Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

A topik azért jött létre, mert még nem volt ilyen témával foglalkozó, és úgy gondoltam, hogy van létjogosultsága, hisz nagyon hasznos kütyük ezek az Androidos TV BOX-ok!

Hajrá, csapjunk bele a lecsóba :DDD

(#2) sscsabi válasza CoolBoy323 (#1) üzenetére


sscsabi
csendes tag

azt nem tudom megmondani ki milyet vegyen,én tegnap vettem T-R42-t eddig hibátlanul teszi a dolgát,és hétfö óta 24.990 az ára magyar garisnak.

(#3) #79335424 válasza CoolBoy323 (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az azért túlzás, hogy nincs a témával foglalkozó topik. Az MK808 topik címe egy kicsit talán megtévesztő, mert az összes RK3066 -os kütyü a téma. Több, mit 9000 hozzászólással.
Az MK908 -as topik pedig a 4magos 3188 -asoké.
Szerk: bocs, mellényomtam! Ezt az első hsz. -re szántam.

[ Szerkesztve ]

(#4) CoolBoy323 válasza #79335424 (#3) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De ilyen iranyultsagu topik nincs.
Es lenne ra szukseg, mert az altalad emlitett topik nem epp a vasarlasrol szol.

(#5) #79335424 válasza CoolBoy323 (#4) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra utaltam, hogy technikai infóért van hova fordulni. E topik lényegét pedig a technikai infók határozzák meg. Mi más alapján döntöd el, hogy melyik a jó?

(#6) CoolBoy323 válasza #79335424 (#5) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Így van, a technikai infók kellenek.
De nem lehet menni kérdezősködni egy technikai topikba, hogy hol és milyet vegyen az ember, főleg h több ilyen topik is van.

Pl. van milyen vinyót vegyek topik, és mellette van vinyó topik is, ahol lehet "szakmázni mélyen", a vásárlósban meg inkább vásárlási tanács megy értelem szerűen...

(#7) #79335424 válasza CoolBoy323 (#6) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsi leszek, hogy miként lehet különválasztani a két dolgot (mármint a miniPC -k esetében). De itt van részemről egy tanács a típusválasztáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#8) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Remélem, hogy jó helyre írok :) Szeretnék egy ilyen android box eszközt a tv-émhez, szeretném használni dlna-ra wifi-n keresztül ha lehetséges. Melyik most a piacon a best-buy cucc? Lehet ezeket akár okos telefonnal irányítani?
Köszi

(#9) B.i.L


B.i.L
senior tag

Köszi a Topikot*
Egyrészt hiánypótló,másrészt már régóta keresem.Néztem kamerás,4 magos ,2 Gb ramos modelt.Rendelnék,de nagyon tartok tőle.Link lessz,Tabról vagyok most,ezért lessz később a link...
Álltalában Mtk procis a legtöbb ilyen kütyü?Ugyanis a tvhez vennék kamerát meg wifi sticket,viszont ,ha a kütyüt venném meg,akkor olcsóbb lenne és eröforrásban gazdagabb lenne a cucc.Tv:Lg 620s, itt is van valami támogatás,de közel sem olyan,mint az Android vonal.Árak,igen kényes kérdés szvsz mindenki keres valami olyat ami vagy teljesítményben,vagy árban megfelel.Éppen ezért arra tenném le a voksomat,hogy tudjon mindent,ebben a "Skype" és az Usb kamera modul támogatás is benne van.Játék irányítás Okostelefonon,touchpad és bill-egér combo stb.Hát ennyi lenne első blikkre

Horgászni mentem...B.i.L

(#10) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem, ezek a kutyuk keves kiveteltol eltekintve Roxkchip rk3188-asok. Neha fletunik Allwinner A31 is, de mediatekre hirtelen nem emlekszem.

Csak azert, hogy meg nehezebb legyen a dontes :-)

http://tech2.hu/rockchip-rk3288-negy-cortex-a17-mag-es-4g-lte-tamogatas-0130883

Mint korábban már írtunk róla, a Rockchip a CES 2014-en mutatja be a legújabb SoC-ját, amit a jövő év tabletjeibe szán majd.
Az RK3188-as négymagos processzornak már ismert az utódja, legalábbis a modellszáma, a jövő évi fegyvere a kínai chip gyártónak ugyanis a Rockchip RK3288-as SoC lesz. A las vegasi shown bemutatott processzor Cortex-A17-es magokat tartalmaz majd, bár ezek órajele jelenleg még nem ismert.
Az új négymagos SoC különlegessége, hogy támogatja a 4G LTE adatkapcsolatokat majd, illetve a H.265-ös videó feldolgozás támogatása is elérhető lesz benne. A jövő héten kezdődik a CES 2014, ahol igyekszünk majd találni egy, az új SoC-ra épülő prototípust is.
 

Küldte gReader Pro

[ Szerkesztve ]

(#11) Lala100


Lala100
csendes tag

[Erről] mi a véleménytek? Van rajta sata port, azt olvastam az usb-s winyóra lassan tudnak csak másolni az androidos kütyük. Ez gyorsabb lehet? HiSilicon 3716C V200ES1 ez van benne de nem sok mindent találtam róla továbbá egy Mali400 MP1 a leírás szerint. Ez mennyire használható szerintetek?

(#12) B.i.L válasza Lala100 (#11) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ezt a gépet gyengének érzem,de teccett* plecsnivel :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#13) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

szerintetek mikor várható, hogy új és olcsó chipekkel jönnek erősebb TV stick-ek? Tulajdonképpen a Rockchip 3066 terjesztette el az android tv stick-eket, a 3188 megjelenése némi előrelépést jelentett de nem komolyat. A drágább chipek már nagyon erősen elhúztak mellette (Snapdragon, Exynos, Tegra). Mivel sokszor még a full hd kimenet ill. egy combosabb fullhd lejátszása is problémás ezeknek az eszközöknek ideje lenne már egy olcsó és gyors chip.
Szerintetek ki fogja kihozni idén tavasz végére? Ugyanúgy a Rockchip a 3288-al? Vagy valaki más?

fred

(#14) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy boxot. Arra szeretném használni, hogy 24/7 be menjen rajta a torrent, illetve a letöltött cuccokat egyből nézhessem is a tv-n vagy ftp-n elérhető legyen. Lehet még a hdmi-t sem dugnám bele, csak dnla-n nézném a tv-n. Így végre a laptopot is csak akkor kéne elővenni ha muszáj, mert a tabbal tökéletesen megvagyok a hétköznapokban. Először egy Raspberry Pi-n gondolkoztam, de mindent összevetve nem sokkal drágábban jönnék ki, és még mókolni sem kéne semmit, és szerintem nagyon jól is néz ki.
3 dolog tart vissza:
Nem találom, hogy milyen proci van benne
Keveslem az 512 ramot
És az "App Storage: 55 MB for custom apps"

Érdemes ezt megvenni? Neten nem nagyon találtam sem angol, sem magyar teszteket.
Esetleg tudtok valamit ajánlani erre a célra?

(#15) #79335424 válasza flegga92 (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez NAS, esetleg router feladatkör, nem miniPC -s.

(#17) kerekfej


kerekfej
addikt

Sziasztok!

Ennél van jobb vétel szerintetek?
A külső 2.5"-os merevlemezt tudják vajon kezelni ezek normálisan?

K8 Android 4.2.2 Smart TV Box

(#18) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!
Tudnátok mondani max 10k-ig egy android tv-s kütyüt? Természetesen a vállalható kategóriából. Elsődleges szempont a jó wifi vétel, dlna-n néznénk filmet a routerre kötött vinyóról.

Release the cable hounds!

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Haliho mindenkinek, ma ugy is akcio van Alin.

Kellene nekem egy olyan tv-box , amit regi TV-re kotnek.

Ismert bemenetek a tv-n: scart, rca-audio-video.

Alapbol HDMi van javareszt, max atalakitoval tudnam hasznalni.

Van erre vmi ajanlat?

Szerk. Latom ez doglotg topic :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) RBJ válasza Graphics (#19) üzenetére


RBJ
addikt

hol nincs döglött tv box rovat. Én is félszemmel néha nézegetem, nincs rá szükségem de olyan árak vannak kár lenne kihagyni.
[link] pl ez. van itthon asus oplay minim de arra évek óta nem jön firmware. droidos meg kalapálható ezerrel.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#21) Gyb001


Gyb001
senior tag

Vélemény?
van jobb ennyiért?
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#22) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni.Vettem egy m8s mediaboxot és első nap után ráléptem a távjára.Ez után buzdulva szereztem hozzá egy rc 12 táv+egeret amivel mindent tudok irányitani rajta kivéve a bekapcsolást.Kikapcsolni minden további nélkül megy de bekapcsolni csak úgy tudom,hogy a tápot ki bedugom.Esetleg van valakinek ötlete mi lehet a gond és mit lehetne kezdeni a dologgal?Előre is köszönöm a segítő válaszokat.BUEK

(#23) eFeMeR74 válasza Gyb001 (#21) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Hát ilyen tudással max 10.000 Ft ér a kütyű.

8.500Ft itt tudsz nézelődni. Ugyan az a belbecs mint a joynak.
A helyedben már előre tekintenék és a 4k lejátszsásra alkalmas tv boxokat nézném akár dual boottal.
Android és win10. Már a win 10 is jönnek felfelé. Dual ac wifivel és 4k lejátszásal is. :D A rockchip 3188 már lejárt lemez.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#24) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Szeretnék venni androidos tv box-ot.

Milyent ajánlanátok?Egy másik topikban leírtam milyeneket nézegetek. Itt !

Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#25) Kopter69 válasza Rico45 (#24) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Szia. Van egy eladó boxom.

http://hardverapro.hu/apro/zidoo_x6_pro_android_tv_box_elado_2gb16gb_1_honapos_garanci_1

A típusa Zidoo X6 Pro, a neten mindent megtalálsz róla. Inkább a drágábbak közül való, Kb. 110 USD + ennek az összegnek a 30%-a (VÁM és ÁFA) ha külföldről rendeled. És persze ha elkapják a vámon. Ha megúszod akkor csak simán a 110 USD.

Ennek és a magyar garancia ismeretében nézd az árát!

Üdv: Kopter

(#26) Rico45 válasza Kopter69 (#25) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Ez már sok nekem 20 környékén lenne jó!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#27) Kopter69 válasza Rico45 (#26) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Oke:) választék az van bőven. El lehet veszni benne rendesen.

(#28) Rico45 válasza Kopter69 (#27) üzenetére


Rico45
őstag

Háát igen sajnos! De mégis milyent kéne vennem?

Ezt néztem

Meg még ezt!

Feljebb nem nagyon mennék :B

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#29) Kopter69 válasza Rico45 (#28) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Az első nem tűnik rossz ajánlatnak 14-ért. Ha minden jól működik, nagyon jó áron van. Nyilván nem mondja meg az eladó, ha baja van. a kínai áru amúgy is mindig zsákbamacska. Ha minden oké, számolj rá még 5-10 eFt-ot, mert valami kontrollert kell venni hozzá, anélkül szinte használhatatlan. Én Rapoo billentyűzet+egeret vettem hozzá 6 eFt-ért, lehet vele rendesen netezni, Youtube-ozni stb. Egy sima távirányítóval vért izzadsz mire bepötyögsz valamit a Youtube-ra.
A kategóriájában a legjobb a Minix valamelyik TV Box-a, de az már inkább 45-50 eFt. valami oka csak van, hogy annyiba kerül. Minőségi alkatrészek és összeszerelés. Későbbi folyam,atos támogatás.

(#30) Rico45 válasza Kopter69 (#29) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a válaszod. A másik amihez van billentyűzet?Az megérheti?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#31) Kopter69 válasza Rico45 (#30) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Szerintem ugyanaz a két box. 11 eFt-ot nem ér meg az a kontroller.

(#32) Rico45 válasza Kopter69 (#31) üzenetére


Rico45
őstag

Êrtem.Köszi hogy segítesz. Van ezekből kinai clone?Remélem a 14ezres nem az ,mert úgy néz ki meg is veszem.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33) xb12x válasza Rico45 (#24) üzenetére


xb12x
tag

Attől függ mire akarod használni. Az amlogic s802 elég régi, meg tud gyűlni a baja néhány formátum lejátszásával, kodi sem szereti igazán. A másik gondja ezeknek a kínai lowend cuccoknak általában a wifi, gyenge a vétel.

(#34) Kopter69 válasza Rico45 (#32) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Szerintem az olcsóbb cuccokat igazából nem másolják, mert nem képvisel olyan értéket. Az Aliexpress tele van hasonló fekete dobozokkal M.., MX... ilyen olyan néven. Ember legyen a talpán aki megmondja melyik az eredeti és melyik a klón egy-két karakter eltéréssel a névben.. Ha szerencséd van, tökéletesen működik. Kérd meg az eladót, hogy tegye le a nagyesküt, hogy nincs semmi baja a készüléknek. Ennyit tudsz tenni. Ha Kínából rendeled, akkor sincs semmi biztosítékod, hogy hibátlant kapsz. A kínai garanciának sincs semmi értelme, mert rengeteg postaköltség és több hét átfutási idő mellett nem éri meg visszaküldeni.

(#35) Rico45 válasza xb12x (#33) üzenetére


Rico45
őstag

Filmek,játék,zene,net.De filmekre talán nem is annyira.Tetszik ez a kütyű.Olyan mint egy kis pc.Csak amdroidos :-) Wifis extender ott lesz mellette közvetlen.Csak tudja venni a jelet.

Nektek milyen van?

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#36) xb12x válasza Rico45 (#35) üzenetére


xb12x
tag

Rebranded beelink s82. Pont olyan mint a linkelt mxiii csak kerek. Hivatalos támogatás régóta nincs rá, már közösségi se nagyon. Kodi-t jól viszi, főleg filmre és youtube-ra használom tv-n. Filmek távoli megosztáson vannak, én feltettem ezért inkább kábelre. A távirányítót egyből dobtam, használhatatlan, drótmentes egeret használok.

(#37) Kopter69 válasza Rico45 (#35) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Én azt a Zidoo X6 Pro-t használom, amit épp árulok. Ha sikerül eladni én egy Windows-os mini PC-t vennék,

(#38) Rico45 válasza xb12x (#36) üzenetére


Rico45
őstag

Sziasztok! Vettem egyet ma! Ezt vettem 18-ba sikerült a billentyűzettel.Mbox MXIII 4K Android TV box

Vegyesek az érzéseim :B Elsőre nem nagy szám! Rootolva van az jó?Vagy hátrány? Pl.a tv-go aplikáció root miatt nem müxik :-)

Sok kérdésem lesz majd,ha nem baj ? :B

Üdv

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#39) xb12x válasza Rico45 (#38) üzenetére


xb12x
tag

Szerintem nem baj hogy rootolt akkor se ha nem használod ki. Ajánlom elsóre letiltani az összes olyan programot amit nem használsz, nálam pl a gmail is blokkolva van.
Mi a firmware verzió rajta?

(#40) Rico45 válasza xb12x (#39) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! 5fele hazaérek és megnéze.Még este csak egy picit állítgattam ezt-azt. Kis billentyűzet elég jónak tűnik!
Szedtem le hozzá egy 3D-Launchert nagyon szép így az egész menü.De gondolom ez is húzza majd a kütyüt eléggé nem?
Egy buta kérdésem lenne!
Mi az a Kodi? Valami lejátszó?
De mire jó a root.Hogy bármit tudjak módosítani?

Választ elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#41) Kopter69 válasza Rico45 (#40) üzenetére


Kopter69
csendes tag

Gratulálok a boxodhoz. A Kodi egy médialejátszó szoftver. A kínaiak imádják rátenni majdnem minden androidos boxra és hatalmas betűkkel hirdetni, hogy telepítve van. Amúgy meg ingyenes :)

(#42) Rico45 válasza Kopter69 (#41) üzenetére


Rico45
őstag

:R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#43) Rico45 válasza Kopter69 (#41) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Jót fotóztam le nem ?

Más : Jó ez a billentyűzet arra,hogy kezeljem a rendszert. De játékokra sajnos nem :F

Leo's Fortune ku....va jó kis game,csak félig lehet irányítani sajnos :(
Need For Speed és társai játékokat totál nem tudom irányítani.Pedig szépen mennének.

Milyen kontrollert kéne vennem ,amivel az irányítás+a rendszer kezelése is jó lenne?

Leállítani hogy szoktátok?Csak kikapcs és kész?Nem úgy mint pl. a Win -nél ikon katt és leállít?Nem találok leállító gombot :F

Amúgy tetszik,csak még sok kérdésem lesz szerintem :B

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#44) xb12x válasza Rico45 (#43) üzenetére


xb12x
tag

Helló,
Ez az utolsó előtti verzó, szerintem nyugodtan hagyhatod így ha nem szoktál firmware-t cserélgetni.

Igen, kodi egy elég advanced medialejátszó, nálad valszeg még xbmc néven van előrre telepítve. Ha elsődlegesen nem mint mediacenter használod a box-ot akkor nincs igazán rá szükséged.

Szerintem az NFS típusú játékok max külső game controllerel használhatóak, már amelyik játék támogatja. A gyroscope/accelometer hiánya eléggé leszűri mit lehet rajta használni. Nekem nincs ilyenem, így nem tudok hozzászólni. Egérrel a sima klikk választás, nyomvatartva hosszú nyomás, lehet még drag&dop-ot csinálni, illetve a jobb gomb a vissza. De pl kétujjas használat mint nagyít/kicsinyít google maps-on nincs, ez nekem is hiányzik. Korábban rá volt kötve egy touchpad-es külső billentyűzet azzal ment.

Kikapcsolásra a kütyün lévő gomb rövid nyomásra altat, hosszú nyomásra kikapcs. A display menüben kell lennie egy hide status bar-nak, az előhozza az alsó sort. Ezen az első ikon a kikapcsoló. Ez a sor egérrel is előhozható és eltüntethető.

(#45) Rico45 válasza xb12x (#44) üzenetére


Rico45
őstag

Majd nézek valami kontrollert. A leos fortune játékkal el tudok lenni :B Csak pont a lefele irányítást nem engedi egyik gomb sem :((
Igen megtaláltam alul a kikapcsolót! Köszi De mikor vissza kapcsolom akkor ugyan azt a képet mutatja. Tehát akkor hosszan nyomva a gombot a kütyün úgy áll le teljesen?
okés

TvGo-t sajnálom hogy nem engedi a root miatt :-( Előfizetésem be van reggelve,és mindenhol tudom nézni a csatornákat. Root-ot nem lehet visszacsinálni?

Plex is szerintem azért nem indul,de az nem is lényeg mert a smart tv-n az telepítve van.

Amúgy tetszik.El lehet vele időzni mire beállítom, testre szabom a kütyüt. Kár,hogy időm van már esténként.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#46) xb12x válasza Rico45 (#45) üzenetére


xb12x
tag

root/unroot-ot nem néztem még meg ezen, gyárilag nekem is rootolt, de nekem nem volt gond soha. TvGo-m nincs viszont a Plex megy simán. Play-ről telepített verzió, korábban megvettem a full klienst.

(#47) Rico45 válasza xb12x (#46) üzenetére


Rico45
őstag

Én is megvettem! Akkor otthon majd lefotózom mit ír ki! Lehet akkor nem a root miatt van.Mert simán belépek a Plexbe ,és kiválasztom az eszközt ,látom is a tartalmat,indítom a filmet,és hibát ír.Minden más cuccon tv,mobil,tab megy rendesen.
De mondom nem lényeg ez ,mert ott a smart tv.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#48) Rico45


Rico45
őstag

You tube vajon miért csak 360p-t tud?? :(((

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#49) Rico45


Rico45
őstag

Egy ki...szott játékot sem tudok irányításra bírno :-(

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#50) Rico45


Rico45
őstag

Senki? :-( Unrootolni hogy lehetne?

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.