Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) hoffman_


hoffman_
nagyúr

11-es outi sor, az a nem gyenge

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#702) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Szerelési segítséget szeretnék kérni. A hőn szeretett 10 éves Kellys MTB-om elülső lánctányérjában van egy nyolcas. Ha jól sejtem a csapágy kopott szét.

A kérdésem, hogy miből tudom megállapítani, hogy milyen alkatrészt vegyek hozzá? Négyszög alakú a középső tengely. Utánaolvasva különleges szerszámok is kellenek a cseréhez. Tudnátok linket adni pl. az ebike.hu-n, milyet vegyek?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#703) Doki-HUN1978 válasza szaszayanou (#702) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Négyszög tengelyes monoblokkra van szükséged.
Szerszámban nem tudok tanácsot adni, az ilyen -nagyobb- melókat inkább szakemberre bízom.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#704) Jorus válasza szaszayanou (#702) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy Doki is írja, célszerűbb elvinni szervizbe, mint beruházni monoblokkszerszámra, hajtókarlehúzóra, olcsóbban kijössz.

Szerk.: nem lehet, hogy csak a tányér kapott vmi ütést, és az deformálódott el?

#705 Teasüti: szerszám mindig jól jön, persze, de olyan szerszámra nem érdemes pénzt kiadni szerintem, amit 5 évente egyszer használ az ember. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#705) Teasüti válasza szaszayanou (#702) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerszám attól függ milyen típusú csapágyad van.
Ha dobsz egy fényképet erről, akkor meg tudjuk mondani.

(#704) Jorus
És mennyibe kerül hozzá nem értőnek maradni? ;)
(Jó) Szerszámba fektetni sosem pénz kidobás.

[ Szerkesztve ]

(#706) Tomi_Sci válasza Jorus (#704) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hajtókarlehúzó? :D Minek az? Meg kell lazítani, aztán picit tekerni vele.

Hoffman: Nekem a Line Of Sight második fele tetszett kevésbé, főleg a lövöldözős rész volt hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#707) Stauffenberg válasza hoffman_ (#700) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valaki linkelte már tavaly ezt a trailert. Már akkor is rendkívül primitív baromságnak tartottam az egészet, most is így vagyok ezzel. Ahogy látom pár napja is volt már ez a téma egy budapesti őrjöngés kapcsán. Én alapvetően azok oldalán állok, akik a legkevésbé sem tudják tisztelni az ilyesmit.

Nem azért, mert rend- és törvénypárti vagyok (pont ellenkezőleg), de a másik ember testének és vagyontárgyainak kockáztatását soha nem tudom elfogadhatónak tartani. A trailerben is látszik, hogy tükröket szakítanak le vagy éppen kisgyereknek mennek neki.

A bringás szemszögéből ez sem veszélyesebb, mint sziklákon lezúzni, de azokban legalább van annyi tökösség, hogy nem egy zsúfolt belvárosban lökdösik fel a járókelőket és zúzzák le az autóikat. Ha sérüléssel és rongálással játszol, akkor a sajátoddal, ne máséval.

(#708) zoli03 válasza Jorus (#704) üzenetére


zoli03
őstag

Én évente 1-szer használom a hajtókarlehúzót, de inkább megvettem, nekem megéri. 2500 Ft volt, a monoblokk behajtó meg 1700 Ft.
De így ingyen szerelem a biciklim, akkor amikor akarom, pár perc alatt kicserélem a monoblokkot, ha kell. Nem kell elvinnem sehova, és otthagyni se kell, és tudom, hogy normálisan meg lett csinálva.

#707 Stauffenberg: szerintem nem törnek le több tükröt, mint mondjuk a kocabringások. Lehet, hogy veszélyesebben tekernek, de a tudásuk miatt szerintem mégse olyan veszélyesek, mint akik néha elmennek biciklizni.

[ Szerkesztve ]

(#709) Jorus válasza Tomi_Sci (#706) üzenetére


Jorus
nagyúr

10 éves bringán az jó eséllyel nem lenne elegendő, plusz a hajtókar is szépen deformálódhat. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#710) szaszayanou válasza Teasüti (#705) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Én is úgy vagyok vele, hogy amit lehet, magam csinálok meg. Itt van két telefonos kép a középrészről.

(#704) Jorus Az egész szerkezet kileng, hajtókarostól, pedálostól.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#711) hoffman_ válasza Stauffenberg (#707) üzenetére


hoffman_
nagyúr

teljesen jogos amit mondasz, elfogadom, nem kérdés.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#712) Doki-HUN1978 válasza szaszayanou (#710) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez nem monoblokk.
Ez a régi állítgatós rendszerű (sajnos nem tudom a pontos nevét)

De utáltam a régi bringámon ezt a megoldást, folyton kotyogósodott. Megelégeltem, aztán tetettem bele monoblokkot.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#713) Bici válasza Doki-HUN1978 (#712) üzenetére


Bici
félisten

középcsapágy. :D
Barátnőm bringáján is ilyen van, és marhára nem akar tönkremenni, pedig vagy 20 éves a bringa. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#714) Stauffenberg válasza zoli03 (#708) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem meg el kell fogadni azt, hogy bárki bármennyire is tapasztalt, nem lehet mindig ura a körülményeknek. Egy sziklán lezúzva ilyenkor taknyolsz egy jót, eltöröd karod-lábad esetleg meg is halsz, de nem másokat veszélyeztettél vele. Egy dolog, hogy valaki magát összetöri emiatt és egy másik dolog, hogy másokban tesz kárt. A másik pedig az, hogy egyik autós sem élvezi, hogy elüt valakit, akkor is ha nem ő volt a hibás.

Egy fuvaros ismerősöm munka közben vasalt ki egy "még átérek" mentalitású fixis idiótát aki a helyszínen meghalt. Tiszta sor volt, hogy nem a sofőr volt a hibás, gyorsan le is zárta a rendőrség az ügyet, visszakapta a jogsit és mehetett vissza dolgozni. Vagyis csak mehetett volna, ha nem kísértette volna még hónapokig a kivasalt srác látványa meg a gondolatok.

Az meg nem érv, hogy ezek is legfeljebb csak annyi kárt okoznak, mint a kocabringások. A tapasztalatot és tudást használhatná mondjuk kifogástalan közlekedésre is. Például.

[ Szerkesztve ]

(#715) szaszayanou válasza Doki-HUN1978 (#712) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A monoblokknak mik az előnyei hozzá képest? Simán ki lehet rá cserélni?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#716) sanzi89 válasza szaszayanou (#715) üzenetére


sanzi89
addikt

Elméletileg simán megoldható a csere. Vedd ki, és vidd be egy bringa boltba ahol értenek is a dolgokhoz, hogy adjanak egy ilyen méretű monoblokkot. Amire figyelni kell az a csapágyház mérete, de ebből pár méret van, ez nem kellene, hogy gond legyen. A másik, hogy a monoblokk-ban lévő tengelyen ugyanolyan távolságban szoruljon meg a hajtókar, mint a régi tengelyen, így nem vagy csak minimálisan állítódik el a láncvonal. Ha erre nem figyelsz borítékolható a rossz váltásteljesítmény, de akár az is lehet, hogy a rossz tengelyméret miatt nem állítható be rendesen a váltó.
Előnye, hogy zárt, ipari csapágyak vannak benne, gondozásmentes, szerintem kevesebb nyűgje is lehet. Hátránya, hogy bármilyen hiba miatt általában az egészet cserélni kell, nem lehet külön tengelyt, golyókat, kosarat, stb venni hozzá, mint a régihez.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#717) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék nyárra összerakni egy országúti bringát. Az lenne a kérdésem, mennyire bonyolult otthon egy ilyen kivitelezése egy kezdő számára, és hogy megoldható-e kb. 65-70k-ból(használtan)? Egy legegyszerűbb gép lenne a célom, egy sebesség, első fék, egyenes kormány. 187 cm és 73 kg vagyok. Idővel átfesteném egy színre, tehát ilyen jellegű probléma nem akadály. :)

(#718) D.Orion


D.Orion
veterán

No tegnap beadtam a gépet egy full szervizre: teljes takarítás, agyak/középrész/kormánycsapágy/váltók/pedál zsírzás/kenés, lánckenés, hs11 feltöltés/légtelenítés/beállítás, telo karbantartás, küllők áthúzása. Egyszóval minden. Fizettem érte 7400Ft-ot! :U Itthon geci voltam és ránéztem ezekre a dolgokra és minden kész van ahogy a blokkon áll, nem is akárhogy. Itthon ilyen minőségben nem tudtam volna megcsinálni. :R

Ui.: Szfváron ha valaki ki akar próbálni egy patentra beállított hidrás abroncs/felni féket Magura HS11 formájában megteheti. Megsatuzhatja a gumikat, mert jövő héten azokat még cserélem. Szégyen szemre majdnem pofára estem az első fékezéskor most haza fele jövet.

Szervíz: NyergesBognár, 8000 Szfvár, Vértanú utca :R

[ Szerkesztve ]

(#719) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Üdv! Tudnátok ajánlani valami jófajta hátizsákot ami minél később főzi fel a hátamat? 1-2 napos túrához kellene max.

(#720) fi:zi'k válasza D.Orion (#718) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az elég baráti volt, pláne ha minden rendben is van. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#721) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Voeckler-t földre viszi egy kulacs a Belga körversenyen: videó

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#722) lsebestyen válasza GLOCK34 (#719) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csomagtartóra táska nem opció? Csak mert nagyon szar úgy bringázni két napot h táska van rajtad. Bár attól függ mennyi cucc van benne...Amúgy valami olyan kéne amibe van merevítés+háló ami levegőzik...

(#723) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Szilikonpántos minilámpák használóitól kérdezem, hogy mennyire láthatóak ezek a kis villogók?
Van egy 1000+ lumenes fotonágyúm, ha látni szeretnék azt viszem, de máskor is jó lenne látszani.
Széles szögből, könnyen észrevehetőek?

Ilyenre gondolok: [link]

lefkosia: Ultrafire WF-501B OP refi + XML2-U2 + 3.1A driver + vastag szilikon vezetékezés + Samsung ipari cellák + 1USD ebay lámpatartó

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#724) lefkosia válasza Tomi_Sci (#723) üzenetére


lefkosia
őstag

Érdeklődés szinten kérdezném, hogy milyen 1000+ lumenes fotonágyút használsz?

The Truth Is Out There

(#725) GLOCK34 válasza lsebestyen (#722) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Nem Nem szoktam sok cuccot belepakolni. Kb 5-7kg. Eddig nem volt gondom a teherrel,csak a meleggel. :D
Most egy noname táska van,de már olyan mint egy kazán.

(#726) fpeter07 válasza D.Orion (#718) üzenetére


fpeter07
veterán

Az szép, nekem csak egy hátsó váltóbowden+sor+lánc került 7k-be. De idén erre a bringára már nem kell költenem. (Kora volt kijelenteni, de mind1.)

szerk: Lumigrid

[ Szerkesztve ]

(#727) SOAD19 válasza dqdb (#685) üzenetére


SOAD19
addikt

Előre a "tökéletes" szerintem egy Topeak XC1-es. :K Igaz, van egy kis rész, ahol nyitott a rendszer.

(#728) fi:zi'k válasza SOAD19 (#727) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát elég szarul néznek ki így a bringák. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#729) rekid válasza D.Orion (#718) üzenetére


rekid
addikt

Sok évvel ezelőtt hordtam oda a biciklimet, nagyon korrekt csóka. :K

Gyáva népnek nincs hazája!

(#730) Cathfaern válasza dqdb (#685) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én pont múltkor néztem, hogy milyen jó kis előnye van a vastag váz + vékony kerék kombónak: Outimnál vastagabb a váz, mint az első kerék, sőt a vázban egy kis homorú bemélyedés is ki van alakítva a kerék felől, így lényegében beépített sárhányóként működik :) Múltkor eső szélét / végét elkaptam, rám nem esett, csak az út volt vizes... vártam is, hogy összecsapja a lábamat előről, aztán csodálkoztam, hogy semmi víz. Aztán itthon néztem, hogy a váz szépen felfogta :) Persze nyilván sok kanyarodás mellett annyira azért nem hatékony... de ilyen esetekre pont jó (mondjuk letakarítani már kevésbé volt poén, mert ott vannak elvezetve a bowdenek is... )

(#731) Pocee


Pocee
senior tag

Azt szeretném kérdzni,hogy bevitettem az ominózus kerekemet(MAVIC CROSSMAX ENDURO) szervízbe
ahol azt mondták inkább vegyek újat,pedig csak kicsi 8as van benne,persze rögtön mondták ilyet nem kapok már sehol.
Kérdezném,hogy érdekel e valakit vagy mit lehet ezzel még kezdeni,az agy hibátlan,kb 200km van benne,de sztem a felni is javítható lenne ha profi venné a kezébe,mennyit lehet kérni az agyért?gyári mavic 18 küllös első.

Mr.Brightside

(#732) D.Orion válasza Pocee (#731) üzenetére


D.Orion
veterán

(#733) ginola


ginola
addikt

CUBE ANALOG-ról milyen véleménnyel vagytok, használtan mennyit érhet?

(#734) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Valaki tudna linkelni az idei Velence 10x-ről egy normális leírást? Ma nagyon nem találok semmit :W . THX

[ Szerkesztve ]

(#735) D.Orion válasza ginola (#733) üzenetére


D.Orion
veterán

Melyik? :U
Disc v. sima? 26 v. 29er? 2013 v. 2012 v. ?
Érted igaz? :B

(#734) lsebestyen: Ez engem is érdekelne. Bár én nem megyek, mert csíra vagyok oda. De azért szívesen olvasnék róla, pl. pontos útvonal meg ilyenek.
Off: Ma hallottam a rádióban, hogy volt valami 48órás futóverseny és egy magyar srác nyerte meg(székesfehérvári), de csalódott nagyon, mert "csak" 350km-t sikerült futnia, 400km-t akart. :U

[ Szerkesztve ]

(#736) Dexar007


Dexar007
veterán

Üdv,
komplett hátsó kereket lehet venni biciklis boltban? Sajnos elgörbült egy kicsikét,mikor felhajtottam vele a járdára,de olyan szinten,hogy hazáig tolnom kellett. ;]
Itthon leműtöttem,csapágyak kiestek belőle felni megrepedt,gumi kiszakadt, egyedül a fogaskerekeket tudnám átrakni a másik kerékre.

Give me your cum,bull!

(#737) ginola válasza D.Orion (#735) üzenetére


ginola
addikt

Cube Analog 2009

(#738) lsebestyen válasza D.Orion (#735) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát én is csalódott lennék a helyébe, és el is ásnám magam a sárga földig ;] :DDD

(#739) Mr.Csizmás válasza Dexar007 (#736) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem hianycikk :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#740) Dexar007 válasza Mr.Csizmás (#739) üzenetére


Dexar007
veterán

Basszus 4 ezer forint a legolcsóbb + 2 ezer a külső + 1 ezres a belső + munkadíj és talán kijön 10-ből. Ennyiért már másik biciklit veszek használtan.. :(

Give me your cum,bull!

(#741) Mr.Csizmás válasza Dexar007 (#740) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az olyan is. 10 ev alatt 4 "ilyen" bicaj rohadt ki alolam, most a 4. vaza van ujjaepitve normalis alkatreszekkel. ilyen a bicajoselet, fizess, vagy szoporoller.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#742) Dexar007 válasza Mr.Csizmás (#741) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem ilyenem van szinte hajszálpontosan (kicsit más a váltója,de ugyan ez a márka/típus)--és már legalább 10 éve használom télen-nyáron.: [link]
Igaz,erre is kell még költeni, de azért 10k egy komplett gumiért meredek egy kicsit.

Give me your cum,bull!

(#743) D.Orion válasza ginola (#737) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem akarok senkit megbántani vagy üzletet rontani, de ÉN teljes szalon állapotúért adnék max. 90.000Ft-ot. De ebbe tényleg csak használati karc férne bele. Borulásnyom, kopott hajtás, nyúlt lánc, car fék, ilyenek esetén 60.000Ft, de az nagyon max. Azért ez egy mtb volt annak idején, legtöbben arra is használták, mentek az erdőbe vele aztán hadd szóljon, mert hát CUBE. Ja csak a váltó lehet, hogy Shimano Deore, de "csak" ennyi Deore.

[ Szerkesztve ]

(#744) SOAD19 válasza D.Orion (#743) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha, már így benne vagy a beárazásban, erre mennyit mondanál? :DDD

Köszöntem!

(#745) Mr.Csizmás válasza Dexar007 (#742) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor vegyel egy ilyet, a meglevot meg kannibalizald, mint alkatreszbanya, a'la alban vasut ;]

(nem komolyanvenni, nekem is leallitott bicorol van gumim)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#746) fpeter07 válasza D.Orion (#735) üzenetére


fpeter07
veterán

Költői kérdés: Hogy a fr.ncba képes valaki két napon át futni?

(#747) Packersbay válasza lsebestyen (#734) üzenetére


Packersbay
tag

A teljesitmény túrázók honlapján elég sok dolog információ van róla. Nyugodtan jöhet az is aki azt hiszi magáról,hogy csira hiszen ez nem 1 verseny hanem 1 hosszú túra. Én is csak 200-250 km-t tekerek 1 héten ami Toomy-hoz képest vicc:) amúgy aki jönne bp-ről vonattal azt szivesen várom a délinél.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#748) D.Orion válasza SOAD19 (#744) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez délelőtt volt téma nem? Mintha melóból, telefonról feljőve írtam volna rá valamit. :F Azóta se kerestem vissza, hogy aztán más mit látott rajta és mennyiért. :B De majd holnap, mert 4:20kor kéne kelni és messze van még az ágy(21km, hogy pontos legyek). :U

fpeter07: Miért? 24órát, hogy képes valaki tekerni? American Ironman-t, hogy képes valaki teljesíteni? Én se tudom, számomra ez felfoghatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

(#749) Dexar007 válasza Mr.Csizmás (#745) üzenetére


Dexar007
veterán

Majd kitalálok valamit. :)
Azért köszi!

Give me your cum,bull!

(#750) SOAD19 válasza D.Orion (#748) üzenetére


SOAD19
addikt

Aham, akkor elnézted, mert másra írta a kolléga (fpeter) a 120k-t. Pontosan, erre ment a válasza.

Jó utat, és jó szunyát! ;)

Én is megyek, bár én, csak 6-kor kelek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.