Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Kashim válasza Mewryck (#650) üzenetére


Kashim
őstag

Szerintem ne itt a topicban hirdessetek, amúgy is tilos. Ott az apró vagy egyéb erre létrehozott oldalak.

(#652) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

Akit érdekel itt lesznek folyamatos helyzetjelentések az egysebességes Passau-Veszprém túrámról:[link]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#653) zoli03 válasza planbmokus (#652) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen áttétellel tekersz?

(#654) planbmokus válasza zoli03 (#653) üzenetére


planbmokus
senior tag

33/16 175mm-es karral, slim pedállal

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#655) hoffman_ válasza planbmokus (#654) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hú az jó lazás áttétel, nem haladsz lassan? :) a gép nagyon szép :) a linket köszi, érdekel :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#656) Tomi_Sci válasza planbmokus (#652) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Az útvonalnak van valami köze a testvérvárosi kapcsolathoz? Sok sikert amúgy, kemény lehet :Y

Szóval ti ragaszgattatok tele mindent fényvisszaverős matricával :C Király ötlet volt, köszi!
Egyszer éjszaka egy olyan fehér betontömbbe úgy belementem a bicikliúton, hogy azt hittem ottmaradok.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#657) zoli03 válasza planbmokus (#654) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor az jó pörgetős, de legalább az emelkedőkön se halsz meg. Én most 2,33-as áttétellel (42/18) megyek, így a környéken levő emelkedőkön még fel tudok menni, síkon meg 25-30 km/h-t kényelmesen tudom tartani.

(#658) fpeter07 válasza Teasüti (#648) üzenetére


fpeter07
veterán

Fékezés kanyarban fejezet van, a többiről nem tudok. Holnap utánakeresek a szakaszos fékezésnek. Biztos valaki már megfejtette ezt a rejtélyt.

(#659) Teasüti válasza fpeter07 (#658) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én keresgéltem akkoriban, nem találtam erről tanulmányt, cikket, vmit.
Én meg kevés vagyok hozzá, h levezessem.
A visszahűlés sebessége az, amit nem tudok kifejezni.
Én úgy gondolom, hogy ha diagramban ábrázoljuk a hőmérsékletet és az időt, akkor a két technikával történő fékezéskor a vonal alatti területek megegyezőek, vagyis sztem ugyanaz az eredmény.
A gyakorlat pedig úgy tartja, hogy szakaszos fékezéssel elkerülhető a túlmelegedés.
Erről nem találtam infót.

Kivéve a gépjárműveknél tanított példákat, de ott ugye nem a tárcsát és/vagy a betétet/pofát égetjük el, hanem a gépjárműveknél a hidraulika olaj forr fel és azért megy el a fék.
Biciklinél nem megy el a fékhatás, csak tönkretesszük az alkatrészeket.

(#660) benedekco


benedekco
addikt

Ezt láttátok már? Felcuccolt túrakerékpárok. Nagyon szép látvány! Némelyiken nagyon okos megoldások találhatóak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#661) Mr.Csizmás válasza benedekco (#660) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ezzel elmeny lehet kanyarodni :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#662) benedekco válasza Mr.Csizmás (#661) üzenetére


benedekco
addikt

Én ettől kaptam agyhugykősavat. Nem értem egyáltalán a dolgot.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#663) Bici válasza D.Orion (#644) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, köszi, beleteszem.
Nincs várakozási idő. Egyből fel lehet tenni megint, és lehet újítani a hírdetést (Up-olás).
mod: bár ezt épp most próbáltam ki, és nem műxik. :D
Úgyhogy inkább újra felteszem majd.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#664) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Viszonylag sürgősen, jövő hét közepéig kellene találnom egy megfelelő cross bringát magamnak, 46-44-es méretben. Az ár nagyon max. 185-190k. Új, de újszerű használt is érdekelne. Annyi kikötés lenne, hogy a hajtás része Deore szintű legyen, ha lehet.
Egyelőre továbbra is egy korábban kinézett Merida a befutó jobb híján, új bicajokat, csak ennél rosszabb felszereltséggel találtam sajna. Már többen is írtátok, hogy nem ér 180-at, ez a Merida, szerintetek mennyi lenne a reális összeg érte?

Ha, valaki lát valamit, tegye meg, hogy szól, hátha elkerülte eddig a figyelmem.

Köszi!

(#665) superecneB válasza benedekco (#660) üzenetére


superecneB
őstag

Ez nagyon kemény: [link] Főleg a tibeti hegyekben... :Y

[ Szerkesztve ]

(#666) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

erre valaki valamit?

(#667) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni takarításban. Szeretném max. 15 perc alatt letakarítani a bicajt. Jó megoldás lehet felnitisztítóval lefújni, állni hagyni, majd vizes öblítés, eléggé koszos, ill. olajozásra (lánc, fogaskerekek) jó e a teflonos spray, vagy inkább mást ajánltok...Ellentmondásos infókat találtam erről.

(#668) Jorus válasza GeneraL_XTX (#666) üzenetére


Jorus
nagyúr

Monoblokk is lehet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#669) Doki-HUN1978 válasza GeneraL_XTX (#666) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Cseréld ki a pedált egy másikra! Ezzel kizárhatod a pedál problémát. Ha nincs pluszban pedálod, tekerj váltva féllábbal, ha nem kattog, a pedál lesz a bűnös.
Ha kattog,valószínűleg a hajtás csapágyazásában lesz a probléma.

(#667) ginola

A felnitisztító jó lehet, de vigyázz vele, mert megmarhatja a fényezést! Az előírtnál tovább ne hagyd rajta!
Láncra a zsírspray vált be legjobban többünknek, de olajozhatod és nyomhatod rá a teflonost is.

Lánckerekekre fölösleges tenni, a lánc csapjaira rakjál!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#670) fpeter07 válasza Mewryck (#650) üzenetére


fpeter07
veterán

En korulbelul 120k-re araznam be.

(#671) D.Orion válasza fpeter07 (#670) üzenetére


D.Orion
veterán

Én meg ha 160k-nál kisebb ajánlatot kapnék egy ilyen keróra, akkor kiröhögném az érdeklődöt. Az egész gépben nincs még benne az első 1000km.

Ja és 160ért nem adnám oda a 35k-s nyeregcsövet.

[ Szerkesztve ]

(#672) GeneraL_XTX válasza Doki-HUN1978 (#669) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ha a csapágy a gázos akkor segít rajta ha szervízben bezsírozzák vagy inkább monoblokk csere? Még volt anno az előző bringán egy olcsóbb kategóriás négyszöges hajtókarom az is hasonlót csinált és monoblokk cserétől se jött rendbe.. :O

Ha az is szar lessz eskü mostmár integrált hajtóművet veszek csak rohadtul nincs kedvem megint pénzt költeni erre a vacakra.

(#673) Katsu válasza Jorus (#622) üzenetére


Katsu
aktív tag

Köszi szépen a pedált. Igazán kedves gesztus tőled. Sajnos számolgatok, de nem fér bele a 70 a költségvetésbe. Szóval a korábban linkelt 70k-s bringák is kiestek. Ami marad, az a használt 60k.
Ugyan nem deore felszereltség, abszolút belépő, de nekem tetszik ez. 60k-ért jó választás szerintetek?
177cm vagyok 90kg. (remélem nem sokáig.)
Azt írta nekem a srác, hogy "A kerekek 28-asok. A nyeregcső pedig kb 46 cm, a felső cső belső hossza 50cm." Ez azt jelenti, hogy 50-es a bringa mérete vagy 46-os? Nem tudtam rájönni. :D
De bejön a bringa. Mit gondoltok?

(#674) Mr.Csizmás válasza Katsu (#673) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a linken 75k van :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#675) Katsu válasza Mr.Csizmás (#674) üzenetére


Katsu
aktív tag

Tudom. De a linken a méret adatok sem szerepelnek. :)
Privátban folytatok az eladóval beszélgetést.

(#676) Mr.Csizmás válasza Katsu (#675) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

60ert en is elvinnem, ha keresnek eppen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#677) ginola válasza Doki-HUN1978 (#669) üzenetére


ginola
addikt

Köszi szépen, a felni is végül is festett, csak nem károsítja a fényezést....

(#678) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ez jópofa. Én sem szeretek sárvédőt felszerelni egy hétköznapi tekeréshez, de ez meg nagyon kompakt. Alkalmi használathoz még akár jó is lehet. Talán dobok rá 20 dolcsit, annyit megérne.

Klikk a fotóra, vannak videók is.

(#679) pengemetal válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ötletes!
A menetszél, oldalszél nem hajlítgatja össze-vissza, ha ennyire puha anyagból van!?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#680) zoli03 válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


zoli03
őstag

Ez szerintem 1 Ft-ot se ér. A lábadra akkor is felveri, alul nem véd semmit. Elöl meg nincs sárvédő, így kb semmit se ér. Persze kevesebb víz megy rád, de még az is sok.

(#681) Packersbay


Packersbay
tag

Következő hétvégén már itt Velence 10x. Megy valakio a déliből vonattal?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#682) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

When not in use it packs very small. It can be rolled on your frame or simply stored in your bag, pocket or hung on your key-chain.

tenyleg szivesen fogdosok egy retkes izet, nemhogy meg dugdossam is a zsakomba/kulcstartora.

akkora talalmany, mint a balkezeseknek valo wc guriga.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#683) venember83 válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


venember83
nagyúr

Az első kerékkel mizu? Vagy az nyomhatja az ember arcába és cipőjére a koszos vizet? :U

(#684) hoffman_ válasza Stauffenberg (#678) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez nekem szimpibb :) de ennyit nem adnék érte továbbra sem...

venember:

az első nem olyan vészes. én néha belefutok dzsuvába itt Bp-en, és akkor esőben, szutyokban kell tekernem pár km-t. csak a hátam lesz retkes, de az nagyon. illetve a cipőm, igaz, de az nem csak az első kerék miatt. a hátsó a legfontosabb.

ui.:

ez nem igazából esőben való tekeréshez van, hanem pötyörgéshez meg eső utáni állapotokhoz. arra viszont pont elég.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#685) dqdb válasza hoffman_ (#684) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én pont fordítva tapasztaltam, és venember83-mal értek egyet. Többször tekertem esőben/közvetlenül eső után sárvédő nélkül. A sebességből visszavéve a hátam és fenekem tiszta marad (a teljesen kivágott SMP nyereg ellenére), míg elöl a nadrág és a mez kap rendesen a koszból, akármit teszek.

Csak nyeregcsőre rögzíthető sárvédőt tudok hátulra felrakni, az a semminél kicsit többet ér csak, városban rezeg-mozog, mellette simán fel tud jutni a kerékről kosz. Az első ellenben tökéletesen működik.

Országútira vegyetek Crudot, kulturáltan néz ki, hatékony, és ehhez a kickstartereshez képest nem is drága.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#686) hoffman_ válasza dqdb (#685) üzenetére


hoffman_
nagyúr

érdekes. én a múltkori nagyon durva jégesős/vihar utószelében tekertem haza - azon nem segített volna holmi műanyag lap hátul :DDD de a legkoszosabb messze a fenekem a hátam és a táskám volt. a kivágott részen amúgy nem szokott felcsapni a kosz nekem :N csak a hideg, de az nagyon..

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#687) Jorus válasza Katsu (#673) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ugyan. :) Van itthon mindenféle elfekvő alkatrész.
A linkelt géppel, ha nincs nagyobb probléma, 60-ért jó vétel lehet. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#688) venember83 válasza hoffman_ (#686) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, felcsap a hátsó kerék is, tény, de azért azt se szeretem, amikor az aszfaltról az arcomon köt ki a vizes por és ilyen-olyan szemcse.

(#689) Mr.Csizmás válasza venember83 (#688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kedvencem a falusi tekereskor az allati vegtermekek az uton

i like the smell of napalm in the morning

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#690) amargo válasza hoffman_ (#469) üzenetére


amargo
addikt

Nekem az alsó két gumi, most a héten tűnt el :) Az izzadság kikezdte a keretet, amúgy tényleg jó szemüveg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#691) Gyufaaa válasza Mr.Csizmás (#689) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Fogd fel úgy, ha belemész, szerencséd lesz. :DDD

(#692) Ndruu válasza ginola (#667) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha nagyon fontos a 15 perc, akkor elég sok kiegészítő kell a takarításhoz. Itt egy videó.

Harrrr!!!!

(#693) Stauffenberg válasza venember83 (#683) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jelenleg egyáltalán nincs sárvédőm, de nekem például főleg a hátamra veri fel a vizet meg a táskámra. Esőben amúgy is nyugdíjas tempóban hajtok, de így is inkább a hátsó áztat meg.

(#694) hoffman_ válasza amargo (#690) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen? sajnálattal hallom. érdekes, mert én nagyon-nagyon izzadós vagyok, az útjaim 30%-a azzal telik, hogy takarítom az izzadságot a homlokomról és a szemüvegről :D és mégis, még mindig szinte makulátlan, a gumik is szuperek, csak besárgult kicsit(nekem átlátszó volt) :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#695) planbmokus válasza Tomi_Sci (#656) üzenetére


planbmokus
senior tag

Van köze a testvérvárosi kapcsolathoz is.
Amúgy régi vágyam volt a Passaui torkolat és a Schlögeni Dunakanyar megnézése, útba esik így Ybbs is, ahol ott a Bike Museum... Minden egybe vág :D

#657:
20-23km/h átlagsebességet szoktam tekerni, ami teljesen jó, kényelmes, átlag 140-150 közti pulzussal.
33/16-al a full sprint 32-34 km/h, de pörgetősen 26-28-at lehet vele tartani síkon, anélkül, hogy kifulladna az ember. Ebbe belesegít a 29" is, mert jobban benne marad a forgási erő.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#696) Doki-HUN1978 válasza ginola (#677) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Egyszer beálltam egy kézi mosóhoz (autóval) és kérdezte a srác, hogy kérek-e a felnire felnitisztítót.
Jeleztem, hogy kérek. Erre azt mondta, hogy menjek utána és amint ő rápermetezi az anyagot, egyből mossam le, mert képes másodpercek alatt kikezdeni a lakkozást.

Csak ezért ajánlottam amit írtam, mivel nem tudom milyen anyagod van.

(#672) GeneraL_XTX: Monoblokkot cserélnek, ezeket nem javítják.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#697) fpeter07 válasza D.Orion (#671) üzenetére


fpeter07
veterán

Milyen nyeregcsőről van szó?

(#698) Jorus válasza D.Orion (#671) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a gyári telós nyeregcső van benne, az egy kalap izé. :) Nem állítható, csak teleszkópos, és olyan 3-4k-ba kerül újonnan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#699) amargo válasza hoffman_ (#694) üzenetére


amargo
addikt

3-4 éves a szemüvegem. Szerintem a tavalyi nyár kezdte ki.. akkor izzadtam rendesen 5-10 órákat voltam napon vele, miközben folyt rólam a víz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#700) hoffman_


hoffman_
nagyúr

line of sight kritika

amargo:

akkor ez a tavaly nyarad nagyon húzós lehetett, és betett neki, mert ahogy írtam, az enyém már 5+ éves, és szuperül érzi magát szerencsére.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.