Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Hi!

Remélem nem nagy baj, hogy ide nyitottam a topicot, de nemtaláltam segítségkérőst. Előszöris a gép:
P4 2,8Ghz Northwood
Abit IS-7
2x256 DDR 400
Radeon 9600XT
SBLive
Realtek hálókari
Seagate 80G
Toshiba Combo Drive
Codegen 300W táp

A gépet év elején vettem, azthiszem Februárban. Már akkor volt egy kis probléma vele, mert nem indult néha, ennek vmi érzékelő volt az oka, amit Biosból ki lehetett kapcsolni, és azóta nem is volt gond vele, szóval egész eddig kifogástalanul működött. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 9600XT az viszonylag új, 1,5 hónapos, elötte Ti4200-as volt benne) A hiba: elöször nővéremnél jelentkezett, mikor nem voltam itthon, miszerint bekapcsoláskor se kép se hang... gép elindul, vinyó felpörög, ventik szintén, viszont monitor nem kap jelet, és az optikai egér se kel életre.. HDD led egyfolytában világít.. Van mikor bekapcsolás után 1-2 másodperccel ki is kapcsol azonnal, majd szintén 1-2 mp múlva újra bekapcsol anélkül hogy hozzáérnék a géphez.. Szóval először tesómnak jelentkezett a probléma, én kb 2 hét múlva jöttem haza, kiszedtem memóriákat, visszaraktam, hátul leszedtem csatlakozókat visszaraktam, és egyből indult.. gondoltam vmi kontakthiba lehetett nem is törődtem vele többet. Máig ment is rendesen a gép megint, minden baj nélkül (ez kb 4-5 napot jelent), amikoris megint elkezdte az egészet, most viszont hiába szedtem szinte teljesen szét, és raktam össze, ugyanúgy nem indul.. alaplapi kondik ránézésre rendben vannak, egyedül procit nemmertem még megnézni, mert eltartana egy dbig, míg leszedem a bordát róla, másrészt nincs szilikonzsírom, hogy normálisan vissza tudjam rakni, pedig én sajnos procira gyanakszom, remélem nem lesz igazam... valakinek esetleg valami ötlete?

(#2) Gorneck válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Van vmi haverod kinek hasonló gépe van?! És jó lenne, ha értene is hozzá!
Tápot jó lenne megnézni nála!

Videokártya illesztés volt?!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#3) Robi_73 válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


Robi_73
őstag

Szerintem táp, vagy alaplap gond lesz. A táp csatlakozóit is húzd le a lapról,és dugd vissza. Próbáld ki másik táppal is.

Robi73

(#4) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Sajnos máshol nemnagyon tudom kipróbálni a tápot, max ezen a gépen, ami egy 566-os, szal messze nem egy kategória... vidkártyát is kiszedtem és visszaraktam, ha erre gondoltál...

(#5) Gorneck válasza DooDoo21 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor ennek szervíz lesz a vége!

Gorneck#1239

(#6) DooDoo21 válasza Robi_73 (#3) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Alaplapi tápcsati is leszedve-viszarakva, még mindig nemjó... esetleg próbáljam ki apám gépének tápjával? vmi gagyi 300-as lehet, csak hogy indul-e...

(#7) mr_knight


mr_knight
senior tag

Probáld de vigyázz ne hogy szét süljön persze ugy probáld hogy vedd ki a nem fontos dolgokat pl.: Hangkari, Hálokari, Cd-meghajto és ugy probáld sok szerencsét :C

(#8) Gorneck válasza DooDoo21 (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Semmit ne köss rá és minden pci-os és agp-s eszközt húzz le róla és úgy próbáld, ha prittyeg, akkor rakd bele a videokarit és csatlakoztasd a vinyót és mehet a boot teszt!

Gorneck#1239

(#9) Robi_73 válasza DooDoo21 (#6) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen. #8!

Robi73

(#10) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Hangkártya, hálókártya, combo ki, és másodjára a saját tápjával olyanja volt, hogy elindult, monitor mondjuk csak akkor kelt életre, mikor már windows indult, ennél jóval előbb szokott, de legalább meg vagyok nyugodva, hogy nincs semminek maradandó károsodása... akkor már szinte biztos hogy táp?

(#11) Gorneck válasza DooDoo21 (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Igen, de ez akkor válik biztossá, ha tudod a géped használni egy kölcsöntáppal tartósabb ideig vagy veszel másikat boltban (ott ki is próbálják és akkor legalább biztos lesz, hogy nem veszel potyára egyet)!

Jahh, még annyi...a pci-os cuccokat visszakéne pakolni és úgy is ki kéne próbálni az indulást, hogy biztos legyen nem a pci-os cuccokkal van e a gond!



[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#12) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Egy ujraindítást már nem bírt elviselni, megint nem megy.. kipróbáltam vidkari nélkül, de nem is sípol ilyenkor.. érdekes...

(#13) Robi_73 válasza DooDoo21 (#10) üzenetére


Robi_73
őstag

Amiket kivettél a gépből, azokat egyessével rakd vissza,és azokkal is próbáld ki, hogy minden rendben van .(boot) Ha esetleg valamelyik eszközzel nem indulna, akkor vagy az eszközzel van a baj, vagy kevés a táp teljesítménye. Ha minden a helyére került,és esetleg megint nem indul, akkor próbáld meg a másik táppal is.

Robi73

(#14) Gorneck válasza DooDoo21 (#12) üzenetére


Gorneck
titán

Ramokat is vedd ki! Akkor pritty?!

Gorneck#1239

(#15) Gorneck válasza Robi_73 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi más gond van....

Gorneck#1239

(#16) Robi_73 válasza DooDoo21 (#12) üzenetére


Robi_73
őstag

Másik táppal próbáld meg mindenkép.

Robi73

(#17) DooDoo21 válasza Gorneck (#14) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Ramokat kivettem, és sípolt szép hosszúakat... de lehet hogy most olyanja volt hogy elindult volna mással is és azért sípolt, ha meg nem indul egyáltalán akkor lehet nem sípolna.. ki tudja

(#18) Gorneck válasza DooDoo21 (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Jahh, papi gépéből ki a 300as tápot oszt mehet egy próba! Hidd el a táp a ludas!

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#19) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Na most visszaraktam ramokat és már vidkártya nélkül is sípol... ki érti ezt?

(#20) DooDoo21 válasza Gorneck (#18) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Az lesz, ugyhogy akkor kicsit most nemleszek 10 perc talán aztán meglátjuk mi lesz...

(#21) Gorneck válasza DooDoo21 (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Post folyamat rulzik!;)

Gorneck#1239

(#22) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Nos apuci tápja marad a helyén.. ugyanis
-nincs rajta egy bizonyos ATX12V csatalakozó, ami nemtom mennyire kell gépemnek, de alaplapi leírás szerint arra kell dugni vmit és kész
-másik meg hogy olyan szinten szar az a táp (vmi UTT), hogy ha fel van kapcsolva hátul, akkor kóboráram jut a gépbe vagy mi, és pl elkezd forogni a procihütö anélkül hogy be van kapcsolva gép :)

De miután visszaraktam eredeti tápot gépbe,, megint elindult, majd kirpbóálom ujraindítást bírja-e, de ha van vmi amit meg kéne néznem vmi diag progival akkor most mondjátok.. biosban néztem feszeket, azok stimmelnek..

(#23) Gorneck válasza DooDoo21 (#22) üzenetére


Gorneck
titán

A következő sz@rakodásnál, be kéne vinned a gépet oda ahol vetted és ott megnézetned!

Gorneck#1239

(#24) DooDoo21 válasza Gorneck (#23) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Az a baj használtan vettem az egész gépet szinte, ugyhogy ez kilöve...

(#25) Gorneck válasza DooDoo21 (#24) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor vmellik közeli boltba! Ott majd lepróbálják a géped! Többet sajna nem tudunk mondani, mert nincs semmilyen cserealkatrészed amivel tesztelhetnél!

Gorneck#1239

(#26) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Akkor az lesz, hogy Hétfön tuti veszek tápot, mert akár az a baj, akár nem, kell neki ezekszerint.. ha akkor megjavul, akkor ok, ha nem télleg szervíz.. azért kösz mindenkinek, téma akkor egyenlőre lezárva.

(#27) A Yeti válasza Robi_73 (#13) üzenetére


A Yeti
csendes tag

Ó te fantasztikus-tag biztos hogy a táp teljesítménye kicsi ja PAKSON is ilyen van.
Vagy vegyen a srác 1000000 kw-os tápot a P4 úgyse eszik sokat nem debár.
Oszt mehet a LAN parti.

(#28) Gorneck válasza A Yeti (#27) üzenetére


Gorneck
titán

:F

Gorneck#1239

(#29) Gorneck válasza DooDoo21 (#26) üzenetére


Gorneck
titán

350es alá ne add és vmi normálisat!

Gorneck#1239

(#30) DooDoo21 válasza Gorneck (#29) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

360-as Chieftek-re gondoltam így elsőre... régebben is azt tanácsolták

(#31) Gorneck válasza DooDoo21 (#30) üzenetére


Gorneck
titán

Jó választás!

Gorneck#1239

(#32) fox_mulder válasza DooDoo21 (#1) üzenetére


fox_mulder
tag

Figyu ABIT alaplapnál előfordul hogy nem indul de sebaj így tanul az ember.
Képzeld hogy jártam az ABIT NF7 V2.0 lapommal megvetem ó nagy-nagy boldotság hazavitem öszerakom és nem indul sebaj huzgáljunk le mindent vegyünk ki mindent
de mindhiába.
Na mit gondolsz miért nem indult a Floppy meghajtó zárlatos volt.
Úgyhogy azt tanácsolom néz meg mindent alaposan és ha ígyse akkor mikor elindul gyorsan BIOS frissítés vagy a szervíz.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#33) DooDoo21 válasza fox_mulder (#32) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Bios frissítés valszeg télleg nem ártana már, amúgy Floppy meghajtóm nincs, az az egy tuti kizárva :) Többi meg szét lett szedve alaposan, meg kipróbálva.. most épp összeraktam, beraktam mindent, rádugtam mindent, és elsőre indult... most már nem kapcsolom ki addig míg új táp nem lesz hozzá :)

(#34) Gorneck válasza fox_mulder (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Bios friss instabil lappal vagy táppal nem túl bölcs tanács! Ha a lappal van a gond akkor nincs mit veszteni, de ha a táppal és friss közben leáll a gép! A lapnak is lehet lőttek!

Gorneck#1239

(#35) DooDoo21 válasza Gorneck (#34) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Új tápig biztos nem frissítek, utána meg majd meglátjuk :)

(#36) Robi_73 válasza A Yeti (#27) üzenetére


Robi_73
őstag

Kedves újonc!

Ha hibás a táp akkor, az eredeti (névleges) teljesítménynél is kevesebb teljesítmény leadására lesz képes. Ergo ez is okozhat hibát. Ha nem tévedek.

Robi73

(#37) Gorneck válasza Robi_73 (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Ugyan az ilyenekkel nem kell foglakozni! A billentyű amortizációt nem fizeti senki!

Gorneck#1239

(#38) naga válasza A Yeti (#27) üzenetére


naga
senior tag

Ez a Codegen nem ilyen gépbe való, nem értem miért nem lehet ezt elhinni. Bakker mindenki a tápon akar spórolni. :(

(#39) DooDoo21 válasza naga (#38) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Nem akarok rajta spórolni, így vettem az egészet használtan, akitöl vettem megesküdött, hogy elbírja, és mivel több mint fél évig semmi gond nem volt vele, gondoltam jó neki, de most hogy látom nem ok, má veszem is a tápot..

(#40) Robi_73 válasza Gorneck (#37) üzenetére


Robi_73
őstag

Egyre jobban megértem Westlake barátunkat, hogy bannolta magát.

Robi73

(#41) A Yeti válasza Robi_73 (#36) üzenetére


A Yeti
csendes tag

ergo ha már enyire belemerültünk a fizikába azt sem árt megemlitenünk hogy ha 12000 w-os tápodba megfesszen valami attól függetlenül hogy viszonylag jó értékeket mérsz a tápegység kimenetein még az áramtüskék ( hálózati áram: kb 194V-245-ig ) ellen nem biztos hogy megvéd ( lásd : szünetmentes tápok vagy kondik )! Magyarul ha olyan kedve van bekapcsol ha épp nincs akkor nem! na bumm
:))

(#42) A Yeti válasza naga (#38) üzenetére


A Yeti
csendes tag

na igen! Ja meg a lapon
a vinyon
a ramokon
a videokártyán
:(

(#43) DooDoo21 válasza A Yeti (#41) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Ha ma csak 1-2x nem indult volna el, akkor nem írtam volna semmit :) jó sokat szórakoztam vele, mielött segítséget kértem

(#44) naga válasza DooDoo21 (#39) üzenetére


naga
senior tag

Nem neked ment, ha figyeled. De jól teszed, a Chieftec tényleg passzol a konfighoz.

(#45) naga válasza A Yeti (#42) üzenetére


naga
senior tag

No comment. :C

(#46) DooDoo21 válasza naga (#44) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Télleg, elnéztem, bocsánat...

(#47) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Csak fel kellett hoznom a topicot... Megvan az új táp már jóideje, és ujraindításkor ugyanezt csinálja.. ha ki-be kapcsolom rendesen a gépet, akkor nincs gáz, de újraindítás után kell vele szenvedni egy 10-15 percet mire elindul, addig meg ugyanazt csinálja amit írtam topic nyitáskor... alaplap lesz? mert az még garis dec. 10-ig..

(#48) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

UP! 5let?

(#50) rTyler


rTyler
csendes tag

Hi!

Plíz help!

Konfig: abit KG7
256/266 elixr
1700+ xp /aiuga/; 1,5 volt; 133*11
300 W táp
ati 8500
genius /yamaha/ hangk
cd rom
4,3 seagate winyó - működőképes :))
hűtés ok

Gond: Gép indul, bios lefut, cdről bootol, winyó ok, formázható, DE winfos telepítéskor a P&P eszközök keresésekor kékhalál. Próbáltam 98se, 99, ME, mindegyik befagy.

Bootoláskor az eszközök felismerése után kiírja, hogy:
Primary IDE no 80 conductor cable installed
de továbbfut, sztem ettől nem kéne behalnia.

mi lehet a gond?

vagy ha tudja vki mijen sorrendben ismeri fel telepítéskor a win a p&p eszközöket...
hátha kiszúrhazó hol akad el.
esetleg dos-os tesztprog?

Plz help!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.