Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Van egy szünetmentesem, ami már jól működik egy ideje, most is. DE most felraktam hozzá a monitorozó progit, és lenne pár kérdésem: 2 gép megy róla. ha van hálózati feszültség akkor ezeket az adatokat tudom a progiból leolvasni:

AC LINE: 243 Volt
Battery: Voltage: 13,2 Volt | standard : 12 Volt | Capacity: 100 %
LOAD : Voltage : 197 Volt | Frequency : 50,1 Hz | Load : 71 %

ha bekapcsolom még a szerver monitorát is ami szintén erre van kötve, akkor a load : 92 %-ra megy fel...

ha viszont kihúzom a konnektorból akkor vagy 1 percig bírja, ekkor a battery Capacity lemegy nagyon 10-20 %-ra, tovább nem tudtam nézni mert leállítja a rendszert.
Kérdéseim : a load Voltage nem kevés-e?
Nem kellene e tovább bírnia, vagy lehet bírná, csak a progi nem akar várni míg lemerül teljesen? Amúgy ha kihúztam a konnektorból akkor a load voltage felment 225 Voltra is...

Van valaki akinek sok tapasztalata van szünetmentesből? Mit tudtok ehhez szólni?

Remélem mindent világosan írtam le..

Fontos tanács:

Havonta egyzser feltétlen csinálni kell egy low-batery jelzésig merítést, különben az akkuk rácsfelülete szulfátosodik.
Un. ellustúl az aku, vagy teljesen kapacitásvesztetté válik!
Evvel a ténnyel, mostanában egyre többször találkozok.
Akik havonta merítenek, ott nem jelentkezik!

(#2) fasyrt válasza vtechun (#1) üzenetére


fasyrt
őstag

A load valszeg a kihasználtságot jelenti.
A tovább bírás pedig lehet:
-kicsi kapacitású az akksi.
-elmúlófélben van az akksi.

(#3) vtechun válasza fasyrt (#2) üzenetére


vtechun
veterán

zsír új amúgy (2 hó) csak a progit most raktam fel hozzá

[Szerkesztve]

(#4) Sixday


Sixday
csendes tag

nekem is van szunetmentes.
ha a tied uj, akkor valszeg tul kicsit vettel.
erdemesebb inkabb a Wattokat nezegtni mint a Voltokat.
nekem egy 2800 athlon xp 1 diskkel cdiroval geforce 3-mal, a smartups 700-amon egy 17 colos monitorral (90W-ot eszik a moncsi) 50 % loadot general (load = terheltseg).
a tap a hivatalos specifikaciok szerint 420W-ot tud leadni.
ebbol kiszamolva a gepem kb. 120Wattot eszik normal uzemben.
Nezd meg a szunetmentesed specifikaciojat, hogy hany Wattot tud leadni.
Valoszinuleg ez lesz a keves a 2 gephez es a monitorhoz. Ezert is merul le olyan hamar.
Az en szunetmentesem 20 percig birja el a gepet es a monitort.
Probalj meg a terheleshez meretezett szunetmentest venni.

(#5) vtechun válasza Sixday (#4) üzenetére


vtechun
veterán

ez Mustek táp, 240 W-ott tud leadni, ezek szerint a 2 gép ami rá van kötve 170 wattot fogyaszt... de engem inkább az aggaszt, hogy a LOAD voltage hol 200 hol 230 volt.. szerintem ennek nem kellene így ingadozni, a számítógéptáp nem fogja ezt megelégelni?( codegen :) és JNC :) )

lehet lecserélem egy kamionakksira az akksiját:) hadd bírja egész nap :))


[Szerkesztve]

(#6) Sixday válasza vtechun (#5) üzenetére


Sixday
csendes tag

hat sztem a 2 gep amit rakotogettel inkabb olyan 240-250W korul eszik, szoval 240W max leadokepessegu szunetmentes tapnal ne csodalkozz ha ingadozik a feszko.
gondolom a monitor is eszik min 70W-ot tehat ha bekapcsolod akkor meg plane elborul a rendszer.
vegyel egy minimum 400W-os szunetmentest sztem.

(#7) vtechun válasza Sixday (#6) üzenetére


vtechun
veterán

de, a load csak 70 % ezek szerint 70%-ban használja ki a 240 W-ot, nem? a monitort meg nem szoktam bekapcsolni, mert az egy szerver... főleg pillanatnyi áramszünetek, ill. túlfeszültségek kiküszöbölésére vettem..., hogy ne szakadjon meg a net meg ilyenek..., ill. ha nem vagyok otthon akkor is menjen e net, mert igaz, hogy megszakad mert az adsl modem külön tápon csatlakozik, de auto ujracsatlakozik úgyis...

(#8) LukE válasza vtechun (#7) üzenetére


LukE
veterán

az adsl modemet is rakd a szunetmentes moge, ha nincs tulfeszvedos eloszton, nehogy onnan jojjon be valami nagyfesz...
Egyebkent ups tipusa?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) vtechun válasza LukE (#8) üzenetére


vtechun
veterán

a telefon vonal az be van dugva a szünetmentesbe, a tipus amugy: Mustek Powermust 400 VA plus...

(#10) LukE válasza vtechun (#9) üzenetére


LukE
veterán

Az adsl modem tapja hova van dugva? Mondjuk valoszinutlen, de vegulis csak 1 dugot kell atrakni:(
jah, akkor szerintem kb annyit tud a szunetmentesed, 900-as APC smart a konfigomat 25-30 percig viszi 19'' monitorral, terhelve:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) vtechun válasza LukE (#10) üzenetére


vtechun
veterán

na mind1, legfeljebb majd veszek egy nagyobb telj. akksit, ha többet akarok, inkabb a load feszültség ingadozása izgat, feloraig 200 volt, utana megint egy darabig 220 volt

(#12) mr_ricsi válasza vtechun (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Adtak valami leírást a UPS-edhez, amiben benne van az áthidalási idő (half load...)?

A 197V még éppen benne van a -15% megengedettben, de ne hidd el a UPS-nek, hanem multiméterrel mérj utána.
Ha aktív PFC-s a tápod, akkor ebből az ''alacsony'' feszből nincs semmi gond. Viszont a monitornál nézd meg, mennyi a működtető feszültsége. (Hátul a cimkéjén rajta van, az előttem lévőn pl. 100-240V vagyon írva, tehát nyilván mosolyogva működne 197V-ról.)

A leíráson még nézd meg a kimeneti feszültség hullámformáját. Négyszög vagy trapéz-jelnél csak kapcsolóüzemű tápos berendezést szabad rákötni, trafósat nem!
''Modified waveform'' esetén nem tilos, csak nem javasolt a trafó rákötése, mert az jobban melegszik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Nem nyitok új topicot a kérdésemnek, csak ha nem válaszol senki. :)
Van egy Upselec márkájú régi 600VA-s szünetmentes tápom. Gond a következő vele: az akksit tölti, a feszültségingadozásokat jelzi, úgyhogy ez megy vele. De ha áramkimaradás van, akkor nem kapcsol át telepes üzemmódra. Tudja valaki, hogy ilyenkor mi szállt el benne és javítható-e? :O
Előre is köszi a segítséget.

[Szerkesztve]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#14) ett


ett
aktív tag

up

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#15) ett


ett
aktív tag

up

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#16) mr_ricsi válasza ett (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem aktív PFC-s táp van a gépedben, egészen véletlenül?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) ett


ett
aktív tag

nem aktív pfc-s szerintem, bár most ez teljesen lényegtelen, mert a szünetmentest nem géppel próbáltam, ugyanis konnektoros csatija van és két eszközt lehet rárakni. Rákötöttem egy kis rádiót, ami ugye kizárt, hogy annyit eszik, mint egy számítógép. És lekapcsoltam az elosztót. El is kezdett pittyegni, hogy áramkimaradás, de azon nyomban ő is kikapcsolt, a rádió meg elnémult. Tölteni tudja az akksit, kipróbáltam az akksikat, teljesen fel vannak töltve. Valahogy nem kapcsol át telepes üzemmódra. És arra lennék kíváncsi, hogy van-e ötlete valakinek, hogy egyáltalán mi szálhatott el benne. :O

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#18) mr_ricsi válasza ett (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak simán lemérted az akksikat, vagy terhelést is adtál neki? (Ha igaz, a 2 akksi együtt 12V-os, tehát egy autóba való fényszóróégő kiválóan alkalmas terhelésnek, 1 perc után egy feszültségmérés megmondja, hogy valóban jók-e.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) ett


ett
aktív tag

A két akksi külön-külön 12 voltos. Lemértem mindkettőt külön autós ízzóval és világított, mint a veszedelem. Úgyhogy az akksik jók. A szünetmentessel nem stimmel valami, csak kérdés, hogy mi :(

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#20) mr_ricsi válasza ett (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha terhelés nélkül bekapcsolod az UPS-t, majd az elosztót lenyomod, akkor is kikapcsol a szünetmentes? Ha nem, akkor a kimenetén tudod mérni a 230V-ot? (Multiméterrel.)
Amíg jó volt, kattant az UPS-ed, amikor átkapcsolt?

''autós ízzóval és világított, mint a veszedelem.''
Ugye, valami komolyabb wattszámú égővel próbáltad, és minimum 1 percig terhelted őket?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) ett válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


ett
aktív tag

Komolyabb watt számú? Mindjárt megnézem. 21 wattos ízzóval próbáltam és rajtahagytam egy darabig persze. Nem tudom meddig, de pár percig hagytam menni. Lemértem a szünetmentest terhelés nélkül is, hogy csak simán lekapcsolom az elosztót. Kattan, meg sípol is, hogy itt biza áramkimaradás van, de egyből el is száll belőle a lélek.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#22) mr_ricsi válasza ett (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''21 wattos ízzóval próbáltam és rajtahagytam egy darabig persze''
Ez így OK.

''Kattan, meg sípol is, hogy itt biza áramkimaradás van, de egyből el is száll belőle a lélek.''
Itt biza' valami baja van a szünetmentesnek.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) ett válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


ett
aktív tag

azt sejtettem, csak az érdekelne, hogy vajon milyen súlyos lehet a hiba.Persze nehéz látatlanban, tudom, csak hátha volt már valakinek hasonló hibája. Mindegy, köszi a segítséget! :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#24) dinfo


dinfo
csendes tag

Nem akartam emiatt új topicot nyitni...

Most készülök UPS-t venni.
A kérdésem, mennyire hallható az a bizonyos ''sípoló hang'', amiről néhányan beszélnek, illetve, hogy terheletlen (gy.k.: gép kikapcsolva) is tapasztalható-e?

(#25) dinfo


dinfo
csendes tag

up?

(#26) EM64T válasza dinfo (#24) üzenetére


EM64T
csendes tag

Szerintem elég hangos!

Prescott EM64T

(#27) djyuri válasza dinfo (#24) üzenetére


djyuri
őstag

Fú,elég gázos. Főleg az utósó szuflának a síphangja. Az enyémben a tarkómban érezni a hangját. Mdjd ha tudok még aksit venni hozzá,akkor majd bíztosan kikötöm belőle a hangszórót.
Igen kikapcsolva is átkapcsol a szünetmentes táp és ugyanúgy sípolgat csak így vagy egy napig is tudja a sípolgatást. Az bíztos,hogy este fel fogsz rá kellni. Én ezért kapcsolom a ups-t is ki. Főleg,hogy melegszik üresben is és ezt nem hagyom.

(#28) djyuri válasza ett (#23) üzenetére


djyuri
őstag

Szetted már szét?
Lehet,hogy egy hőszenzor a bibi,ami azonnal leoldatja az egészet.
Próbáld ki hidegen a cuccot: húzd ki a falból kikapcsolt álapotban és két-háro óra mulva kapcsold be üresen,de ha akkor is leold,akkor a nagyfesz (vagy kisfesz) figyelő áramköre lehet szerintem a gázos. Ahhoz már nem értek. Lehet,hogy hírtelen túl sokat akar a ups magából kinyomni a terheléstől független.

(#29) djyuri


djyuri
őstag

Azt viszont valaki nem tudja,hogy hogyan lehet kivenni egy ups-ből nagyobb teljesítmény a folyamatos használatra. A hűtést és az aksit megoldom meg ha kell átépítem az áramkörét,de nem értek a munkapont meg az afféle beállításokhoz. Mit vegyek figyelembe és mihez képest számoljak?
PL.: Ha mondjuk a ''végfok részét'' felerősítem még egy pár tranyóval,akkor azon kívűl mit erősítsek fel,hogy ne okozzek összeomlást az áramkörnek.
Köszönöm

(#30) dinfo válasza djyuri (#27) üzenetére


dinfo
csendes tag

Köszönöm a választ!
Ez is érdekelt, de igazábol arra az ''alapzajra'' gondoltam, amit minden körülmények között kiad, tehát nem a hangszóró hangjára, hanem annak a hangjára, hogy ''áram alatt van'', ahogy itt írta valaki.
Erről esetleg valami tapasztalat?

(#31) dinfo


dinfo
csendes tag

up

(#32) djyuri válasza dinfo (#30) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem natúr működés közben nem ad ki hangot. A trafója búgásán kívűl nem hallani semmit. persze ezt is csak akkor hallani,ha mindent kihízól belőle és csak ő van áram alatt.

(#33) LukE válasza dinfo (#30) üzenetére


LukE
veterán

regi 900-as APC smart tenylge kiad valami halk bugast, ha ra van kotve a halozatra. Ha eppen aksirol megy, akkor persze jo hangos. Egy aramszunet alatt nem kapsz tole hallaskarosodast, de lehet hallani, hogy mi is van.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) djyuri


djyuri
őstag

Hát ha a búgást nézzük az áramszünet idején,akkor az enyém is hangosabban búg,de ez terheléstől függ. Ha rákötöm a gépemet,akkor anyám nyugodtan pórszívózhat a földszinten,mert azt én nemigen hallom.

(#35) Ivanhoe válasza djyuri (#34) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

HEHE! Nekem nem búg hanem injább sípol ha áramszünet van...

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

(#36) dinfo


dinfo
csendes tag

Értem. Köszönöm a válaszokat!

(#37) djyuri


djyuri
őstag

12V-os akkumulátorokat ki és mennyiért tud legolcsóbban? (8 darab kellene)
nem baj,ha nem teljesen újjak,mert csak a monitorom lenne rajta.
Köszi

(#38) sweetsour


sweetsour
tag

Nos a régi szünetmentesem már nem bírja az új tápomat, így én is kérdeznék.
Nem világos hogyan kell a VA-kat számolni. APC doksiban ezt írják: a hátulsó

cimkéken lévő Voltot szorod meg az Amperral.
Nos, az én monitorom [21'' Sony] hátulján ez áll: 100-240 V, 2.0-1.0 A.
A gép tápom pedig egy Enermax 370W (Noisetaker széria), de erről még ennyit se tudtam kideríteni. Illetve az van beleírva hogy 12V, meg az is hogy 100-240 VAC.
Most már totál megkavarodtam. :(

Akkor hogyan is számolom a VA-t?

(#39) sweetsour


sweetsour
tag

Huhh most belegondoltam.. a VA simán a Watt lenne??

(#40) djyuri válasza sweetsour (#39) üzenetére


djyuri
őstag

A VA a hasznos teljesítmény a VAR pedig a látszólagos teljesítmény.

(#41) LukE válasza sweetsour (#39) üzenetére


LukE
veterán

a VA a latszolagos(S), W a hatasos(P), VAR a meddo teljesitmeny(Q) mertekegysege.

Ha cosFI=1, akkor a meddo telj. 0, es ugyan annyi a latszolagos es a hatasos teljesitmeny. P=S*cosFI, Q=s*sinFI.

szerk: villanyszamlat a hatasos teljesitmeny alapjan kapod meg.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) djyuri válasza LukE (#41) üzenetére


djyuri
őstag

B@sszus. Összekevertem
Igaz!

(#43) Met


Met
nagyúr

Azon gondolkoztam, hogy veszek egy kissebb szünetmentes-t (az APC-nek van olyasmi, úgy néz ki mint egy hosszabbító csak van benne aksi), szerintetek van értelme, kíméli a gépet? Nem dolgozok itthon, szal nem azért kell, hogy menteni tudjak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44) djyuri válasza Met (#43) üzenetére


djyuri
őstag

A mentésre is jó,de leginkább az áram ingadozások ellen véd. Meg szal a külsö hókuszpókoktól.

(#45) LinX


LinX
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy otthoni átlagos használatra milyen UPS-t érdemes venni? P4-es alapkonfigos gép, 17-es monitor, adsl + router...
Melyik márka a jobb kezelhetőség és kitartás terhelhetőség szempontjából?

Köszi,

LinX

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#46) djyuri válasza LinX (#45) üzenetére


djyuri
őstag

Minőség + pénz?
Írdd le,hogy melyik mennyit ér meg neked.
akkor lehet,hogy már lesze segítséged. Sikert!!!

(#47) LinX válasza djyuri (#46) üzenetére


LinX
tag

Olyan 20-30 körül szánnék a témára... Ebből kéne kihozni a legjobb szolgáltatásokat nyújtó UPS-t. Olyat ami biztos sokáig ki fogja bírni, vagyis megbízható márka... Az nem fontos, hogy sokáig elbírja a gépet áram nélkül. A védelem fontosabb. Az áram elég addig, amig mindent elmentek szépen, vagy esetleg 1-2 extra művelet....

Előre is kösz a segítséget...

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#48) moonman válasza LinX (#47) üzenetére


moonman
titán

APC RS500VA Bővebben: link

(#49) LinX válasza moonman (#48) üzenetére


LinX
tag

Nekem is tudsz egy alig használt eladót? :D

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#50) moonman válasza LinX (#49) üzenetére


moonman
titán

csak 800-ast. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.