Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) hoffman_ válasza fi:zi'k (#1050) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem lehetetlen, nem mondtam :) de én pl semmi pénzért nem játszanám így. inkább kivárok, míg lesz pénz mind a két féle gépre, addig pedig az van, amelyiket többet használnám :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1052) Tüzi

hol tudnék venni puha fékpofát ultegra szettbe?
valami olyasmi kellene, ami nem annyira eszi a felnit.
találtam ma boltban 3500ért gyári shimano-t, amin fel van tüntetve a szettem gyártókódja, de azért gondoltam megkérdem mielőtt oda jutna a sor, hogy megveszem azt.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1053) axlfsi válasza hoffman_ (#1051) üzenetére


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Van nekem egy Merida Matts Sport 300 bingam es mostanaban nagyon nyekereg a monoblokk. Megnezettem egy szervizben es azt mondtak, hogy kalap-kabat, ezt cserelni kell (mondjuk sejtettem, hogy nem a pedallal lesz a gond, egy kicsit mar mozog is). Szerelessel 4-4,5k JMF lesz az ara, ami nem is veszes, csak eppen nem kerdeztem ra, hogy ez milyen tipusu, minosegu, markaju monoblokk lesz, amit betesznek.

Gondoltam, elotte kicsit korbejarom a temat, hiszen latom, hogy vegulis eros 2ezer ft-tol 10-ig is latni alkatreszt, csak eppen nem tudom, hogy milyentipusu kellhet bele.

Tehat, a kerdesem annyi lenne, hogy esetleg tudna valaki segiteni, hogy milyet nezzek? (ISIS Drive, ISIS Howitzer, Négyszogtengelyes, Octalink, Powerspline; ilyen kategoriakat latok pl. ebike oldalan).

Tudom, Ti itt meglehetosen hardcore bringasok vagytok, en pedig csak egy szezonalis, hetvegi hobbi tekero; ezt vegyetek figyelembe, mielott a legdragabbat ajanljatok :)

Elore is koszonom!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1054) lsebestyen válasza Doki-HUN1978 (#1039) üzenetére


lsebestyen
addikt

örülök, h segíthettem :)

(#1055) vans?


vans?
őstag

koszi a valaszokat urak, akkor a hirdaulikus tarcsafek kihuzva a listarol. olvastam az alsobb kategorias bowdenesekrol, hogy nyikorog, ketnaponta allitgatni kell, meg ilyenek. akkor tenyleg jobban megerheti egy jobb v-fek? persze abbol sem tudom, milyen a jobb..

lehet, hogy akkor tenyleg hasznaltat kene neznem, csak az ugye pont annyira lutri, mint a hasznaltauto, csak kevesebb az alkatresz, amivel at tudnak baszarintani... oszinten szolva nem szeretek hasznalt dolgokat venni, de ugy latszik most tenyleg ez lenne a racionalis lepes.

varosban tobbet mennek, igen. ertem, hogy lassabb a traktorgumi miatt, csak egy baratomnak van ilyen versenybiciklije (vagy mi :D), szoval nagyon keskeny gumis, tenyleg szelvesz gyors, csak nagyon erzekeny mindenre... amint lathatjatok abszolut laikus vagyok, szoval ez a kerekcserelgetos moka meg nem nagyon jatszik :D

ezek a "cross" biciklik sem tetszenek sajnos kulsore. tudom, hogy nem az a fontos, stb., de azert megis.

koszi meg egyszer, korul fogok nezni, regen nagyon szerettem bringazni, de az utobbi 3-4 evben sajnos inkabb kocsival mentem mindenhova, ugyhogy ideje lenne venni egyet. hasznalt oldalak kozul van valami ajanlatos? vagy csak jarjak korbe itt a varosban inkabb?

hábm bábm

(#1056) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#1039) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kipróbáltam én is, 30 másodperc ahogy a videóban elhangzik, nekem nem volt különösebben kihívás.
Az én derekam is le szokott merevedni mondjuk az állástól, vagy a hosszabb gyaloglástól, pedig helyes a testtartásom. :F
Ilyenkor ha végre leülök és előre hajolok, akkor fájdalom (mintha izomlázra nyújtanék) kíséretében tudom kinyújtani a derekam.
Ez normális?

(#1040) salieri.
Konyhából ismert Cif súrolószer.

[ Szerkesztve ]

(#1057) hoffman_ válasza vans? (#1055) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szelvesz gyors, csak nagyon erzekeny mindenre

nekem városi egysebim van, 90kg vagyok, és nem sajnálom, rakom neki keményen, semmi baja :) nyilván terepre nem ideális, de félteni sem kell, amíg van alatta beton - hiába tiszta kátyú az egész város.

mechanikus tárcsát nem érdemes venni v-fék ellenében szvsz. v-fékből csak az a lényeg, hogy ne valami noname vacak legyen, egy drágább tektro, vagy az összes shimano megfelel már bőven.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1058) belaazallat válasza vans? (#1055) üzenetére


belaazallat
addikt

Egy ilyen cross sem jön be?

vagy egy ilyen? Ezeknek elég robosztus vázuk van, nagyon hasonlítanak egy mountira.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1059) madmike


madmike
őstag

Van valakinek tapasztalata a Tescoban 4xxx ft-ért kapható 17 funkciós, pedálfordulatszám mérős computerrel kapcsolatban?:

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#1060) anaqer válasza axlfsi (#1053) üzenetére


anaqer
veterán

Évjárattól is függhet, de legtöbb helyen MC09 hajtókarral láttam, és az négyszöges:

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1061) lsebestyen válasza Teasüti (#1056) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát akkor csináld tovább...Nekem 1 perc is megy, aztán mégis fáj néha a derekam, ha nem csinálom pár napig.. :P

(#1062) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Helló!
Valakinek ismerős ez a márka: crivit?
A lidl ben árulnak most ilyen márkájú lánc tisztítót és vezeték nélküli sebességmérőt. A tisztító azt hiszem 1,7k a sebességmérő meg 2,5k
Szerintetek megéri valamelyik ?

(#1063) SOAD19 válasza belaazallat (#1058) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem trekkingre gondolt cross alatt. :F

(#1064) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Nagyon esetleges a kérdés, de ha valakinek van kedve/ideje megválaszolhatná:

Szerintetek hol kezdődik egy olyan bicikli, amivel el mernétek menni egy 9.000km-es túrára?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1065) venember83 válasza salieri. (#1040) üzenetére


venember83
nagyúr

Ecet?

(#1066) vans? válasza hoffman_ (#1057) üzenetére


vans?
őstag

Igen, de az "amig van alatta beton" a problema. Belvarosban lakom Bp-n is meg Gyorben is, de ha mar veszek egy biciklit, akkor azt akarom, hogy nagy termeszetjaro valjon belolem. :D

@belaazallat: valamiert ezek sem.. talan a kerek teszi, esetleg egy fekete felnivel es traktorgumival mar tetszene is. :F

ti itt amugy a legtobben tobb szazezres bicokkal veretitek ugye?

hábm bábm

(#1067) Teasüti válasza lsebestyen (#1061) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most csináltam 1 perceket. :P

De mitől fáj? Mi provokálja nálad?

(#1064) TESCO-Zsömle
Itt.

(#1066) vans?
Dehogyis! :N
Csak a keménymag fektetett be komoly bringákba, ami észrevételem szerint a topiklakóknak úgy a fele lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1068) lecsokolbi válasza D.Orion (#920) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Bánkúton azt mondtam köszi helló, kukás zsákból kértem magamra egy felsőrészt meg egy alsót és mentem le aszfalton körbe úgy is 64 lett a vége. Azóta is a szégyen szó jut eszembe róla, hogy feladtam.

- Mindenki hazudik! -

(#1069) fi:zi'k válasza TESCO-Zsömle (#1064) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akartam vmi szép trekkinget, de a "süteményes" kolléga maximálisan jól rávilágított a megoldásra. Egy ekkora túrára reku. :K

(#1068) lecsokolbi
Ne szégyelld! :N
Ha nem az elsőhelyért mentél, akkor csak szopás, ráadásul a technika sem szereti. Tapasztalat. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1070) lsebestyen válasza Teasüti (#1067) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát főleg akkor ha ideges vagyok, de nem tudom miért :D Régen amúgy fájt a hosszas állástól is, most már csak néha bringázás közben szokott egy egy hosszabb távon...Amúgy nekem még pár éve lesérült, na akkor a járástól is fájt, feltételezem, hogyha akkor csináltam volna ilyen gyakorlatokat akkor most ennyi bajom se lenne.

(#1071) Teasüti válasza vans? (#1066) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meg a több százezres is relatív, kardinális kérdés, hogy új vagy használt árat nézünk-e. :P
100 felett már igen jó vételek vannak a merev vázas mtb-k között a használt piacon, ezek közül sok már jóval többet tud, mint a bringás, aki veszi.
150-től felfelé már nagyon jó cross-okat lehet kapni, 29er-t, meg már-már össztelós 26" mtb-ket is. 200-tól meg abszolút kompromisszum mentes cross country (könnyű mtb-k) gépek vannak és igen jó All Mountain (össztelós mtb-k) gépek. E fölött már csak a zúzós sportágak képviselői vannak (még mindig használtan).

Újonnan meg a motorokéhoz hasonló árban vannak a bringák (értsd: 2-300k alatt ugye értelmes robogót sem lehet kapni, akkor ha belegondolunk egy sport eszköz, ami nagyobb igénybevételnek van kitéve, mint a robogó...).

[ Szerkesztve ]

(#1072) fpeter07 válasza lecsokolbi (#1068) üzenetére


fpeter07
veterán

Inkább tiszteletet érdemelsz, hogy egyáltalán elindultál.

(#1073) venember83 válasza lecsokolbi (#1068) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem kellett volna. Bánkút után egyetlen durvább rész volt, a lejtőn kívül persze, amin amúgy is le kell valahogy menni, a Jávor-hegy környékén volt egy fás rész mély sárral, farönkökkel, ahol tolni kellett. Azon kívül szinte végig tekerhető volt. Félút után tilos feladni. :) Mindazonáltal megértelek és nem ítéllek el vagy ilyesmi, mert én is ugyanazt éltem át, a topikban nem egyedüliként.

(#1074) zoli03 válasza Pszihonaranc (#1062) üzenetére


zoli03
őstag

A Crivit a Lidl egyik saját márkája a sok közül. A lánctisztítóról volt szó a fórumban, keress vissza, a többihez képest elég jó áron van.
Km órát vettem, de nem ér semmit. Ennyiért értelemszerűen nem kódolt. Ez még nem is lenne olyan nagy baj, a Ciclosportom se volt kódolt, mégse zavarta szinte semmi. Ez meg állandóan félremér. Lerakom a szobába, aztán össze-vissza méri a sebességet, mindig bezavarja valami rádiójel, nem tud készenlétbe menni. Biciklin is elég sokszor félremér. Lehet, hogy csak én kaptam hibásat, de így használhatatlan. Amúgy tudásra egész jó. Néha van vezetékes verziója is, az tökéletes lenne, és ha jól emlékszem, még olcsóbb is.

(#1075) Teasüti válasza Pszihonaranc (#1062) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, a Crivit-et szeretjük. :K
A pumpái jók szoktak lenni, a ruházatok is.
Az óráiból csak a vezetékesek jók, a rádiósak gagyik.
A lánctisztító is ajánlott ennyiért, eredeti árán 4500 körül mozog (ebike-on 3600).
Azt mondják a Barbieri-ről, hogy "hullajtja a szőrét". :D
Amúgy jó, amíg tartanak a görgők. Én is vettem egyet, ennyiért ajándék. De még bontatlan, nincs mit hozzáfűznöm.

(#1076) TESCO-Zsömle válasza Teasüti (#1067) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na igen, nekem is ilyesmi járt a fejembe, csak én tadpole-ban gondolkodtam. Meg abban a tényben, hogy ezzel végérvényesen elszáll minden remény, mert 2 év alatt "fölös" 1.5 millát összeszedni...

Cimbi ugyanis a Japán főszigetet szeretné körbetekerni. Repülőre elmegy 300-400k, költőpénznek 400-500k, a tringa meg egymaga 800k.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1077) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

zoli03 és Teasüti Köszi a választ!
Akkor megnézem, hogy van-e vezetékes+ beruházom egy lánctisztítóra:K

(#1078) axlfsi válasza anaqer (#1060) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, ez lesz az, koszonom valaszod! :R
Akkor mar csak valasztani kellene...
Ebbol a valasztekbol egyebkent lenne olyan, melyre azt mondjatok, hogy "semmikepp sem(!)" vagy "na latod, ezt mindenkeppen!"? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1079) axlfsi


axlfsi
veterán

Lehet, hogy hulye kerdes, de szerintetek meg tudom akarhogyan is allapitani (valami elfekvo katalogus alapjan a netrol vagy kulso meresekbol), hogy pontosan milyen meretu monoblokkot kellene megrendelnem, anelkul, hogy azt szetszednem (kiszerelnem) a vasarlas elott vagy az ugy nagyon lutri lenne es mindenkepp ajanlott elotte szetszedni es megmerni, amit kell?
A bringa egy Merida Matts 300 Sport, negyszogtengelyes tipusu m.blokkal, de a mereteit (tengelyhossz, csapagyhaz) nem tudom.

Innen probalok kinezni valamit, de az az igazsag, hogy a hajtokar lehuzot is csak most rendelnem, a monoblokkal (a monoblokkbehajto mar megvan, de a hajtokart egy istenert sem tudom leszedni, kelleni fog ahhoz is celszerszam).

Koszonom elore is a segitsegetek!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1080) belaazallat válasza Teasüti (#1067) üzenetére


belaazallat
addikt

A recu csak síkon jó, emelkedőn elveszti szinte minden előnyét. Nem tudod a saját súlyoddal tekerni a pedált. Egy recus mondta. Márpedig 9000km-alatt nem hiszem, hogy nem lesz emelkedő.

"(#1064) TESCO-Zsömle"

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1081) Xantomas válasza salieri. (#1040) üzenetére


Xantomas
őstag

finom acél vatta, azzal felpolirozni, nem bantja a kromot, ugyanakkor leszedi a rozsdat, es polirozza a vasat. Majd foszfátos rozsdagatloval bekenni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1082) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#1056) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A hét végén sétáltunk mi is néhány km-t és le kellett üljek, vagy guggoljak mert majd leszakadt a derekam.
Ez nálam mindig így van.

Én 1-1 perceket nyomom a gyakorlatot, a végére elég fárasztó tud lenni.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#1083) brownus


brownus
veterán

ilyen van?? aranyos :)

(#1084) Joe 89 válasza -HajTömeg- (#1002) üzenetére


Joe 89
tag

Nekem ilyen külső gumim van elől és hátul is 25-622-ös méretben. Defektem még nem volt vele, pedig mindenféle hegyi, meg durván köves terepen mentem már vele. :)

(#1085) D.Orion válasza salieri. (#1040) üzenetére


D.Orion
veterán

Cif + mosogatószivacs. Ultraderm + mosogatószivacs. Ezek mind jók. Csak türelem és finom munka.

Pszihonaranc: Lánctisztító jó, bár a folyadék hamar el fog fogyni, de azt lehet pótolni mással.
Km/h nekem bevált. Egyedül a magasfeszes vezetékek zavarnak be, de abból is csak a 80-100kV-os verziók. Pl. Velencei tó kerülésnél végig a vasút mellett megyek és azok a felső vezetékek még sosem jelentettek gondot. Utcai távvezeték se probléma, egyedül a gyárak környékén fellelhető combosabb fajták. Egy elem több, mint egy évet kibír alul felül. Nekem állandóan rajta van, esőben, télen-nyáron. Kerékméretet érdemes lemérni centivel és akkor pontos lesz az óra. Arra kell még figyelni, hogy körömmel tilos nyomkodni a gombot, mert átszakad!

Újabb KRESZ-es összefoglaló írás. Ismétlés a tudás anyja.

[ Szerkesztve ]

(#1086) Kashim válasza axlfsi (#1079) üzenetére


Kashim
őstag

Biztos, hogy négyszögtengelyes? Milyen évjárat a bicaj?

(#1087) anaqer válasza axlfsi (#1078) üzenetére


anaqer
veterán

UN26/UN54-től a műanyag csésze miatt inkább tartózkodnék - az UN55 már jó, illetve ha 68-as átmérő OK (ezt ki kell valahogy mérni, nem találok róla adatot), akkor fele áron ott az a BBS15.

(Amúgy ha ennek valamennyire hinni lehet és jól értelmezem, akkor ebben eredetileg egy Sugino TH 7420 monoblokk van, de persze nem vennék rá mérget...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1088) Jorus válasza anaqer (#1087) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 68 nem átmérő, hanem a csapágyház szélessége mm-ben. UN55-ből egyébként szinte minden van 68-70-73-as házakhoz 107-től 127 mm-es tengelyhosszig, angol és olasz menettel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1089) nubreed


nubreed
veterán

Vissza olvastam a hozzászólásokat az utolsó pár oldalon és abból azt vettem észre, hogy 100k környékén nem nagyon ajánlotok megvételre új MTB-t. Valaki tudományos szempontból megtudná mondani, hogy ez miért van így, miért nem ajánlottak ezek? Én kb 5-6 éve vettem egy Magellan (talán Crater, azt hiszem) bringát, akkor kb 85 ezer volt, a mai napig meg van ez a bringa és használom is, igazából semmi bajom nincs vele, amire nekem kell arra tökéletes, egy kis erdős-dombos kirándulgatásra tényleg nagyon jó, ezen évek alatt annyi baja volt összesen, hogy volt egy hátsó defektje, belsőt cserélni kellett, de amúgy semmi más. Tehát ha egy 5 évvel ezelőtti kb 85 ezres bringa jó, akkor mi a gond az új kb. 100k-sokkal? Én most egy Kellys Viper 20 2013-at néztem ki, azért kéne új bringa mert új helyre költöztem. Ha egyszer be van jól állítva a váltó és minden akkor mi az, ami mégsem teszi ajánlottá szerintetek ezt a kategórioát. ennél többet meg nagyon nem szívesen költenék bringára, azaz igazság, de a válasz mindenképp érdekel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1090) Teasüti válasza belaazallat (#1080) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én meg pont azt olvastam a recuról, hogy teljes testből tudod tolni a pedált, mint egy ilyen lábgépen. (Nem találtam szemléletesebb képet most hirtelen).
És nem a gravitáció ellenében, hanem az ülés ellenében, vagyis a saját súlyodnál nagyobb erőt is ki tudsz fejteni, ha vagy olyan erős.

Idézem az oldalról, amit linkeltem:
"Ami még fontos tényező, hogy a fekvőbringán meg tudod támasztani a hátad az ülésben, és ellen tudsz tartani, így igazán izomból meg tudod tolni a pedálokat, sokkal nagyobb erőt kifejtve, mint egy hagyományos bringán, kiállva a nyeregből “csak” a gravitációt segítségül hívva. Persze ehhez kell egy jó erőnlét."

Nos mivel ők kicsit többet hajtják, ezért elhiszem a megállapításaikat. :)

[ Szerkesztve ]

(#1091) anaqer válasza Jorus (#1088) üzenetére


anaqer
veterán

Igazad van - elkeveredtem a sok nyitott tab között, és valami olyat néztem helyette, ahol csak 73-as volt... :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1092) zoo8800 válasza nubreed (#1089) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem csak a teleszkópokkal szokott bajom lenni. Ebben az árkategóriában sajnos nem várható el, hogy finoman mozogjon. Általában zsíros és nem olajos kenésű villák vannak. Egy Alivio szett már bőven jól használható.

rip and tear, until it is done

(#1093) D.Orion


D.Orion
veterán

Alsó-közép kategóriás teleszkóp és váltó kenésre, "ápolásra" szoktatok ajánlani valami spray-t. Ro-85 vagy mi a neve? :F
Van most pár(3) Y vázas rettenet amit le kéne pucolnom és át kéne kennem, baráti szívességből. Szervizbe nem akarják elvinni őket, mert nem érnek annyit, mint ami a szervizköltség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1094) Teasüti válasza nubreed (#1089) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tudományosan?
Az nem elég meggyőző, hogy használtan megkapod azt a minőséget, amit a többszöröséért tudnád csak megvenni újonnan? Ez a szorzó legalább 2x, de inkább 3x. És minél több a rugózó elem, meg azok minél komolyabb szintet képviselnek, úgy egyre hajmeresztőbb bekerülési költségeik vannak, itt már 5-6x szorzó se ritka.
Elég ha csak felmész a Bikemag oldalára, elolvasod a legelső mtb tesztet, ami veled szembe jön (manapság már szinte kizárólag össztelós gépeket tesztelnek) és magad is láthatod, hogy újonnan 700-1200k között mozognak és ezek még mindig nem a high-end kategória, "csak" az ajánlott, ha vki komolyabban sportol vele. :)
Na ugyanezeket a gépeket használtan megkaphatod 400 alatt is bőven.

A vásárlási szempontok teljes mértékben a felhasználástól függenek.
Ha te neked a legkomolyabb felhasználásod egy dimbes-dombos hétvégi pár órás túrázás, oda megsúgom még egy közönséges 50-60k-s Neuzer is megteszi, ha a fogadhoz vered a garast. Nem lesz benne nagy öröm, de nem fog azonnal szétesni alattad. Acera/Alivio felszereltség is teljesen megfelel, igazából pont ezt tudja, hogy néha elviszi az ember kirándulni oszt ennyi. :) Én Shimano Tourney-vel (a létező leggyengébb szint) mentem eleinte teljesítmény túrára és elárulom, h tette a dolgát. Persze ma már kicsit kotyog a kanala, meg cseréltem a görgőket, stb. :)

Viszont használtan kaphatsz jobbat is: olyan első villa, ami már mozog is érdemben és csillapít; olyan hajtómű, ahol a lánctányért nem hajtogatod bele az első váltóba; olyan váz, amin kiállva tekerve a felnifékbe nem hajtogatod bele az kerekeket, stb stb. :D
Szóval kellően erős szerkezetek ahhoz, hogy ne a bringa jelentse a szűk keresztmetszetet a terepen.
És akkor még nem beszéltünk terepről, mert gondolom nem akarsz leszállni a bringáról és tolni mondjuk egy köves lejtőn, vagy egy emelkedőn.

Had mondjak egy autós analógiát (ne a vételárakat nézzük, mert nem pont ugyanazok az arányok):
lehet Reanult Thaliával is rally-zni a Mecsekben, de igazából az a kocsi semmire nem való. :C
Olyan, mint a nagyáruházi bicikli.
Aztán ott van a Suzuki Swift (a régi), ami kiszolgál a mindennapokban, egyesek széthajtják, meg megpakolják, mint a málhás szamarat és bírja is egy ideig. De erősen a határon mozog, olcsó alkatrészek vannak benne, nem lepődünk meg a selejtarányon, meg az anyaghibákon, stb. Izeg, mozog az egész kocsi, nem alkotnak olyan merev egységet az alkatrészek, és még folytathatnám napestig.
Nyilván nem Suzuki Swift-tel szeretnénk elindulni egy országjárásra kirándulni, vagy nem ezzel szeretnénk kimenni a pályára csapatni neki.
És akkor kategóriát váltunk és jönnek a sport eszközök, mint kocsiknál mondjuk egy Subaru Imprenza, abból is a gyárilag tuningolt verzió, nem az utcai. Na ez üzemszerűen elviseli a Mecsekrally-t. :K

És itt a kulcsszó az üzemszerűen. Mert lehet a Suzukival is menni egy éleset a Mecsekben, egyszer. Aztán annyi neki. Mert a rally autó se különbözik az utcai társától felépítésben, ugyanazokból az elemekből épül fel mindkét autó. Csak egy rally autóban komolyabb alkatrészek vannak, nagyobb igénybevételre tervezve.
Pl ott a felfüggesztés, azon belül a lengéscsillapító. A Suzukiban is ugyanolyan van, mint a Subaruban. Csak a Suzukié gallyra megy egy éles menet után, felforr benne az olaj, elfáradnak a szelepek, stb.
Az Imprenzában meg párhuzamosan több, jobb egység van, terhelés megosztással, hűtéssel, stb.

Nem tudom sikerült-e érzékeltetni a különbségeket. :)
A drágább bicikli nagyobb igénybevételeket is elvisel szó nélkül, míg a belépő szint ezt nem biztos, h kibírja hosszú távon. Rövid távon se. És nem tudni mi és mikor fogja megadni magát rajta, ha nem üzemszerűen használod.

Te miért vennél mégis Reanult Thaliát újonnan, ha azért a pénzért már autót is lehet kapni használtan? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1095) hoffman_ válasza zoo8800 (#1092) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az alivio szerintem is korrekt már, de manapság 100k alatt nem sűrűn látok. inkább altus, de néha még tourney is, ami nevetséges.

közben:

[link] - :R

Teasüti:

teljesen korrekt levezetés, szeretem én is az autós párhuzamokat :) egy dologba kötnék bele, a régi swift-be. az igenis király, az egy leharcolt merdia full slx szettel :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1096) dqdb válasza nubreed (#1089) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha 5-6 éve vetted, akkor 2007-2008-ban vásároltál bringát, ráadásul Magellant, ami mindig is kitűnő ár-érték aránnyal bírt. Ezután jött egy válság, aminek hatására elszálltak az árfolyamok, és mivel hazánkban maximum összeszerelés zajlik (Magellan, Gepida), ezzel együtt az új bringák árai is. Az a 85e forintos bringa most körülbelül egy új 140-150e forintossal van minőségben egy szinten, ennek egy része az árfolyamváltozásból, másik része a Kellys névért fizetendő felárból adódik.

zoo8800: Egy Alivio szett már bőven jól használható.
Szerintem is, de a kérdéses bringán Acera a maximum, és az is csak a hátsó váltóban. A Kellys montiban 200e alatt legfeljebb négyszögtengelyes Acera hajtást ad, felette már szerencsére integráltak jönnek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1097) Teasüti válasza D.Orion (#1093) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szilikonspray a villákra. Kb egy hétig jó lesz tőle.

Zsírspray a váltótestekre. Vagy bármi más. :)

(#1095) hoffman_
Persze tudom, nagyon bírja az a Swift, de azért közel sincs annyira egyben, mint egy olyan jármű, amit valóban arra terveztek, amire a magyar a Swift-et használja. :D

[ Szerkesztve ]

(#1098) axlfsi válasza Kashim (#1086) üzenetére


axlfsi
veterán

Kashim, anaqer es Jorus, koszi a valaszokat. Sajnos sokkal okosabb nem lettem, mert meg mindig nagy a szamok kavalkadja, hogy milyen meretet is kell vennem. Egy biztos, nem ez a (300D tipusu) van nekem, hanem egy korabbi, ilyen, piros-fekete kombos. Sajnos az evjaratot nem ismerem (hasznaltan vettem tavaly).

Mellesleg (szerintem) ez valoban negyszogtengelyes, keszitettem par fotot rola.

Egy szo mint szaz:
1. bevallalom, hogy olyan alkatresszel, amilyennel, de megszeretletem a helyi bringaboltban 4-4,5k ft-ert
2. elobb veszek egy hajtokar leszedod, kiveszem, lemerem amit le kell es ezutan berendelem magamnak (es ha nem surgos (nem az, csak idegesito a nyikorgas, olyan a hangja, mint egy bekebeli bringa) akkor igy jarok a jobban, mert a munkadijon veszek egy hajtokar leszedod es (pl. az ebike-on) nemileg olcsobban is megveszem (akar) ugyanazt az alkatreszt, amit beszerelne a bringabolt).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1099) venember83


venember83
nagyúr

Új MÁV szerelvények, kifejezetten bringásoknak: [link].

Hányszor volt már linkelve? :D

(#1100) SOAD19


SOAD19
addikt

Jónak tűnő cross bringa 51-es méretben, hátha valakit érdekelhet: [link]

Ez se rossz ennyiért, jól néz ki: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.