Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92601) koncsik válasza Peat76 (#92595) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ugye msec, különben kínos...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#92602) Peat76 válasza koncsik (#92601) üzenetére


Peat76
őstag

:Y Bocsánat , igen msec :DDD , több mint fél perc odacsapna!!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#92603) krx21 válasza Tatyla (#92589) üzenetére


krx21
nagyúr

Mondom, a gond sajnos akkor van ha a hdr is be van kapcsolva... A mostani tesztek ezt mondják....
Amúgy pedig igen, az input-lag ról mindenképp érdemes tájékozódni, főleg 4K esetén... Leginkább kipróbálni.
Azért van sok jól használható.

Tegla80: Kérdés, hogy az általad linkelt oldal milyen felbontáson és színmélységben tesztelt, szerintem fullhd. Illetve hdr off...
Itt már különböző felbontásokon is elkeztek tesztelni Rtings.com

[ Szerkesztve ]

(#92604) upc8823 válasza dinostaRR (#92599) üzenetére


upc8823
tag

nem az értékek számitanak hanem full HD és 60 fps +high élsimitás
multiplayernél laggot az internet szolgáltatod csinálja
föleg legelavult hálozaton DSL és VDSL (T)

[ Szerkesztve ]

(#92605) A`rpi válasza upc8823 (#92604) üzenetére


A`rpi
addikt

Az internetszolgáltató felől érkező pinghez hozzá adódik a megjelenítőd lagja.

Szóval ha a neten van 30 pinged, és a TV-d input lagja 60ms,
akkor a válaszidő összesen 90ms.

Ennyi idő telik el a cselekmény és a megjelenítés között.
És még csak ez után tudsz rá reagálni hiszen "csúszással látod."

[ Szerkesztve ]

(#92606) upc8823


upc8823
tag

ps4 slim mit tud ???
4k tudja ?

(#92607) A`rpi válasza upc8823 (#92606) üzenetére


A`rpi
addikt

Slim "csak" ugyan azt tudja mint a "régi" PS4ek.

Annyi különbséggel hogy kevesebbet fogyaszt, és nincsen rajta optikai hang kimenet.

(#92608) Feri1984


Feri1984
tag

Sziasztok segítséget kérnék tőletek.A kérdésem a következő.Hogyan tudom azt elérni,hogy tudjam használni a ps4 kontrollerében lévő mikrofont a mono-headset használata nélkül.Több ismerősömmel is úgy használtuk a party funkciót,hogy nekik nem volt bedugva a mono-headset kábel.A tévén hallottak engem és simán a kontrollerhez beszéltek.Nálam viszont nem működik a dolog.Beállítások menüben nem tudom beállítani.kábel nélkül tiltja az mikrofon lehetőségeket.Tud valaki segíteni?2 kontrollerrel is próbáltam már.

(#92609) A`rpi válasza Feri1984 (#92608) üzenetére


A`rpi
addikt

DS4ben nincsen beépített mikrofon. Így headsetet csatlakoztatni kell hozzá.
Vagy olyan eszköz kell neked amiben van mikrofon például PS kamera.

(#92610) Feri1984 válasza A`rpi (#92609) üzenetére


Feri1984
tag

Sem headset sem kamera nincs nekik.Végképp nem értem a dolgot.

(#92611) Citroware


Citroware
addikt

PS4-hez szeretnék egy komoly, profi gamer fejhallgatót. Na mármost a fejhallgatóknak 3 kategóriáját látom.

1. Van egyrészt a hagyományos sztereó fejhallgató kategória, ami bármi eszközhöz csatlakoztatható. Állítólag ennek a legjobb a hangzása, sokkal jobb, mint a másik két kategóriájáé.
2. Vannak a gamer fejhallgatók, amik játékbeli hanghatásokra vannak jobban hangolva, illetve térhangzásúak, és az esetek 99%-ában PC-s gamerek szokták használni.
3. Vannak a kifejezetten Playstationhöz készült fejhallgatók, amilyeneket például a topik összefoglalójában lehet találni.

Na mármost a 3 kategória fentről lefele elvileg csökkenő hangminőség/ár aránnyal rendelkezik. Kérdem én, ha bármilyen fejhallgatót lehet használni a PS4-gyel (klipróbáltam, nekem az 1. kategóriából van fejhallgatóm és tökéletesen működik vele, rádugtam a Dualshock 4-re), akkor miért lenne érdemes vennem kifejezetten PS4-nek szánt fejhallgatót, ha úgyis bármilyennel működik? Van valamiféle kompatibilitási előnye? Mert különben a szokványos PC-s gamer fejhallgatók között sokkal nagyobb a választék, és feltételezhetően sokkal jobb tudású/árú opciók vannak.

A kérdésem lényege végülis az, hogy térhangzású fejhallgatót akarok venni a PS4-hez, és a lehető legprofibb térhangzást adja át nekem, de 50k fölé nem akarok menni. Tud ebben valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#92612) KaitouP válasza Feri1984 (#92610) üzenetére


KaitouP
veterán

El lett mondva, nincs a kontrolleren mikrofon. Ergo, az egy hülyeség hogy a kontrollerhez beszéltek a haverjaid. Maximum headsettel a kontrollerre csatlakoztatva.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#92613) A`rpi válasza Citroware (#92611) üzenetére


A`rpi
addikt

Sztereó fejhallgató tökéletes térhangzást tud visszaadni számodra amennyiben a játék megfelelően ki van dolgozva. Virtuális cuccokkal sem szól jobban, azok maximum rontanak rajta. (Szerintem amit a stúdióba nem tesznek bele a hangmérnökök, azt utólag semmilyen elektronika nem tudja pótolni.)

Gémer fejhallgatók előnye kompaktabb használhatóság, esetleg hosszabb távon is kényelmes, lehet akár vezeték nélküli, de ugye ha lemerül akkor muszáj csatlakoztatni azt is, és van bennük beépített mikrofon.

Ha a fentebbieket tudod nélkülözni, akkor egy minőségi sztereó fejhallgató elegendő.

Sennheiser HD 407 erre egy remek alternatíva, lehet ennél drágábbat is venni, számomra ez a belépő szint ami kényelmes, és jól is szól.

[ Szerkesztve ]

(#92614) Elims


Elims
veterán

Nem találtam az összefoglalóban pedig biztos,hogy ott van vhol.
Hogyan tudok ps4-ről screenshotot kimásolni mondjuk számítógépre vagy telefonra?

(#92615) aizen92 válasza Elims (#92614) üzenetére


aizen92
addikt

Pendrive...
Én amúgy a twitter fiókomat lőttem be vele és oda osztok meg. sz.gépről egyszerű kiszedni így a shotot, telefonra pedig csak az appot kell leszedni.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#92616) A`rpi válasza Elims (#92614) üzenetére


A`rpi
addikt

Nem találtam az összefoglalóban pedig biztos,hogy ott van vhol.
Hogyan tudok ps4-ről screenshotot kimásolni mondjuk számítógépre vagy telefonra?

How to Save Recording and Screenshots From PS4 To USB

(#92617) crue válasza Elims (#92614) üzenetére


crue
őstag

Pl pendrive-ra a system storage management-ből.

(#92618) Elims


Elims
veterán

Köszi mindenkinek!
A videó szerint próbáltam és nem jött össze.Ezért írtam.
Gondoltam létre kellene hozni vmi mappát a pendrive-on,de ezek szerint nem.
Kipróbálom másik pendrive-val is.

Mégegyszer kösz!! :-)

(#92619) A`rpi válasza Elims (#92618) üzenetére


A`rpi
addikt

FAT32re legyen formázva a pendrive.

(#92620) Citroware válasza A`rpi (#92613) üzenetére


Citroware
addikt

Nekem most Sennheiser HD558 van, brutál jó a hangminősége, de 3 ok miatt akartam PS4-hez egy másikat:

1. Túl macerás PC hátuljából kihúzni, DS4-be dugni, aztán PC-hez visszaülök, megint meg kell találnom a hátulján a lyukat.
2. Ez egy komoly stúdiós fejhallgató, szóval a végében van egy átalakító, hogy a kisebb átmérőjű kimenettel lehessen csatlakoztatni átlagos jack kimenetekbe, amik a legtöbb eszköz esetén vannak, és az az átalakító nem hajlékony, ezért nem tudom kényelmesen az ölembe tenni a kontrollert, mert kiáll belőle lefele ez a dugaj, ezért jobb lenne olyat dugni oda, aminek simán átlagos csatlakozója van, mert az kicsi és onnan könnyen elhajlik a kábel.
3. Mert azt feltételeztem, hogy a térhangzású fejhallgatóval élethűbben átjönnek a játék hangjai, és jobban beleélem magam, hiszen ezzel a sztereó fejhallgatóval bizony sokszor előfordul, hogy nem olyan szögből hallatszik egy ember beszéde, ahogy áll a játékban hozzám képest. Ez a sztereó zenére szuperjó, de térhangzásra... az jó kérdés.

Ezek tudatában vajon megéri váltanom?

[ Szerkesztve ]

(#92621) Elims válasza A`rpi (#92619) üzenetére


Elims
veterán

Akkor ez lesz a gond!
Vmi helyreàllítò pendrive-val pròbàltam (szàmítògépes) és lehet,hogy ezért nem làtta.
Köszönöm!!
:R

Szerk.:
Citroghost: Én nem vonom kétségbe Árpi íràsàt,de azt mondom,hogy ha fixet szeretnél tudni kérdezd meg a fejhallgatòs topikban.
Ott ajànlottak nekem egyszer 45e körül valòdi 7.1-es fejhallgatòt,vezetéknélkülit és ps kompatibilist.

[ Szerkesztve ]

(#92622) A`rpi válasza Citroware (#92620) üzenetére


A`rpi
addikt

Vegyél egy Jack toldó kábelt, és akkor nem lóg ki a nagy csatlakozó a joyból esetleg ha a számítógép közel van a megjelenítődhöz, a hangkártyád vonal bemenetét is használhatod és akkor még a fejhallgatód csatlakozójához sem kell nyúlnod.

(#92623) erahurka válasza A`rpi (#92607) üzenetére


erahurka
félisten

+ 5 GHz-es Wi-Fi. Tudom hogy kábelen ajánlott használni, de lehet valakinek fontos.

(#92624) A`rpi válasza erahurka (#92623) üzenetére


A`rpi
addikt

Össze fogom szedni majd a különbségeket,
igazság szerint még jobban utána sem néztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#92625) Citroware válasza A`rpi (#92622) üzenetére


Citroware
addikt

De király ötlet, erre még nem is gondoltam. :R

És ugyanilyen a jacktoldó kábel jó lenne a PC-m hátuljába is, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal keresgélni a lukat úgy, hogy nem férek oda.

:R

(#92626) Tegla80 válasza Elims (#92614) üzenetére


Tegla80
addikt

En usb-n radugtam a droidos(4.0.4) telom azt ramasoltam a bf4-es kepeket. :D
(Igaz ezt meg a 4.0 fw elott....azota nem neztem.)

Sony® & PlayStation®

(#92627) Wlac válasza Citroware (#92611) üzenetére


Wlac
Ármester

A PS4-hez való fejhallgató (Gold) vezeték nélkül is használható, ez nagyon kényelmessé teszi. Plusz egyes játékoknak vannak saját hangprofiljai, és maga a fejes is "egyben van". Nem lóg belőle semmi, minden gomb (mute, hangerő) kézre áll. Szerintem simán megéri az árát, de nem vagyok vájtfülű.

“The wha-"

(#92628) aizen92 válasza Citroware (#92620) üzenetére


aizen92
addikt

Nekem is ez van, és ugyanúgy a PCbe van kötve.
+Én vettem 1 gyári 3 méteres kábelt ha a TVbe dugnám, és 2 utángyártottat 1,2 méterest. 1 a kontrollerbe, 1 pedig telefonba ha zenét hallgatok.

A toldóval az a baj, hogy nem hozza ugyanazt a hangminőséget.

Tök egyszerű kihúzni a fejhallgatóból a kábelt és beledugni egy másikat. ( a bal fülnél megfogod a kábelt jobbra fordítód és ki is jött. Ugyanígy pedig a másikat bedugod. )

Én inkább különböző kábelekbe fektetnék a helyedben. Nekem bevált ugyanezzel a típussal. Ha pedih a kontrollerbe dugom, vettem ilyen minkrofon/headphone elosztót ebayen ami a kontrollerbe lehet dugni, így hd 558ról megy a hang a mikrofon részbe a headsetet dugom és tudok partychatelni.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#92629) Petya2900XT válasza Citroware (#92620) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Nézz rá az Astro A40/50-re. Sennheiserhez méltó teljesítmény sztem. ;)

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#92630) sting2 válasza Citroware (#92620) üzenetére


sting2
addikt

A nem mindig onnan jön a hang" - kérdés, sajnos akkor is fennáll ha veszel egy jobb Gamer fejest.
A játékok zömét elkerüli a kiváló tér hangzású, jól kikevert hangsáv. Az sem segít, hogy a PS4 audio - DSP része egy 2 forintos hulladék. Akinek vezetékes fejese van és nem akar lemondani a minőségi hangról (- és a legtöbbet szeretné az adott gépezetből/ játék audioból), az jobban jár ha vesz egy komolyabb Dac-ot.
Pl : DENON Da 300usb, nem olcsó de mindennel, minden értelemben összeköthető és nem utolsó sorban kegyetlen varázslatra képes.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#92631) vg válasza sting2 (#92630) üzenetére


vg
addikt

Jópofa ez a DENON cucc. Úgy 110e környékén... "fülhallgató erősítő". Ez a PS4 Pro-nál is nagyobb hülyeség. :C

(#92632) sting2 válasza vg (#92631) üzenetére


sting2
addikt

Célhardver.
PC - Telefon - TV - Fejes - Gyengébb erősítő elé kötve egy Csoda !
Aki nem hallotta, vagy nem használ/használt még ilyet az nekem nem okoskodjon - köszönöm.

Amazon.de vagy Co.Uk sokszor akciózza szállítással együtt 80-90k max, Világ garanciás termék.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#92633) vg válasza sting2 (#92632) üzenetére


vg
addikt

Igazából én soha hallottam különbséget egy 192-es mp3 és egy cd között se. Amúgy hiszek neked, biztos csoda lehet, de abban a csoda érzésben benne lehet egy kis placebó is a kifizetett ár mellékhatásaként.

[ Szerkesztve ]

(#92634) Sefter válasza vg (#92633) üzenetére


Sefter
veterán

Ne hülyéskedj, ez még olcsónak számít dac-ok közt...simán el lehet verni pár százezret/milliót, ha valaki komolyan sztereózik...

Psn ID: sefter_hun

(#92635) A`rpi válasza vg (#92633) üzenetére


A`rpi
addikt

"soha hallottam különbséget egy 192-es mp3 és egy cd között se."

Nem tudom milyen zenéket hallgatsz. Az olyan zenénéknél hamarabb kijönnek a különbségek ahol akusztikus hangszerek dominálnak, "tisztán" elektronikus zenénél már másabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#92636) Malachi válasza Sefter (#92634) üzenetére


Malachi
addikt

abból a szempontból érthető a megrökönyödés, hogy azért egy ilyet az ember nem hiszem, hogy pont a PS4-tévé őrült highend hifi rendszerébe fog bekötni, amikor a PS4 került kb. annyiba, mint a DAC. :D meg egy ilyen mellé nem árt egy normális fejhallgató, ami szintén nem két fillér. ismerem amúgy, nagyon szuper dolog, de itt egy kicsit ágyúval verébre megoldásnak tartom. persze, ha amúgy is van kéznél egy, akkor oké - de csak ezért nem vennék én sem.

(#92637) sting2 válasza Malachi (#92636) üzenetére


sting2
addikt

Amennyit elköltenek a játékosok éves szinten az ilyen - olyan "diszkont címekre" (- mert imádnak halmozni, és mindenféle hangzatos ideológiával megmagyarázni, pl : backlog", anno kimaradt", végre 1080p", stb..), annyiból én inkább kimaxolom a lehető legtöbb Audió-t és Vizualitást, amennyire csak lehetséges. :)

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#92638) A`rpi válasza sting2 (#92637) üzenetére


A`rpi
addikt

Mindenki arra áldoz amire igénye van.

20 ezer magasságában kifogható olyan régebbi erősítőt amin van optikai bemenet, fejhallgató kijárat alap felszereltség.

50 ezer magasságában már lehet kapni házimozi erősítőket használtan, amin van HDMI, bemenet, fejhallgató kimenet, minőségben egész biztos megközelíti, és funkcionalitás szintjén szélesebb kőrben használható, némi kompromisszummal persze.

(#92639) Gery9112


Gery9112
őstag

Fizetek egy sport szeletet annak, aki megmondja, hogy ez hogyan kivitelezhető :DD nemértem

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#92640) KaitouP válasza Gery9112 (#92639) üzenetére


KaitouP
veterán

Sehogy.
Elcseszte a marketinges.
Akkus joyba nem raksz elemet.

Egy XL Sport szeletet kérek. ;]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#92641) Gery9112 válasza KaitouP (#92640) üzenetére


Gery9112
őstag

ki akarsz forgatni a vagyonomból?? :Y ám legyen, megkapod :DD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#92642) Lackooo84 válasza Wlac (#92627) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt a fost csak a non vájt fülűeknek ajánld szerintem... :D

The Truth is out there...

(#92643) adriano18


adriano18
tag

[link] webshopról mi a véleményetek? Jelenleg csak náluk van 1 db PS4 500 GB Slim. Más webshopokban nincs...

(#92644) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Hu, mekkora vacilálás van már a ps4pro miatt. Ha van rá keret, nyugodtan meg lehet venni. Én nagyon jól elvahyok a 2 éves gépemmel, amíg dobog a szíve, nem lesz lecserélve.

Viszont fölösleges f.szságokat ne terjesszünk. Kezdve itt a "mennyit számít multi játékokban a 60 fps". De inkább korlátozzuk az fps műfajra, mert szerintem senkit nem érdekel, hogy a Burning Crusade idejében úgy voltam a szerver második (néha első) klánjának kasztvezető raidhealere, hogy egy-egy intenzívebb raidnél gyakran még 15 alá is beesett az fps érték (kellett nekem gyenge gépet vennem...viszont ez nem kifogás a jó teljesítményhez). De mivel ez itt nem téma, nézzünk inkább egy aktuálisabbat, a bf4et.

Ki merem jelenteni, hogy itt a topiklakok között nincs olyan, akinek a teljesítményén fikarcnyit is meglátszana, ha nem be-beeső 30, hanem 60 fpst kapna. Biztos van az a szint (komoly pénzdíjas versenyek), de ez itt konkrétan senkit nem érint.

Nek vagyok egy nagy játékos, azért szinte mindig megvan az átlag 1,8-2es kd (1500-2000 spmmel, ergo nem kempingsajtolok), és csak kíváncsiságból elkezdtem nézni, hogy mitől szoktam meghalni.

A legtöbb halál saját hibás. Értem ezalatt, hogy látom, hogy ott van, de a feje mellett fél centire lövök el. Vagy csak simán embalf.szkodom, mert késelni akarok vagy akármi miatt. Aztán kisebb százalékban vannak azok az esetek, amikor tényleg jobb az ellen. Nagyjából egyszerre réntunk fegyvert, de én csak a mellkasát/torkát lövöm, ő pedig érzésre is fejbehúz. Van ilyen, deal with it.
A járműhalálokat nem is említem, mert ott rengeteg faktor közbejátszik, elég egy igen képzett vadászgéppilóta, aki a pályán lévő összes jármű életét meg bírja keseríteni, de itt sem az fps számít.

És van, amikor a játék simán nem regisztrálja a lövéseinket (beletárazol, ő lepuffant és 100 százalék élettel továbbszalad).

Biztos, hogy mondjuk 100 fűbeharapásból van vagy 3-4 amin segitene a 60 fps, de ismétlem, ez itt senkit nem érint.

Szóval maradjunk annyiban, hogy a 60 fps kellemesebb a szemnek, de játékbeli teljesítményt maximum icipici mértékben befolyásol.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#92645) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

Na, vásárolt valaki már innen PS4 Slimet? Milyen az új controller? Zavaró az a felső csík? A gombok mennyiben másak? :B

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#92646) dollarZ18 válasza Rigormortiis (#92644) üzenetére


dollarZ18
tag

Melyik guildben voltál? Akkoriban én is nagy wowos voltam, régi szép idők.. :) Nagyon kár, hogy konzolra nincs valamilyen formában :(

(#92647) Adam_Shepard válasza Rigormortiis (#92644) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

A hivatalos álláspont szerint minden usernél ugyanaz az élmény lesz, senki nem fog előnyben részesülni az esetleges 30/60 fps különbség miatt. Ill. azt is feldobták, hogy a fejlesztők balanszolni fogják (megvan rá az eszközük) az adott játékmenetet.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#92648) Kendek válasza adriano18 (#92643) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy itt is van már készleten. És elvileg hivatalos garit adnak.
Szerk.: Illetve pont most vették ki a készleten jelzést. :(

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#92649) eisento válasza Peat76 (#92587) üzenetére


eisento
addikt

nem arrol volt szo hogy valojaban nem igazi 4k-s lesz a jatek hanem csak fel lesz skalazva. vagy en tudom rosszul?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#92650) adriano18 válasza Kendek (#92648) üzenetére


adriano18
tag

Tudtommal a Supergamernél is hivatalos garanciát adnak..

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.