Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Muton válasza Katsu (#250) üzenetére


Muton
addikt

Sajnos nem tudok, de van itt pár szaki, majd ők biztos véleményezik.

A szerződésbe mindenképp írjátok bele a váz számát! A telóét is, ha van neki, meg a felszereltségét, hogy adott esetben ne legyen gond :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#252) Jorus válasza Cathfaern (#249) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy és ott ülj rajta, ahogy és ahol kényelmes az adott szituációban. Az általad választott nyereg ebből a szempontból tág teret enged, sokféle üléspozíciót kipróbálhatsz rajta. Arra persze nincs biztosíték, hogy jó/kényelmes lesz neked. Ahány hátsó és ahány nyereg, annyiféle kombináció, sajnos nincs tuti recept. Ami az egyik bringásnak kényelmes, az a másiknak kínszenvedés. Az én Phenom SL-em például hírhedtem kényelmetlen darab, én mégse válnék meg tőle, mert a megfelelő (Speci BG) gatyóval a világból ki lehet tekerni rajta. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy végigzongorázod az összes lehetőséget beállítás, üléspozíció terén, és ha ezután sem jössz egyenesbe a nyereggel, akkor csere.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#253) Jorus válasza Katsu (#247) üzenetére


Jorus
nagyúr

A Transeo a kérdés? Ha nem kell rajta sok mindent cserélni, megérhet 60k-t simán, de ezt így látatlanba azért nehéz megmondani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#254) hoffman_ válasza Cathfaern (#249) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én smp extra tulaj vagyok egy éve, de nem tudok igazán okosat mondani. nekem is kellett párszáz km, hogy megszokjam, de azóta le se lehet robbantani róla. nekem is vízszintesre van belőve - egy ideig túlságosan felfelé állt cimbi szerint, és 5 percre nagyon kényelmes volt, de fél óra után kivoltam. utána csere, próbáltam lefelé állítani, egy minimálisat, az kényelmes volt, fogjuk rá, de előrecsúsztam állandóan. szóval most sikerült pöccre belőjem. a kormányhoz képest látod a távot, így most teljesen kényelmes - annyi a bajom, hogy hosszúnak érzem a stucnit, mert a szarvakat nem esik jól fogni már, de az már másik meccs.

ui.:

a kép alapján úgy tűnhet, hogy előre dől, de így tökéletes, nem csúszok előre benne.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#255) hoffman_ válasza hoffman_ (#254) üzenetére


hoffman_
nagyúr

más. szívok itt a nyeregcsővel és stucnival...

a mostani nyeregcsövem helyére szeretnék egy könnyebbet/szebbet, mert most egy nagyon gagyi van. valami ritchey-t nézegettem 4-8k között. a baj ott van, hogy nincs méret. azok a csövek, amik tetszenek, azok legalább 27.2-esek, kisebbet gyakorlatilag nem is találok. neten utánanéztem, elvileg 28.6-os cső kell a Royalba, de ez baromság, most mértem, vonalzóval felületesen 25mm jött ki átmérőre, ha centivel mértem kerületet, akkor abból számolva(8,2cm) pedig 26,1mm a nyeregcső külső átmérője. így tehát fogalmam sincs, hogy hol nézzek. szerintem a 26mm jó érték, de nem találok ilyet...

ugyanez a kormányfejre. 1 1/8 a-head, viszont 25,4mm a befogó. erre megintcsak nem létezik vállalható minőségű ritchey vagy hasonló stucni, nem hogy még olyan is legyen, ami tetszik. illetve 20 ezerért van, de azért az sok, 4-6 a teteje.

ötlet? :F

mod:

ja, és kimaradt. nyáron szeretnék spd-re váltani. egy m520-as pedált szeretnék, és ezt a cipőt néztem hozzá. olyan 85-15 lenne a bringa-séta arány, és fontos, hogy ne atom bringásnak nézzen ki. ez szerintetek megfelel? vagy esetleg más alternatíva? szívem szerint rászánnék 30k fölött, de csak 15 körüli pénzem lesz. mármint a cipőre külön.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#256) Katsu válasza Jorus (#253) üzenetére


Katsu
aktív tag

Igen a transeo a kérdés. Milyen cserékre gondolsz? Lánc, pedál, hajtómű? Én ha látom sem tudom eldönteni. :D Köszönöm az észrevételt azért. Legalább már van egy pozitív vélemény róla.

(#257) Jorus válasza Katsu (#256) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyesmik. Középrész, hajtókarok, agyak, váltók, teló, fogsor, lánc.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#258) Katsu válasza Jorus (#257) üzenetére


Katsu
aktív tag

Mit meg nem adnék egy hozzáértő ismerősért. Én hiába nézem meg ezeket, max annyit látok rajta, hogy a festék sértetlen-e. :D
Talán a középrésznél tekerés közben az baj, ha ropog. Ennyire emlékszem. :D

(#259) andyTM


andyTM
senior tag

---Lasali--- - meg vagy elégedve a race king-el? ; én is szeretnék venni valami szélesebb külsőt, de nem tudom, hogy melyik éri az árát; jelenleg rubena scylla van rajta, de homokban, sárban esélytelen vele menni.

(#260) Tomi_Sci válasza dany27 (#227) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem is ilyen van, csak nyomásmérővel. Tapasztalatim
Szedd ki a kis fekete modult amiben van az útválasztó. Egy kis gumigolyó van benne. Vékony dróttal lehet próbálkozni, illetve óvatosan nyomkodni a pumpát, ha befogod az egyik lyukat. Nekem egyik sem jött be, belefújtam kompresszorral, a golyó hangsebesség körül elhagyta a pumpát, és Föld körüli pályára állt. Fogtam egy alu rudat, levágtam belőle fél centit aztán beleragasztottam a prestába. Úgyhogy most Schradert lehet fújni vele, ha nagyon muszáj.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#261) hoffman_ válasza hoffman_ (#255) üzenetére


hoffman_
nagyúr

fú de mérges vagyok :W

nem lehet 25.4-es befogóval rendelkező a-head stucnit kapni.* egyik gyártónak sincs a középmezőnyben. vannak az olcsó vackok 2-3-5 ezerért, és annyi. vagy thomson meg fsa 20 ezer fölött. lecserélhetném a kormányom 31.8-ra, de erre a vékony gépre nem is illene, plusz olyan jó formájú bullhorn kormány, mint a csepel chrono, nincs még egy. 25,4-es, 25.8-as, 26-os nyeregcső sem.

végignéztem egy rakás webshopot, maszek oldalakat, aprót, amazont, ebayt, nincs. most nagyon mérges lettem :(((

* olyan márkával és külsővel, amire én is azt mondom, hogy rendben, ez ér 6-8-10 ezer forintot. én egy ilyet - ilyet - ilyet szeretnék, miért nincs :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#262) M_o_g_y_i válasza hoffman_ (#261) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZT jobb minőségű képeken nem találom "gagyinak", de majd legföljebb kapok a fejemre... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#263) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok!

Eléggé laikus vagyok a témában ezért is fordulnék hozzátok. Trekking kerékpárokat nézegetek, jelenleg ezt találtam ami korrekt darabnak tűnik, de ugye nem értek hozzá. Nos neki az ára már a nagyon maximum amit a témára tudok szánni.
MI a linkelt gépről a véleményetek? Van esetleg jobb ár/érték arányú eszköz? Netán jobban járnék az apróhirdetések böngészésével?

Bármilyen segítséget szívesen veszek. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#264) hoffman_ válasza M_o_g_y_i (#262) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igaztából ebay-ről nem is mernék rendelni. az is probléma, hogy szükségem van érvényesíthető garira. megveszem, a (számomra) noname kütyüt, aztán ha a körúton megnyekken, akkor az lesz mondjuk a legkisebb bajom, hogy érvényesítsem a garit... én örülnék egy ritchey, syncross, fsa, ilyesmi darabnak. (thomsont is találtam 10k-ért, makulátlant, egyből néztem is, gyári oldalon nincs, félek h kamu) amúgy vannak, árban is, nem lehetetlen - csak méretben nem...

nyeregcső még rosszabb. az nincs is.

ui.:

kis guglizás után a selcof nem tűnik rossznak, sőt, de az ebay attól még ebay, onnan nem merek ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#265) rétisün


rétisün
veterán

fél órával kellett volna előbb elindulnom délután, hogy megússzam az esőt/jégesőt, ami hazafelé elkapott, és persze el is állt, amint hazaértem :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#266) Mr.Csizmás válasza ---Lasali--- (#235) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

helyzet:

elso gumi nem eppen okes, sokadik defekt vele, ezzel a kiepitessel egy honap alatt a masodik, konkretan egy nagybetus #@Ł$, konnyu terepre kellene, meg varosra, szoval valami trekking megoldas kellene.

tuti a kulso, mert a belsobol mar a 3. van benne osszesen (vagy a 4....)

a lenyeg, hogy ne keruljon rohadtsokba, mert az egesz panzer koltseghatekony alapu :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#267) beci válasza Jorus (#237) üzenetére


beci
őstag

Köszi szépen,meglessük.:)

Már írtam pár napja,hogy a bal oldali pedálom megadta magát,vettem helyette egy ilyet.: [link]

A mai nap a jobb oldali elkezdett kattogni,elég hangosan. 2napja használom...
Gondoltam nem lehetek ennyire balszerencsés,hogy nálam egy pedál max 1 hétig tart...
Szétszedtem,mint a külső,mint a belső golyó sorból hiányzott 1-1 db golyó...Szerencsére volt itthon,pótoltam.
Azért biztos ami biztos,szétszedtem a másikat is,azzal minden oké volt.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#268) M_o_g_y_i válasza hoffman_ (#264) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én már szinte mindent kínai webáruházakból veszek, minőséget pedig u.azt kapja az ember mint itthon, fele áron. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#269) ---Lasali--- válasza andyTM (#259) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Sárban közel használhatatlan gyakorlatilag, egyébként nagyon jó, van oldal tartása, jó ballonos, talán túlságosan is, sok pici minta az én súlyomhoz is ideális, és ez a supersonic nagyon könnyű.

(#270) hoffman_ válasza M_o_g_y_i (#268) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én ehhez még paranoiás vagyok.

ui.:

láttunk már itt a fórumon, nem is rég, jó árú, azt hiszem karbon villát, aztán rákeresve a neten, a tulaj is meglepődve tapasztalta, hogy az ilyen forrásból származó azonos villák sorra repednek el több helyen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#271) lsebestyen


lsebestyen
addikt

(#272) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#270) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Melyik villa volt az?

(#269) ---Lasali--- válasza andyTM (#259) üzenetére
Az oldaltartást úgy értettem (amit mondjuk nem jelent, szóval ezért írom a javítást XD) hogyha rézsűn mész oldalt, akkor nem csúszik úgy le alattam, mint egy magas mintás sár gumi.. tehát szépen stabilan lehet vele menni szárazon, vagy nedves földön.

[ Szerkesztve ]

(#273) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#272) üzenetére


hoffman_
nagyúr

azt hittem nem találom meg, de csak sikerült. rosszul emlékeztem, nem karbon, csak alu.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#274) TripleB válasza ---Lasali--- (#225) üzenetére


TripleB
senior tag

Valami 27,2-es hátrahajló nyeregcsőre adhatnál tippet, aminek a dőlése fokozatmentesen állítható. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#275) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#273) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Pedig a mosso az nem noname márka, már ha nem úgy lett felmatricázva..
Egyébként hasonló formájú alu villa volt még a hőskorban is, az is törött mint a ropi.. nincs kiszámolva stressz pont terheléssel hogy hol fog terhelődik túl az ötvözet, rakás szar tervezés. Biztos rázhat is mint az álat.

(#274) TripleB
Race Face XY
Thomson Setback

[ Szerkesztve ]

(#276) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#275) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem a névvel volt a gond itt sem, pont ezt mondom én is.

[link] - bár ez csak egy, nem tudom miért emlékszem többre.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#277) TripleB válasza Jorus (#239) üzenetére


TripleB
senior tag

Ecsém, de szellős az a fedélzet...:)

@275 Nem akarom a fél fizumat rákölteni, ráadásul országútiba kellene. Setback volt már, meg recefice prodigy, a konában anno elhajlott.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#278) Jorus válasza TripleB (#277) üzenetére


Jorus
nagyúr

762 mm-en nem kell szűkölködni, na. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#279) andyTM válasza ---Lasali--- (#272) üzenetére


andyTM
senior tag

- tudnál linkelni elfogadható árban?; vagy a cégeteknél nincs valami kedvezmény :D ?
- a múltkor találtam valami oldalt, ahol valami akció volt continentálban és fél áron volt minden külső, de nem találom már :((( .

(#280) fpeter07 válasza rétisün (#265) üzenetére


fpeter07
veterán

Tudtam, hogy valahol kint kepesztetsz ilyen időben.

(#281) rekid válasza hoffman_ (#255) üzenetére


rekid
addikt

M520-al nem nyúlsz mellé, sőt ha spórolni akarsz veszel használtan 4-5 ezer bármelyik komolyabb bringás boltban (Irány meme :)) ahol van használt cucc. Így több pénzed marad normális cipőt venni. A páromét és az enyémet is használtan vettem és tökéletesen működnek kb. 3-4 ezer kilómeter után is. (persze komolyabb uraknak ez fél szezon :) )
Cipőből nekem egy tök alap shimano van ami igazából jó de hosszú távon 80+ zsibbad a kis lábujjam benne. Legközelebb Spécit veszek, a páromnak az van és imádja spininngen is és bringán is.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#282) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Csövi!

Tudtok valami jó ár/ érték arányú olajat ajánlani a láncra? Nem fontos hogy nagyon profi anyag legyen, de azért nem árt ha jó :P

(#283) hoffman_ válasza rekid (#281) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, azt már a topicból is tudom, hogy stramm darab, illetve neten is olvastam, hogy érdemes-e mást, a válasz egyértelmű nem. viszont nem azon 2-3 ezren fog múlni, a linkelt boltban 19 juro, reményeim szerint postával együtt is az itthoni kisker árak alatt jön be. cipőt is rendelnék onnan vele együtt, csak azt próba nélkül nem merek. amúgy 3-4000et még én is letekerek egy év alatt, jó lesz az új :DDD

a cipő tippet köszönöm. a specikről olvastam jót én is. a 80km+ táv nekem ritka, ss-el csak városban közlekedek szinte, a napi 50km a max, 2-3 etapban. shimano-t ismerősöm is leszólta(bár az van neki :D ), azt mondta, hogy sidi-t vegyek, én meg mondtam, hogy kösz a tippet, ha a shimano-kra szánt 15-20 ezret kipótolod egy másik 20-assal, akkor meglesz :)

Pszihonaranc:

én ilyet használok, 700 huf, de többen többre esküsznek(én csak találomra vettem, amit javasolt a boltosom, párszáz km után eddig jó), de pont a napokban volt szó, úgy rémlik, ilyen cuccról, szóval ha visszakeresel 2-3 oldalt, szerintem beleakadsz pont.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#284) rétisün válasza fpeter07 (#280) üzenetére


rétisün
veterán

"ilyen időben."

arra gondolsz, hogy amikor indultam 26 fok volt, vagy a zuhéra, amihez az utolsó fél órában volt szerencsém? :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#285) Pszihonaranc válasza hoffman_ (#283) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

köszi a tippet, mindjárt visszakeresek!

Közben esetleg ha mások is leírják hogy ők mit használnak, akkor azt is szívesen veszem :)

(#286) fpeter07 válasza rétisün (#284) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyilván a rosszra gondoltam. :K

(#287) Teasüti válasza Pszihonaranc (#285) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Berner zsírspray ("Nagyteljesítményű kenőanyag") még jó cucc, ezt is sokan használják elégedettséggel.
2000k körül kapható az 500-600 ml (a 600-as limitált kiadás).

Elvileg ez a legjobb az általános kenőanyagok közül bicikli láncra minden körülményekre. Ennél jobb már csak az a szertartás, hogy leszereled a láncot, kimosod és forró, olvadt zsírban fürdeted - ami utána beleköt. De mivel ez macera, meg szerelni kell és patentszem kell hozzá, ezért marad a zsírspray. :)

(#288) Tomi_Sci válasza Pszihonaranc (#285) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én olyat használok mint hoffman_ de csak nedves időben. Jó cucc, de mivel lényegében zsír, ezért egy koszmágnes. Még ha jól visszatörlöm, akkor is 50km aszfalt után tiszta mocsok. Nyáron én hígabb olajat használok, 100 km-enként kenve, mert hamar elveszti a kenő hatását, cserébe olcsó. (gyakorlatban ez azt jelenti, hogy hazaérek, átpörgetem a homemade körömkefés lánctisztítómon, és megkenem. Kb. 3 perc)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#289) hoffman_ válasza Tomi_Sci (#288) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ezt mondták, mint problémaforrás. nos, egy darab sebességgel elviselhető, a láncom is szinte világít, olyan kék, a dzsuva nem hatja meg :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#290) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Tegnap lőttem pár képet a cangáról [link]. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#291) andyTM válasza Cyberpunk (#290) üzenetére


andyTM
senior tag

- ez nagyon "ZSÍR" , mennyibe volt neked?

(#292) SOAD19


SOAD19
addikt

Érdekes egy geometriája van :) : [link]

(#293) Cyberpunk válasza andyTM (#291) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sokba. 320. ;] Azóta már kapott egy új fogaskoszorút meg láncot +17k. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#294) Jorus válasza Cyberpunk (#290) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyben van. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#295) hoffman_ válasza Cyberpunk (#290) üzenetére


hoffman_
nagyúr

de a linkelés anemmegy ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#296) Cyberpunk válasza hoffman_ (#295) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lényegtelen. ;] Így is alig tudtam hova feltölteni több mint 5 MB-os képeket. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#297) hoffman_ válasza Cyberpunk (#296) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pikáza :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#298) Cyberpunk válasza hoffman_ (#297) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most már mindegy. Majd legközelebb. ;) ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#299) sanzi89


sanzi89
addikt

Szerintetek mennyit érhet ez a Magellan Corvus TX30-as bringa? A felszereltsége a legalapabb, de ennyiért (50k környéke) nem látok jobb ajánlatokat. Városi, mindennapi használatra lenne. Egy Kryotonite Evolution LS-sel használnám a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#300) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Jó ár/érték arányú első lámpát / lámpákat szeretnék beszerezni.
Egy fejlámpát és egy kormányra szerelhetőt is.
Nézegettem az 1800 lumenes ebay-es / dealextreme-es lámpák között, de eszembe jutott, hogy az a kicsi kínai lumen biztos mást jelent. Sajna, nem tudom az osztószámot, így nem is tudom bolti lámpákkal összehasonlítani őket.
Egy biztos: 30-40 dollár 8-10ezer Ft a legteteje, amit lámpára szánok - ebbe bele kell férnie a fejlámpának és a kormányra erősíthetőnek is.
A fényerő a legfontosabb, de az esőállóság, és az élettartam kedvéért lemondanék pár lumenről. :)

Van valami bevált jó vétel ilyen téren?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.