Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#1685) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát úgy tűnik itt komolyabb gond van a rágásnál:

nagyban
További képek: [link] [link]

:O :O

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1852) SOAD19 válasza Mosqu!to (#1849) üzenetére


SOAD19
addikt

Bedobok egyet, hátha megtetszik, ami eléggé esélyes :DDD : [link]

Nem utolsó, hogy korrekt boltból lenne, ajánlott itt a topikban is az adott üzlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1853) D.Orion válasza Mosqu!to (#1849) üzenetére


D.Orion
veterán

Cross gép kéne vastagabb gumival v. mtb egy kicsit vékonyabbal? A váz geo miatt kérdem ezt. Én inkább egy lágy első telós cross gépet keresnék és utólag dobnék rá 1.5 körüli gumikat. Azért az általános 1.35ös cross gumi tényleg csak a jobb földutat és a kitaposott erdei ösvény bírja.

Holnap du. körbenézek a sör mindig jól jön. :)

(#1854) SOAD19 válasza SOAD19 (#1852) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm, stornó, túra/terepezést is írtál... :B

Esetleg ez meg ez jónak tűnik, csak az áraik meghaladják a kereted.

[ Szerkesztve ]

(#1855) attiati válasza SOAD19 (#1852) üzenetére


attiati
veterán

Nem értek hozzá, de a merev villa oké terepre (és városba)?
Padkára fel és lemászásnál el tudnám viselni, ha lenne az enyémen is.

egyébként megéri apróhirdetésezni?

[ Szerkesztve ]

(#1856) Mosqu!to válasza D.Orion (#1853) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Inkább crossra szavaznék.

Eddigi pályafutásom során egy Kona Yee-Ha -t nyúztam úgy tíz éve, nagyon szerettem. Utána jött egy DH-s korszak, ami meg nagyon más világ, és kb 4-5 éve nem igazán bringáztam. Most szeretnék visszatérni, de nem sport szerűen, inkább praktikum és hobbi szintjén.

SOAD19: Ez a canga tényleg elég szép, valamint amennyire ismereteim nem csalnak, az alkatrészek sem rosszak. Mennyi idős lehet, tudod esetleg?

Túra-terep amúgy minimális szinten, 95% városi használat lenne.

Én amúgy ezt néztem ki, ismeritek esetleg?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1857) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy kb 15-25 ezer ft-ig bezárólag milyen női kerékpárt ajánlotok, ami azért használható is? Használt termékben gondolkodok.

80% aszfalt, 20% terep-re lenne használva. Ebben az ár intervallumban alu vázban lehet gondolkodni?

Mi szerintetek a legjobb vétel? Esetleg valakinek vmi konkrétum?

(#1858) Zebu válasza fi:zi'k (#1840) üzenetére


Zebu
addikt

Ne haragudj! Túl gyorsan jött az elhatározás, hogy megvegyem :(
Egyébként ha olyasmit akarsz rendelni amit nem hiznak Magyarországra, akkor a cimborámhoz elvitethetjük és akkor csak Bécsig kell elmenni valahogy.

Lsebestyen: Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1859) Zebu válasza bigbuda (#1857) üzenetére


Zebu
addikt

Huhhh ennyiért én nem tudok semmit ajánlani sajnos :(

(#1860) Zebu válasza Mosqu!to (#1856) üzenetére


Zebu
addikt

Ciclocrosst akarsz? Érdekes választás... Azt hittem cross trekking lesz az irány. Ciclocross szerintem pont egy full edzôgép nagyon speciális felhasználásra is kicsi célcsoportnak. Én is morfondíroztam rajta, de inkább nem. Nézz meg 1-2 ciclocross versenyvideót a jutubon. :)

De javítsatok ki ha tévedek...

(#1861) rétisün


rétisün
veterán

ezek után már nem csodálkozom, miért nem akart működni szerencsétlen óra :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1862) lsebestyen válasza rétisün (#1861) üzenetére


lsebestyen
addikt

De ha a kulacsod kifogy, legalább lesz honnan meríteni :DDD

(#1863) _NCT


_NCT
őstag

No ma én is beléptem a bringások körébe, igaz az aljából kellett választanom, de szerintem megérte :)

Caprine Greenway lett a kiválasztott. 69.900-ért adták oda ennyiért szerintem egész jó keró :)

Sajnos Gepida Mundo-ból nem volt 20" vagy a felett.

(#1864) fpeter07 válasza _NCT (#1863) üzenetére


fpeter07
veterán

Tanúsítom, hogy megérte! Szerencsére az "új" modell kormányát már nem eszi meg a rozsda se.

(#1865) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#1851) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Menetes kormánycsapàgynál meg lehet mondani, hogy 1" vagy 1 1/8" szétszedés nélkül? Például a stucni átméröjévöl? Vagy az nem releváns?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1866) sanzi89 válasza _NCT (#1863) üzenetére


sanzi89
addikt

70k-ért újonnan nem kellene, hogy a 1 1/8-ados villát fogadjon a váz? Így bárminemű fejlesztés a jövőben lényegében lehetetlen.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1867) _NCT válasza fpeter07 (#1864) üzenetére


_NCT
őstag

Na ez jó hír :) Remélem a Suntour villa mozgástartománya is megmarad majd. Eléggé egyben van a bringa, ezt ahogy ráültem éreztem, kényelmes, jó a geometriája, kényelmes az ülése. Sokat nem mentem vele, csak egy karikát, mert jött a vihar és nem akartam eláztatni kapásból. Szerencsére könnyű is, én 14kg körülire tippelem.

55 ezres kerékpárra is ráültem, hát ég és föld volt, az hihetetlen kényelmes és gagyinak tűnt e mellett.

sanzi89: én ennyire nem vagyok elmélyülve a témában, kellett egy bringa amit tudok napi szinten használni munkába járáshoz, meg rövidebb 40-50km-es túrákra és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1868) Tüzi válasza Jorus (#1805) üzenetére

ezzel már találkoztam én is.
hidd el, hogy van aki a vázrepedést felületi karcnak nézi.

más:
ez jó lehet ennyiért?
más 2:
országúti ultegrában fékpofát cseréltem. most valamiért az első fék bal oldali fékkarján a fékpofa nem fekszik fel rendesen a felnire amikor húzom a féket.
lehet ezt valami módon orvosolni?
megmértem tolómérővel a másikat amit lecseréltem, azon talán 0.1 mm eltérés van az eleje-hátulja mögött.
ötlet?

írok egy sztorit is, szerintem lasali sem b.szott még ilyet :D
lementem helyi bringaboltba, dumálok a tulajjal, azt mondja, hogy képzeljem el, bejött ma egy arc a boltba, és hajtókart akart cserélni.
kérdezi a tulaj, hogy hol a bringa?
-hát, mivel robogóval jöttem, nem tudtam elhozni a bringát, de itt a kérdéses rész.
erre az arc elővette a táskájából a vázból kivágott komplett hajtóművet... az ipse flexel kivágta a vázból a hajtást 5-5 centi ráhagyással, hogy vissza tudja majd hegeszteni... ÉRTED? :DDDDDDDD
tulaj mondja az arcnak, hogy azért gumis satuba befogom, hogy ne sértse meg a festést jó? :DDD :DDD

másik madár levitt egy bianchi carbon országútit.
mondja, hogy kellene bele előre még egy lánctányér, mert a többiek montival otthagyják dombnak felfele... meg hátulra is jó lenne egy több fogas koszorú.
kérdeztem, hogy miért nem mondta a tulajnak, hogy gyúrni kellene lábra, nem szétkúrni a bicajt...
idióta barmok márpedig vannak...

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1869) lsebestyen válasza Tüzi (#1868) üzenetére


lsebestyen
addikt

uhh bazzeg, ez nagyon kemény :W :DDD

(#1870) _NCT


_NCT
őstag

Még valami...

Azt hittem ma kiesik a szemem... Ma láttam egy ilyen TREK 4300-as kerékpárt meki előtt lezárva egy kb 1300-1500ft-os lezáróval, ráadásul megnéztem, pont olyannal, amilyennel az enyémet zártam le, mielőtt ellopták. Azt hittem rosszul látok de nem. Az a lezáró olyan, hogy 1 kulccsal simán kinyitottam 3-4 zárat. Ezt rézbőrű barátaink is tudják, valószínű így vitték el az enyémet is...

Vannak még felelőtlen emberek....

Mivel nekem gyorszáras mind2 kerekem, ezért gondolom vegyek 2 erősebb lakatot, ha le akarom valahol zárni véletlen. + Nyereg is gyorszáras, azt meg lehet oldani, hogy csavar fogja oda?

[ Szerkesztve ]

(#1871) lsebestyen válasza _NCT (#1870) üzenetére


lsebestyen
addikt

U-lakat + egy huzal, kb 50 hozzászólással előtt volt róla vlmi tutorial videó is.

(#1872) sanzi89 válasza _NCT (#1870) üzenetére


sanzi89
addikt

A mai világban nem nagyon érzem a nyergemet nagyobb biztonságban, ha csavaros a rögzítő bilincs. Egy kis imbusz csavarhúzó, vagy egy ilyen és 1 mp alatt teljesen némán leszed a bringáról bármit amit imbusz tart.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1873) Tomi_Sci válasza Tüzi (#1868) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát ezen besírtam :D
Nem felejtettem ám el a közös tekerést, de most sajnos fejcsapágy csere lesz :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1874) _NCT válasza sanzi89 (#1872) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor egyre jobban erősödik bennem az, hogy kötök egy évre biztosítást a keróra. AEgon-nál néztem, 4200 körül van, és abban pont benne van a nyereg is.

Esetleg ha tudtok még biztosítós oldalt, ami megbízható, szívesen várom. Nekem egy évre bőven megér ennyit a biztosítás.

(#1875) Tüzi válasza Tomi_Sci (#1873) üzenetére

Augusztus végéig max Hétfőn délután érek rá. Meló van nagyon, kő' a lóvé vízumra.

más:
Még egy kérdés. Ha hátul 9-es koszorú van, de előre 10-es lánchoz való külső lánctányért vennék az para?
Most SG-53 B van elől, de most ebayen találtam egy 50mérföldet használt SG-X 52 B-t ami 10-es lánchoz van. Érdekes, mert a váltókar is 10-et kattan, ezen szívtam is egy kicsit, mire sikerült úgy belőnöm a váltókart, hogy ne a küllőkhöz akarjon leváltani :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1876) spanyoll


spanyoll
addikt

Udv! tudnatok mondani bpen olyan bringas boltot ami vasarnap is nyitva van delutan, plusz lehet kapni bukokat, azon belul is dirt bukokat, vagy legalabbis formara olyanokat (mivel azok jonnek be es akarmilyen hulyen hangzik, ha mar sokat hordok valamjt a fejemen akkor orulnek ha tetszene). ha nincs nyitva sem nagy gaz, megoldom hetkozben, csak most joljonne igy...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1877) Toomy válasza bigbuda (#1857) üzenetére


Toomy
senior tag

Ennyiért csak gondot tudsz a nyakadba venni! :U

(#1868) Tüzi - Nagyon kemény! Micsoda beteg emberek vannak. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1878) fi:zi'k válasza Tüzi (#1875) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"..úgy belőnöm a váltókart, hogy ne a küllőkhöz akarjon leváltani"
Végállásszabályzó? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1879) Tüzi válasza Toomy (#1877) üzenetére

de baszki, az a bianchi az valami gyönyű... fehér-zöld, nyereg gagyi, de az van egy rávaló...
mondtam is, hogy tegyük be a kerekeimet, én elgurulok azzal, ő meg mehet az enyémmel.
handmade alu, 2001 mercatone team replica, kis szépséghibával, szerintem simán jó bolt :D (nekem :D )

(#1878) fi:zi'k
azt nem próbáltam, mert szerintem nem lehet vele egy komplett sebességet "letiltani".
vagy de?
végülis mindegy is, most lefele még egyet kattan a váltó, és meglazul a bowden. ez a tuti, nincs humorom beváltani a küllőkhöz :)
kellene egy 10-es koszorú, meg egy lánc, meg egy első tányér.
bár szerintem sanszos, hogy az első tányérok 10-esek... hátsó sort+láncot találtam itthon 20ezerért leakciózva.
mondjuk így buli lenne a dolog...
csak nem tudom miből lehet megállapítani, hogy 9-es vagy 10-es.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1880) fi:zi'k válasza Tüzi (#1879) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Emlékeim szerint 1 fokozatot simán enged.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1881) Tüzi válasza fi:zi'k (#1880) üzenetére

akkor rákukkantok holnap :)
bár ettől a tény még tény marad sajnos, 9es a hátsó sor...

(240S-em van :) )

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1882) attiati


attiati
veterán

ezen a ktm nyergen a számozás azt jelöli, hogy a 0-nál van alap állapotban a nyeregcső és még onnan 40-45mm-t lehet hátratolni a nyerget biztonságosan, stabilan?

biciklibolton kívül milyen boltban lehet még kapni imbuszkulcsot és franciakulcsot / csőkulcsot?

[ Szerkesztve ]

(#1883) fi:zi'k válasza Tüzi (#1881) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Viszont biztos nem fogsz a felnire leváltani. :))
Mondjuk oúti váltóval még nem volt dolgom. :U

(#1882) attiati
A két sín úgyis behatárolja, hogy meddig tudod mozgatni, de jól látod a dolgot.

Szerszámot leginkább barkácsáruházban vagy szerszám boltban kapsz. ;)
"Cipőt a cipőboltból.."

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1884) Tüzi válasza attiati (#1882) üzenetére

ha nem akarsz buszt-autót-motort szerelni, vegyél tecskósat.
occó', bicajt szerelni jó.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1885) attiati válasza Tüzi (#1884) üzenetére


attiati
veterán

+ fi:zi'k

benézek, köszi!

Neten láttam ilyen 1-200 ft-ért komplett imbuszkulcs készletet (igaz, hogy gagyi).
Utána bementem két bicós boltba, hogy ne kelljen webshoppal szórakozni és elémrakták a legolcsóbb 3-4000 ft-os készletet. Megköszöntem, eljöttem :)

[ Szerkesztve ]

(#1886) Tüzi válasza attiati (#1885) üzenetére

de bemész egy szerszámboltba 3ezerért kapsz king tony-t, az bőven jó mindenre... és nem hajlik el az első komolyabb tekerésnél.
például

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1887) fi:zi'k válasza attiati (#1885) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A párszáz forintos kb 5 használatot bír ki. Az IKEA-s bútorok mellé adják ezt a minőséget. Meghúzol vele pár csavart és kuka.
Egy jó, minőségi szerszámot egyszer kell megvenni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1888) Tüzi válasza fi:zi'k (#1887) üzenetére

jaja...
amíg kölcsön nem kéri egy haver... :D akkor vehetsz újat... :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1889) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

lévén, hogy múlt héten valakik voltak olyan kedvesek, hogy megszabadítottak szeretett kerékpáromtól, másik bringa után kell néznem. mivel minden évben nem tudok új bringára áldozni, ezért elkezdtem nézelődni az ebayen. találtam is egy Carrerát, de nem találtam itt a topikban semmit róluk. szerintetek konkrétan ezzel érdemes lenne foglalkozni?

előre is köszönöm

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#1890) Zebu válasza Tüzi (#1868) üzenetére


Zebu
addikt

Én is néztem ezt a bringát de gyanús volt, hogy nem kell senkinek.

(#1891) lorcsi válasza eszgé100 (#1889) üzenetére


lorcsi
veterán

személyesen át tudod venni ?

(#1892) Tüzi válasza Zebu (#1890) üzenetére

szerintem az az eset áll fent, hogy akit érdekelne annak vagy:
1: nincs 280-a.
2: ha van, akkor nem meridát vesz, hanem pinarellot, cannondale-t, bianchit, etc.
pedig szerintem semmi baj nincs a meridával, pont belefutottam a Pelso élbolyba, tízből hat merida volt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1893) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#1865) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De releváns, mert vastagabb a stucni is. De ha belenézel a villába alulról, akkor látod a nyakat hogy milyen vastag.

(#1894) venember83 válasza Tüzi (#1892) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha valaki csapatnál van, az más. Ott már lehet, hogy kedvezményesebben jut hozzá x márkához, akkor pedig már meggondolandó a dolog, és előtérbe kerül a racionalitás az érzelmek helyett.

(#1895) Zebu válasza Tüzi (#1892) üzenetére


Zebu
addikt

Múlt héten még 320 volt. Nagyon el akarja adni :)

Ár-érték arányban best buy ha minden ok vele az tény!
Nekem az új Radonom kb ennyi. Na jó kicsit kevesebb, és az csak alu és 105 szett...

(#1896) ---Lasali--- válasza attiati (#1882) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ahol a max van, ott támaszkodhat fel legkijjebb a nyeregcső bilincsének feje. De általában ahol még egyenes és párhuzamos a két nyeregpálca addig ki lehet tolni.
Barkács áruházban (pl az obiban vannak a lux lux cuccok, azokból is van a pro, na azokból elég komolyak az imbuszok is), szerszám boltban, csavar boltban, autós boltban, autószerelőtől..

[ Szerkesztve ]

(#1897) Zebu válasza Tomi_Sci (#1851) üzenetére


Zebu
addikt

Huhh ez nagyon nem szép.

bocs a sok post-ért mindenkitől de mobilról nem könnyű idézni, linkelni, stb

(#1898) Tüzi válasza ---Lasali--- (#1896) üzenetére

1868-75ös hsz-re van valami ötleted?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1899) spanyoll válasza spanyoll (#1876) üzenetére


spanyoll
addikt

UP! :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1900) lefkosia válasza spanyoll (#1899) üzenetére


lefkosia
őstag

Bringaland

The Truth Is Out There

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.