Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101551) A`rpi válasza sutyesz96 (#101550) üzenetére


A`rpi
addikt

Igen.

(#101552) TupacakonHUN


TupacakonHUN
csendes tag

Magyar Uncharted 4 mp közösség mennyire halott? Van innen valaki aki nyomja? :)

[ Szerkesztve ]

(#101553) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
Az elmúlt pár napban egy kis God of War Ascension nosztalgiázás erejéig kipróbáltam a PS Now szolgáltatást, úgy PS4-en mint PS Vita-n. Gondoltam összeszedem pár mondatba a gondolataimat, talán még valakinek hasznos lehet.

A játék (GoW Ascension) stílusát és hosszát tekintve az egy hetes Trial verzió tökéletesen megfelelt a célnak. Meglepetésemre annak ellenére, hogy az accountommal részt vettem a Beta programban, minden gond nélkül tudtam aktiválni a Trialt.
Mivel Magyarországon a szolgáltatás nem érhető el, az alábbi dolgokra van szükség a próbaverzió aktiválásához:
- UK PSN account
- bankkártya
- PS Now kompatibilis eszköz (PS4, PS Vita, PS TV, PC, különböző Samsung és Sony Smart Tv-k)
- WiFi router

A PS Now szolgáltatáshoz WiFi router kell, mert ha kábelesen csatlakoztattam a PS4-et, akkor egyből felismerte, hogy Magyarországról próbálok játszani és nem engedte (érdekes módon WiFi-n simán működött).
100 megabites Digi internetet használtam, ami a PS4-en kábelen hozzávetőlegesen 50/40, WiFi-n 25/15 megabitet jelent. A minőség ehhez képest egész jó volt (4-szer szakadt meg a kapcsolat az internet gyengesége miatt, de amikor ment akkor a játékidő 90%-ban tökéletes képet és sebességet adott).

A próbaverziót, amint azt említettem, a saját UK accountomon használtam, amihez társítottam egy Visa bankkártyát. Az ország maradt United Kingdom, de minden más adat a valós magyar címemnek megfelelő volt. Érdemes megjegyezni, hogy a PS+ trialhoz hasonlóan az AUTOMATIKUS HOSSZABBÍTÁS AKTIVÁLÓDIK, így azt manuálisan ki kell kapcsolni, különben meglepetések érhetnek.

PS4-en maga a PS Now alkalmazás egész jó, az XMB menü, azon belül is a Trófeák/mentett állások/barátlista a PS3 XMB menüjének gyorsaságával operál.
Sajnos PS Vita-n az alkalmazás sokkal rosszabb, nehezen fut a hardveren, az XMB menü van, hogy nem reagál csak ismételt megnyitásra/zárásra és ez igaz a PS Now menüjére is. Néha nem tudtam, hogy a gombnyomást nem érzékelte, vagy csak lassan veszi az inputot. Ennek ellenére maga a játék sokkal stabilabban futott Vita-n (szerintem az eszköz jobb WiFi-je miatt). 50-50%-ban játszottam a két eszközön és a 4 kacsolat megszakadásból 3 a PS4-en, 1 a Vita-n történt.

A szolgáltatás minosége kifejezetten jó volt, a kapcsolat a szerver oldalon stabil, 1 percen belül mindíg talált slotot, nem kellett sokat várni a játék indulásáig.
Ami mégis kiábrándítóvá teszi a szolgáltatást az maga a tálalás és ezalatt 3 fő problémát értek:
1. A redesign óta (a régi, PS Store elrendezését követő design sokkal jobb volt) a játékok hatalmas nagy ikonok formájában kerülnek a képernyőre, nem lehet keresni és weben is nehéz aktuális teljes listát találni.
Emellett a Sony sunyi módon veszi ki a játékokat, pl. az Assassin's Creed széria is kikerült minden figyelmeztetés nélkül.
2. Az ár nagyon magas, főleg UK régióban. Az US Ps Now 100 dolláros évi előfizetésére még rábólintana az ember, ha megnézi, hogy mennyibe kerülne egy last gen konzol beszerzése az összes játékkal együtt. Azonban ez az akció csak limitált ideig (karácsonyi időszak) elérhető és az idő múlásával ez is egyre kevésbé éri majd meg, mert előbb utóbb a használt PS3 konzolok ára is eléri a 30 ezres határt.
3. Amivel azonban ténylegesen kinyírták a szolgáltatást a PS4 tulajok számára, az a rengeteg Remaster/Definitive edition. 3-4 cím kivételével nem igazán van olyan játék ami eladná a szolgáltatást.

Összességében a tapasztalatom pozitív. Maga a szolgáltatás minősége rendben van, 1-2 játékért érdemes kipróbálni a Trial verziót, de ha valaki jobban belevetné magát az előző generáció játékaiba akkor egy PS3 konzol beszerzésére bátorítanám.

(#101554) Wlac válasza TupacakonHUN (#101552) üzenetére


Wlac
Ármester

Én minden nap nyomom, vegyél fel, ha gondolod.

“The wha-"

(#101555) A`rpi válasza LeventeV (#101553) üzenetére


A`rpi
addikt

Köszönjük a részletes leírást. :R Tapasztalatod linkeltem az összefoglalóba.

(#101556) LeventeV válasza A`rpi (#101555) üzenetére


LeventeV
senior tag

Igazán nincs mit. :)
Remélem, hogy majd a jövőben hasznosnak bizonyul.

(#101557) james001 válasza TupacakonHUN (#101552) üzenetére


james001
veterán

Szoktam én is,főleg hogy jön majd a héten a coop mód is végre.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#101558) TupacakonHUN válasza Wlac (#101554) üzenetére


TupacakonHUN
csendes tag

Wlac
Küldtem a request-et. :)

James001
Várós a coop. Emiatt szereztem be újra az U4-et. Meg kell az a platina. :D

[ Szerkesztve ]

(#101559) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
Vettem egy pro-t. Azzal akarok nyitni, a fiókban e célból megtartott 7200rpm-es hdd--t beledobom, majd utána lakom be. A régi 4-et eladtam, meg úgyis tárolta a dolgaim felhőben a plus miatt, szóval a pendrive-ozást kihagynám. Szóval lehet első bekapcs előtt hdd cserével nyitni, vagy mindenképp el kell játszogatni vele, ha ki akarom cserélni a meghajtót?
Köszi

(#101560) Kendek válasza konyi79 (#101559) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem muszáj bekapcsolni, nyugodtan kicserélheted előtte a HDD-t. Csak legyen ott a pendrive a telepítővel.

<-ƘƘ->

(#101561) james001 válasza TupacakonHUN (#101558) üzenetére


james001
veterán

Én is a coop miatt szereztem vissza,videók alapján ütős lesz :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#101562) Djuree


Djuree
félisten

az új final fantasy várható vajon a 12 deals of christmasban? vagy esetleg tudja vki mik jönnek még?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#101563) konyi79 válasza Kendek (#101560) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor csak be kell kapcsolni, telepítőt csinálni...

(#101564) A`rpi válasza konyi79 (#101559) üzenetére


A`rpi
addikt

Ha át akarsz költözni a régi PlayStation-ről az újra, kettő lehetőséged van:

- Back Up and Restore
- Transfer Data from Another PS4
- Mindent újra letöltesz PlayStation Store-ból
(Játékmentések átkerüléséről is gondoskodnod kell.)

PlayStation 4-ben HDD-k felcserélése azonnali adatvesztéssel jár.

Mivel ha a rendszer új adathordozót érzékel rendszerszoftver telepítést kér,
az adathordozó tartalmát formázza a telepítő, lényegtelen azon mi volt korábban.

Rendszerszoftver telepítésről lépésről lépésre itt olvashatsz,
ezt minden HDD csere esetében eszközölni kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#101565) lui24 válasza Djuree (#101562) üzenetére


lui24
tag

Talán az utolsó deal lesz az. Volt itt egy lista:
Rise of the Tomb Raider
Fallout 4
Dishonored II
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
Battlefield 1
Uncharted 4
Titanfall 2
Call of Duty: Infinite Warfare
FIFA 17
Grand Theft Auto V
Watch Dogs 2
Final Fantasy XV

[ Szerkesztve ]

(#101566) jaroslav


jaroslav
aktív tag

Nem mintha már nem lenne mindegy, de kíváncsiságból kérdezem, hogy nem tudja valaki, hogy a Rise of the Tomb Raider mennyibe került az idei a 12 deals of christmas akcióban?

Ha esetleg valaki emlékszik rá.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#101567) gubisadam válasza jaroslav (#101566) üzenetére


gubisadam
aktív tag

8900

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#101568) jaroslav válasza gubisadam (#101567) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#101569) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Mit adott nekünk a PS Plus 2016-ban?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#101570) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Többek között a pro miatt vettem tegnap egy 4k/hdr képes tévét és még nem játszottam vele eleget, de amit eddig láttam, attól lefostam a bokámat. inFamous First Light, UC4 és Titanfall2, ezeket próbáltam eddig, és én már a pro/fullhd kombó után azt mondtam, hogy ejha, de ez, ez, ez, kész, komolyan, brutálisan gyönyörű mindhárom játék, a 10bites panelnek köszönhetően a hdr valami zseniálisan jól néz ki, egyelőre nem találok szavakat. Most rakom fel a ratchetet, hát nagyon kíváncsi vagyok rá, mert állítólag az hajeldobósan káprázatos. Hihetetlen, hogy ez a gép ezt tudja ennyi pénzért. Ezek után új belépőként végképp nem értem, ha valaki pro helyet slimet vesz.

(#101571) marton.m válasza Nayrobi (#101570) üzenetére


marton.m
tag

"Többek között a pro miatt vettem tegnap egy 4k/hdr képes tévét"

Ezzel a félmondattal meg is válaszoltad, hogy miért nem vesz valaki új belépőként pro-t. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy a konzol árának háromszorosáért megjelenítőt vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#101572) Becksman válasza Nayrobi (#101570) üzenetére


Becksman
őstag

Ps4 pro + 4k tv együttesen olyan 350 ezer . Ennyiért már PC is kapjató és ott még szebb a játék. Bár ez relativ. Nekem a ps4en futó játékok is szépek. Nekem a 4k még luxus. Kíváncsi vagyok jönnek e full hd hdr tvk . ( én vevö lennék rá ps4 tulajaként)

A pro alapvetöen jó árú, de full hdba nem sokkal nyújt többet mint egy ps4.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#101573) #20844032 válasza Becksman (#101572) üzenetére


#20844032
törölt tag

>Ps4 pro + 4k tv együttesen olyan 350 ezer . Ennyiért már PC is kapjató és ott még szebb a játék

És azt nem kell megjeleníteni? :U

(#101574) Baroc válasza marton.m (#101571) üzenetére


Baroc
tag

Én új belépőként Pro-t vettem, 4k tv nélkül. Belefért a keretbe, akkor miért ne?

(#101575) consono válasza Nayrobi (#101570) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig nagyon egyszerű : add össze a TV+a PS4 Pro árát és hasonlítsd össze a slim árával :) (Feltételezem, hogy aki konzolt vesz, annak már van TV-je...) Az a 2-3-400 eFt különbség pont elég indok sokunknak.

Na, mire megírtam, lett lavina :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#101576) marton.m válasza Baroc (#101574) üzenetére


marton.m
tag

Szíved joga, hogy mit veszel a pénzedért, viszont fullhd-n nem mutat annyival többet a pro, hogy megérjen egy 50 ezres felárat.

(#101572) Becksman
Egy 10 bites panellel szerelt 4k tv, legalább 49-50" méretben magában kitesz közel 350 ezret.

[ Szerkesztve ]

(#101577) #20844032 válasza Baroc (#101574) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ennyi.

(#101578) vonSux válasza Becksman (#101572) üzenetére


vonSux
őstag

Uc4-et meg infamoust bajosan játszol pécén...

(#101579) TazLeacher válasza Becksman (#101572) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az ugye megvan, hogy egy 4K TV azért nem csak a PS4-hez használható, hanem mondjuk ne adj isten az egész család TV-zik rajta...

vonSux: ez megkkora... :DDD

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#101580) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Jaj, ahogy leírtam már tudtam hogy ez lesz. Én se úszkálok a lóvéban, még ha esetleg bárkinek így is jött volna le, eladtam a régi pst, vettem bfen egy prot 110ért, eladtam a régi tv-t, vettem egy használtat itt a hardveraprón, így a ráfordítás már nem 3-400k volt, hanem nagyjából 150. Szerintem ha pc-n ezt a minőségbeli ugrást akartam volna megugrani gép+megjelenítő terén mint amit itt látok, akkor legalább ennyit ki kellett volna csengetnem. Na meg pc-m sincs már 6-7 éve. Meg ott nincsenek ex címek sem. Felesleges összehasonlítani. Nyilván amit írtam az azoknak szól, akik esetleg gondolkoznak a váltáson és hasonlóan "ügyesen" meg tudják oldani, mint ahogy azt én tettem.

(#101581) Lefty


Lefty
addikt

UC4-hez mi ez a majd 4 gigas patch most?

(#101583) james001 válasza Lefty (#101581) üzenetére


james001
veterán

Megjött a coop mód gondolom. Bezzeg ilyenkor kell éjszakáznom :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#101584) Lefty válasza james001 (#101583) üzenetére


Lefty
addikt

Ja jo, en meg nem vegeztem a single resszel. Tenyleg, az explorer pack az mit tud? Erdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#101585) TBT


TBT
addikt

Ez a bolt megbízható lehet?

Sajnos nem szerepel a Sony PS4 hazai viszonteladói boltlistájában, de jó áron adják a Pro gépet.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#101586) kribe


kribe
őstag

Üdv mindenkinek.
Most tervezem PS4 vásárlását és végül úgy néz ki a Pro mellett döntök. Azt kérdezném vett-e illetve akar-e venni valaki Telekomtól a jelenlegi akcióban gépet. Meglepett hogy igénylést kell benyújtani meg mindenféle feltételnek megfelelni de azt hiszem azzal nincs gond. Választ viszont nem kaptam már jó pár napja. Ha valaki szintén innet szerezne gépet, kapott-e már választ, esetleg gépet?

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#101587) banana_joe válasza Nayrobi (#101580) üzenetére


banana_joe
tag

jól tetted, ha nem vitted volna el azt a TV-t sztem most én írtam volna ugyanezt :D

PSN: bananosjoe84

(#101588) oriic válasza Shamat (#101582) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez is jól néz ki, kár hogy vezetékes. :(

Live-Die-Respawn

(#101589) Nayrobi válasza banana_joe (#101587) üzenetére


Nayrobi
őstag

30 perc használat után úgy befagyott az android rajta, hogy ki kellett húzni az áramból a tvt, akkor kicsit lefagytam, de ezen kívül jah, nagyon jó választás volt ez a tv

(#101590) tonerz válasza Shamat (#101582) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ez valami kib@szott jól néz ki :C
Végre normális helyen a baloldali analóg, a ravaszok is jól vannak elhelyezve és kicsit "húsibb" kialakítású. Annyira nem örülök hogy only vezetékes, de a többi része hibátlannak tűnik.
Mennyiért és hol lehet ilyet beszerezni?
Lehet meglepném vele magamat karira.

(#101591) rx8pencz válasza tonerz (#101590) üzenetére


rx8pencz
tag

Én is csatlakoztam a PS4 tulajok táborába,használtat vettem,de szerintem jó vétel volt. :) Írtatok a karácsonyi dealekről: ezek függetlenül minden nemzetiségű accountról elérhetőek? Pl.: magyarról és amerikairól egyaránt?
Köszi a választ!

PSN: istone94

(#101592) BOBAKILL válasza kribe (#101586) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Akkor hívd fel őket, sztem sokan vesznek most mindenfélét és le vannak terhelve. Nekem 3 napon belül megjött mikor megrendeltem, egy fórumtársnak is hamar megjött.

(#101593) sting2 válasza Nayrobi (#101589) üzenetére


sting2
addikt

Leplezzük már le... :R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#101594) konyi79 válasza A`rpi (#101564) üzenetére


konyi79
addikt

:R
így megvolt rendben.
Gyári Toshiba MQ01ABD100 helyére bepattant egy HGST 7K1000, remélem javít a töltési időkön majd.

(#101595) A`rpi válasza rx8pencz (#101591) üzenetére


A`rpi
addikt

"Én is csatlakoztam a PS4 tulajok táborába,használtat vettem,de szerintem jó vétel volt. :) Írtatok a karácsonyi dealekről: ezek függetlenül minden nemzetiségű accountról elérhetőek? Pl.: magyarról és amerikairól egyaránt?
Köszi a választ"!

Régiónként eltérő az akcióban szereplő játékok,
és azok árcédulája is.

[ Szerkesztve ]

(#101596) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ha a PS4 Pro-val használnám ezt a monitort, akkor ezzel a monitorral vajon menne a HDR?
A HDR-hez a követelmény az, hogy 10bites legyen a megjelenítőben a panel nem?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#101597) #20844032 válasza Pöttön (#101596) üzenetére


#20844032
törölt tag

Miért is tudna? Említik valahol, hogy tudna? Nem. Ergo nem.

(#101598) Pöttön válasza #20844032 (#101597) üzenetére


Pöttön
őstag

Jobban utána olvasva sajnos tényleg nem tudja, technológiailag tudhatná (10 bites panel, hdmi 2.0), csak a gyártó nem tette bele... :N

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#101599) kribe válasza Pöttön (#101598) üzenetére


kribe
őstag

Az LG első HDR10 képes "consumer" monitorát azt hiszem éppen ma jelentették be és a CES-n mutatják majd be. Ha HDR-t akarsz csak a tv marad.

Hoppá most látom hogy kint van a hír ph-n is már pár órája. :)

[ Szerkesztve ]

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#101600) manu75 válasza Robi86 (#101548) üzenetére


manu75
aktív tag

Ejj nekem is felvették nagy nehezen (elhiszem, hogy van meló meg minden) azt mondták, hogy tegnap megkapom valószínűleg, mert feladták a csomagot. Az email érdeklődésemre este pedig azt írták, hogy 1-2 nap múlva postázzák. Na most akkor ott valaki nem mond igazat. Nem akartam 500 forintért máshová egy új regisztrációt gondoltam jó lesz onnan is, nem volt feltüntetve, hogy 2 hét lesz a kiszállítása a készleten lévő terméknek.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.