Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) cekkk válasza eengir (#1345) üzenetére


cekkk
veterán

Én is olvastam azon az oldalon, hogy meg vannak elégedve vele, meg az eggyik forgalmazót kérdeztem Debrecenben azt mondja egész jó darabok, de, hogy ez mennyire volt őszinte azt nem tudom :DDD

(#1352) eengir válasza cekkk (#1351) üzenetére


eengir
tag

Ja én is fenntartásokkol kezelem ezektet. Még nem elismert márka, de hogy azért nem, mert nem ismerik, vagy mert tényleg nem jo, az még nem derült ki. Ár/érték arányban jonak tünik. Talán ennyiért (100-120 ezer) már nagyon nem lehet mellélöni. (gondolom) :)

(#1353) GeneraL_XTX válasza Cathfaern (#1348) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Persze,a feladatát ellátja mindegyik.

De szerintem ez a bicó ennyiért igen gagyi alkatrészekkel van szerelve, tavaly a magellánomat olcsóbban vettem full sram x5 szettel, dart villával, meg olajos tárcsával és abban egy darab noname alkatrész se volt. 115k volt újonnan....

(#1354) cekkk válasza eengir (#1352) üzenetére


cekkk
veterán

Na majd ha véletlen megveszed akkor számolj be róla !

(#1353) GeneraL_XTX
Tavaly ezek a Kross biciklis is jóval olcsóbbak voltak, szóval szerintem tök felesleges a tavalyi és az idei árakat össze hasonlítani.

(#1355) eengir válasza GeneraL_XTX (#1353) üzenetére


eengir
tag

Melyik tipus? Tudnal linkelni?

(#1356) beci válasza eengir (#1352) üzenetére


beci
őstag

Szerintem ár-érték arányban jó gép.
Az,hogy mire fogod használni,az más kérdés.
Versenyre nem menj vele,de 7végi kirándulásokhoz bőven megfelel.
Amúgy én ezt vettem [link] pár hete, 131ért.
Érdeklődés szinten megkérdeztem tudnának-e belőle engedni,kapásból 10%-ot engedtek.
A tied ugyanitt 117ezer,tehát esélyes,hogy megkaphatod 106-ért.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1357) eengir válasza beci (#1356) üzenetére


eengir
tag

Kösz a tippet! Amugy igen, hétvégi kirándulásokhoz kell csak.

Egy 21"-est javasolt egy mérettáblázat a magasságomhoz. Érdemes gondolkodni egy 19"-esben is, vagy az már kicsi? Mik a hátrányai egy rosszul megválaszott vázméretnek?

(#1358) eengir válasza beci (#1356) üzenetére


eengir
tag

Meg amugy megprobalok keresni egy 2012-es modellt. Nem sok különbség van, de olcsobb,

(#1359) beci válasza eengir (#1358) üzenetére


beci
őstag

Nehezen fogsz találni,legalábbis nekem nem sikerült a kiszemeltek közt.
Az egy dolog,hogy a honlapokon kint van,de telefonos érdeklődés után kiderült,hogy már nincs.:(

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1360) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Na csak hogy érthető legyen mit akartam mondani:
régi ócska acera
mostani acera

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1361) csabi94 válasza Tomi_Sci (#1360) üzenetére


csabi94
őstag

Így van, én is pont ezt akartam írni. Megfelelő karbantartással ez egy jó kis váltó (a 2012-es széria). Az előtte levő is teszi a dolgát, anyum bringáján olyan van, az az előttiek biztos nem lehetnek túl jók, ránézésre gagyik. Én Alivioval versenyeztem másfél évig, és most is csak azért cseréltem le Xt-re, mert 2x felgyűrte az ág, és olyan szinten össze lett hajtogatva, hogy már nem lehetett rendesen megcsinálni. :D

(#1362) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Ki szeretném szedni a nyolcast az első kerékből. Ti milyen küllőkulcsot használtok ilyesmihez?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1363) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Siettem haza ,hogy megnézzem milyen cuccokat hozott a postát de felemás érzelmekkel hagytam abba a bicikli szerelést.

a nyereg tökéletes ,mindenkinek csak ajánlani tudom :K

a kormány a maga 420mm szélességével nekem szélesnek tűnik... vagy egyszerűen hozzászoktam a hagyományos országúti kormányhoz ami kb 370mm...

CycloCross fékkarok nagyon jók viszont hülye voltam mert nem néztem a bilincsméretet így nem tudom feltenni a kormányra... :DDD :W

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1364) rétisün válasza Daniel Alves (#1363) üzenetére


rétisün
veterán

"vagy egyszerűen hozzászoktam a hagyományos országúti kormányhoz ami kb 370mm..."

rosszul tudod (vagy én?) de a hagyományos országúti kormány 400-420-440 mm széles.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1365) Bagira01


Bagira01
veterán

Erről a trekking kerékpárról mi a vélemény? Használható konstrukció vagy egy petákot sem ér?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1366) eengir válasza eengir (#1357) üzenetére


eengir
tag

Méretröl vélemény?

(#1367) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Van egy 2-3 éves rock shox dart three villám, milyen gyakran kell ezekben olajat cserélni? Pár ezer km lehet benne, de nem terepen főleg. És milyen fajta kell bele? Milyen jófajta fékpofát ajánlotok egy deore xt-s sima nem tárcsás fékhez? Esetleg jó a gyári pontos típusa is.

Köszi! :R

(#1368) beci válasza eengir (#1366) üzenetére


beci
őstag

Milyen magas vagy?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1369) eengir válasza beci (#1368) üzenetére


eengir
tag

Kb 197cm (92 cm átlépési magasságot mértem). Ez alapjan mondott 21"-ost a kalkulátor.

(#1370) lsebestyen válasza eengir (#1369) üzenetére


lsebestyen
addikt

A 19" az már nagyon kicsi lesz, nekem is 21" van 190cm vagyok, de ez is kicsit pici.

MÁS: most voltam bringázni, lementem volna Esztergomba ha már a Velence 10x-re nem sikerült kijutnom, de estem egy hatalmasat :O

kicsit áramvonalasabb lett a bringa eleje :DDD Najó annyira nem vicces igazából. Szerintetek ezt elég visszahajlítani, vagy cserélhetem ki az egészet? Váltani pöccre vált így is, a fékkar is jó.

[ Szerkesztve ]

(#1371) beci válasza eengir (#1369) üzenetére


beci
őstag

Hát nekem a 181cm-emhez a 19-es az ideális.
De neked még a 21-es is necces szerintem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1372) SOAD19 válasza cekkk (#1342) üzenetére


SOAD19
addikt

Egy Caprine esetleg? Igaz speciel nekem kinézetre, nem túlságosan bejövős. :B

(#1373) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Halihó mindenkinek!
Gondoltam egy nagyot és csatlakoztam a Kecajosokhoz :D
A bicó még nem érkezett meg, de úton van, viszont lenne egy kis gondom..

Vettem én egy ilyet -> Bicycle Computer sd-548b.

Mivel mint említettem jelenleg nincs mivel gyakorolni, így nem nagyon tudnak még nekifeküdni, viszont amint ideér a cuccos ezzel már nem szeretnék sokat bíbelődni, így még most előre feltenném a kérdést.
Hogyan is kell ezt majd nekem működésre bírnom?

Youtube-n találtam néhány videót pont erről a kütyüről de olyat sajna nem ahol azt mutatják meg hogy hogyan is kell belőni.

Kb ezer éve használtam már ilyet (nem pont ezt a típust) de az emlékeim már megfakultak, szóval ha valaki szájbarágósan letudná nekem írni hogy majd mi a teendőm akkor nagyon hálás lennék! :R

Rémlik valami ugyan hogy majd a kerék átmérőjét(?) vagy valamijét meg kell adnom, de már nem tudom pontosan. Szóval ha esetleg valaki érez magában egy kis jó szándékot és ismeri esetleg ezt a kütyüt vagy csak szimplán tudja hogyan is működik akkor az ne fogja vissza magát!

Kis segítségként ITT a manuálja!

Köszönöm előre is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1374) fpeter07


fpeter07
veterán

Na Crossoltam egy emberesebb távot már. (50 km) Monti után nagyon chopper érzésem volt, de 5 baron jól lehet vele gurulni.

(#1375) fpeter07 válasza Cathfaern (#1348) üzenetére


fpeter07
veterán

Na nekem most van egy Tourney, illetve egy XT váltóm. Kíváncsi vagyok mekkora különbség lesz köztük. Terhelés alatt egyik váltóval sem érdemes váltani, tehát az kimarad a tesztből.

(#1376) D.Orion válasza Packersbay (#1350) üzenetére


D.Orion
veterán

Volt egy kisebb szitálás, de az fél kör alatt leszáradt. Jó páran a topikból még tekernek és meg feladtam. :B :U Sikerült egy olyan társaságot összeszedni erre a Velence 10x-re, hogy az első 100km-en 50percet javítottam az eddigi legjobb időmön! :U Bele is pusztultam. Ha már a második körben hagyom ezt a tempót, akkor talán meg lett volna a 6 kör, így csak 4 meg egy kicsi. +2x20km versenyre menetel és hazajövetel.
Puhány vagyok, ennyi.

(#1377) Daniel Alves válasza rétisün (#1364) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Teljesen jól mondod! :) 420mm

Közben darabokban a bicikli, a héten pár alkatrész majd egy kis polírozást fog kapni. :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1378) Packersbay válasza Cathfaern (#1348) üzenetére


Packersbay
tag

Én 8000 körül tekertem vele,igaz utána el kellett földelni :DDD szegény váltót. Használtam naponta esőben,fagyban,hóban azt kell mondanom,hogy amennyiért lehet kapni annyiért megéri. Nálam 2 havonta kellett beállítani. Most egy Acera van fönt kb másfél hónapja, 1300km van benne eddig semmi gond nem volt vele.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#1379) gmatti


gmatti
csendes tag

Itt volt Valaki? Oroszlány 40MTB :P
Nagyon jó volt, minimális sárral, eső nem volt! :K

(#1380) Teasüti válasza fpeter07 (#1375) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És hogy tesztelsz? Mik a szempontok?
Nekem is Tourney és XT van és eddig csak annyit vettem észre, hogy egyrészt az XT halál pontosan be van állítva, másrészt pöccre váltja a láncot. Vagyis ahogy kattan a váltókar, a lánc már a helyén is van.
Viszont a Tourney-t is be tudom állítani pöccre váltósra (egyik irányban csak ugye marokváltóval - jellemzően a rugó húzási irányában pöckölgetős, visszafele túlhúzós).

(#1381) zoo8800


zoo8800
veterán

Nincs is jobb, mint a bringa mellett ülni a buszmegállóban, és arra várni, hogy elálljon ez a qrva eső :D

rip and tear, until it is done

(#1382) fi:zi'k válasza zoo8800 (#1381) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt kihagytad, hogy közben PH-zol. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1383) fpeter07 válasza Teasüti (#1380) üzenetére


fpeter07
veterán

XT-vel eddig körülbelül 20 km-t mentem, így nem tudok róla szuperlatívuszokban beszélni. Az egyébként észrevehető, hogy kevésbé csapdos a lánc.

(#1384) ---Lasali--- válasza Teasüti (#1380) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azt is vedd figyelembe hogy az az XT 9 sebességes, oda sokkal precízebb forgáspontok, pontosság szükségesek mint a 6-7 sebességhez, vagy akár még a 8 ashoz is.
Míg egy TZ felső forgáspontja alapból kotyog több mm-t, tök jól rakja a 6-7 sebességet, ha az XT 9 sebességes rendszernél ekkorát löttyenne, nem is váltana.

[ Szerkesztve ]

(#1385) D.Orion válasza fpeter07 (#1383) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem csak egy 2010es LX van, pár ezer km-el. De amikor jól be van állítva, akkor szinte tényleg azonnali a váltás, nincs kerregés, kattogás. Egy határozott átállás a kiválasztott fokozatba és ennyi, terheléstől függetlenül. Egy új 2012/2013 Alivio-t azért kipróbálnék. Munkatársamnak van valami KTM Cross gépe, most tavasszal vette, azon a teljesen fekete színű fém Alivio van, lehet elkérem tőle tesztre.

(#1386) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha már váltás a téma, ki használ Sramot?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1387) rétisün válasza zoo8800 (#1381) üzenetére


rétisün
veterán

ez nekem ma kimaradt, radarkép alapján inkább el se indultam :P

kimentem inkább felrakni a dolgozóbajárós bicajra az új sárvédőjét, éppen végeztem a hátsóval, elkezdett esni az eső :((( mikor elállt, folytattam, a bónusz a sárvédőhöz az egyik csavaron nem volt lyuk, amin a pálcát át kéne dugni.....még jó, hogy egy régi patkófék csavarját fel tudtam használni helyette.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1388) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretné kérni, hogy milyen gumit érdemes vennem városban, munkába járáshoz.
Egy Kellys Saphix 28'-as kerékkel rendelkező bringám van (a gyári gumi 700x38C), a felni meg ugye 622-es.

Alacsony gördülési ellenállású, jó minőségű külsőt keresek (Continental Contactot néztem pl).
Illetve fekete, fém sárhányót is.:)

Ha van tippetek hogy mit válasszak (esetleg hogy hol), nagyon megköszönném!

Üdv.,
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#1389) gyuszaa válasza TayRol (#1388) üzenetére


gyuszaa
őstag

Akkor csak aszfaltra kellene, én a testbike-on szoktam véleményeket olvasni külsőkről, szűkítheted a kört a keresővel.

Valaki erre tudna válaszolni? :R

[ Szerkesztve ]

(#1390) Manitou válasza fi:zi'k (#1386) üzenetére


Manitou
addikt

Én használok azt is. Mi a kérdés?

(#1391) Szakbarbár válasza D.Orion (#1376) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem a végére csak összejött az 5 kör, bár a 4. elején elhúztak a többiek, így onnantól egyedül tekertem. Az utolsó két kör maga volt a pokol számomra. Nem volt olyan testrészem deréktól lefelé, ami ne fájt volna. A 4. kört majdnem végig kiállva tettem meg, mert már nem tudtam ülni. :O Az 5. előtt pihentem legalább fél órát de nem segített túl sokat. Nem tudom a többiek mennyit mentek, nem vártam meg őket.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1392) Mr.Csizmás válasza TayRol (#1388) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

continental cityride

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1393) D.Orion válasza Szakbarbár (#1391) üzenetére


D.Orion
veterán

Szép! Grat, ahhoz a tempóhoz. A két jobb felépítésű 11 körről beszélgettem már akkor is mikor én elköszöntem. :U

(#1394) TayRol válasza Mr.Csizmás (#1392) üzenetére


TayRol
veterán

köszi! :)

(#1395) deicide válasza D.Orion (#1393) üzenetére


deicide
veterán

Nem mentünk el a 11.-re, majd jövőre :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1396) Sirandrish válasza Sirandrish (#1373) üzenetére


Sirandrish
legenda

Senkisenem foglalkozik ilyesmivel? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1397) Mr.Csizmás válasza TayRol (#1394) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

en is ezt tolom, hatsokereken. bestof :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1398) deicide válasza deicide (#1395) üzenetére


deicide
veterán

A track. Végig MTB/1.75-el, mert megérdemlem. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1399) rétisün válasza deicide (#1398) üzenetére


rétisün
veterán

:C :R

mé' nem a fitness géppel mentél? (most hirtelen nem emlékszem, meridád vagy gianted van :B )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1400) M_o_g_y_i válasza deicide (#1398) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Gratulálok! :C
Szép teljesítmény! :K :Y :R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.