Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox

Hozzászólások

(#1) xXxPongi


xXxPongi
tag

Hello!
"Használ valaki virtualbox-t?"
Mert örömmel vennék egy kis segítséget :)
Xép és jó a dolog, de hogy igazán értelme legyen, így arra szeretném (szeretnénk) használni, hogy telepítek egy server 2003-t és klienseket kezelhessek vele (xp-t pl.).
Sajna a hálózat beállításánál akadt meg a dolog és a neten eddig még nem találtam megfelelő segítséget.

Bízom a ph-ban!!! Csak jön valami segítség :)

(egyenlőre virtualbox-al kéne megoldani a dolgot)

Előre is thx! :R

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#2) xXxPongi válasza xXxPongi (#1) üzenetére


xXxPongi
tag

még aznap megoldottam :))

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#3) CWorm


CWorm
aktív tag

Na akkor hogy ne haljon meg a topik, nekem lenne egy kis problémám, már ha ért valaki a virtualboxhoz...
Eme program segítségével felinstalláltam egy Ubuntu 7.10 linuxot, de valamiért nem jegyzi meg a beállításaimat a rendszer (óra, hálózati beállítások). Nem tudom miért van ez, de tuti, hogy a virtualbox a hibás. Vajon mit állítottam be rosszul?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#4) CWorm válasza CWorm (#3) üzenetére


CWorm
aktív tag

up

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#5) Lortech válasza CWorm (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Bocs, ha kissé hülyéneknézős kérdés, de rendesen felinstalláltad azt az Ubuntut?

Thank you to god for making me an atheist

(#6) CWorm válasza Lortech (#5) üzenetére


CWorm
aktív tag

Igen, már másodszor tettem fel, meg leszedte magának a frissítéseket is meg minden. Amúgy hogy lehet nemrendesen felrakni? Live cd-ről raktam fel, aztán a cd-t eltávolítottam, szóval nem is arról fut. Pár ubuntus topikban már mondták, hogy inkább windowsos/virtualboxos topikban érdeklődjek.

[ Szerkesztve ]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#7) Lortech válasza CWorm (#6) üzenetére


Lortech
addikt

Látatlanban a tünetek alapján ugye megfordul az ember fejében, hogy a live cd-s rendszert futtattad csak, azaz nem telepítetted fel sehogyan sem.
Ha egyébként nem produkál semmi hibát, akkor nem értem a dolgot.
Az óra még ok, mert nyilván a hostról veszi az időt mindig, mivel egy virtuális gépnél nincs, ami "ketyegjen", amikor nem is fut a vm. De hálózati beállításnak meg kéne maradnia mindenképpen, mivel az a virtuális fájlrendszeren van, feltéve, hogy megfelelően állítottad be a hálózatot. Van egyéb ilyen tünet is, van-e olyan beállítás, ami megmarad?

Thank you to god for making me an atheist

(#8) CWorm válasza Lortech (#7) üzenetére


CWorm
aktív tag

A hálózati beállítást ugye el lehet menteni ubuntuban helyként. Ezt el is menti, de bekapcsoláskor mindig a default DNS-t akarja használni, és hiába teszem át mindig a sajátomra, elfelejti, hogy azon volt. (Mondjuk amikor először tettem fel a rendszert, még el sem tudtam menteni a beállítást, nem tudom miért, és hogy mitől lett jó másodszorra.) A fájlrendszerre tudok írni, letöltöttem két zip fájlt, kicsomagoltam őket, másoltam, azok meg is maradtak. Mást egyelőre még nem nagyon próbálgattam időhiány miatt. Ja, a háttérképet megváltoztattam, azt megjegyezte.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#9) CWorm


CWorm
aktív tag

Francba, nem tudom már szerkeszteni az előzőt, de rájöttem, hogy akkor miért nem jár jól az óra, mert a hostról leolvassa az időt, aztán hozzáad egy órát, mivel Budapest az +1 óra a greenwich-ihez képest. Akkor csak át kell állítanom az időzónát grinicsire és jó lesz.
Már csak azt nem tudom, hogy miért nem az én saját hálózati beállításomat kezdi el használni betöltéskor. Vagy ez nem bug, hanem feature? :D

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#10) Lacafi


Lacafi
tag

Hi. :))

Virtual box használata a jobb, vagy a cd-ről ismerkedni plö egy linuxal? :U

Érdekelne minden a virtualbox használatáról. :K

Köccc. :DD

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#11) VladimirR


VladimirR
nagyúr

halozatnal van olyasmire lehetoseg, mint pl ms virtualpc-ben, hogy kozvetlenul a host gep egyik halokatryajan keresztul tudjon kommunikalni, mintha az sajatja lenne?

(#12) ccsk_h válasza VladimirR (#11) üzenetére


ccsk_h
csendes tag

ha jol értelmezem akkor van "Gazdagép csatoloja" van egy ilyne lehetoség.

GA-2CEWH 2X200opteron GA-7600GT 4X1gb kingstone reg ecc ram 4X200gb Maxtor

(#13) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Ubuntu alatt telepítettem pcbsd-t virtualbox segítségével. Minden menne frankón, de az egerem nem akar mozdulni. Csak a gazda egér. Ha megnyomom a jobb Ctrl-t, akkor sem. Nem tudom hogy a bsd nem látja-e az egerem, vagy csak valamit bénázok. Más oprendszert még nem próbáltam. Volna valakinek ötlete?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14) golyani


golyani
addikt

nakérem a notira szeretnék egy programot felrakni ami XP alatt is grízesen indul szóval 98-ra vagy Me-re gondoltam virtual box alól. kérdésem az lenne h ilyenkor a drivereket is fel kell rakni a 98-as vagy akár milyen rendszerhez vagy nem, megelégszik a gazdarendszer(vista) drivereivel?

(#15) cellpeti


cellpeti
veterán

Hello sziasztok!

Mennyi ramot adjak meg ha VirtualBoxba az XPnek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16) Hosssszu válasza cellpeti (#15) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem elég 192, vagy 256 ha nem futtatsz a vendég xp-n semmi különleges dolgot!

(#17) HThomas


HThomas
senior tag

Helló!

Az új (2.1.4) virtualboxos hálózatkezelés mellett ha a host gépen (win32) nincs aktív hálózati adapter, akkor nem tudom elérni a virtuális gépet (ugye már (tudtommal) nincs lehetőség saját adaptereket létrehozni a gépeknek). Ezt meg lehet valahogy kerülni?

[ Szerkesztve ]

(#18) R válasza Hosssszu (#16) üzenetére


R
aktív tag

akkor mire használod pl. képnézésen kívül? tényleg érdekelne egy felsorolás - miért telepítsek virtual pc-t?

[ Szerkesztve ]

(#19) HThomas válasza R (#18) üzenetére


HThomas
senior tag

Pl hasznos lehet más oprendszerrel ismerkedőknek, vagy ha pl egy másik oprendszerre írt programot akarsz futtatni de felesleges a dual-boot, vagy akár az nem is működne (Pl win-es környezetben webszerkesztés és mellette egy linuxos teszt webszerver, mindezt egy gépen).

Akkor is jól jöhet, ha pl ki akarsz próbálni egy shareware programot és nem akarod teleszemetelni velük a géped... esetleg nem megbízható programok "kipróbálására"... De egyik ismerősöm pl csak VM alól netezik.

-----

17-re UP! Most már nem olyan égető a probléma, de ha valaki tudja a megoldást kérem ne tartsa magában :)

Mókás részlet a VirtualBox changelogból: "Solaris hosts: fixed inability to start more than 128 VMs "
Engem az érdekelne ilyen szituáció milyen alkalmazásoknál fordul elő? Valaki GRID-et szimulál 1 gépen?

[ Szerkesztve ]

(#20) R válasza HThomas (#19) üzenetére


R
aktív tag

köszi,
biztos van még ezen kívül is, összefoglalta ezt már valaki?

(#21) HThomas válasza R (#20) üzenetére


HThomas
senior tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine#System_virtual_machines
Itt van pl egy rövid összefoglaló, bár ez még mindig elég általános...

(#22) adalbert1


adalbert1
veterán

Mivel ez a virtualizációval foglalkozó téma tűnik a legfrissebben uppoltnak, így itt kérdezek:

Megoldható valahogy, hogy egyszerre fut mondjuk 3 virtuális gép (természetesen egy fizikai gépen), és köztük egy virtuális hálózat van? Ha igen melyik software-rel?
Pl.: az egyik gép egy akármilyen server lenne, a másik 2 pedig hozzá csatlakozó kliensek.

(#23) sonar válasza adalbert1 (#22) üzenetére


sonar
addikt

vmware tuti tud ilyent, bár én még nem próbáltam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24) adalbert1 válasza sonar (#23) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz, akkor ránézek... Ha jól rémlik annak is van több verziója, melyikkel érdemes próbálkozni? Jelenleg a Wmvare workstation van meg, gondolom inkább valamelyik komolyabbat érdemesebb nézegetni.

(#25) sonar válasza adalbert1 (#24) üzenetére


sonar
addikt

Nem tudom, szerintem a server edition-ba tudsz komolyabb dolgokat csinálni. De Ram minimum 4G de inkább 8G vagy több. Pláne ha több os-t akarsz managelni.
Sajnos nekem per pill nincs elég ramom - meg csak laptopom van egyenlőre - így még kicsit várat magára a Vmware.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#26) adalbert1 válasza sonar (#25) üzenetére


adalbert1
veterán

Azon gondolkoztam hogy ha mondjuk 1 Gigát osztok szét a 3 gép között...
Mondjuk szerver kap 512 megabyte-ot, az kliensek meg 256-ot...
Proci gondolom nem lenne túl nagy gáz (persze egy 4 magossal biztos jobban járnék), viszont a 2 giga ram tényleg kevés lenne...

Más : ha fizikailag tud hardware-es virtualizációt a procim, akkor azt hogy tudom kihasználni? Teljesítményben jelent valamit? Virtual Pc-ben van olyan hogy enable hardware virtualization, de nem igazán vettem észre lényegesebb különbséget.

(#27) sonar válasza adalbert1 (#26) üzenetére


sonar
addikt

Sajnos ennyire nem merültem bele a témába, mert épp kimúlt az alaplapom - 1 hónap alatt a második - és a laptopom meg nem igazán az a kategória, hogy ilyenekkel kísérletezgessek sajnos.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#28) HThomas válasza adalbert1 (#22) üzenetére


HThomas
senior tag

A virtualbox is tud ilyet, többféleképpen is, elvileg van olyan lehetőség is, hogy privát elkülönített hálózatot hoz létre a VM-eknek.

(#29) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
A gépemben egy Audigy 4-es hangkari van, és a Virtualbox emulál egy AC97-es hangkártyát. Az megoldható lenne /akár már virtuális gép programmal/, hogy a virtuális rendszerben is Audigy 4-es hangkártyát lásson?
Új driverekkel akarok kísérletezni, és éles rendszeren merész dolog lenne :)
Köszi a választ

(#30) adalbert1 válasza HThomas (#28) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor valamelyik nap majd jobban beleásom magam ha lesz rá időm.
Vmware-ből pedig leszedtem a server 2.0-át, de sajna még azt se volt időm kipróbálni.

(#31) adalbert1 válasza pete_21 (#29) üzenetére


adalbert1
veterán

Én még egyik virtuális gépnél se láttam hogy alap hangkarinál jobbat emulált volna...
Persze ez nem zárja ki hogy valamelyik esetleg tudja is.

(#32) pete_21 válasza adalbert1 (#31) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszi a választ! Igazából csak a hangkártya driverét akartam tesztelni Win7-en, de akkor ez kimarad most... :)
Egyébként van valami harveres virtualizáció pl. VirtualPC-ben. /Nem tudom, hogy Virtualbox-ban van-e./ Ez konkrétan mit takar?

(#33) HThomas válasza pete_21 (#32) üzenetére


HThomas
senior tag

A virtuális gépekben általában mindenféle generikus hardvert implementálnak, nyilvánvaló okok miatt. Én sem hinném, hogy bárki is csinált volna külön Audigy virtualizációt.

A hardveres virtualizáció alatt azt értik, hogy az adott processzor támogat valamilyen virtualizációs technikát, ezáltal sokkal hatékonyabban tud az ezt támogató host virtuális gépeket futtatni*.

A Virtualbox támogatja, mind Intel mind AMD procik esetében (persze ehhez az is kell, hogy az adott rendszer is támogassa).

Néhány link:
http://en.wikipedia.org/wiki/X86_virtualization#Hardware_support
http://en.wikipedia.org/wiki/Virtualbox#Hardware_emulation

*: ez persze pongyola; én sem vagyok szakavatott a témában, csak régebben utánaolvasgattam kicsit amikor többet foglalkoztam virtuális gépekkel.

Egyébként nekem Win7 az Audigy kártyát simán felismerte és kezeli (windows update), bár még időhiány miatt nem próbáltam ki stereo zenehallgatáson kívül semmi másra.

[ Szerkesztve ]

(#34) pete_21 válasza HThomas (#33) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszi a választ! Bekapcsoltam most ezt a hardveres virtualizációt a Virtualbox-ban.
Hivatalos Creative driver is lesz nemsokára Audigy-khez, csak az a baj, hogy nekem szükségem van a Bass redirection funkcióra is (Creative Speaker Settings progiban), ami alapból nincs benne a Creative driverben, csak egy moddoltban.

[ Szerkesztve ]

(#35) pete_21


pete_21
addikt

Még lenne egy olyan kérdésem is, hogy be lehet-e állítani, hogy a virtuális gép minden egyes indításakor egy bizonyos állapotból térjen vissza. Gondolok itt arra, hogy telepítem a VM-re a szükséges progikat, lementem az állapotot, és onnantól bármilyen gond történik (szoftveresen), elég csak újraindítani a Virtualbox-ot.
Köszi a választ!

(#36) HThomas válasza pete_21 (#35) üzenetére


HThomas
senior tag

Persze. Virtualboxban van ilyen, hogy take snapshot (virtuális gépet kiválasztva, jobb oldalt a snapshot fül, és ott az ikonok). Ha csinálsz egy ilyet, akkor lementi a vm állapotát, és később bármikor visszaállíthatod. Több ilyen lementést is készíthetsz, ekkor stack szerűen tudod visszaállítani őket (illetve össze lehet olvasztani az újabbakat a régebbiekkel, de asszem elágazást már nem csinálhatsz).

Arra figyelj, hogy egy-egy ilyen mentés elég nagy méretű tud lenni.

A visszaállítás kicsit zavaros lehet, van revert meg discard, utóbbiból kettő is, fejből nem vágom melyik mit csinál pontosan, de a programban / manualból már egyértelmű.

(#37) pete_21 válasza HThomas (#36) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ! Még azt szeretném kérdezni, hogy ha csinálok több pillanatképet egymás után, akkor alsóbb szintek lesznek, és ez mire jó? :)
Illetve az megoldható, hogy ne nekem kelljen visszaállítgani mindig az állapotot, hanem minden egyes VM leállítás után ő maga állítsa vissza?

(#38) Elisha_


Elisha_
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy meg szeretnék osztani egy mappát a virtuális gépnek (tudjak másolni programokat a virtuális gépre) de a virtuális gép nem látja az osztott mappát pedig a virtualbox programban megadtam az elérési utat.
Mi lehet a gond?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#39) VladimirR válasza Elisha_ (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

telepitetted a virtualbox addition izet? anelkul nem latja a megosztott mappat

(#40) Elisha_ válasza VladimirR (#39) üzenetére


Elisha_
tag

Igen feltettem de csak az ikon van kint az óra mellet nem tudok semmilyen menüt előhozni belőle.
Win7 x64-en Win7 x64-et használok lehet, hogy ez a gond?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#41) HThomas válasza pete_21 (#37) üzenetére


HThomas
senior tag

Lásd amit korábban írtam, elvileg ha egy magasabb szintet visszaállítassz akkor az alsóbbak elvesznek. Feltételezem inkrementális mentéseket csinál, ezért jelöli a szinteket, de igazából nem tudom pontosan, általában mindig csak egy-két mentést csináltam, és a legutolsót eldobtam ha már nem kellett. Próbálkozz :)

Ilyen automatikus visszaállításról nem tudok...

Elisha_: ha másolgatni akarsz, és nagyon nem megy a vboxos megosztás, akkor kösd hálózatba a két gépet és hálózaton ossz meg egy mappát a virtuálison.

[ Szerkesztve ]

(#42) Elisha_ válasza HThomas (#41) üzenetére


Elisha_
tag

Azt nem értem, hogy miért akkora gond ez a másolás vagy hálózati meghajtó csatolása. Az Ms VirtualPc gond nélkül tudja a VmWare ablakába meg egyszerűen csak bele kel húzni amit másolni akarok, csak az a gond, hogy a VirtualPc nem futtat x64-et a VmWare pedig nem megy Win7-en. Szóval akkor nincs megoldás?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#43) HThomas válasza Elisha_ (#42) üzenetére


HThomas
senior tag

Hát passz... gondolom folyamatosan fejlesztik, és ha elég feedbacket kapnak akkor előbb utóbb javítanak rajta. Egyébként neten rákeresve találni ilyen topicokat, hogy nem megy a shared folders Win7 alatt, meg néhol írnak hackelős megoldásokat is, tehát a probléma ismert. Persze lehet, hogy amíg nem jön ki hivatalosan a Win7, addig nem nagyon foglalkoznak vele...

Ha minden áron kell a share akkor továbbra is a kézi hálózatosdi a legjobb esélyed...

Egyébként nekem XP guest alatt a windows explorerben nem látja a \\vboxsrv vagy a \\vboxsrv\megosztas hálózati helyeket, de ha hozzáadom hálózati meghajtóként akkor már megy rendben.

[ Szerkesztve ]

(#44) pete_21 válasza HThomas (#41) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszi :)

(#45) pete_21


pete_21
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de ha egy VM beállításainál a Merevlemezt kitörlöm, akkor is el tudom indítani, és be is jön a telepítő. Ilyenkor mi történik, ha ide telepítek? A VM leállítása után eldob minden adatotot?

(#46) Osiris válasza pete_21 (#45) üzenetére


Osiris
őstag

..esetleg kiírja a telepítő, hogy nincs hdd és nem fog települni. :U

(#47) pete_21 válasza Osiris (#46) üzenetére


pete_21
addikt

Az is könnyen lehet... :DDD Igazából nem akartam kipróbálni, csak kíváncsi voltam. :D Köszi azért.

(#48) robagp


robagp
tag

Hello!

Most raktam fel először a progit, és még fogalmam sincs az egészről...
Xp-re raktam fel, és majdan szeretnék több oprendszert is mellé rakni.
Viszont ahogy felraktam a hálózati ikonon az óra mellett meg jelent egy felkiáltójel, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. Bár van netem, de nem tudom, ha újra indítom, akkor is lezs-e, illetve hogyan tűntethetném el a felkiáltójelet...mert tuti vmilyen hibát jelez.
A upc net routeren van leosztva erre a gépre.
A másik kérdésem az lenne, hogy volna valahol magyar nyelvű leírás, hogy hogyan is műxik ez a progi? Mert külön particiót akarok a leendő op-oknak, és nem tudom, hogy 1 nagy particiójuk legyen, vagy mindnek külön-kölön kissebb, hogyan műxik a legjobban...

Válaszokat előre is köszi!

(#49) Moonline. válasza robagp (#48) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Ez egy virtuális gép. Nem a valós partícióra telepíted őket, hanem a programban létrehozott virtuális merevlemezre, amelynek a méretét te állíthatod be, vagy azt, hogy dinamikusan növekedő fájl legyen. A valós vinyódon csak 1 mappa lesz, abban benne a virtuális vinyó nevével, amelyet te nevezel el.

A program magyar, nem olyan nehéz kezelni szerintem, nekem elsőre nem okozott gondot.

[ Szerkesztve ]

(#50) robagp válasza Moonline. (#49) üzenetére


robagp
tag

Hello!

Köszönöm a gyors választ, de a hálózati ikon felkiáltójelére nincs valami ötleted?

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  VirtualBox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.