Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) gmatti válasza lsebestyen (#1731) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nekem ilyen van. Masszív egy cucc, öröm leszedni. Tapadása elég jó.
Egy év elteltével az oldalfalán, apró hajszálrepedések vannak.

(#1752) SOAD19 válasza venember83 (#1743) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi!

(#1753) Teasüti válasza sanzi89 (#1705) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is ezt hittem, aztán Lasali mutatta ezeket: ;)
[link]
[link]

(#1754) lsebestyen válasza gmatti (#1751) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hú köszi :) Remélem akkor nem lesz vele sok defektem, utálok a külsővel küzdeni :D

(#1755) lefkosia


lefkosia
őstag

Pedál vásárlása előtt állok. Jelenleg egy Spyral Branch (fehér) használok, de nem vagyok megelégedve... A kinézett 2 darab:
- Da Bomb Fire Bomb
- Wellgo B38

The Truth Is Out There

(#1756) Zebu válasza Gyufaaa (#1747) üzenetére


Zebu
addikt

Ők azok: [link]

lsebestyen: Nekem a Panaracer is egész gyorsan repedezett :( Bár mutassatok már képet repedezésről pls :) Melyik a gáz kategória és melyik az ok.... Igazából 11 BAR-nál 85kg körül szerintem mindegyik szétmegy pikk pakk az én esetemben... Vagy nem így van?

Testbike vélaményekben nagyon nem bízok amúgy. Akkor már inkább mbr, vagy roadbike nemzetközi oldalak...

[ Szerkesztve ]

(#1757) Toomy válasza lsebestyen (#1745) üzenetére


Toomy
senior tag

8-8,5 -öt szoktam belelökni, de szerintem a 9-et is elbírná.
Még annyi, hogy szintén a DECATHLON-ba vettem még a Balaton maraton előtt VITTORIA ZAFFIRO-t mert féltem, hogy esőben kell majd tekerni versenytempót. Előre fel is raktam biztos ami biztos alapon. Ennek 31xx darabja.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Zebu


Zebu
addikt

Küllőre csak kellene valami fényvisszaverőt tenni. A borostyánsárga kilőve, valami kis esztétikusabb dolgot szeretnék az országútira rádobni. Nektek van rajta? Milyet használtok?

Rendőrökkel nincs gond? :) Le kell csak szarni? :D

(#1759) Tomi_Sci válasza Zebu (#1758) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lidl-ben kapni 1500 Ft-ért 3M Scotchlite küllőre pattintható prizmát. Az egész kultúráltan néz ki.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1760) Zebu válasza Tomi_Sci (#1759) üzenetére


Zebu
addikt

Igen? Na megnézem holnap. hány db van egy csomagban? meg is nézem hogy néz ki...

És nem zörög nagyon, mekkora? nem találok normális képet róla...

[ Szerkesztve ]

(#1761) lsebestyen válasza Toomy (#1757) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát ha ennyien mondjátok ezt a zaffirot, lehet ezt kellett volna rendelnem, de mindegy, akkor majd ez lesz a következő, általában ezek mennyit bírnak, hány kilométert? Nekem tavalyi ez az outi, de ugye használtan vettem, már akkor sem volt túl jó állapotban...

(#1762) Zebu válasza Zebu (#1760) üzenetére


Zebu
addikt

Közben találtam. Fekete küllőről a festést nem szedi le?

[ Szerkesztve ]

(#1763) fi:zi'k válasza Zebu (#1760) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[link] :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1764) Jorus válasza Teasüti (#1753) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezek a teleszkópnak látszó tárgyak. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1765) Toomy válasza lsebestyen (#1761) üzenetére


Toomy
senior tag

Általában 5-6 ezret megyek el ezekkel a legolcsóbb gumikkal.
Tavaly akciósan vettem MICHELIN KRYLION CARBON-t darabja 6000Ft-ért. Azzal 9-10 ezret is legurítottam.
Nekem könnyebb a tesztelgetés mert 2 de max. 3 havonta gumi csere van. :)

(#1766) M_o_g_y_i válasza Zebu (#1762) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Egyébkén erről az MG-1-ről nem sok rosszat olvasni, nem tudom az SPD-s Nálatok miért halt be olyan hamar. :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1767) lsebestyen válasza Toomy (#1765) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ahha, mondjuk én nem megyek annyit mint te, bár eddig tanulni kellett, meg most is kéne :D Akkor nekem 1 évig simán jó lesz :K

(#1768) Toomy válasza lsebestyen (#1767) üzenetére


Toomy
senior tag

Jó lesz a CONTI! :K Lehet hogy én is rendelek belőle kipróbálni.

(#1769) Zebu válasza M_o_g_y_i (#1766) üzenetére


Zebu
addikt

Spd sl mindegyik gagyi volt a boltban. Még az újakkal is baj volt :(

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a taposók nem jók :)

(#1770) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Földrengés volt. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1771) Zebu válasza fi:zi'k (#1763) üzenetére


Zebu
addikt

Az első kerék állat :)

(#1772) M_o_g_y_i válasza Zebu (#1769) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha bírja a csapágy, akkor szuper lesz! :K
Most vajpuhán forog. :C

(#1770) fi:zi'k: hol-mikor? :Y

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1773) fi:zi'k válasza M_o_g_y_i (#1772) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[link]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1774) SOAD19 válasza fi:zi'k (#1770) üzenetére


SOAD19
addikt

Dehogy is, csak továbbra is dübörög kis országunk gazdasága. ;)

(#1775) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
A héten vásároltam egy bringát, vagyis két ugyanolyat. (Mali Cobra 19" váz, 26" kerék)
Kb. 12-13 éve bringáztam utoljára, úgyhogy nagy elhatározás kellett hozzá :B
Néhány km-es próbakört már mentünk feleségemmel 2 alkalommal, és úgy tűnik menni fog... :D
Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy tudnátok e egy jó útvonalat javasolni Budapesten, munkábajáráshoz?
A 8.ker Baross utca 100-ból a 11.ker Budafoki út 103-107-be. A legrövidebb út ez lenne:
>>klikk<<
Viszont bringás munkatársam azt mondja, hogy ne a Petőfi hídon menjek át, mert az bringával nagyon nehezen járható, inkább a Lágymányosit válasszam, mert ott van végig bringaút.
Kicsit el vagyok tévedve a kerékpáros szabályokkal kapcsolatban, ezért az lenne a kérésem, hogy tudnátok nekem rajzolni maps-on egy útvonalat a két cím között, ami lehetőleg nem sokkal hosszabb az általam nézettnél, és nem ütközik semmilyen szabályba. :B
Köszi :R

MOD.: Ezt rajzoltam be most, talán ez jó lehet, de jó lenne ha egy gyakorlott bringás ránézne, igyekeztem úgy megcsinálni, hogy ne menjek szembe az egyirányú utcákban: >>klikk<<

[ Szerkesztve ]

:-)

(#1776) Teasüti válasza Jorus (#1764) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt mondod ez szar?
Meg dobott még egy ilyet is a google.
Meg ez is?

...én elhiszem neked.

(#1777) jaris válasza marcusa (#1775) üzenetére


jaris
csendes tag

Szia, szerintem semmi gond petőfi híddal, bár ritkán járok rajta bicóval, egyszer próbáld ki. Ha a Lágymányosi-híd mellett döntenél, akkor is azt tanácsolnám h ha körúton mész boráros térig, és aztán a soroksári útun, úgy gyorsabb, mint kis utakon bolyongani, lesni az elsőbbségadásos táblákat stb..
egyébként, ha már átmentél a lágymányosin, és lekanyarodsz rakpart fele, szerintem menk át a híd alatt csepel fele, és elsőnél jobbra a dombóvári úton menj, aztán budafoki
ha nem lenne érthető itt van egy maps :D
[link]

(#1778) marcusa válasza jaris (#1777) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi a választ :R
Körút-tól picit félek, mert ott nincs kerékpárút, és annyira még nem vagyok biztos magamban, hogy egy ilyen nagy forgalmú úton menjek az autók között, járdán meg ha jól tudom nem lehet ott menni, vagy az nem szabálytalan? Köszi :)

:-)

(#1779) jaris válasza marcusa (#1778) üzenetére


jaris
csendes tag

járda tele van emberrel, nem lehet menni csak séta tempóban kb..
körúton és szeretek menni. dugóba kicsit nehezen férni el a kocsisor mellett mondjuk. én már láttam öregembert nagykörúton camping biciklivel és a vállán kb 6-7 méteres deszkákkal tekert :DDD az mondjuk csúcsforgalomba szerintem túl tett a bátor vállalkozáson, egy kézzel fogta a kormány keringett ide oda, de túlélte :DD

[ Szerkesztve ]

(#1780) Zebu válasza marcusa (#1778) üzenetére


Zebu
addikt

Járdán ne kerékpározz, mert nem szabályos és egyébként a gyalogosok sokszor veszélyesebbek, mint az autók. :)

Ha autók között mész, nagyon ne húzódj le az út szélére, mert vagy elsodornak, vagy nem vesznek észre. Arról nem is beszélve, hogy a szélek általában nagyon rossz állapotban vannak. Én mindig kicsit beljebb megyek a sávban. Max ha valaki nem mer elmenni mellettem, akkor lejjebb húzódok egy kissé. Az ut mindenkié :)

Nagyon figyelj a parkoló és jobbra kanyarodó autókra. Egy ajtónyitás, vagy egy gyors jobb kanyar előtted elég kellemetlen helyzeteket tud teremteni.

Tudom, hogy azt írtad nem akarsz autók között menni elsősorban. Azért szerintem biztos lesz olyan alkalom amikor fogsz. A fent leírtakat mindenképp tartsd szem előtt szvsz.

Jah és csak magabiztosan! Ne bizonytalankodj! :)

(#1781) Zebu válasza jaris (#1779) üzenetére


Zebu
addikt

Látom hasonlóan látjuk a gyalogos helyzetet! :)

Jah mindenkinek kellemetlen ha járdán teker az ember... Ennél csak az a szomorúbb ha közös használatú ut van. Kerékpárút és járda egyben. Akkor nehéz kikerülni...

[ Szerkesztve ]

(#1782) Zebu válasza Teasüti (#1753) üzenetére


Zebu
addikt

Nem bíznám rá az életem...

(#1783) marcusa válasza Zebu (#1780) üzenetére


marcusa
addikt

& jaris Köszi a válaszokat :R

Holnap 14-re megyek dolgozni, elindulok negyed 1 felé, hogy biztos ne legyen gond, így elsőre szerintem a mellékutcás verziót választom, legfeljebb majd tolom néhány helyen :) Ma eltekertünk a Mester utcába a kerékpárboltba venni még néhány kelléket, akkor nem volt gond.
22-kor végzek, akkor talán már nem lesz olyan nagy a forgalom, akkor kipróbálom a Petőfi hidat és a körutat. :)

:-)

(#1784) jaris válasza Zebu (#1781) üzenetére


jaris
csendes tag

én vidéki vagyok és kiskoromba rengeteget mentem járdán, kifejezetten élveztem kerülgetni a gyalogosokat :DD
aztán mióta van outim rájöttem hogy nincs jobb mint országúton forgalomban tekerni :))

(#1785) jaris válasza marcusa (#1783) üzenetére


jaris
csendes tag

hajrá, csak ne bámulj el a hidakon a panorámán :)) meg szerintem lesz egy kis árviz pánik holnap is : /

(#1786) Teasüti válasza Zebu (#1782) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És van amire igen? :U
Ez technikai sport. Semmire nem bízzuk rá az életünket, mert cserben hagy. :N

(#1787) lsebestyen válasza Teasüti (#1786) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csak az egyik kevésbé mint a másik :DDD Nem utolsó szempont...

(#1788) Zebu válasza Teasüti (#1786) üzenetére


Zebu
addikt

Végülis :)

(#1789) Teasüti válasza lsebestyen (#1787) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehet bennem van a hiba, de nekem így képről ez egy jó telónak tűnik.
Kikerestem az árát a Zoom DH650-nek és úgy 1000 dodóért vesztegetik.
Szted szétesne alattam egy 4,5 kg-os 1000 dolláros cucc?
Ugyan nem ismerem a gyártási technológiáját, meg a minőségellenőrzését és főleg nem a méretezési dokumentációját meg a terveket, de szakmailag igencsak meglepne ha nem indokolná semmi ezt a tömeget és ezt az árat.
Egy Fox Shox 1500 dodó körül már kapható és az 2,7 kg körül mozog.
Lehet a Zoom nem mozog közel sem úgy, mint a Fox, de erősen kétlem, hogy gyengébb lenne.
Tévednék?

4,5 kg és 2,7 kg között vajon mennyi biztonsági tartalék lehet? Még ha feltételezzük, hogy erősebb anyagokból is van a Fox.

[ Szerkesztve ]

(#1790) attiati


attiati
veterán

jól gondolom, hogy ezen a nyergen már nem, vagy csak nagyon minimálisan lehet úgy állítani, hogy hátrébb legyen a nyereg?

(#1791) Zebu válasza attiati (#1790) üzenetére


Zebu
addikt

Igen jól gondolod.

Teasüti: Én a minőség ellenőrzéstől aggódnék. Bár lehet csak "sznob" vagyok és inkább a nevesebb gyártók termékéből választanék ahol már van legalább 20 év gyártási tapasztalat, tudás és szervíz + alkatrész háttér ha szükséges.

Amúgy Kínában keményen hamisítják a bringa alkatrészeket. Replika mezen kívül mást nem rendelnék onnan az biztos. Pedig láttam olcsó karbon hajtókart, kormányt, sőt még vázat is :)

[ Szerkesztve ]

(#1792) Kakumix válasza marcusa (#1775) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én is elkerülném a kis utcákat és még a Körutat is, mert azon az autós sávok keskenyek, az autók is éppen csak elférnek, nem kell oda még egy kerékpáros is (aki átlagban nem lassabb az autónál a Körúton, de gyengébb dinamikája miatt annak tűnik és ezért előzésre készteti az autósokat, ami hely hiányában necces helyzetekhez vezethet). A Körúton a járda is tele van, nem úgy mint a Nagykörúton, ezért én az alább útvonalat javaslom:
Menj ki az Üllőire a Szigonyon keresztül (csak a Tömő utca jobbkezes és már a macskakövet is felszedték és leaszfaltozták), az Üllőin nagy a forgalom, de szélesek a sávok, amiből egyébként is három van, ezért sosem éreztem azt hogy necces lenne bármi is vagy feltartanék valakit. A Nagyvárad tér után a Vágóhíd utcától már fel lehet menni a járdára is, ha úgy gondolod, hogy még biztonságosabb, mert ember itt nem jár (leszámítva egy-egy focimeccs előtti és utáni pár órát - bár mintha a stadiont bontanák, lehet hogy ott a járda ettől használhatatlan lett), de utána a Hungáriára kifordulva még mindig széles és néptelen járda vezet Rákóczi híd felé, féltájtól már felfestett gyalog- és kerékpárúton haladhatsz. A pesti hídfő alatt a Soroksári úton az átkelés kicsit macerás (nem az, mint a térképen, de nem tudtam rávenni, hogy a valódi útvonalat mutassa), de azért követhető a kerékpárút egészen a Budafoki út sarkáig, ahol az tovább megy a Szerémi útra, de te lefordulsz róla balra és célba is értél.
Visszafelé ugyanez, de a Vágóhíd utcánál a zebrán átmész az Üllői út menetirány szerinti jobb oldalára és a Korányi Frigyes utcára jobbra fordulva, majd onnan az Illés utcára balra fordulva (a balra kanyarodás kicsit félelmetes lehet, ha nem szoktál az úton menni, de körülnézés után karral jelezve a szándékod, majd balra behúzódva nem okozhat gondot, ráadásul a csúcsidőt leszámítva nem nagy a forgalom és az autók legalább fele szintén balra kanyarodik), ezt követően két jobbkezes utca van, ezekre figyelni kell és már meg is érkeztél a Kálvária térre, ahol még vár rád egy telezöldes (telezöldes = teljes lámpa zöld, nincs benne nyíl, ilyennél figyelni kell, mert szemből is jöhetnek, itt pl. egyenesen az Illésre, balra nagy ívben a Barossra és jobbra kis ívben a Barossra a Körút felé kanyarodhatnak) balra kanyarodás a Baross utcára a bal oldali egyenes és balra kanyarodó sávból majd hazaérkezés. Térkép (kék oda-vissza, piros a hazafelé eltérő útszakasz)

ui.: ha nyáron nincs kedved melózni, nem gond. Az út ugyanez, de nem fordulsz balra a Budafoki útra, hanem mész tovább a kerékpárúton és további 40-45km-t megtéve már a Velencei tónál is vagy ;]

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#1793) Kakumix válasza Kakumix (#1792) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kiegészítés a Velencei tóra, tavaly nekem bejött, látnivaló nem sok, de nem is tűnt veszélyesnek. Hét közben jártam erre, hétvégén lehet más a helyzet, ha az M7-es autópályáról erre terelik a forgalmat vagy csak szimplán nagyobb a forgalom rajta.

Legyen szép napod!

(#1794) Kakumix


Kakumix
senior tag

Jut eszembe, ha már bírod az emelkedőt és kevésbé félsz az autóktól a Soroksárin átkelést el lehet kerülni azzal, hogy a Hungária mellett elhagyod a kerékpárútat és az úttesten egyenesen felhajtasz a hídra. Úgy emlékszem van a felhajtó vége felé lehetőség visszamenni a járdára/kerékpárútra. Ezzel elkerülhetsz 2-3 lámpát és egy (szerintem) veszélyes kanyart a kerékpárúton (a híd alól mikor kikanyarodik a keskeny kerékpárút, a szembejövők takarásból gyakran a te oldaladra "átsodródva" jelennek meg).

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#1795) xylevi válasza Kakumix (#1793) üzenetére


xylevi
tag

itt vegig van kerekparut?

(#1796) fi:zi'k válasza Zebu (#1791) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nagyon sok karbonváz Kínában készül tömeggyártáson, aztán ki-ki szája íze szerint címkézi tovább.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1797) Zebu válasza fi:zi'k (#1796) üzenetére


Zebu
addikt

Persze! A hangsúly a kontrollon van. Milyen a minőségellenőrzés.

Lehet kb ugyanott készül minden, de nem mindegy a selejt arány és hogy azok utána hova kerülnek.

(#1798) Kakumix válasza xylevi (#1795) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nincs (általában csak lakott területen), ezért is írtam, hogy nem tudom milyen a hétvégi csúcsforgalomban, de hét közben nem volt nagy forgalom és az autósok is korrektek voltak. A hétvégi sietségben, összezárva a családdal szerintem rossz irányba változhat. Nem volt teherautó- és kamionkaraván, se száguldozó motorosfalka, stb.
Ja, és hét közben is sok bringás volt, ha eltévednél (tízből nyolc biztosan a Velencei tóra megy, egy a Balatonra, de a Velencei tóig ő is ezen megy) vagy segítségre van szükség nem mindegy és edzi az autósokat is az állandó bringás jelenlét.

marcusa: nincs az annyira messze, én tavaly 120+ kilósan is le tudtam tekerni pár hét után, napi 2x5km-es "edzéssel/rákészüléssel", a Nagy Nyári Kánikula 2. hetében 3x fokban (igen, hülye voltam) :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#1799) marcusa válasza Kakumix (#1793) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi neked is a választ, az még messze van, hogy a Velencei tóig el tudjak tekerni, egyenlőre a mai 5-6km-es munkába utat éljem túl. :B

:-)

(#1800) venember83 válasza fi:zi'k (#1796) üzenetére


venember83
nagyúr

Plusz nem mindegy, hogy valami katalógusváz vagy adott geometria szerint készül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.