Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) shunter


shunter
aktív tag

Milyen típusu hdd vel van szerelve a ps4? És ha cserélném a hdd t, milyenre érdemes?

(#25952) Rabbitf_24 válasza Tatyla (#25949) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Pont azért készítettem paypalt, hogy ne kelljen bankkártya adatot megadnom. Ha nincs más, akkor marad a 6000-es feltöltőkártya, remélem valahol hozzá tudok jutni itt Veszprémben. :)

[ Szerkesztve ]

(#25953) nismoka válasza shunter (#25951) üzenetére


nismoka
addikt

2,5" hdd van benne S-ATA, youtube tele van csere vidikkel ;)

[ Szerkesztve ]

(#25954) Neoteric válasza Rabbitf_24 (#25952) üzenetére


Neoteric
addikt

Csinálj egy USA accot, amit primaryzel a konzolon és így a magyar accodon is eléred amit oda vettél. Ott tudsz fizetni paypal-lal (de csak amerikait fogad el, szal a magyarról előbb át kell küldd a zsetont arra), ráadásul olcsóbb a store.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#25955) vg válasza Neoteric (#25954) üzenetére


vg
addikt

Te biztos vagy benne, hogy nem fogad el magyart? Furcsa is lenne nem gondolod mondjuk az ebay-en több fiókot használni ha az egyik nap Kínából a másik nap Amerikából vásárolsz. Tök mindegy milyen régió a paypal.

(#25956) Neoteric válasza vg (#25955) üzenetére


Neoteric
addikt

Furcsa vagy nem, nem fogadja el a magyart, ez van. Próbáltam. ;)

PSN: ne0teric_sAN

(#25957) vg válasza Neoteric (#25956) üzenetére


vg
addikt

Tegyük hozzá: neked. Szerk: Mellesleg kell rendelni a paypal-hoz számlaszámot, lehetséges azért nem fogadta el neked.

[ Szerkesztve ]

(#25958) ForRedGlory válasza vg (#25957) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miert, neked esetleg van eltero tapasztalatod? Ha igen, akkor azt mond es ne a feszultseget keltsd. Mellesleg nekem sem fogadja el a magyar paypalt es kepzeld van szamla mogotte.

(#25959) vg válasza ForRedGlory (#25958) üzenetére


vg
addikt

Akkor biztos meg vagytok woodozva, vagy valami, mert nekem meg elfogadja.

(#25960) Damage401 válasza ForRedGlory (#25958) üzenetére


Damage401
senior tag

En pont irtam errol a magyar store magyar bankartyas ügyről. Lenyeget osszefoglalom. Ha hasznalni akarod itthon a fizetest. Akkor a PS4 en keresztul add hozza a kartya adatokat. 1000% jo lesz. Honlap valamivegett kaka

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#25961) Madwe válasza vg (#25959) üzenetére


Madwe
nagyúr

USA psn nem fogad el magyar paypalt es amerikai paypalt is csak akkor, ha nincs hozza rendelve magyar kártya... Lehet magyart is elfogadja magyar kártya nélkül? Tied olyan?

(#25962) vg válasza Madwe (#25961) üzenetére


vg
addikt

Nekem magyar régiós a paylal egy otp webkartya van rátéve, és nincs a paypal-on 1 fillér se, mert egyből visszanyúl a számlámra és úgy veszi le a pénzt. Eddig minden ment, ebay, xbox live(amerikai profil, hotel billing cím), ps4/vita(amerikai hotel billing cím).

(#25963) gyuribácsi88 válasza vg (#25962) üzenetére

Azt hogy lehet beállítani? nem nagyon vágom ezt. De jó lenne ha egyből a bankkártyáról vonná és nem kéne előtte a paypal-ra rakni a pízt.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#25964) Rabbitf_24 válasza gyuribácsi88 (#25963) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

ez nekem is így van, hozzá kell rendelni a bankkártyádat paypalon belül, csinál egy 400ft-os próbavásárlást, amiben kapsz egy kódot, ezzel megerősíted, hogy tied a kártya/számla és ennyi.

(#25965) shunter válasza nismoka (#25953) üzenetére


shunter
aktív tag

Köszi, de nem az érdekelt, h hogyan kell cserélni, hanem h milyen tipus van benne pontosan, és milyen tipusura érdemes cserélni. Most ezeket az sshd ket nézem. Azt se vágom, h mik is ezek pontosan. Épp most olvasok utána

(#25966) haddent válasza shunter (#25965) üzenetére


haddent
addikt

SATA2, 5400RPM, 500GB, 8MB cache ez biztos, de majdnem biztos, hogy HGST (Hitachi) márka.
Amilyet érdemes: SATA3 vagy 2 az teljesen mindegy, 1TB érdemes az van most jó árban és 7mm -es. 7200RPM és minnél nagyobb cache. :K

SSHD -t ne vegyél egy rakás trágya. Olyan félmegoldás PC -én is, de itt meg kifejezetten nem működik, lassabb néhol mint a HDD és hibát is okozhat, mert kicsit az SSD része. Vagy HDD, vagy SSD. Hibrid szar kuka :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25967) Tutu7030 válasza Prof01 (#25938) üzenetére


Tutu7030
veterán

:C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25968) Madwe válasza haddent (#25966) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem sshd teljesen jól bevált, valamint teszteken is jól szerepelt, csak tudni kell a mit miértjét s ha az ember egyszerre 1-2 játékot tol csak s nem váltogatja, akkor hozza majdnem az ssd szintjét, sokkal gyorsabb a hddnél. Ha valaki naponta össze vissza indít mindenféle címeket, akkor valóban, akár a hddnél is lassabb lehet.

(#25969) Tegla80 válasza haddent (#25966) üzenetére


Tegla80
addikt

+1
Gyors hdd vagy ssd
En sem hiszek a hibridben,nameg 5400 as mind ,ami kulon erthetettlen tervezoi agyrem szamomra....
Addig ok,h az ssd gyors benne (ami itt amugy semmire sem eleg) ,de aztan jon az 5400rpm........

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#25970) shunter válasza haddent (#25966) üzenetére


shunter
aktív tag

Ahamm, köszi.

http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/hdd-vs-ssd-vs-sshd-melyiket-valasszam-169
Itt olvastam közbe egy tesztet. Elég jónak állítják be az sshd t. Így elmélkedve nekem is jónak tűnik. Amit sűrübben használ az ssd n van, pl az OS, a többi meg a hdd részén.

Még olvasgatok. Úgyis csak terv a csere.

(#25971) shunter válasza Tegla80 (#25969) üzenetére


shunter
aktív tag

Ezt néztem(7200rpm):
http://m.emag.hu/seagate-hibrid-sshd-1tb-7200rpm-64mb-sata3-st1000dx001/pd/DPDBJBBBM/

(#25972) haddent válasza shunter (#25970) üzenetére


haddent
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy a PS4 256gb háttértár alatt el sem kezdi telepíteni az oprendszerét. Ezekben az 1 terrás szutykokban van 8 kemény gb flash memória. Ennyi csak a ram a ps4 -ben. Sok fórumon olvasni, hogy random szaggatások is vannak amikor épp cache-el a flash-re.
Ja meg ezek a tesztek PC -én készültek, semmit nem ér PS4 -re nézve. Tessék itt egy jó.

szerk. amit linkeltél nem tudom mi az, ki se merik írni hány gb a flash, de egy tisztességes hdd kerül ennyibe :DDD na jó azért nem.

[ Szerkesztve ]

(#25973) Madwe válasza haddent (#25972) üzenetére


Madwe
nagyúr

A ps4 rendszere ugyan több mint 100 giga, de a bootoláshoz sokkal kevesebb adat kell. A játékok is ugyan lehet hogy 50 gigásak, de a gyakran használt részük sokkalta kevesebb! (csak a hangok elviszik akár a felét, textúrák meg még annyit, átvezető animok...) a lényegi rész bőven elfér 8 gigán. A fenti teszt amit linkeltél sem elég mélyreható, nem tesztelték az első, s az 5. indítás után. Hidd el, saját tapasztalat, ha egymás után sokszor indítom el a címet, egyre gyorsabb lesz. Swap miatti szaggatást nem tapasztaltam. Nekem bevált november óta...

(#25974) shunter válasza haddent (#25972) üzenetére


shunter
aktív tag

Hehe :-) Az ssd méretét tényleg nem írják.

Eredetileg úgy van, h mindent a hdd részre pakol elsőként. A pl 8gb ssd részéhez nem is lehet hozzáférni. Az elektronika figyeli h mik a legtöbbször használt fájlok, és azokat áttükrözi.

Am értelek, mert tuti jobban értesz hozzá mint én. Erről az sshd ről ma hallottam először :-)

[ Szerkesztve ]

(#25975) haddent válasza shunter (#25974) üzenetére


haddent
addikt

Nem értek hozzá sosem érdekelt, nem néztem tüzetesebben utánna, de más fórumokon, külöldön volt belőle probléma. Csak tudd, hogy nem kizárt, hogy lesz. De itt az élő példa feletted eggyel, hogy jó is lehet :K

Am. ezt akartam volna linkelni ,itt van több futtatás. Nekem az nem tetszik, hogy nem lineáris a dolog, kicsit összevisszaság.

Egyébként van 9.5mm -es Samsung hdd, csak elvileg nem megy a PS4 -ben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25976) Rabbitf_24 válasza haddent (#25966) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

milyen SSD-t ajánlasz? 850 pro-t még sehol se találok, a cserét meg már meg akarom ejteni? Van esetleg olyan széria, amiről tudod hogy megbízható és el is férne a PS-ben?

Egyébként hülye kérdés, de ha kiveszem a vinyót és beteszek egy másikat, akkor arra letölti a rendszert újra magától vagy a rendszer valahol máshol van? :F

(#25977) haddent válasza Rabbitf_24 (#25976) üzenetére


haddent
addikt

Nem, USB kulcsra le kell töltened magát az OS -t és valami kis minimál OS azért van a PS4 -en alapból, arra elég, hogy elindítsa az installt.
SSD topikban kell kérdezősködni, de SSD -ből méretre mind belefér. Ajánlani csak egyet tudok, amit használok. Jó öreg Samu 830 (kimaradt, hogy 128GB -os). A 840 PRO se lehet rossz, a simát azt nagyon ne! Inteleket is ajánlani szokták, csak enyhén túlárazottak.

[ Szerkesztve ]

(#25978) Rabbitf_24 válasza haddent (#25977) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Erről van bővebb leírás, hogy hogyan kell az OS-t lementeni és hogy mit kell még csinálni?
840-es széria végül is jó választás lehet. Írás-újraírásban még talán azok is jók lesznek ide. :R

(#25979) haddent válasza Rabbitf_24 (#25978) üzenetére


haddent
addikt

Hivatalos Sony leírás :K

(#25980) gianni85


gianni85
veterán

Az én álláspontom, hogy biztos nem költenék rá egy 120ezres konzolra plusz pénzt ssd-re, vagy sshd-re, egy kevés javulásért a töltési időkben.

(#25981) Madwe válasza gianni85 (#25980) üzenetére


Madwe
nagyúr

sshd kb ugyanannyi mint a hdd, az 500 gigát én pedig első pillanatban le akartam váltani egy 1tbos sshdre kb 25khufért...

(#25982) Def26 válasza gianni85 (#25980) üzenetére


Def26
félisten

Én sem. Max. 7200rpm hdd.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25983) sittes79


sittes79
addikt

Azt vágjátok, hogy 576-ban 13k a diablo 3 UE...nem is értem mi történik :) De meg is rendeltem.

Aki pedig küszködik a WD eladással 10k-ért meg is veszik a bótba, igaz csak beszámításra, de jobb mint a 7000 Ft-ért való eladás. szvsz.

(#25984) krx21


krx21
nagyúr

Nekem egy 1,5Tb-os HGST van benn 5400-as... Remek. Választottam volna a 7200-est, de az nem volt...
Travelstar 5K1500 Az SSD nem nagy előny... PS4 esetében nem sokat fog az ember HDD művelet miatt várakozni...

[ Szerkesztve ]

(#25985) gabor0077 válasza sittes79 (#25983) üzenetére


gabor0077
tag

PS4-re?? :Y

/576-ra pont nem ez a jellemző, bár lehet elírás.

"He who makes a beast out of himself gets rid of the pain of being a man" - Dr Johnson

(#25986) Nescafé válasza gabor0077 (#25985) üzenetére


Nescafé
őstag

Igen arra, most néztem a honlapjukon tényleg annyi..

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#25987) gianni85 válasza Madwe (#25981) üzenetére


gianni85
veterán

Ha netalán 2 év múlva betelik az 500GB, akkor veszek egy 5400as 1TBosat. Ma kb 14ért már kapni :)

(#25988) krx21 válasza gianni85 (#25987) üzenetére


krx21
nagyúr

"2 év múlva betelik az 500GB,"
Hát akkor sokat nem használod...

(#25989) gianni85 válasza krx21 (#25988) üzenetére


gianni85
veterán

Lent van március óta az összes PS+ játék, warframe, war thunder, cod összes updattel és dlc-vel, bf4 szintén mindennel és tlou... Még van majd 200 gigám. Ha valamit már nem valószínű h tolni fogok, azt letörlöm. Az is lehet h sose telik be az 500gb. Ettől függetlenül tényleg nem használom sokat. :)

(#25990) Neoteric válasza vg (#25957) üzenetére


Neoteric
addikt

Magyar paypalomhoz dombor nyomott mastercard van rendelve, de van zseton az egyenlegemen is, USD, HUF, EUR és GBP is. Neten próbáltam az egészet böngészőből. Magyar paypallal error, amerikaival meg elsőre ment ahogy kell. :F

PSN: ne0teric_sAN

(#25991) krx21 válasza gianni85 (#25989) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen van még helyed 4 játéknak... Persze törölni lehet... Nem vészes egy 1.5TB hdd már...

(#25992) Prof01


Prof01
veterán

Próbálta már valaki 3TB feletti, külső 3,5"-os HDD-vel? Úgy tűnik működik, csak egy esata-s külső HDD ház kell hozzá : [link] :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25993) shunter válasza krx21 (#25991) üzenetére


shunter
aktív tag

Az 500gb akkor ciki, ha sok a digit game, és szar a sávszél. Pl nálam :-) (10megás) Még nem indokolt, de már nézelődök. Nem vok képbe "pc alkatrész" terén, uh ideje korán oktatom magam . Arra gondoltam, h a ps4 gyári hdd mehet az x360 ba, a ps4 be meg mehet valami durva tag hdd.

(#25994) kovsol válasza shunter (#25993) üzenetére


kovsol
titán

xbox360 nem fogja kezelni ezt a vinyót.

May the Force be with you!

(#25995) haddent válasza Prof01 (#25992) üzenetére


haddent
addikt

Működik, az a baj, hogy áramellátásról külön kell gondoskodni elvileg, bár igazság szerint nem hiszem el, hogy annyival többet fogyaszt, hogy leégeti az alaplapot :F Egyébként nem esata szerintem hanem simán egy apa-anya sata kábel (nem a szokásos)

(#25996) Prof01 válasza haddent (#25995) üzenetére


Prof01
veterán

Persze, hogy külön, hiszen a külső HDD-nek külön tápegysége van. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25997) shunter válasza kovsol (#25994) üzenetére


shunter
aktív tag

Az én boxom kezeli :-)

(#25998) BMS válasza shunter (#25951) üzenetére


BMS
őstag

hali
Úgy döntöttem a ps4-et fogom majd megvenni :D(amint kijön a fifa 15) :)
a legutolsó ps-em az a ps2 volt szóval nem tudom,hogy mennyi minden változott :D

az xbox one kontrollere(vezeték nélküli) elemes..ezt hogy lehet tötleni?
illetve ennél nincs az a nagy tégla tápegység mint a boxnál?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#25999) Prof01 válasza BMS (#25998) üzenetére


Prof01
veterán

Beépített akku-s, USB-vel töltheted, akár a kikapcsolt (készenlétbe helyezett) PS4-ről is.
A tápegysége a konzolba van beépítve.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26000) BMS válasza Prof01 (#25999) üzenetére


BMS
őstag

és itt is max 4en lehet játszani(most épp a fifára gondolok)?
Amúgy mennyire jó ez a beépített táp? Részemről utálom szóval örülök,hogy ezen nincs :D csak van hogy naponta 8órát játszok aztán lehet ez nem bírná annyira :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.