Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ldave válasza MasterMark (#250) üzenetére


ldave
félisten

Így gondoltam én is, hogy PS3 multiplatform játékokra már nem nagyon adnék pénzt, csak az exkluzív címekre.

A Slime draws near! Command?

(#262) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Xbox Event megvolt. A Sony az E3-ig helyzeti előnyt élvez, továbbá a PS4 inkább játékkonzol, az ONE egyelőre amerikaiak által készített, játékra is alkalmas médiacenter amerikaiaknak.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#263) krx21 válasza Mister_X (#262) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem estem hasra a xbox-tól...

(#264) james001 válasza Mister_X (#262) üzenetére


james001
veterán

Remélem a PS4 szebb lesz külsőleg mint az Xbox One :D
Meg szerintem egyedül a Forza 5 néz ki jónak egyenlőre az én szememben. Persze ez a Quantum izé is szép de sok mindent még nem mutattak belőle.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#265) krx21 válasza james001 (#264) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem akarok károgni, de nekem a Forza 5 is elég gagyi volt... Sokkal jobbra számítottam...

(#266) Helmoras


Helmoras
őstag

Ha véletlen pénzhez jutok addigra, a PS 4 a nyerő nálam eddig.

(#267) Blaise válasza Mister_X (#262) üzenetére


Blaise
veterán

"A Sony az E3-ig helyzeti előnyt élvez,"

Miért is?

(#268) MasterMark válasza Blaise (#267) üzenetére


MasterMark
titán

Mert konkrétan magáról a játékairól többet tudunk.

Switch Tax

(#269) rocket válasza Blaise (#267) üzenetére


rocket
nagyúr

Mert meg nem mutattak meg a konzolt, ami ugyanilyen egyesek szerint csuf (egyesek szerint) doboz kinezetu lesz :D
Nekem tetszik ez a forma, bar befolyasol semennyire, hogy hogyan nez ki a konzol.

#268: Hat persze, pl. "Hello XY vagyok, lesz Final Fantasy jatek PS4-re, viszontlatasra" :DDD
Kozel az E3, nem sok ok lett volna mindent kiteregetni a M$-nak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#270) Blaise válasza MasterMark (#268) üzenetére


Blaise
veterán

A Sony az MS-hez képest alig mutatott valamit.

(#271) Mister_X válasza Blaise (#267) üzenetére


Mister_X
nagyúr

1) még hátra van maga a konzol
2) az exkluzívaik egy részét fedték fel, azokból is csak egy rövidke nyálcsorgatós jelenetet. Lesz ott nemulass.
3) a szolgáltatásokat is lehet majd promózni. Az Xbox Eventen most kb. mindent lelőttek. A Microsoftnak már "csak" a játékaik maradtak.
4) Így, hogy már tudjuk, hogy milyen lesz a következő Xbox, még jobban figyelni fogják a Sony E3-as prezentációját, mert így utólag nem sok mindent mutattak be. Mondjuk nekem már a Killzone: Shadow Fall is elég nagy név.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#272) MasterMark válasza Mister_X (#271) üzenetére


MasterMark
titán

Illumiroom. Már csak ebben bízok. :)

Blaise: A Sony több játékot és kevesebb szolgáltatást mutatott, az MS fordítva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#273) Mister_X válasza MasterMark (#272) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jajóhátaznemérmertkiegészítő :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#274) Blaise válasza Mister_X (#271) üzenetére


Blaise
veterán

Az, hogy a Sony nem mutatott semmit te helyzeti előnyként értékeled? :D Az MS kijelentette, hogy a mostani esemény magáról a cuccról fog a szólni, a játékoknak ott lesz az E3.

Mastermark:

Az Illumiroom egy research project, nem biztos, hogy mostanság kész termék lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#275) Mister_X válasza Blaise (#274) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Épp azért van helyzeti előnyben, mert nem lőtték el a nagyágyúikat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#276) MasterMark válasza Mister_X (#275) üzenetére


MasterMark
titán

Így is lehet mondani, de mégis a Sony.

Switch Tax

(#277) rocket válasza Mister_X (#275) üzenetére


rocket
nagyúr

En nem latok semmi elonyt ebbol, Sony ellotte a Killzonet, Driver Clubot, (hirtelen tobbre nem emlekszem) M$ meg a Forzat, es a Quantum Breaket, tobbi jatek multiplatform, max. egy ideig exkluziv DLC tartalmakkal.

PS4 kapcsan a fekete leves meg hatra van amire sokan elonykent tekintenek a jelenlegi generacio miatt, biztosra veszem, hogy fizetos lesz a multiplayer.
Az meg, hogy a hasznalt jatekokkal milesz a PS4-en majd kiderul, egy dolgot nem szabad figyelmen kivul hagyni, a kiadok akik a jatekokat keszitik/keszitettik erdekeit vedi az amit a M$ alkalmazni fog az Xbox One-nal, igy a Sony-tol is logikus lepes lenne amit a M$ megcsinalt.

Sajnos a kiadok a jatekosok elott helyezkednek el, mert ugye hiaba akarnanak kedvezni a konzol gyartok jatekosoknak, ha a kiadok ugy gondoljak majd nem jelentetik meg a jatekokat az adott konzolra, mert nem az o erdekeiket helyeztek eloterbe.
Esetleg magasabb arazassal kompenzaljak a hasznalt jatekok eladasa/cserelese miatt kieso beveteleket.

Biztos meglehet talalni az arany kozeputat, dehat nem lesz konnyu.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#278) james001 válasza rocket (#277) üzenetére


james001
veterán

A használt játékos dolgot már elmondták hogy nem fogják letiltani,nem raknak bele a gépbe ilyen chipet vagy mit ami felismeri a használt játékokat. A PSN meg 100% hogy nem lesz fizetős,ha több évig nem volt az a PS3-on akkor most minek tennék fizetőssé?
Amúgy meg még van pár exkluzív cím amiket az E3-on simán be tudnak jelenteni,gondolok itt pl. az Uncharted 4-re,egy új LittleBigPlanet-re,egy új Motorstorm-ra,esetleg talán még egy új Resistance-re stb.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#279) jookomak válasza james001 (#278) üzenetére


jookomak
őstag

Na ja, a jól bevált sorozatok folytatásai nálam egyértelművé teszik a kérdést. Ps.
Ja és ott van még a sony santa monica, akik szintén hegeszthetnek valami új ip-t, ha már a gow-ról ennyi bőrt lehúztak.

(#280) rocket válasza james001 (#278) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor majd a kiadok megcsinaljak, es lesz online pass mint most, de igy nem lesz ebbol bevetele a Sonynak, a M$-nak meg a sajat megoldasaval igen.

Azert nem fizetos a PSN, mert hatranyba voltak, es valamivel csalogatni kellett az embereket.
Most ugytunik kozel egymashoz fognak megjelenni a konzolok, es arazasban se varhato nagy kulonbseg.
Hatalmas bevetele van a M$-nak a Live elofizetesekbol, meg az is beleferhet, hogy elore kalkulalhato modon ebbol finansziroznak bizonyos veszteseget a konzol bolti arabol.
Ketlem a Sony kiakarna maradni ebbol ledolgozando hatrany nelkul.

M$-nak is van, Halo, GOW, PGR, stb.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#281) james001 válasza rocket (#280) üzenetére


james001
veterán

Ha fizetőssé is teszik akkor is szerintem alig fogják venni a PS4-et,mivel pont ezért hogy megszokottá vált már hogy ingyenes a PSN. Mondjuk lehet Amerikában tök mindegy mert ott a csapból is a zsé folyik,de Európában tuti veszteséges lesz. Mindegy ha ezt be is vezetik tényleg akkor én se veszek PS4-et az biztos. Így is még pár évig úgyse lesz PS4-em,mivel PS3-ra is még annyi játékot nem játszottam ki és még jönnek remek címek is (The Last of Us,GT6,stb.)
A Halo-ból meg egyenlőre úgy tűnik nem játék lesz hanem TV-sorozat :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#282) rocket válasza james001 (#281) üzenetére


rocket
nagyúr

Akinek az az elsodleges szempont, hogy ingyenes legyen a multiplayer annak nem lesz valasztasi lehetosege ha a Sony is fizetosse teszi, ugyhogy vagy beall a sorba, vagy nem vesz konzolt.
Iszonyat penzkieses, es ugye a szervereket, tartalmakat fejleszteni kell, es fent kell tartani a szerverparkokat.
Minnel tobb ember jonne ingyen multiplayerezni, annal tobbet kell befektni a Sony-nak a fentebb felsorolt dolgokba.

Viszont ha a Sony csatlakozik a M$ melle biztos lesz ar es tartalom haboru LIVE es a PSN elofizeteseknel, viszont akkor a PSN Plus jelenlegi formajaban megszunhet, nem lesznek ingyen jatekok.

Ez egy uj csata lesz, mas a felallas mint volt anno, a Sony is kapitalista tozsde ceg, ki kell szolgalni a befektetoket, azok meg az "ingyen", "keves penzert sok mindent" dolgokat nem szeretik, ha nem felzarkoztatashoz kell.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#283) Xmodule


Xmodule
őstag

Szerintem nem lenne túl jó ha a plusz-bol kivennek az ingyenes játékokat. Ez nagy előnye most a ps3-nak xbox360-al szemben.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#284) Mister_X válasza rocket (#282) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem lenne kötelező fizetőssé tenni a PSN-t. Elég itt is rahedli szolgáltatással feltölteni a Plus-t, hogy az emberek lássák a differenciát, hogy itt nem csak játék van. Én pl a GoW: Ascension multi bétája miatt fizettem elő, akkor még a Plusos tartalmak közül csak a Sleeping Dogsot tudtam letölteni. Továbbá a legtöbb vásárlásnál van Plusos akció, ami 10% kedvezményt szokott jelenteni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#285) ldave


ldave
félisten

Na srácok, az X1 témában lassan több lesz a hozzászólás, mint itt, hajrá :)

A Slime draws near! Command?

(#286) james001 válasza ldave (#285) üzenetére


james001
veterán

És? Ez valami verseny?
Amúgy meg E3 után úgyis belendül ez a topik is.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#287) ldave válasza james001 (#286) üzenetére


ldave
félisten

Eh...

A Slime draws near! Command?

(#288) james001 válasza ldave (#287) üzenetére


james001
veterán

:D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#289) Mister_X válasza ldave (#285) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az eddigiek alapján erősebb a PS4 :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#290) ldave válasza Mister_X (#289) üzenetére


ldave
félisten

Jó, de ez engem nem érdekel :)

Ha az E3-on a Rare villant egy új Perfect Dark-ot vagy valami pöpec 3D-s kalandjátékot (Banjo avagy Conker stílusban), akkor én meggyőzhető vagyok akár az X1-ről is.

A Slime draws near! Command?

(#291) jookomak válasza Mister_X (#289) üzenetére


jookomak
őstag

Kit érdekel melyik az erősebb. Melyikre lesz Naughty Dog játék? ;]

(#292) james001 válasza jookomak (#291) üzenetére


james001
veterán

Ott a pont :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#293) oriic válasza jookomak (#291) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

;] Melyikre lesz Halo?

Live-Die-Respawn

(#294) jookomak válasza oriic (#293) üzenetére


jookomak
őstag

Fps-t nem csípem konzolon, autós játék is (forza-gt) van/lesz/volt ps-re, így már csak a gears of war marad, de az epic ugye nem csinál több exkluzív játékot az ms-nek.

(#295) james001 válasza oriic (#293) üzenetére


james001
veterán

De az új Halo csak TV-sorozat lesz ;]

jookomak: Hogy-hogy nem csinál többet? Az egyetlen játék ami tetszik boxon :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#296) Mister_X válasza oriic (#293) üzenetére


Mister_X
nagyúr

X1-re nem lesz Killzone (meg God of War, Uncharted, InFamous, Gran Turismo, stb) - téma zárható ;] Exkluzívak terém továbbra is a Sony fog dominálni. Lesz X1-re is jó exkluzíb cím, de nem annyi, mint PS4-en.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#297) jookomak válasza james001 (#295) üzenetére


jookomak
őstag

Hát nyilván kell a több píz nekik, így kihozzák a jövőbeni játékaikat minden platformra. Most azt nem tudom, hogy a geow jogok az ms-nél vannak-e, és kiadják valami külsős cégnek, mint a halo-t, vagy csak szimplán nem lesz több rész.

Juteszembe epic games. Ue4 villantást már láttunk. Itt az ideje valami játékot is csinálni köré. Nyilvánosak a nextgen konzolok, hajrá, hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#298) ldave válasza Mister_X (#296) üzenetére


ldave
félisten

Fene tudja, az MS szerintem brutális mennyiségű pénzzel nyomul most, hogy címeket szerezzen az X1, de az biztos, hogy jóval kevesebb belső stúdiója van, mint a Sony-nak, akik még most a PS3 is jönnek játékokkal erre a 6-7 éves gépre, míg X360-ra nem is tudom jön-e még valami komolyabb egyedi cím.

Mondjuk ez viszont kétélű fegyver, hisz ilyen erős PS3 felhozatal mellett talán kevesebben döntenek első napos PS4 vásárlás mellett, míg X1-et talán többen választják majd, hisz a régi gépre már nem jön semmi érdekes.

A Slime draws near! Command?

(#299) oriic válasza james001 (#295) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

TV sorozat, meg jön az 5-6 is. :) Meg Anniversary 2, meg Halo Wars 2, meg... Á, álmodozás.... Hja van nekünk Forza 5 is. :D

Live-Die-Respawn

(#300) james001 válasza oriic (#299) üzenetére


james001
veterán

:C
A Forza 5 egyébként szép,csak kár hogy keveset mutattak belőle. Megkockáztatom hogy lehet legyűri a GT6-ot,bár azt még nem láttuk PS4-en csak PS3-on.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.