Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) haddent válasza szasanyi (#2549) üzenetére


haddent
addikt

Hát nem én találtam ki, ti (nem rád gondolok) mondtátok... Egyébként X86/AMD64 -re illene tudni programozni :DDD

(#2552) ldave válasza haddent (#2551) üzenetére


ldave
félisten

Nem x86-ról van szó, hanem arról, hogy kihasználják a fejlesztők a közös CPU+GPU memóriában, GPGPU lehetőségek és hasonlók. Ezek viszonylag új technológiák, melyeket idő kiismerni és effektíven használni.

A Slime draws near! Command?

(#2553) Gebriel válasza dunc (#2547) üzenetére


Gebriel
veterán

Hát de pont ide való mert egy konzolboltról azt mondod, hogy nagy átverések vannak ott és nem vegyen ott semmit, hogy miért azt már nem tudod megindokolni :F

[ Szerkesztve ]

(#2554) dunc válasza Gebriel (#2553) üzenetére


dunc
nagyúr

Meg tudom indokolni,de itt és most nem akarom,privátba érdekel ? :U

(#2555) maliboo


maliboo
csendes tag

Nem tudom mi ez a nagy felháborodás az FPS meg a felbontás körül... A nyitó címektől nem lehet elvárni azt, hogy rögtön csodagrafikát produkáljanak megfelelő FPS mellett. Jelenleg ismerkednek a fejlesztők az új rendszerrel és az új lehetőségekkel. Kisebb vagyont mernék tenni rá, hogy a következő Naughty Dog játék Full HD-n fog majd futni fix 60 FPS-sel, de én ide venném a most megjelenő játékok következő részét is, pl. Battlefield, Killzone, inFamous. Egyértelműen látható már most is a javulás, de az igazán nagy fejlődés majd csak kb. 2 év múlva lesz tapasztalható szerintem.

PSN: ewerlast

(#2556) rachmaninoff válasza maliboo (#2555) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

+1

Lásd Uncharted 1 kontra 3 grafika. Pedig az első rész interjúiban is zengték, hogy mennyire kihasználták a hardvert.

(#2557) Gebriel válasza rachmaninoff (#2556) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért durva lenne, ha annyit kell várni mint mondjuk a U1-U3 között. :U

dunc

Jöhet a privibe, csak először feloldom a tiltást. :DDD ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#2558) dunc válasza Gebriel (#2557) üzenetére


dunc
nagyúr

:DDD

Én csak egy dolgok szeretnék, legyen PS4 re Forza5 :D

[ Szerkesztve ]

(#2559) krx21 válasza maliboo (#2555) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor már most buktad, ugyanis a Killzone sajnos biztos 30fps lesz... Az Uncharted-re se mernék fogadni, sőt...

(#2560) glspeter1 válasza krx21 (#2559) üzenetére


glspeter1
őstag

A KZ multija az 60fps lesz, nem ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2561) szasanyi válasza dunc (#2558) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez könnyen kivitelezhető: veszel egy PS4-et és egy Forza5 matricát, és ráragasztod. ;] Persze még ezzel is várhatsz ~fél évet, az meg meg még később derül ki jobban jártál volna-e egy One + Killzone matrica duóval. :P

(#2562) krx21 válasza glspeter1 (#2560) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt nem tudom, de minden esetre érdekes lenne, mert az eddigi tapasztalatok egy fps-nél azt mutatják, hogy a multi hardverigényesebb a single játékmódnál... Hacsak radikálisan vissza nem vesznek a multis pályák grafikájából... ;] De majd meglátjuk, remélem kellemesen csalódok...

(#2563) dunc válasza szasanyi (#2561) üzenetére


dunc
nagyúr

Ps4 fele húz a szívem,de a Forza döntő,mert a GT az öt miatt számomra felejtős!

(#2564) Kephamos válasza dunc (#2563) üzenetére


Kephamos
addikt

Gt5 nem is lesz PS4-re. :P

(#2565) Tegla80 válasza Kephamos (#2564) üzenetére


Tegla80
addikt

GT6 sem :N
de egy "GT7" néven kiadott és feljavított "GT6-ról" már volt valahol csirip-csirip Yamaék felől. ;)

Sony® & PlayStation®

(#2566) Gebriel


Gebriel
veterán

Lehet csak én vagyok ennyire egyszerű vagy nincs viszonyítási alapom nem tudom, de se a PS3-nál, se a X360-nál nem tűnt fel, hogy most 30 vagy 60fps egy játék, ha valami sz@r volt akkor az egész játék úgy volt megcsinálva..
Még egyszer mondom lehet én vagyok ilyen egyszerű.. franc se tudja.. :F

(#2567) dunc válasza Gebriel (#2566) üzenetére


dunc
nagyúr

A 30fps már bántja a szemet,de vannak olyan játékok ahol nem érezhető! (csigarally 2008,lajhár lego,stb) :DDD

(#2568) Gebriel válasza dunc (#2567) üzenetére


Gebriel
veterán

Akkor nem érten mi ez a kiakadás, hogy tudni fogja-e 60fps-t :F :B

(#2569) frango13 válasza Gebriel (#2568) üzenetére


frango13
aktív tag

Az, hogy a 60 fps sokkal sokkal sokkal folyamatosabb a 30-nál. FPS-nél, TPS-nél, autós játékoknál alapnak kéne lennie a 60nak. De már 40-45 is sokkal jobb, mint a 30.

:)

(#2570) Gebriel válasza frango13 (#2569) üzenetére


Gebriel
veterán

De lejjebb írta, hogy kevés játék megy 30fps-n.. :F

[ Szerkesztve ]

(#2571) dunc válasza Gebriel (#2568) üzenetére


dunc
nagyúr

Vicc,Vicc,Vicc 2013 csúcshardver ,és ráadásul fix! A 60 fps,full hd alapnak kell lennie,nem tudom elképzelni, hogy ez ne így legyen! Ha ez nem így lesz, akkor nincs előrelepés!

(#2572) krx21 válasza dunc (#2571) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt egyébként én is így gondolom...

(#2573) glspeter1 válasza dunc (#2571) üzenetére


glspeter1
őstag

Hasonló véleményen vagyok én is.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2574) Elderath válasza dunc (#2571) üzenetére


Elderath
őstag

Csúcshardvertől azért messze van. 1080p-vel egyetértek. 60 fpsel már nem. 60 fps egy olyan fpsbe meg multiba, ahol számít a gyorsaság meg reflex, ott elengedhetetlen, de egy bármilyen singleplayer játékba atomstabil 30 bőven elég. 60 fps miatt megint csak a vizuális butítás jön majd meg a kompromisszumok a látvány terén.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#2575) haddent válasza Elderath (#2574) üzenetére


haddent
addikt

Akkor dobják ki a next-gen konzolokat. Fix, stabil 60FPS, fix 1080p FHD ez a minimum elvárás 2013 végén, 6 (vagy 7) év után. 30FPS és 60FPS ég és föld a különbség a 30FPS szvsz. botrányos. De ez csak az én véleményem természetesen, felőlem játszhat bárki 15FPS -el is.

KV -nál az előrendelői csomagról tud valaki valamit? Xirtam? :U

[ Szerkesztve ]

(#2576) dunc válasza haddent (#2575) üzenetére


dunc
nagyúr

:C

(#2577) maliboo válasza krx21 (#2559) üzenetére


maliboo
csendes tag

Miért buktam?? :C Azt írtam, hogy a most megjelenő játékok KÖVETKEZŐ része... Nem a Shadow Fallra gondoltam, hanem az esetleges következő részre.. :U Azt meg nem értem, hogy miért vár mindenki hatalmas nagy ugrást. Elég megnézni mondjuk PS3-on a Fifa 07-et majd a 13-at. Sokkal több van ezekben a konzolokban, mint, amit a nyitó címek nyújtanak.

PSN: ewerlast

(#2578) krx21 válasza maliboo (#2577) üzenetére


krx21
nagyúr

Reméljük is... ;)

(#2579) haddent válasza maliboo (#2577) üzenetére


haddent
addikt

Az a baj, hogy ez a konzol olyan hardverre épül, amit jórészt már elég jól ismernek a fejlesztők. Én egyedül ettől féleg. De reméljük a mélyintegrációs rejtelmes sötét zugait még nem ismerik elég jól.

(#2580) kelzsoca válasza haddent (#2579) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már hogy a bánatba ismernék a játékfejlesztők ezt a hardvert? :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2581) szasanyi válasza kelzsoca (#2580) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan dejavú érzésem van... nemrég hasonlót mondtam már én is. :U

[ Szerkesztve ]

(#2582) kovsol válasza haddent (#2579) üzenetére


kovsol
titán

De itt nincs DX11 általi limitáció. Sokkal több lehetőség van benne. Nyugodtan el lehet felejteni azt a tényt, hogy PC -ben is létezik a GCN. Arról nem is beszélve, hogy itt a GPU már általános számításokra is befogható, ellenben a PC -vel és közös címzésű a memória. stb stb

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2583) kovsol válasza kovsol (#2582) üzenetére


kovsol
titán

Lejárt a szerkesztési idő: cikk a témával kapcsolatban.

May the Force be with you!

(#2584) kelzsoca válasza szasanyi (#2581) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván arra gondolt, hogy PC közeli a hardver, de ez nagyon nem PC, ráadásul a játékfejlesztőknél a komolyabb kiadók csak konzol exluzív játékokat fejlesztenek, tehát itt erősen ismerkedési fázis van még mindenki részéről.

https://vertigostore.eu

(#2585) ldave


ldave
félisten

Így van, szerintem a legtöbb fejlesztő most elsősorban a látványra megy rá, feláldozva sok mindent emiatt, hisz az első generációs játékokat leginkább ezzel lehet eladni. Idővel szerintem a látvány mellé majd felnő a képfrissítés is, de nem hiszem, hogy sokkal szebbek lennének már ezen túl a játékok a jövőben. Biztos lesz fejlődés, de nem annyi, mint mondjuk a PS3 életciklusa alatt volt.

A Slime draws near! Command?

(#2586) kovsol válasza ldave (#2585) üzenetére


kovsol
titán

Miért ne lehetne akkora fejlődés mint mondjuk a PS3/Xbox360 életciklusa alatt volt? Akkor is új generáció volt, és akkor is a látványra mentek rá az elején és mégis most mosolyog csak az ember azon, hogy azok a játékok anno igen jónak számítottak ki.
Most egy olyan szakaszába ért a fejlődés ami rengeteg új lehetőséget tartogat. Végre nem külön CPU+VGA ról van szó, hanem ez a vonal elmosódott.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2587) ldave válasza kovsol (#2586) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom, megérzés :) Megnézek egy Destiny, Titanfall, Battlefield 4 vagy Watch Dogs trailer-t, nem fog el a vágy, hogy ennél még szebbet akarok.

A Slime draws near! Command?

(#2588) Elderath válasza ldave (#2587) üzenetére


Elderath
őstag

Mondjuk tegyük hozzá, hogy azok mind PCn futnak :D

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#2589) Xirtam válasza Elderath (#2588) üzenetére


Xirtam
veterán

Ahol nem látszott a PS4, az mind PC volt. . . Trade Visitorok miatt mindig ezt csinálják!

(#2590) ldave válasza Xirtam (#2589) üzenetére


ldave
félisten

mijaza a trade visitor?

A Slime draws near! Command?

(#2591) Xirtam válasza ldave (#2590) üzenetére


Xirtam
veterán

kereskedelmi látogató :F :U

(#2592) Def26 válasza ldave (#2590) üzenetére


Def26
félisten

Cégek küldik akik nevében nézelődik, "kereskedik", érdeklődik. Amolyan terepfelderítők.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2593) Kephamos válasza haddent (#2575) üzenetére


Kephamos
addikt

"60 fpsel már nem. 60 fps egy olyan fpsbe meg multiba, ahol számít a gyorsaság meg reflex, ott elengedhetetlen, de egy bármilyen singleplayer játékba atomstabil 30 bőven elég."

Olvasni tudsz vagy csak a betűket ismered? Bizonyos esetekben nem feltétlenül szükséges a 60 képkocka másodpercenként. BF3 1080p, 60 fps, 64 fő. Elég lesz?
Meg mi az hogy a MINIMUM ELVÁRÁS? Maximum a te minimumod. Kezdj aláírást gyűjteni...

Látom nem sikerült továbbra sem felfedezned azt, hogy optimális esetben a [grafika szépsége]*[másodpercenkénti képkockák száma]=const

(#2594) Tegla80 válasza Kephamos (#2593) üzenetére


Tegla80
addikt

"Ez" kell nekik,nem konzol ;]

Sony® & PlayStation®

(#2595) haddent válasza Kephamos (#2593) üzenetére


haddent
addikt

Látom (mostmár sokadik alkalomra), hogy borzalmas nagy az arcod (de mire alapozva?).
BF3 64player 60FPS elég lesz, igen. Ez az, ami elvárható.
Az én minimumom lenne az 1080p 60fps és next-gen grafika? Akkor mit gondolnak a PS3 játékosok? 720p helyett nem kéne már legalább az 1080p -ig eljutni, amikor már vannak akik 4K -án játszanak? A 30fps pedig addig jó, amíg nem rakod 60fps -es társa mellé. Nyilván a fixált stabil 30 jobb, mint egy olyan 60 ami leesik 30-ra néha, de az input lag stb... elég pocsék lesz 30fps -el. Igen, single player játéknál el lehet lenni vele. De azt hittem a next-gen célja az "áll-leejtős WOW" nem pedig az "el lehet lennie vele".

Az egyenleteddel meg biztos sokakat lenyűgözöl, csak éppen [négylábú haszonállat nemiszerve] -ét sem ér, mert kifelejtettél egy néhány apró változót, mint például a használt motor hatékonysága, vagy éppen a programozók hatékonysága, ismerete. Ráadásul a [grafika szépsége] és a [képkockák másodpercenkénti száma] közel sem áll egyenes (vagyis fordítottan egyenes) arányosságban, tehát még ha ki is egészítenénk a hiányzó változókkal, akkor sem érne semmit. Hiába van egy konstansod ami elvben szép és jó, ha néhány változó zavaró határok alá esik, azért, hogy néhány másik észrevehetetlen előnybe kerüljön.

Egyetlen dolog, amiben igazat tudok adni neked, hogy 30fps single játékhoz elég tud lenni, de kiegészíteném azzal, hogy elég érezhető kompromisszumok mellett. De még ha mindenben igazad is lenne, akkor sem értem a hangnemet, amit már nem első alkalommal kapok (és nem vagyok ezzel egyedül).

[ Szerkesztve ]

(#2596) zenwalk


zenwalk
senior tag

Nem úgy volt, hogy egy árban lesznek a next gen játékok a régi konzolok játékaival? kvnál NFL 25 19990Ft :Y

(#2597) Zjunior válasza zenwalk (#2596) üzenetére


Zjunior
veterán

Gondolom mert xbox one exkluzív és első debütálása a játéknak!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#2598) Tegla80 válasza haddent (#2595) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Felteszek egy kérdést.
Miért nem mondasz le a PS4 ről,azt már most kocolsz vissza pc-re??!!
Ez nem a Te világod lesz akkor,ez már most tisztán látszik. :B
(magadat és minket is megkímélnél a sok "okosságtól" sztem,mert nagyobb az igényed,mint ami a "valóságban" +lesz. ;) )

jah és 4K árak, ember..... :C :U :W

:P ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#2599) haddent válasza Tegla80 (#2598) üzenetére


haddent
addikt

szia
felteszek én is egyet.
hozzád ki szólt egy rossz szót is? Ja hogy senki, vagyis én biztos, hogy nem. Akkor miért nem "kocolsz" vissza oda, ahol eddig is voltál? :B

Na most a te (ti) stílusotokat mellőzve is megpróbálok még értelmes ember módjára válaszolni. Senki nem mondta, hogy 4k -ban kell játszani, de amikor már itt van a kapuban, sőt van aki abban tolja, akkor talán a FHD az lehet, hogy kéne, amikor az előző 6 éves generáció is HD -ban volt már. De biztosan én tévedek..

Na de én befejeztem, bár úgyis elő fog még jönni, mert nem az én agyszüleményem, hanem a valóság amit nem akar(tok) látni :W . A stílushoz meg csak gratulálni tudok, neveltetés / iskolázottság felsőfokon :R

#2600 Kephamos Nem, nem csodát várok. Normális, realisztikus előrelépést csupán. HD -> FHD, 30fps -> 60 fps, grafika ->szebb grafika. Ennyi lenne az elvárás. Szerinted ez tényleg irreális / álmodozás? Ettől függetlenül "ez van ezt kell szeretni" persze.

[ Szerkesztve ]

(#2600) Kephamos válasza haddent (#2595) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem értem mit vársz. Ha csodát, akkor ipon.hu és 1,5 millából rakj össze egy PC-t magadnak.
Az egyenlethez pedig annyit, hogy akkor ismételten olvasd azt az utolsó mondatot, mert úgy látom ismét nagy kegyesen átsiklottál bizonyos részletek fölött.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.