Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Rég nem jártam erre.

A héten megvették a fitnesz bicómat 2 év tekerés után, itt az idő egy koskormányos országútinak. Az 55.5-ös Rapid 3 szerintem kicsit nagy volt nekem.

Nézegettem a használt piacot, de nem nagyon találtam fogamhoz valót. Ha láttok valami jó dealt, akkor megmutathatnátok :)
Lehetőleg 105 feletti szettet szeretnék, 56-57-es méret ami szóba jöhet. Giantból kicsit kisebb. Felsőcső nem nagyon lehet 56 felett.

Ilyen méreteket mértem magamon (itt kalkuláltam):

Inseam: 85
Trunk: 67
Forearm: 31.5
Arm: 62.5
Thigh: 60
Lower Leg: 55.2
Sternal Notch: 148.2
Total Body Height: 183

Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy egy RADON Sage 7.0 mellett teszem le a voksomat:

Specifikáció: [link]

Mit gondoltok?

Pedál fordulatot mér valaki? Kellene nekem valami jó kis km óra is majd.

Eddig ezek voltak a pakliban:
- VDO X3DW
- Cateye CC-RD300DW
- Sigma 16.12 STS (CAD)

Mit gondoltok? Egyéb típus esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1402) eengir válasza beci (#1371) üzenetére


eengir
tag

De a 23"-os már nagy, nem?

(#1403) deicide válasza rétisün (#1399) üzenetére


deicide
veterán

Mountival akartam kezdeni, első 6 körben, aztán cseréltem volna (10 kört Meridával a gyári nyeregben nem bírtam volna). Aztán a 3. körben eláztunk és akkor úgy döntöttem, hogy elég lesz lemosni az MTB-t. Jó döntés volt, mert a 9.-ben még jobban fossá áztunk :DDD

M_o_g_y_i: THX!

Dícséret illeti a többi kollégát is, akikkel egymást segítve mentünk: Udvari István, Horváth Gábor, D.Orion, Szakbarbár :R

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1404) zoo8800 válasza rétisün (#1387) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem már muszáj volt, rég voltam terepen. :)
1-2 percig nem esett, gondoltam indulhatok. 1 perc múlva elkezdett szakadni. :D Ekkor voltam a KFKI környékén, és Budaörs innen még rohadt messze volt. Most legalább élőben láttam azokat az ideiglenes patakokat, amik mély árkokat vájnak az ösvényekbe.

rip and tear, until it is done

(#1405) fi:zi'k válasza Manitou (#1390) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nincs semmi konkrét, csak mindig ezt olvastam, hogy így símanó, úgy a símanó.
Én asszony gépét építettem hátul Srammal és azt kell mondjam jobban tetszik az X9 mint az XT. :K

Remélem Manitou villád van. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1406) Tomi_Sci válasza Sirandrish (#1373) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Kerék kerületét kell bepötyögni mm-ben.
Amit linkeltél útmutató elég jól elmagyarázza. Mire vagy még kíváncsi?
Ha angolul nem tudsz, van valahol egy ilyen órám magyar használatival, ha kell lefényképezem.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1407) Manitou válasza fi:zi'k (#1405) üzenetére


Manitou
addikt

Semmi baj a srammal. Én még 97-ben ismerkedtem meg vele :DDD Akkor még ESP néven futott. Már akkor 200g alatti hátsó váltókat gyártottak. + hozzá 125-135 g körül markolatváltókat.
[link]

Haveromnak X0 váltó + X0 trigger van. Terhelés alatt jobban vált mint a shimano.

Van manitou is. :DDD Igaz két régebbi , még a múlt évezredből. :))
Amúgy Fox + DT Swiss

[ Szerkesztve ]

(#1408) Bici válasza Manitou (#1407) üzenetére


Bici
félisten

Ha már itt tartunk: a mai Suntour váltókról van véleménye bárkinek?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1409) beci válasza eengir (#1402) üzenetére


beci
őstag

[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1410) fi:zi'k válasza Manitou (#1407) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy semmi baj nincs vele, sőt!
Nálam most lesz XT->X0 váltás. Korábban egy kis körön már próbáltam és szerintem is jobban vált terhelés alatt.

Az én Black-em még csak 8-9 éves. :B
Mid van ami ilyen régi?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1411) Manitou válasza fi:zi'k (#1410) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem csak az árával van a bajom az X0-nak, jóval drágább az XT-től. Az X0 inkább az XTR konkurense.

Manitou Mach 5 SX 1996-os évjárat 63@70mm út , állítható olajcsillapítás ( ez mondjuk most nincs hadrendbe állítva majd szét akarom kapni bezsírozni. Már régóta nincs használatban.
Manitou SX TPC 1999-es évjárat , 80mm út, állítható olajcsillapítás. Hadrendben , hibátlan. Nagyon jó kis teló.

TPC-s vagy FFD-s a black? 2003-2004 környékén majdnem én is Black tulajdonos lettem.

Bici
Nekem nem túl sok. Régebben volt profi hátsó váltójuk. De szerintem manapság nem nagyon rugnak labdába a shimano és a sram mellett.
Jelenleg nem is gyárt pl hátsóváltót se.
[link]

Ez mondjuk érdekes egy valami :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1412) Sirandrish válasza Tomi_Sci (#1406) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt megköszönném..privátba el is küldheted ha úgy van :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1413) fi:zi'k válasza Manitou (#1411) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, az X9~XT, az X0~XTR.

Ez még(?) FFD.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1414) superecneB válasza deicide (#1398) üzenetére


superecneB
őstag

Le akalappal :R

(#1415) cekkk


cekkk
veterán

Trekking vagy Cross biciklihez vázat lehet valahol kapni, valamelyik gyártó ad el, vagy mint csak ilyen komplett biciklit akar ránk sózni? :D

(#1416) deicide válasza superecneB (#1414) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, köszönjük. Nem volt annyira vészes egyébként, a szélárnyék hasznos dolog, felváltva mentünk természetesen elöl. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1417) Bici válasza Manitou (#1411) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Közben rájöttem, hogy a Sunrace-re gondoltam. Sorry!

Erról tudtok valamit? [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1418) PPolip


PPolip
csendes tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem hogy lenne egy 94-es GT Karakoram ,Shimano Delore lx 3x8 váltó,Shimano fh-rm30-8 kerékagy,GT kormány, Rodi Vision felnivel,törődést igénylő állapotban (bovden csere,állítás ,átnézés,stb), mennyit érhet kb ez a bicigli? köszönettel

(#1419) planbmokus


planbmokus
senior tag

[link]
A Passau - Veszprém tervezett útból a Passau-Bécs távot sikerült legyűrni 3 nap alatt, de az utolsó 35 km-en legyilkolt az időjárás, emiatt nem is vállaltam tovább sajnos.
Legközelebb eső nélkül és 8 foknál melegebb időben befejezem, ami hátramaradt, de ez a 358 Km is gyönyörű volt!
Mindenkinek ajánlom!
Single X Speed 4 EVER!
A képgalériák itt érhetőek el: FB

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1420) rétisün válasza cekkk (#1415) üzenetére


rétisün
veterán

nagyjából mindegyik gyártótól vehetsz vázat is, nem csak komplett bicajt.

de az épített bicaj mindig többe van, mint az egyben megvett.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1421) Mr.Csizmás válasza planbmokus (#1419) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor jovore, mert iden valszeg gane nyar lesz. [link] :( :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1422) cekkk válasza rétisün (#1420) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg az itthoni kínálatban pont nem nagyon találok vázakat. Legalább is Cross és Trekking kategóriában.
Ha tudsz mondanál nekem olyan shoppot ahol lehet így kapni, mert ezek szerint én nem jól keresek. :B

(#1423) planbmokus válasza Mr.Csizmás (#1421) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ne legyen igazuk! :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1424) Mr.Csizmás válasza planbmokus (#1423) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

remelem is, mar faj a terdem, ki kellene hajtanom....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1425) szki válasza Mr.Csizmás (#1421) üzenetére


szki
őstag

Megtanulunk esőben bicajozni. Nyári zápor, zivatar nem probléma. Sőt, ma se okozott problémát 13 C fokban, szakadó esőben bicajoznom rövid cuccban...
Mondjuk a gyerkőcök szempontjából jobb lenne nyaraláskor a száraz meleg. Meg a kerti partikhoz is jó idő kell :D

Más: Gratulálok a Pelson, és a Velence 10x-en szereplő bicajosoknak! Szépen odatették magukat!

[ Szerkesztve ]

(#1426) Tomi_Sci válasza Sirandrish (#1412) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Holnap lövök róla egy képet. Beszkennelném de nem működik :W

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1427) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Belefutottam ma este (11 körül) egy rendőri ellenőrzésbe az Astoriánál. Elkérték a szokásos iratokat mindenkitől (5-en voltunk), szondáztak, majd ellenőrizték a kerékpár felszereltségét.

Ezeket nézték meg:
- fehér fényű első lámpa
- piros fényű hátsó lámpa
- piros színű hátsó prizma (nem háromszög alakú)
- csengő
- sárga színű küllőprizma az első keréken (ebből elvileg kettő kell az első kerékre)

Az igazoltató rendőr elmondása szerint az első és hátsó lámpa 2 hete már villoghat is, azaz nem kötelező folyamatos üzemmódban világítania.

Nekem minden megvolt (az első keréken csak egy prizmám van, de nem okozott gondot), a többieknél egy-egy dolog hiányzott (pl. csengő a táskában, küllőprizma hiánya, hátsó prizma hiánya).

Legyetek felkészültek!

Harrrr!!!!

(#1428) lorcsi válasza Ndruu (#1427) üzenetére


lorcsi
veterán

akinél hiányos volt velük hogy jártak el ?

(#1429) Ndruu válasza lorcsi (#1428) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szóbeli figyelmeztetést kaptak (bár nem tudom a következő alkalommal hogy ellenőrzik le, hogy már kapott-e az illető figyelmeztetést). Elmagyarázta mik a kötelező felszereltség részei, aztán az intézkedés végén mehettünk tovább. Szerintem korrekt volt a rendőr. (Lámpa mindenkinél volt, gondolom az a legfontosabb, ezért nem kapott senki büntetést.)

Harrrr!!!!

(#1430) lorcsi válasza Ndruu (#1429) üzenetére


lorcsi
veterán

nekme csak prizmám nincs azért kérdezem

(#1431) Mr.Csizmás válasza Ndruu (#1429) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A figyelmeztetés

A szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény (továbbiakban: szabálysértési törvény) alapján a figyelmeztetés a szabálysértés elkövetése esetén alkalmazható intézkedések egyike.
Büntetés helyett figyelmeztetés csak akkor alkalmazható, ha a szabálysértés az elkövetés körülményeire tekintettel csekély súlyú, és az eljárás alá vont személy körülményeit is figyelembe véve ettől az intézkedéstől már kellő visszatartó hatás várható.
Figyelmeztetés soha „nem kérhető”, annak alkalmazásáról minden esetben a rendőr dönt, a körülmények egyedi mérlegelését, és értékelését követően.
Közúti ellenőrzés során a rendőr általában olyan szabálysértések esetén alkalmaz figyelmeztetést, melyek veszélyességi foka, ill. közlekedésbiztonsági kockázata csekély (pl. várakozási szabályok megsértése), továbbá a járművezető a szabálysértés elkövetését nem vitatja.
Nincs lehetőség figyelmeztetés alkalmazására súlyos, ill. kiemelt szabályszegés (pl. megengedett sebesség jelentős túllépése, ittas vezetés) elkövetése, valamint szándékos és agresszív magatartással elkövetett szabálysértés esetén, továbbá – az elkövetett cselekmény súlyosságától függetlenül - ha a figyelmeztetés által kellő visszatartó hatás nem érhető el.
Figyelmeztetés alkalmazásakor közúti közlekedési előéleti pont adására nem kerülhet sor.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1432) Zebu válasza Zebu (#1401) üzenetére


Zebu
addikt

Nincs egy országúti betyár sem aki véleményezne egyet? :)

(#1433) Syd69 válasza cekkk (#1415) üzenetére


Syd69
aktív tag

Merida biztos van (bemész valamelyik nagyobb kereskedőjükhöz és megrendeled. Raktáron szerintem nem igen van sehol).A többi gyártónak is lehetséges ez az opció, a menete ugyanaz.

Alma

(#1434) Muton válasza szki (#1425) üzenetére


Muton
addikt

a kerti partikhoz sör kell, nem jó idő :P

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1435) TESCO-Zsömle válasza Muton (#1434) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gyerekeknek sör? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1436) Toomy válasza szki (#1425) üzenetére


Toomy
senior tag

:R
Köszi István! Én 710 indulóból korcsoportos 10. és abszolút 27. lettem úgy, hogy igen sokat húztam a mezőnyt 40 felett. 200 km / 5:17 -es idő (ebből még lejönne, hogy Fűzfő után egy tetőrerakott autó miatt teljes útzár volt és 2-3 percet álltunk.), 38-as átlag
Az első 9. Fősumákker szinte végig lazsálta a 170 km-t és akarattyánál szépen elléptek. Így nem volt nehéz nekik. De hát ilyen ez az országúti versenyzés. Viszont ehhez nekem nem nagyon van arcom. :N Sokan csak sumákolnak meg beállnak és áradoznak magukról, hogy 36-38-al letekertem 200 kilit. Nem nagy szám a boly közepén ezt megcsinálni. :N

[ Szerkesztve ]

(#1437) Muton válasza TESCO-Zsömle (#1435) üzenetére


Muton
addikt

természetesen nem nekik. ha jobban megnézed, akkor külön mondatról beszélünk. vannak a gyerekek, akiknek a nyaraláshoz meleg kellene, és vannak a kerti partik. ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1438) rétisün válasza Mr.Csizmás (#1421) üzenetére


rétisün
veterán

egész nyáron ősz lesz? :Y :(((

(#1432) Zebu: a váltás ultegra, hobbi szinten bőven jó, 105-ös felett van, ez a része megfelel az elvárásaidnak. méretre elvileg jónak kell lennie, de a 183 centidhez talán határeset ez a méret.

(#1436) Toomy: nagyot mentél, minden elismerésem :R főleg, hogy alig több mint egy éve kezdtél outizni

meg persze mindenkinek, aki a pelso-n, velence10x-en indult :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1439) cekkk válasza Syd69 (#1433) üzenetére


cekkk
veterán

Nem is a raktár készlettel van a gond, hanem azzal, hogy a lehetőség sem adott a boltoknál.
Egyik ismerős boltost kérdeztem és pont ezt mondta, hogy alig adnak ki vázat a gyártók.

(#1440) Zebu válasza rétisün (#1438) üzenetére


Zebu
addikt

Az 56-os? Kisebb vagy nagyobb kellene?

Radon kalkulátor szerint 57 a jó.
Így viszont inkább a kisebbet célzom meg.

Competitivecyclist ezt mondja a competitive fit-re:

Seat tube range c-c: 55.1 - 55.6
Seat tube range c-t: 56.8 - 57.3
Top tube length: 53.3 - 53.7
Stem Length: 10.9 - 11.5
BB-Saddle Position: 76.5 - 78.5
Saddle-Handlebar: 51.7 - 52.3
Saddle Setback: 5.2 - 5.6

Szerinted? Mi lenne a jó méret? L-es giant nagy volt nekem.

Bodyscanning-ről mit gobdoltok?

Érdemes megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1441) Mansi válasza deicide (#1403) üzenetére


Mansi
csendes tag

Köszi a csapatmunkát, és végre élőben is taliztunk. :DD
D.Orionnak, Szakbarbárnak is köszi a közös tekerést, sajnos későn észleltük h leszakadtál :(

(#1442) Toomy válasza rétisün (#1438) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi!
De azt tegyük azért hozzá, hogy komolyabban 1 éve kezdtem, mert addig max. 26-27 -es átlagokkal tekertem.Ez a teljesítmény nagyban az egy éves 25 ezer km-nek köszönhető. :K
És megragadom az alkalmat hogy gratuláljak én is a többi sporttársnak is a tegnapi napért! Főleg a Velence 10x -nek, mert ott szinte saját erőből nyomták le a 100-200 feletti távokat!

(#1443) szki válasza Toomy (#1436) üzenetére


szki
őstag

Grat Tomi itt is! Remek eredmény, és jó erőben vagy! :R
A sumákerek meg már csak ilyenek... Érdekes így az országúti bicajos versenyzés. Nem csodálom, hogy a futásnak jobban jelentkezik a közösségépítő hatása. Futóversenyen is tényleg azok vannak elöl, akik legtöbbet edzenek, és leginkább küzdenek a sikerért.

[ Szerkesztve ]

(#1444) Zebu válasza Zebu (#1440) üzenetére


Zebu
addikt

Hahh olvasva a rendőrös sztorit pont arra gondoltam vajon miként tudnék erre a Radonra ha megvenném prizmát tenni az első kerékre :)

(#1445) Szakbarbár válasza Mr.Csizmás (#1421) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én már akkor megmondtam hogy idén esős nyarunk lesz, amikor vettem a biciklit, nehogy használni is tudjam. :W
[link]

Toomy: Gratulálok az eredményhez, nem kis teljesítményt nyújtottál.

Mansi: Nem probléma, úgyis az egyedül tekeréshez vagyok hozzászokva és a tempótokat sem tudtam volna tartani. Azért köszönöm a szélárnyékot, amit az első 3 körben adtatok, enélkül lehet hogy ennyi sem jött volna össze. A térdeim nem bírták a terhelést, az utolsó körben már csak húzni tudtam a pedált.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1446) deicide válasza Mansi (#1441) üzenetére


deicide
veterán

Részemről az öröm, nagyon jó volt a nap!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1447) vicces


vicces
addikt

még jó hogy a jövőhétre jósolták az áradásokat..
..
asszony panaszkodott, hogy a vác-verőce biciklis szakasz "keményebb" mint a vác-sződliget szakasz. ma gondoltam nyomok egy vác-sződligetet. sződliget elött az utolsó 2 kanyar a duna vize alatt áll. én áttekertem rajta, mert nagyon lelomboz lett volna számomra "félúton" visszafordulni :K cipő, hajtás ki lett mosva jó kis dunavízzel. haza már a 2-es úton jöttem inkább.
viszont meglepve tapasztaltam, hogy a táv nagy részén különösebb probléma nélkül tudtam a 32-33-as tempót tartani. úgyebár még mindig a vékony(abb) kerekű montimmal :C

:)

(#1448) Packersbay


Packersbay
tag

Na sikerült egy pólót vennem az aldiban. 9 körül még elég sok volt, a legnagyobb 56-os méret az pont jó nekem. Nadrágok is volt még jó pár de azok nem jöttek be túlzottan.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1449) fpeter07 válasza szki (#1425) üzenetére


fpeter07
veterán

A lábmelegítő tegnap rólam is lekívánkozott, de a felsőmet azért le nem vetettem volna. Volt némi eső, kevesebb napsütés, sőt eső napsütésben is.

(#1450) Zebu


Zebu
addikt

Ez brutál gyönyörű:[Radon 125 slide 7.1 sl]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.