Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Ixion77


Ixion77
Topikgazda

Minden, ami a tőzsdével, kötvényekkel, gazdasági élettel, makroökonómiával kapcsolatos: hírek, várakozások, analízis, befektetési gondolatok, brókerek, adózás, devizaárfolyamok, chartok, stb.

Kérek mindenkit, hogy toleránsan, és kulturált hangnemben szóljon hozzá!

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2) j0k3r! válasza Ixion77 (#1) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Csak, hogy biztosan visszataláljak :)

some men just wanna watch the world burn...

(#3) bandus


bandus
veterán

mentve :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

jó ötlet

(#5) BlackV


BlackV
senior tag

Na ki meri az első oldalra bevésni, hogy látszik már az 5ezres SnP? :DDD

(#6) aujjobba


aujjobba
addikt

Látszik már az 5ezres S&P500!

(#7) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Szuper, köszi!

(#8) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Nehéz elképzelni, de vannak akik már szeretnék: [link]

Véleményem szerintem jövő héten még a már beárazott 25 bázispontot rádobja a FED, és utána:
A, ha a mai CPI enyhébb lesz a vártnál, akkor belengeti, hogy itt lehet a vége
B, muszáj neki további kamatemelést kommunikálnia, különben a parázs újra lángra lobban (vele együtt a tőzsde és a "kaszinózás" is)

Nem lennék most a helyükben, de talán az infláció még mindig nagyobb ellenség úgy en bloc 330 millió amerikainak, mint hogy talán bedől pár regionális bank (de közben betéteseket kártalanítják).

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#9) julius666


julius666
addikt

Az én heti lottószámaim: [link]

(#10) Ixion77 válasza j0k3r! (#8) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Nézegettem ma reggel hosszasan ezt a chartot:

Gondolkodtam, hogy mit is jelent ez a változás 3 nap alatt, és arra jutottam, hogy háborút a piac és a FED között.
A piac ezzel az árazással azonnali, óriási segítséget követel a FED-től. De megkapja-e? És ha nem, mit tesz?

Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot, és az árfolyamok kilőhetnek felfelé. Ha nem adja meg, akkor a piac hisztibe kezdhet (zuhanás).

Ma délután fél kettőkor jön az új inflációs adat. Döntő jelentőségű lehet.

Friss hír, hogy a FED likviditási programot indít a bank run alatt álló intézmények részére. Ez számomra azt mutatja, hogy egyelőre alternatív módszerrel próbálják kezelni a bankproblémát.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) Tapsi válasza Ixion77 (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot

És a monetáris politika hitelességét, ami borzasztó következményekkel jár bárhol a világon. És ne felejtsük, hogy a munkaerőpiac még mindig nagyon ki van feszítve. Őszintén, mit kockáztat most a FED? Hogy néhányan sokat buknak a befektetéseiken?

Amúgy a pusztulat legjobb jele továbbra is az, hogy a fuvarpiac teljesen halott. A haveromék most adják el a kamionjukat, és zárják be a boltot, mert konkrétan veszteséget termelnek minden kilométeren. És ez globális helyzet, Keleten-Nyugaton ugyanez a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#12) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Remélem elfér egy-két kép meme is majd a jövőben a topikban (?)

some men just wanna watch the world burn...

(#13) Ringman válasza Tapsi (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

Persze hogy ki van feszitve a munkaeropiac, mert meghalt/keresokeptelen lett egy csomo ember a covid miatt, uk-ben tobb stat van errol, de az usaban is detto ez a helyzet.

(#14) Tapsi válasza Ringman (#13) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez bizti? USA-ban tippre 150-200 milliós munkaerőpiac esetén ekkora impactja lenne a covidnak?

(#15) Ringman válasza Tapsi (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

több százezer és pár millió (!) fő körüli becslések vannak, pl:

Long Covid has an ‘underappreciated’ role in labor shortage, study finds


Long Covid — also known as long-haul Covid, post-Covid or post-acute Covid syndrome — is a chronic illness that results from a Covid-19 infection. Its potential symptoms number in the hundreds and, for some, can be debilitating and persist for years.
Up to 30% of Americans develop long Covid after a Covid infection, affecting as many as 23 million Americans, the U.S. Department of Health and Human Services said in November.

About 18% of people with long Covid hadn’t returned to work for more than a year after contracting Covid, according to a recent study by the New York State Insurance Fund, the state’s largest workers’ compensation insurer. Of this share, more than 3 in 4 were under 60 years old.
Another 40% returned to work within 60 days of infection but were still receiving medical treatment — presenting challenges such as reduced hours, lower productivity and other workplace accommodations, NYSIF said.

Other studies suggest long Covid has kept hundreds of thousands, and as many as 4 million Americans, out of work.


a munkaerőpiac nagysága kb mindegy is, az arányok a fejlett országokban (hasonló korfa) nem igazán térhetnek el szerintem ettől.

(#16) j0k3r! válasza Tapsi (#11) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Szerintem azt a hitelességet már egy éve elvesztette transitory Powell, most inkább a visszaszerzésén dolgoznak ;]

Egyelőre nincs rendszerszintű bankválság, szóval a mérleg az infláció fele billen szerintem is. Senki sem fog pár bank igazgatóért, hedge fund manager-ért könnyeket hullatni.

---------------------------------------------------------------------------

Mindenkihez

Amikor Biden azt mondja, hogy "No losses will be borne by American taxpayers", akkor az nekem nem teljesen tiszta. Abból kiindulva, hogy az állam bevétele legtöbbször adóból van. Mégis miből pótolják ki az FDIC limit ($250k) feletti összeget a betéteseknek? Ha jól értem, akkor az új FED facility (BTFP) azt csinálja, hogy kölcsönt ad a banknak amiért cserébe fedezetként elfogadja face/par value-n (nem piaci áron!) az államkötvényeket. Ebből fogják fizetni a bankok a betéteseket, vagy honnan lesz kipótolva az FDIC limit feletti összeg? Biden azt mondja, hogy az FDIC fizeti, szóval nekem nem tiszta a történet.

some men just wanna watch the world burn...

(#17) nort_on


nort_on
senior tag

Jó ötlet az új szoba, örülök, hogy végül legalább ez összejött, ha discord nem is. :)

Én most kb 50%-kal vagyok bent a piacon, nem bonyolítom túl, ahogy a másik topikban is írtam VWCE+BTC/ETH, a maradék 50%-nak keresek még helyet ugyanígy VWCE+kriptó.

Nyilván senkinek nincs jósgömbje, és erős a pszichológiai hatás, aki full invested persze, hogy bikát vár, mi meg macisak vagyunk. :DDD Szerintem ez az idei év csapongás lesz, mindkét oldal meg fogja magát égetni. Azért hátha sikerül valamit a zavarosból összeszedni. :U

Alapvetően HODL startégián vagyok (folyamatos vétel, buy the dip), de azért pár rally-t sikerült megfogni. TA mellett (tankos rajz :DDD a fear and greed is nagyon jó indikátor, korábbi ciklusok, stb). Január meg az utóbbi pár nap elég erős volt, BTC ügyesen dolgozott. ;]

Sok sikert/szerencsét mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Oppenheimer válasza Ringman (#15) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Azért abban egyetérthetünk hogy nem a covid miatt feszes a munkaerőpiac

(Ez egy kamu hsz amúgy, az itt szóltam hozzá menühöz vagyok szokva)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19) Tapsi válasza Oppenheimer (#18) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezen én is meglepődtem, és szkeptikus vagyok. Persze a statisztika mindig a winner, de valahogy nem érzem, hogy a covid lenne manapság ennek az oka.

(#20) Ringman válasza Tapsi (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

+ #18 Oppenheimer
nem ez a kiváltó ok, de ez is az okok egyike.

(#21) j0k3r! válasza Tapsi (#19) üzenetére


j0k3r!
senior tag

https://fred.stlouisfed.org/series/CIVPART

Ez a legfontosabb szám a munkaerőpiaccal kapcsolatban szerintem. A különböző unemployment rate-ek torzítanak, máshogy mérnek, kiesnek belőle emberek, ha X időn túl sem találnak munkát, stb.

Látható, hogy itt demográfiai okok vannak, de azért a COVID is odacsapott.

some men just wanna watch the world burn...

(#22) avl válasza nort_on (#17) üzenetére


avl
aktív tag

“buy the dip” …nem mintha en nem probaltam volna / probalnam (pl. tegnap, szoval nem oriasi esesre varva es persze nem is a tőke jelentős reszevel - talan ebben különbözünk erősen):

https://ofdollarsanddata.com/why-buying-the-dip-is-a-terrible-investment-strategy/am

(#23) Sub-S válasza avl (#22) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha bankos papírokon(FRC, WAL, PACW...) próbáltál tegnap buy the dip-et játszani azzal sokat nem bukhattál. :)

(#24) nort_on


nort_on
senior tag

Piros veszek, zöld nem veszek. FTX bukás után és pénteken is elég jó vételi lehetőségek voltak BTC-ben. 50k+ hozam. Persze ez full kaszinó. :U

(#25) Ixion77 válasza nort_on (#24) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Core CPI MOM 0.5% vs 0.4% várt helyett, a többi a vártnak megfelelő

Két perc után a reakció enyhe plusz, az én tippem hogy ez nem lesz tartós. A FED sarokba szorult, emelni fog 0.25%-ot, és további emeléseket fog beígérni. Bármennyire nem tetszik a piacnak, kénytelen lesz visszatérni magasabb kamatszint árazására.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#26) nort_on


nort_on
senior tag

Marika néni vagyok, de én az előző 25bps-t sem értettem, hogy miért nem 50.

Dátumok nem stimmelnek, de valahogy így. :D

(#27) bandus


bandus
veterán

barmi is tortenik, az most vagy 6 honapos csucsra lokte az eth-t :K felkeszul: xpev ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28) nort_on


nort_on
senior tag

Ez is komoly. Remélem az egész év ilyen hullámvasút lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) j0k3r! válasza nort_on (#28) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Szerintem, ha átmegy a mostani recesszió/gazdasági lassulás egy újabb pénzügyi válságba, akkor úgy fogják lemészárolni a cryptokat is, mint minden mást. Hiába gondolják azt a cryptosok, hogy ők védve vannak, mert nincs közük elvileg a bankrendszerhez (DeFi). Az elmúlt egy hét nem ezt mutatja.

TLDR; Nem hiszem, hogy a crypto safe haven lesz pénzügyi válság esetén.

some men just wanna watch the world burn...

(#30) bandus válasza nort_on (#28) üzenetére


bandus
veterán

hosszú idő után pozitívba is fordult az eth pozim, a vethg nagy részét 6.75-ön vettem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31) nort_on válasza j0k3r! (#29) üzenetére


nort_on
senior tag

Én sem tudom miért gondolják azt sokan, egyértelmű a korreláció a tőzsdével (SPX, NDX, csak olyan, mintha szteroidon lenne jó kis tőkeáttéttel). Igen, akkor nagyon csúnya világ lesz itt...

bandus én FTX csőd után vásároltam be és sávosan adogattam is el, szóval nem annyira szar a helyzet. :U

[ Szerkesztve ]

(#32) attiati válasza nort_on (#31) üzenetére


attiati
veterán

Azért gondolják, mert a következő válság valamelyike a jegybank hitelességi válsága lesz.

(#33) tomazin


tomazin
veterán

Amugy azt nem nagyon lattam a masik topicban vesezgetve, h valojaban nem a realberek nonek, hanem a marginok es az okozza az inflat (azaz pontosabban a qe jelentos resze ott csapodik le). Es az ilyen csodas kis oligopol rendszerekben, mint pl amd vs nvidia vagy intel vs amd,stb nem is igazan akarnak versenyezni, hanem kinalatcsokkentessel tartjak magasan az arakat.
Szoval ertem en, h labour marketet nezzuk es emelunk, de nekem ez kisse olyan mintha apa szemet kezelnem mikozben a gyerek laba van eltorve. (Nem tudom mi a megoldas mielott valaki azt gondolna, h a gpu arsapkat akarom itt felvezetni)

Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?

(#34) nort_on válasza tomazin (#33) üzenetére


nort_on
senior tag

Szerintem azok inkább ne. :U
Ezért lenne jobb a discord, mert ott lehetne ezeknek is külön szoba.

[ Szerkesztve ]

(#35) Ixion77 válasza tomazin (#33) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

"ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?"

Nekem úgy tűnt, hogy a másik topicban szinte csak az állampapírkereskedés és a buy-and-hold ontopic. Jelen új topic témája pedig az aktívabb befektetések. Főleg spekuláció és gazdasági hírek, de az ingatlanspekuláció vagy egyéb spekuláció is jobban belefér, mint a régibe. Esetleg ami nem tőzsde és gazdaság az menjen itt is offban.
Ha rájövök, hogy hogyan lehet topicgazdává válni, akkor lenne ötletem egy topic összefoglalóhoz is.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36) avl válasza Sub-S (#23) üzenetére


avl
aktív tag

vettem tegnap ZPRV-t is, abban e szerint [link] 25.64% a "Finanzen"

e szerint mások is veszegettek ezt-azt:

[link]

(#37) bulikavagyok válasza Ixion77 (#35) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A topikgazda kinevezése
Felkérés útján történik, de jelentkezni is lehet a Moderátort keresek a fórumhoz topikban.

Innen.

[ Szerkesztve ]

(#38) szabi__memo válasza nort_on (#34) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem is

[ Szerkesztve ]

(#39) bandus válasza Ixion77 (#35) üzenetére


bandus
veterán

én szívesen neked adom a kopogtatócídulámat, ha kell ilyen ajánlás :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40) werszomjas


werszomjas
őstag

mentve

üdv

(#41) Uyuarasy válasza nort_on (#34) üzenetére

Nem tudom mi lenne a jo megoldas erre, en sokszor az offban levo temakhoz szolnek hozza, de nem szeretnek spamelni.

Egy Discord szerver vagy egy “igazi” off topic segitene ezen, ott pl. a politikat erinto, de nem kifejezetten poltikai temak is befernenek, anelkul hogy gumiszoba lenne belole.

(#42) julius666 válasza tomazin (#33) üzenetére


julius666
addikt

Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?

Hát, ha szigorúan a topic nevére és a nyitóposztban felsorolt témákra hagyatkozunk, akkor ez itt még offabb mint a megtakarítós topicban. :DDD

BTW ha már szétszálazás, ennek a külföld témának ha jól nézem lenne dedikált topicja.

Engem például egyáltalán nem zavar ha felmerül, azért megtakarítás témakörben igenis releváns lehet (bár normál esetben elsősorban nem anyagi kérdés). Szvsz inkább azzal van a baj, amikor politikai szardobálásba fordul, vagy éppen túlszalad a téma és már inkább "irány külföld" topicba való részletkérdéseken megy a végtelen kommentfolyam.

(#43) BlackV válasza julius666 (#42) üzenetére


BlackV
senior tag

A nyitóposzt egyik paragrafusa: "befektetési gondolatok"
Tehát ha arra gondolok, hogy kellene venni egy ingatlant Magyarországon befektetési/spekulációs céllal, vagy eladni, akkor országot is kellene elvileg értékelni abban a tekintetben, hogy mennyire élhető, mik a hosszútávú kilátások, politikai rendszer, stb.
Ezeket elég nehéz lenne kizárni. A lényegre kellene szorítkozni, és nem elkalandozni nagyon. Utóbbival lesz a probléma, erre kellene egy jó topikgazda.

(#44) Ixion77 válasza BlackV (#43) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Kb. ugyanezt gondoltam. Jelentkeztem topicgazdának, aztán ha az leszek, akkor majd igyekszem értelmesen visszaterelni a mederbe a folyót ha nagyon kiáradna. Nem hiszem hogy nagy gond lenne belőle. Az érdektelen offok többnyire úgyis maguktól elhalnak hamar.

Úgy gondolom, hogy ez a topic szabadabb lehet mint a másik. A "van X forintom hogy fektessem be" látogatókat átirányítjuk a régi fórumba. Akik viszont jobban gyakorlottabbak gazdasági ügyekben, azok meg tudjanak hol fecsegni, ne kelljen állandóan kényelmetlenül érezni magukat offolás miatt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45) Tapsi válasza Ixion77 (#44) üzenetére


Tapsi
addikt

Az érdekes dolgok úgyis periodikusan előkerülnek (ingatlanpiac, ország helyzete, esetleg oktatás, ilyesmik). Ezek rendben vannak, csak a politikai fröcsögést kell irtani, de az amúgy nem nagyon szokott lenni.

Na de hogy bele is csapjak a lecsóba: vasárnap megyünk telket nézni, és siralmas a felhozatal 60 millióig. 5-elemű volt a shortlistünk, ebből 3 már ki is esett technikai okok miatt (osztatlan kt, nincs csatorna - tehát nem is lehet oda lakóházat építeni). Kíváncsi leszek, hogy mennyi alku van az árakban.

(#46) Ringman válasza Tapsi (#45) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint a telek 60m? ez hány m^2?

(#47) Tapsi válasza Ringman (#46) üzenetére


Tapsi
addikt

500-körül.

(#48) Vesa válasza bandus (#30) üzenetére


Vesa
veterán

Hol adtok/vesztek cryptot?

A tudomány a valóság költészete!

(#49) nort_on válasza Vesa (#48) üzenetére


nort_on
senior tag

Te vagy az András? :DDD
Moldován

Kriptó? Hát az kaszinó! Bezzeg amikor írtam, hogy mit vegyél a dollárból (két héttel a 60% bear market rally előtt) akkor kiröhögtél és nem kellett... :U;]

Vagy shortolni akarod?

Azt kell eldönteni, hogy igazi kriptót akarsz, dollárból CEX-en, pl Binance, Coinbase, Kraken (bár ezeknél most az USD SWIFT necces) esetleg DEX-en és utána kiküldeni hard wallet-re pl Ledger vagy Trezor vagy nem "igazi" kriptót, hanem ETF (ETN) verziót, ezeket brókernél (pl ERSTE vagy KBC) euróban kereskedve akár TBSZ-re is lehet (adómentes) venni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Ixion77 válasza Vesa (#48) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Binance. Az egyetlen amiben van némi hitem hogy nem dől holnap össze.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.