Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) bolha23 válasza haddent (#2900) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nem sok mindent lehet eddig tudni róla, kb ennyit.

(#2902) haddent válasza bolha23 (#2901) üzenetére


haddent
addikt

Köszi. Ez a négyjátékos online mód nem tiszta nekem. Ez lesz az alapvető dolog, tehát én csak úgy tudok vele játszani, hogy online és 3 másik emberrel, vagy ez csak egy amolyan multi-coop lehetőség?

Egyébként jó hír, bár megkérőjelezhető: GTA V kiszivárgott X360 XML -jében infók a next-gen. rilízről

Nem lenne meglepő, ha kijönne ugye, sőt inkább elvárás... Meg volt már sok egybeeső véletlen is, ami erre utalt ugyancsak. Szerintem egymagában 1-1 ilyen elég kevés és hihetetlen, de már számtalan ilyen kis hibát követtek el, szóval én bizakodó vagyok :K

(#2903) vmarci1


vmarci1
csendes tag

Helló!

Nekem volna egy olyan kérdésem, hogy én szeretek néha leülni játszani ha engedi a szabadidőm, de akkor viszont minőségi szórakozásra vágyok. Na most a lényeg az lenne, hogy szerintetek inkább megérné egy számítógép ami i7-3770K-val 2 Db Gtx 660ti-vel vagy 2 db Gtx 670-el 8 Gb 2400 Mhz-s rammal menne vízhűtéssel persze a processzor olyan 4.5-4.8 Ghz-ra lenne húzva, vagy egy Ps4.

Sokat gondolkoztam, hogy melyiknek mi a pozitívuma illetve a negatívuma, csak egyszerűen nem tudok dönteni. A ps4 mellett szól, hogy kb fele annyiba kerülne, azonban tartok attól, hogy le lesz butítva a grafika a pc-hez képest ahogy a ps3-n is, meg hát elvben 30 fps-n futtatja a full hd játékokat. Viszont a PC-n meg alapból mindent tudnék full Hd-ban futtatni és a grafika sem lenne lebutítva és esetlegesen 30 Fps- felé és mehetnék, meg ugye mellette szól a bővíthetőség is. Mert a konzolt nem lehet tovább fejleszteni, csak hát drága mulatság lenne. A játékok viszont 30-40%-al olcsóbbak lennének... Ti mit gondoltok? :U

(#2904) dunc válasza vmarci1 (#2903) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha megteheted akkor egy izmos pc. :))

(#2905) keIdor válasza vmarci1 (#2903) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem PS4, mondom ezt úgy, hogy közel olyan PC-m van, mint amit írtál, csak GTX-780-al, de szerencsére nekem lesz mindkettő még talán Xbox is ha nem lesz kötelező a Kinect és lesz olcsóbb verzió.
A PS4-el évekig el leszel és kétlem, hogy butítás lesz, később biztos, de messze van még az. A két darab 660/670 előbb elfogy majd.

Szerintem PC-t csak akkor érdemes játékra tartani, ha nem zavar az ára és hogy arra bizony áldozni kell legalább 2 évente, főleg VGA-ra, vagy ha csak bill+egér jöhet szóba. De ha csak néha akarsz leülni játszani, ahogy mondtad, akkor konzol.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2906) Mister_X válasza vmarci1 (#2903) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azt, hogy ha konzolt akarsz venni, akkor nem árt minimális affinitás az exkluzív húzócímek iránt. Ha BF-CoD vonalon mozogsz + szeretsz Steamen centeket költeni, akkor PC.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2907) haddent válasza vmarci1 (#2903) üzenetére


haddent
addikt

A játékokokat meg az árakat azt te mérlegeld. Technikailag a gép amit néztél most jó, de hamár PS4 helyett lesz, akkor várd meg a Kaveri APU -t, mert egy sima CPU belátható időn belül nem fogja tudni ellátni a szükséges feladatot. AMD CPU (APU) mellé pedig AMD GPU fog kelleni, hogy ki tudd használni a "mélyintegráció" (idézőjeles, mivel PC -én nem az igazi ugye, mivel nincs is integráció) előnyeit.
Na jó persze ez nagyon távolra mutat (értsd: nem 1-2 hónap), de ezt azért tartsd szem előtt.
A másik, hogy szerintem nem a legjobb a választás.., bár ezt a konfigos, vga-s topikokban kellene megkérdezned. 2x GTX660Ti nem túl bika. Ha a pénz számít, akkor most ár/érték -re 2GPU -s felállás szerintem egyértelműen HD7950CF x2 a legjobb. Ha a pénz nem számít, akkor én GTX780 -at vennék most, az Asus pl. Titan szinten van gyárilag. (Illetve ha tudsz várni, akkor várdd meg a HD9xxx szériát, a GTX7xx és a HD7xxx széria árát is lenyomja, és érdekessé válhat a helyzet az abszolút topmezőnyben is.)

#2908 szgergely na most vagy nagyon összekevertél valamit, vagy csak félreérthetően írtad le, én mindenesetre nem tudtam értelmezni, hogy most videókártya vagy cpu vagy mivan :DDD (mondom, lehet, hogy jóra gondoltál, de az biztos, hogy nem egyenesen fogalmaztál)

[ Szerkesztve ]

(#2908) boost


boost
addikt

Mindenki azt hiszi, hogy a PS4 meg a XBOXO lényegébe egy sima PC, pedig ez nem igaz. EA is most jelentette be, hogy jön az újgenerációs Fifa motor PS4-re, meg XBOXO-ra, de PC-re nem, mert a PC-s videókártyáknak nincs APU-s feléppítésu" processzoraik. Oda várhatóan 2018-ra jön. Ez lényegébe nem más, mint a Cell processzor, csak piciben. 8 mag fogja végezni a grafikai számításokat. Ilyen videókártya most jön ki PC-re is, de mivel teljesen máshogy kell programozni, mint a hagyományos videókártyát, ezért a játékok nem fogják támogatni, hiszen akkor külön erre a kártyára kéne programozni, és külön a hagyományos videókártyákra. Persze PS4, és XBOXO esetén se lesz muszáj így programozni a kártyákat, így könnyu" lesz a PC-s progikat portolni, de akkor elveszik az elo"ny, amit az APU nyújt.
Kikívánkozott a sok sületlenség olvasása miatt.

(#2909) vmarci1


vmarci1
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :D Így, hogy említettétek az APU-t már inkább a PS4- érné meg jobban tényleg. Erről én is olvastam néhány dolgot régebben de annyira nem fogtam fel a lényegét (talán egybe van integrálva a gpu meg cpu vagy enm is tudom, most tuti nagyon nagy marhaságot írtam). Meg most ha azt nézem, hogy én egy nap maximum 1-2 órát játszok, vagy annyit sem vagy egyáltalán nem akkor tényleg a konzol éri meg jobban.. Akkor a gépre fordítandó pénz egy részéből beszerzek egy 27 colos 3d-s monitort meg egy jó 5.1-es hangfalszettet és máris igényes szórakozási lehetőséget biztosítottam magamnak meg hát a pénz másik felét költhetem akkor a sportra :P

(#2910) IG-88


IG-88
tag

(#2911) haddent válasza vmarci1 (#2909) üzenetére


haddent
addikt

Nem írtál marhaságot, az APU valóban GPU és CPU lapkák egy DIE -on. Emellett még van azért számos előnye. Megijedni nem kell tőle, a Kaveri APU kb. fele annyi lesz szerintem, mint az általad említett CPU. (Na jó nem biztos, de olcsóbb lesz szinte biztosan..). Tehát ez ne tartson vissza..

(#2912) Xmodule


Xmodule
őstag

Én a napokban azon gondolkoztam, hogy most vajon megér-e megvenni az elsö generácios PS4-et. Értem ez alatt, hogy azért a PS3 is átesett nem egy ráncfelvarráson módositáson. Ugy értem, hogy jobbak lettek a slimek mint anno a fat-ek voltak pl hütésileg. Mert nagyon hajt a vágy hogy megvegyem még idén, de nem szeretnék azért bele fürödni sem. Jó gondolom nem akarnak diret hibásan kiadni egy konzolt sem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2913) glspeter1 válasza Xmodule (#2912) üzenetére


glspeter1
őstag

Mire a 4-ből kijön az első Slim (már ha jön), addig eltelik legalább 2-3 év.
Legalább is a 3 alapján ezt lehet leszűrni.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2914) Gebriel válasza Xmodule (#2912) üzenetére


Gebriel
veterán

Minimum 3 év van arra, hogy bedöglik garanciába megcsinálják.

(#2915) haddent válasza Xmodule (#2912) üzenetére


haddent
addikt

Ja, jöttek a slimek, jobb hűtéssel (ez így nem igaz, szarabb és kissebb hűtéssel, csak a chippek fogyasztása lett kissebb a gyártástechnológiának köszönhetően, és ez pedig egyenesen arányos a hőtermeléssel ugye) meg butított fícsörökkel :DDD A másik az, hogy azóta eltelt 6-7 év. A PS4 lényegében mégiscsak kommersz PC alkatrészekből áll (most az integrációtól tekintsünk el), és a fogyasztása már-már arcpirítóan jó.
Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem lehet gond, de sokkal kissebb az esélye, nagyon valószínűtlen igazából... Én emiatt biztosan nem várnék 1-1.5 évet, ha amúgy akarnám és pénem lenne rá :U

(#2916) kelzsoca válasza Xmodule (#2912) üzenetére


kelzsoca
félisten

A ps3 idejében még igen nagy csíkszélességgel készült a CPU-GPU páros, így többnyire a csíkszélesség csökkenése volt a fő mozgatórugója 1-1 modell frissítésnek, mostanra viszont már eltelt ~7 év (ami nem kis idő) és a technológia sokat fejlődött, tehát várhatóan nem lesz annyi utólagosan módosított változat, mint az előző generációnál.

https://vertigostore.eu

(#2917) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor benevezek egyre egy Wach_Dogs-al karöltve. Ugy is most jön a GTA V-is boxra el leszek egy darabig mind a kettövel. Meg ugye DriveClub is járni fog ingyen mintha ugy olvastam volna. És ez a 3 év garancia mindenhol van? Vagy ehhez is spéci Sony garancia jegy kell? Pl. MediaMarkt-ban is 3 év garanciát kapok a géppel?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2918) kelzsoca válasza Xmodule (#2917) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a 3 év inkább 1 év SONY+2év méltányossági garancia akart lenni szerintem. :)

A kérdés már csak az, hogy a kötelező 1 év felett, elérhető lesz -e ez a méltányossági garancia, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2919) Gebriel válasza Xmodule (#2917) üzenetére


Gebriel
veterán

A minimum 3 év az 1 év normál garancia + 2 év szavatossági garancia. Utóbbinál már a vevőnek kell bizonyítani, hogy a hiba a gyártás során keletkezet. Amit nem nehéz ha tömegesen jelenik meg a probléma. Xbox360 a 3piros led is ebbe a kategóriába volt, csak az MS úgy állította be, hogy ők milyen jó fejek, hogy meghosszabbították a garanciát.

(#2920) tDr1v3r válasza Xmodule (#2917) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az ajándék DriveClub nem teljes értékű lesz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2921) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Naughty Dog: özönlő fejlesztői gépek :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2922) Mrdevil válasza gyuromoj (#2921) üzenetére


Mrdevil
addikt

Az szép, egy raklap jöhetett volna ide nekünk is, majd aztán osztozkodunk rajta. :D

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#2923) rachmaninoff válasza gyuromoj (#2921) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Remélem UC 4 :)

(#2924) Def26 válasza gyuromoj (#2921) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem ezzel már túlszárnyaltak minket. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2925) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Holnap viszik el a ps3 gépem.Szándékozom amint megjelenik megvenni a ps4-et.A kérdésem,hogy az eddig használt accountomat lehet az új gépen használni?Hogyan lehet teljesen törölni a régi gépből?Köszönöm előre is a segítséget!

A logikában semmi sem véletlen!

(#2926) boost válasza hoby36 (#2925) üzenetére


boost
addikt

Accot lehet majd használni, de a PSN-en megvett játékok PS3-ra nem fognak futni PS4-en. (Legalábbis egyelo"re biztosan)
PS+ elo"fizetés, tehát ingyen játékok érvényes lesz PS4-re is, mindjárt induláskor.

(#2927) maliboo


maliboo
csendes tag

Voltam ma a GTA V-ért a Konzolok Szervizében és ha már ott voltam megkérdeztem, hogy kapunk-e még idén PS4-et. A válasz az volt, hogy minden előrendelő megkapja még karácsony előtt. Van aki már a hivatalos megjelenés körül, ugyanis azt mondták, hogy a Sony biztosít számukra gépeket a startra. :C
Remélem nekem is jut November 29-én..már júniusban előrendeltem náluk. :)

PSN: ewerlast

(#2928) Def26


Def26
félisten

GameSpot Live - Sony TGS 2013 Press Conference

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2929) Def26 válasza Def26 (#2928) üzenetére


Def26
félisten

Egyenlőre vége is lett.

A legnagyobb hír, hogy jobban haladnak a gyártással mint gondolták ezért az Ázsiai megjelenést februárról előrehozták decemberre.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2930) oriic válasza Def26 (#2929) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, a ONE viszont csak jövőre jön Japánba...

Live-Die-Respawn

(#2931) haddent válasza oriic (#2930) üzenetére


haddent
addikt

Biztos nagy piaca lesz Japánban :DDD

(#2932) kovsol válasza haddent (#2931) üzenetére


kovsol
titán

Japánoknál kb az lesz, hogy az vesz Xbox One -t aki szeretne egy második konzolt is. :D

May the Force be with you!

(#2933) Madwe válasza kovsol (#2932) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az wii u-t vesz a ps mellé :D Xboxot az vesz aki identitászavaros japán:P

(#2934) kovsol válasza Madwe (#2933) üzenetére


kovsol
titán

Vagy akinek bejön valamelyik xbox cím. Gears of War vagy Forza esetleg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2935) haddent válasza kovsol (#2934) üzenetére


haddent
addikt

Nekem is fáj a szívem 1-2 xone cím miatt kicsit, de a ps4 címek sokkal többen vannak :K
Na meg ha azt nézem, hogy annyiba kerül 1 konzol mint 1 vga és 2x annyi ideig tart, még az sem elképzelhetetlen, hogy mindkettőt beszerezze az ember időn elcsúsztatva...

(#2936) Madwe válasza kovsol (#2934) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, előfordulhat, nade azért azt pl nehezen tudom elképzelni hogy akár 10.000 darab is elkeljen. meg Forza helyett akkor már GT, GoW meg kérdés mikor hogy jön + Killer Instinct akkor már lehet náluk kelendő lenne, de akkor sincs ott piaca, no...

[ Szerkesztve ]

(#2937) Tegla80 válasza kovsol (#2934) üzenetére


Tegla80
addikt

Csatlakozom Madwe-hez
sztem is GT vel játszanak a japók ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#2938) Jakesz válasza haddent (#2935) üzenetére


Jakesz
őstag

Az eddig bejelentett Xone címek közül mindössze 2 érdekel, de no para, mert az egyik csak ideiglenesen lesz box exkluzív (Dead Rising 3), a másik meg 1 év múlva úgyis megjelenik PC-re is, úgyhogy azon tolom majd végig (Quantum Break)

(#2939) kovsol


kovsol
titán

Én amúgy azt várom, hogy a Red Dead sorozatot folytatják majd.
Red Dead Redemption az egyik legjobb játék amivel játszottam. Durva dolgokat ki lehetne hozni az új konzolokon belőle szerintem. [link] :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2940) Jakesz válasza kovsol (#2939) üzenetére


Jakesz
őstag

Alap, hogy jön a 2. rész. Egyrészt mivel kasszasiker, így bolondok lennének nem foglalkozni vele, másrészt meg mivel eléggé halott a téma, így az új ötletekért sem kell annyira mélyre nyúlni.

(#2941) tDr1v3r válasza Jakesz (#2938) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Titanfall (tudom hogy máshova is jön), Forza 5, Halo 5, Ryse, Quantum Break meg a Project Spark érdekel engem One fontról. PS4-nél egyelőre komolyabban semmi... Killzone a 3 óta halott nekem, DriveClub megint nem érdekes (csakis az első TDU amit imádok hasonló játékként, még a Forza Horizon se adta nekem annyira), InFamous meg olyan hogy megvárom hogy mi sül ki belőle, videók alapján annyira nem tetszik de az előző részeket szerettem. Knack meg olyan, hogy nem vennék miatta launch-kor gépet... de az mindenképp érdekesnek tűnik számomra.

Az én kedvenc címeim közül (Uncharted, Little Big Planet, MotorStorm) egyik se kap launch-ra folytatást sajnos. :<

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2942) Madwe válasza tDr1v3r (#2941) üzenetére


Madwe
nagyúr

A Titanfall s a Halo 5 se launch cím btw... A Ryse meg bár jól néz ki, azért így trailer alapján a nyomok 1 gombot és megnézek egy fél perces animációt tipusú játékok? közé tartozik... de ne legyen igazam
De ha már Halo 5, meg ps címek amiket írtál, akkor már Last of Us, Gran Turismo, Metal Gear Solid (multi lesz?), God of War, Final Fantasy (multi lesz?) és sok egyéb még van amit azért várni lehet, és konzolt nem 1 évre vesz az ember... Persze ha mindkettőt be akarja szerezni elöbb utóbb az más kérdés, de én 1el megelégszem (anyagilag megengedhetnék magamnak többet főleg ezalatt a jópár év alatt node 1-2 boxos exklúzív játék miatt nem adok ki érte pénzt, meg különben sincs annyi időm, kedvem játszani, 1 konzol bőven kiszolgál), emiatt csak a Sony jöhet szóba az általam preferált exklúzívok náluk voltak vannak lesznek, hiába van még csak pár bejelentve, elöbb utóbb jönnek azok!:) Ezt még bármiféle bejelentés elött tudtam, azóta az MS pr öngyilkossága engem nem befolyásolt, és persze értem én h ez csak pr melléfogás és kihátráltak, de nekem már csak a gondolat se tetszett... (Ahogy hál isten már több mint 7 éve win sincs az otthonomban semmilyen formában - bőven elég nekem azzal szarakodni munkába miután sysadmin vagyok haha) A melléfogásuk btw egész jól eladható lett volna ha elmondják ez miért jó neked, egyszeri júzernek, de hát inkább csak a frászt hozták mindenkire (miutána a digitális kontenté a jövő - de azt tarcsák meg a digitális letöltésekre, a discemet had adjam oda annak akinek akarom, szedjék külön, és különben is miért kerül ugyan annyiba ha nem többe letölteni egy játékot mindenféle boltot csomagolást kiiktatva mint egy dobozos változat nonszensz...)

[ Szerkesztve ]

(#2943) Def26 válasza tDr1v3r (#2941) üzenetére


Def26
félisten

Quantum Break -ről valahogy hallgatnak. :U Elején nagyon jó volt a videó, de azóta nem nagyon van mocorgás.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2944) haddent válasza Jakesz (#2938) üzenetére


haddent
addikt

A Dead Rising 3 -at rengetegszer említettétek már, mint "időlegesen exkluzív", de ez már biztos? Tehát valóban jön PS4 -re is kicsit megésve? Ez engem nem zavar, már hozzászoktam PC gamerként, hogy várok 1 évet egy szar játék portra :DDD

(#2945) Xirtam válasza Def26 (#2943) üzenetére


Xirtam
veterán

Remedy-nek ez a szokása

(#2946) Def26 válasza Xirtam (#2945) üzenetére


Def26
félisten

Mikor megláttam a piros búrád azt hittem valami szaftos infóval jössz. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2947) Xirtam válasza Def26 (#2946) üzenetére


Xirtam
veterán

Mesélj Móni mi érdekel? :D

(#2948) Jakesz válasza Xirtam (#2947) üzenetére


Jakesz
őstag

Én privátban kérdeztem.

(#2949) oriic válasza Xirtam (#2947) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Möggyüttek-e mán a néxtgen máchinák hozzátok??? :DDD

Live-Die-Respawn

(#2950) Mrdevil válasza oriic (#2949) üzenetére


Mrdevil
addikt

Láttam megjöttek nekik, le is zárták az egész Váci utat előttük, meg az Árpád Hidat is. Nagy felhajtás volt. 25 kamiont számoltam meg,ha jól láttam. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.