Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) norbiphu válasza GeneraL_XTX (#1126) üzenetére


norbiphu
senior tag

és egy esetleges váltó upgradenél nem szopó, hogy a hátsó agy menetes evado 2.0-nál? evado 3.0-nál már nem lenne ilyen gond, meg ott a fék is vmi alap hayes hidraulikus, csak árban kicsit meredekebb kategória már. :D amúgy durva, hogy kb. tavalyi modellekhez képest nagyjából semmit sem változtatott se a kross, se a kellys, az árak meg mindegyiknél +10-20% :(

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1452) Burt1793


Burt1793
veterán

ma mentem egy kört, kipróbáltam sports-tracker.com programját mobillal.
De nem tudok beregisztrálni... nem regisztráltam még be soha és mégis minden emailcímemre azt írja, hogy már regisztrálva van... :(
Amikor jelszóemlékeztetőt kérek, akkor meg azt írja, hogy nincs ilyen emailcím az adatbázisban. :(
Ördögi kör. Tud valaki segíteni? :B
Mentem 50 km-t megállás nélkül, trekking kerékpárral, igazi leányálom volt ;-)

(#1453) Mr.Csizmás válasza Burt1793 (#1452) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

facebook reg?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1454) rétisün válasza Zebu (#1440) üzenetére


rétisün
veterán

ez a méret már majdnem kicsi neked, persze hosszabb stucnival orvosolható, ha rövid lenne a váz, akkor lesz gond, ha a nyerget nem tudod eléggé felemelni.

a giant-el mi volt a gond, miért érezted nagynak?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1455) Burt1793 válasza Mr.Csizmás (#1453) üzenetére


Burt1793
veterán

mindkettőt próbáltam... sikertelenül, ráadásul csak két emailcímmel a nem facebookosat és a többire is azt írja, hogy foglalt. A facebookot meg csak akkor fogadja el ha van alap reged, de azt meg ugye nem tudom elérni.
Örültem, mert alig merült a mobilom, zenehallgatással, két óra trackeléssel ;-) De most meg nem tudom beregisztrálni :(((

(#1456) Mr.Csizmás válasza Burt1793 (#1455) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rejtely, nekem elsore a fecbuk osszeengedte. asszem be kellett jelentkezni ujra, es kesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1457) Zebu válasza rétisün (#1454) üzenetére


Zebu
addikt

A magasságonhoz képest szerintem rövid a karom. A Giant egyenes kormány pl nem takarta az első kerék agyat. Emellett rendszerint megfájdult a hátam rajta.

55.5-ös giant felsőcsöve 58! Ami azért nagy szerintem nekem.

Bodyscanningnek szerinted van értelme?

(#1458) lsebestyen válasza Burt1793 (#1455) üzenetére


lsebestyen
addikt

Webes felületen próbáltad? Inkább úgy kérdezem, h mobilon is és weben is próbáltad regisztrálni?

(#1459) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

XX. kerület környékén ismertek lelkiismeretes jó kerékpár szervizes szakit?
Akire rá lehet bízni a szokásos kenéseket, időszakos karbantartásokat?
Jól jönne egy. :)

(#1460) Zebu válasza Zebu (#1457) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nem is 58, 59!

(#1461) Zebu válasza Zebu (#1460) üzenetére


Zebu
addikt

58-cas radon lenne inkabb jobb?

[ Szerkesztve ]

(#1462) attiati


attiati
veterán

Tudom, hogy örök téma a lakatkérdés, de tanácsot kérnék: 30-35e ft-os bicóra mit vegyek? (esetleg később lecserélem egy 90-100e ft-os bicóra)

kryptonite keeper 12 u-lakat megteszi 5e ft-ért?

vagy abus catena 685 shadow lánc 7e körül?

Boltba, erre arra ugornék be max fél órára és a portaszolgálatos házban lenne a lakásajtó előtt (de ezt még meggondolom, mert a lakásban is elfér)

[ Szerkesztve ]

(#1463) rétisün válasza Zebu (#1461) üzenetére


rétisün
veterán

ha a giantet hosszúnak érezted, akkor outin még inkább 'meg leszel lőve', ott még előrébb fogod majd a kormányt/fékváltókart, mint egy egyeneskormányos bringán. bár ez rövidebb stucnival korrigálható valamennyire. ezek alapján inkább tényleg a kisebb váz lehet jó.

mondjuk én a 175 centimhez 56.5 centis felsőcsövű outit hajtok, 100-as stucnival.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1464) Zebu válasza rétisün (#1463) üzenetére


Zebu
addikt

Azzal nincs gond ha fekve előrébb kell nyúlni szerintem... mondjuk a radonon nem tudom mekkora stucni lehet.

Nem nagy az neked? :)

(#1465) Teasüti válasza attiati (#1462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem kéne ezt felvenni végre az első hsz-be? :U
Keeper az ajánlott ezért a pénzért. Drágábbért meg ott az Evolution széria. (De 20 centisnél véletlenül sem hosszabb.)
Drága biciklire mindegy mit raksz, ha el akarják vinni elviszik. Ezért drága biciklit elvből nem kötünk ki sehová.
(Nagyon maximum 1 percre, amíg beugrasz a boltba, de azért egy túrára csak nem viszel magaddal egy nehéz lakatot... Ilyen esetekre elég egy könnyű sodrony zár is - botcsinálta tolvajok ellen - és éber figyelem. De legjobb ha inkább megkéred a társad, hogy maradjon kint és őrizze. :U )
Láncot csak ha indokolt, mivel gyengébb a zárszerkezet ezeken és jóval nehezebbek is.
Nagyobb biztonságot ad, ha külön biztonsági lakatot használsz és külön láncot hozzá.
De nem éri meg, mert egy jó lakat önmagában annyiba kerül, mint a linkelt láncos lakat és ennél nehezebb párosítás aligha van.

[ Szerkesztve ]

(#1466) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Shimano 105 Golden Arrow alkatrészekkel dolgozott már valaki vagy használ(t) ilyen szettet?!

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1467) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1465) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] errol velemeny plz? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1468) rétisün válasza Zebu (#1464) üzenetére


rétisün
veterán

nem csak előrébb kell nyúlni, alighanem alacsonyabban is lesz a kormány, mint egy fitness bringán.

hogy nem nagy-e? már nem emlékszem, egy hete áztam el utoljára, azóta nem ültem rajta :B

komolyan: nem lehet nagy, ha a balaton kört bírtam rajta :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1469) Teasüti válasza Mr.Csizmás (#1467) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ugyanaz mint a Keeper, "csak" 1 mm-el vastagabb kengyel és jár hozzá sodrony.
Még mindig vágható az én infóim szerint erővágóval, bár nehezebb befogni a picit nagyobb átmérő miatt - amire még rájön 2-4 mm gumírozott burkolat.
14 mm az az átmérő (kör keresztmetszet), amit már nem visz a csapszegvágó (biztonságtechnikai szakember véleménye).

Persze ez nem jelenti, h ez alatt mindent elvágnak, mert ha jól le van zárva és nem férnek hozzá, meg nem tudják letámasztani a szerszámot, akkor már a Keeper-t sem fogja nyers izomerőből elcsípni (gravitáció nélkül) Fekete Lacin kívül senki. :)
Marad a sarokcsiszoló és a fűrész, ami még szóba jöhet (esetleg hidraulikus csapszegvágó, de az meg olyan böszme, hogy megint szar hozzáférni a szűk helyekhez).

[ Szerkesztve ]

(#1470) Burt1793 válasza lsebestyen (#1458) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, először mobilon, majd weben, ha be akarok jelentkezni, kidob, hogy hibás email vagy jelszó, de ha beírom az emailcímet a jelszóemlékeztető opcióhoz, azt írja, hogy nincs emailcím...

(#1471) Zebu válasza rétisün (#1468) üzenetére


Zebu
addikt

Írtam nekik. Kiváncsi vagyok mit mondanak.

Teljes méret paràm van... Lehet BMC kellene ott van 57-es :)

Km óra? Szerinted melyik az igazi?

[ Szerkesztve ]

(#1472) Mr.Csizmás válasza Teasüti (#1469) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

koszi. latom ertesz ehhez. olyan 40-50 ezer erteku a bringam, egy sittes vazra van epitve (csepel atb boss), ehhez kellene valami lopasgatlo. olyan 10-12k-ig gondolkozok :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1473) Zebu válasza Zebu (#1471) üzenetére


Zebu
addikt

Megnéznéd a radon geometriát? Ott most 545 vagy 555 a felsőcső?

Mi a különvség gyakorlatban a sloping es egyenes felsocső között?

(#1474) attiati válasza Teasüti (#1465) üzenetére


attiati
veterán

de :) monjuk ezt és a következő teljes hozzászólásodat :) :R

a videón 1:01-nél látható Tonyon márkájú zár egyébként micsoda, hol kapható?? Sehol nem találom. Ha ilyen 2ezer forint körül kapható, akkor szerintem egész jó hatákonysággal véd.

(#1475) rétisün válasza Zebu (#1473) üzenetére


rétisün
veterán

a geometria-táblázatokban általában virtuális felsőcső-hossz van megadva, ami a nyeregcső és a fejcső közötti vízszintesen mért méret, ez egyforma slopingos és hagyományos váznál is, emiatt nem lehet gyakorlatban különbség a hagyományos és slopingos váz között, persze csak a méretet tekintve.

ennél a radonnál elég érdekesen van a méretezés, pl. az 56-os vázméretnél egy 560-as méret sincs :F a felsőcső hosszának inkább az 555-öt mondnaám, az a vízszintes méret.

km-óra: én flight-decket használok. a shimano saját cucca, a kompatibilis fékváltókarral használva áttételt, pedálfordulatot is mutat.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1476) Teasüti válasza attiati (#1474) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak egy közönséges sodronyzár, ez az 1 perces kategória. Ha ennél hosszabb időre akarod magára hagyni a bringát, akkor nem ajánlott semmilyen sodronyzár. Egy gyakorlott ember nem teketóriázik vele ennyit.

Mondjuk én inkább a spirális sodronyt választanám, jobb használni és könnyebb, rárakható a vázra. Igaz csak egy csípés egy jobb fogóval, de amire ezt szánom, ott jó eséllyel nem lesz senki a közelben szerszámmal a zsebében (1 perc bolt).

Már mint nem ezt a kis szösszenetet berakni, hanem vmi kivonatot az ajánlott lakatokkal árkategóriánként. :B

(#1472) Mr.Csizmás
Áh az túlzás. Csak egyszer jól utána jártam a dolgoknak.

Szvsz nem a lopásgátló értékével vagy minőségével tudod biztosítani a bringád, hanem a szakszerű használatával.
Hiába veszel méregdrága lakatot, az sem lesz bolondbiztos. Illetve a Tesco-s lakat is megkeserítheti a tolvaj életét, ha megfelelően zárnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#1477) Zebu válasza rétisün (#1475) üzenetére


Zebu
addikt

Jah én is ezért csodálkoztam.

Meg is nézem a flight deck-et.

58-cas váznál 57 a felsőcső.

(#1478) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Milyen könyvet ajánltok bicaj javításával, tisztításával, karbartásával, beállításával kapcsolatban?

(#1479) Zebu válasza rétisün (#1475) üzenetére


Zebu
addikt

6502?

Ultegrával akkor menne szépen...

(#1480) rétisün válasza Zebu (#1479) üzenetére


rétisün
veterán

a radonon 6700-es ultegra van, a 6502-as flight-deck csak 6600-ig jó. a 6700-hez sc-7900-es kell.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1481) vicces


vicces
addikt

[link]

ez mennyire éri meg az árát szerintetek??

:)

(#1482) Zebu válasza rétisün (#1480) üzenetére


Zebu
addikt

uhh az árban már húzós sajnos :(

(#1483) rétisün válasza Zebu (#1482) üzenetére


rétisün
veterán

igen, pont most néztem én is...horror áron van, hiába pulzusmérős is meg minden.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1484) Zebu válasza rétisün (#1483) üzenetére


Zebu
addikt

áhhhh nemtom milyen km óra legyen... melyik lenne a legpontosabb és a legstabliabb és a leginkább olyan ami nem dobja el időnként a jelet... :(

(#1485) GeneraL_XTX válasza lsebestyen (#1458) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nemrég volt róla szó, hogy van gy ingyenes szervíz a Deákon, szerintem oda vidd;)

(#1486) lsebestyen válasza GeneraL_XTX (#1485) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ha a fékváltókarra gondolsz ma helyre raktuk a pánt mozdult el, szerencsére semmi komoly nem lett, sajnálom h a nyereg egy pici helyen felszakadt, tök új volt :( Nekem a vállam mozgatásra kicsit fáj, de egészen jól megúsztam. :K

(#1487) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Most kicsit kipofozom az országútit ami a padláson porosodott. Az első agy recseg ropog, kónuszos. Ezekkel az agyakkal lehet valamit csinálni, vagy kuka? Ha jól értelmezem maga a csapágyház az agy itt, gondolom az kopott ki. Szétszedtem de semmit nem láttam csak golyókat, meg trutyit.

Van itthon agy amit bele tudnék tenni, csak ahogy néztem kerékfűzést 3000ft-ért csinálnak probike-nál, ez az átlagos ár?

(#1488) attiati válasza GeneraL_XTX (#1485) üzenetére


attiati
veterán

Az nem semmi. Tök jó, hogy hétvégén vettem bicót és egyből szerelőhöz vittem 5e ft-ért :)

Bevállaltak volna sárvédő és csomagtartó felszerelést és hátsó kerékben csapágycserét is?
Ott kell hagyni a bicót, vagy hogy működik, valaki próbálta?

(#1489) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

A Velence 10x után megtaláltam a következő kihívást amit megpróbálok: Spirit of Balaton. Remélem 1 hónap alatt tudok annyit fejlődni, hogy letekerjek 220 km-t.

Ez történik, ha a lustaság és a nemtörődömség találkozik egy biciklivel:
A képek telefonnal készültek, gyenge minőségűek.
Külső: 0,5-0,8 bar nyomáson, szétrepedezve. Csoda hogy még nem kapott defektet.
[link]
A hajtás sem az igazi:
[link]
A fékbetétnél konkrétan már látszódik a fém, és úgy használták. A nyoma megtalálható a felniben.
Kíváncsi lennék Baltofarkas gépe milyen lehet ehhez képest :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#1490) deicide válasza Szakbarbár (#1489) üzenetére


deicide
veterán

Az egy fun túra, nem kell annyira sietni, mint a 10x-en tettük, úgy annyira nem vészes. Jó idő esetén én természetesen megyek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1491) Tüzi

Ismerősöm lehet, hogy venne egy verseny cangát, szerintetek?.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1492) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Mekkora vázméret lenne nekem ideális outinál?194cm vagyok. Jelenleg van egy trekkingem aminek 60-as a vázmérete. Látom, hogy egy páran érdeklődtek már e felől. Ez a vázméret jó lehet az outinál is vagy ott esetleg nagyobbat vagy kisebbet érdemesebb nézegetni. Erősen gondolkodom egyen, mert szeretnék egy kicsit komolyabban "belemélyülni" a kényelmes túrázgatáson kívül, amire tökéletes a mostani trekking.

(#1493) Zebu válasza Gyufaaa (#1492) üzenetére


Zebu
addikt

Gyere el bodyscaning-re az alponbikeba :)

Én szerintem bevállalom. Emellett a competitivecyclist oldalon van egy fit calcilator ami segíthet belőni.

(#1494) Zebu


Zebu
addikt

(#1495) Gyufaaa válasza Zebu (#1493) üzenetére


Gyufaaa
veterán

E szerint nekem 60-61-es vázméret lenne megfelelő. Ezt a bodyscaning-et lehet, hogy én is kipróbálom. Bár a jelenlegi bringát, most nem cipelem fel, de érdekelne, hogy mit tanácsolnak, illetve lenne egy gondolom pontos paraméter, ami még segíthet a választásban is. :U

(#1496) Zebu válasza Gyufaaa (#1495) üzenetére


Zebu
addikt

A napokban bemegyek hozzájuk. Nem szeretnék bakot lőni...

Mtb-ből szábdékosan kisebbet vettem. 17.5-öst a méreteimhez. Ez bevált. Igazából ha két méret határán vagy akkor szerintem érdemesebb a kisebbet választani. Az könnyebben növelhető ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#1497) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Gratulálok a Toomy-nak és a Velence 10X résztvevőinek.

Én Visegrádon voltam, szombaton Esztergomba tekertünk el: [link] Városban szétnéztünk párommal. Majd visszafele elkapott minket egy kiadós zuhé/zápor. Meg is látszik azon a szakaszon tempót mentünk. :D

Másnap Szentendre: [link] Esőt megúsztuk, de a Duna áradása miat két helyen vizibicikliztünk. :D

A kompozás és a sok séta kicsit rontott az átlagon, de nem erről szólt. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1498) deicide válasza belaazallat (#1497) üzenetére


deicide
veterán

Szép táv, gondolom a környék is látványban gazdag. A Dunával még szerencsétek volt, a héten lesz sokkal rosszabb is :)

Szolidaritásból mi is áztunk valamelyest a 10X-en, amit azért szívesen kihagytam volna.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1499) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Első lámpát keresek bringára.
A lényeg, hogy olcsó legyen, sokat bírjon egy töltéssel, és vízálló legyen, annyira, hogy egy kiadós esőt lazán kibírjon.
Ez tetszett meg az ebike-ról: Blackburn Voyager 2.0. Legalábbis design-ban ez tetszik, de nem feltétlenül ragaszkodom hozzá, főleg, hogy nem írják, hogy vízálló lenne.
Van valami legjobb vétel ebben a kategóriában?
A fényerő csak annyira számít, hogy messziről is jól lássanak, és lehetőleg kissé oldalra is világítson.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1500) Zoli133


Zoli133
őstag

Nos, nemrég kérdezősködtem kerékpááár ügyben, a vége az lett, hogy lassan 2 hete, de megvettem egy B'twin rockrider 5.2-t, újonnan 65k-ért.

Nyilván nem a legjobb vétel de részemről kellően elégedett vagyok vele és azt hiszem ez a lényeg. :)

Eddig nem sok kb 160km-t tettem bele, a hátsó váltón kellett kicsit utánállítani, de tudtommal ez teljesen normális.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.