Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) zoli03 válasza Doki-HUN1978 (#100) üzenetére


zoli03
őstag

"17km/h átlaggal, max 53km/h. Mivel a megállások is benne vannak, véleményem szerint az átlag 22km/h körül alakult."

Én már itt érdekesnek találtam a hsz-t. Egy km/h óra nem számolja bele az átlagba az állást. Mással meg szerintem nem érdemes átlagsebességet mérni.
Az se derült ki, hogy mivel mérte a max pulzust. Bár mintha írta volna korábban, hogy vett egy VDO HC12.6-ot. Nem tudom, hogy kódolt-e egyáltalán a mellpántja, annyira nem érdekel, hogy utánanézzek.

[ Szerkesztve ]

(#102) zack válasza Doki-HUN1978 (#100) üzenetére


zack
nagyúr

Leírtam hogy 8-9 éves korom óta sportolok. 1993 óta csak küzdősport, és 3 éve kezdtem kiegészítésnek a futást és most a bringát. :U De ha így jobban fogsz aludni, akkor nem vagyok sportoló. :B
Feleslegesen okoskodsz olyan témában amihez lövésed sincs. Kicsit olvass utána, mielőtt ilyen kommenteket tolsz, hogy ez sok, meg az sok. Túl vagyok 1-2 fogyasztáson, tudom mit kell enni és mikor, és tudom azt is mi a jó, és mi az ami nem. A szervezet úgyis szól.
Véletlenül se szeretnék belemenni a kinek a f@sza nagyobb játékba, mert alapvetően a sportokhoz kellő alázat van bennem.
Jah...Elnézésedet kérem hogy kevesebb mint fél áron megvettem ezt a remek biciklit, és elnézést azért is hogy 8k-ért hozzájutottam ehhez a gyönyörű zsír új mezhez, szintén kevesebbért mint a fél árért. Tudom, rajtad biztos jobban állna, mert te nagy spíler vagy bringázásban, én meg egy lelkes amatőr akihez sem a bicikli sem a mez nem illik. Azt azért hozzáteszem, 14 éve motorozom, belekóstoltam a terepbe is, róttam a Hungaroringen a köröket egy GSXR1000 nyergében, és bár régóta nem volt bringám, azt hiszem rutinosabban és dinamikusabban közlekedek bicajjal ebből adódóan mint a nagy átlag.

Azt meg már ki sem fejtem, hogy azért mert valaki nem ért egyet veled, az már maga a gonosz. Itt vannak vélemények és ellenvélemények. Lehet vitázni, de tiszteletben kell tartani, ha valaki valamit jobban tud, hiszen ettől okosodunk, nem pedig attól, "ha másképpen gondolod mint én, akkor ősellenség vagy".

Az ominózus hozzászólást meg kitöröltetem, mert látom sokaknak szúrja a szemét. Meglep, mert "barátkozni" illetve segítséget adni és kapni jöttem ebbe a topikba, de itt másról szól a dolog, és erre nem igazán vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#103) rii válasza salieri. (#52) üzenetére


rii
nagyúr

uuuuuúúúúúú .... be'gyönyörűűűek
a váltókar a stucni az agyak a váltó
berosálok, olyan szépek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#104) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, vegyük elejét a személyeskedésnek és folyjon kulturált mederben a beszélgetés! Köszönöm.

(#105) Doki-HUN1978 válasza zack (#102) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Javaslom ezt a hsz-t olvasd el (#83) szki
, mert ez fedi a valóságot, és nem az, hogy "júúúj de sok a korodhoz képest." :U

Véleményem szerint inkább ez a mondatod tűnik "ősellenségeskedésnek".

Már többen is furcsállották a magas pulzusszámodat, mégis csak az én hsz-emre reagáltál ilyen stílusban.
Igazából tőlem 300 is lehet a pulzusod az sem nagyon hat meg, maximum annyira fognak komolyan venni a fórumtársaid, mint ludsimon fórumtársat.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#106) zack válasza Doki-HUN1978 (#105) üzenetére


zack
nagyúr

Engem nem kell komolyan vennie senkinek. Mindenki azt gondol amit akar. Ez egy arc és személy nélküli fórum. Itt az a tökös aki a nagyobbat mondja, és mindenki játssza a megmondóembert. Pontosan látszik ki az akivel jó kommunikálni innen, csak az a gond valamiért ők is keveset vannak itt. Gondolom nem véletlenül. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#107) Doki-HUN1978 válasza zack (#106) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én személy szerint azt gondolom, hogy nem rossz kis fórum ez -néha ugyan betéved ide egy két mickey mouse- de alapvetően barátságos és segítőkész a közösség.
Ha neked nem tetszik miért nem keresel olyat ahol számodra "jó kommunikálni"?!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#108) BomiBoogie válasza Doki-HUN1978 (#107) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én személy szerint azt gondolom, az OFF-olást jó lenne, ha befejeznétek.

(#109) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Erről a Cool Tool vázról mit lehet tudni? Nem sok infót találtam róla.

(#110) D.Orion


D.Orion
veterán

(#111) rii válasza salieri. (#52) üzenetére


rii
nagyúr

ezek a szépségek hogy bírják amúgy a BPi kátyúkat? .-/
bár az egyiknek dupla falú felnije van ... ha jól láttam ...

vagy az "ilyet" ki kell vinni "országútra"? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#112) Kashim válasza Ndruu (#98) üzenetére


Kashim
őstag

Ilyesmire gondoltam én is, remélem kipróbálja. Kíváncsi leszek az eredményre.

(#113) mickemoto válasza salieri. (#52) üzenetére


mickemoto
őstag

A használt Alu Moser full pezsgo 105-tel miért nem jó vétel?

(#114) madmike


madmike
őstag

Nincs valamelyikőtöknek valami otthon valami felesleges 27,2-es 300-350mm-es nyeregcsöve? 2 csavaros, hátranyúlás nélküliek előnyben...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#115) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Tegnap vettem két bandázst (Ritchey és BBB), estefele megpróbálom feltekerni őket.

Olyan kérdésem lenne, hogy mindkét dobozban találtam, a lezáró szalagokon kívül 2 db kb. 5 cm-es szivacsos csíkot, ragasztócsíkokkal. Ezeket gondolom a bandázs alá kell tenni, rázkódás csillapító szerepe lehet.
Hova érdemes tenni? A kormány felső részére, ha nyújtott karral lassabban megy az ember? Vagy a hajlításhoz belülre? Ott mondjuk többet fognám, logikusabbnak tűnne..
Előre is köszi!

(#116) Toomy


Toomy
senior tag

Elindult a nagy derbi! Van egy pár ismerős aki már rakja neki 1000-el. :K
Sajnos a saját hülyeségem miatt nem tudtam részt venni. Pedig az egyik főszponzor csapatában mehettem volna :U :W
Holnap a DUNA WORLD-n 14:40 -kor eredmény hirdetés!

[ Szerkesztve ]

(#117) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

Erről a Caprine Boomerről vélemény?

(#118) fpeter07 válasza Toomy (#116) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen flamewar folyik a hozzászólások között. :)

(#119) Toomy válasza fpeter07 (#118) üzenetére


Toomy
senior tag

Ja ne is mond :)
A sasi123 benne lesz az első 10-ben, de megkockáztatom az első 5-öt is.
A 20 eurós nevezési díj a nyereményekhez képest meg bagatel. Viszont igen komoly előkészület kell hozzá és aki komolyan is gondolja annak külön kísérőautó is kell.
Nagyon kíváncsian várom már a végeredményt. Vannak számomra ismert nagy nevek akikkel pl. a tavalyi 24órás saraticei versenyen együtt gurultam. RAAM-os is van köztük. :K
Kemény meccs lesz és nagyon szurkolok a sasi barátomnak, valamint az összes magyar indulónak!
A magyar határt már biztos elhagyta az élmezőny.

(#120) rétisün válasza leikomessi (#115) üzenetére


rétisün
veterán

az a két kis darab a fék(váltó)kar bilincséhez kell, hogy ne látszon ki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#121) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Ujj skacok! Remélem a hétvégén jó idő lesz. Megyek egyet "kirándulni" a balcsi körül. :C Már alig várom! :D

[ Szerkesztve ]

(#122) dunc válasza Gyufaaa (#121) üzenetére


dunc
nagyúr

Az előrejelzés nem kedvez :(

Ezt vettem beton,és laza talaj ,néha pici erdő de hobby bringázás! Tudom jobb lett volna egy cross bringa,de most nekem ez is elég,és az egy árba lévő crossoknak sokall gyengébb volt a felszerelése . Egy szó mint száz remélem nem lesznek vele gondok !

[ Szerkesztve ]

(#123) benedekco válasza dunc (#122) üzenetére


benedekco
addikt

csak a szél.... más gond nem lesz

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#124) Teasüti válasza GLOCK34 (#85) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javíts ki ha tévednék, de a tanulmányaimból úgy rémlik, hogy az alu fajlagos hőtágulása nagyobb az acélénál, így a melegítéssel csak annyit érsz el, hogy az alu nyeregcső csak még jobban beleszorul az acél vázba.
Ennél még az is jobb megoldás, ha lefagyasztod az egészet úgy ahogy van. Az alu kisebbre húzódik össze, mint az acél.
(Ha jól emlékszem, hogy alu nyeregcső és acél váz a téma és nem fordítva. :R )

MÁS:
Na bakker most jön a vihar, ha vasárnapig nem szárad fel ki a föld, akkor megint elnapolhatom a kiírt túrámat. :W
Pedig már úgy mennék spd-vel terepen is! :U

Őőő csak az én térdemet bántja az spd? :(
A futós topikban már kisilabizáltuk, hogy vmi Iliotibiális szalag szindrómám van és erősítenem kell meg nyújtani.
Viszont nem csak ott fájdogál, ahol kéne neki, hanem több helyen is. :O
Van vmi tippetek, hogy hogyan kéne edzeni egyáltalán arra, hogy már a tekerés magában ne készítse ki a térdem?
Spd óta sokkal érzékenyebbek, már néhány km után előjönnek a nyavalyáim, míg platform pedállal 50 km-ert is letekertem rideg terepen, mire megfájdult.

[ Szerkesztve ]

(#125) dunc válasza Teasüti (#124) üzenetére


dunc
nagyúr

Mert spd be fix a lábtartásod,lehet újra kéne gondolnod a nyereg,spd beállítását ! Mert előfordul,hogy valaki spd nélkül beljebb lentebb tapos mint fix spd vel !

[ Szerkesztve ]

(#126) Jorus válasza Teasüti (#124) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól is fájhat a térded, ha rosszul van beállítva a stoplid helyzete a cipőn.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#127) Tomi_Sci válasza Teasüti (#124) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Valószínűleg néhány fokkal állítani kéne az SPD-n, el kéne vinned egy üzletbe, ahol tudnak csinálni teljes bringa igazítást. Pl. Alpinbike ilyen.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#128) Kashim


Kashim
őstag

De jó hogy nem indultam el az első kis zápor után. A 4. jéghullám után még mindig tombol a vihar... Fasza lett volna, ha elkap hazafelé.

[ Szerkesztve ]

(#129) Teasüti válasza Tomi_Sci (#127) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah eddig csak egy pesti üzletről tudok, ahol tudnak ilyet.
Egyik pécsi üzletről sem hallottam még hírből sem hasonlót.

Bár az is igaz, h magamtól esélytelen beállítani, hisz azt se érzem, h hol a hiba.
Egyáltalán hol van ez az Alpinebike? Messze a Keleti pályaudvartól? Már így hasraütésre is kb egy 10k-s kiadás lenne felutazni bringával egy ilyen beállításra +szolgáltatás ára. :(

(#125) dunc
Téged is még látni? :)

[ Szerkesztve ]

(#130) lefkosia


lefkosia
őstag

Még mindig Computer vásárlása előtt állok. Ezt ajánlották. Véleményetek?

The Truth Is Out There

(#131) TripleB válasza Teasüti (#129) üzenetére


TripleB
senior tag

Van másik is, a Dózsa György úton. Speci body geometry beállítás.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#132) dunc válasza Teasüti (#129) üzenetére


dunc
nagyúr

:DDD élek szerintem próbálkozz magad a beállításokkal ! :U

[ Szerkesztve ]

(#133) Teasüti válasza dunc (#132) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem megér ennyit, ha nem amortizálódnak tovább az amúgy is lestrapált ízületeim. :(

Elég régen volt már, azóta lett normális XC bringám. :))
Másik srác is most keresgél bringát magának. Jamby18 a nick neve, asszem ő az.

(#134) Toomy válasza lefkosia (#130) üzenetére


Toomy
senior tag

Tökéletes! :K Én is ezzel nyomom kb. 2 hete. Egy GARMIN-os mellkaspántom van hozzá és egy WAHOO-s sebesség/pedálfordulat szenzor. Az ANT+ os technológia nagyon megbízható! A több 10 vagy 100 ezer forintos GARMIN cuccok is ezt használják.
A kijelzője is tök jól testre szabható. Nálam a pillanatnyi sebesség, a pulzusom és a pedálfordulat van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#135) dunc válasza Teasüti (#133) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen az nagy előrelepés ! Most mid van ?

(#136) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Ár érték arányban melyik a legjobb országúti fék? :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#137) Teasüti válasza dunc (#135) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy 11 kg-os merev vázas full xt. :))
Mondjuk megvenni könnyebb volt, mint üzemben tartani. :D
Vagy az ára felét elköltöttem már a vásárlás óta, hogy felszereljem, meg szervizeltessem.
Képem nincs róla, csak alkatrészenként premier plánban még az eladótól. Azok meg annyira nem mutatósak.

Te még a cross-szal nyomulsz?

[ Szerkesztve ]

(#138) dunc válasza Teasüti (#137) üzenetére


dunc
nagyúr

(#139) Teasüti válasza Teasüti (#137) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyet mégis találtam, de nem vmi jó kép. :)
Ez pár hete volt, mikor bringával a vállunkon másztunk hegyet. :DDD

(#138) dunc
Jéh ezt a linket most láttam vhol. Visszaolvasok. :DDD
Király gép! :K

Van egy FB csoportom pár haverral, amit most csináltam a túrák szervezésére.
Elég amatőr dolog, rajtam kívül majdnem mindenki játékbiciklikkel tolja.
Két túrán vagyunk túl, eddig Jakabhegy-Égervölgy jött be annyira, hogy oda vissza-visszajárunk zúzni. :)
Ha van kedved, majd jöhetnél.
Most vasárnapra van kiírva egy kisebb karika, bár sztem elmarad az eső miatt. :(((
Az egy Tettye-Remeterét-Jakabhegy-Teca mama lenne.

[ Szerkesztve ]

(#140) dunc válasza Teasüti (#139) üzenetére


dunc
nagyúr

Jó masszívnak tűnik biztos bomba cucc !

(#141) deicide válasza Teasüti (#139) üzenetére


deicide
veterán

Szombat-Vasárnap remek idő lesz, ennek a mini hidegfrontnak holnapra nyoma sem marad.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#142) gmatti válasza dunc (#138) üzenetére


gmatti
csendes tag

:R

(#144) Teasüti válasza deicide (#141) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én finnyás vagyok, nem vagyok hajlandó sarat dagasztani. :D
Meg utána levakarni a gépről... :N
Én le szoktam mondani már akkor is, ha vizes az út és laza a föld, sok a tócsa, stb. :B

Ilyenkor csak a pálcás sárvédős városi bringa játszik, az is csak amíg kell.

[ Szerkesztve ]

(#145) Tomi_Sci válasza salieri. (#143) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jut eszembe: Wiggo megcsillogtatja technikai tudását :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#146) deicide válasza Teasüti (#144) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, a terep az más, de ha szombaton napos idő lesz, akkor esélyes, hogy amit nem iszik meg a föld, azt felszárítja a nap :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#147) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

(#148) Bati0501 válasza Gyufaaa (#147) üzenetére


Bati0501
őstag

Hát igen...de az se rossz,amikor a autópályán megy-lehet,h ez is az-és a rendőrök el akarják kapni,de sikerül neki megszökni. :))

(#149) Toomy válasza Gyufaaa (#147) üzenetére


Toomy
senior tag

Meg lehet csinálni. Persze nem autópályán. De egy fékezés vagy egy rossz mozdulat és jöhet a tepsi. Nekem a max. 75-80 volt. De csak és kizárólag ismert útszakaszon.

[ Szerkesztve ]

(#150) Tüzi válasza Gyufaaa (#147) üzenetére

giant reklám :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.