Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bnss


bnss
veterán

DM-Fan topic-összefoglalója: [link]

Archívum: [link]

[ Módosította: radi8tor ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Hát, ezt is megértük!

Isten hozott mindenkit a szép új plazma-topicban! Mondjuk megvárhattuk volna a 2012. év elejét, hogy stílusos legyen a dolog, de mindegy!

Gyarapodjanak és sokasodjanak a plazmák a tulajok legfőbb megelégedésére! Előre!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#3) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

ztoldy: Panasonic TX-P42S30E [link]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#4) lfabian válasza DM-Fan (#2) üzenetére


lfabian
tag

Pezsgö nincs?

fabi

(#5) ztoldy válasza kisbalazs83 (#3) üzenetére


ztoldy
senior tag

Bárhol veszem, jár az 5év garancia?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#6) DM-Fan válasza ztoldy (#5) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Napi háromszor leírjuk, hogy nem. Részleteket lásd itt!

Get Moded!

(#7) janos666 válasza DM-Fan (#2) üzenetére


janos666
nagyúr

A piackutatások szerint jövőre nőni fog az eladott plazmák részaránya.

De rég láttam már az 1. hozzászólást. Szép hosszú. :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8) kisbalazs83 válasza ztoldy (#5) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

elkéstem

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#9) mclane_ válasza kisbalazs83 (#3) üzenetére


mclane_
aktív tag

Kicsit csalóka a kép, S30 nem tudja a DLNA-t. Pont ma vettem meg, örültem a fejemnek, aztán kopp, sajnos geeks.hu kicsit félrevezetett. Ettől függetlenül nem bántam meg, ha előre tudom akkor g30at veszem meg.

(#10) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

:C

(#11) DM-Fan válasza janos666 (#7) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is ezt olvastam a napokban. :K Reméljük, hogy a jövő évi modellek ehhez hozzá is fognak járulni.

Get Moded!

(#12) JaniS


JaniS
senior tag

G30, analóg kábeltv be van dugva az antenna csatlakozóra. Mit tegyek, ha pluszban a DVB-T-t is ki akarom próbálni egy antennával? (Tudom, dugjam be azt.) A kettőt egyszerre is lehet?

Bocs, ez félig off-topic, csak a G30 miatt nem. :)

(#13) Killer01 válasza JaniS (#12) üzenetére


Killer01
őstag

tudtommal nem csak elosztó, hanem "közösítő" is van koax kábelhez.

(#14) KTTech válasza Killer01 (#13) üzenetére


KTTech
veterán

Azonos sávot nem célszerű összekeverni... de lehet gyártatni megfelelő sávszűrőkkel közösítőket. Persze nem olcsók.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15) < CyberBob > válasza JaniS (#12) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Vannak kézi és távirányítható átkapcsolók.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#16) JaniS


JaniS
senior tag

Köszönöm mindenkinek az ötleteket! :R

(#17) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van egy Panasonic TX-P42C3E plazmám, de ha a gépet rákötöm, 60Hz-en frissít és egy idő után szinte kifolyik a szemem tőle.
A frissítési gyakoriságot mivel tudom növelni? Elméletileg 600Hz-en kellene frissítenie, mondjuk TV adás közben is "csak" 100Hz-en frissít. :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#18) janos666 válasza Klemens (#17) üzenetére


janos666
nagyúr

Felejtsd el a 600Hz-et, max 60-at fogad HDMI-n, a merketing ebből szorozza fel a 600-at, 50Hz-es EU TV adáshoz jár 100-on.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) DM-Fan válasza Klemens (#17) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 600 Hz nem a panel frissítési értéke, hanem az alképpontfrissítés mutatója. A panel maga nem tud 100 Hz fölé menni. Mindig a tartalomnak megfelelő frissítési értékkel kell hajtani a panelt.

Get Moded!

(#20) vattson007


vattson007
csendes tag

Sziasztok!

Érdekel valakit Panasonic TX-P 65 VT30-as legnagyobb csúcsplazma?

Ha igen, írj!

Üdv!

(#21) Klemens válasza janos666 (#18) üzenetére


Klemens
őstag

janos666 & DM-Fan: Sehogy nem tudom 60Hz fölé vinni, mert kifolyik a szemem. Mondjuk nem netezésre van a plazma TV az tény. :D
Videó vagy film közben ugye nem látszik csak ha álló képet mutat.
50-59-60Hz közül tudok választani jelenleg.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#22) DM-Fan válasza Klemens (#21) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez normális. De azt az #1. HSZ-be is beleírtam, hogy a plazma nem monitornak való, legalábbis nem ajánlott netezni vagy word-doksit írni rajta.

Get Moded!

(#23) < CyberBob > válasza janos666 (#18) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az rendben, hogy a 600Hz csak marketing de ha pc-ről 50 Hz-se jelet kap megszorozza a tv kétszer vagyis valós 100Hz-en menne a panel?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#24) janos666 válasza < CyberBob > (#23) üzenetére


janos666
nagyúr

Nem valós, mert 2:2 módban megy 100Hz-en az 50Hz input. De igen, így van. Ilyenkor kevésbé is vibrál.

Ha nagyon akarod kipróbálhatod, hogy ReClock-al felgyorsítod a 23.976fps-t 25-re, mint régen a DVD-ket gyárilag, amik az EU-ba jöttek (és a TV adásokat még mai napig), és 50Hz@100Hz-en nézed.
De nem azt mondom, hogy erre alapozz, hogy így frankó, csak "vészmegoldás" és érdekesség gyanánt kipróbálhatod.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) _chieftec_


_chieftec_
csendes tag

Sziasztok

Nem tudjátok hol lehet kapni (pontosabban hol van raktáron) Samsung PS-51D550? Digitalkónál mondták hogy az éven már nem jön a nagykerbe, gondolom a legtöbb webes boltnál ez a helyzet.

Ha jól láttam azóta sincs másik olyan plazma 200k körül ami ilyen jó ár-érték aránnyal rendelkezne (legalábbis ha feltétel a 3D és/vagy a médialejátszó), de javítsatok ki ha tévedek.

(#26) janos666 válasza _chieftec_ (#25) üzenetére


janos666
nagyúr

Ilyenkorra le szokták állítani a gyártást, és már a karácsonyi akciók is raktárkészletből mennek, hogy márciusig kipucolják azokat is az új modelleknek.

Itt még hirdetnek egyet alig használtan, de szinte új árban. (Hah! Ennyiért az enyém is elviheted akksis 3D szemcsivel együtt, spektróval kalibrálva [3D-re is szemcsin át mérve...], ha épp van aprón egy eladó használt 50G30 200-220 közt. -> Most épp van egy 200k-ért, csak arra már lecsaptak...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) Cypresss válasza DM-Fan (#2) üzenetére


Cypresss
senior tag

Atyavilág hogy repül az idő, 50k komment!!!

DM büszke lehetsz erre a fórumra, remélem a következő 50ezret is ilyen gyorsan éri el a topik.

Egyben itt mondanám el, hogy egyik ügyfelem vendégségben volt nálunk két hete, meglátta a VT-30-ast a szobában (éppen ESPN HD ment). Majd fél órára bezárkózott és amikor kijött közölte, hogy ilyen tévét akar karácsonyra a családnak. Tegnap meg is ejtettük a vásárlást. :)

Én még embert nem láttam ennyire boldognak, amikor kicsomagoltuk a cuccot. :C

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#28) GeneraL_XTX válasza Cypresss (#27) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jó h válság van és emberek csak így egyszerűen tudnak venni ilyen félmilkós masinákat ;] ;]

(#29) GeneraL_XTX válasza janos666 (#26) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ellég drágán adja:) De ha meg akarsz tőle szabadulni talán most van itt az ideje amíg nincs készleten. Szemcsivel együtt 170 körül el is menne. Én is gondolkodok a dolgon de plazmát tuti nem vennék helyette csakis LCD-t....

(#30) Jim74


Jim74
nagyúr

Összekötöttem a D550-et PC-vel, de csak akkor normális a képminőség, ha 25, vagy 30 Hz-et választok. Ha 50-et, vagy 60-at, akkor teljesen rossz, csíkos, rózsaszín pöttyös a kép. Olyan, mint amikor VRAM hibája van egy VGA-nak. Ez miért van?

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen pixelformátumot válasszak a PC-n a megjelenítő beállításoknál? 4-4-4, vagy 4-2-2? Azt hiszem ilyen lehetőségek voltak.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#31) Lepo


Lepo
csendes tag

Kollégámnak van LG plazmája elvileg médialejátszó nélküli. Fórumokon írták, hogy szervízmenüből lehet némelyiken aktiválni amire az előző topik 50213-as hsz-ében írták, hogy csak szervíztáviránytóval elérhető. Nos, Toshiba multifunkciós távirányítóval alapból sikerült aktiválni a szervízmenüt, és már médialejátszó is aktív benne. :K (Természetesen itt is garanciavesztéssel járhat a szervízmenü használata)

(#32) oldmanoka válasza Jim74 (#30) üzenetére


oldmanoka
tag

azt nem tudom hogy pc röl milyet kell de én beltéri egységemről "ip box 900" 4 2 2 van be álitva és semmi gond vele Tv ugyanúgy 550 es

(#33) tlala válasza JaniS (#12) üzenetére


tlala
addikt

Pl. nézd meg ezt az antenna közösítőt, 5e Ft és távirányítható.

(#34) lemmy9 válasza tlala (#33) üzenetére


lemmy9
őstag

De jó kis kütyü!!!!!!!!

Szerintem!

(#35) mona01


mona01
csendes tag

Sziasztok!
Egy pana g30-ast szeretnék vásárolni,valakinek véleménye?

(#36) kbalazsa válasza mona01 (#35) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Szia!

Egy 50"-os darabbal biztosan nem nyúlsz mellé :N

Én egy G20-ra ruháztam be tavaly ilyenkor, de még mindig nem szakad le a mosoly az arcomról amikor bekapcsoljuk :) A leesett álllakat már nem is számoljuk...

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#37) Hsanyika1 válasza mona01 (#35) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

csúcs 2D tv!

(#38) Jim74 válasza oldmanoka (#32) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Menni mindkettővel megy látszólag ugyanúgy, csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik a jó beállítás.

(#39) BoyBoy válasza Cypresss (#27) üzenetére


BoyBoy
csendes tag

...láttál volna engem :DD
teljesen megértem, felejthetetlen élmény... jól esik, hogy nem vagyok egyedül, aki ennyire örömködött, már azt hittem bennem romlott el valami.. :DD

(#40) DM-Fan válasza mona01 (#35) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A legjobb jelenlegi 2D plazma, ráadásul nagyon korrekt áron adják, ha megnézzük, hogy tavaly ilyenkor mennyibe került az 50G20 (legalább 80 eFt-tal többe). Vedd meg december végéig, hogy meglegyen rá az 5 éves garanciád!

Get Moded!

(#41) #09634560 válasza mona01 (#35) üzenetére


#09634560
törölt tag

Senkinek nincs róla rossz véleménye. :)
Egyszerűen ennyiért nem kapsz még hasonlót sem minőségbajnok és az ára is verhetetlen. 5 év gari hab a tortán.

(#42) kbalazsa válasza DM-Fan (#40) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Tényleg elég korrekt az ár, pedig a forint sem lett erősebb és a cucc sem rosszabb...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#43) Kredenc20


Kredenc20
csendes tag

Sziasztok!

plasma vásárlás előtt állok,a véleményetkre lenne szükségem, egy P42UX30 as néztem ki magamnak most 107k akcioban.
Jó vétel lehet vagy esetleg gondolkodjam más modellekben?

(#44) kiscéé


kiscéé
csendes tag

Azt meg tudják nézni,hogy beléptem-e a szerviz menübe? Valami számlálja ezt mint pl.: a bekapcsolások számát ?

(#45) DM-Fan válasza Kredenc20 (#43) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha megelégszel egy belépő fullHD-vel, amiben nincs médialejátszó akkor nagyon jó vétel annyiért! Csak arra figyelj oda, hogy olyan helyen vedd, ahol kapsz rá 5 éves garanciát!

Ahhoz, hogy érdemben többet kapj, árban jóval feljebb kéne menned, a 42G30 már nagyon penge, de annak az ára már 180 eFt. A kettő között ott van még a 42S30, ami 145 eFt-ba kerül, több csatlakozója van, mint az UX30-nak, van beépített médialejátszója USB-portokkal és van rajta egy minimális tükröződésgátló bevonat is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#46) Hsanyika1 válasza Kredenc20 (#43) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

jó vétel lehet csak vedd figyelembe az 5 éves akciót amit nem minden bolt ad!megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

(#47) vasii


vasii
senior tag

Üdv mindenki, jo regen jartam erre. :)

A kerdes csak felig tartozik ide, de a medialejatszos topik eleg halott: Van egy jo regi samu plazmank (42d5s) es ehhez akarok apunak karacsonyra egy medialejatszot. HDMI nincs a tvn, csak komponens, viszont a medialejatszokon mostansag meg hdmi+kompozit van csak, amirol tudok h van rajta komponens az a wdlive 30+ert. Szoval a kerdes h er e vmit az a komponens a tv 852x480as felbontasahoz + egy jo 3 meteres nezesi tavolsagnal, vagy ugyanolyan lenne kompozittal is,amit meg mar egy 15k-s medialejatszon is megtalalok.

(plusz ha esetleg vkinek van otlete egy megbizhato, olcso, alap lejatszora azt is szivesen fogadom :) )

(#48) DM-Fan válasza vasii (#47) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A komponens mindig kategóriákkal szebb képet ad a kompozitnál, ez utóbbi a lehető legrosszabb interfész. Mindenképp megéri a kompozitot választani. Sajnos így hirtelen én sem tudok olcsó lejátszót, amin lenne komponens kimenet. :( Az említett WD-n, Popcorn-okon, stb. van, de ezek már nem a belépő kategóriás gépek.

Lehet érdemesebb lenne előbb TV-t cserélni - jó, tudom, ez anyagiakban jóval megterhelőbb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#49) Kredenc20


Kredenc20
csendes tag

Köszönöm a gyors és korrekt válaszokat!
A bolt szerepel a listán tehát az 5 év gari menni fog:)
Videókat általában számítógépen keresztül nézek,a jelenlegi tv-n,gondolom ez a módszer ezzel a plasmaval is működni fog.

(#50) DM-Fan válasza Kredenc20 (#49) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha megfelelően beállítod, akkor menni fog!

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.