Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) dqdb válasza vicces (#1596) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamint egy okosan kialakított szenzorral egyszerre lehet mérni a pedálfordulatszámot és a kerékfordulatszámot, nem kell két külön érzékelő, csak egy-egy mágnes a küllőre és a hajtókarra.

Én próbáltam síkon, aszfalton a cad zónát az ideálisnak mondottban tartani, nem sikerült. Azóta pulzust figyelve tekerek, ez bejött.

rétisün: ez így van, én is hiába kezdtem kisebb lánckereket használni elől, hátha rá tudom magam szoktatni a pörgetősebb bringázásra
Nekem sikerült, egy városban végigtekert tél kellett hozzá, amikor tudatosan végig középtányéron tekertem. Nem volt egyszerű, hetekig matatott az ujjam a váltón, mert a nyomatékból tekerést és a nagytányért preferáltam. Hegymenetben következő nyáron már éreztem a pozitív hatását.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1602) Teasüti válasza Cathfaern (#1599) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én elég jól érzem a leadott nyomatékot az izmaimban és könnyen tudom határolni azt, valamint megtalálom azt az áttételt, ami közel ugyanakkora sebességben tart kisebb erőkifejtés mellett.
De a gyakorlat mégis azt mutatja, hogy jobban leizzadok és nyugtalanabb lesz a légzésem, ha magasabb fordulaton közlekedek. És kevésbé izzadok meg a mindennapokban, ha alacsonyabb fordulaton megyek.

Jéh tényleg, a gravitáció még eszembe se jutott. :C

(#1603) rétisün
Spd szenzor, speed szenzor, sebesség mérő.
Nem cad. szenzorról beszéltem. :N
Amúgy sztem simán felcserélhetők, csak más funkciók alatt jeleníti meg az óra. :))
...így lehet 3-400-as pedálfordulatot generálni. ;]

Jah igen, nekem külön szenzor jár a hajtókarhoz, ez nem Shimano Flightdeck. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1603) rétisün válasza Teasüti (#1598) üzenetére


rétisün
veterán

az első keréken hogy mérsz pedálfordulatot? :F

a pedálfordulat-mérő ugyanolyan elven működik, mint a km-óra (kivéve a fentebb említett fligh-deck, az kiszámolja a pedálfordulatot, nem méri) van egy szenzos a láncvillán, egy mágnes a pedálon.

mod: valóban, egy szenzorral is lehet pedálfordulatot és sebességet is mérni, de ez se könnyű az elsőkeréken.

(#1601) dqdb: " egy városban végigtekert tél kellett hozzá"

na ez nekem most van (mert nyárról nem igazán beszélhetünk) és a 42-es első lánckerék pont jó ilyenhez :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1604) fi:zi'k válasza venember83 (#1600) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az ismeretségi körömben több VDO is van/volt és nem igazán hallottam rájuk panaszt. :U Lehet csak nem mondták?

(#1601) dqdb
Nekem egy (hazai viszonylatban) profi maratonista/xc-s mondta anno, hogy meg kell tanulni "lassan", pörgetősen menni, ami sokkal nehezebb mint ahogy hangzik. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1605) Solad válasza zoli03 (#1597) üzenetére


Solad
őstag

Saját, illetve ismerős élsportolók tapasztalatai alapján, akik közül mindenki arra jutott, hogy sokkal megbízhatóbbak, kevésbé kényesek, és ami a legfontosabb: pontosak! Polartól nem láttam mégy nyugalomban mutatott 260-as frekit, az általad említett 10K-s Aldis minőségtől már igen.

Nem véletlen, hogy a sportcélra is alkalmas pulzusmérők közül a Polar az egyetlen,amit TB-re is el lehet számolna orvosi indokoltság esetén (lehet már más is bekerült ebbe a körbe, amikor én vettem akkor biztos hogy így volt)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1606) Teasüti válasza Solad (#1605) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Polar Wearlink+ BT?
Nem drágább számottevően a "10k-s Aldis" minőségtől és csak egy telefon kell hozzá.
Várjunk csak, ez most már 20k-ba fáj? :((( Hogy veregessem bele ebbe a válságba már...
Legutóbbi tudomásom szerint még 14k körül volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#1607) fi:zi'k válasza Solad (#1605) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

10E-ért az Aldiban (vagy bármelyik hasonló helyen)? :U
Inkább 3-6E lesz az.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1608) Solad válasza Teasüti (#1606) üzenetére


Solad
őstag

Ezt a kombót még nem próbáltam, nincs is BT a telefonomon :DDD. Kérdés hogy milyen célszoftver-ellátottság van telóra.

#1607: ez most részletkérdés, nem vagyok tisztában az árakkal :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1609) Packersbay


Packersbay
tag

Ma du. 6-tól közúti forgalom elől lezárják a Margitszigetet,ettől még bringával szerintetek még végig lehet menni rajta??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1610) zoli03 válasza Solad (#1605) üzenetére


zoli03
őstag

Persze, hogy egy élsportoló megveszi, neki szüksége is lehet a funkcióira és van rá pénze. De Cathfaern leírta, hogy egy másik, nem márkás óra sem fog mást mérni. Én nem említettem sehol Aldis órát, azok közül tudtommal egyik se kódolt. Én azt írtam, hogy lehet kapni kódoltat 10e körül (én még Kalenji CW 300-at vettem), és az teljesen ugyanazt fogja mérni, mint a Polar, nem lesz félremérés. Ahogy olvastam, a Polarok is elromlanak, az elemcsere meg szerintem külön vicc.

(#1611) Teasüti válasza Solad (#1608) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Okostelefonokra szinte kivétel nélkül van többféle alkalmazás is, ami támogatja a Polar BT-s övét.
És ha már telefon, akkor gps is. :K

(#1609) Packersbay
Tegnap mintha teljes lezárásról olvastam volna.
Csak ha nem félsz, h elsodor a Duna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1612) vicces válasza dqdb (#1601) üzenetére


vicces
addikt

őőő erre az 1 szenzor 2 mágnes sémára van is működő példa?? honnan tudja a szenzor, hogy épp melyik mágnes szaggatja meg?? szerintem ez igy nem működik.

:)

(#1613) Teasüti válasza vicces (#1612) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Valószínűleg nem egy szenzor lesz az, csak egy egységet alkot a kettő érzékelő, vagyis egy készülékházban van.
Én mondjuk két oldalon külön reed kapcsolókat tudnék elképzelni. Egy a kerék felől, egy meg a hajtókar felől.
A reed kapcsoló néhány mm távolságig üzemel, így nem zavar be egymásnak a két oldal.

[ Szerkesztve ]

(#1614) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Van vkinek fogalma arról, hogy a féktárcsák hozzávetőlegesen mekkora hőmérsékleten kezdenek el tönkremenni?

(#1615) dqdb válasza vicces (#1612) üzenetére


dqdb
nagyúr

Öööö, ahogyan Teasüti is írta, én szenzor alatt nem a konkrét érzékelőt, hanem a komplett bringára szerelhető dobozt értettem :D Szóval egy doboz, két érzékelővel a két végén, például a Garmin GSC-10 ilyen.

Teasüti: másik megoldás a mérésre, ha olyan telefont veszel, amelyben van ANT+ jeladó (Sony/Sony Ericsson telefonok jelentős része ilyen), és ANT+ övet veszel (a Garmin pulzusmérője ilyen, és a hivatkozott GSC-10 is). Ekkor később a telefont egy ANT+-os órára cserélve nem kell új szenzorokat venned. Azt nem mondom, hogy olcsóbb, de modulárisabb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1616) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1614) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

attol fugg milyen anyagbol van, de sacc 250-300 °C minimum kell. kerdes persze hogy milyen fekpofak vannak rajta, de valszeg elobb megadjak magukat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1618) Mr.Csizmás válasza brownus (#1617) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor itt a faluban tiszta monaco van, az osszes paraszt bicajjal jar kocsmaba :DDD

inkabb off

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1619) Solad válasza Mr.Csizmás (#1618) üzenetére


Solad
őstag

De hazafelé teleportálnak, szóval csak félmunkát végeznek :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1620) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1616) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is lágyítási hőmérsékletekre tippelnék, csak nincs fogalmam arról, hogy milyen ötvözet és milyen szövetszerkezet a jellemző egy féktárcsánál. :F Mert így az a 250-300 könnyen lehet akár 5-600 is, vagy akár A3-A1 görbék felett is (912-723°C).
Azt szeretném tudni, hogy mi az a kritikus üzemi hőmérséklet, ami felett már károsodik a tárcsa.
Erre szeretnék tervezni egy eszközt, ami hangjelzéssel figyelmeztet, hogy eddig és ne tovább.

(#1621) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#1620) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nos, -attól tartok- erre a kérdésedre csak úgy kapsz kimerítő választ, ha leteszteled...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1622) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1620) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem egy fekpofaba epitett hodioda lenne a jo megoldas. erdeklodo kerdesem lenne, hogy sikerult mar igy tulterhelni fektarcsat? mennyi kellett hozza?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1623) brownus válasza Mr.Csizmás (#1618) üzenetére


brownus
veterán

:DDD lol

(#1624) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1622) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyelőre én is csak érdeklődöm a dolog iránt. Puhatolózom, hogy egyáltalán vannak-e hozzá olcsó elektronikai eszközök, amiből meg lehet építeni (úgy tűnik akad), stb.
Én Infra hőmérő szenzorban gondolkodok közvetlen a tárcsát mérve.

Szóval kérdésedre válaszolva, nem, nem próbálkoztam még vele.
Egyelőre bármiféle támogatás nélkül csak papíron gondolkodom rajta és lehet nem a saját gépemet fogom beáldozni rajta az XT tárcsával. :DDD

(#1621) Doki-HUN1978
Ezzel az a baj, hogy nincs egzakt válasz arra, mikor megy tönkre a tárcsa. Ehhez, hogy hiteles legyen, el kéne égetni egy rakás tárcsát különböző hőmérsékleteken és teljes színképelemzésnek alávetni őket, amihez mérőlabor és felszerelés kell (suliban adott) és pár maréknyi féktárcsa (ami nem adott). :DDD
Meg gondolom tárcsa ás tárcsa között is szignifikáns különbségek vannak.

Hmm vajon a gyártók szóba állnának velem ez ügyben? Talán megérhet néhány emailt.

[ Szerkesztve ]

(#1625) Doki-HUN1978 válasza Mr.Csizmás (#1622) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ugyan autós, de elég érdekes videó a témával kapcsolatban.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1626) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1624) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg a tarcsa feluletere hiteles szalat valahogy applikalni, es ellenallasalapon merni a homersekletet.

Doki-HUN1978 vasuti tarcsafekek temajaban tudok hozni anyagot, ha leosztjuk a sebesseg/tomeg/anyagvastagsag/fekezo felulet tenyezoket, talan kozelito erteket kaphatunk a kerdesre :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1627) Packersbay válasza Teasüti (#1611) üzenetére


Packersbay
tag

Attól nem,max vízibiciklizek :DDD azért kérdezem mert munkába menet azon keresztül megyek ,és nem szeretnek nagyobbat kerülni.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1628) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1626) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A közelítő érték nekem már megfelelne, elvégre biztos nem kalibrálnám be az eszközt minden egyes tárcsára külön-külön, hanem venném a leggyengébb eredményt egy népszerű tárcsáról és azt használnám egy kis biztonsági tényezővel.
Vagyis egy konkrét hőmérsékletet, aminél jelezne a kütyü. Aztán ha a szuper vas még bírna további 100 fokot is, az sem zavarna, csak jó lenne tudni menet közben, hogy mondjuk most épp elértem az 500 °C-ot, vagy ilyesmi. :)

Amúgy nem hiszem, h ez kivitelezhető lenne a jelenlegi fizikai ismereteim alapján. :B
Nekem már múltkor abba is beletört a bicskám a fékes témánál, hogy egyáltalán képletet felállítani a hőmérsékletre a sebesség (visszahűlés) szerint.

(#1629) Mr.Csizmás
Úgy olvastam a fémes betétek az egész jól viselik a magas hőmérsékleteket.
Autónál is láttam már nem egy videót, ahol konkrétan felrobbantják a tárcsát és ott úgy tűnt, hogy a betét és maga a féknyereg még bírta a terhelést. Könnyen lehet, hogy utána azok is kukázhatók voltak, de akkor is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1629) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1628) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

metallurgiabol az ilyen vizsgafeladat szokott lenni, nem?

btw. van egy homerseklet, amikor mar elveszti a jellemzo fizikai tulajdonsagait, es joval e folott van a vorosizzas.

de tartom, hogy a fekpofa elobb menne tonkre joval, minthogy kihevuljon a tarcsa.

a visszahules az gyors, mert a tomegehez kepest nagy a felulete a tarcsanak (bevagasok, lyukak, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1630) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1629) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Metallográfia. :)
Inkább mondanám diploma munkának. :B
Vizsga feladat színvonala az "csak" a laborvizsgálat lenne.
Lábjegyzetben hozzáfűzném én a diplomától még azért messze vagyok, ez csak olyan hobbi dolog.
Lehet pár hét múlva megunom és hagyom az egészet a picsbe, de amíg érdekel, addig is tanulhatok vmit. :)
Viszont ha sikerül, akkor meg alkottam vmi eredetit. (Ami kétséges, mert autóversenyzésben nem újdonság a fékek hőmérsékletének mérése, de semmi infóm nincs erről.)

[ Szerkesztve ]

(#1631) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1630) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

enis csak erdeklodes+hobbi szinten foglalkozok ilyen technikai dolgokkal, mert erdekel.

vasuti fektarcsakrol annyit, hogy telen hidegebb idoben/hoban eloiras az, hogy kb. kozep allasban fekezve kell vontatni (nem allandoan persze, csak megiteles szerint), hogy ne rakodjon fel jeg. na kepzelheted, hogy 1-2000+ kW mozdonynal mit kaphatnak a vagonok fektarcsai, hogy tartjak az utazosebesseget.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1632) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1631) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Írtam a Shimano Road FB oldalának, hátha. :)
Meglep, hogy nem találtam kontakt email címet. :F

(#1633) fpeter07 válasza deicide (#1586) üzenetére


fpeter07
veterán

"minden bringásnak megvan a saját stílusa, amitől csak ritkán tér el 1-2 fokozatot."-
No igen, ez nekem akkor kellemetlen, amikor nagytányérra kell(ene) váltani. Valahogy a dinamikusabb tekerést jobban szeretem, így inkább a középtányért koptatom többnyire.

(#1634) Bici


Bici
félisten

Heló!

Ti hol szoktatok elemlámpa rögzítőt venni? Kormányra akarok tenni egy ultrafire lámpát, de az ebay-en elég gyanús darabok vannak (pl. ez: [link]), máshol meg eddig még nem találtam olyat, ami elforgatható lenne.

Merre keressek?
kösz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1635) fi:zi'k válasza Bici (#1634) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én ilyesmit használok, nekem bevált.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1636) Bici válasza fi:zi'k (#1635) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de ezzel az a baj, hogy nem lehet egyenesre állítani.
A kormányom formája kissé hátrafelé ível, és így vagy az árkot, vagy a szembejövő sávot világítanám.
Ezért szeretnék forgathatót.
Amit linkeltem, pont jó lenne, de hátha van megbízhatóbb forrásból is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1637) Ndruu válasza Bici (#1636) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez hasonlóahhoz, amit fi:zi'k mutatott, de forgatható.
Ez meg egy tartósabb, alumínium darab.

Harrrr!!!!

(#1638) Bici válasza Ndruu (#1637) üzenetére


Bici
félisten

Amanóba, hogy a dx-et mindig kifelejtem a keresésből. :B
Vannak itt még fincsibbek is, ahogy nézem. :K
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1639) sanzi89 válasza Bici (#1638) üzenetére


sanzi89
addikt

Majd ha találsz valamit, ami bevált megoszthatnád. ;)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1640) Bici válasza sanzi89 (#1639) üzenetére


Bici
félisten

Meg fogom osztani, de egyelőre a rendelésnél tartok.
Amin megjön (gondolom 3-5 hét), és kipróbálom, egyből leírom a tapasztalatokat. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1641) Zebu


Zebu
addikt

Na ma próbáltam néhány országúti gépet. Igaz csak rájuk ültem, hogy a felsőcső hosszt próbálgassam.

Cube Peloton 56-os: Akkora mint, egy gyerek bringa nekem. Baromi kicsi. A kormány az első kerékagyat nem hogy nem takarta, a közelébe sem volt... kb még egy 8-10-es strucnit elbírt volna. sajna 58-as Cube sehol sem volt...

Scott Speedster S30 56-os. Teljesen jó volt a méret. A kormány tökéletesen kitakarta az első kerékagyat.

Mindkettőn görgőztem is ipphogy, felültem rájuk. Az 56-os Cube tényleg mini volt.

Bianchi Nirone 57-es. Hibátlannak éreztem szintén. Kormány és első karékagy távolság stimmelt.

Ezután bodyscanning. Ott csak Gianttal foglalkoznak. Kiderült, hogy rövid a lábam és nagy a testem és hosszú a karom. Illetve a kar hosszal nincs baj. Plusz a vállam is lehetne szélesebb. Sebaj ez van :) Sajnos a mérési eredményeket nem adták oda. Viszont Defyből M, vagy M/L kellene. Tehát az L-es Rapidom teljes mellényúlás volt... Javasolták, hogy menjek el hozzájuk próbakörre. Egy bringapróba 5000 HUF. Sajnos a mért eredményeket nem adták oda :(

Ezután megnéztem egy Cube Agree 56-os gépet is környéken. Hát az is mini volt.

Ezek alapján az a konklúzióm, hogy felsőcsőből nekem az 560mm az ideális. Az a 2 bringa amire felültem, ott mindegyiken ekkora volt és kényelmesnek éreztem.

Ez alapján, ha a Rapid R1-et választom, akkor biztos az 58-cast rendelem meg, mert kb ugyanaz a geometriája, mint a Cube-nak.

(#1642) Zebu válasza Zebu (#1641) üzenetére


Zebu
addikt

Na nem szaroztam. Megrendeltem az R1-et

(#1643) M_o_g_y_i válasza Bici (#1638) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem veszítesz vele sokat, ha kihagyod őket a keresésből. :N
Ha szerencséd van, még a nyáron ideér a rendelt cuccod DX-ről... :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1644) Bici válasza M_o_g_y_i (#1643) üzenetére


Bici
félisten

:D nekem már jött meg 5-6 hét alatt dx-ről pár dolog. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1645) Tomi_Sci válasza rétisün (#1557) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi :R Meglett, csak kicsit kellett lebontani a bandázst.
ST-5500 , amit csak azért írok le, hogy később is megtaláljam itt :))

Ebikeon természetesen nincs :O

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1646) Zebu válasza Zebu (#1641) üzenetére


Zebu
addikt

Km órát is rendeltem. Sigma 16.12 STS CAD lett. Remélem beválik :) Erről nem olvastam még rosszat sehol.

Remélem nem zavarja majd a ALDI HRM holmimat :) Crane márkenevű :)

[ Szerkesztve ]

(#1647) Packersbay


Packersbay
tag

Mielőtt fölraknám az új pedálokat érdemes e előtte a menetet bezsírozni??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1648) zoo8800 válasza Teasüti (#1614) üzenetére


zoo8800
veterán

Erre kiváncsi lennék én is. Az egyik tárcsámat (amikor még kistárcsát használtam elöl) jópárszor megsütöttem, de semmi baja. Azóta is teljesít, csak a hátsó keréken :))
Normál fékbetéttel fékezve egyébként előbb lesz 0 a fékhatás, minthogy baja legyen a tárcsának.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1649) Jorus válasza Packersbay (#1647) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem érdemes, hanem kötelező. Feltéve, ha még valamikor le akarod szedni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1650) Packersbay válasza Jorus (#1649) üzenetére


Packersbay
tag

Hát nem most,de majd le akarom majd szedni :) és milyen típusú kell hozzá? vagy jó a sima gépzsír is??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.