Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt jól értelmezem, hogy a Jaguar a Brazos 2 utódja, ami a PS4-ben van? Ha így van akkor brutális átalakulás lesz itt PC fronton is rövid időn belül. Én annyit el tudtam volna még képzelni, hogy magasabb órajelen járnak a Jaguar magok a konzolban. 28 nm csíkszélesség mellett a 2-3 Ghz-ces tartomány kifejezetten kellemesnek tűnik.

Megnéztem az egész prezentációt, ahogy időm engedte részletekben. Sokan kritizálják, hogy nem szólt akkorát a a bemutató. Szerintem meg pont jól csinálta a Sony, hogy egy földön járó, elvárható bemutatót tartott. Nem ígértek mindent össze-vissza mint a PS3 idején, nagyon jól választották meg az arhitektúrát. A Gaikai innentől kezdve megoldja a visszafelé kompatibilitás kérdését is. Két dolog miatt is jó lehet ez az irány. Egyfelől rövidebb életciklusra lehet tervezni olcsóbb kezdőárral. Jobban lépést tud tartani a konzol a technika fejlődésével. Másrészt nem kell az előző generáció emulálásával bajlódni, ami nem is lehetséges amíg nagyságrendekkel nem gyorsabb a következő generáció, tehát ebből a szempontból sem releváns már a generáció kitolása. A nagyon komoly gyűjtőknek persze mindig az lenne jó ha minden kompatibilis lenne, de az informatikában elég gyakran a fejlődés gátja a visszafelé kompatibilitás. Másrészt azért nem festményekről és porcelánokról van szó egy játékgyűjtemény esetén. Akinek ennyire fontos az megoldja valahogy. Megmondom őszintén én már a multiplatform fejlesztéseknek sem örültem a PS3, Xbox 360 indulásakor.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.