (#70312) üzenetére


vhw
addikt

Ki kell kapcsolni az ilyen magasabb szintű intelligenciát követelő játékmódokat

=profit

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#70314) SaNyEe válasza jagada (#70225) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

En spec elveztem soloban a rally-t. Tegnap este kiprobaltuk platoonban es .. Mikor sebeztem 750-t plusz nyertunk es tuleltem kaptam 3000xp-t. Kovezzetek meg, de azota platoonban csak es kizarolag premet lovunk tank rallyban. Olyan szinten fejlodik a legenyseg, h az eszmeletlen, nyero kor igy enyhen plusszos, veszto mondjuk kb 10k minusz, de 60-70% nyero meg mielott a celhoz ernenk. Lesz legalabb egy jo kis alap legenyseg az uj light tankokra :)

H1mpi: lattad golna azokat az idoket amikor meg ujak is voltak ezek a kodok .. Edes istenem, szo se rola azota is vannak sugerek szep szammal :)

Jagada: azert mert a sima (nekem) kb 40%ban lovi at es a prem meg 80%ban

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#70315) jagada válasza SaNyEe (#70314) üzenetére


jagada
őstag

De minek a gold, mikor a sima is bármikor átlövi :F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#70316) SaNyEe válasza SaNyEe (#70314) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Mobiltelefon rulez: kodok -> modok, golna -> volna :B

-- end of transmission --

(#70317) #43783936 válasza h1mpi (#70312) üzenetére


#43783936
törölt tag

Alapból ki van kapcsolva.

Gyanítom hogy Erlenberg védelemre célzol.
A kedvencem.
A zászló felőli oldalon beállok a híd közeli házakhoz, és mikorra a várat rohamozók elfogynak és már magamnak kell spottolnom az ellent, addigra simán topsebző vagyok a csapatban :D

(#70318) h1mpi válasza #43783936 (#70317) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Több pályán is előfordult már. Lehet véletlen megnyomtam a jobb egérgombot. El is teszem onnan, mert nem szoktam használni.

Szeretem a MM-et. Az E-25-el ma 5/5 városi pályára dobott...

(#70319) Diarmand


Diarmand
senior tag

Ez mi? [link] :Y
Kamunak mondanám, de a wotreplays valós adatokkal dolgozik nem?

[ Szerkesztve ]

(#70320) mtade válasza Diarmand (#70319) üzenetére


mtade
aktív tag

Sok volt akkoriban a jó kredites küldi, gondolom, behúzott egy 500000 kreditest....

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#70321) #43783936 válasza Diarmand (#70319) üzenetére


#43783936
törölt tag

Csináltam ennél már többet is. :D
Valamilyen havi küldetésre adta a millát, gyanítom, hogy neki is akkor jött össze.

(#70322) jr1994


jr1994
addikt

Az Obj 263 orosz TD ágra milyen legénységi skillek ajánlatosak? IS6-ban képeztem hozzá 2 skilles legénységet, már a SU100-ban vannak (vissza kellett venni mert nem volt még elit, el is felejtettem milyen király az a tank). SU-100M1 megvételre vár. Összehasonlítottam a SU-152-vel és a Jagdpantherrel: [link]
Az M1-nek jobb az álcája, jó a LE/t aránya, a forgási sebessége, a látótávja is tűrhető. A 175 átütés talán kicsit kevés főleg 9-es tankok ellen de a DPM-je kiemelkedő.
A játékbeli tapasztalatokra lennék kíváncsi, főleg az ágyúval kapcsolatban: lövegsüllyedés, pontosság, milyen gyorsan céloz?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#70323) alldaybig


alldaybig
tag

tegnap este leültem tolni egy kicsit a wz 120-al :D recent activitymet csekkoljátok, mastery badge is meg lett vele, ~220 csata alatt, a top ágyú egész jó, még a negatív gun depet is egész jól kezelem vele

[noobmeter]

Itt a kép a masteryről :)

ezek miatt a noob kitüntetésektől tiszta pronak tűnik XDDD

Ja és még mindig sárga vok, a performance ratingben mikor tól leszek végre "good"?
mennyi ponttól sorol be zöldbe?

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#70324) Drenadar válasza alldaybig (#70323) üzenetére


Drenadar
veterán

öööö.... TE most tényleg lefényképezted a monitorod? most ez komoly? :D vagy csak photoshop effect? xD

(#70325) alldaybig válasza Drenadar (#70324) üzenetére


alldaybig
tag

le mert, a print screen a patch óta nem mükszik a menüben :S kajak :D

Vagyis őőőő aha photoshop effekt jajaja :D

[ Szerkesztve ]

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#70326) alldaybig válasza Simi37 (#70202) üzenetére


alldaybig
tag

ez így oké, de a két luchs-tól mégis mennyi dmg-t vársz amúgy a csata elején? :D

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#70327) Bad Pritt válasza jagada (#70315) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem lövi át bármikor, pont annyi átütése van, mint az oldalsó páncél.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70328) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Kövezzetek meg, de nekem ez az E-25 egyre idegesítőbb semmire nem való tank, mint, hogy fun.
Kb 20/1 csata, ahol érvényesülni tudok a remek képességeivel.

(#70329) Bingisz válasza h1mpi (#70328) üzenetére


Bingisz
addikt

Hát azon túl, hogy sokan szeretik, nem egy egyszerűen használható tank. Nekem se megy vele túlságosan, mert nem illik a stílusomhoz.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#70330) #43783936 válasza h1mpi (#70328) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha nem megy, akkor tedd félre, vagy csak kezd el scoutként használni, mert arra is elég jó.
Eleinte én is nagyon szenvedtem vele de amint lesz bele egy jó legénységed, nagyon szórakoztató lesz. :D

(#70331) h1mpi válasza #43783936 (#70330) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elvileg a legénység nem rossz benne, csak annyira keveset sebez, hogy VIII-as. IX-es tanok ellen nem ér semmit. Mostanában az MM, amúgy is folyamatosan VIII-as és IX-es csatákba tesz a VII-es tankokkal...

Én biztos csinálnék olyan szabályt, hogy +1 Tiernél ne rakja feljebb egyik tankot se. Úgy még élvezetes is lenne a játék mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#70332) Bad Pritt válasza h1mpi (#70331) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

9-esbe nem is teszi és a 8-asokat is le tudod vele bontani, csak helyezkedés kérdése.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70333) xAttilax válasza h1mpi (#70328) üzenetére


xAttilax
senior tag

Csatlakozok Bingisz kollégához, nekem sem jött be nagyon. Kihúztam vele egy legénységet 400 meccsel de ha tehetem nem megyek vele.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#70334) h1mpi válasza Bad Pritt (#70332) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen elírtam a VII-es és VIII-as tankokkal is vannak átütési problémák.

(#70335) jozefgucci1 válasza h1mpi (#70331) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szerintem is szokni kell és ismerni a mapokat más oldalról . Ez egy jó felderítő és csipegető tank . Hamar oda lehet érni a kritikus pontokra és spotolni az ellent . Tegnap Himmelsdorfon középen szedtem szét az első percben egy T25/2 és azt sem tudta honnan lövik . Az átütése lehetne valóban nagyobb ,de csak tier8-as tankok ellen kell néha arany akkor is ugye szemből .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#70336) Diarmand válasza #43783936 (#70321) üzenetére


Diarmand
senior tag

Olyan rég voltak azok a küldik, hogy ebbe bele se gondoltam :DDD

(#70337) MinionFlasH válasza h1mpi (#70328) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Múltkor Himmelsdorf hillen romboltam szét szegényt, VK 30.02 meddel nem számított rá, hogy agyatlan kos módjára előremegyek... az E-25, egy felderítőt, aki nem sebzett, de nem is mozgott :F és egy másik mednek kb 270hp-tól fosztottam meg, nekem 5-600hp-m bánta! Utána még vígan "romboltam" kb összesen 2500at sebeztem, igaz top tier voltam.

(#70338) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudom, hányan néztétek meg a T37 replayt, sanszos, hogy nem sokan, de akkor egy újabb gyakorlati kérdés a múltkori foglalás vs. kill után: ugye az volt a szitu, hogy három artyjuk volt, én meg beszabadultam rájuk, kettőt kinyírtam és épp az utolsóval (G.W. Tiger P) hülyéskedtem, mikor a mi artynk gyorsüzenetben benyomta a csetre, hogy célba vette és lőni fog, miközben én a seggében voltam. Most tekintsünk el attól, hogy nekem a Pascucci medál múlott rajta, mert ez egyértelműen kiüti az ő igényét, de hogyha csak a kill/dmg számít, akkor nekem van elsőbbségem lightként, mert ott vagyok, vagy neki, mert kifejezte az igényét és utána lőtt pár másodperccel?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70339) MinionFlasH válasza Bad Pritt (#70338) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem Neked, mert nem hiszem, hogy közelharcban a chatet figyelnéd, meg amúgy is.... lehet én vagyok korlátolt de nagy harcban a chat az utolsó amit nézek!

Nálam előfordult, hogy a mi artynk szedett ki, mikor egy nehéztank fenekét soroztam... szerintem ez nem stipitopi, azért mert ő jelzi, hogy lövi-lőni fogja...

[ Szerkesztve ]

(#70340) dfsz34 válasza Bad Pritt (#70338) üzenetére


dfsz34
őstag

Vannak valóban igények, amit egy kultúrember betartana, pl ha egy értékes medált tudsz szerezni, akkor legalább az esélyét megadhatnák, de a játékosok többségéről nemhogy kultúrát és nagyvonalúságot, hanem a faéknél picit bonyolultabb dolgok ismeretét sem feltételezem.

Pont ezt rühellem az artykban, hogy amikor igazán kéne, akkor a legritkább esetben segít, de ha egyáltalán nem szorulok rájuk, akkor odapörköl, még akkor is, ha csapattárs van a célzókörében és elméletileg őt is meglőheti.

Volt a megboldogult T49-el, most már T67 egy olyan csatám, ahol a pool medál kis híján azon úszott el, hogy a már lesebzett ellenfelet ki akarta szedni egy addig ott kuksoló és semmit nem csináló csapattárs. Ez a legszemetebb dolog, de az igazság az, hogy a nyomorult lehet, hogy fel sem fogta, mit csinál. Simán kinézem ezekből.

Szóval igen, lennének előjogaid bizonyos helyzetben, de érvényt már nem fogsz szerezni rájuk.

E-25 téma, futkosni kell vele, ennyi a nagy titok. Ha valaki a passzív játékot szereti és azt, hogy szemből minden lövése beba..szon az ellenfélbe, akkor vegyen annak megfelelő prém tankot, például egy T34 ideális lehet, ott nem sok lepattanó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70341) Bad Pritt válasza dfsz34 (#70340) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Direkt leírtam, hogy nem a medál a lényeg, hanem maga az elv. :D
Én ott vagyok, 100%, hogy kiszedem, neki van esélye hibázni, mégis agresszívkodik és tényleg az artyk jelentős része ilyen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#70342) MinionFlasH válasza Bad Pritt (#70341) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Tegyük hozzá, hogy tisztelet a kivételnek! :D

Nekem volt, hogy 1469-ik S.O.S jelzésemre egy arty reagált, és szedett ki a trutyiból, persze ez 100ból 1 arty. :DDD

Az miért van, hogy nyomom az S.O.S-t egy sarkon nem segítenek, kilőnek azonnal elindulnak a R.I.P sarokra amin haláloztam, persze lehetőleg egyesével, és mindegyiket sorra kilövik, míg ha odajöttek volna az elején lazán tartjuk a vonalat!?

Ne válaszoljatok, költői kérdés volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70343) bigobert válasza Bad Pritt (#70341) üzenetére


bigobert
tag

Ha esélyes, hogy csapattársat találok el, nem lövök. Mindegy melyik tanktípussal. Vannak kivételes esetek, de akkor a veszteség mértéke elhanyagolható a nyereséghez képest.

(#70344) Angel1981 válasza h1mpi (#70328) üzenetére


Angel1981
veterán

Pedig azt a sebesség + álca kombót pont hogy 20/1 csatában nem lehet használni...
Combos legénységgel használod?

Szerk: olvastam, hogy igen.
Hát nézd; az ilyesmitől óvtunk még korábban a prémtankvásárlás kapcsán (különösen a magas szintű prémtankvásárlás kapcsán); tesztszerveren kell kipróbálni őket, mert ha nem jön be, akkor kidobott pénznek érezheti az ember azt az 5-7-10-12 ezer forintot.

[ Szerkesztve ]

(#70345) Valentin90 válasza h1mpi (#70328) üzenetére


Valentin90
tag

Eladni mindenesetre semmiképpen sem szabad eladni. Én is még márciusban megvettem a Matilda szovjet prémtankot, mert voltak elképzeléseim az orosz medekkel. Hamar letettem róla, mert az amerikai-kínai-japán med ág sokkal jobban érdekelt, de ennek ellenére megtartottam a tankot. Ki tudja? Lehet, ha pár év múlva behoznak egy OP szovjet med ágat kedvet kapok hozzá :D

(#70346) h1mpi válasza Angel1981 (#70344) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tudom nem is veszek többet ;) :N

(#70347) Angel1981 válasza h1mpi (#70346) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem arról van szó, hogy nem érdemes őket megvenni, csak mivel kőkemény valutát kérnek érte, érdemes alaposan körbejárni a témát a vétel előtt.

Nekem pl. nagyon távoli tervként szerepelhet egy FCM 50t, mert 95%-ig biztos vagyok benne, hogy fekszene a stílusa - mivel már 6000 csatával a hátam mögött tudom, hogy számomra mi a fontos egy tankban.

Neked is azt javaslom, hogy gyűjtsd a tapasztalatokat, és meglátod, sokkal kevesebbszer fogsz "ráfázni" a játékkal kapcsolatban, legyen az bármi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70348) Angel1981


Angel1981
veterán

WOW! Srácok! Most néztem a honlapot!

Ezt nem szabad kihagyni a prémshopban - lehet, hogy soha vissza nem térő alkalom! ;]

(#70349) h1mpi válasza Angel1981 (#70347) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most már tudom. Erős heavy és erős, de mozgékony TD kell.

(#70350) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Azt hiszem tegnap megtaláltam a játék legeslegviccesebb tankját, az M5 Stuartot. :D

Baromi nagy poén ez az új autoloader löveg, 5 skúló van egy tárban, de egy kattintással kiengedi mind az ötöt! :DDD Leszarja, ha közben visszamegy fedezékbe a célpont, vagy hogy gold van betöltve, ő akkor is kitáraz. Kevesebb, mint 3 másodperc alatt megszabadítja az ellenségeit 200 HP-tól, majd 7,5 sec-ig tölt.

Közép vagy hosszútávra gyakorlatilag használhatatlan, mivel nem szűkül be a löveg a lövések között (így mindig csak az első lövés talál). 2 töltény között papíron 0,67s van, de gyakorlatban eltérő minden lövésnél. Az mondjuk szomorú, hogy sok tankot még hátulról sem üt be még golddal sem, ilyen szempontból sokkal használhatóbb a kínai Stuart.
- - - - - - - - - - - - -
Már megint minek kellett megváltoztatni a klánoknál a rangok nevét?

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.