Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) ---Lasali--- válasza gyuszaa (#1544) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Biztos van, akartuk tesztelni, csak nincs a nagykerben.. Én sima szilikon spray al szoktam befújni a foxot, az is jó, egyben meg is lehet vele tisztítani, meg keni is kicsit.

(#1552) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Olvasgatom a netet a kónuszos csapágy -> monoblokk váltással kapcsolatban. A négyszögtengelyes és a négyzetkúpos tengelyvégződés ugyanazt takarja, vagy két különböző megoldás?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1553) ---Lasali--- válasza szaszayanou (#1552) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ugyan azt! Mert kúp alakú a tengely, befele vastagodik, így tudja megtartani a 4 szögtengely a kart, csavarral vagy anyával húzod rá a megfelelő nyomatékkal, utána a csavart akár ki is veheted, nem az tartja.

(#1554) Zebu válasza Zebu (#1548) üzenetére


Zebu
addikt

Na holnap megnézek 1-2 Cube-ot. Ugyanaz a mérete mint a Radonnak :)

(#1555) beci válasza gyuszaa (#1544) üzenetére


beci
őstag

Szia.
Én 2 éve használom.
A tömítések még mintha újak lennének,a teló mozgását is nagyban segíti.
Én kb havonta 1szer szoktam befújni vele,így kb 2 év után is van bent 1-2 adag.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1556) Zebu válasza Zebu (#1554) üzenetére


Zebu
addikt

Ohhh KTM Strada 2000 is 1000 Euro alatt van jelenleg.... ez jóféle? :)

(#1557) rétisün válasza Tomi_Sci (#1533) üzenetére


rétisün
veterán

itt:

(#1548) Zebu: bécsből meg hazatekersz, addig pont összeszoktok az új bicajjal :C

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1558) Zebu válasza rétisün (#1557) üzenetére


Zebu
addikt

Az biztos! :)

Figy az sc-6502 a 105 valtokarral megy?
R1-en az van:)

Stucnira fel lehet tenni?

Full nem ertem hogy működik ez... Ez a flight deck

(#1559) sanzi89


sanzi89
addikt

Nos, a múltkori CST Salvo vs. Schwalbe Silento kérdés még régebben eldőlt, a Schwalbe mellett tettem le a voksomat. Pár tapasztalat az első pár száz km után. A régi Maxxis Ignitor-hoz képest kisebb gördülési ellenállás, kb plusz 1-2 km/h biztos jelent. Az Ignitor 1.95 széles volt, ez elvileg 1.75 széles, azonban ránézésre ebből lényegében semmi nem látszik. Úgy néz ki legközelebb csak 1.5-öset veszek. Reflexcsík nagyon jó, de mégse teljes az öröm. Csak úton használva, semmi dudva megvan az első defekt. Ergo a szememben a Schwalbe Kevlar Guard egy kalap szarral ér fel, lényegében mintha nem is lenne. Csalódás, nem is gyenge... :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1560) gyuszaa válasza beci (#1555) üzenetére


gyuszaa
őstag

Köszönöm a választ, beruházok egyre.

(#1549) Jorus

Köszönöm, én is lecserélem akkor ezzel az olajjal.

(#1551) ---Lasali---

Az is jobb lehet mint a semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1561) rétisün válasza Zebu (#1558) üzenetére


rétisün
veterán

én 5600-os fékváltókarral használom (pontosabban a balos 5601-es, 2 sebességes) de nem biztos, hogy a radonon ilyen van, alighanem 5700-es, az újabb, és az már lehet nem is flight-deck kompatibilis.
a régi 8-as sora is flight-deckes volt, aztán szépen elhagyták az alsóbb kategóriákból. most már csak az ultegra meg a dura-ace flight-deckes.

alapból stucnira nem lehet tenni, olyan a konzolja. bár aki nem riad vissza némi barkácstól, megoldható biztos az is.

a konzolból két érzékelő megy a fékváltókarba (azaz utólagos felszerelés újrabandázsolást igényel) onnan kapja a fokozatról az infót. ez alapján számol pedálfordulatot, sebesség+áttátel alapján.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1562) fi:zi'k válasza sanzi89 (#1559) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még az lenne a csoda, hogyha az Ignitorhoz képest nagyobb lenne az ellenállása aszfalton. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1563) sanzi89 válasza fi:zi'k (#1562) üzenetére


sanzi89
addikt

Már eléggé tükörsimára volt kopva, szóval... :DDD

De ez a Schwalbe akkor is csalódás. Nem tudom a CST milyen lehet, de megint egy 4 évig nem akarok külső vásárlással foglalkozni. Tanultam belőle, ennyi. Majd elkopik...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1564) Teasüti válasza sanzi89 (#1559) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na jó, de mi szúrta ki? Megvan a tettes?
Mert mondjuk azért akad pár olyan dolog is, aminek semmi nem áll ellen. :)
Ilyen pl. amikor én beleszaladtam egy a betonból kiálló kicsi de szilárd fém tüskébe. Na ez olyan lyukat ütött, hogy keresni se kellett, mert már messziről feketéllett és vagy két másodperc alatt ernyedt el a gumi teljesen. :)
Meg a király dinnyét szokták még emlegetni mint adu ászt, bár én ezt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#1565) attiati


attiati
veterán

hogy lehet kiválasztani a megfelelő nyerget?

Cserélnem kéne, de gondolom akár aprón (akár boltban veszem), nem igazán lehet felszerelni a bicómra és próbálgatni. Így "látatlanba" meg fogalmam sincs, hogy az apróhirdetésekben kínált nyergek közül melyik a jó.

(#1566) sanzi89 válasza Teasüti (#1564) üzenetére


sanzi89
addikt

Most éjszaka elég volt hazatekerni vele 20km-t. Holnap reggel szétszedem, mi a bűnös. Természetesen atom ellen nem véd, de ennél azért többre számítottam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1567) attiati


attiati
veterán

Nem tudom, hogy volt e már: ideális vázméret és beállítás megtalálása A videó egész jónak tűnik.

(#1568) Cathfaern válasza Cathfaern (#249) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy ez ne maradjon így:
Valamit nagyon benéztem beállításkor / meghúzáskor alkottam valamit, de mint utólag kiderült jelentősen előre dőlt a nyereg, ezért csúsztam előre :W Korrigálás után teljesen jó lett a dolog, így már kényelmes :R (bár az időjárás miatt a hosszú távú próba még várat magára... )

(#1569) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Fizik nyereghez fizik táskát használt már vki?
Mennyire tart és tartós?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1570) Jorus


Jorus
nagyúr

Nahát, mit találtam. :) Ha volt már, sorry. Áraréna - Kerékpárszerviz

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1571) zoli03 válasza Zebu (#1558) üzenetére


zoli03
őstag

Miért akarsz annyira Flight Deck-et? Szerintem aránytalanul drágák ahhoz képest, amit tudnak.

(#1572) Zebu válasza zoli03 (#1571) üzenetére


Zebu
addikt

Annyira nem akarok, de nem tudom milyen km órát vegyek. Kellyst nem veszek mégvwgyszer az tuti.
Sigma mennyire megbizható?
16.12 sts? Vagy ebben a kategóriában mi a tuti? Vdo x3dw?
Pedálfordulat mérésnek mi a haszna? Mit tudok abból profitálni?

(#1573) TESCO-Zsömle válasza Zebu (#1572) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Polar? Cateye?

Én gépemen egy Cateye ST200-as dolgozik immáron 13 éve.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1574) Teasüti válasza Zebu (#1572) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedálfordulat mérésnek mi a haszna? Mit tudok abból profitálni?
Csak ha jelent neked vmit az ideális pedálfordulat, hogy minél kevésbé terheld a térded, vagy minél kisebb erővel tudj haladni, vagy pulzus zónás edzésekhez, stb.

(#1575) zoli03 válasza Zebu (#1572) üzenetére


zoli03
őstag

Én először azt dönteném el, hogy milyen funkciók kellenek (pulzusmérés (ez mondjuk fontos), pedálfordulat, magasságmérés, stb) és az árkategóriát határoznám meg. Aztán megnéznék pár webshopot, amelyik megtetszik, annak utánaolvasnék Testbikeon vagy a Bikemag pulzusmérős fórumában (így pl. a korábban említett VDO már ki is esik)
Úgy nehéz ajánlani, hogy az elvárt funkciókat nem ismerjük.
Itt írnak a pedálfordulatról is. Szerintem a pulzusmérés sokkal fontosabb lenne (bár azt meg tudod oldani később külön karórával is a kormányra szerelve, és akkor az futáshoz is jó.
Érdemes lehet még használtat is nézni akár, akár jóval olcsóbban meg tudnál venni komoly órákat garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#1576) Teasüti válasza Teasüti (#1574) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]
Upsz elkéstem. :)

De jó ez a cikk, épp tegnap vettem kézbe a Blackburn SL 6.0-mat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1577) Zebu


Zebu
addikt

Pulzus mérős órám van, csak kormányra még nem szereltem fel eddig. Kellene valami felfogató hozzá.
Lidl-ben vettem, de szépen működik :)

Pedálfordulat akkor nem is fontos igazából.

Akkor csak egy mezei megbízható kódolt óra kellene ami bír hideget, meleget és ahőmérsékletet is mutatja.

(#1578) Solad válasza Zebu (#1577) üzenetére


Solad
őstag

Szépen =/= pontosan !

Pulzusmérőből csak Polar (esetleg Timex, de azok is hajlamosak kicsit elmászni)!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1579) Zebu válasza Solad (#1578) üzenetére


Zebu
addikt

Van itthon pulzusmérőnk, de nem vettem észre, hogy mást mérne a 2. Az itthoni vérnyomás és pluzusmérő omron.

(#1580) zoli03 válasza Solad (#1578) üzenetére


zoli03
őstag

Miért csak Polar? Nem olyan nagy ördöngösség a pulzusmérés, hogy csak a drágább, márkás órák tudnák jól. Kódoltat már kapni 10e körül is, az se fog félremérni.

[ Szerkesztve ]

(#1581) Teasüti válasza Zebu (#1577) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az én olvasatomban a pulzus mérés és a pedál fordulat mérése kéz a kézben jár egymással.
Gyakorlatilag az előbbit az utóbbi határozza meg. Ha tudatosan edzel, akkor előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz egy cad mérő is szvsz.

Ha már itt tartunk, BT pulzusmérőkből csak a Polar Wearlink ajánlott, vagy van esetleg olcsóbb is?
Karórám már van sportoláshoz (közönséges Casio G-Shock), szóval inkább telefonos alkalmazás felé mozdulnék majd idővel.

[ Szerkesztve ]

(#1582) Zebu válasza zoli03 (#1580) üzenetére


Zebu
addikt

Lidl-ben 3e a nem márkás:)

Sigma 16.12 sts cad tűnik akkor a legjobb vételnek.

[ Szerkesztve ]

(#1583) deicide válasza Teasüti (#1581) üzenetére


deicide
veterán

Ez egész biztos? Ugyan nem próbáltam, de nagyobb áttétellel, lassan pörgetve nem lehet ugyanannyi a pulzus, mint ugyanazt a sebességet egy közepes áttétellel, nagyobb pedálfordulattal tartani? Mert akkor eltérő pedálfordulat is adhat ugyanolyan pulzust.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1584) Mr.Csizmás válasza deicide (#1583) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de akkor a nyomatek is valtozik (milyen erovel tekersz) :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1585) Teasüti válasza Zebu (#1582) üzenetére


Teasüti
nagyúr

BB Atom 6.0? ;)
Garancia valószínűleg ugyanannyi jár erre is.

Mondjuk csak azt nem értem ebben az órában, hogy a sebesség szenzort mi a fenéért kell a hátsó kerékre rakni. :F

(#1583) deicide
Nekem az a cikkből az jön le (meg saját tapasztalatom szerint is), hogy a munkavégzés intenzitása határozza meg a pulzust.
Igaz, hogy magas fordulaton az intenzitás valamelyest csökken, de szerintem még így is nagyobb, mint alacsony fordulaton erőlködve.
Saját tapasztalatom szerint is akkor szokott felfutni a pulzusom és elfogyni a levegőm, ha ülve pörgetve tekerek fel vhol, míg ha kiállok és lassan "kényelmesen" megyek fel ugyanott, akkor a légzésem szinte nyugalmi marad.

[ Szerkesztve ]

(#1586) deicide válasza Mr.Csizmás (#1584) üzenetére


deicide
veterán

Mondom, nem vagyok tisztában vele, nem tudom, hogy a könnyebben, gyorsan tekerés pulzusa hogy viszonyul a kisebb pedálfordulatú, több nyomatékot igénylő tekerés pulzusigényéhez. Csak azt próbálom kideríteni, hogy a pulzus korrelál-e a pedálfordulattal eltérő fokozatok esetén is. Az nyilvánvaló, hogy ugyanazon fokozaton tekerve igen.

Teasüti: akkor viszont jó, ha van cad és pulzusmérő is, ha valaki szereti váltogatni a fokozatokat, intenzitást. Bár nem jellemző, úgy néztem, minden bringásnak megvan a saját stílusa, amitől csak ritkán tér el 1-2 fokozatot.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1587) Solad válasza zoli03 (#1580) üzenetére


Solad
őstag

Nem olyan nagy ördöngösség a kerékpározás, hogy csak a drágább, márkás bringák tudnák jól. Összteleszkóposat már kapni 30e körül is, azzal is lehet bringázni. ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1588) sanzi89 válasza Teasüti (#1585) üzenetére


sanzi89
addikt

Blackburn-ből soha semmit. Egyik barátomnak - igaz nem pont ez a típus - van egy hasonló vezeték nélküli fekete órája, ami nyáron a tűző napon egyszerűen kikapcsol. Zsebbe kell tenni vagy valami árnyékos helyre, hogy lehűljön és újra bekapcsoljon. Persze ott meg már nem mér...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1589) Teasüti válasza deicide (#1586) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha csak az erőkifejtést nézem, akkor a lassú munkavégzést nem is követi szinte a pulzusszám, csak jókora késéssel (ez is általános tapasztalat, nem bringázásból).
Míg ha gyors munkavégzést csinálok, akkor a pulzus is sokkal előbb felfut.

(#1588) sanzi89
Ilyen véleményt még nem olvastam. Akkor majd megy vissza garanciába. :)
TB vélemények szerint is egész jó cuccok az Atom SL órák.

[ Szerkesztve ]

(#1590) Mr.Csizmás válasza Solad (#1587) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Y vazas tesco szemet powa' ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1591) sanzi89 válasza Teasüti (#1589) üzenetére


sanzi89
addikt

eBike elhajtott, mondván, hogy működik. A gyári garancia érvényesítésének meg nem nézett utána, használja így. Tanulság, ne vegyen fekete órát az ember és ha lehet a márkát is kerülöm. Lehet hülyeségnek hangzik, de egy 1000Ft-os kínai szutyok teljesít szolgálatot lassan 5 éve nálam, semmi gondja nincs. Előtte két borsos Cateye mondott csütörtököt. Ez a tízezres csoda se tud többet, csak vezeték nélküli.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1592) TESCO-Zsömle válasza Solad (#1587) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szüleim is így gondolták... Egy fogam bánta...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1593) rétisün válasza deicide (#1586) üzenetére


rétisün
veterán

"minden bringásnak megvan a saját stílusa, amitől csak ritkán tér el 1-2 fokozatot."

ez így van, én is hiába kezdtem kisebb lánckereket használni elől, hátha rá tudom magam szoktatni a pörgetősebb bringázásra (térdemet kéne kímélni) nem nagyon akar(t) összejönni :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1594) Teasüti válasza sanzi89 (#1591) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én is Cateye hívő vagyok és én sem értem, hogy miért döglenek meg az órák úgy általánosságban, hogy szinte már nem is ajánlott márka. :F
BB még nem volt, TB vélemény sincs még a 6-osról és nagyon jó ár/érték aránya van, így adtam egy esélyt neki. :)

(#1595) fi:zi'k válasza zoli03 (#1575) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi a gond a VDO-val?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1596) vicces válasza Teasüti (#1585) üzenetére


vicces
addikt

azért szokták a sebesség szenzort a hátsó kerékre rakni, mert amikor állványon /vagy görgőn/ edzel akkor is tudd mérni a sebességet :U

:)

(#1597) zoli03 válasza Solad (#1587) üzenetére


zoli03
őstag

Ez így eléggé nem szavahihető vélemény, hogy miért csak a Polar jó. Ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy csak egy adott telefonmárka gyárt használható telefonokat, mert nekem olyan van és kész, a többi nem érdekel. Az nem derült ki, hogy a többi óra miért mérné rosszul a pulzust (valószínűleg azért, mert ugyanúgy méri, mint a Polar).

#1595 fi:zi'k: csak néhány vezeték nélkülivel van gond (az említett VDO X3DW is közöttük van). A vezetékesekre nem nagyon írnak panaszt.

[ Szerkesztve ]

(#1598) Teasüti válasza vicces (#1596) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Wow, és tényleg logikus. :))
Na most mi van akkor, ha a használati útmutató ellenére én mégis az első kerékre rakom fel?
Az útmutató kitér a max szenzor távolságokra és abból olybá tűnik, mintha a cad és speed szenzor távolságaik tervezetten hasonlók lennének. Bár ebben már nem látok rációt, hogy a görgőzésen kívül miért lenne még indokolt hátra rakni.

(#1597) zoli03
Pulzus mérők elég hektikus szerkezetek. Az olcsóbbak nem a megbízhatóságukról híresek.
Meg ilyen műsoraik vannak, hogy interferál az átvitelük, nem indul be a mérés, "nem látja a pulzusod" és mindenféle kenceficével kell összeganéznod magad a mérő alatt, meg az izzadás már problémákat okozhat, stb stb.
A minőségibbekkel kevesebb a baj. :)
Asszem Lasali meg Szki tudna erről bővebben mesélni.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Cathfaern válasza deicide (#1583) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyáltalán nem biztos :) Pedálfordulat és pulzus között nincs direkt összefüggés. Gyakorlati tapasztalat kicsit ellentmond ennek, mivel általában ha az ember kipróbálja, hogy na akkor most megtolja a pedálfordulatot, akkor azt látja hogy felmegy a pulzusa is. De ennek az az oka, hogy érzésre nehéz annyival visszavenni a váltót, mint amennyivel felpörgeted (Szóval általában ez a próba úgy néz ki, hogy 80 cad 30km/h, felmegy 90 cadra és akkor felmegy 32-33km/h-ra is. Ilyenkor nyilván nő a pulzus).

Egyébként pulzusmérős órából ha nincs zavaró tényező (vagy digitális) az óra, akkor teljesen mindegy milyet vesz az ember, a pulzusérték ugyanolyan pontos lesz (a mérés elvéből adódóan vagy nem mér az óra, vagy pontosan mér). A szolgáltatásokban lehet különbség, anyagminőségben (mennyire ázik be), illetve nyilván ha valami nagyon kínai a cucc, akkor random lefagyások, értelmetlen adatok is előfordulhatnak. De olyan nincs, hogy mondjuk 140 helyett 145-öt mér :)

Teasüti:
"Saját tapasztalatom szerint is akkor szokott felfutni a pulzusom és elfogyni a levegőm, ha ülve pörgetve tekerek fel vhol, míg ha kiállok és lassan "kényelmesen" megyek fel ugyanott, akkor a légzésem szinte nyugalmi marad."
Ha ülve tekersz, akkor pusztán saját erőből mész fel, ha kiállva tekersz, akkor a gravitációt is igénybe veszed ahhoz, hogy felérj :) Nem ugyanaz a kettő, szóval értelmetlen így az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#1600) venember83 válasza fi:zi'k (#1595) üzenetére


venember83
nagyúr

VDO X3DW valóban veszti a jelet néha, 2-3 alkalommal Szilváson meg kellett álljak, hogy megigazítsam a jeladót és a mágnest, valamint már kezdte a beázás jeleit mutatni (leragasztott képernyőplexi alá oldalt kezdett behatolni a folyadék). Az 5-6 fokban eltűnő kijelzésen már nem is csodálkoztam. Ja, alapból nem akarja felismerni a pedálfordulatszámmérő-jeladót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.