Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) D.Orion válasza Bici (#300) üzenetére


D.Orion
veterán

Szia.

Fejlámpa városba teljesen felesleges és ezen felül még jó nagy kibaszás is minden szembejövővel. Az e-bay-en olyan lámpákat keress amiket xm-l2 led-el hirdetnek. Ezeknek mondhatni brutális a fényerejük.

(#302) Bici válasza D.Orion (#301) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Nem városba kell, hanem a hazafelé útra; 7 km, közvilágítás nélkül, erdő szélén. Vaddisznók, kirakott kutyák (legutóbb két roti morgott az emberekre), részeg csövesek, stb.
Köszi a tippet, erre keresek rá akkor.
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#303) lefkosia válasza Bici (#302) üzenetére


lefkosia
őstag

Ádyka kollégától ajánlom a Power LED XML-T6 lámpát. Brutális fényerő!

The Truth Is Out There

(#304) Tomi_Sci válasza Bici (#302) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Lámpás topic
Ledből mint azt írták XM-L2, azon belül T6 vagy U2, esetleg U3. (növekvő sorrendben). A kínai lámpáknál az "osztószám" a drivertől függ, ezek a ledek olyan 3A körül tudják nyújtani az optimális teljesítményüket. Ebay-en nagyrészt 1A -2A-es gagyi lámpák vannak, amig alig világítanak. Persze vannak megbízható eladók, de ők meg drágák, és ugyanott vagy mintha boltból rendelnéd, szóval én az utóbbit javaslom.Nekem ilyen van, ez még csak sima XM-L, de látod meg van adva a táblázatban, hogy mire számítson az ember driver terén. Világít is rendesen :K Fejlámpákra is ugyan ez igaz, csak ott még meg kell venni mellé az akkupakkot is, mert külön ritkán árulnak.

lefkosia: A fenti lámpák esetében az Ádyka félének a fényerejét szorozhatod hárommal.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#305) Bici válasza Tomi_Sci (#304) üzenetére


Bici
félisten

Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#306) lefkosia válasza Tomi_Sci (#304) üzenetére


lefkosia
őstag

Nekem az Ádyka-tól vett XML-T6 Led bőven elég, sőt...

The Truth Is Out There

(#307) Doki-HUN1978 válasza Bici (#302) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez esetben nem fejlámpa kell neked! :N

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#308) Tomi_Sci válasza lefkosia (#306) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ok, nem azt mondtam hogy nem elég, hanem hogyha tényleg nagy fényerő kell akkor abból a pénzből lehet komolyabbat is venni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#309) Muton


Muton
addikt

hi!

ha a hátsó kerék felől pattogó küllő hangot hallok minden kerékfordulás során, de ha az első kerékre nehezedek, akkor megszűnik, akkor azt mi okozhatja? laza küllők?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#310) Doki-HUN1978 válasza Muton (#309) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Valószínűleg laza küllő lesz, igen.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#311) Muton válasza Doki-HUN1978 (#310) üzenetére


Muton
addikt

aham, és ha nincs laza küllő? akkor túl nehéz vagyok a keréknek?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#312) dqdb válasza Muton (#311) üzenetére


dqdb
nagyúr

Esetleg a kereszteknél a küllők vannak kissé összetapadva, és ahogyan terhelés hatására elmozdulnak egymáson, azt hallod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#313) Muton válasza dqdb (#312) üzenetére


Muton
addikt

és az ellen mit tehetek? fújjam be a az átfedéseket wd40-el?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#314) Zoli133 válasza Zoli133 (#263) üzenetére


Zoli133
őstag

Valaki tud bármit hozzáfűzni?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#315) hoffman_ válasza Zoli133 (#263) üzenetére


hoffman_
nagyúr

új gépek között nem nagyon fogsz lényegesen jobbat találni hasonló árban, ez egy átlagos szintet képvisel - de nagyon alapvető szintet. mindenki, aki bringát keres, és bekérdez itt, el lesz küldve általában a használtpiacra, aminek oka az, hogy lehet találni jó, de akár patikaállapotú bringákat is, de a használt mivoltuk miatt kategóriát lehet feljebb lépni. neked is ezt tudom javasolni, hogy nézz körül itt, hogy mi tetszik először: apro.bikemag.hu - ezen belül is itt.

mod:

annyit tennék még hozzá, hogy ebben az árban a teleszkóp nem feltétlen hatalmas előny, sőt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#316) Zoli133 válasza hoffman_ (#315) üzenetére


Zoli133
őstag

Rendben, akkor körülnézek aprón hátha van valami megfelelő.

Köszönöm a segítséget. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#317) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Giant Anthem 29″ vagy Trance 29″?

szimpatikus gépek :) magasságból-súlyból adódóan a 29" nekem már erősen működhet, de mégis úgy érzem, legalábbis legbelül remélem, hogy a 27,5" lesz a tuti befutó, terjedhetne kicsit gyorsabban...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#318) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez hogy lehet ilyen olcso? :U hamisitjak mar ezeket is? :F viktori euroval is 6500 ft-ra jon ki, es idehozza a posta...itthon meg 7500-8000 korul van a legolcsobb [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#319) dqdb válasza Mr.Csizmás (#318) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem hamisítás, itt van megbízható webshopban kicsit drágábbért. A két nagy német gumigyártó (Continental, Schwalbe) termékei hazánkban elképesztő áron vásárolhatóak meg, egyszer kiszámoltam, a Schwalbe NN-RR-SS sorozatainak magyar MSRP ára a némethez képest 600 forintos euróárfolyamon jött ki.

Contintentalból sokkal olcsóbban a B kategóriás külsőket lehet kifogni, ez azt jelenti, hogy általában a feliratok/reflexcsík festését szúrták el, de ilyet mostanában nem láttam.

Ha külföldről rendelsz, akkor érdemes a hajtogatható változatokat nézned, amik igaz, hogy kissé drágábbak, de a különbség már a postaköltségen visszajöhet.

Ezt a hajtogatható modelljüket tudom ajánlani neked a sok aszfalt, könnyű terep és relatíve defektálló feltételekre. Középen slick, a szélén ott vannak a bütykök könnyű terephez. MTB-n használtam ilyet városban, aszfalton jó, nem kopik nagyon, földúton jó, esőben vizes aszfalton jó (nem csúszik). Egyedül az aszfaltra felhordott sarat nem szereti, ha eltömődik a minimális mintázata, akkor tud csúszni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#320) fpeter07 válasza hoffman_ (#317) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez nem magasság-súly kérdése, hanem erőnlété, illetve stílusé. Próbáltam egy 29-est, meredekebb emelkedőn nekem nem jött be. Lejtőn nagyobb sebességet enged meg és mindegy melyik ösvényt választod, mert mindenhol le tud jönni.
Egyébiránt elég lomha, aminek "hátrányát" nem a gyorsulásban láttam, hiszen igen ritkán sprintelek montival. A hátsó lábaddal a geometria és a nagy kerék miatt szinte nem is kell rugóznod. Egyenes huplis úton kényelmesen lehet vele így haladni, ezért is ajánlják sokan maraton versenyekre.

szerk: Huh, tegnap visszanéztem az Albstadti világkupa felét. Absalon hátsó kereke mindenestül leszakadt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#321) Mr.Csizmás válasza dqdb (#319) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ez jo lenne.

~11k 2db szerk. fck :W nem voltam bejelentkezve, igy 16,9 lenne a postakoltseg....

mondjuk nem tudtam, hogy a conti is nemet. :U :D a country plus mintazata idealis lenne nekem, plusz a vedelem is. ebbol letezik hajtogatos?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#322) dqdb válasza Mr.Csizmás (#321) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ööö, most 26-os (559) vagy 28-as (700c, 622) kereked van? :DDD

Úgy nézem, hogy a Country Plus csak drótperemes változatban van. Ha a webshop jól be tudja csomagolni, és a magyar királyi posta képes kihozni sérülés nélkül, akkor az is rendben van természetesen. Hajtogathatónak az az előnye online rendelésnél, hogy egy kisebb dobozba be lehet dobni (így tippre 35×20×10 cm elég), emiatt kevésbé sérülékeny a szállításnál, és a kisebb csomagméret miatt olcsóbb is lehet.

Az ultimate védelmet lötty és defektvédő szalag nélkül a Schwalbe Marathon Plus nyújtja, de az drága és kő nehéz.

Most látom, hogy a külső onnan mégis drága, de a fenti bekezdés ennek ellenére él.

hoffman_: akkor ezt áruld el neki is, mert két különböző méretű külsőt linkelt :P

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#323) hoffman_ válasza fpeter07 (#320) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az egy dolog, de bizonyos magasság alatt nem érdemes 29"-re ülni, ez tény, ebbe meg már beleesek :) nagyon rég montiztam sajnos, ugye már vagy 5 éve nincs meg a cross country bringám, de nagyon szívesen kipróbálnám a 26-29 diffit, hogy tudjam, milyen legyen a következő. 27,5-et szeretnék, de az nem lesz meg addig se, mire lesz keret az xc gépre...

dqdb:

26"

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#324) dany27


dany27
őstag

Hello

Presta->auto átalakítónak hogy kellene működnie?
Kilazítom a szelepet majd ráhajtom és kész?
Mert mostani gépem presta szelepes belsőkkel rendelkezik(így jött ki a gyárból), és eddig direkt prestához való pumpával fújtam.
De akad egy sufni kompresszorom(régi hűtő motorból lett csinálva).
Próbáltam a fent leírt módszert de nem akart bele menni a levegő, inkább a "kompresszorra" rásufnizott régi pumpa tömlő robbant el majdnem :D

Mit rontottam el?

(#325) hoffman_ válasza dqdb (#322) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD

egyem azt a kandúr szívét :D most már tudja :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#326) Mr.Csizmás válasza hoffman_ (#325) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

reggelvolt :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#327) sanzi89 válasza sanzi89 (#299) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre esetleg vélemény? Délután megyek megnézni a bringát.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#328) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, tudnátok ezekről a kerékpárokról véleményt mondani?

[link]
[link]
[link]

A Rockrider külsőre nagyon tetszik.

(#329) D.Orion válasza sanzi89 (#327) üzenetére


D.Orion
veterán

Olvasgattam róla véleményt. A gyári pedál sokak szerint vizet kapva csúszik, mint ha jégre lépnél. Továbbá gyengeségnek írják még a hátsó váltót, mondjuk az tényleg egy alap Tourney váltó. Jól nézd át, tépd meg a fékeket rendesen és váltogass vele végig föl-le minden fokozatot. Az első teleszkóp az csak inkább dísz, valamire jó, de semmi komoly. Alkud le 45K-ra. ;]

(#330) Muton válasza evilskati (#328) üzenetére


Muton
addikt

első link:

bár elég korlátozott ismereteim vannak a biciklik terén, de komoly cégek katalógusaiban, versenyeken ilyen vázat nem látni, amiből én azt szűröm le, hogy vagy nem bírja az igénybevételt, vagy nagyon nehéz.

szóval én ezt max sima földútra képzelem el, a boltba járáson kívül.

azt, hogy mi a "szorzó" megmondhatná valaki :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#331) evilskati válasza Muton (#330) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm! Az tetszik a legkevésbé különben, nagyon nyeklősnek ( van ilyen szó? ) tűnik. :D

(#332) Jorus válasza Muton (#330) üzenetére


Jorus
nagyúr

Átdobót (első váltót) hívják egyesek szorzónak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#333) D.Orion válasza Muton (#330) üzenetére


D.Orion
veterán

Második link meg... Ahhoz képest, hogy írja, hogy egyedi építés, egy kicseszett alkatrészt nem volt képes beírni. De az új árát azt beírta, az ilyen kapja be. :W Sram fékrendszer, nesze ennyi...

A három közül egyedül a Rockrider az amit érdemes megnézni. De az nem 52, hanem 5.2. :DDD
Ez egy BTwin Dechatlon-os gép, szóval megvétel esetén az első, hogy az ember elviszi egy szervizbe és átkeneti az összes csapágyat benne. Továbbá nem 2012-es, hanem régebbi váz. Pontos évet nem mernék mondani, jobban utána kell keresni. De a gépen tényleg látszik, hogy alig volt használva.

[ Szerkesztve ]

(#334) evilskati


evilskati
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Még fogok nézelődni a használt piacon, és linkelem ami esetleg tetszik, de ezt a Rockridert elteszem a könyvjelzők közé akkor.

Köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok :)

(#335) D.Orion válasza evilskati (#334) üzenetére


D.Orion
veterán

Itt találtam egy ugyanilyet 55.000Ft-ért. Egyedül a vázméret a kérdés, hogy jó-e neked.

(#336) Muton


Muton
addikt

az ígéretes, amikor már az eladandó termék pontos nevét sem tudja az eladó. lehetne KillHates kollégát idézni
(tegnap óta ezen a hsz-en röhögök, majdnem folyamatosan :DDD)

Jorus: mindig tanul valamit az ember, csak néha olyat is (mint most), amit nem szeretett volna megtanulni :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#337) Zoli133 válasza D.Orion (#335) üzenetére


Zoli133
őstag

Szombaton még volt egy új a Budaörsi Dechatlonban is 65k-ért, mert utolsó darab. De nem tudom megvan e még.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#338) evilskati válasza D.Orion (#335) üzenetére


evilskati
aktív tag

Olyan 178cm környékén vagyok 85kg-val. Országúti váznál az 55cm körüli vázak jók nekem, mountinál meg olyan 18" körüli méret ugye?

(#339) Cathfaern válasza sanzi89 (#299) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én 110k-ért vettem ugyanilyet újonnan, 3 éve. Ezzel kezdtem el biciklizni, belépőszintre / városban tökéletes szerintem (egyelőre garázsban áll, de jó eséllyel be lesz fogva majd városi rohangálósnak, illetve túrabiciklinek ha bármelyikre igény lesz). Ha csak simán túraszerűen tekergetni akarsz vele, akkor tökéletes. De pl. kiállva az akkori 90-95kg-omat a teló nem bírta el rendesen, érezhetően hajlott az egész bicikli (bele is ért olyankor a fék), mondjuk valószínűleg legkeményebbre állítva nem lett volna ezzel se gond (csak akkor meg tényleg semmit nem ér a teló). De amúgy fékek, váltók, stb-k rendben voltak (ha nem akarsz tőlük csodát várni, mégiscsak totál belépőszint minden rajta). Nem írja hány éves a bicikli, sem hogy mennyit ment, szóval hajtást nézd végig mennyire van elkopva, de szerintem egy 10k-t lehet belőle alkudni személyesen.
Megmondom őszintén, én se adnám el 40-50k-nál olcsóbban az enyémet, szóval kétlem, hogy sokkal kevesebbért be tudnál szerezni ehhez hasonlót (mégegyszer mondom, ha nincs széthajtva), kivéve ha valakinek nagyon kell a pénz.

evilskati:
Országutit tudom megerősíteni, annyi kommenttel, hogy 54, 56 is beleférhet, de inkább az 55-öt célozd meg (csak mert nem minden vázból van 55-ös)

[ Szerkesztve ]

(#340) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Körülbelül fél éve vettem egy 57-es csepel apolló/vagy sas országúti acélvázat. Nemrégiben sikerült gyönyörűen lefesteni. Sajnos nem igazán értek a kerékpárokhoz, persze pár dolgot már megnéztem, (eddig vettem egy nyerget :DDD) meg rendeltem egy hozzá való nyeregcsövet. Talán még a kormánycsapágy beszerzésével és beszerelésével nem lenne gondom, viszont jó pár dolog még kérdéses.

Végeredményként egy single speed kerékpárt szeretnék összehozni, terveim szerint kontrafékkel és egy egyszerű első fékkel. Próbálom nem túlbonyolítani a dolgot, viszont teljesen tanácstalan vagyok például a meghajtást vagy a kerekeket illetően.

adms.hu | UI Designer

(#341) fuze válasza fuze (#340) üzenetére


fuze
őstag

Nyeregcső link nem volt pontos: [link]

adms.hu | UI Designer

(#342) sanzi89 válasza D.Orion (#329) üzenetére


sanzi89
addikt

Elmentem, megnéztem, bringa nélkül jöttem haza. A hibalista elölről hátra:

1. Első kerékbe hatalmas nyolcas, de szerelhető
2. Kormánymarkolat málik, kuka
3. Az összes bovden tiszta rozsda, teljes újrabodenezés
4. Fékpofák teljesen elkopva, kuka
5. Első váltó egy tömbbé rohadva, 0 mozgás, kuka
6. Pedálok csapágyai kattognak, lötyögnek, pedál kuka
7. Monoblokk recseg-ropog hajtás közben, kuka
8. Hátsó fék rugója nem húzza vissza a fékpillangót, az első még éppen működik. Hátsó tuti kuka, de lényegében az első is
7. Hátsó gumi elkopva, kuka
8. Láncba az 1-es mérő is rögtön beleesik, lánc racsni kuka
9. Nyereg alul két helyen is szakadt, én kukáznám
10. A sárvédőszembe belevágva egy csavar, mivel már régebben eltávolíthatatlanul belerohadt, gőzöm sincs mit kellett volna vele csinálni
11. Természetesen sehol egy csepp olaj vagy zsír, ki tudja milyen állapotban vannak a csapágyak, bár a kerekek szépen futottak. Teljes szétszedés. újra zsírzás.
12. Ezen kívül minden csavarfej rozsdás, de szinte mindenhol találhatóak apró rozsdafoltok.
13. Kilóméteróra nem működik, néha 100km/h fölötti sebességet mér, szerintem kuka

Már a végén 40k-ért is elhozhattam volna, de minimum 20k-t rá kellett volna költeni plusz több délutánom ráment volna meg ki tudja milyen rejtett hibája jön elő. Szóval még mindig keresek városi bringát. És a hirdetés szerint ez a megkímélt, szép állapot... :((

@Cathfaern
Nem lett volna rossz bringa, de látszik rajta, hogy az évek alatt 0 karbantartás kapott és nem volt rá vigyázva.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#343) Cyberpunk válasza sanzi89 (#342) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És ezt akarja adni annyiért? ;] Az eszem megáll.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#344) hoffman_ válasza sanzi89 (#342) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az igen... ennyi után 12k alkuba ment bele? derék. jó, hogy otthagytad.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#345) Mr.Csizmás válasza sanzi89 (#342) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tisztara mint a magyar hasznaltauto piac :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#346) andyTM válasza sanzi89 (#342) üzenetére


andyTM
senior tag

- mivel az adataidnál Békés volt megadva, én ezeket megnézném a helyedben 60000ft-os lélekhatárig kerestem:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#347) hoffman_ válasza andyTM (#346) üzenetére


hoffman_
nagyúr

húazannya, az a mongoose az stx rc hajtással szinte kötelező vétel. én azt nézném meg elsőnek, messze a legjobb. aztán a schwinnt majd a magellánt, a carbocross kukás.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#348) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kerdes:

szeretnek venni egy uj kulsot, 26x1,75-ost, olyasmit, mint a conti tour ride hasonlo kozep futofeluletes, oldalkarmosat. (a linkelttel az a banatom, hogy mar nem lehet kapni :U) mit ajanlotok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#349) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ti milyen olajat használtok láncra? Száraz, poros körülményekhez kéne. Ezt néztem ki [link].

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#350) andyTM válasza Mr.Csizmás (#348) üzenetére


andyTM
senior tag

- pedig [itt] van...

Cyberpunk mivel láttam a gépedet, én a helyedben ezt a [Repsol láncspray]-t venném (legalább akkor, mikor tuti dagonyába, vagy porban mész vele)

"Leírás: Repsol Moto Chain 400 ml Szintetikus kenőanyag mikroszemcsés teflon adalékkal aeroszol kivitelben motorkerékpárok hajtóláncaihoz és egyéb kenési helyeihez. Kiváló tapadásának köszönhetően alacsony leszóródás jellemzi. Magas fokú védőképességét még magas hőmérséklet és jelentős szennyeződés esetén is megőrzi.# Lepergeti a vizet. # Hajtógáza nem tartalmaz CFC-t."

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.