Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

Huami Amazfit Bip, Bip Lite, Bip S, Bip U

Olvasd el az összefoglalót mielőtt kérdezel!
Frissítve 2021. február
▼▼▼ Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra! ▼▼▼

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Gratulálok! Remélem, beindul ez a fórum.
Az hogy értendő, hogy a Notify&Fitness tud zenevezérlést, hívásfogadást?
Az óráról nem lehet zenét vezérelni, hívást fogadni meg amúgy is tud, csak nem sok értelme van, mivel a telefont ehhez mindenképp elő kell venni. :)

Kérdés: ha watchface-t tennék fel gadgetbridge segítségével, az új melyik gyári számlapot cseréli le?
Gondolom az óra pici memóriájába csak adott számú fér el, tehát valamelyik kárára lenne? Kiválaszrhatom, melyik gyárit cserélje le az új?

Érdemes Notify-re váltanom a Mifit helyett, ha sportolásra egyáltalán nem használom az órát?

A Gadgetbridge mivel tud kevesebbet, mint a Mifit? (nyilván amivel többet tud az a fw frissítés és wf csere).

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3) darthsmoke válasza gyemipapa (#2) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Engem is érdekelnek... :K

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#4) retesz147 válasza vampire17 (#1) üzenetére


retesz147
addikt

Indulásnak szép munka! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#5) vampire17 válasza gyemipapa (#2) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor egyenkent :)

1. zenevezerles: A nyomogomb adott szamu megnyomasaval tudod a zenet elore/hatra lepteni, megallitani stb... a zene valtasakor az ora kiirja a szam cimet.

2. hivasfogadas: alapbol vagy elutasitani, vagy az ertesitest megszuntetni tudod, folvenni nem. Zsebben tenyleg nincs sok ertelme, de pl autoban, kihangositoval elegge hasznos (en igy hasznalom Xiaomi Roidmi 2s el, es teljesen jo)

3. Watchface: az alap watchface-ek ugye reszei a firmwarenek es van egy amit a gyari app-al is cserelhetsz (szinten gyari watchfaceekbol lehet valogatni). ezt az egyet cserelheted egyeb "kulsos" watchface-re a Gadgetbridge-el.

4. Szerintem erdemes valtani Notify-ra nagyon sokat tud. Van ingyenes verzioja erdemes kiprobalni.

5. A Gadgedbridge nem annyira tudja testre szabni az orat mint a Notify. Meg annyi, hogy firmware-t a Notify-wl is lehet cserelni. Watchface-t (még) nem.

[ Szerkesztve ]

(#6) gyemipapa válasza vampire17 (#5) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nagyon köszi!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7) gyemipapa válasza vampire17 (#5) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hm.... váltottam Notifyre.... mail üzenet nem jelenik meg, csak hogy érkezett... se feladó, se tárgy, se szöveg...Mifitnél a feladót és a tárgyat megjelenítette. Wtf?

Viszont a telót visszaállíthattam magyarra, a BIP maradt angol.
A FW nekem 9.14, melyikre érdemes frissíteni, ami stabil, és rendesen működik?
Honnan érdemes letölteni?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#8) vampire17 válasza gyemipapa (#7) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam megjelenik az email szovege. Milyen klienset hasznalsz es hogy van az ertesites a Notify-n beallitva?

A legfrissebb firmware a V0.0.9.49, ezzel a Mi fittel megy fol: [link]

(#9) gyemipapa válasza vampire17 (#8) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Gmail. Csak annyit jelez, hogy levél jött, nézzem meg a telefonon. Szerintem jól van beállítva, nem kell hozzá pilótavizsga.
Mifitet gondolom teljesen el kellett távolítani a telóról.
Érdemes váltani a fizetősre? Amúgy a legújabb (kék) notifyt nem szerette, az egyel előbbi, zöld Notifível dolgozik eyütt, lehet, régi neki a fw.
Frissítésnél csak a két fájlt kell flashelni? Kedvencem a jó nagy számjegyű zöldes watchface, az megmarad?
Nem fogja frissítés után jobban szívni az akkut?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#10) vampire17 válasza gyemipapa (#9) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam igy van beallitva az Aquamail:

Esetleg probald ezt:

"Force notification text"

A "kek notify" a Notify & Fitness for Mi Band , az Xiaomi Mi band-ekhez van, a "Zold" van a Huami cuccokhoz.

Nem hiszem h jobban szivna az akkut frissebb firmware-el.

Amugy az uj verzioju Notify & Fitness for Amazfit-ben mar van watchface cserere is lehetoseg! (ma jelent meg)

(#11) gyemipapa válasza vampire17 (#10) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Tanácsodra feltettem a legújabb Mifit-et, csodák csodájára az feltette magától a legújabb 9.49-es fw-t, pedig azt hittem, az nem hivatalos. Mifitet eztán kiléptettem, feltettem a zöld Notify-t.
Szépen dolgozik, gmailt ugaínúgy állítottam be, mint nálad, de továbbra sem a levél szövegét jeleníti meg.
Te váltottál fizetős pro-ra, talán nálad azért műxik?
És nálad miért angol? Én váltottam telót is, Notifyt is magyarra, óra maradt angol, nem úgy, mint a Mifitnél.
Amúgy valahol azt olvastam, a 9.49 már angol marad Mifit-nél is, ha a telefont más nyelvre állítom. Hát ez nem igaz sajnos.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#12) vampire17 válasza gyemipapa (#11) üzenetére


vampire17
addikt

Magat az appot allitottam Angolra, zavart a felemas forditas...

Mas appnal jo a szoveges ertesites? (messenger, whatsapp, stb...)

(#13) gyemipapa válasza vampire17 (#12) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sajnos SMS-nél is ugyanez a helyzet, csak azt írja, nézzem meg az üziért a telefont.
Guta megüt, Mifitnél működött, igaz, ékezetes betűk helyett ott is csak krikszkraksz.
Más üzis appot nem használok, nekem elég a mail és az SMS, csak legalább rendesen kiírná a tartalmát.
Neked fizetős a Notify, vagy az ingyenest használod?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#14) vampire17 válasza gyemipapa (#13) üzenetére


vampire17
addikt

Fizetos , de nem hinnem h az a baj.

Itt elv amugy jok az ekezetes karakterek, atkonvertalja oket az app ekezet nelkulive.

Nalam ilyen:

(#15) daver88


daver88
aktív tag

üdv mindenkinek!

elvileg holnap/holnapután megjön nekem is az óra. Végre van magyar nyelvű fórum is, így azért egyszerűbb, mint angolul...

(#16) gyemipapa válasza vampire17 (#14) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na ilyenre szeretném én is... a guta megüt, mi lehet a baj....

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#17) vampire17 válasza gyemipapa (#16) üzenetére


vampire17
addikt

magaban az ertesitesben megjelenik a szoveg? (Ha lehuzod az ertesitesi savot) Ugye a Bip az ertesites szoveget jeleniti meg.

(#18) gyemipapa válasza vampire17 (#17) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, ott megjelenik rendesen a gmail levél tartalma is.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#19) vonyarc


vonyarc
tag

Akkor nálatok működik, hogy a mobil nyelve magyar, a BIP angol?

(#20) gyemipapa válasza vonyarc (#19) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A Mifittel nem, de ha Notifyt használsz, akkor visszaállíthatod a telót magyarra, az óra marad angol.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#21) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, a héten rendeltem én is meg GB-ről, sima postával eu opcióval, nemzetközi verzió így megállt 70 dollár alatt, vajon megérkezik még idén? :)
Még sose számoltak fel vámot vagy áfát nekem, de ha megfogják akkor majd kapok valami levelet vagy hogy működik ez?

(#22) gyemipapa válasza vampire17 (#14) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na kockáztattam, megvettem a Notify pro-t egy ezresért, most már :)) a szöveget is megjeleníti levél érkezésekor.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#23) gyemipapa válasza imcsoo (#21) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hm... én 3 hete még 50 dodóért vettem, karácsony előtt jól felnyomták az árát. Az áfát meg vagy megúszod, vagy nem, ha elkapják, kapsz majd levelet, vagy mailt, vagy SMS-t, hogy miről kell nyilatkoznod.
Lévén karácsony közeledik, én nem fogadnék rá, hogy idén megjön. A novemberi rendeléseket rengetegen csak januárban kapták kézhez.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#24) vampire17 válasza gyemipapa (#23) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja meg en is 50 ert vettem, DHL el sem volt 70... es a kezembe volt 4 nap mulva.

(#25) daver88


daver88
aktív tag

én is 50$-ért vettem még október 24-én, most szombaton megkaptam a belföldi feldolgozásra továbbítva üzenetet, szerencsére vám nélkül átengedték...úgyhogy már izgulok, hogy holnap megkapjam :DD

(#26) vampire17


vampire17
addikt

Ugy latszik az uj Firmware-el van nemi gond... szivja az akkut. Ugy nez ki a GPS-el van gond. a Facebook csoportban tobben panaszkodnak ra.

(#27) imcsoo válasza gyemipapa (#23) üzenetére


imcsoo
aktív tag

Nemzetközi verziót vettem, valószinűleg ti a kínai verziót, mert mostmár 80 a nemzetközi csak kuponnal volt 67 nekem. :)

(#28) szebe válasza daver88 (#25) üzenetére


szebe
őstag

Ha $50-ért vetted, akkor az nem szerencse kérdése, hanem az konkrétan 45 euró alatti összeg, ami vám és áfamentes....

Én is várok egyet, de mivel még mindig csak "pre-advised" státuszban van, így nem fűzök vérmes reményeket az idei kézbesítéshez.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#29) daver88 válasza szebe (#28) üzenetére


daver88
aktív tag

igaz, nem a vám, hanem az ÁFA fizetést úsztam meg, 22 EUR a határ...úgyhogy szerencse..:)

[ Szerkesztve ]

(#30) szebe válasza daver88 (#29) üzenetére


szebe
őstag

Jogos, valamiért én a magánszemély-magánszemély viszonylatot néztem a cég-magánszemély helyett.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#31) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Hali!

Gondolom ha iPhonnal szeretném használni az órát, szükségem lesz egy androidos telefonra, ha facet cserélni akarom, de viszont csak, ha a mifitt apphoz csatlakoztatom iPhonon akkor a mifitt automatikusan updateli a kínai verziót angolra vagy külön XDA forum szerint kell updatelni? Mivel iPhonra csak Mifitt van ott marad akkor automatikusan angol az óra nyelve, már ha updetelte?! Remélem érthetően fogalmaztam, még új vagyok ezekben aztán próbálom magam képbe rakni. Még nem jött meg az órám csak ezután fog. Azért érdeklődök emiatt, köszi szépen a segítséget.

(#32) gyemipapa válasza daver88 (#29) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Fordítva! A vámot úsztad meg, az áfánál van az alacsonyabb összeghatár.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#33) gyemipapa válasza vampire17 (#26) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Miért, neked melyik verzió van fent? Én ugyebár tegnap frissítettem a fw-t a legújabbra, egyúttal este fel is töltöttem, ma reggelre 94%-ot mutat, alvásfigyelés ment éjjel.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#34) daver88 válasza gyemipapa (#32) üzenetére


daver88
aktív tag

ott a pont... :))

(#35) vampire17 válasza gyemipapa (#33) üzenetére


vampire17
addikt

nekem is az van fenn en nem tapasztalok olyan nagy merulest, csak FB csoportban irtak...

(#36) vampire17


vampire17
addikt

Megint akcios a Kinai Bip:

Original Xiaomi Huami AMAZFIT Smartwatch - CHINESE VERSION BLACK

[ Szerkesztve ]

(#37) darthsmoke válasza vampire17 (#36) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Meg is rendelődött. :R :F

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#38) Cabrio válasza vampire17 (#36) üzenetére


Cabrio
aktív tag

A zöld az még olcsóbb...

(#39) Cabrio válasza Cabrio (#38) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Hupsz, benéztem, mert nem frissítettem az oldalt, reggel még fordítva voltak az árak, és a zöld volt egyedül 50$, fekete 58, a többi 75

(#40) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Tökéletesen működik az óra a legújabb fw-el, reggel100%-ról indult, és most is 100-on áll, nem tudom, akik panaszkodnak a gyors merülésre, mitől van, mondjuk azt olvastam, hogy aki másodpercet is jelző watchface-t tett fel, az nagyon meríti, hisz a kijelzőt másodpercenként kell frissítenie az órának.

A gmail üzeneteket tökéletesen jelzi, a telefonhoz képest pát másodperc késéssel, a szöveg is olvasható, én nagybetűsre állítottam. Viszont azt nem tudom, hogy lehet beállítani, hogy ha a telefonon törlöm az értesítést, illetve arhiválom, ne küldjön az órára is mindíg üzit, hogy "arhiválva".
Tud erre vki megoldást?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#41) vampire17 válasza gyemipapa (#40) üzenetére


vampire17
addikt

vedd fol ezeket a szavakat tiltolistara

(#42) vampire17


vampire17
addikt

vagy ez is segithet:

(#43) gyemipapa válasza vampire17 (#42) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Sajnos nem jött be egyik sem, de azért köszi. Inkább így legyen, mint hogy egyáltalán ne legyen olvasható a levél. :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#44) daver88


daver88
aktív tag

nekem is megjött ma az óra, épp fut a frissítés...:)

kérdésem az lenne, hogy rendelt már valaki fóliát rá, ami biztosan jó?

Gearbesten ezt találtam, elvileg visszajelzések alapján jónak kell lennie...

[ Szerkesztve ]

(#45) daver88


daver88
aktív tag

az órán való üzenet megjelenítése ha jól értelmezem, akkor tényleg csak PRO módban működik az app-al:

(#46) vampire17 válasza daver88 (#44) üzenetére


vampire17
addikt

En rendeltem ket helyrol is (egyik a gearbest) holnap megjonnek, majd kiderul milyenek :)

Igen , meg kell venni hozza az appot...

(#47) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Én a magam részéről feleslegesnek tartom a gorilla glass üvegére fóliát rakni, nem fizikai munkát végzek, ahol megsérülhet. Ha meg odavágnám, azon a fólia sem segít. :) . Az ujjlenyomat pedig azon még jobban meglátszik.
Tegnap viszont megjött a fekete fém óraszíj, nagyon kényelmes és elegáns, én a szilikont nem szeretem, aláizzad a csuklóm.
Itt a kép
800 Ft nem pénz érte.

Ha pedig valaki venni akarna, itt talál pl.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#48) vampire17 válasza gyemipapa (#47) üzenetére


vampire17
addikt

Hmm jol nez ki!

Hany mm-es kell?

Folia: en is leveszem ha olyat csinalok (meg foliaval is) de pl en azt tapasztalom, h meg pl alvastol (ahogy surlodik a parnan) is meg tud kopni a gorilla glass is...

[ Szerkesztve ]

(#49) gyemipapa válasza vampire17 (#48) üzenetére


gyemipapa
senior tag

20mm-es kell.
Hát ha a gorilla glass a párnától összekarcolódik, megeszem az órám késsel-villával. :)
Mióta keményebb a textil az üvegnél? Fizikai képtelenség... ez esetben új alapokra kellene helyezni fizikából a szilárdságtant. 3 hete éjjel-nappal rajtam van, de csilivili a kijelzője, mint ha új lenne.
Pedig éjszaka elég sokat forgolódok. :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#50) vampire17


vampire17
addikt

Hasznalja valaki a legfrissebb Notify & Fitness for Amazfit et ? ( 4.27.3)

Nalam kicsit bugos... A szinkron datuma nem frissul, illetve az automatikus ertesites kikapcsolas utan a "kezmozdulatra kijelzo bekapcs" nem all vissza, csak ha manualisan ki-be kapcsolom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.