Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) rii válasza Teasüti (#1299) üzenetére


rii
nagyúr

hát a divat nem errefele tendál az biztos :DDD
de ezek az utak nem követelik még meg az MTB használatát .-D

azért ő .. mert ezzel jó betonyony is menni, meg földúton is ... míg egy MTB-vel nem túl jó a betonon menni ... namármost míg elérek egy földútig, az 25-30 km .-/

van MTB is ... de az úgy lenne jó, hogy az MTB.t lerakom mondjuk Szigetszenmikllóson valahol ... odaáig elmegyek egy Road-dal ... majd ott paripaváltás .-) és rá az MTB drótszamárra .-)

de meg ez nem egy nagy 28-as libakergető, hanem csak egy kicsi 26-os ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1302) gmatti válasza hoffman_ (#1241) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nagyon jó!
Itt egy kis hazai.

(#1303) lsebestyen válasza Packersbay (#1265) üzenetére


lsebestyen
addikt

írtam privit (:

(#1304) ---Lasali--- válasza Teasüti (#1300) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Végtelen kormánycsapágy létezik, igazából csak egy fajta van, hagyományos, amelynél a csapágy a vázon kívül helyezkedik el, de a magassága, hogy mennyit emel a villa beépítési magasságán, abból szerintem közel végtelen. :D Valamint lehet golyós, cartridge, tűgörgős stb.

Valószínűleg csak a csapágy sérült. A kotyogó kormánycsapágy egyébként a vázban olyan hibát okozhat, hogy megtágíthatja oválisra a fejcsövet. Ez igazából javíthatatlan, de ha még nem túl súlyos a probléma, akkor "barkácsolással" meg lehet oldani..

(#1305) hoffman_ válasza gmatti (#1302) üzenetére


hoffman_
nagyúr

korrekt! amikor kicsi voltam, akkor flatland-es akartam lenni :D akkor még nem nőtt be a fejem lágya :DDD egy cimborám régi videója, ha már hazai :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1306) gmatti válasza hoffman_ (#1305) üzenetére


gmatti
csendes tag

:R

(#1307) fpeter07


fpeter07
veterán

Esti videó És hogy ne mindig csak downhill legyen. [link]

(#1308) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Orosz x3b bicaj hajtását szeretném kicsit korszerűsíteni. Integrált négyszögtengelyes csapágyazás kéne + hozzá hajtókar 1db 52 fogú lánctányérral. Nem akarok túl sokat rászánni, csak a gyári megoldás már megadta magát. Mit érdemes venni?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1309) Xantomas válasza Bagira01 (#1308) üzenetére


Xantomas
őstag

Hát, sok sikert hozzá. Kapd ki a középcsapágy csészéit, és mérd meg az átmérőket, menetemelkedést.
Eddig 4 féle középcsapágyba futottam bele a HVZ-knél.

Olasz menet a pályaváznál.
A fecskénél, meg a touristnál menet nélküli, angol menet, és egy olyan, amibe semmilyen középcsapágy nem passzolt, még a Peugeot féle francia sem.

Szedd ki, mindkét oldalt mérd meg a csészének a menetátmérőjét, de a legjobban úgy jössz ki, hogy kicseréled a tengelyt négyszögesre, meg a csapágygolyókat újakra, és arra teszel négyszöges régi országúti hajtóművet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1310) cekkk


cekkk
veterán

(#1311) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Délután jönnek a cuccok amiket az ebike oldaláról rendeltem :D Hétvégén lesz egy kis csinosítgatás :)
Kíváncsi leszek ,hogy milyen lesz ha mindent rátolok :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1312) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#1311) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Illetve pár fém alkatrészt szeretnék polírozni, az apróbb karcokat eltüntetni. Esetleg erre valakinek van bevált receptje?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1313) Mr.Csizmás válasza Daniel Alves (#1312) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fogkrem

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1314) Stauffenberg válasza cekkk (#1310) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak három dolog:

1.) Nagyon jó a videó, gyönyörű a táj (mint Szilvásvárad általában). Biztos nagyon jó volt a maraton. :)

2.) Hogyan lehet a csajokat megelőzni? :D Mögöttük több a látnivaló. :D

3.) Csak felmerült bennem egy kérdés (a cross-trekking szakértők felé), hogy egy ilyen terepen, nem versenyezni csak lazán túrázni mennyire állja meg a helyét egy cross-trekking? Az országúti mellé vennék, de mivel sosem volt nekem, ezért nem tudom behatárolni a korlátait. Szóval ilyen (magyaros) aszfalt, földút, murvás, lazább erdei szakaszok izgatnak. Ha ez már túl sok neki, akkor inkább MTB-k körül nézelődök, de azért hajlok a cross felé, mert sokat járatnám aszfalton is (kb 60-40% az aszfalt javára).

(#1315) Jorus válasza Stauffenberg (#1314) üzenetére


Jorus
nagyúr

A videón szereplő szakaszokra simán elég egy krossz bringa, vmi ballonosabb köpennyel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1316) rekid válasza Stauffenberg (#1314) üzenetére


rekid
addikt

Minimális technikai tudással és ésszel a video alapján simán meglehet csinálni crosszal is.
Páromommal ilyen utakon szoktunk kirándulni -neki cross van- (betonos, vagy döngölt erdei utak).

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1317) Stauffenberg válasza rekid (#1316) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És Jorus:

Köszi, akkor maradok a cross mellett. Eddig a Kellys Alpina ECO C20 2013 a kiszemelt (sajnos vagy nem sajnos, de új kell a számla miatt). Nem tudom van-e jobb választás ennyiért.

Idővel a teleszkópot cserélném (szerintem már csak jövőre) valami olyanra ami ér is valamit.

Ballonosabb köpenyből akad olyan (nem csillagászati áron) ami a 60% aszfalt és 40% terep kívánalmaknak megfelel?

(#1318) venember83 válasza Stauffenberg (#1314) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez rövid táv volt, ha jól látom, simán abszolválható cross bringával, de még a középtáv is. Ha nem tévedek, tavaly vagy tavalyelőtt volt egy "őrült" a Top Maraton sorozatban, aki ciklokrossz bringával ment közép- vagy hosszútávon, talán utóbbin. Fene a foghíjas memóriámat...

(#1319) Stauffenberg válasza venember83 (#1318) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ugye én egyelőre még nem versenyezni akarok, csak túrázgatni. Tavaly egy kölcsön MTB-vel tekertem végig a szezont és főleg aszfalton. Nem szerettem, bár az útpatkákról leugrálni nagyon jó móka.

Most lett egy országútim, de bosszant amikor meglátok egy szép leágazást, földúttal, enyhébb erdei úttal, stb és hívogat, hogy menjek rá, de nem tehetem. :D

Meg az országútim nem is egy drága gép, csak egy munkába járós könnyű bringa kellett. Ezt teljesíti is. Mellé lenne a cross. :)

(#1320) fi:zi'k válasza venember83 (#1318) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én vagy 3-4 éve láttam kemping bringát is maratonon. Azt már nem tudom, hogy célba ért-e. :D
Viszont trekking vagy épp cross bringák rendszeresen vannak rövid távon.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1321) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#1311) üzenetére


Daniel Alves
őstag

BCamerica (egy kis érdekesség)

Willie (William) Ehrlich was born in Budapest, Hungary on April 23, 1928. Willie grew up in Hungary until the Hungarian Revolution when he and his wife, Agnes, fled to Austria. In 1950, Agnes and William arrived in Camp Kilmer, New Jersey where they were treated as refugees. Willie re-located to Bethlehem, Pennsylvania where he remains living at the age of 82. Ehrlich is best known for his survival of Auschwitz Death Camp, Leader of the Hungarian Revolution, President and Owner of The Bicycle Corporation of America, and Head Coach, Owner, and Founder of the Pennsylvania Stoners Soccer Team.

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1322) Stauffenberg válasza fi:zi'k (#1320) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor megnyugodtam. Kb ilyesmi terepre vinném ki. :)

Már csak az van hátra, hogy elmondjátok ez a bringa mennyire nem éri meg a használt piachoz képest: Kellys Alpina ECO C20

Én próbáltam keresgélni használtat (nem mintha tudnék úgy venni, mert most új bringához vagyok kötve, de kíváncsi voltam), de hasonló kategóriás gépeket nem láttam jelentősen olcsóbban itt a közelemben (Budapest). Vagy csak én voltam béna, esetleg pont nem volt semmi említésre méltó akkor.

(#1323) rii válasza rii (#1214) üzenetére


rii
nagyúr

azt meg tudom még kérdezni, hogy egy ilyen pálya hajtómű áruba bocsájtásának van létjogosultsága?

mi pész't lehet érte kérni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1324) rekid válasza Stauffenberg (#1322) üzenetére


rekid
addikt

Nem vagyok adózseni de ha boltból vennél használtat ott nem lehetne okoskodni?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1325) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Ti is úgy gondoljátok h felesleges dolog a fékmerevítő?
Van egy "gagyi" biciklim amihez vettem egy komolyabb v-féket.
De amikor behúzom a hátsó villám az életéért könyörög.
Voltam egy biciklis boltban de azt mondták h nem is árulnak mert felesleges.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1326) Stauffenberg válasza rekid (#1324) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A legtöbb helyen használtra és leértékeltre (pl: 1-2 éves modell) nem adnak ingyen hitelt. Kamatostul meg nem akarok ráfizetni. Amit linkeltem ott 6 hónapra van 0% THM mellett (szóval nem hitel, hanem részletfizetés). Ezt szívesen kihasználnám, mert mire kigazdálkodom azt a pénzt a bringára, addigra pont lejárna már a 6 hónap... meg a szezon. :)

De ha linkeltek egy-két tényleg jobb gépet használtan ennyiért (én nem találtam túl sokat), akkor megfontolom. Egy korrekt boltból amúgy is szívesebben vennék használt bringát, akkor is ha az eladónak van egy kis haszna rajta, egye fene, neki is kell valamiből élnie, de legalább átnézett, beállított, menetkész bringával mehetek haza. :)

(#1327) fi:zi'k válasza Stauffenberg (#1326) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Speed-wayben szoktak lenni használt/bontott cuccok, érdemes lehet rákérdezni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1328) Jorus válasza Predator2 (#1325) üzenetére


Jorus
nagyúr

V-fékhez felesleges, nem mérvadó, hogy álló helyzetben mit csinál a villa.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1329) Tomi_Sci válasza rii (#1323) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Biztos van létjogosultsága, fixiken nagyon jól mutat. Árban majd valaki tájékozottabb segít. Ez amúgy zsír új?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1330) Bici válasza Predator2 (#1325) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem felesleges.
Az acélvázak általában rugalmasak, és fékezéskor menet közben is szétnyílnak pár mm-t.
Az enyém nagyobb falvastagságú hi-ten fajta, és mégis látni még menet közben is, hogy hajlik.
Ráadásul elöl elég hangosan nyikorgott is, amíg nem volt merevítőm. Most hátra is keresek, de sehol nem találok, pedig rossz látni, hogy csavarodik kifelé a féktüske. :( Néha azt hiszem, hogy le fog törni. :D
A fékerőhöz viszont csak keveset tesz hozzá, inkább az adagolhatóság lett jobb nálam, mert a fékkar behúzásakor nem a vázat görbítgetem - érezhetően keményebb lett.

Aluvázakhoz valószínűleg már nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1331) gmatti válasza Bici (#1330) üzenetére


gmatti
csendes tag

Én aluvázhoz is használok. :K

(#1332) eengir


eengir
tag

Sziasztok,

Kinéztem ezt a KROSS-t. Szerrintetek kb ennyiért melyik lehet jobb vétel amit érdemes megnéznem? Merida, Scott, Trek,..?

(#1333) D.Orion


D.Orion
veterán

Nos holnap Velence 10 és Balaton.

Velencei tó körül kb. 7:00-ás indulásnál kb. kikkel lehet majd összefutni? Részemről ha nem esik megyek. Este meló után dobok be egy képet a keróról és az öltözékről, hogy könnyebben megtaláljuk egymást. Más is dobhatna fel így képet a beazonosíthatóság kedvéért.

(#1334) deicide válasza D.Orion (#1333) üzenetére


deicide
veterán

Engem telefonon elérsz, de meg is ismersz, mountival leszek az első 5 körben. Endoról is jönnek remélhetőleg, 7 órás indulást tervezünk.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1335) Szakbarbár válasza D.Orion (#1333) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én száraz idő esetén megyek. 7-re nem hiszem hogy odaérek, talán 8-ra, de még az sem biztos. Azért megpróbálok igyekezni. Remélem nem lesz túl hideg, mert nincs hosszú ruhám, melegítőben meg utálok tekerni.
Outival megyek, szerintem könnyű lesz felismerni, csak én vagyok olyan elvetemült, hogy teszek fel rá küllőprizmát :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1336) rétisün válasza Szakbarbár (#1335) üzenetére


rétisün
veterán

az enyémen is van, igaz ilyen, nem a sárga, meg a felnin is van fényvisszaverős matrica

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1337) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Pedálmenetre jó a lítiumos zsír?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1338) ---Lasali--- válasza Tomi_Sci (#1337) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha acél a tengely és alu a kar akkor nem a legjobb, de általában nem okoz bajt. Ipari faggyú, egyéb nem lítiumos zsír jó rá.

(#1339) eengir válasza eengir (#1332) üzenetére


eengir
tag

KROSS-rol vélemény?

(#1340) GeneraL_XTX válasza eengir (#1339) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Villa:gagyi
váltórendszer: az alsó kategóriának is az alja
bowdenes tárcsa szintúgy gagyi kategória, többi alkatrésze kb noname szint, talán még a nyereg értékelhető.

Viszont jól néz ki ;]

(#1341) Tomi_Sci válasza GeneraL_XTX (#1340) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Az a hátsó Acera nem rossz. // Te jó ég 15kg az a bicaj? :Y Tank.

---Lasali---: Köszi :R Akkor most felteszem a lítiumossal, és pár hét múlva ha meglesz az új pedál+cipő kombóm akkor teszek alá valami minőségit. Addig csak nem forr össze :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1342) cekkk válasza GeneraL_XTX (#1340) üzenetére


cekkk
veterán

És ez?
Vagy ennyiért van jobb vétel, mondom azt, hogy vagyok 193+ centi és használtan nem nagyon van a méretembe ilyen stílusú bicikli :O :DDD

(#1343) GeneraL_XTX válasza Tomi_Sci (#1341) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az a hátsó Acera nem rossz.

De nem is :U

Pont egy kategóriával van feljebb mint a leggagyibb Tourney :K

(#1344) Tomi_Sci válasza GeneraL_XTX (#1343) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nézd meg a képeket. Az az Acera igenis egy fasza váltó, a régi XT mechanikáját kapta. A testbike-os véleményekben mind ilyen tanyabájk váltók vannak.

Végigpörgettem egy oldalt mire találtam egy pár éves darabot (linkeltet). "Hátrányok: - ha megfelelően használod nincs"

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#1345) eengir válasza cekkk (#1342) üzenetére


eengir
tag

Igen, nekem is méretbeli "gondjaim" vannak. Használtam esélytelen.

Ujonann meg ami ez a kategoria kb 30-al drágább...

Itt a KROSS-t nem szidják.

(#1346) rii válasza Tomi_Sci (#1329) üzenetére


rii
nagyúr

ez teljesen új sztem, egy karc nincs rajta .-)

meg asszem ehhez másfajta lánc is kell ...
nagyon speckó cucc

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1347) Tüzi válasza Tomi_Sci (#1344) üzenetére

montimon elől van egy acera, teljesen jó :) mondjuk hátsó váltót nem vennék, valahogy...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1348) Cathfaern válasza GeneraL_XTX (#1343) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy én tavaly gond nélkül letekertem ~3000km-t "leggagyibb Tourney"-val. Probléma sose volt vele, nyilván nem váltott annyira pöccre, mint a mostani tiagrám, de itt kb. annyiról beszélünk, hogy az váltott 1 sec alatt, ez meg 0,5 sec alatt. Szóval értem én, hogy minimum szint meg minden, de kicsit túl van misztifikálva a történet. Főleg ha valaki csak alkalmankénti túrázásra, heti pár tekerésre fogja használni a biciklit... (nyilván rendszeres versenyekre járás, napi 2-3 órás használat más témakör).
Szóval lehet jobban jár valaki egy tourney-val, amit később (mikor érzi, hogy kevés már neki!) lecserél jobbra, mint ha vesz használtat, amire aztán rákölt ugyanannyit, mint amennyibe került, mert szerelői tapasztalat nélkül nem tudta megmondani, hogy pl. a teljes hajtás kuka, meg a teleszkóp is haldoklik.

(félreértések elkerülése végett, ez nem konkrétan neked válasz, inkább úgy általában a témával kapcsolatban... )

(#1349) gmatti válasza Cathfaern (#1348) üzenetére


gmatti
csendes tag

:K

(#1350) Packersbay


Packersbay
tag

Eső nélküli tekerést azoknak akik elindultak a Velence 10x-en és szart a kereketek alá :DDD
Az én reggeli utam sajnos a szervizbe vezet

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.