Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) ---Lasali--- válasza Tüzi (#1868) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Erre jó hogy felhívtad a figyelmem, mert nem is olvastam.
Kivágta a vázból a hajtóművet.. azt a mindenit. :D Nagyon súlyos.. olyat már hallottam hogy bemegy haveromhoz a szervizbe az ügyfél, kérdezi hogy kemping lánc van-e eladó, valamint tud-e vázat hegeszteni. Erre haverom néz rá furcsán.. lánc persze hogy van, de mit akar hegeszteni. Erre az ürge.. hát hogy elvágja a vázat hogy fel tudja tenni a láncot , aztán meg kéne hegeszteni!

Merida egyébként nem tűnik rossznak de sok okosat nem lehet mondani míg szét nem szedi az ember a használt biciklit.. pl kónuszos agyas kerék, ki tudja hogy be volt-e állítva, beázott-e stb.. , 280 ezer azért nem 2 forint. ha a váztól eltekintünk hogy karbon, akkor marad 6600 as szett meg egy alap shimano kerék ami ma már nem egy őrületes érték. Ettől az FLX váztól meg sose voltam hanyatt vágva, ez azt hiszem már a javított geometriájú darab, nem az aminek a közepe olyan magasan volt mint egy dh gépnek és olyan villa túl futásokkal variált hogy mezőnyversenyzésre alkalmatlan volt. De pl ez is még csavarozott támvillájú, és azt hiszem hogy ennek a villának alu a nyaka, és nem túl könnyű, de ebbe nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1902) venember83 válasza Zebu (#1895) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha lenne ennyi pénzem, én is inkább újat vennék, alu nem gond, ahogy a 105-ös szett is bőven elég. :)

(#1903) ---Lasali--- válasza Tüzi (#1875) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem nem lesz baj a 10 es tányérral, mert a tányért tartó konzol szélessége változik 9-10 es hajtóműveknél, persze a tányér is keskenyebb, de ettől még a 9 es lánc elfut rajta. Komplett 10 es hajtóműre is rá lehet erőltetni a 9 es láncot, múltkor raktam össze egy 10 es SLX hajtóművet egy 9 es rendszerrel, működik teljesen jól, annyi hogy nem kell vele nagyon keresztbe váltani mert ugye közelebb vannak a tányérok egymáshoz, de a tulaj nem is szokott egyáltalán ilyet művelni.
10 et nem kattanhat a 10 es váltó, ha 10 et kattana akkor 11 es lenne. Mert ha teljesen legangolod a váltót, akkor van 1 esben, majd 9 et kattan, 9+1 az 10.

[ Szerkesztve ]

(#1904) eszgé100 válasza lorcsi (#1891) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, itt van nem messze, kb 25 km

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1905) spanyoll válasza lefkosia (#1900) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi! :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1906) Mosqu!to válasza Zebu (#1860) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Őszintén megmondva eddig azt gondoltam, hogy a ciclocross csak valami fantázianév egy nem létező irányzatra a Konánál, amivel a félig terep, félig utcai használatra ezt ajánlja. :B
Szóval ezek szerint ez egy kicsit más. Ez azt is jelenti, hogy egy ilyen vázgeo merőben eltér egy utcai bringáétól?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1907) Stauffenberg válasza _NCT (#1870) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem manapság már egyáltalán nem lehet semmiben sem bízni. Jó a biztosítás is, de egy drága bringa esetében is kizárt, hogy a biztosító kicsenget annyit, hogy egy ugyan olyan minőségűt tudj belőle venni, így is hatalmas összegeket kell még ráfordítanod az ellopott bringát pótlására, az érzelmi kötődésről (már ha van az átélt kalandok után) nem is beszélve.

Jó egy nyereg más, de akkor is bosszúsággal jár az egész.

Én még mindig úgy tartom, hogy két drága lakat (40-60 ezer forint értékben) helyett jobb az olcsó másodbringa. Nézzen ki csövesnek amit nem érdemes ellopni, plusz rákattintva 1-2 olcsóbb, de már használható, neves U-lakat. Ha a drága bringát viszik el a drága lakatok ellenére, akkor a bringa ára + 40-60 ezer lakat a veszteséged. Ha meg az olcsó "boltba járós" bringát viszik mert feltörtek egy 7-10 ezer forintos lakatot, akkor még mindig sokkal kevesebb a veszteséged és talán kicsit nyugodtabb is vagy, hogy az igazán nagy érték otthon vár a garázsban/nappaliban/ahol tartod.

Ez csak az én véleményem, nem kell feltétlenül egyetérteni vele.

(#1908) M_o_g_y_i válasza ---Lasali--- (#1896) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pont azt akartam javasolni. :K
Ilyen Lux (4 vagy 5 csillagos) imbuszkulcs-készletet nyúzok évek óta, némelyik hajlatánál (lehet leeséstől v. szűk helyen való használattól) feljött a felületkezelés, de maga a kulcs ép, nem nyalódtak el. :N
Tegnap azzal raktam föl pl. a pedált, mert a gyorscsati pont 8-as imbusz méretű. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1909) venember83 válasza Mosqu!to (#1906) üzenetére


venember83
nagyúr

A CX kevésben tér el az országúti gépektől, kicsit magasabb középcsapágy, kisebb áttételek, vastagabb gumi, kicsit rövidebb, kezesebb és kényelmesebb váz. Ebben kb. ki is merülnek a főbb különbségek.

(#1910) Packersbay


Packersbay
tag

Na holnaptól már a Lánchíd alatt se lehet átmenni..

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1911) Jorus válasza M_o_g_y_i (#1908) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1912) _NCT válasza Stauffenberg (#1907) üzenetére


_NCT
őstag

Hát van egy "boltbajárós" bringám, majd lefényképezem és berakom ide, na az tuti h senkinek sem kéne. Nehéz hajtani, olyan igazi postás kerékpár, de ha belejön az ember, nem lehet megállítani :D Olyan igazi nagymama kerékpár.

Ezt a mostani bringát túrázni és munkába járni fogom használni, boltba meg olyan helyekre ahol esetleg többet vagyok kint, na oda vagy autó, vagy az olcsóbb bringa.

Nem akarok venni drága lakatot, 5ezerért elég vaskos lánclakatot mutogatott tegnap a tag a boltban. Valami ehhez hasonló jó vastag láncszemekből álló volt.

Biztosítás meg 1 évre szerintem nem drága 4230-ért, annyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#1913) Zebu válasza venember83 (#1902) üzenetére


Zebu
addikt

Én mindig használtat akarok, de sajnos sosem jön össze.

(#1914) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a méregdrága dura ace határai :D és egy formabontó agy, wow-faktorral

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1915) Mosqu!to válasza venember83 (#1909) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ezzel kicsit arra utalsz, hogy egy CX jobb választás is lehet akkor egy sima outinál, ha többet számít a kényelem és a strapabírás, mint a hosszútávú magas tempó.
Jól értem?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1916) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Kerékpár eladás előtt állok és rendbe szeretném tenni, kipofozni. Milyen módszerrel lehet újra fényesre (vagy legalább szebbre) varázsolni az efféle rozsdásodásokat? Biztosan van valami módszer, hogy jobban kinézzen.

KÉP 1
KÉP 2

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1917) dqdb válasza Mosqu!to (#1915) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem városi bringának egy CX lenne ideális pont azokért, amiket venember83 említett. Amit linkeltél, az méretben is pont jó lenne, de erős vagyok. Még :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1918) sanzi89 válasza 4ron (#1916) üzenetére


sanzi89
addikt

Hajaj, nem biztos, hogy megéri a ráfordított időt, Brigéciolt, rozsdamarót, zsírt és olajat. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1919) fi:zi'k válasza hoffman_ (#1914) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó lehet takarítani. :))

(#1916) aaron111
Inkább irány a bontó. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1920) 4ron


4ron
senior tag

(#1918) sanzi89: köszönöm :)
(#1919) fi:zi'k: dehogy is, egy próbát megér :D plusz ma adtam el egyiket, az sem volt sokkal jobb állapotban. Más nem a helyi romák tuti megveszik :P

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1921) Szakbarbár válasza sanzi89 (#1918) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Plusz csiszolópapírt, esetleg gumiápolót. Az alufelnit szép csillogósra lehet polírozni, kérdés hogy megéri-e a befektetett időt. Én krómozott acélfelnit próbáltam múltkor csillogósra varázsolni, de kb 1 óra után meguntam és hagytam a fenébe. :(((

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1922) _NCT válasza _NCT (#1912) üzenetére


_NCT
őstag

No nekem ez volt a bringám, a boltba szalatgálós a Caprine előtt :DD Ez tuti nem kell senkinek....

Ez meg az új "szerelmem". Gyakorlatilag a váltót kellett beállítanom, mást semmit, felültem rá és megy, teszi a dolgát, tökéletes. Amúgy láncra fújós lánckenő olajat használtok, vagy zsír? Én olajjal fújtam le, tipikusan láncokra valóval. De hallottam olyat, aki zsírral keni (nem, nem disznózsír :P )

[ Szerkesztve ]

(#1923) Jorus válasza 4ron (#1920) üzenetére


Jorus
nagyúr

No igen, de foglalkozol vele mondjuk 8-10 órát, az még 1000 Ft-os órabér mellett is 8-10 ropi "befektetés", plusz, ha veszel tisztítószert, akármit az még rájön, és mindez valszeg nem fog visszajönni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1924) venember83


venember83
nagyúr

(#1925) hoffman_ válasza venember83 (#1924) üzenetére


hoffman_
nagyúr

dajcsét nem érteni, de a gépek gyönyörűek, hú nagyon.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1926) lsebestyen


lsebestyen
addikt

nem hiszem el, veszem le a fejemről a szemüveget erre ketté törik :W XLC SG-C01 Sychellen Januárba vettem :O

[ Szerkesztve ]

(#1927) fi:zi'k válasza lsebestyen (#1926) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Túl erős vagy. :))
Gari?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1928) lsebestyen válasza fi:zi'k (#1927) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát nem fűzök hozzá sok esélyt, kitalálják h ráültem, átment rajta a vonat stb...De azért holnap írok egy mailt az ebikenak, h cseréljék ki.

(#1929) TESCO-Zsömle válasza _NCT (#1922) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez tuti nem kell senkinek....

MÉH-be átveszik, és nem kell cipelni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1930) 4ron válasza Jorus (#1923) üzenetére


4ron
senior tag

8-10 óra? :D Maximum 2, mosással együtt. Az idő alatt rendbe tudnám tenni nagyjából, amennyire kell. Nem akarok költeni rá semennyit, itthon megtalálható dolgokból oldom majd meg.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1931) fi:zi'k válasza lsebestyen (#1928) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem volt még náluk ilyen ügyem, de tarts ki nyugodtan az igazad mellett és kérd a cserét.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1932) lefkosia


lefkosia
őstag

Végre sikerült találnom pedált Shimano PD-MX80. Kitűnő minőség!

The Truth Is Out There

(#1933) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Teljesen Lámaa vagyok bringa ügyben, ezért kérdem tőletek, 30-50 ezer forintos bringákat megéri venni pl: Hervisből? mennyire megbízhatók ezek?thanx

(#1934) Cathfaern válasza Zebu (#1811) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Erre valaki rá tudna nézni, hogy jó értékeket dob-e ki neki? Kipróbáltam, de helyenként eléggé elvadult számokat dob ki... pl. nyeregmagasságot szerinte lentebb kéne vennem 5cm-el (miközben jelenleg szerintem inkább még emelni kéne rajta), és hátrébb tolni 9cm-el (!). Utóbbit mondjuk nem is értem, mivel a nyereg orra és a tengely közti távolságot írja, ami nyilván függ a nyereg hosszától, ami meg tudtommal nem szabványos...
Többi adat mondjuk nagyjából jó, de ezek elég furcsának tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#1935) Cathfaern válasza Cathfaern (#1934) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugyancsak ehhez kapcsolódóan, helyes nyeregmagasság esetén ha legmagasabb pozícióban van a pedál (12 óránál), akkor hogy kéne állnia az ember combjának? Vízszintesen, majdnem vízszintesen (80 fok környéke), vagy inkább 60-70 fokhoz közelítve?

(#1936) gmatti válasza Cathfaern (#1935) üzenetére


gmatti
csendes tag

(#1937) bakospe


bakospe
tag

187 cm magas vagyok, de hosszú végtagokkal (90-es átlépő magasság).
Egy 22"-os Cube LTD bicó már nagyon nagy lenne nekem?

(#1938) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#1700) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ma beszereztem egy ilyen olcsó kis nyerget. Pofásan néz ki. Igaz nem 131 mm-es amilyet elsőnek gondoltam, de 155mm helyett csak 143mm-es Érezhető a különbség, amikor ráülök, hogy nem nyomja úgy a gumókat. Naci nélkül próbáltam ki. Jövő hét hétvégén jön a teszt, hogy mennyire válik be a méret. Balcsi kerülő lesz megint. Lehet beszerzek egy 131mm -eset is a próba kedvéért. Remélem beválik...

(#1939) superecneB


superecneB
őstag

A shimano zöld csapágyzsírját lehet valahol kapni?

(#1940) gmatti válasza superecneB (#1939) üzenetére


gmatti
csendes tag

(#1941) zoo8800 válasza bakospe (#1937) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem nagy lesz.

rip and tear, until it is done

(#1942) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Köszönöm a segítségek gumi ügyben, egy Rubena Flash lett a vége, Stop Horn/Long Way verzióban.
Plusz vettem új stucnit (XLC volt csak a boltban), a réginek baja volt...

Ám volna egy kérdésem: 32 széles gumihoz passzoló, szolíd-elegáns fekete sárvédőt keresek, van tanácsotok hogy mit vegyej?

Köszi!

(#1943) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Leader trekking kerékpárban. Most szemezgettek egyel 76000 Ft lenne...

Válaszokat előre is köszönöm.

(#1944) lsebestyen válasza Jarod1 (#1933) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, nem éri meg hervisből venni, inkább valami kerékpár boltból vegyél, ha nagyon újat szeretnél, ott legalább értenek is hozzá...

(#1945) Tomi_Sci válasza ---Lasali--- (#1893) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

[link]
Itt olyan 25,65 mm, szóval ha van rajta menet akkor pont 1" a nyak.
Milyen csapágyat ajánlanátok ami elérheto webáruházakból? Fekete elony lenne.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1946) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#1945) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem tudom mennyit akarsz rászánni, valamint milyen a felhasználási terület, mennyit akarsz vele menni, időjárási viszontagságokat ki kell-e bírnia. Igazából nagyot tévedni nem lehet kormánycsapágy ügyileg, persze ki lehet fogni kicsit idiótábban tervezett darabokat, de ha nincsenek nagy igényeid akkor mindegy melyiket veszed meg, maximum linkelj be párat, hátha ismerem őket személyesen. :D
Nyilván lehet találni olyat aminek jobb a tömítése, esetleg tűgörgős, ezek jobban bírják. Aztán van olyan ami cartridge szerű, ezekből az egyszerűek úgy néznek ki, hogy nincs golyós kosár, golyóval fel van töltve a csésze, be van rakva a kónusz, és a kónusz be van fogatva egy műanyag vagy fém gyűrűvel hogy ne essen szét, ezt mondjuk én szeretem kerülni, mert nehezebben karbantartható, gyárilag nincs bennük általában zsír, szétszedni macerás, és a többségük ugyan úgy beázik mint a sima golyókosaras.

[ Szerkesztve ]

(#1947) Cathfaern válasza gmatti (#1936) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi ez nagyon bevált :R Mint kiderült a nyereg elég rosszul volt beállítva a biciklin :( (bár annyira azért nem, mint a másik írta) Lentebb is került, illetve hátrébb is, kezemnek is jobb lett így, a lábamnak pedig drasztikusan... Sokkal könnyebb lett erőt kifejteni, "száguldottam" fel olyan dombokon, ahol máskor küszködve tudok csak felmenni. Szóval egy nagy plusz ennek az oldalnak, ajánlom mindenkinek! Csak a pontos mérésre nagyon kell figyelni, mivel kis eltérés is nagyon nagy beállításbeli eltérést okozhat (ahogy írják is, érdemes többször mérni és átlagot venni).
Egyébként az "Eddy" szerint állítottam be a biciklit (amennyire tudtam, stucniból is rövidebbet ajánl ugyanis, mondjuk ezt sejtettem amúgy is).
Illetve itt van MTB-re is kalkulátor, korábban valaki ilyet keresett...

Más. Topicban volt már linkelve ez: cat ears (cat-ears). Mindig is zavart a szélzaj (főleg mióta outizok és gyakrabban vagyok 30km/h közelében, illetve felett), gondoltam egy esélyt adok neki, kipróbálom. A leghatékonyabb verziót rendeltem (Classics I). Tapasztalatok:
+ Tényleg drasztikusan lecsökkenti a szélzajt, először számomra is hihetetlen volt mennyire. 28-30km/h-nál alig hallani még bármit is, körülbelül olyan érzés, mint ha 16km/h-val tekerne az ember. 35-36km/h-nál még simán hallani a madárcsicsergést :)) 40km/h felett már kezd visszatérni a "nem sokat hallani a környezetből" érzés, de még itt is jelentősen halkabb, mint nélküle.
+ Nagyon nagy előnye, hogy a szélzaj mélyebb frekvenciájú lesz tőle, szóval magas visító hang helyett mélyebb búgó hangra vált át, ami azonos zajszint mellett is sokkal elviselhetőbb.
Amire figyelni kell, hogy mindenképp szorosabbra kell venni a sisak pántját, mert egyébként nagyobb tempónál elemelkedik az ember fejétől, és átfúj mellette a szél. Nem kell hogy szorítson, annyi a lényeg, hogy a cuccot a szél ne tudja elmozdítani az ember feje mellől.
+ Nem várt pozitívum volt, hogy erős (szembe) szélben sokkal kellemesebb tekerni, nincs az hogy teljesen megsüketül az ember egy-egy erősebb fújáskor (pedig a héten 20-30km/h-s szélben is tekertem vele)
+ Konstrukcióból talán triviális, de úgy gondolom célszerű leírni, hogy csak a szélzajt csökkenti. Szóval autók hangját, beszédhangot, stb. egyáltalán nem. Sőt a kisebb zaj miatt hangosabbnak is fogja ezeket hallani az ember. Még nem szoktam teljesen hozzá, és rendszeresen azt hiszem hogy a sarkamban van már az autó, pedig még jó 100-200m-re van tőlem...

- Ugyebár sisak kötelező hozzá, ráadásul a pántját be kell rendesen csatolni, akit bármelyik zavar, annak nem biztos jó választás (bár megjegyzem biztonság miatt ez nem kéne hogy téma legyen... )
- Miután lényegében szőr, ezért melegít. Szerintem nem vészes mértékben, de nyilván be fog izzadni alatta az ember bőre nagy melegben. Bár szvsz 30 fok felett totál mindegy, úgyis le fog izzadni az ember, legkésőbb mikor leszáll a bicikliről. 30 fok alatt meg nem érezni hogy melegítene. Mondjuk szerencsére semmilyen értelemben nincs kritikus helyen, ma tekertem 30 fokban, egyáltalán nem zavart Felteszem a Classic II ilyen téren kényelmesebb (ott az arc felőli oldalon nem szőr van), bár megjegyzem tapasztalatok alapján nekem fenntartásaim vannak annak a konstrukciónak a hatékonyságáról (ugyanis ha picit is befúj a cucc és az ember feje között a szél, akkor ugyanolyan, mint ha nem is lenne). Egyedül arra leszek kíváncsi, hogy hosszabb távon az izzadság nem fogja-e kikezdeni. De könnyen tisztítható, szóval elvileg ez nem probléma
- Hülyén néz ki. De tényleg :) Szóval aki biciklivel jár csajozni, vagy kinézet fontosabb a komfortnál, annak nem ajánlott (de ugyebár vannak kevésbé látványos konstrukciók is, csak azoknak a hatékonysága is kisebb). De létezik egy Classic Pro nevű modell is, az kevésbé látványos, illetve vannak olyan modellek is, amik nem szőrből vannak (de azok kevésbé is csökkentik a szélzajt)
- Mivel mindent jobban hall az ember, ezért a bicikli esetleges nyekergéseit, nyöszörgéseit is jobban hallani :)
Összegzésben:
Azt felesleges elvárni tőle, hogy megszűnjön a szélzaj, mert arra nem képes. Viszont drasztikusan lecsökkenti azt (teljesen helytálló amit a weboldalon írnak, hogy kb. 50%-al csökken, illetve az ott található hanganyag is reális, tényleg ekkora a különbség), szembe szélben is sokkal kellemesebb tekerni. Szóval drasztikusan megemeli a biciklizés komfortérzetét. Környezetedet, autókat, madarakat (nekem ez fontos szempont :) ) sokkal jobban hallani. Városi közlekedésben is jó szolgálatot tehet, illetve aki szereti a természet hangjait, azoknak is nagyobb élmény ezzel tekerni.
Szóval összességében én egyértelműen ajánlom azoknak, akiket valamilyen okból zavar a szélzaj. Egyedül az ára lehet visszatartó erő, nekem 4200 Ft-ra jött ki. Ebből 1100 Ft volt a postaköltség, szóval csoportos rendelés esetén ez csökkenthető... Nyilván nem olcsó, viszont erre a problémára más megoldás nincsen, szóval összességében szerintem megéri az árát.

Egyébként ma sikerült 40 percet áznom (osztrák oldalon kb. pont arra jött egy zivatar amerre tekertem, beállóba vártam is 10 percet akkora szél lett, illetve a közelben csapkodtak a villámok), szóval ma készültem Zánkára... :D

[ Szerkesztve ]

(#1948) Zebu válasza Cathfaern (#1934) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor ez nem hangzik jól. Az outidhoz hasonlítottad? A jelenlegi beállításaidhoz képest?

(#1906) Mosqu!to: Ciclocross komolyabb terepre kevés, országútra meg inkább országúti. Vagy nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#1949) Tomi_Sci válasza ---Lasali--- (#1946) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nos akkor linkelek:
Ritchey Logic
erre pár napja még augusztusi beérkezést írtak, nem tudom most lehet-e kapni
acor (cartridge)
XLC
BBB hiperszuper
A BBB-t kicsit drágállom, nem tudom mennyi pluszt nyújt. Gyakorlatilag ez olyan, hogy nem a csapágygolyókat cseréli idővel az ember, hanem beviszi a csapágyat a boltba és adnak egy komplett újat?
Feketét szeretnék, illetve jó lenne ha 32-es kónuszkulccsal működne, ne kelljen már abból is másikat vennem.
Egyébként a BBB-nél megadott adatokra nekem oda kell figyelnem, vagy csak az 1" a lényeg? Tehát vázak/csapik szabványosak?

Felhasználás: az első országútimba :D Időjárásról annyit, hogy zuhogó esőben nem indulok el, de ha útközben elkap azért ne ázzon már be.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1950) Zebu válasza Cathfaern (#1947) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem ez teljesen furcsa dolgokat ír. Azt mondja, hogy 53-mas top tube/felsőcső lenne jó nekem. Kipróbáltam egy 54cm-es felsőcső hosszúságú bringát és baromi kicsi volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.