Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) fi:zi'k válasza Zebu (#1797) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bizony. Kínában bármiből legyártanak az ipari hulladéktól kezdve, az űrtechnológia szintjéig.

(#1800) venember83
Most konkrétan az előbbiekre utaltam.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1802) Jorus válasza Teasüti (#1789) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kb. a kukáig nem vinném el ezeket a borzalmakat, ja. :) 148 mm rugóút, acélrugó+MCU, 4640 grammos tömeg. Nagyon finoman fogalmazva, ez egy rakás sz*r. Ezt az 1000 dollárt áruld már el, honnan vetted (vagy azt, hogy milyen dollárra gondoltál). Újonnan 50-100 USD-ért adják ezeket a valamiket a kínaiak, ha eleget rendelsz belőle. Itt egy használt, Manilából 70 dolcsiért. Vagy itt egy remek duplavállas Zoom újonnan 15 USD-ért. Ugyanennyiért a DH1000 nevű rémség. DH, érted, közben annyit mozog, mint egy CC villa. Jajj. Ezek ipari hulladékok a gyengébb fajtából.
Biztonsági tartalék? 4640 grammos villa? 148 mm út? Ilyen alapon zártszelvényből is készíthetünk vázat, lesz 15 kiló, és tele lesz biztonsági tartalékkal, bár pont olyan használhatatlan lesz, mint a Zoom nevű izék. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1803) sanzi89


sanzi89
addikt

Jól gondolom, hogy sztornózni kell egy használt bringát, ha ilyet látok a fejcsövön? Pedig jó bringa lenne.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1804) Doki-HUN1978 válasza sanzi89 (#1803) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, hacsak nem vagy mazochista?! :DD

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1805) Jorus válasza sanzi89 (#1803) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vagy nem vagy ügyes kezű aluhegesztő, és nincs tarcsiba gyári fejcsöved. :)
"Apró karcolásnyomok" - írja. Vajon minden rendben van a szemével? :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1806) Jorus válasza Jorus (#1802) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mielőtt vki félreértené, tudom, hogy 180 mm-t írnak rugóútnak, de 150-et se mozog (nem egyet láttam közelről szervizben 650-esből és 1100-asból is).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1807) sanzi89 válasza Jorus (#1805) üzenetére


sanzi89
addikt

El vagyok én átkozva ezzel a városi trekking bringa vásárlással...
Az eddig tapasztalataim alapján kértem makró fotókat a kérdéses helyekről, mielőtt utazok 300km-t. Jól tettem ezek szerint. Eladó szerint nincs ezzel semmi gond. Mondom, ja, csak valószínűleg kell egy új váz.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1808) Stauffenberg válasza marcusa (#1775) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bukósisak legyen a fejeden. Főleg kezdő városi harcosként kötelező (de amúgy is erősen ajánlott, mert bármi történhet önhibádon kívül, akármilyen tapasztalt is legyen az ember).

A párom anyja rendőrtiszt a közlekedésieknél. Hát mesélt már pár csúnya dolgot amit megúszott volna a kerékpáros ha van bukója.

Amúgy a félelem nem gond. Én nap mint nap jövök munkába autók között. Én sem szeretem. Van egy kis félelem is, meg egy kis feszélyezettség, de ez nem baj. A legtöbb hülye azzal sodorja magát veszélybe, hogy félelemérzet nélkül teker (pedig ha tudná mit művel, akkor összetojná magát, hogy hányszor meghalhatott volna :D).

(#1809) fi:zi'k válasza sanzi89 (#1807) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Apró karcolások! LOL :DDD :C
A csak képek alapján(!) 3 helyen van repedve a fejcső. :Y

Adjál érte 40E-et és veszel egy új vázat hozzá. Bár ha a váz ennyire le van gyalulva, akkor lehet a többi alkatrész sem 100-as. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1810) Teasüti válasza Jorus (#1806) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ok, akkor békével eltemethetjük a Zoom villákat és én visszatérhetek az egy évvel ezelőtti álláspontomhoz, miszerint a Zoom csak ipari hulladékot gyárt. ;]
Köszi a tájékoztatást, ha te testközelből találkoztál ezekkel, akkor az nekem elég meggyőző! :R
Az árat google dobta ki vhol.

(#1811) Zebu


Zebu
addikt

Bike fitting guide: [link]

Kb ennyi a bodyscan is.

(#1812) marcusa válasza Stauffenberg (#1808) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi a tanácsokat neked is! :R
Sikeresen beértem, egy az ajánlottakból összemixelt útvonalon. :D
Illés-üllői-sobiesky-haller-soroksári-lágymányosi híd lett, így 5.5km-t jöttem, lágymányosinál a biciklis felhajtón tolnom kellett, hiába, nem bírta a lábam... 12:15-kor indultam, és 12:58-kor tettem be a bicót a céges kerékpártárolóba. :)
Sisakom még nincs, de tervezem a beszerzését. :B

[ Szerkesztve ]

:-)

(#1813) ---Lasali--- válasza Jorus (#1806) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Manitou Minute elite se mozog a 140 ből 110 nél többet. Nagyobb fox floatok pl a 140 es, az is csak 110 körül mozogtak légkamra mod nélkül.

(#1814) ---Lasali--- válasza sanzi89 (#1803) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ebbe szerintem valami "szakértő" belepréselte a kormánycsapágy csészéjét úgy hogy előtte nem mérte meg mekkorának kellene lennie a cső átmérőnek.
Egyébként ezeknek a többségét nem lehet megjavítani sehogy sem, mert csak meg gyűrűzéssel lehet tartós megoldást elérni, viszont a legtöbb váz homlokcsöve a hegesztésen, vagy az alsó és felső csövön nem lóg túl, viszont ez túl lóg, szóval meg lehetne gyűrűzni, csak kár hogy ennyire berepedt, és ennyi helyen... szóval neki állni nem biztos hogy van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#1815) fi:zi'k válasza ---Lasali--- (#1813) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez egyébként miért van?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1816) ---Lasali--- válasza fi:zi'k (#1815) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Általában el van tervezve a légkamra mérete, ha túl kicsi, akkor túl progresszív. Tehát a rugóút vége fele túlságosan felkeményedik, foxoknál sokan panaszkodnak erre. Az én F100 am is elég progresszív, az utolsó 2 centibe nem tudom belemozgatni. Majd megnézem mennyi olaj van a légkamrába töltve, csak 2 hete visszük köszörültetni a krovafejeket.. aztán még nem álltam neki. Ha az olajcsökkentés nem jön be akkor vágok a nyomórúdból, csak az meg nem olyan egyszerű, visszafúrni bele a lukat, kéne hozzá egy sablon meg egy állványos fúró. Előbbit le lehet gyártani, utóbbi ami van, azzal meg nem lehet neki állni, nem az a precíziós szerszám. :DDD
Minute nál egyébként nem tudom mi van, majd szétszedem teljesen, leengedett légkamrával sem lehet betolni 110 nél jobban.
Egyébként meg az hogy mekkorának van írva egy teleszkóp, még nem jelenti azt hogy annak törvényszerűen annyit ki is kell mozogni, mert passzívan látszó becsúszóval is lehet beépítési magasságot emelni. Magyarán amelyik vázba a 140 es minute van, nem tehetsz 110 es villát, mert túl kicsi a beépítési magassága. Persze ez kicsit nonszensz, de ez van.
Régebbi rugós telók sem mennek annyit mennyiknek írják őket, jobbakban van egy gumibak, amire felült a teló a rugóút utolsó fél-1 centijén.
Egyszerű suntouroknál meg plusz be szoktak építeni egy a rugónál kisebb elasztomert, hogy progresszívabb legyen a mozgásuk, csak éppen egy bizonyos súly alatt lehetetlen ezeknél is kimozgatni a rugóút utolsó 10-20% át. Ami egyébként a felkoppanás védelem miatt nem is árt.
Tehát nehéz összehozni a dolgot úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1817) sanzi89 válasza ---Lasali--- (#1814) üzenetére


sanzi89
addikt

Elvileg teljesen eredeti a bringa, legalábbis az eladó állítása szerint. :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1818) ---Lasali--- válasza sanzi89 (#1817) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Attól amit mondtam az még nyugodtan élhet. Nyers vázakat meg kell marni egy spéci szerszámmal, ami pontosan akkorára felmarja a cső átmérőjét, hogy a csapágy csészét mikor belepréseled, akkor tartson is, de ne repessze szét később a homlokcsövet. Valószínűleg gyárilag ezt nem tették meg. Igénytelen össze szerelés. Komoly márkáknál is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#1819) fi:zi'k válasza ---Lasali--- (#1816) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igazából a rugós villákra gondoltam. Nekem egy 120-as Blackem van, és tudtommal gyárilag van benne egy 2cm-es távtartó, amit ki lehet venni.
A többi rész érthető. Inkább arra gondoltam, hogy gyárilag leszabályozott a rugóút, de moddolható.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1820) Jorus válasza ---Lasali--- (#1813) üzenetére


Jorus
nagyúr

Legutóbb a SuperMonsteremmel voltam úgy, hogy sehogy sem tudtam kihozni belőle 26 centinél többet. :) Kupakok nélkül persze mozgott annyit, csak nem tudtam akkora letörésbe csőröst ugrani, hogy ennél többet mozduljon. Aztán a Fox DH 40-nel, a 66 ATA RC3-mal és a jelenlegi 36 Van RC2-vel nincs ilyen gond, szépen kimozogta mind a teljes rugóutat, bár nyilván nem puszta nyomogatásra, hanem ride közben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1821) SOAD19 válasza marcusa (#1812) üzenetére


SOAD19
addikt

"12:58-kor tettem be a bicót a céges kerékpártárolóba."

Megkérdezthetem, hogy milyen kerékpártárolóról van szó? Csak, mert korábban olvastam, talán épp itt, hogy zárt, ketreces céges kerékpártárolóból tűnt el drágább bicaj. Remélem jól lezárod a bicajod még, ebben a céges tárolóban is, az a biztos. :K

(#1822) marcusa válasza SOAD19 (#1821) üzenetére


marcusa
addikt

Ez a T-mobile parkban van, és sajnos én is hallottam, hogy loptak el több bicót... Most napközben 8-16ig egy őr áll ott mellette, de utána sajnos nem. Vettem egy U lakatot, azzal lezártam a hátsó kereket és a hátsó "villát". :K

[ Szerkesztve ]

:-)

(#1823) lsebestyen válasza marcusa (#1822) üzenetére


lsebestyen
addikt

Gondolom az első kerék is gyorszáras én azt is lelakatolnám :K

(#1824) marcusa válasza lsebestyen (#1823) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, gyorszáras, de az 1 U lakat is elég nehéz, nem biztos hogy vinnék magammal mégegyet...

:-)

(#1825) 313313 válasza marcusa (#1822) üzenetére


313313
addikt

Nem árt ha valamihez rögzíted a bicajt, mert ha csak lezártad a hátsó kereket a vázhoz, attól még mozdítható, garázsba kis flexszel 2 pillanat eltávolítani róla a zárat.
Én bevásárló központ előtt szoktam látni(250-400k-s), kerékpár tárolóba beállított, vázzal összezárt hátsó kerék u lakattal, de nincs rögzítve semmihez, ki lehet kapni a bicajt és vihető is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#1826) SOAD19 válasza marcusa (#1824) üzenetére


SOAD19
addikt

És, egy ilyen?: [link]

Felhasználási mód: [link]

Én egy ilyet vettem, mert nem volt helyben ilyen kiegészítő kábel rövid kivitelben. Kicsi, a markomban elfér összefogva. Talán az első kerék védelmére megteszi, legalábbis reménykedek benne. :U

[ Szerkesztve ]

(#1827) marcusa válasza 313313 (#1825) üzenetére


marcusa
addikt

Ja nem, nem csak a váz és a kerék van összezárva, hanem van bicó letámasztó hely, olyan, hogy a kereket fogja, az közé betolom, és ahhoz zártam hozzá a hátsó kereken keresztül a hátsó villát, tehát elvinni nem tudják, max az első kereket... :)

(#1826) SOAD19 Ez ötletes, lehet egy ilyenre majd benevezek :)

[ Szerkesztve ]

:-)

(#1828) sanzi89 válasza ---Lasali--- (#1818) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez akkor elég lehangoló... :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1829) Teasüti válasza Zebu (#1811) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R
Ismertek esetleg jó MTB-s útmutatót is?
Competitive cyclist oldalán találtam egyet, nem tudom jó-e.
Holnap át is kéne rágni magam egy ilyenen.
Van olyan esetleg, ami ad ajánlást a stopli beállítására is?
Nyerget és az spd-t kellene beállítanom minél ergonómikusabbra, a többihez nem tudok nyúlni villa csere nélkül. :(

Stoplit azt most a "tyúkszem-csont" adta hosszúsághoz állítottam be, szélességében egyelőre szimmetrikusak a csavar helyek felett, szögre viszont ötletem sincs. Most párhuzamos a stopli hossztengelye a cipő talpával.
A nyereg meg olyan magasan van, hogy az térdkalácsom éppen a pedál tengelye fölött legyen a hajtókar előre mutató, földdel párhuzamos állásában.
Elég sok ilyen leírást látni itt-ott, melyikre lehet alapozni? :F

[ Szerkesztve ]

(#1830) attiati válasza Zebu (#1791) üzenetére


attiati
veterán

és ez az nyereg hibája, vagy hiába is veszek rá másik nyerget, azt sem fogom tudni sokkal hátrébb állítani?

(#1831) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nagyon nagy baj, hogyha a külsőn jelölt menetiránynak ellentétesen raktam fel véletlen a külsőt? Mert ha nem okoz nagy problémát le nem szedem a kövi defektig... :U

(#1832) Zebu válasza Teasüti (#1829) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem azt kell megnézni, hogy mennyire áll befelé, vagy éppen kifelé a végtagod és ahhoz mérten kell a stoplit belőni. Nekem pls a jobb lábam szerintem kicsit befelé áll. Nem látszik, de ha full szimmetrikus a stzopli a 2 lábamon, akkor a jobb kényelmetlenné válik egy idő után.

Amúgy az mitől lehet, hogy a lábujjaim egy idő után elkezdenek zsibbadni? És tök érdekes, mert az SPD SL-el és az SPD-vel is érzem. Cipő nem szorít...

Mondjuk inkább akkor veszem észre, ha nem terpen megyek, hanem statikusan hajtok mint egy gép sokat...

(#1833) lsebestyen válasza attiati (#1790) üzenetére


lsebestyen
addikt

De lehet, de akkor másik nyeregcsövet is kell venned (vagy nemtom h ilyen felfogatású nyereg létezik-e de nem tűnik valami világbajnok megoldásnak), a zoggie nyeregcsövet ajánlom, nem kerül sokba két csavaros, és hosszú is. Átmérőre figyelj, h akkorát vegyél ami a vázhoz passzol.

[ Szerkesztve ]

(#1834) Teasüti válasza lsebestyen (#1831) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha nincs jellegzetes forgásirányú mintája, akkor sztem mindegy.
Én is benézem gyakran, most is a félterep fordítva került fel, de mivel a futó felület szinte teljesen simára kopott már, a széleken lévő bütyköknek meg sztem mindegy, így pont lesz.rom. :)

Elég kevés mintával találkoztam még biciklin, ahol ez lényeges kérdés lenne.
Még a slick-eken lévő "víz elvezetők" is csak dísznek vannak, szóval nincs jelentősége.

(#1832) Zebu
Nagylábujj zsibbadást én is észrevettem az spd-vel, sztem nagyobb súlyt kapnak az ujjak, mint kéne nekik.
Hátrébb állítottam a stoplit a sarok irányába, így kevésbé jön elő ilyen effekt.

[ Szerkesztve ]

(#1835) Zebu válasza attiati (#1830) üzenetére


Zebu
addikt

kicsit tudod majd. Azért pls ennek hosszab szerintem a pálcája. Nekem is a MTB-on egy BBB van és egész hosszan lehet állítani előre/hátra.

(#1836) Zebu válasza Teasüti (#1829) üzenetére


Zebu
addikt

MTB-re sajnos nem találtam még ilyet. Ott szerintem ennyire nem is lényeges, mint országútin, mert ha tényleg terepen mész és olyan körülmények között használod, mint amire kitalálták, akkor kevesebbet vagy nyeregben, mint országútin :) Továbbá jóval technikásabbnak kell lenned, szóval nem hinném ,hogy ennyire kritikus ott pár mm ide, vagy oda.

(#1837) lsebestyen válasza Teasüti (#1834) üzenetére


lsebestyen
addikt

Áhá, köszönöm, nincs minta csak az oldalán de az nem befolyásol sztem semmit, mert teljesen szimmetrikusak...:K

(#1838) fi:zi'k válasza Zebu (#1832) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem is szokott zsibbadni. Szerintem a cipő merev talpa ellenére egy olyan területet nyom a pedál ami a lábujjak vérellátásáért felel.
Ha észreveszem, hogy zsibbad, olyankor próbálom mozgatni a lábujjaimat, így egy kis plusz vér jut oda.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1839) Zebu válasza Teasüti (#1834) üzenetére


Zebu
addikt

Jó ötlet! Kipróbálom! Köszönöm a tippet!

Jajj de várom már az új országútimat :) Ha minden rendben megy akkor 14-én hozza egyik kollégám! Még élőben nem is láttam. Remélem nem lesz csúnya! ;] És szépen fog működni... problémás lenne Bonnba visszavinni.

Bár tök jó fejek, mert igazából méretprobléma miatt 4 héten belül visszaküldheted a gépet és akkor cserélik másra ha akarod. Azért ez elég méltányos. Sőt 14 napig elállhatsz a vásárlástól. Visszaküldöd és pénz vissza. Még indokolni sem kell.

(#1838) fi:zi'k: Pont ezt szoktam csinálni én is :)

[ Szerkesztve ]

(#1840) fi:zi'k válasza Zebu (#1839) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Aztán jól nem vártál meg a rendeléssel. :P

Itthon is a 14 nap lesz a standard.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1841) attiati válasza Zebu (#1835) üzenetére


attiati
veterán

Kb 3-4 centit kéne még állítanom hátrafelé :( és max 5e ft-os nyeregben gondolkodtam, akkor ez esélytelen?

Stucni rövid, gyakorlatilag nincs is, 3 centi csőközéptől csőközépig és az egész biciklin valahogy nagyon elöl ülök, pedig a vázméret elvileg jó, átlépési köz is jó (talán egy kicsit nagy).... de a váz kialakítása nem ideális.
Már így is ráköltök annyit, mint amennyibe került; már csak egy ülést akartam venni.

[ Szerkesztve ]

(#1842) lsebestyen válasza Zebu (#1839) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szép az az outi, nekem nagyon tetszik! :C

Amúgy nekem nem szokott zsibbadni a lábam spd-be, lehet sikerült elsőre belőni jól :D

(#1843) Manitou válasza Jorus (#1820) üzenetére


Manitou
addikt

Ha már itt vagy.
Big kvescsön :D

Adott egy Shimano CN-M980 (XTR) 10 sebességes lánc.

Adtak hozzá két csapszerű valamit, de mind a kettő bazi hosszú, kb duplája mint kéne, és rovátka is van benne. Ez mi a fene? Nem áll össze a kép ezt hogy kéne összehozni a lánccal :DDD
A láncnak alapból üregesek a csapjai , de ez a két darab tömör, csak ugye hosszú :) Vagy ez a szemkonyomáshoz kellene :F Magában a láncszemben ahol össze kéne kapcsolni egyátalán nincs benne a nagyjából kinyomott csap.
Majd lehet tolok egy fotót is róla, hogy egyértelműbb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1844) fi:zi'k válasza Manitou (#1843) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Épp erről érdeklődtem minap. Ez egy stift, amit a lánc összeillesztésekor kell betolni az üres helyre és a végét letörni. Itt lesz bontható is később, de mindig új stiftet kell betenni.

(#1845) M_o_g_y_i
:P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1845) M_o_g_y_i válasza Manitou (#1843) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Azzal kell összerakni, és a fölösleget letörni, nem? :F

(#1844) fi:zi'k: megelőztél a válasszal ;)
(4 mp difi :DDD)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1846) Manitou válasza fi:zi'k (#1844) üzenetére


Manitou
addikt

Hasonlóra gondoltam, de ilyet, hogy letörni :F :W :D Elég barbárul hangzik. Nem hogy adnának hozzá egy patentszemet.....
Azt gondoltam, hogy ezen a helyen lehet majd később csakis szétbontani. shimanóknál általában így van. :)

(#1847) fi:zi'k válasza Manitou (#1846) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az, barbár. Meg is bántam, hogy ezt vettem, de akkor még "olcsó" (6-7E) volt.
Egyébként máshol is lehet bontani elvileg, de nem hinném, hogy szerencsés stiftekkel telenyomni a láncot. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1848) Gyufaaa válasza Zebu (#1832) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Zsibbadás hosszabb túra során nekem is volt. Én is hátrébb állítottam a stoplit és sokkal jobb lett. Nagy terhelést kap a lábujjad.

(#1849) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki rendszeresen sasolja az itthoni használtpiaci bringa kínálatot?

Szeretnék vásárolni 100-150e Ft-ért egy olyan bringát, amit Budapest szar útjai valamint minimális túra-terepezés nem csinál ki, de azért nem egy ólomkatona, valamint kényelmes is, esetleg munkába járásra alkalmas. 180cm magas vagyok, tehát 54-57 (L)-es méretet keresek, de a bringák kavalkádjában elveszek erősen. Tárcsafék, és hasonló felesleges extrákra nem tartok igényt, de a ló túloldalára se essünk, fixi nem lesz jó :)
A kategóriában legjobb ár/érték arányú bringa lenne a célom. (az is hatalmas segítség lenne, ha a fenti elvárásoknak eleget téve segíteni tudnátok, hogy ebben a kategóriában milyen alkatrészekkel szerelt bringát célszerű keresnem)

A nyertes bringa ajánlóját szívesen meglepem pár sörrel/csokival. :R

Köszi előre is,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1850) Bati0501 válasza Mosqu!to (#1849) üzenetére


Bati0501
őstag

Egy Cross illetve ha kell kosárka,gyári lámpácska,akkor Trekking kell neked. ;] ;)
Gondolom munkába járáshoz nem kell kosár,így cross,ennyiért(~150e) már legalább deore kell,h legyen rajta,vagy jobb,de nem csak hátsó váltónak és kész,hanem úgy kompletten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.