Hirdetés

2024. július 13., szombat

Gyorskeresés

(#1) Soderes

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Jobbulást! Egy időben nálam is volt, hogy mindig nyáron történt velem baleset. Végülis mi történt? Szilánkos tőrés? 100 kg alatt az ember gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#2) galaxy55 válasza Soderes (#1) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Singcsont törés. Ennyit tudok miután az előbb megkerestem az EESZT-ben a laborleletet.
Kérdezni sem mertem. Még most is be vagyok 💩va, hogy rendbejön-e teljesen.
Viszont leszámítva a 12+ órás várakozást a SBO-n, a személyzetről szinte csak pozitív emlékem maradt.
Mondhatni, jó volt köztük.

(#3) CounterBoci válasza Soderes (#1) üzenetére

CounterBoci
senior tag

Hasonlóképpen vélekedtem amíg el nem kezdtek fájni az ízületeim.

(#4) plömplöm

plömplöm
őstag

"Többek közt a súlyom... 90 körüli az ideális, én meg 106 vagyok"

hány cm testmagasságnál <ideális> a 90kg?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) galaxy55 válasza plömplöm (#4) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

190 körül.
Lehet kevesebb is, de pl. esetemben 90 kilónál már emberi külsőm szokott lenni még így is, hogy nem vagyok egy izompacsirta

[ Szerkesztve ]

(#6) KISDUCK válasza Soderes (#1) üzenetére

KISDUCK
addikt

"100 kg alatt az ember gyerek." akkor 100kg felett pedig túlsúlyos? :F

galaxy55
Neked pedig jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#7) Krugszvele válasza KISDUCK (#6) üzenetére

Krugszvele
senior tag

100 kiló alatt karácsonyfadísz, nem férfi a férfi!!!! A nagy emberes hordóhas az az igazi!!
Adjuk meg, ami jár a nőknek, haljunk meg 20 évvel hamarabb, mint ők, hogy szép lehessen életük alkonya... de előtte azért hetente egyszer járjon el a kéz, tudja a Zasszony hol a helye!
Ja és az alkoholmentes szotyi az guminő!

(#8) Soderes válasza galaxy55 (#5) üzenetére

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Dobd le azt a 6 kilót és akkor 100kg vagy és rendben.
Azért 190 cm 90kg már elég csonti.

CounterBoci : mer öreg vagy. :)

KISDUCK : Nem mindegy hájban vagy izomban vagy 100 felett.

[ Szerkesztve ]

(#9) [K2]

[K2]
tag

Ejnye... balesetin nem viccelődünk, mert ez lehet belőle:

Amúgy jobbulást :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#10) KISDUCK válasza Soderes (#8) üzenetére

KISDUCK
addikt

Ezeket a "100kg alatt az ember csak karácsonyfadísz" jellegű dumákat eddig csak túlsúlyos emberektől hallottam nem gyurmáktól.

(#11) galaxy55 válasza [K2] (#9) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

:DD

(#12) galaxy55

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Volt ott a kórházban egy aranyos kislány.
Ki volt tűzve a neve a köpenyére, de képtelen voltam elolvasni. Mivel sokat mászkáltam a folyosón, kezdett cikivé válni, hogy megbámulom, pedig csak a nevét próbáltam elolvasni.
Egy alkalommal bejött a szobába, végre sikerült elolvasni. Tíz percre rá már nem emlékeztem... :C
Ma ő szedte ki belőlem a csöveket, újra elolvastam: Eliz.
Mondom: már tudom, hogy fogom megjegyezni... Mire gyanakodva, kicsit morcosan néz rám.
- Hát az Alice c. számról a Smokie-tól.
Mire ő vigyorogva:
- Mindenki az Alice csodaországban-t mondja. :D

(#13) szabonagyur válasza KISDUCK (#10) üzenetére

szabonagyur
félisten

Egy pár napja olvasott Reddit poszt alapján a súly még azt is befolyásolja milyen autóba ülhetsz be, mert ha vékony vagy nem mutatsz jól egy nagyobb autóval. :W

Amúgy egyet értek veled, 100kg azért 190 centinél inkább a túlsúly, mintsem a sportosság jelképe.

(#14) Soderes válasza szabonagyur (#13) üzenetére

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Gondolom Arnie is ezt mondogatta magának a 107kg-jával, hogy nem nézek ki jól.

(#15) szabonagyur válasza Soderes (#14) üzenetére

szabonagyur
félisten

Nem 1-2 példát kiemelni, hanem meglátni a szomorú valóságot.

(#16) Soderes válasza szabonagyur (#15) üzenetére

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Hát köszönjük a hasznos információt!

galaxy55-nak nem akarsz mondani valamit? Jobbulást esetleg vagy valami?

[ Szerkesztve ]

(#17) mefistofeles

Amúgy mi volt a karoddal, könyökben törés?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#18) Narxis

Narxis
nagyúr

A PH! közösség nevében is jobbulást kívánunk! Veled vagyunk!

Thanos was right.

(#19) galaxy55 válasza Narxis (#18) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Köszi, de velem csak az anesztes hölgy lehet! :DD
(Ha tényleg nyelvbotlás volt részéről, hogy együtt alszunk, akkor szerintem ezen röhög majd még évekig a baleseti sebészet :D )

[ Szerkesztve ]

(#20) galaxy55 válasza mefistofeles (#17) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Singcsont törés van a papírjaimon.
Bővebbet nem akarok tudni, míg nem beszélek újra a dokibácsival, mert tartok tőle, hogy esetleg tévedett a gyógyulást illetően :(
Valami romokban lévő könyököt emlegetett műtét előtt a főorvos. Úgyis be voltam szarva életem első műtétje előtt, ez meg rátett egy lapáttal...
Majd talán jövőhéten.

(#21) mefistofeles válasza galaxy55 (#20) üzenetére

platinát kaptál a karodba?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#22) galaxy55

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Apropo...
@sanya: no, ezek orvosoknak tűntek, nem csak doktoroknak, mint azok nagyon nagy többsége, akikkel az elmúlt 50+ évben találkoztam.

Ui: ha tényleg rendbejön a karom, akkor már nem vsak "tűntek", addig még pesszimista vagyok.

(#23) galaxy55 válasza mefistofeles (#21) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Fogalmam sincs. Kapcsokat, hálót emlegettek, de egyelőre nem akarok konkrétumot tudni. Ez most a rettegés kora. ;)

Ui: struccpolitika - egy órája törtem tajta a fejem. A bing AI szerint Petőfi Minek nevezzelek c. verse... :C

[ Szerkesztve ]

(#24) [K2] válasza galaxy55 (#19) üzenetére

[K2]
tag

Köszi, de velem csak az anesztes hölgy lehet! :DD
Persze, aztán az első éjszaka után jön a következő párbeszéd:
- Mit is mondtál, mi a foglalkozásod?
- Aneszteziológus vagyok. Miért?
- Nem éreztem semmit.

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#25) galaxy55 válasza [K2] (#24) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

:DD

(#26) ncc1701 válasza Soderes (#1) üzenetére

ncc1701
veterán

100kg csak akkor lehetne akár 190cm magassággal is, ha komoly izom tömeg van rajta. Mert amúgy szimplán csak dagi az illető.
Voltam 180cm magasan 110kg, de akkor épp 200kg-ba nyomtam fekve csúcsot, meg 160 körül guggoltam a szériát. Fiatalság, bolondság, ez volt 34 évesen, 21 éves korom óta gyúrok, most vagyok 49 éves. Jelenleg 93kg vagyok, de anno 110 kilósan sem mondott volna senki kövérnek, és most sem. :)

(#27) galaxy55 válasza ncc1701 (#26) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Hát én nagyon nem voltam soha sportos alkat, nem is vagyok kövér a szó hagyományos értelmében, mivel a felesleg a hasamon gyűlik össze. 90-100 kilónál csak levetkőzve látszik rajtam a túlsúly. Ruhában nem.

(#28) ncc1701 válasza galaxy55 (#27) üzenetére

ncc1701
veterán

Hasi zsír egy dolog, de mikor bent van, a szerveken, az már totál más tészta. Ha engem kérdel, 190cm magassághoz erős csontozat esetén nem gáz a 105-110kg. :) Tudom, régimódi felfogás, de egy férfiban legyen már erő.

(#29) Soderes válasza ncc1701 (#26) üzenetére

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

Akkor te nem lehetsz rottyon.

Egyébként a 49 nem kor.
Én még nem tudom milyen. Még messze vagyok attól.
De biztosan sokan itt a fórumtársak közül megirigyelnénk a fizikumod.

Az öreg csősz Laci bá itt a faluba 50 kg szokott fekve nyomni és 74 az öreg.
Elszokták hívni fát hasogatni 3 m2 3 óra.

[ Szerkesztve ]

(#30) lugosi

lugosi
MODERÁTOR

Mielőbbi jobbulást!

(#31) galaxy55 válasza lugosi (#30) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Köszi neked is!

@súlymániások: vasárnap se enni, se inni nem volt szabad. Aztán hétfőn sem. 106 kilóból így lett 103-104... :D

(#32) KISDUCK válasza galaxy55 (#31) üzenetére

KISDUCK
addikt

Az durva lehetett, én az ivás megvonástól rosszul lennék. Napi 6 akár 8 liter folyadékot beviszek. Volt hogy kimaradt különféle okok miatt az ivás régebben kb 8 óra hosszára és akkor már baj volt a vérnyomás/pulzusommal.

(#33) galaxy55 válasza KISDUCK (#32) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

6-8liter??? :Y
Nem vagy cukor- vagy vesebeteg?
Egy ember normális körülmények közt kb. 1.5-2.5 literrel beéri.

(#34) KISDUCK válasza galaxy55 (#33) üzenetére

KISDUCK
addikt

Mindig sokat ittam és nem tudok róla, hogy baj lenne a vesémmel vagy a cukrommal.

(#35) Soderes válasza KISDUCK (#34) üzenetére

Soderes
aktív tag
LOGOUT blog

És a májaddal mi a helyzet? :)

[ Szerkesztve ]

(#36) KISDUCK válasza Soderes (#35) üzenetére

KISDUCK
addikt

:DDD
A májam is rendben van tudtommal. Időnként lecsúszik egy sör (meg még néhány), de nincs tervben hogy jelentkezzek a szeszlepkék olimpiájára. Az egyetlen panaszom, hogy a jobb térdem rakoncátlankodik. Korábban (1-1,5 hónapja) ha guggoltam akkor húzódott és fájt, de már jelentősen javult a mozgatásnak és a táplálkozásnak hála.

[ Szerkesztve ]

(#37) galaxy55 válasza KISDUCK (#34) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Látom, másnak is az alkohol ugrott be erről :DD

(#38) ncc1701 válasza Soderes (#29) üzenetére

ncc1701
veterán

Nem, nem vagyok rottyon. :) De a súlyokból vissza kellett vennem, mert ilyenkor már nő a sérülés veszély, és lassabban regenerálódom.
Amúgy a 49 akkor nem kor, ha fiatal korod óta törekszel az egészséges életre/életmódra. Az átlag magyar 49 éves korára cukros, szív-érrendszeri gondja van, és el van hízva, és még van max 5 éve, míg el kell kezdenie gyógyszert szednie valamire, majd még van 5 normális éve, 60 felett meg a kórház-orvos köröket nyomja. Szerencsére 10 éve simán letagadhatok, semmi bajom.

(#39) ncc1701 válasza galaxy55 (#33) üzenetére

ncc1701
veterán

Kicsit tájékozódj. Ökölszabály: 20 testsúlykilogrammonként 1 liter. Az, h a szervezeted mit bír ki, meg mi optimális neki, az két dolog. Én a ~93 kilómmal kb 4 liter vizet iszom. Plusz, ami a kajában van.

(#40) Krugszvele válasza ncc1701 (#39) üzenetére

Krugszvele
senior tag

Én a 66 kilóval télen 1 litert max ha megiszok. nyáron meg másfelet. Ennyire nagy a szórás hogy mivel üzemel a test :)
Szerintem 8 litert meg se lehet inni... Sörből ha kettőt meg kell inni, akkor már kész vagyok, szétdurran a gyomrom.

(#41) galaxy55 válasza ncc1701 (#39) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Ezt nem tudom, honnan vetted.
https://qubit.hu/2022/11/25/nincs-tudomanyos-alapja-annak-hogy-napi-ket-liter-vizet-kell-inni
Átlagember, ha nem sportol és nincs ez a sivatagi forróság, akkor simán megvan 1,5-2l vízzel, mérettől függően. Én huszonéves korom óta két bögre tea, plusz két liter kólán éltem a 100-155 kilómmal, kivéve ha bringázni mentem, mert akkor melegben tényleg elment 5-6l is egy százas túrán.

(#42) ncc1701

ncc1701
veterán

Srácok, én nem akarok vitatkozni, forduljatok szakemberhez. A napi 1-1.5L bárkinek is nevetségesen kevés. Vitatkozzatok az orvosokkal.

(#43) galaxy55 válasza ncc1701 (#42) üzenetére

galaxy55
kezdő
LOGOUT blog (1)

Fura. Nekem pont a doki mondta s 1.5-2l-t, aki a cukromat beállította. 24 éve...
A 8l meg már 160kg a te számításod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#44) Egon válasza galaxy55 (#43) üzenetére

Egon
nagyúr

24 éve még más volt a konszenzus ezen a téren (is).
Régen én is kb. annyt ittam testsúlyarányosan mint te. Aztán jött egy vesegyulladás nyáron... Azóta igyekszem eleget inni, nem mindig sikerül. Sokkal könnyebben méregtelenít a szervezet, jobb a közérzet.
Btw nekem is ezt a 20 kg-onként 1 liter vizet mondták az orvosok, de ebbe bele kell érteni a kajával bevitt vizet is, így a 82 kilómhoz 2.5-3 liter vizet szoktam inni (télen kevesebbet, nyáron többet).
Amúgy jobbulást!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) Krugszvele válasza ncc1701 (#42) üzenetére

Krugszvele
senior tag

azokhoz az orvosokhoz akik ilyeneket mondanak, hogy "együnk sok gyümölcsöt és zöldséget télen hogy elég vitaminhoz jusson a szervezetünk" meg hogy "a sok zsíros ételtől elhízunk és szívrohamot kapunk" meg aki a Crohn-betegség (bélgyulladás) szenvedőjének azt merte mondani, hogy "egyen több rostot" vagy esetleg aki a cukorbetegnek az arcába mert mondani, hogy "egyen rendszeresen szénhidrátot". Meg ahhoz, aki leönti a védőoltást a lefolyón?

Köszi, ezekből az orvosokból nem kérek...

(#46) Egon válasza Krugszvele (#45) üzenetére

Egon
nagyúr

Ahhha, mert vannak hülyék az orvosok között, abból egyenesen következik, hogy minden orvos hülye. Hát, így is lehet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) Krugszvele válasza Egon (#46) üzenetére

Krugszvele
senior tag

Amelyik bemondja hogy igyak egy nap 6 liter vizet.... ott baj van.

(#48) .Szaki.

.Szaki.
addikt

Amellett, hogy természetesen jobbulást kívánok, azért engem az a rész jobban megfogott ebben a sztoriban, hogy vajon milyen úton módon lehetne ezt jelezni a közútnak és követelni valami kártérítést. Ezek az állapotok vállalhatatlanok még autóval is.

(#49) ncc1701 válasza galaxy55 (#43) üzenetére

ncc1701
veterán

Ok. Eleve doki, és doki között baromi nagy a diffi. Ugyanúgy, mint bármilyen szakmánál, csak orvosoknál (és az IT-ban) baromi nagy változások vannak, és aki nem tanul folyamatosan, az lemarad az elavult dolgoknál.
Egyrészt. Másrészt pedig tudom, h vannak hivatalos protokollok, de az az orvos, aki tünetet kezel (cukrodat beállította), az számomra nem orvos, ugyanis az összes cukor gyógyszerről le lehet jönni, ezt lehet valóban, hosszú távon gyógyítani. Szóval, én annak a dokinak nem hinnék, mert csak tüneti kezelésre alkalmas bogyót/szurit írt fel neked...

(#50) ncc1701 válasza Krugszvele (#45) üzenetére

ncc1701
veterán

Ezt már megválaszoltam. Ezeknek az orvosoknak nem szabad hinni. Ugyanide lehet venni azt, aki koleszterin csökkentőt ír fel, esetleg koleszterin szegény táplálkozást javasol (aki nem értené: a koleszterin az érben a gyulladásokhoz megy, segíteni, a koleszterin pedig kajából nem szívódik fel, ez annyira fontos anyag, h a szervezet maga megtermeli a neki szükséges mennyiséget).
De mit lehet várni, míg az abszolút hivatalos álláspont az, h elég 2000NE D vitamin/nap? Meg az is, h a kajád 60%-a legyen szénhidrát? Téveszmék. Én napi 10000NE D vitamint viszek be, és még ez kevés is, és én 60% zsíron, 40% fehérjén, és 10% szénhidráton vagyok. Gyümölcs is minimális, mert a sok fruktóz kicsinálja a májat. Lehetne sorolni.

Nagyon hiányzik az edukáció. Ez egy szabad világ, mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja, de fontos lenne vele tisztába lennie.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.