Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101801) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Remote Play-t próbálom beüzemelni Android táblagépre, de van néhány probléma. Gondolom azzal nem lehet mit kezdeni, hogy csak 720p-ben küldi át a képet a PS4 Slim, azonban játék közben eléggé akadozik a kép és a hang.
A táblagép 30/10 MBit-es LTE mobilnetre van kötve a PS4 1000/200 Mbit-es internet kapcsolatra. A PS4 továbbá vezetékes és vezeték nélküli kapcsolattal is feltöltésnek 6-7 Mbit-et mér csak.

Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

(#101802) A`rpi válasza Darth_Revan (#101801) üzenetére


A`rpi
addikt

"Remote Play-t próbálom beüzemelni Android táblagépre, de van néhány probléma. Gondolom azzal nem lehet mit kezdeni, hogy csak 720p-ben küldi át a képet a PS4 Slim"

Slim csak 720p-t tud, ez normális.

"Slim, azonban játék közben eléggé akadozik a kép és a hang.
A táblagép 30/10 MBit-es LTE mobilnetre van kötve a PS4 1000/200 Mbit-es internet kapcsolatra. A PS4 továbbá vezetékes és vezeték nélküli kapcsolattal is feltöltésnek 6-7 Mbit-et mér csak."

Helyi hálózaton is próbáld ki a tablet-eddel, előfordulhat hogy nem is a nettel van a gond.

(#101803) Darth_Revan válasza A`rpi (#101802) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kipróbáltam úgy is, hogy ugyanahoz a routerhez vezetékkel a PS4, a Tablet pedig WIFI-vel csatlakozik és úgy minden rendben.

(#101804) Mrdevil válasza tepenzed (#56436) üzenetére


Mrdevil
addikt

Szia.
Lenne egy refundom USA accon, látom te is intéztél ilyesmit. Az USA acc a haveré, te innen Magyarországról intézted? Nem néznék ip-t semmit? Félünk, főleg haver az osztott acc miatt, angol tudás hiánya miatt is. Most meg van írva egy levél, csak nem találok USA support email címet ahova el lehetne küldeni. A live chat-től félünk. Vagy USA accon csak a chat van?
Köszi.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#101805) A`rpi válasza Darth_Revan (#101803) üzenetére


A`rpi
addikt

Rendben, akkor a tablet hibája kizárható, szomszédba, cimboráknál, esetleg meg tudod nézni "vezetékes" neten hogy fut a Remote Play?

(#101806) #20844032 válasza A`rpi (#101802) üzenetére


#20844032
törölt tag

6-7 mbit uploaddal normális, hogy szaggat. Hogy miért annyi...hát az már egy másik kérdés. Nem a tablet oldalán van a probléma, hanem a ps4 oldalán.

Darth_Revan: próbáld meg google dns-el/ne google dns-el*.
*Attól függően, hogy most éppen min vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#101807) Lefty válasza LucentTwo (#101791) üzenetére


Lefty
addikt

Koszi a tippet, megnezem.

(#101808) Darth_Revan válasza #20844032 (#101806) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Próbáltam Google DNS-el és anélkül is, 5-6 Mbit körül van így-is és úgy is a sebesség amit a PS4 mér :(

(#101809) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Mától dec. 23-ig 12e Ft az 1 éves PS+ a store-ban azoknak, akiknek jelenleg nincs aktív előfizetésük.

(#101810) Lefty válasza Lefty (#101807) üzenetére


Lefty
addikt

Ez eleg jo deal, majd 10 ezerert a Gold edition. Kosz, hogy szoltal.

(#101811) #20844032 válasza Darth_Revan (#101808) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem feltételezve semmi rosszat: közben ugye nem megy csilliárdal a torrent upload? Pécén mértél sebességet?

(#101812) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok! Milyen vezeték nélküli fülhallgatót ajánlanátok? Olyat szeretnék ami csak az egyik fülbe dugható.
Valami olyasmire gondoltam, mint a Gioteck LP4.

(#101813) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes kérdéssel jövök, már bedobtam keresésre több specifikus topikban de nem nagyon találtam rá választ. Nekem itthon csak Telenor Hipernet van, 100GB + MyTV csomag. Nincs PS4-re MyTV-hez alkalmazás? Olyasmi mint amik vannak a YT-hoz meg Netflixhez...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#101814) Darth_Revan válasza #20844032 (#101811) üzenetére


Darth_Revan
veterán

PC-n 400/160 körül mér. Nem megy torrent :DDD

(#101815) tuki2200 válasza Deck (#101781) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ugyan az a Sony garancia van a külföldibe meg a magyarba is... 2.kulfoldi gépem nyuzom szó nélkül cseréltek a kontrollert gariba... remelem az életben is ilyen stílusba beszélsz azokkal akik segíteni akarnak neked v másoknak mint fent a kollegakkal...

[ Szerkesztve ]

(#101816) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#101814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A PS4 mi alapján csatlakozik szerverhez? US accountal vagyok belépve és ha azzal USA szerverhez csatlakozik és az alapján megy a sebesség teszt illetve a remote play, akkor meg is van a probléma oka ...

(#101817) zsuha válasza tuki2200 (#101815) üzenetére


zsuha
aktív tag

Erre nincs szükség. Sztem próbáljunk meg ink jóban lenni. Akinek kicsit drágábban sikerült konzolt venni, nem baj, majd a jó játék v konzol akciókat beirjuk ide :)
Péntek este mindenki fáradt.
Meg nem mindenki tudta h a gari EUs, és van akinek fontos a 3 év gar.

(#101818) #20844032 válasza Darth_Revan (#101816) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem ez a probléma oka. 1000/200-on vagyok én is, és usa profillal is mérek 150-160-at uploadban.

(#101819) A`rpi válasza Darth_Revan (#101816) üzenetére


A`rpi
addikt

Igazság szerint a Remote Paly p2p kapcsolat, szóval PSN szerver eredményeihez nem sok köze van (szerintem.)

Esetleg próbálkozz PS4 böngészőjéből mérni sebességet.

Még annyi, router-en próbálj FW-t frissíteni, esetleg router nélkül is próbálj sebességet mérni / kipróbálni a Remote Paly-t.

[ Szerkesztve ]

(#101820) #20844032 válasza A`rpi (#101819) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Igazság szerint a Remote Paly p2p kapcsolat

Őrület, de nem. Akkor is működik, ha egyik oldalnak sincs publikus IP-je(!), ami egyetlen módon kivitelezhető, ha a kettő között van egy szerver.

(#101821) A`rpi válasza #20844032 (#101820) üzenetére


A`rpi
addikt

Külső szerver ha van is, szerintem csak "forward-ol".
Így szerintem az nem lehet befolyásoló tényező minőség szempontjából.

(#101822) #20844032 válasza A`rpi (#101821) üzenetére


#20844032
törölt tag

És ha "forwardol", akkor nem kell odajuttatni a csomagokat(a közbenső szerverre)? :) Nem biztos, hogy mindig így működik, de nekem simán működött a korábbi lakhelyemen nem publikus IP-s ps4 és T mobil között (aki szintén nem ad public ip-t). Ha, és amikor viszont így működik, akkor az egyetlen tényező az pont a ps4-szerver/szerver-RPkliens kapcsolatok.

(#101823) consono válasza A`rpi (#101821) üzenetére


consono
nagyúr

Valóban nem, főleg, ha ugyan azon a hálózaton lógva viszont nincs gond.

"In God we trust. All others must bring data"

(#101824) #20844032 válasza consono (#101823) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ez nem biztos, hogy így történt. A ps4-ben van egy olyan beállítás, hogy direktben csatlakozzon remoteplay esetén közeli eszközhöz. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy csinál a ps4 egy ad-hoc wifi hálózatot, és az rpkliens ebbe nyal bele. Ez alapból ráadásul be van kapcsolva a ps4-en. Ergo amikor otthon remoteplayelsz, és ezt nem tiltod le, akkor valójában minden hálózatot kikerülve, egy ad-hoc minihálózaton, valóban p2p-ben működnek.

(#101825) consono válasza #20844032 (#101824) üzenetére


consono
nagyúr

Hm, ezt nem tudtam. Ma is tanultam valamit :) Majd 24-én kipróbálom!

"In God we trust. All others must bring data"

(#101826) A`rpi válasza #20844032 (#101822) üzenetére


A`rpi
addikt

Pontosan a műszaki háttérét ennek nem ismerem, IP kamerákhoz is adnak "szervert" az egyszerű konfigurálás érdekében, gondolom feleslegesen ott sem megy minden felhasználó adatforgalma keresztül a gyártó szerverén.

Csupán ad egy "kulcsot" amivel direkt mehetsz a kamerádra.

Remote Play esetében is hasonlóan képzelem ezt el.

(#101827) huni21 válasza Kendek (#101374) üzenetére


huni21
csendes tag

köszi szépen
és akkor ez az USB fizikailag belefér az első usb portok valamelyikébe(ps4 slim)?
És frankón megszólaltatja a 2.1-es jack-es hangrendszert is?

(#101828) A`rpi válasza huni21 (#101827) üzenetére


A`rpi
addikt

Le kell venni a burkolatát a USB hangkártyának, vagy szerezni kell USB toldót.

(#101829) #20844032 válasza A`rpi (#101826) üzenetére


#20844032
törölt tag

De ha egyik oldalnak sincs megcímezhető IP-je, akkor képtelenség p2p kapcsolatot felépíteni. Szal ez itt inkább a minden körülmények közötti működést biztosítja, nem annyira a kényelmet, vagy az authentikációt.

Darth_Revan: a pro egyébként már tud 1080p@60fps streaminget/remoteplayt is.

[ Szerkesztve ]

(#101830) huni21 válasza A`rpi (#101828) üzenetére


huni21
csendes tag

hm
Értem!
köszi még talán ezzel a buherálós megoldással is maradok ennél az usb hangkonvertornál(túlzás lenne USB hangkártyának nevezni) mert nagyon olcsó(0,79 angol font)
Köszi szépen már rendelem is meg!

(#101831) A`rpi válasza huni21 (#101830) üzenetére


A`rpi
addikt

Attól még hogy egyszerű a felépítés, ez egy teljes értékű hangkártya.
Más kérdés, a minősége nem High End. :)

[ Szerkesztve ]

(#101832) huni21 válasza A`rpi (#101831) üzenetére


huni21
csendes tag

Rendben értettem :)
Még annyi,hogy valami jó tanács mielőtt megpróbálom leszedni a burkolatát ennek az usb hangkártáynak? :D

(#101833) Darth_Revan válasza A`rpi (#101819) üzenetére


Darth_Revan
veterán

PS4 webböngészőből jó sebességet mér.

(#101834) #20844032 válasza Darth_Revan (#101833) üzenetére


#20844032
törölt tag

Melyik szolgáltatónál vagy? A routeredben/modemedben milyen dns-t ad a szolgáltató?

(#101835) Darth_Revan válasza #20844032 (#101834) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Telekom.

(#101836) WonderCSabo válasza #20844032 (#101779) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hello!

Erre miert van szukseg? Nalam is automatan van, nem kene magatol a legjobb kepet kuldeni? Sot meg HDR-es jatek eseten meg maga a TV is kiirta, hogy HDR jelet kap.

(#101837) #20844032 válasza WonderCSabo (#101836) üzenetére


#20844032
törölt tag

Legjobb?
Nos. Mi a legjobb? Kinek a legjobb? A legtöbb tévé parasztmódban megy magától. A nagyrészük a ráaggatott eszköztől pl. limited RGB-t kér. Miért? Hát mert be van lőve rajtuk a hdmi blacklevel low-ra. Aminek a létezése is problémás mamár, de legalább úgy néz ki, mintha nagyon de nagyon sötétet is tudna a tévé, persze nem, csak az alsó szegmensben az árnyalatok így le vannak vágva. Ez csak egyetlen példa. Ahhoz, hogy jó képet kapj, nem csak az eszközt kell tudni belőni, hanem a tévét is. A Digitalfoundrynak van egy külön videója, ami arról szól, hogy kapod a legjobb minőséget 2016-os samsung HDR tévén. Na nem az auto beállításokkal. Ahhoz nem kéne videó.

[ Szerkesztve ]

(#101838) WonderCSabo válasza #20844032 (#101837) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a videot magam is lattam, es ez utan irtam be ide a forumba, hogy milyen beallitast erdemes hasznalni a Pro-hoz, csak akkor nem kaptam ra valaszt.

Nos, a video-ban a color space-t autora allitotta a csavo, a HDMI black level pedig low-n van.

En megprobaltam alkalmazni ezeket amugy a sajat TV-mre, de egy Sony-m van, aminel persze minden picit mashogy van nevezve - es ez engem laikust mar elegge elbizonytalanit. Amugy a TV KD-49XD8077, es nekem ugy tunik hogy eleg jol kommunikal a PS4 Pro-val, magatol valt, a brightness-t felhuzza maxra magatol ha HDR jatekot rakok be, kiirja, hogy HDR. Mindent auto-n hagytam mind a TV-n mind a konzol beallitasin kivul (kiveve a HDMI forma-ot raktam enhanced-re, enelkul nincs HDR 4K-ban).

Valoban nem ertek hozza, ezert teszek fel kerdeseket, es koszi a valaszokat. :)

(#101839) A`rpi


A`rpi
addikt

Idáig i legnehezebb platinum trófeám. Ha van kedvetek nézzétek meg, több mint 2 hete gyakoroltam, és még így is visszanézve, baromi sok szerencsével lett meg.

(#101840) koncsik válasza A`rpi (#101839) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

gratula! :C
nade sports chamoion 2 csak 32%? - gondolom, az se marad így... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#101841) #20844032 válasza WonderCSabo (#101838) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én ezt a videót bevallom nem néztem meg, lévén nem érint, de ha ilyenek vannak benne, akkor ez is marhaság :D
A minap panaszkodtak itt többen, hogy olyan üzemmódokban is yuv420-ban van a tévéjük, amikor ez nem is indokolt (amikor nincs HDR). Szal én pusztán azért mondom ezt, mert érdemes rászánni azt a pár percet, és beállítani a láncot, és akkor nem merülnek fel ilyen kérdések. Persze ehhez viszont kell tudni mit/miértjét, meg hogy hol van az az adott tévében. Az eredő poszt a témában az volt ugye, hogy egy 4k tévének a képe 4k-n sokkal rosszabb (ráadásul natív tartalommal), mint fhd-ban. Na ott biztosan valami nagyon el van kefélve.

(#101842) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy a menüben működik a kontroller, játékokon belül viszont semmire nem reagál? Ha elromlott akkor a menüben sem kellene menjen, nem?

[ Szerkesztve ]

(#101843) dunc


dunc
nagyúr

Srácok a Lord Of Fallen complett tényleg 2500ft?
Milyen a játék, megéri?

(#101844) dollarZ18 válasza A`rpi (#101839) üzenetére


dollarZ18
tag

Gratula! Én is szeretek nehéz trófeákkal kínlódni :D nagyon jó érzés, ha egy ritka darab sikerül :DD

(#101845) F.B.I. válasza dunc (#101843) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy Dark Souls light, megéri.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#101846) gery2123 válasza F.B.I. (#101845) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem még az is sok. Alig tudom a második boss-t is átvinni., Akkor milyen a DS 3 :D
De fogok vele szenvedni....

-- PSN_ID: GerY2123

(#101847) Norbee87


Norbee87
tag

Sziasztok van egy olyan problémám , hogy elakadtam a Gta V ben...
Lehet nem jó topikba írok de csak PC-s Gta V topikot találtam..
Tudnátok abban segíteni , hogy 73.7 %nál járok a játékban és nem ad küldetést ..Target Risk a missio neve.
Bocs előre is a hülye megfogalmazásért.
Köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

(#101848) Robi86 válasza Norbee87 (#101847) üzenetére


Robi86
senior tag

Franklinnel lopj egy helikoptert, és szállj le az épület tetejére, ahol a küldetést mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#101849) Petreszku válasza A`rpi (#101839) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia! Gratulálok! A játékot én is végig játszottam, igaz a platinához közöm sem volt. Kellemes kis játék, néha nem gyenge nehézséggel.

Megint rám jött a kocsikázás és elővettem a DriverClubot. Gyengébb teljesítményű kocsikkal nagyon jó elvagyok még nehezebb beállításoknál is. De nagyobb teljesítményű és hátsó meghajtás gépekkel már inkább nyűglődök, itt vissza is veszek a beállítások nehézségéből. Így már jobban is élvezem és nem csak faltól falig megyek.
Anno a SeasonPass-os vásárlás mellett döntöttem. Hol tudom leellenőrizni, hogy mi tartózik bele és mi nem?
Ami a storeban ingyenes/free az benne van, ami fizetős az nincs? Ha csak hobbi kocsikázom, melyik fizetős tartalmat éri meg pluszban megvenni?

(#101850) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Az egyik kérdésem az lenne, hogy a PS4-nél be lehet állítani azt valahogy, hogy a rá kötött magyar usb-s billentyűzetet, chat gépelésnél magyarnak kezelje, ne angolnak, vagy legalább qwertz-nek, ne pedig qwerty-nek?
Mert ékezetek nélkül még meg vagyok, de a legidegesítőbb számomra, hogy mindig az y-t, és a z-t fel kell cserélnem. :(

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy usb-s hangkártyával használom a fejhallgatómat (számomra a joysztikba dugdosás kényelmetlen, és a joy nem is hajtja meg rendesen a fejhallgatómat) és az lenne a kérdésem, hogy azt be lehet valahogy állítani, hogy az usb-s hangkártya csak arra kelljen, hogy a fejhallgatómnak a mikrofonját működtesse, és a parti-nak a hangját, és a játék hangját pedig a házimozi erősítőn, hdmi-n keresztül adja ki a ps?

Szóval ha az USB hangkártyát chat audiora állítom, és alapból a hdmi van beállítva elsődleges hangkeltőnek a ps-en, akkor halladszódni fog a party hangja a házimozi hangcuccon is,vagy csak a fejhallgatón?

A cél az lenne, hogy nyakba akasztott fejhallgatóval, (de működő mikrofonnal) halljon engem a party, és én is, és a szobában lévők is hallhassák a party-t, a játék hangjával együtt. :)

A válaszokat, segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.