Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) GeneraL_XTX válasza sting2 (#949) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Bringával szálltál be egy taxiba és annyira be voltál b@szva,hogy a kocsiban hagytad a géped? Bocsi, de ezért nem tudlak sajnálni, lopásnak meg aztán végképp nem az.

(#952) D.Orion válasza sting2 (#949) üzenetére


D.Orion
veterán

Magyarul könnyen elképzelhető, hogy bent "felejtetted" a bringát a taxiban és a sofőr lenyúlta? :Y

(#951) GeneraL_XTX: Igen, kicsit vicces életkép. :)

[ Szerkesztve ]

(#953) Doki-HUN1978 válasza Tüzi (#950) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, ebben igazad van... :C

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#954) M_o_g_y_i válasza sting2 (#949) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Akkor először a taxis jöhet szóba, de nem akarok vádaskodni... :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#955) Mr.Csizmás válasza M_o_g_y_i (#954) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ASZF-jukben tuti van egy ilyen, hogy "a kocsiban hagyott targyakert nem vallalunk felelosseget" > szoporoller lvl 9000

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#956) Doki-HUN1978 válasza sting2 (#949) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Tegyél feljelentést a rendőrségen!

Egy kerékpár nem olyan mint egy pénztárca, amire azt mondhatja a sofőr, hogy nem is látta és biztosan a következő utas elvitte...
A hívások alapján ki tudják deríteni, hogy melyik autó ment a címre és ha tanúid is vannak, hogy betettétek a kerékpárt akkor még jobb.

Szerk: Persze előbb keresd fel a társaságot, lehet, hogy simán visszakapod a bicajod.
(régen taxiztam, egy bringát biztosan nem mertem volna lenyúlni)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#957) Tüzi

tegnap rekreációs tekerés
az a durva, hogy nem nagyon fáradtam el, pedig a montin egy ilyen táv után már a rosszullét határán voltam.
igaz, a montival nem nagyon szoktam megállni, itt meg azért bedobtunk egy sütit vázsony-nál.
persze azért meglett az első százasom, mert utána (amikor megláttam mi a vége) már csakazértis letekertem egy bő 15öt még, csak a program nem folytatta...
na mindegy.
jó ez az országúti bicajos móka, beváltotta a reményeimet.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#958) Jorus válasza sting2 (#949) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hogy rakták be a bringát a taxiba? Vmi kisbusz jött, vagy kiszedték a kerekeit?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#959) simon7012 válasza venember83 (#947) üzenetére


simon7012
aktív tag

Respect! ;)

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#960) pengemetal válasza GeneraL_XTX (#951) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Hogyne lenne lopás!!!
Amúgy az is elképzelhető, hogy a taxis segített kitenni és az utcán vitte el valaki, aki látta mennyire készen van. (Jó pár barátomtól loptak el tárcát, amikor maki részegek voltak)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#961) sting2 válasza Jorus (#958) üzenetére


sting2
addikt

Kiszedték a kerekeit.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#962) sting2 válasza GeneraL_XTX (#951) üzenetére


sting2
addikt

Igazad van, aki részeg az onnantól leüthető, kirabolható és meg is érdemli.
Azt ne felejtsük el hogy egy szolgáltatást vettem igénybe, fizettem érte,tanúk vannak rá, talán kamera felvétel is lesz, nem egy erdő mellett szedtek össze...

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#963) Jorus válasza sting2 (#962) üzenetére


Jorus
nagyúr

Taxis céggel kezdeném. Haverok megmondják mikor, hol tettek be, melyik cég autójába, te tudod, mikor, hol szálltál ki (kb.), aztán csak mondanak vmit. Azon sem csodálkoznék, ha a taxis leadta volna a diszpécsereknél vagy iesmi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#964) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Szerintetek ez a bicikli mennyit érhet jelenlegi állapotában?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#965) venember83 válasza GeneraL_XTX (#951) üzenetére


venember83
nagyúr

Valóban nem lopás, de elvárható a taxistól, hogy ne "felejtse el" leadni a bringát.

(#966) Teasüti válasza Bagira01 (#964) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De durva az a villanyak! :Y
Ez mi ez?

MÁS:
Téli bringás kesztyűből ismertek vmi extra meleg fajtát?
Minden napos használatra és kevesebb, mint fél órára (vagyis be se melegszek, annyi "hőm van", amennyit otthonról viszek :) ).
Ebike-on nézegettem mi a legteteje, de 14k körül megáll a választék és főként csak verseny kesztyűket látok, nem hétköznapra valót. Értsd: nekem maximális szigetelésre lenne szükségem, nem lélegzésre, meg izzadtság párologtatásra. :B
A gyapjú béléses bőr motoros kesztyűm is már elhasználódott, kilapult a bélése, szóval idén már vmi újjal kellene kezdenem.

BBB WinterStop tetszene első ránézésre, de nincs belőle XL-es.
Síkesztyűkkel már próbálkoztam tavaly, de nem jó fogni bennük a markolatot, meg nehéz elérni velük a fékkarokat anélkül, hogy megfeszülnének és emiatt kilapulnának a szigetelések az ujjvégeken.

[ Szerkesztve ]

(#967) Jorus válasza Bagira01 (#964) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez kb. a gyári felszereltsége (RF cuccok, HFX9-ek, DJ, stb.), újonnan 500k körül volt 5 évvel ezelőtt kb. Állapottól függően lehet érte kérni, de én darabonként adnám el.

#965 Teasüti: az nem a nyaka, hanem a válla. Egyébként régi Marzo DJ3-as.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#968) superecneB válasza Teasüti (#966) üzenetére


superecneB
őstag

Mi rajta a durva?
Ez egy Marzocchi Dirt Jumper 2 - talán.

[ Szerkesztve ]

(#969) Bagira01 válasza Teasüti (#966) üzenetére


Bagira01
veterán

Marzo DJ3 120mm átütőtengelyes.

(#967) Jorus: Terepen soha nem voltam vele. Kb 2000km-t ha volt használva, viszont nem lakásba volt tartva télen(nyitott garázsba) Eladnám én darabokba, de nem tudom mi mennyit érhet. Illetve akkor sokáig kell árulni míg minden elmegy.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#970) Teasüti válasza Jorus (#967) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah igen. Kösz! :R

(#971) fi:zi'k válasza Teasüti (#966) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én eddig 4-5 téli kesztyűt próbáltam, de mindben fázott a kezem. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#972) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ezt a vázat most hogyan is kell elképzelni? :Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#973) GeneraL_XTX válasza pengemetal (#960) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vagy csak szimplán bennfelejtette a csomagtartóban, a taxiállomáson kéne utánaérdeklődni. De nekem az se tiszta hogy fért be a gép a csomagtartóba :U

sting2: persze nem azt mondom, hogy ez így teljesen jól van, a taxis is elítélendő ha "elfelejtette" leadni a géped a diszpécsereknél, de az akkori állapotodról csak és kizárólag Te tehettél (gondolom nem szorítottak fegyvert a fejedhez, hogy igyál) így ha ilyen állapotban kirabolnak akkor ne sírjon a szád. :K

[ Szerkesztve ]

(#974) Packersbay


Packersbay
tag

Tegnap végre volt időm,hogy teljesen letakarítsam teljesen a bringát,fénylett is mint a salamon töke :DDD Erre reggel csöpörgő esőben kellett elindulnom :((

Megy valaki még innen Bp-ről a Velence 10x-re??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#975) pengemetal válasza GeneraL_XTX (#973) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Az a jobbik eset..
Lehet lehajtotta a hátsó üléseket.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#976) Stauffenberg válasza GeneraL_XTX (#973) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem meg mindenkinek joga van inni ha akar. Az meg becsületes dolog, hogy oda bringával, haza taxival jött. Sokan csáléznak az utakon részegen mert azt hiszik bringával nem gáz. A gép meg beférhet a csomagtartóba ha mondjuk egy méretesebb kombit vagy egyterűt rendeltek (a rendelésnél jelezhető, hogy nagy cuccod van). Legrosszabb esetben az első kereket kell csak levenni.

Egyébként meg ha rendelt és nem leintett taxi volt, akkor a társaságnál tud érdeklődni, mert náluk ez naplózva van, aztán elővehetik a taxist, hogy hol a bringa.

[ Szerkesztve ]

(#977) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#976) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még csak kombi sem kell hozzá.
Az én bringám az első kerék kiszedésével pl egy Mazda6 hátuljába befért.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#978) Teasüti válasza fi:zi'k (#972) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Régen már találkoztam ezzel, nagyszerű innováció/koncepció! :K
Az alsócső ugye csak húzásra van terhelve, amit itt egy acélsodronnyal helyettesítettek. A felsőcső veszi fel a csavaró erőket, míg a váz síkjában csuklók biztosítják a mozgását, ha jól emlékszem eközben a hajtást segíti a sodronyon lévő rugó. Úgy, hogy a tekerés közbeni hintázásból ez a váz haladó mozgást csinál. Az első villa már kevésbé exotikus, "csak" egy paralelogramma elven működő villa. Amiben az az érdekes, ha jól látom, hogy a kerékagy nem "villairányú" mozgást végez berugózáskor. Hogy ez jó-e, azt nem tudom, de rögtön a fékfüggetlenség jut eszembe róla.

(#971) fi:zi'k
Nekem is ugyanilyen tapasztalataim vannak. :(
Ersően gondolkodom egy fűthető kesztyűben télire.

[ Szerkesztve ]

(#979) .bruszli. válasza pengemetal (#975) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ez nálam is így van...hátsó ülések előredöntve,aztán úgy berakom a 29es Specit,ahogy használom. :K

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#980) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

A dealextreme-en 5-6 dollárért kapható kapható kilométerórákról van valakinek tapasztalata?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#981) zoli03 válasza szaszayanou (#980) üzenetére


zoli03
őstag

Én egy ilyet rendeltem eBay-ről, ott olcsóbb volt, de még nem jött meg. Rosszat nem írnak róla, csak a használati útmutatója pontatlan kicsit, de a kommentekben leírták helyesen. Nekem tökéletes lesz, pulzusmérőm van külön, és mindenképpen vezetékest akartam.

(#982) TESCO-Zsömle válasza GeneraL_XTX (#973) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tarts maradinak, de szerintem semmilyen körülmények közt nem elfogadható, ha kirabolnak valakit...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#983) fi:zi'k válasza TESCO-Zsömle (#982) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem bizony. :( Nem is értem, hogy lehet ilyet mondani.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#984) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

X.O hátsó váltóhoz a végállás szabályzó csavarokhoz való műanyag "perselyt" nem tud vki olcsón?
Ezt találtam eddig legolcsóbbnak, de 5E-et nem vagyok hajlandó fizetni érte.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#985) D.Orion válasza fi:zi'k (#984) üzenetére


D.Orion
veterán

Ne basz fel, hogy ezért az 50Ft-os alkatrészért elkérnek minimum 5.000Ft-ot. :(

(#986) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hogy lehet az, hogy nem találok az anyanyelvemen Slingshot biciklikről semmi tesztet, vagy olvasnivalót?! :((
Mifelénk elkerülik a biciklijeiket az újságírók vagy csak én vagyok béna? :F

[ Szerkesztve ]

(#987) GeneraL_XTX válasza fi:zi'k (#983) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem is azt mondtam, hogy helyes, csak a körülményeket tekintve ne sírjon a szája :U

[ Szerkesztve ]

(#988) dunc válasza GeneraL_XTX (#987) üzenetére


dunc
nagyúr

Én nem iszom alkoholt max nagyon ritkán de szerintem patkány dolog meglopni egy részeg embert ,a passziv lopás is az ! Azért ha marad egy bringa a kocsiba,nem olyan mintha egy retikült hagyott volna ott !

[ Szerkesztve ]

(#989) fi:zi'k válasza D.Orion (#985) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

$11 a legolcsóbb, de erre rájön még a szállítás, amiért szintén sokat elkérnek. Egyébként tényleg nevetséges. Már azon agyalok, hogy kifaragom. :D

(#987) GeneraL_XTX
Én se azt mondtam, hogy helyes. De az írásodból nekem az jön le, hogy "megérdemli hogy ellopták". És miért ne "sírjon"? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#990) GeneraL_XTX válasza dunc (#988) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én pedig iszok, néha nem is keveset :DD

De ha ennyire sz@rrá iszom az agyam, hogy egy taxiban felejtem!!! a bringám, sőt azt se tudom mi történt velem,akkor magamra vessek, mert tiszta (vagy kevésbé beállt) állapotomban ez nem történt volna meg. End of the story ;)

Persze ez nem mentesíti a taxist se!!!

[ Szerkesztve ]

(#991) M_o_g_y_i válasza GeneraL_XTX (#973) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez egy elég k.cs.g felfogás! :((
Csak mert valaki "jól érzi magát" és történetesen ehhez neki némi alkoholra van szüksége, még nem jogosítja fel az "embertársát", hogy kirabolja... :(
Segítettem régen full-matta részeg öregnek, hogy ne az utcán fagyjon meg, hanem induljon hazafelé. Ott virított a zsebében a lóvéja (nem kevés), de eszembe nem jutott volna elvenni tőle. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#992) sting2 válasza GeneraL_XTX (#987) üzenetére


sting2
addikt

Veled mi van????
Ártottam neked a múltban, vagy zavar az hogy segítséget próbálok kérni, neked ez sírásnak minősül??
Ennyire nem lehetsz paraszt!

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#993) GeneraL_XTX válasza M_o_g_y_i (#991) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én egy percig nem sajnálom, de magamat se sajnáltatnám.

Drága tanulópénz volt, de remélem tanul is belőle ;]

sting2: dehogy, semmi személyes, csak az esetről mondtam el szerény véleményemet. :R

[ Szerkesztve ]

(#994) TESCO-Zsömle válasza GeneraL_XTX (#993) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kívánok neked hasonlóan együtt érző és megértő embereket mikor szorult helyzetbe kerülsz. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#995) Doki-HUN1978 válasza sting2 (#992) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Megkerested a taxis céget?
Van eredmény?

(#994) TESCO-Zsömle : +1

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#996) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Erre valaki? LINK

(#997) sting2 válasza Doki-HUN1978 (#995) üzenetére


sting2
addikt

A elmúlt 2 napban, 260 tárcsázott számot regisztrál a telefonom.
A fél világot felhívtam de a legfontosabb kérdésre még nem kaptam választ : Milyen céghez tartozott az autó?
A dekoráció alapján ez azonnal kiderülne..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#998) Stauffenberg válasza GeneraL_XTX (#990) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezzel a fajta érveléssel az a baj, hogy hajlamos az áldozatot hibáztatni. Mióta az áldozat a hibás amiatt, hogy mások lopnak, erőszakosak, kihasználják a gyengeséget, stb?

Ugyan ennek a logikai következtetésnek egy másik szereplőkkel behelyettesített verziója az, amikor a megerőszakolt lányt okolják az események miatt, mert túl csinos.

Nem az áldozat a hibás.

Engem raboltak már ki fényes nappal egy konyhakéssel (a nyócker közepén) amikor józan voltam és raboltak már ki éjjel amikor részegen botorkáltam hazafele (nyugodt, csendes kertváros). Nem az alkohol volt a szűk keresztmetszet.

Szerk: Nem sajnáltatta magát. Olvass vissza. Csak közölte az eseményeket és segítséget kért, hátha látja valaki. Én nem tudtam volna ennyire higgadtan leírni, hogy mi történt az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#999) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Melyik céggel is szoktatok biciklit postázni?
Egyben kellene feladni, összeszerelt állapotban.

(#1000) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

A Kellys Viper 20 2013 -ról [link] van valakinek tapasztalata? A testbike.hu -n egy hozzászólást találtam, ez alapján elég jó bringának tűnik de egy véleménye nem vélemény. :) Pici aszfaltozásra kéne (amíg eljutok az aszfalton az erdőbe/terepre) és lightos erdei/földutas, hegyes dombos kalandozáshoz. Remélem ehhez ez a bringa megfelelő lenne?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.