Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Mr.Csizmás válasza andyTM (#350) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

koszonom szepen!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#352) sanzi89 válasza andyTM (#346) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi a tippeket! Első sorban 28-as kerékméretű bringát keresek, így a Schwinn megtetszett, közel is van, úgyhogy azt biztos megnézem. Ha jó állapotban van és 50k-ért el tudnám hozni, az jó volna. Igaz sárvédővel, csomagtartóval így is 55 lesz, de ennyi még belefér.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#353) Cyberpunk válasza andyTM (#350) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem rossz. De több mindent vennék egyszerre, így spórolunk a futárral.;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#354) dqdb válasza Mr.Csizmás (#351) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt van reflexcsíkosban is, igaz egy ezressel többért.

Ekkora mákot, 3 méterre voltam a fogaskerekű Karthauzi utcai hídjától, amikor nekiállt szakadni az eső :)

#357: előtte-utána igen, de 10 percig szakadt, és előtte 20 perccel már cidriztem felfelé rövid felszerelésben. Lefelé így elmaradt a terep, aszfalt lett, és a Zugligeti úton is alig bírtam kerülgetni a lefelé folyó vizet (terepgumi, lyukas nyereg, nincsen sárvédő).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#355) D.Orion válasza andyTM (#350) üzenetére


D.Orion
veterán

Plusz egy a Repsol-nak. Én "csak" országúton hajtom a kerékpárt, de egy kenéssel 2000km-t simán elmegy a lánc, ha nem ázok meg vagy nem keveredek földútra. Annyi, hogy ha ilyennel van kezelve a lánc, akkor meleg helyen hagyni kell, hogy megszáradjon és kipárologjon/lecsöpögjön a felesleges kenőanyag, 12óra kb.

(#357) hoffman_: Ma garázst betonoztam. :U Egyszer csak eltűnt a nap és már érezni lehetett az eső illatát. Az utolsó pillanatban elfordult felőlünk a felhő. Két utcával lejjebb szakadt az eső, mi meg megúsztuk. Szeszélyes egy idő van.

[ Szerkesztve ]

(#356) andyTM válasza Cyberpunk (#353) üzenetére


andyTM
senior tag

- ezt szinte bármely autós boltban megkapod..., ha mégis emellett döntesz, figyeld meg előtte a lánc hangját, majd utána is; mikor már befújtad ;)

(#357) hoffman_ válasza dqdb (#354) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen? itt még 7 ágra süt a nap, épp szakad meg a szívem, hogy nem tudok most elmenni tekerni, gyönyörű idő van.

mod:

kérdésem, főleg montisokhoz:

ha adott egy 3 tányéros hajtás, mondjuk slx, azt szeressük. abból ha lekapok egy tányért, mert sokkal szimpibb a 2 tányéros rendszer, akkor az mennyire élhető megoldás? mert ugye nem csak a tányérok számában különbözik a 2 és 3 tányéros rendszer.

sőt továbbmegyek, ha keresek rá külön két tányért, hogy a fogszám is a szám íze szerint legyen és cserélem a gyári 3-at, az esetleg jobb? vagy ilyennel nem érdemes vacakolni, és rögtön keressek gyári 2 tányéros hajtást?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#358) Cyberpunk válasza andyTM (#356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor szétnézek autósban. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#359) dqdb válasza hoffman_ (#357) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha úgyis új rendszert építesz, akkor miért nem a 10 sebességessel új SLX-szel indulsz, ahol van már gyárilag 2 tányéros hajtómű? A 9 sebességes rendszerből is van, csak ott a legnagyobb tányér helyére került bashguard, így az áttételtartomány egy részét buknád így nem lesz könnyebb a hajtóműved hiába csak két tányéros (elnéztem a nagyobbik tányér fogszámát elsőre :B).

Én a helyedben addig nem állnék neki 2 tányérral és egyedi fogszámú lánctányérokkal kísérletezni, amíg nincsen terepes tapasztalatom. Hajtsál meg párszor terepen egy kölcsöngépet, és csak azután álljál neki ilyenen agyalni. Ha már lesz, akkor előkotrom neked azt a linket, ahol egyedi megrendelésre titánötvözetből CNC-znek neked "olcsóért" tányért :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#360) D.Orion válasza hoffman_ (#357) üzenetére


D.Orion
veterán

Laikusként belegondolva:
A két és a három tányéros rendszer tuti, hogy gyárilag máshogy van pozicionálva a hátsó váltórészhez. Lánc keresztbefutás, váltók beállítása. Biztos, hogy egy háromból két tányérosra lecsupaszított rendszert nem tudsz úgy beállítani a hátsó váltósorhoz, mint egy gyárilag két tányérost. Az eltérés tuti csak mm-ben mérhető, de nem lesz olyan, mint a gyári. Persze, ha csak te is olyan lelkes amatőr vagy, mint én, akkor nem jelenthet gondot. Max a versenyzőknek számíthat.

Ez így hirtelen csak két "apróság" ami nekem amatőrnek eszembe jutott.

(#361) hoffman_ válasza dqdb (#359) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

a bajom az, hogy most már nagyon meguntam az xc nélküliséget, és bringákat nézek. akármekkora cumi van most nálunk, egy év alatt, reményeim szerint jövő nyárra ki tudok gazdálkodni egy gépet, ha pár dologból visszaveszek. 150-180 körül nézem őket, amikre már fel is ülnék, a baj az, hogy mindegyik gép 3x9 vagy 3x10, és én nem szeretem a 3 tányéros rencert. igazából 1x10 lenne a király, de ahhoz tényleg kéne tapasztalat :) mivel ugye fixen tekerem a 46-16ot, ha ráülök egy váltós gépre, azt se tudom mi van, állandóan a legnagyobb áttétellel tekerek :D a gyári slx-et néztem, jó is lenne, de nem tetszik az a guard. viszont találtam vadi új 2 tányéros XT-t aprón 40-ért, annyiba már jó lenne amúgy. csak bosszantó, hogy ennyire ritka a 2-es rendszer. köszönöm a tippeket.

cnc kapcsán majd írok :DDD

D.Orion:

köszi neked is, ezek merültek fel bennem is pont. valószínűleg akkor ezt a maszekolást egyelőre elfelejtem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#362) D.Orion válasza dqdb (#359) üzenetére


D.Orion
veterán

Pont ezen a témán vagyok rajta a cégnél. Mivel egy lemezmegmunkáló üzemben dolgozunk és van lézergép így tudnánk vágni tányérokat vasból és savállóból is. Csak a tervező progit kéne megtanulni hozzá... :B Irodába mégse ballaghatok be, hogy te írjál már egy programot ekkora tányérra 48fogra és ilyen rádiusszal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#363) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Erről mi a véleményetek, mennyire érheti az árát? Itt egy írás róla több képpel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#364) hoffman_ válasza fi:zi'k (#363) üzenetére


hoffman_
nagyúr

újonnan ennyiért nem rossz biznisz, sőt egész jó. a fékei nagyon rendben vannak, ilyet szereltem már én is, a hátsó váltó több, mint elég, gyári csomi+sárvédő, ami megint minimum plusz 8-10 ezer, szóval jó ez a gép így.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#365) fi:zi'k válasza hoffman_ (#364) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

...plusz világítás.
Szerintem is jónak tűnik. :K

Egyedül a nyeregcsövet vágnám ki élből. Legalábbis ha azonos az eddig próbált hasonló filléres sz@rokkal.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#366) galaktikus válasza Cyberpunk (#349) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Én pontosan ezt rendeltem, a flakonja nem pont ilyen mint a képen, hanem hegyes és csavarzáras. Amúgy kiváló az olaj. Mondjuk azért azt megnézném, hogy melyik kenőanagyon nem tapad meg a por, de a motorex-nél minőséggel nem lehet gond. Motorexből rendeltem villa olajat is, az is kiváló.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#367) superecneB válasza Teasüti (#287) üzenetére


superecneB
őstag

Jól látom, hogy árulod a Mistralt?

(#368) fpeter07 válasza sanzi89 (#342) üzenetére


fpeter07
veterán

Az én bringám sem minden pontban patent, de még 30k-ért sem tudtam eladni.

(#369) madmike


madmike
őstag

Van köztetek olyan aki tapasztalt spinningben?
Szeretnék itthonra egy szobakerékpárt (spinningkerékpárt). Vaterán találtam ezeket. Azt irja pedál hajtókar csere esedékes. Pedált amugy is spd-re cserélném. Hajtókar se egy óriási beruházás. Szerintetek megéri egy ilyen gép?

Túl sok minden más nem is mehet rajta tönkre. Lánc vagy szíjmeghajtásosak ezek? A terhelést, hogy lehet vajon szabályozni?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#370) Szakbarbár válasza madmike (#369) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ennél a típusnál ha jól látom a terhelés/fékezés hasonló elven van megoldva mint a tárcsaféknél. A 18 kilós tárcsát a szélén elhelyezett 2 betét fékezi. Kérdés, hogy egyáltalán lehet-e ilyen betétet kapni hozzá ha esetleg elkopik. A hajtókar ránézésre nem négyszögtengelyes és nem is ékes. Egyáltalán lehet-e kapni 2 db olyan hajtókart amin nincs lánckerék? A hajtás ezeknél úgy tudom hogy láncos.

Saját vélemény, de én nem vennék olyan szobabiciklit, ami nem mágnesfékes. Szalagfékes biciklikben már sokat csalódtam, de lehet hogy csak azért mert túl olcsóak voltak. Mágnesfékest már próbáltam két típust, sokkal jobban lehetett szabályozni az erősséget.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#371) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Lenne az Urakhoz egy kérdésem, hátha tudtok rá valamit mondani, bár így látatlanban lehet, hogy nehéz lesz de azért megpróbálom.

Elvittem a Ktm-et szervizeltetni, és szét lett szedve a villa, le lett benne cserélve az olaj, ki lett pucolva, a filcek szárazak voltak, át lettek itatva rendesen olajjal, DE összerakás után a levegős oldalon az első 1-2 mm-nél akad egy kicsit a villa. Azt mondta a srác, hogy idegesítő eléggé, és tegnap egész délelőtt azt basztatta és nem tudja mi okozhatja. Szétszedés előtt nem produkált semmi ehhez hasonlót. 29-es Rock Shox Recon Silver. Valami ötlet? :F

szerk.: ja és eddig 80 mm-re volt állítva a rugóút, és lehet 120-ig. Érdemes átállítani 100 mm-re? Gondolom azért puhább lesz ha durvább terepen megyek..

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#372) Tomi_Sci válasza Szakbarbár (#370) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A nem hipermodern spinning bringák mind frikciós fékesek. Általában a lendkerék tetejét nyomják, itt az oldalát. Nem tudok nyilatkozni azzal kapcsolatban hogy milyen hajtókarja lehet, a képekből nem tudok kivenni semmit.
Azért egy spinning gép más kategória mint egy "szobabicikli", még mágnesfékessel összehasonlítva is. Vaterán olyan 40-60k körül mennek, ha ezek viszonylag jó állapotúak akkor megéri.
Neked igazából csak az első sor szól, de nem címezgetek :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#373) eengir


eengir
tag

Sziasztok,

Ha valakit érdekel egy eladó Electra cruiser, az katt ide :)

Ha van kérdés, keressetek nyugodtan!

Üdv

(#374) dany27


dany27
őstag

Mi a véleméynetek/tapasztalatotok erről a pumpáról?

Illetve néztem még ezeket:
[link]
[link]

Műanyag pumpatesttel rendelkezők mennyire tartósak?

(#375) eengir válasza eengir (#373) üzenetére


eengir
tag

Felraktam Hardverapro-ra is.. ;)

(#376) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ez a bicó alkalmas tárcsafék fogadására?
Eladó a bicóm,és egy érdeklődő kérdezi,de nem tudom a választ.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#377) sanzi89 válasza sanzi89 (#352) üzenetére


sanzi89
addikt

Közben már le is beszéltem egy találkát szombatra, a váz egyébként 20"-os, szóval az is ideális lenne. Állapot pedig kiderül szombaton, de le szeretném alkudni 50k-ra mindenképp. Újonnan lehet kapni 70-80k között, szóval nem brutál alacsony az 50k se.

@beci
Elöl megfelelő adapterrel igen, hátulra azonban nem. De alsó kategóriás teleszkópra meggondolandó a tárcsa, szóval csak ésszel.

u.i.: Ja, és a kerékagyaknak is megfelelőeknek kell lenniük, amire rögzíted a tárcsát. A kép alapján azt mondanám, hogy ezek nem jó agyak, úgyhogy új kerék vagy újrafűzés. Nem biztos, hogy megéri a dolog...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#378) Mr.Csizmás válasza beci (#376) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem ertek hozza, de sztem kellene egy konzol, ahova a fekpofat felfogatod, a villa kozepe tajan, plusz szelesebb kell hogy legyen? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#379) dany27 válasza beci (#376) üzenetére


dany27
őstag

Kell hozzá konzol mindenképp, de amúgy tudsz rá rakni!
Valamint tárcsafékes agy kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#380) rétisün válasza beci (#376) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól nézem, a villán van tárcsaféknek konzol, hátul nincs, bár jobb lenne a hátuljáról egy olyan kép, amin kicsit több látszik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#381) lsebestyen válasza beci (#376) üzenetére


lsebestyen
addikt

Írd meg neki h egy jó V-fékkel többre megy :))

(#382) dany27 válasza lsebestyen (#381) üzenetére


dany27
őstag

Főleg ha valami "jó" féle mechanikust rak rá.
Azt ha belefeketedik sem tudja rendesen beállítani :D

(#383) beci


beci
őstag

Köszönöm a válaszokat,itt egy nagyobb kép.

És akkor egy ilyen adapter kell hátra?
[link]
Előlre meg akkor nem ugye?

Az már a vásárló dolga,mit tesz vele,ha kifizeti az árát.:)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#384) rétisün válasza beci (#383) üzenetére


rétisün
veterán

nem, hátulra akkor sem tudsz rakni, mert nem olyan a hátsó villa kialakítása, hiányzik a konzol. plusz a kerékagyak sem alkalmasak féktárcsához :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#385) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ez a csoda Bianchi megér ennyi pénzt?:))

(#386) beci válasza rétisün (#384) üzenetére


beci
őstag

És valami adapterrel sem?Valamire ott az a 2 furat...
A kerékagy gondolom cserélhető...

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#387) Tomi_Sci válasza lsebestyen (#385) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#388) rétisün válasza beci (#386) üzenetére


rétisün
veterán

az a két furat sárvédőnek és csomagtartónak van. a tárcsafékkonzol nem így néz ki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#389) lsebestyen válasza Tomi_Sci (#387) üzenetére


lsebestyen
addikt

bővebben?:)

(#390) fi:zi'k válasza rétisün (#384) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A hátsó akkor sárvédő, csomagtartó felfogatási pont?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#391) beci válasza rétisün (#388) üzenetére


beci
őstag

Értem,köszönöm.
Megnézi ha jön épp Vas megyébe,és eldönti.
Amúgy ha valakit még érdekel,még megvan.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#392) Tomi_Sci válasza lsebestyen (#389) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Csak szemezek vele én is, ezért a szmájli :P

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#393) lsebestyen válasza Tomi_Sci (#392) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mindent értek ;]

(#394) Jorus válasza beci (#383) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az első konzol 160-as tárcsához, IS nyereghez való, ha nem IS-es nyerget vagy nem 160-as tárcsát szeretne használni a reménybeli vásárló, akkor előre is kelleni fog neki adapter. A hátsó, ahogy a Süni is írta, sárvédő felfogatási pont.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#395) anatre1 válasza lsebestyen (#393) üzenetére


anatre1
tag

Nem kell rajta összeveszni, hagyjátok meg nekem :DDD ;]

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#396) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gyors noob kerdes:

hatso gumi belsot rakhatok elore? :D tudom, kulsot nem, csak hatrafele.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#397) anatre1 válasza Mr.Csizmás (#396) üzenetére


anatre1
tag

Szerintem simán.

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#398) Jorus válasza Mr.Csizmás (#396) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs első és hátsó belső, úgyhogy oda teszed, ahova szeretnéd.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#399) dqdb válasza Mr.Csizmás (#396) üzenetére


dqdb
nagyúr

A belsőnél az számít, hogy olyan külsőbe rakd bele, amelyik a belsőhöz megadott szélességtartományba tartozik. A belső nem tudja, hogy elöl vagy hátul van, teljesen mindegy neki. Például ez 1.75" és 2.5" közötti szélességű külsőhöz használható belső (csak egy kiragadott példa).

tudom, kulsot nem, csak hatrafele.
Azt hiszem, félreértettem, de most már nem törlöm ki a lentieket ...

Minden külsőnél megadják az ajánlott forgásirányt. Némelyiknél a két kerékre ugyanúgy kell felrakni a külsőt, némelyiknél ellentétesen, és van olyan külső is, aminél az első és a hátsó kerékre való darab mintázata eltér.

Hátulról előre azért nem szokás átrakni a külsőt, mert a hátsó az őt érő nagyobb terhelés miatt hamarabb kopik, míg az elsőnél fontosabb az ép mintázat, különben könnyebben megcsúszik (ha a hátsó megcsúszik, azt még ki lehet védeni, de ha az első, akkor perec). Az egy bevett szokás, hogy az elkopott hátsó helyére kerül a korábbi első, és a friss gumi az első kerékre megy.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#400) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hosszú táli állás után elővettem a a tavaly vásárolt Kross Level A 3 bringám. Mentem ma vele és azt vettem észre hogy középről kattogó hang jön ki tekerésnél. Nem tudom hogy a pedál vagy a hajtómű okozza, de úgyis elviszem szervizbe még le nem jár a gari. Egy úttal egy éves karbantartást is el kellene végeztetnem. Ilyenkor / 1 éves a bringa / teljes nagy szervizt kérjek, agy és hajtómű zsírzással és fékolajcserével? Tavaly sajnos nem volt időm túl sokat tekerni, nincs sok km a bringába. Érdemes megcsináltatni, mivel gyárilag kispórolják a zsírzást vagy felesleges még? Illetve a fékolajat is le kell cserélni, vagy elég 2 évente? Még egy apró kérdés. Ha gariztatni kell valamelyik alkatrész oda vigyem ahol vettem, vagy bármelyik Kross bringát forgalmazó bolt is tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.