Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) szki válasza rétisün (#1593) üzenetére


szki
őstag

Érdekes ez a pörgetős bringázás. Nekem se áll rá a lábam. Nem is erőltetem, és csak 75-80-as a pedálom. De futásnál 3 lépés/mp felett pörög a lábam, ami bicajra vetítve 90 CAD lenne. 2 éve azt hittem majd a futástól kikészülnek az ízületeim. Közben meg bivaly erős ízületeket növesztettem...

(#1589) Teasüti: a pulzus mérése akkor hasznos, ha pontosan tisztában vagy a saját pulzusértékeiddel. Lényeges a max pulzus érték, és a tejsavküszöb. Ezek az értékek eltérőek futásnál, bicajozásnál, és úszásnál. A tejsavküszöb szépen tolható felfele tudatos edzésmunkával. Nagyon érdekes számomra, hogy valamikor tüdővel nem bírom, valamikor meg izomzattal az extrém terhelést. Aztán egyszer csak összeáll minden ;]
Jelenleg bicajon síkon komfortosan elgurigázok, de gyenge vagyok emelkedőn magamhoz képest. Futni viszont remekül tudok 1-21 km közötti távokat másokhoz képest is :)

(#1652) fi:zi'k válasza Bici (#1636) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem van olyan, amit linkeltél, de szerintem csapnivaló.
Amúgy meg írtam, is hogy csak hasonló van nekem, bár ez sem forgatható.

(#1651) szki
Csináltattam anno ilyen terheléses vizsgálatot, érdekes dolog. Meg lehangoló hallani, hogy egy élsportoló 1 lábával képes akkora teljesítményt (150-180W) leadni, mint én a kettővel és még csak meg sem szakad közben velem ellentétben. :))

Azt az 1-21 km-t hogy sikerült összehozni? :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1653) Bici válasza fi:zi'k (#1652) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi, azóta már a dx-en nézelődöm. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1654) Zebu válasza szki (#1651) üzenetére


Zebu
addikt

Tejsavköszöböt hogyan tudom megmérni/meghatározni?

(#1655) Tomi_Sci válasza Packersbay (#1650) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

[link] ;)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1656) fi:zi'k válasza Zebu (#1654) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Terhelés alatt és annak folyamatos, de lépcsős növelésével mérik a véred laktát szintjét.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1657) Jorus válasza Teasüti (#1507) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, ez lemaradt: szimmetrikus három kereszt mindenhol.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1658) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Neki nem volt szerencséje

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1659) D.Orion válasza Tomi_Sci (#1658) üzenetére


D.Orion
veterán

Flex ellen semminek nincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#1660) M_o_g_y_i válasza Tomi_Sci (#1658) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Basszuskulcs... :W

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1661) =HG= válasza D.Orion (#1659) üzenetére


=HG=
addikt

Hát igen, egy akkus flex mindent megold ! És nem is túl nagy befektetés...

(#1662) sanzi89 válasza sanzi89 (#1566) üzenetére


sanzi89
addikt

Kicsit visszavonnám a fenti kommentemet, kiderült, hogy egy ipari tűzőkapocs szúrta ki a gumit, kézzel meg se bírtam hajlítani, elég méretes lyukat hagyott maga mögött. Egyértelmű, hogy ezt nem bírja ki.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1663) Toomy válasza Teasüti (#1606) üzenetére


Toomy
senior tag

A POLAR WEARLINK BT-t gyorsan felejtse el mindenki!!!
A gyári PANASONIC elemmel 8 órát ment a specifikációban megadott 150 órával ellentétben. Mondom biztos sokat állt a polcon. De nem, mert az új VARTA elem is csak 7 órát tudott. Elég elszomorító!!! Mikor visszavittem csak vonogatták a vállukat a ZERGE-nél, hogy már sokan panaszkodtak rá, de nem tudnak mit tenni. A mellkaspántja is fél év alatt gallyra ment! Nem tudtam hogy arra csak fél év gari van és amikor visszavittem 1-2 héttel a fél év lejárta után. Akkor szembesültem vele, hogy lehet új pántot venni 5500-ért. Persze nálam extrém használatba van, mert napi 2-3 -órát min. rajtam van, de persze a 24 óra sem kizárt :P
Azóta Mansi kisilabizálta, hogy a DURACELL elemmel elmegy 40-50 órát, de csak azzal. Neten lehet kapni 200-250 Ft-ért.
De én most már ANT+ os rendszert használok, így odaadtam a páromnak a POLAR-t.

(#1664) _NCT


_NCT
őstag

Közeledve a kerékpárvásárláshoz, szeretném megkérdezni (ígérem utoljára :P ) hogy 50-70k között az alábbi listában szereplő kerékpárok közül melyiket érdemes megvenni? Nekem a Hauser Grizzly szimpatikus, mivel olcsó és a Gepida stb.... kerékpárok sincsenek jobb váltóval, felnivel stb felszerelve ahogy a leírást nézegettem. Mind1ik kb egy kaptafára készül, de azért megkérdezlek titeket, hátha tudtok okosat mondani. Testbike-on kb mind1ik azonos értékelést kapott.... :R

Lista:

• Gepida - Gepida 2012 Alboin 200 CRS férfi
• Váz: ALUMÍNIUM
Villa: ZOOM ENJOY 123E
Kormánycsapágy: ACÉL FEKETE
Kormány: GEPIDA ACÉL 600 mm
Kormányfej: GEPIDA ALUMÍNIUM 80 mm
Hajtómű: PROWHELL 28-38-48/170 mm
Középcsapágy: KINEX BLEPS MONOBLOCK
Első váltó: SHIMANO TX-51
Hátsó váltó: SHIMANO TX-35
Váltókar: SHIMANO REVOSHIFT SL-RS35
Fokozatok: 3×7
Fék: GEPIDA V-BRAKE TX-117
Fék kar: LOGAN 325
Kerékméret: 28"
Agy: GEPIDA ALUMÍNIUM 36H
Küllő: ACÉL FEKETE
Felnik: BERETTA ALUMÍNIUM MT-240, DUPLAFALÚ 36H
Külső gumi: INNOVA 700X40
Nyereg: SELLE ROYAL MACH
Nyeregcső: GEPIDA ALUMÍNIUM 27.2X300 mm
Súly: 14,2kg
• Caprine - Caprine Greenway 26 ffi
Váz :Aluminium
VILLA (TELÓ):Suntour M2025
HAJTÓKAR :Shimano FC-M131
FOGASKOSZORÚ :Shimano TZ-21
ELSŐ VÁLTÓ:Shimano Tourney, TZ-31
HÁTSÓ VÁLTÓ:Shimano Tourney, TX-35
FOKOZATOK SZÁMA:3x7
FELNI:Rigida Zac17
ELSŐ AGY:Trinity alu, gyorszáras
HÁTSÓ AGY:Trinity alu, gyorszáras
VÁLTÓKAR : Shimano Revoshift
FÉK:Trinity "V"
KIEGÉSZÍTŐK:
Kitámasztó, Fényvisszaverő prizmák, elöl, hátul és a küllőkön

• Hauser - Hauser Grizzly 26 Férfi Teleszkópos
FELHASZNÁLÁS:Aszfalt,enyhe terep
VÁZ ANYAGA : Hi-Ten Acél
VILLA:Zoom
MEGHAJTÁS:ELSŐ VÁLTÓ Shimano Tourney HÁTSÓ VÁLTÓ Shimano Tourney, Shimano TX31
KERÉK:
FELNI Duplafalú Alu 36L ELSŐ AGY Trinity Alu 36LHÁTSÓ AGY Trinity Alu 36L
VÁLTÓKAR :Shimano RevoShift
FÉK:FÉKTEST Trinity Alu
KIEGÉSZÍTŐK:kitámasztó

• Gepida - Gepida 2012 Mundo
Váz: 6061 ALUMÍNIUM
Villa: BRAVO 410E ZOOM
Kormánycsapágy: GEPIDA A-HEAD BLACK
Kormány: GEPIDA ALUMÍNIUM 600 mm
Kormányfej: GEPIDA ALUMÍNIUM 90 mm
Hajtómű: PROWHEEL MYP-40P 28-38-48/170 mm
Középcsapágy: KINEX BLEPS MONOBLOCK
Első váltó: SHIMANO TX-51
Hátsó váltó: SHIMANO TX-35
Váltókar: SHIMANO REVOSHIFT SLRS-35
Fokozatok:3×7
Fék: GEPIDA V-BRAKE TX-118
Fék kar: GEPIDA ALUMÍNIUM
Kerékméret: 26"
Agy: GEPIDA ALUMÍNIUM 36H
Küllő: ACÉL
Felnik: RODI SKORPION CNC 36H
Külső gumi: INNOVA 26X2.1
Nyereg: SELLE ROYAL MACH 8014
Nyeregcső: GEPIDA ALUMÍNIUM 31,6X400 mm
Súly: 13,8kg

[ Szerkesztve ]

(#1665) Toomy


Toomy
senior tag

Te jó ég, ez meg mi a jó isten? :Y

(#1666) Tomi_Sci válasza Toomy (#1665) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

"Tökéletes alap egy profi versenygéphez." ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1667) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Szeretném a MTB-men a külsőt lecserélni viszont, amit találtam nem tudom biztosra, hogy jó-e rá. Igazából nem nagyon értem a mérethatárokat a kerekek és a felnik között.
Adott egy Mach 1 210 BOS duplafalú felni amin most Maxxis Ignitor külső van ami 26"x 1,95-ös. Szeretném lecserélni ezt erre Maxxis OverDrive és az érdekelne ez csak 1,75 széles ugyanúgy jó lesz a felnire?
Illetve mi az az intervallum ami még rámehet, hogy a későbbiekben ne legyek tudatlan.
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket. További szép estét.
Üdv: Balázs

[ Szerkesztve ]

(#1668) fpeter07 válasza szki (#1651) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem spd-vel pörgősebb lett a tekerés. Mondjuk montival nem siet annyira az ember terepen, meg jobb is a talaj miatt a nagyobb fordulatszám.

"...valamikor tüdővel nem bírom, valamikor meg izomzattal az extrém terhelést. Aztán egyszer csak összeáll minden..." - Nekem is össze szokott ez a kombó állni. ;]

szerk: (#1667) b4zsi-: Felni szélességtől függ, ha nem valami dh-s doubletrack külsőd van, valószínűleg jó lesz rá. Ha jól emlékszem az én Trinity felnimre 1.25-től 2.5-ig mehet rá külső gumi.

[ Szerkesztve ]

(#1669) Teasüti válasza zoo8800 (#1648) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bebaszna, ha nekem nulla fékhatásom lenne bármilyen igénybevétel után. :U
Még ha kigyullad, akkor sem mehet el a fékhatás teljesen.
Gagyi a betét.

(#1657) Jorus
Az öszes kerekem 3x szimmetrikus nálam is. :) Akkor gondolom ez a gyári.
Neked mégse forog a felni a féktárcsához képest. ;]

(#1662) sanzi89
:K ;)

(#1663) Toomy
Köszi! :R
Amúgy nem is vártam egy BT 2.x-es eszköztől hosszú üzemidőt, az a 7-8 óra még korrektnek is hangzik folyamatos BT kapcsolat mellett. A telefonom nem bírja ennyi ideig. :D
Bár kiábrándító, hogy nem akkuval működik.

ANT+ az milyen kapcsolatot használ? Erről nem találtam infót.
Véletlenül nem egy Bluetooth protokoll az is? ;]
Vagy mit tudnak az "áentés" mobilok, amit a többi nem?

(#1658) Tomi_Sci
Ez kié? Nem vmi ismerősé? Postázhatná nekem a kengyelt, már rég ki akartam vizsgálni egy ilyen lakatot! :K
Kíváncsi lennék arra, amit a gyártók mélyen elhallgatnak.

[ Szerkesztve ]

(#1670) szki válasza fi:zi'k (#1652) üzenetére


szki
őstag

Nincs értelme az élsportolókhoz mérni magunkat. Engem nem is érdekel hány wattot tudok leadni. Az elég nekem, hogy kiváló a keringésen.
1-21 km-t úgy értem, hogy 1, 3, 5, 10, 15, és 21 km versenytávokon is remek a versenytempóm futásnál.

(#1654) Zebu: mérni én nem tudom, csak kitapasztalni a tejsavküszön szintet. Jó erőben bicajon az 50 km-es versenytempóhoz párosítható átlagpulzus nálam a tejsavküszöb. Ha egyenletes tempóban tudom letekerni az 50 km-t. Ha már a 40. km-nél csökken az intenzitás, és kezd beállni a lábam, akkor túl gyors a tempó, és elsavasodok. Ekkor másnap esélyes az izomláz. Régebben napi 2x tekertem akár tempós 50-est.
Ma már nagyon ritkán, és inkább futok. Azt tudom, hogy 10 km futó versenytempót 3-5 ütéssel tejsavküszöb feletti pulzussal szoktam nyomni. 21 km-t meg tejsavküszöbön lenyomok versenyen. Egyre magasabb pulzussal tudok komfortosan futni. Konkrétan 100 percet futok 182-es átlagpulzussal, és egyenletes tempóban. A futáshoz létezik egy hasznos xls számoló tábla tempókkal, pulzusértékekkel. Ilyet bicajozáshoz nem találni, és talán nem is készíthető.
A tejsavküszöbszint egyénileg változó. Meghatározza a genetika, és az edzettség is az értékét.

[ Szerkesztve ]

(#1671) Toomy válasza Teasüti (#1669) üzenetére


Toomy
senior tag

Az ANT+ egy külön szabvány, pl. a GARMIN-os kütyük is azzal kommunikálnak. Még a magasfeszültségű kábelek / adók sem tudják megzavarni! Haver sokszor megy el a lakihegyi adótorony mellett és ott is tökéletesen mutatja az aktuális BPM-et.
A sebesség/pedálcsapásmérőmet majdnem egy éve vettem és megszámlálhatatlan üzemóra van már benne a gyári elemmel. A mellkaspántomat valamikor január február környékén vettem és azt mondták, hogy 2 évet simán el fog menni 1db elemmel.
Szóval a hatalmas előnye, hogy nagyon keveset zabálnak! Konkrétan csak emiatt a technológia miatt cseréltem le a tökéletes HTC HD2-met egy XPERIA ARC S-re. :K
Ezekbe a telókba van beépítve ez a technológia.

[ Szerkesztve ]

(#1672) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Milyen kezdő spd pedál, cipő kombinációt ajánlanátok montihoz? Valami olcsóbb megoldás kéne.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1673) Teasüti válasza Bagira01 (#1672) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szvsz olyan nem létezik, h kezdő.
Inkább drága, meg olcsó.
Pedálból Shimano 520 ajánlott, ha nem mész terepre, akkor 505 is elég.
Cipőből meg néhányan megúszták 10k alatt a Sportsdirect boltokból, ami két helyen található az egész országban. :U
Akik nem ilyen szerencsések, ők keresnek használtat vagy megveszik "rendes" áron 20k-tól indulva.
Vagy neten rendelnek akciósat (cipő+pedál) vagy esetleg külföldről a feljebb említett bolt webáruházából, ha kell akkor egyenesen Angliából.
A magam részéről maradok a népszerű patinás márkáknál mint a Shimano, de ha van lehetőséged 6-8k-s nevetséges áron cipőt venni, akkor ott egye a fene a Shimano-t és társait! ;]

Például.
Cipő+pedál akció. Másik akció (megéri a felárat).

(#1674) lsebestyen
BAKKER a többi lehetőség eddig is adott volt?! :Y
F@szé nem így kilistázva linkelted be annó! :O
Szürke/piros cipőt rendeltem volna, ha ezt tudom. :U
Szürke a vázam és piros a villám, meg pár felirat. :D
:(((

[ Szerkesztve ]

(#1674) lsebestyen válasza Bagira01 (#1672) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ezek jók, nekem van 505-ös és 530-as pedálom is, az 530-as szett megéri a felárat szerintem...az 505-ös pedállal van egy kis kimozgása a lábamnak ami zavaró, de erről már más is beszámolt, szóval szerintem nem a pedálommal van a baj. Meg nekem fontos, h az 530-as pedállal tudok tekerni sima mezei cipőben is, igaz esőben kicsit húzosabb :DDD Meg a sár se okoz neki olyan nagy gondot.

[ Szerkesztve ]

(#1675) sanzi89 válasza Bagira01 (#1672) üzenetére


sanzi89
addikt

Én személy szerint az 505-öt nem ajánlom, olyan van nekem is. Minimum 520, de ha rám hallgatsz, kezdő SPD-sként akkor féloldalasat veszel, mint az 530. Mikor én voltam SPD vásárlás előtt lebeszéltek a féloldalasról, azóta nagyon sokszor megbántam már.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1676) Bagira01


Bagira01
veterán

Köszönöm a segítséget. Ez elég korrekt párosnak néz ki.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1677) lsebestyen válasza sanzi89 (#1675) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az m530-as nem féloldalas :F

(#1678) lsebestyen válasza Bagira01 (#1676) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja ez fasza nekem is pont ugyanez van :K

(#1679) Bagira01 válasza lsebestyen (#1678) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak a méret kérdéses, utcai cipőm belső talpmérete 30cm.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1680) lsebestyen válasza Bagira01 (#1679) üzenetére


lsebestyen
addikt

shimano cipőből egy számmal nagyobb kell (azt nem tudom h más márkából is), az lesz kényelmes, mert kiállásnál előre csúszik benne a lábad, stb

(#1681) Bagira01 válasza lsebestyen (#1680) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor min 47-es kéne belőle :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1682) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Felkerült az X0 szett, így teljesen Sramosodtam. Már csak a régi X-gent kellene leváltani. :U
XTR stiftet hol kapok olcsón?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1683) _NCT válasza _NCT (#1664) üzenetére


_NCT
őstag

Koszi a segitseget! :W :((

(#1684) fi:zi'k válasza _NCT (#1683) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most komolyan?! :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1685) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ha (menetes) kormánycsapágynak már hangja van ha tekergetem a kormányt, akkor mekkora eséllyel menti meg egy zsírozás és beállítás? 32-es kónuszkulcs úton van a fentiek kivitelezéséhez, de nem tudom nem kéne-e már az új csapágyat is vennem :S Egy Miche csapiról lenne szó egyébként.

Teasüti: Nem ismerösé, redditen /r/bicycling -ben írta a tag, hogy az út mellett félredobva találta.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1686) zoo8800 válasza Teasüti (#1669) üzenetére


zoo8800
veterán

Pedig ez ilyen. Ha nem hiszed, add ide a bringád és bebizonyítom ;]
Hogy gagyi-e, nem hiszem. Eddig csak az edereti Shimanot és BBB-t használtam. Egyszer felrakok egy fémest, kiváncsi vagyok az is ilyen-e.

rip and tear, until it is done

(#1687) Jorus válasza Teasüti (#1669) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem gyári, fűzött, ott álltam a szaki mellett, amikor készült. Egyébként 32 küllőből ez a max, amit ki lehet hozni. Onnantól már a fűzes és az alkatrészek minősége határozza meg a kerék erősségét. És persze az is számít, hogy 24-es 26-os vagy nagyobb kerékről beszélünk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1688) zoli03 válasza _NCT (#1683) üzenetére


zoli03
őstag

Lehet, hogy nincsenek jobb váltóval szerepelve, stb a Gepidák, de azoknak nem is acél váza van (mint a Hausernek). Amúgy az Alboin egy trekking, a többi meg MTB(szerűség), nem is egy kategória. Én a Mundo-t venném, annak ahogy nézem A-Head-es a teleszkópja, ha akarod, később le tudod cserélni normálisra. Meg ha később cserélgetsz rajta dolgokat, még használható MTB is lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Gyufaaa válasza Bagira01 (#1681) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Ezzel én is így voltam. Nehezen, de beszerezhető volt. :K

(#1690) Szakbarbár válasza lsebestyen (#1674) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem is 505-ös pedálom van, de engem nem zavar az oldalirányú mozgása. Ezzel vettem a biciklit, amíg tönkre nem megy, vagy ingyen nem kapok másikat, addig ez marad :D De lehet hogy ha kipróbálnék egy másfajta pedált akkor megváltozna a véleményem.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1691) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Végig böngésztem nyereg ügyben a topikot. Az az észrevételem támadt a gyári nyergemmel, ha a vékony részére ülök, akkor veszett kényelmesen érzem rajta magam (mazohista vagyok és szeretem ha fáj egy kicsit! :DDD ) viszont, ha visszateszem a sejhajom, hogy a tepsire is csüccsenjek, akkor a tekerés közben érzem, hogy nyomja a csontomat. Ez beállítás dolog lesz vagy cseréljek nyerget? :U

[link]
[link]
[link]

(#1692) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#1691) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Elkezdem hátrébb csúsztatni a nyerget, mert a napokban toltam rajta előrébb és lehet, hogy az tett be. Remélem jövő hétig kitapasztalom, mire jön az újabb Balcsi kerülő. :C

(#1693) dqdb válasza Toomy (#1671) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, az ANT+ külön szabvány. Ugyanúgy 2.4 GHz-en üzemel, mint a Bluetooth, de más a protokol és a működése, kimondottan alacsony energiaigényűre tervezték. A kapcsolat a szenzor és az óra között atomstabil, 2-3 méternyi távolságot simán áthidal, de még 3-4 méterről is működni szokott.

Két év és 6500 km után még mindig a gyári elem van a sebességszenzorban. A mellkaspántot ritkábban használom, még abban sem kellett cserélni.

Bagira01: ne csak a talp hosszát nézd, hanem a lábfejed szélességét is, mert Shimano az átlagosnál keskenyebb cipőket készít. Úgy emlékszem, hogy az E jelzésű variánsok szélesebbek náluk, de ez nem mindegyik modellből elérhető.

Gyufaaa: ha visszateszem a sejhajom, hogy a tepsire is csüccsenjek, akkor a tekerés közben érzem, hogy nyomja a csontomat. Ez beállítás dolog lesz vagy cseréljek nyerget?
Ha teljesen vízszintes a nyerged (vízmértékkel nézve, nem szemre), akkor 90%, hogy csere lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1694) Gyufaaa válasza dqdb (#1693) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A teljes viszintes álláshoz, még egy szintet tudok rajta állítani. Kipróbálom azt is. :R

(#1695) dqdb válasza Gyufaaa (#1694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha előre dől kissé (elég pár fok is), akkor folyamatosan lecsúszol. Ha hátra dől kissé, akkor jönnek a fájások :) Ha nem fokozatmentes a nyeregcsövön a dőlésszög beállítási lehetősége, és az optimális beállítás két fokozat közé esik, akkor szívás, mert nyeregcső is kellhet. Ergonómiából profi vagyok, már rengeteg kölhettem rá :DDD

sanzi89: az M530 nem kétoldalas SPD pedál, hanem trail felhasználásra szánták, ezért került a pedál köré egy fémkeret, hogy kényelmesebb legyen a kiállva gurulás. Normál cipővel ez sem használható.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1696) Gyufaaa válasza dqdb (#1695) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sajnos nem a lecsúszással van a gondom, hanem a fájdalommal, ami akkor jön, ha a nyereg ülő felületére ülök. Olyan érzésem van, mint ha egy keskenyebb nyeregben komfortosabban érezném magam. A mostani nyeregnek 15.5 cm az ülőrész szélessége. Lehet, hogy néznem kellene egy keskenyebbet. :U Azzal biztosabbra mehetnék.

[ Szerkesztve ]

(#1697) Jorus válasza Gyufaaa (#1696) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én relatíve széles csípejű vagyok, és nekem a 143-as nyergek váltak be, szal lehet, tényleg a 155 mm-rel is gond lesz nálad.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1698) Gyufaaa válasza Jorus (#1697) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ma megyek pestre. Benézek valamelyik boltba, ahol van választék. Van esetleg kritérium vagy tanácsotok, hogy minimum mi az amit érdemes?

PL ez a kategória? Egy keskenyebb típus hátrányait, gondolom magamnak kell kitapasztalnom. :U

[ Szerkesztve ]

(#1699) Jorus válasza Gyufaaa (#1698) üzenetére


Jorus
nagyúr

A minimumban nem vagyok jó, nekem Phenom Sl van, 143-asban, és a hozzá passzoló Speci BG gatyában a világból ki tudok vele tekerni (szép lassan persze :D).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1700) Gyufaaa válasza Jorus (#1699) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Első körben azért szeretnék valami olcsóbbat, hogy ne dobjam kapásból ki a pénzt, ha nem jó a méret. Ha beválna a szélesség kérdés, akkor én is nézek valami komolyabbat. Tetszik az a nyereg. Főleg, hogy van 130-asban is. Gatyóim vannak frankó szivacsozással (bár még egy hosszút kell beszereznem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.