Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) runner 125


runner 125
nagyúr

..a minap eszembe jutott, h nekem szükségem van egy jó svájci bicskára. :))

De, ahogy nézegettem őket, sok a hamisítvány, illetve lövésem sincs, h melyik típust érdemes vásárolni, illetve, h hol. :U Ebben kérnék segítséget.

Mivel, nem találtam kés topikot, gondoltuk itt az ideje egy ilyen témának.

...itt lehet minden késsel kapcsolatos dologról csevegni, elmélkedni. Legyen az hobby, vadász, vagy akár konyhai.. :))

Pl. ha vki tudja, h most, h szól a törvény a kés tartásról - mint fegyver, le is írhatná.

:R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2) kételkedem válasza runner 125 (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

forrás

Ezek alapján a 8 cm vágóél hosszúság a választóvonal.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3) e.vid válasza kételkedem (#2) üzenetére


e.vid
senior tag

Ezek alapján a 8 cm vágóél hosszúság a választóvonal.

Szúróhosszúság vagy a vágóél ne haladja meg lehetőleg a 8cm-t!

runner 125: pl:[link]

mod: link

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#4) runner 125 válasza kételkedem (#2) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, köszi.

Ahogy néztem a svájci bicskákat, összecsukott állapotban szinte mind 91mm-es. Az-az pont ezen érték alatt vannak.

Ezt a típust néztem, azokat a funkciókat tudja amire elsősorban szükségem lehet.

A neve; Victorinox Swiss Champ

..ami aggaszt, h ez a típus milyen vastag? Mert, ha 3-4 cm, az már kényelmetlen..

e.vid

Köszi, itt néztem először én is őket, de a kiszemelt típust nem találom náluk. :(

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5) Móci


Móci
addikt

Jó topic, remélem megmarad!
Ha már kés: nem tud valaki valami olcsó, de jó késélezőt otthonra? A konyhában elég hamar eléletlenednek a kések (én meg kapom az áldást), s nem ártana egy kis 'tuning'.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) runner 125 válasza Móci (#5) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bízzunk benne. ;)

Ez nagyon jó felvetés. Ez is érdekelne :))

A fentebb linkelt boltban nagyon sok élező, fenő van. De h melyik a legeredményesebb?! :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Kedvenc késeim: [Fiskars]!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#8) runner 125 válasza (Darkwood) (#7) üzenetére


runner 125
nagyúr

Főzni nem tudok, de barátnőmtől hallottam már ezt a márkát, ..meg talán, h ollót is gyártanak... :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9) Móci válasza runner 125 (#6) üzenetére


Móci
addikt

Árban ez szimpatikus, s szerintem nem lehet rossz. Böllér ismerős is fenőacéllal tolja, s panasz nincs a késekre. Csak a technikát kell majd ellesni tőle.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) runner 125 válasza Móci (#9) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vateran találtam még egy Fiskars-t, 2cm-rel nagyobb, és olcsóbb. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11) Móci válasza runner 125 (#10) üzenetére


Móci
addikt

Elég korrekt, bár sajnos nem vaterázok. Az árát megérné, az biztos!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) e.vid válasza runner 125 (#4) üzenetére


e.vid
senior tag

Van ott Victorinox Swiss Champ is. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#13) runner 125 válasza e.vid (#12) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, akkor elkerülte a figyelmem.

..ennél találtam kicsivel olcsóbban is, 15.900 eddig a legolcsóbb. Ebay-ről volna jó beszerezni, ott 45 euro. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14) Móci válasza runner 125 (#13) üzenetére


Móci
addikt

Csak ugye az ki tudja, hogy mennyire eredeti...
Link van? Akkor rápillantok.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) kételkedem válasza Móci (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

Fiskars késélező. Olcsó és egyszerű mint a faék. Évek óta használom, nekem bevált.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) runner 125 válasza Móci (#14) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt van, tess.

Illetve itt
meg az ebay-es link. Ez az azonnal megvásárolható ára a 45 ajró.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17) Móci válasza runner 125 (#16) üzenetére


Móci
addikt

Bakker, német... jónak tűnik a cucc, csak ugye németül nem igazán tudok. :DDD
Lefordítottam a google szuper csodájával, az még jobb lett!
Katt!
Elméletileg postáz mindenhova, tehát ide is küldheti akár a bicskát.

kételkedem: hasonló van nekünk is, csak szoci kivitelben. Acél van a kerámia helyett, de sok kakit nem ér. Ennyiért viszont ajándék, be fogok rá nevezni szerintem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) kételkedem válasza Móci (#17) üzenetére


kételkedem
addikt

Az a fémkorongos bohócjáték ehhez képest. Két csiszolókorong van, amik szabadon forognak. A korongok által bezárt szög biztosítja a megfelelő élszöget.
Bakker ez elég markating szöveg volt, pedig nem vagyok Fiskars alkalmazott :D

Ha ilyet vennék, élezni sem kellene! :N

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19) runner 125 válasza kételkedem (#18) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hmm, mik nincsenek?!

..nem tudom mit kérnek egy ilyenért, de inkább meghúzom havi 1x a kést.. :)

Móci

Jaja, német.

Noh, kerítek valakit ebay ügyben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#20) Móci válasza kételkedem (#18) üzenetére


Móci
addikt

Le kellene védetned a szöveget! :DDD
Azért van ára annak a kerámia késnek rendesen... :Y

runner: megrendelni meg tudom, csak egy németül tudó ember lesse meg a postázásos szöveget.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) e.vid válasza runner 125 (#19) üzenetére


e.vid
senior tag

Ebay-ről 45,9 + 9 EUR posta. nem sokkal kevesebb, mint itthon.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#22) runner 125 válasza e.vid (#21) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha, hát az úgy 14600 kb.

..amúgy Ausztriába is annyi a posta? :U

Móci

Köszönöm ,rendes Tőled. 1-2 helyen még szétnézek, s írok h mire jutottam. :)
..természetesen én is felajánlom cserébe a vatera-t. Ha kell vmi szólj. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23) kételkedem válasza runner 125 (#19) üzenetére


kételkedem
addikt

80k egy 13 cm-es univerzális kés. ;)

Nagyon kell a háztartásba néhány jó kés, de ez számomra elérhetetlen sajnos.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24) Móci válasza runner 125 (#22) üzenetére


Móci
addikt

Oda szerintem kevesebb. De ha tényleg nem nagy a különbség, inkább itthon érdemes megvenni. Ha valami baj lenne vele, jó móka a garancia. De ha brutálisan olcsóbb, akkor a francot se érdekli. :DDD

Köszönöm a felajánlást! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) runner 125 válasza kételkedem (#23) üzenetére


runner 125
nagyúr

:Y

Pfff, mondom én.. inkább húzogatom a sima késeket. :)

Móci

Hm, gari?! Ez érdekes lehet, egy késre is adnak manapság? Bár egy multifunkciós svájci bicskánál tényleg megvan a lehetősége, h elromlik. :U

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26) e.vid válasza runner 125 (#22) üzenetére


e.vid
senior tag

Annyi mint ide, 8,5EUR. előbb elírtam...

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#27) runner 125 válasza e.vid (#26) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi. Csak gondoltam Osztrákia' közelebb van, s oda olcsóbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na ha mar kes akkor hagy dicsekeegyek az ottoni kezlettel:- )

a kicsi:

a kozepes:

es az uj:

udv

neduddki

p.s. szipek jok csak vigyazni kell veluk be qtja elesek:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) runner 125 válasza neduddki (#28) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fain holmik, milyen márka - szabad tudni? :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#30) Integra


Integra
titán

hejj, ez jó kis topic :)
én évek óta a konyha késeket nézem, de még mindig nem vettem.. :
és persze svájci bicska rulez!:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) (Darkwood) válasza runner 125 (#29) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Erre én is kíváncsi volnék meg az árukra is kedves neduddki! ;)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#32) runner 125 válasza Integra (#30) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

..talán használsz is? :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33) runner 125


runner 125
nagyúr

..svájci bicskából most szerintem ez a legdurvább. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34) Integra válasza runner 125 (#32) üzenetére


Integra
titán

természetesen van 2 standard svejci bicskám:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) dragonfx


dragonfx
veterán

érdemes jó késbe fekteti mert behottaaz árát a másikka való vesződség.
ŰEgyik barátom szakács őneki fiskars van de most nzte wstendbe a jn hacnklesseket avgy mia neve...elég durva 30e egy kés de végülis munkához megéri.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36) neduddki válasza runner 125 (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na de Urak jobb gond a kepeken es ott az igassak:- )))
Kyocerak es a keramiakes.hu-n fenn vannak az arak is/de elobb uljetyek le es jo kapaszkodatok a karfaba:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) runner 125 válasza neduddki (#36) üzenetére


runner 125
nagyúr

:Y

No comment. :D

Amúgy megtaláltam a késem" vastagságát, hát jókora darab. :F Bár a sok funkciónak nyilván ára van.

Úgy néz ki az USA-ból fogom megvásárolni, 11k-ból kijön szállítással együtt.
..bár úgy néz ki, csak feketét tud az emberke ilyen áron, pedig én klasszikus pirosat akartam. :O

Noh mind1, 5k spórolás, annyit megér. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) kételkedem


kételkedem
addikt

Kihalás ellen

:)

Van valakinek tapasztalata a tv reklámos késekkel? 12k-ért két készlet nem hangzik rosszul. :U Az a bajom csak, hogy egy normális szeletelő kés egymagában ennyi, és akkor még nem a neduddki által is preferált kerámia kések közül választottam!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#39) neduddki válasza kételkedem (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha esetle gmegis kyo fel kacsintgacc kerres meg normalisabb arert:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) runner 125 válasza kételkedem (#38) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én alapból nem bízom ezekben a tv shopos holmikban.. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41) kételkedem válasza neduddki (#39) üzenetére


kételkedem
addikt

Megtisztelő, köszönöm! :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#42) mr.bluesman


mr.bluesman
újonc

http://knives.hu/MTP-archive/keses%20cikkek/kestesztek/Spyderco%20Native%20III.html

AKI SZERETNE ILYET, NÁLAM VAN 3 DB SPYDERCO NATIVE 3 KÉS. A CIKK AZT HISZEM, HOGY ÖNMAGÁÉRT BESZÉL. ELOLVASVA ÉS A AMGYAR ÁRAKAT FIGYELEMBEVÉVE 16EFt/DB NEM ÁR ÉRTE.
INFO: mr.bluesman@freemail.hu

(#43) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kicsit felhozom a topikot.

Múlthéten rendeltem egy fallkniven f1-et, már nagyon kíváncsi vagyok milyen a kés, eddig csak jókat olvastam/láttam róla. Egy spyderco native III-at használtam eddig, de néha túl rövidnek bizonyult.

(#44) jookomak


jookomak
őstag

Én pedig remélhetőleg egy Spyderco Delica 4 boldog tulajdonosa leszek. Azon gondolkozom, kéne mellé még egy fenőkövet is venni, de egy olyan majdnem annyiba kerül, mint maga a kés.

(#45) pardee


pardee
csendes tag

Helló Mindenkinek!

egy kis segítségre lenne szükségem, nemrég szert tettem egy extrema ratio nemesis késre, és nem igazán tudom, hogyan illetve hol tudnám kideríteni, hogy a kés eredeti e... linkelek pár képet a késről, kérésre tudok többet készíteni, kérem aki ért hozzá segítsen! előre is nagyon köszi!!! :R :R :R

kép:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#46) pardee


pardee
csendes tag

nagyon érdekelne mivel bolti ára 107 350 Ft :)

[link]

(#47) freeride69x válasza pardee (#46) üzenetére


freeride69x
csendes tag

Szia.
Ha az Extrema Ratio Nemesis késed eredeti,akkor a dobozban kell lenni egy garancia és használati útmutató levélnek:
[link]
[link]
A legelső linkbe szereplő képre kattintva ,további képek láthatók a fent említett eredetiséget igazoló papírról.
Ha ezt neked nincs meg,vagy nem adták oda neked,akkor valószínűleg hamisítvány a késed,ill. nem tudod igazolni az eredetiségét.
Minden késnek van egyedi számozása is.

A tiéd ilyen kés valószínűleg:
http://cgi.ebay.com/Outdoor-Survival-Hunting-Camping-Folding-Knife-033-/250761803043?pt=Collectible_Knives&hash=item3a62917523

[link]
Az eredeti kés adatai:
Súly: g 225
Penge hossz: mm 115
Kés hossz: mm 260
Penge vastagság: mm 6
Penge anyag: N690 (58HRC)- és nem 400c mint a tiédnek valószínűleg
Markolat/kés test anyaga: ANTICORODAL- és nem 6061-T6 AL
Ennek függvényében a Vaterás hirdetésed nagyon drága!!!!A késed kb. 5000ft-ot ér.Ebay-en ennyi.
Mivel te ennek az utánzatnak a második-vagy ki tudja hányadik-tulaja vagy,átveszem tőled 3500+postaköltségért.
Üdv.

(#48) tomcsi23 válasza runner 125 (#37) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megvetted végül :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49) freeride69x válasza pardee (#46) üzenetére


freeride69x
csendes tag

Igen az eredetinek.A tiéd 19.99USD+9.00USD postaköltségen fut az e-bayen.
Aki ilyet vesz az ért hozzá,ismeri a márkát,tudja az eredetiséget igazoló papírt is,ilyentől nem vál meg csakúgy az ember.
Pár ezer ft-ért többet nem fogsz kapni érte,nemhogy 17-30e ft-ot.
3500+postaköltség áron megveszem ha kirakod annyiért a Vaterán.

(#50) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Főként háztartási célra a dick márkájú kés, fenőacél se rossz márka.
pl: [link]
[link]

Ezen kívül ami még tudtommal, jó márka, mint penge acél gyártó a dixon.

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.