Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#1) koovyy


koovyy
tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne: hogy lehet Autocadben lévő rajzot bevágó lapozni word dokumentumba, úgyhogy csak a rejz legyen ott és a ''fekete'' háttér ne?
Köszi!

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#2) WuDu


WuDu
tag

Nem egy szép megoldás, de hátha elég:

1. válts Layoutra
2. printscreen
3. beilleszt

:))

(#3) koovyy


koovyy
tag

Ok. Köszi. Tegnap este megtaláltam a megoldást, csak elfelejtettem írni.
Azért köszi

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#4) koovyy


koovyy
tag

Még egy kérdés:
Hogy lehet, úgy besraffozni egy területet, hogy típusa line legyen, de fekete, fehér rész váltakozva legyen?

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#5) elttiL válasza koovyy (#4) üzenetére


elttiL
senior tag

Nem biztos, de szerintem: besraffozod (egy kicsit ritkára kell sraffozni), felrobbantod a blokkot (ne a gépet :D ), ekkor már vonal, megváltoztatod a vonal vastagságát (értsd: a vonal és a kihagyás ugyan olyan vastag legyen)

(#6) WuDu


WuDu
tag

Ha Acadban inchel akarok dolgozni, akkor azt hol kell beállitani?
Illetbve, ha inchben megrajzoltam mindent, de aztán nekem miliméterben kellenek az értékek, akkor az megoldható vagy számolgassak fejben?

(#7) koovyy


koovyy
tag

Szia!

Amikor új rajzot kezdesz, akkor valahol ott a dialógus ablakon be lehet állítani a mértéket metrikusra vagy angolszászra, azt hiszem az utóbbi az inch-es dolog.

Köszi a tippet a sraffozásra.

Microsoft filozófia: ''Ha már jó nem lett, legyen nagy!''

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Melyik az aktuális, most használatos AutoCAD verzió, amit procitesztekben érdemes lenne használni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) arnold


arnold
csendes tag

Egy HW kérdésem volna.
Ha egy gépben nem Pentium hanem Celeron van...
1. Nem fut rajta az autocad
2. Fut csak x%-kal lassabban
3. Ugyanúgy fut

Mi az igazság? (Mi az x?)

Ugyanez lenne a kérdésem Archicaddal is.
(Mint látszik nem cadolok, de fontos lenne a válasz):F

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mi a különbség az AutoCAD és az ArchiCAD között, illetve melyiket használják többen? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Som@ válasza fLeSs (#8) üzenetére


Som@
őstag

Autocad 2005.

Egyébként az ArchiCAD egy virtuális épület modellezõ eszköz, mint a nevéből is kiderül :D

''Az AutoCAD® szoftver a számítógépes tervezés (CAD — computer-aided design) nemzetközi mércéje. Az AutoCAD szoftvert többen használják a világon, mint bármely más CAD alkalmazást.'' ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#12) fLeSs válasza Som@ (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Tenkcsú, tehát AutoCAD-et érdemes használni a tesztekben.
Tudsz benne segíteni? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Som@ válasza fLeSs (#12) üzenetére


Som@
őstag

Csak vak vezet világtalant alapon. :DDD
Nem ismerem mélyrehatóan egyiket sem. Még elindítani sikerül, de aztán csak kattingatok jobbra-balra, mint a vak kisfiu. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#14) arnold


arnold
csendes tag

Pentium?
Celeron?
Mié?
Bocs.

(#15) fLeSs válasza Som@ (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Annyiban kéne segíteni, hogy egy példafilet ajánlasz nekem, amit érdemes benne kiszámoltatni/renderelni (nemtom mit csinál a progi :D), amivel a procik közötti különbségek kijönnek, illetve annyit kéne még elárulnod, hogy melyik gombot kell megnyomni ahhoz, hogy ezt a műveletet elkezdje. :D :DD :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) horatio válasza arnold (#9) üzenetére


horatio
tag

Nekem az AutoCAD 2000 LT futott 733-as Celeronon, 256 MB RAM-mal, S3 Trio 64 (32 MB).
Teljesen használható.

[Szerkesztve]

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#17) Som@ válasza fLeSs (#15) üzenetére


Som@
őstag

Most egy darab, (annyi sem sok) AutoCAD-m sincs itthon.
Ilyen példafájl pedig még annyira sem. De majd ráérő időmben túrok neked mindkettőt :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#18) fLeSs válasza Som@ (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, köszi, ráér a dolog, mert mostanában ugyan lesz prociteszt, de azoknak már megvannak az eredményei.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) Atlantis válasza fLeSs (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

AutoCAD-del nem érdemes tesztelni, nem egy gépgyilkos program. A Specviewperf szerintem a legkorrektebb tesztelőprogram erre a területre, de ezt szoktátok is használni.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) fLeSs válasza Atlantis (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És ArchiCAD-del?
Akkor miért mondják azt, hogy AutoCAD felhasználóknak P4 a javasolt?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) Atlantis válasza arnold (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nagyban függ attól, hogy milyen verziójú AutoCAD-ről van szó és mekkora Celeron-ról. Én anno egy 166MMX-en kezdtem 2000-es AutoCAD-del, döcögve, de ment, persze, nem ajánlott. Nagyobb rajzoknál(kb. 30MB-os) már 1,7-es Celeront.t is megakaszt, fél giga RAM-mal és MX440-el. Persze ez utóbbi sem egy csúcsgép.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) Atlantis válasza fLeSs (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Persze, igényli, de korántsem annyira, hogy tesztelni lehessen vele, én úgy vettem észre, hogy a sok memóriát jobban szereti, mint a sok Mhz-et. ArchiCAD kissé távolabb van tőlem, én gépész vagyok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) fLeSs válasza Atlantis (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, akkor most mi legyen? Mégse legyen AutoCAD a procitesztekben?
Nem érdemes ezekkel szórakázni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Latissimus Dorsi válasza fLeSs (#23) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Szerintem maximum szofver rendert tudnál vele tesztelni azt is csak másodperc pontossággal, mást nem tom érdemes-e

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#25) arnold válasza Atlantis (#21) üzenetére


arnold
csendes tag

Köszi a választ. Elmondom a történetet kicsit részletesebben. Egy barátom megkért, hogy segítsek neki gépet választani Archicadhoz. Vettünk egy gépet 2.4 GHz- Celeronnal és fél giga memóriával, hogy majd bővítjük 1 gigára.
Aztán megjött a gép és a kollégája aki a gépen fog dolgozni, azt mondta, hogy használhatatlan, mert a Celeronnak kicsi a cache-je és kicseréltette Pentiumra.
Azt állította, hogy a programja nem is fog renderelni Celeronon.

Én most nagyon hülyének érzem magam, mert úgy hittem, hogy egy applikáció nem tehet különbséget a két processzo között, maximum gyengébben performál.
Írtam már egy-két programot de zavarban lennék ha olyan funkciót kéne találnom ami elhasal a cache méretén.

A srác egyébként valami Atlantis nevű programot is emleget (érdekes egybeesés), hogy na az aztán nem fog menni.

Az égésnél is rosszabb a bizonytalanság, ezért kérdezek.

(#26) Atlantis válasza fLeSs (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Specviewperf szvsz bőven elég. Az elárulja, milyen a számolási teljesítménye a procinak. Aki meg komolyabban kíváncsi, az tudja, mivel kell letesztelni, a legtöbb programhoz van saját tesztelő.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) karib válasza arnold (#25) üzenetére


karib
addikt

Dugd be a Celeront és nézd meg, hogy ugyanúgy fog menni, max. lassabban :)

A szoftver pedig Artlantis, ami látványterveket renderel, na ahhoz viszont tényleg kell kakaó, méghozzá végtelen :)

Department of Redundancy Department

(#28) fLeSs válasza Atlantis (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hehe, specviewperfben a S754-es Athlon 64 mindig le van maradva a P4 mögött a single-channel memóriavezérlő miatt.
Ezek szerint az A64 számolási teljesítménye gyenge a P4-hez képest? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Atlantis válasza arnold (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Atlantis program? Erről nem hallottam, ettől persze még létezhet. :DD

Mint írtam, én 1,7-es ceruzával melózom és elég satnya a VGA-m is. Én ugyan gépész világban mozgok, nem vagyok építész így az ArchiCAD-et sem ismerem részletesen, de nem tartom valószínűleg, hogy nem renderel, legfeljebb lassabban. A nagy cache persze előnyös lehet, de ettől még lehet Barton AMD is, nem kötelező a méregdrága P4.

Na, lényeg, hogy szerintem az a gép kezdetben elég lesz, bár nem tudom, mennyire profi dolgokat csinála srác. Inkább a VGA legyen erősebb, hogy a megjelenítés ne akadozzon. Én örülnék, ha bent olyan gépem lehetne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#30) Atlantis válasza fLeSs (#28) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem ezek a programok inkább a MHz-re mennek rá, ebből adódhat ez a különbség. Én a gépész programoknál nem vettem észre, hogy a duál memóriának vagy a HT-nek előnye lett volna. Mondom, szerintem a VGA és a RAM mennyisége a legfontosabb, sajnos OpenGL-ben az NV erősebb, ide meg inkább az kell.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) fLeSs válasza Atlantis (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem véletlenül mondtam, hogy single-channel.
Nézd ezt:



Ugye a 3400+ és a másik két proci között csak a kétcsatornás memvezérlő a különbség, semmi más. Minden tesztben le van maradva az athlon 64.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) Atlantis válasza fLeSs (#31) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, ez meglep. Gyakorlatban tényleg nem látni különbséget. Mondjuk én UGS-t és ProE-t használom/használtam ezek közül,ott meg nem is olyan vészes.Ezek szerint van olyan program, ami kihasználja a duál memóriát. Csak a kíváncsiság miatt, ez mennyi RAM és főleg milyen VGA? Az eredményekből ítélve 9800Pro.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33) fLeSs válasza Atlantis (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1 GB RAM és 9800 Pro.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Atlantis válasza fLeSs (#33) üzenetére


Atlantis
veterán

Gondoltam. Nem is rossz egy 9800Pro-tól. Az 5900XT-m alapból 10,xx-et csinált, egy 2,8-as P4-gyel. Még a végén vissza kell vonnom, hogy az Nv jobb ide. Bár az az előnye megvan, hogy szoftveresen lehet Quadro-t csinálni belőle, akkor pedig már verhetetlen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) fLeSs válasza Atlantis (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Proe-re gondolsz?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) Atlantis válasza fLeSs (#35) üzenetére


Atlantis
veterán

Ja, igen, azt nem írtam, nekem az az alap, az a legfontosabb. :DD

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#37) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként íme a PH! mérései. :)



A két 3400+ eredményeit össze lehet hasonlítani. Úgy néz ki, hogy az Anand nem csal. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Atlantis válasza fLeSs (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

Az a 15% nem sok. Bár az A64 most még drágább..

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Autocad 2004-hez keresek alapfokú leírást, tankönyvet, manualt. Tényleg nagyon alapfokú kellene. Ha valaki tudna linket adni, megköszönném.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#40) Dimitrij


Dimitrij
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen béna vagyok sajnos az ACAD-hoz, de a munkámhoz kell. :((
Van-e olyan eszköz, amivel egy már megrajzolt tárgynak meg lehet adni a méreteit? A nyomtatásban szereplő méretarányosság miatt kellene. Pl. van egy ajtó, aminek kijelölöm a két végpontját, majd megadom, hogy ez legyen 1 méter. És a rajzlap méretével arányosan fog nyomtatódni.
Az a baj, hogy ezer helyról jön terv és amikor szeretném kinomytatni, egyszerűen béna vagyok hozzá, hogy beállítsam az arányt. Ha lemérem, hogy egy tárgy hány rajzegység a modelltérben, majd a saját elrendezésemen is lemérem, és a méretarányhoz megadom a viszonyszámot, akkor átméretezi az elrendezést, azaz a lapom méretét. Pedig annak fixnek kellene lennie, nem?
Tehát hogyan lehet egy a modelltérben nem méretezett objektumot a saját elrendezésembe átvinni úgy, hogy ott már a rajzlappal arányos legyen?
Köszönöm előre is!

(#41) beeboy válasza koovyy (#1) üzenetére


beeboy
addikt

vagy wmfki (wmfout) parancs.
és valami background parancs - súgóban benne van

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#42) Zimezoom


Zimezoom
tag

Nem teljesen témába vágó, de mégis:

Háztervezéshez keresek valami nem túl bonyolult, de mégis viszonylag nagy szabadságfokot engedő 3D-s szoftvert. Olyasmit mint a Broderbund 3D Home Architect Home Design (még nem próbáltam).

Tudtok még ajánlani ilyeneket, esetleg ingyenesen kipróbálható verziókat? (amelyik tetszik és megfelel, azt meg is venném)

Pay attention, or pay the price!

(#43) beeboy válasza elttiL (#5) üzenetére


beeboy
addikt

uraim, azért ne gányoljunk! ;]

acad...\support\acadiso.pat-ba (acad.pat) bemásolni ezt:

*ANSI91,ANSI bubu
90, 0, 0, 0, 4
90, 0.1, 0, 0, 4
90, 0.2, 0, 0, 4
90, 0.3, 0, 0, 4
90, 0.4, 0, 0, 4
90, 0.5, 0, 0, 4
90, 0.6, 0, 0, 4
90, 0.7, 0, 0, 4
90, 0.8, 0, 0, 4
90, 0.9, 0, 0, 4
90, 1, 0, 0, 4
90, 1.1, 0, 0, 4
90, 1.2, 0, 0, 4
90, 1.3, 0, 0, 4
90, 1.4, 0, 0, 4
90, 1.5, 0, 0, 4
90, 1.6, 0, 0, 4
90, 1.7, 0, 0, 4
90, 1.8, 0, 0, 4
90, 1.9, 0, 0, 4
90, 2, 0, 0, 4

és az ansi fülön ott lesz a minta

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#44) szilchi


szilchi
őstag

Volna egy kérdésem az AutoCAD-el kapcsolatban.Atlantis-nak köszönhetően van könyvem:DD és nekiálltam tanulgatni,amíg nem indul a tanfolyam.Csináltam egy-két egyszerü metszetet,méghozzá úgy,hogy nem koordinátákat adtam meg,hanem polár-koordinátába váltottam és úgy adtam meg a vonalak hosszát,hogy az adott irányba húzta az egeret és beírtam az oldal hosszát.Majd jött a méretezés.Na itt van a gondom.Méretezésnél nem stimmelnek a méretek.Négy tizedesjegyig mutatja és az eltérés max. 0.300-0.350.Ez mitől van??

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#45) kraftxld válasza szilchi (#44) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kapcsold be a végpontra való illesztést, és akkor tuti nem fog tévedni egy mikronnyit sem, ha jól vannak megrajzolva a kiinduló vonalak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46) koxx válasza szilchi (#44) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

a méretek pontosságát itt Bővebben: link tudod beállitani

(#47) szilchi


szilchi
őstag

Köszi a gyors segítséget.Akkor pár kérdés,mivel még annyira nem merültem el a programba.Az egyik,hogy hol állítom be a végpontra való illesztést.És koxx,nekem az R14(tudom..van frisebb,de csak erre futotta:) ) van meg magyar nyelven.Azt a menüt az R14-ben hol találom meg??Köszi a helpet.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#48) szilchi


szilchi
őstag

Ja és hány tizedesig ajánlott meghagyni??Vagy ez a rajz típusától függ??

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#49) Manitou válasza fLeSs (#10) üzenetére


Manitou
addikt

Az AutoCAD-et a gépészek használják főleg, az ArchiCAD-et meg az építészek.
Az AutoCAD szerintem sokkal bonyolultabb az ArchiCAD-nél.
Az AutoCAD-et többen használják.Én személy szerint ki nem állhatom. Most így hirtelen egy olyan tulajdonságot se tudnék mondani amiben AutoCAD jobb lenne az ArchiCAD-től.

(#50) Manitou válasza arnold (#25) üzenetére


Manitou
addikt

Az Artlantis nevü program lesz. Én ismerem. Az ArchiCAD-hez társítva jó kis progi. Sokkal gyorsabban le lehet vele renderelni egy képet mint ArchiCAD-en belül. Bár az új 9-es ArchiCAD már nem sokkal marad le az Artlantistól, ami a renderelési sebességet illeti.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.