Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185501) headhunter86


headhunter86
senior tag

Én az új VR miatt már jobban várom a PS5-öt, mint maga a konzol miatt. Remélem jól felnyomják a felbontást illetve lesz külső kamera is rajta. Illetve nagyobb teret kap az egész VR dolog, és még több nagy kiadó száll be, és még több átírás lesz sikerjátékokból.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#185502) Tyler Durden válasza i@lex (#185497) üzenetére

Előttem már leírták, hogy a hardware nem minden. Nézd meg anno handheld piacon, hogy esett pofára pl a Sony a nintendoval szemben. /psp vs nintendo ds/ A legtöbb konzol gamert szerintem maga a játék minősége érdekli, ill az exkluzív címek. Ha annyira a teljesítményre mennének, akkor pc-t építenének csilliárdból és nem egy konzol mellett tennék le a voksukat. Nyílván ha erős verseny van a Sony meg az MS között, az nekünk játékosoknak csak jó, de az, hogy az erősebb gép fogja elvinni a köv generációt, azt kétlem /max akkor ha megfelelő mennyiségű/minőségű sw is lesz mellé párosítva/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#185503) .LnB válasza Tyler Durden (#185502) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem feltétlenül értem ezt a "ha verseny van az nekünk játékosoknak csak jó" dolgot.

Feltenném a kérdést, hogy most nekünk PS-eseknek nem jó?! Nekem baromi jó, sokkot kaptam. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#185504) NyMRooD válasza i@lex (#185497) üzenetére


NyMRooD
őstag

A Sony-nak az is jó ha megtartja a mostani 90+ millió játékost (vagy legalább is nagyrészét), ehhez viszont szerintem is kell a BC. Ez csak akkor kerülhető el, hogy ha az Ms nem rak le startra egy sor ex címet vagy nem lesz nála rögtön elérhető a BC, ebben a két esetben a Sony-nak elég lesz az ex felhozatala (feltéve, hogy tényleg készülnek).

Azt mindig elfelejtitek zöld oldalon, hogy jelen generáció startjakor a ps volt 33%-al erősebb (egyszer kiszámoltam, lehet rosszul emlékszem, egyébként most az x 37%-al erősebb) és ti mégis x-et vettetek, szóval annyira mégsem számít az az erő különbség.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#185505) mike1334 válasza .LnB (#185503) üzenetére


mike1334
veterán

De lehetne jobb...mondjuk lehetne a PS Now elérhető normálisan itthonról is, meg lehetne a havi díja 200-300 forint lassan három hónapja folyamatosan..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#185506) #21123072 válasza i@lex (#185491) üzenetére


#21123072
törölt tag

What? Mi volt erôsebb, a fat vagy az S? Vagy a generáció vége felé, kb. 1 éve megjelenô X? Mert az nagyon odaütött...

(#185507) Mrdevil válasza headhunter86 (#185501) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hát talán, de ebben nem vagyok sajna biztos, nem érzem akkora dübörgő dolognak a VR-t, hogy megérje új szemcsit fejleszteni. Ezeket a kis indi cuccokat is veszegetik.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#185508) Mike válasza penge111 (#185496) üzenetére


Mike
veterán

ez igy teljesen gusztustalan, szóval megérdemli a börtönt

(#185509) storm3 válasza NyMRooD (#185504) üzenetére


storm3
senior tag

Hat, itt biztos boszorkanyuldozes lesz ebbol, de nekem volt box es ott nincs fel oras varakozas a menuben ha valamire ranyomok. Engem ez itt zavar elegge, jatekelmenyben kb ugyanaz a ketto. Nekem speciel mindegy, hogy egy jatek egy konzolon megy vagy a hajszaritomon is, ha van benne tartalom es jo leulni ele egy kicsit. Azert valtottam ps-re, mert az osszes ismerosomnek ez van, nem rocket science.Jah,box utan('17-'18)volt egy gamerPC idoszak is, de azert a felmillas gep ele ulni, hogy heroes 3at es red alert 2t jatsszak, felesleges. Ami erdekelt onnan, abbol kiegtem, ez az mmo es a moba vonal volt.

szvsz ami nagyon hianyzik a ps-rol az az ea access es a psnow(nalunk) elerheto aron, mert a 30k bitchpls kateg., nalam legalabbis.

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#185510) Mike válasza i@lex (#185491) üzenetére


Mike
veterán

ez nem pc

(#185511) NyMRooD válasza .LnB (#185503) üzenetére


NyMRooD
őstag

De most is jó nekünk, csak ha fej-fej mellett haladnának akkor a következők közül megvalósulhatna pár:

- olcsóbbak lennének maguk a gépek
- a háttér szolgáltatások (store és ps+) jobbak lennének, több funkció, több szerver és jobb szoftver
- talán lehetne itt is BC (de legalább is nem vetették volna el rögtön)
- PSNow elérhető lenne Magyarországon is, minőségibb játékokkal és olcsóbban (olcsóbb lehetne ha csak a játékok kellenek a streaming meg plusz pénz lenne)
- még több exkluzív cím
- jobb hűtés
- bár milyen fittyfene amit az erős versenyhelyzet miatt kikényszerített innovációnak köszönhetnénk.

Attól, hogy valami jól működik, még működhet jobban is

szerk:

(#185509) storm3: Én nem találom a menüt lassúnak, de lehetne gyorsabb, viszont ez szerintem nem hardver hanem optimalizálás kérdése, ez is olyan amit egy kiegyensúlyozottabb verseny megoldana. A többiben egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#185512) Mike


Mike
veterán

ezt a rengeteg nyavalygást! játsszatok!

(#185513) Boogie33


Boogie33
senior tag

Üdv! Kérnék egy kis segítséget, mit kell tennem ha eladom a gépet ? Vannak rajta letöltött játékok, meg ügye a store bejelentkezési adatok. S.O.S. lenne mert holnap viszik.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#185514) vonSux válasza storm3 (#185509) üzenetére


vonSux
őstag

Írhatnál több dolgot amiben az xox jobb, mint a ps4pro, de, hogy a menü? Az pont, hogy nagyon szép laggokat produkàl x-en.

(#185515) headhunter86 válasza Boogie33 (#185513) üzenetére


headhunter86
senior tag

Topik összefoglaló -> GYIK.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#185516) storm3 válasza vonSux (#185514) üzenetére


storm3
senior tag

Nekem meg fat boxom volt, a dashboard update utan adtam el es akkor pocc roff volt minden a partibetoltesen kivul. A ps menu sebessege (foleg store) egy sapka sz. r, ranyomsz egy jatekra, eltelik jo 5mp mire megjelenik a leiras,ha ezt nem veszed eszre, biztos hosszuakat pislogsz. Szoval szoftverugyileg lenne mit csiszolni a dolgokon.

Nem akarom elkezdeni a fikatengert, ez az en velemenyem, nem muszaj egyeterteni vele es 32 evesen mar a hitteritesre is 100% resistem van + a teritesrol is letettem,szoval felesleges ezt a kinek nagyobb a cerkaja vonalat folytatni szerintem. Ne vedd magadra, de azert van par ember mindket taborban, aki instant triggerelodik ha a dragaszagot osszehasonlitjak a masik oldallal es esetleg nem egyeznek a nezopontok. Jatszani kell, nem teriteni a masikat. :)

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#185517) 3L1T3 válasza storm3 (#185516) üzenetére


3L1T3
addikt

:K Persze de enélkül egyik topik sem lenne aktív. :D Az egyikben ez a téma vagy a hang a másikban a 200 ft-os GP :D

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#185518) Madwe válasza Tyler Durden (#185502) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen. Hiába lesz 2-3 akár 100x erősebb az xbox two mint a ps5, hiába lenne akár mindezek mellett még olcsóbb is, esetleg lifetime gold előfizetéssel ingyen, akkor se hiszem h boxot vennék ps helyett...

Miért? mert a játékaim nagy része sony exklúzív. Persze az is érdekel most, h a witcher 3 hogy fut a gépemen s máshol hogy futna, de végülis fut. De az h GoW vagy HzD (meh) vagy Uncharted főleg egy Last of Ussal ne játszhassak, az már igenis nagy érvágás lenne nekem.

Több tábor van, s igen pcseket erővel tudsz idecsábítani - de exekkel is! bika pc mellé nyilván ps-t vesz az ember exek miatt. Bika pc helyett lehet ps-t vesz exek miatt lehet one x-et erő miatt.

Akit pusztán az erő érdekel az az aki tipikusan multiplatokat játszik, jellemzően online címekkel btw. Namármost ott számít az erő, de csak ott, s a piac nagyja nem (vagy nem tulnyomóan) ez.

Ha csak erre mennének rá logikája miatt, akkor pont az addigi játékosbázist hagynák hátra, de miért tennék, ha az eddig bevált s sokan vannak?

Nyilván a költségeit nem látjuk, h 1-1 ex cím mekkora bukó anyagilag nettóban nézve a sonynak (ritkán nyereségesek ezek) de a játkoscsalogató hatását is nehéz felmérni - ők nyilván meg tudják s meg is éri nekik, azért pörgetik...

Mondom mindezt úgy, h sok ex cím csalódás volt számomra, de ugyanúgy sok meg must have s nagyon bánnám ha kimaradt volna...

[ Szerkesztve ]

(#185519) Mike válasza Madwe (#185518) üzenetére


Mike
veterán

én pc-ről jöttem
azért
- mert nem akartam már megint 100 ezrekért új alaplap, új proci, új memória, új grafkártya fejlesztést,
- hogy játszhassak az rdr2-vel és a GoW-val
- plusz az egyik barátomnak boxa van és gondoltuk így mindenhez hozzáférünk majd
-> egyáltalán nem bántam meg a ps-t, sőt! így olyanokhoz hozzáfértem mint a last guardian, ami régi vágyam volt és a detroit
továbbá átéltem azt az ámulatot, amit a pc már sok éve nem ad meg

(#185520) 30z.Samu válasza Mike (#185519) üzenetére


30z.Samu
félisten

"továbbá átéltem azt az ámulatot, amit a pc már sok éve nem ad meg"

Mármint mire gondolsz?

Sic Parvis Magna

(#185521) ldave válasza 30z.Samu (#185520) üzenetére


ldave
félisten

Pl. az új játékok ára :D

A Slime draws near! Command?

(#185522) penge111


penge111
addikt

Szerintem meg fejezzük ezt gyorsan be, örüljünk, hogy ennyi platform van Nintendo Switch, Xbox One, Ps4, Pc ,sok kézi konzol+mobil telefonok és tabletek. Mindenki eldöntheti szépen magának ki min, és miért szeretne játszani. Én nem védek egy platformot sem, és nem is támadok. Mindegyiknek van előnye és hátránya is, ezért is létezhet ennyi egymás mellett, mert egyik sem képes tökéletesen lefedni a fogyasztók igényeit. Pont, punktum :))

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#185529) Mike válasza 30z.Samu (#185520) üzenetére


Mike
veterán

tátott szájjal nézés

(#185530) 30z.Samu válasza Mike (#185529) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is volt pislogás, különösen az ex címeknél. :D

Sic Parvis Magna

(#185531) .LnB válasza Mike (#185529) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kiesett a szádból a muskátli mi? :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#185532) penge111


penge111
addikt

Xaels kollega Thronebreakeres logout cikke alapján jutott eszembe, hogy Ps4-re létezik HoMM, Disciples vagy King's Bountyhoz hasonló körökre, osztott fantasi rts? Én nem nagyon találok, mekkora ziccer már, szerintem rámozdulna a nép valami hasonló, vagy remaster címre. Simán meg lehetne oldani a joyal a kezelést, na mindjárt le is programozok egy hasonlót, szarrá keresem magam ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#185533) Tyler Durden válasza penge111 (#185532) üzenetére

Ilyesmi engem is érdekelne, sőt olyan megoldásra is vevők lennék, amilyen anno a fantasy general volt..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#185534) Bogyi007 válasza adakiller (#185427) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mindent jól irtak neked, egyedül azt nem említették, hogy viszont a HDR+ opciót ellenben kapcsold ki majd ha esetleg azt megtetted...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#185535) headhunter86 válasza Mike (#185519) üzenetére


headhunter86
senior tag

Emiatt jöttem én is át PC-ről még októberben. Azóta nem játszottam PC-n! De igazából alig kapcsolom be, ha be van kapcsolva azt is csak azért, hogy filmet streameljek TV-re.
Nagyon jó döntés volt részemről ez a PS, azóta VR-t is vettem, ami meg aztán a hab a tortán.
PC-n nagyon halálán van a régi 2000-es évek beli single játékok, már minden itt van PS-en.

Olyan élmény mint először VR-ben nagyon régóta nem fogott el. Konkrétan libabőrős lettem fél percenként DOOM alatt és mikor elkezdődött az írtás éreztem, hogy folyik bennem az adrenalin :D Aztán azon vettem magam észre, hogy nyitva maradt még a szám is :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#185536) ldave válasza penge111 (#185532) üzenetére


ldave
félisten

Van valami Thea: The Awakening című játék.

A Slime draws near! Command?

(#185537) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Metacritic kiadók rangsora: [link]

Azért ezt emésztgetni kell...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#185538) BoneDragon válasza .LnB (#185537) üzenetére


BoneDragon
veterán

Vannak komoly problémák...

(#185539) Tyler Durden válasza .LnB (#185537) üzenetére

Enyhe kifejezés, hogy emésztgetni kell. Nemtom mi volt a célod vele, de remek vitaindító ;]

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#185540) Madwe válasza .LnB (#185537) üzenetére


Madwe
nagyúr

Cikk róla, ha elolvasod a metodikát, rögtön értelmet nyer az egész - azaz azt, h semmi értelme :D

(#185541) .LnB válasza Tyler Durden (#185539) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem a vitaindítás volt a célom. Csak mikor megláttam így néztem: [link]
És gondoltam ne csak én lepődjek már meg.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#185542) #10186752 válasza .LnB (#185537) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ezen mit kell emésztgetni? A közzétett számolási metódusok alapján ez a rangsor alakult ki. Ezt nem lehet elvitatni, sem azt mondani, hogy rossz, ez számokon alapul. 2+2 az meg mindenütt 4.

(#185543) markknight válasza Woodslave (#185446) üzenetére


markknight
veterán

Én is nekifutottam párszor, de valamiért nem tud megragadni. Nem ad nekem plusz érzést ha megölöm a boss-t, nem is tűnik túl nehéznek a játék, inkább csak megfontoltnak kell lenni a küzdelemben. Pedig a hangulata az elég jó, a soundtrack állati de tudom, hogy velem van a baj.

[ Szerkesztve ]

(#185544) Madwe válasza .LnB (#185541) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ugye látod, h ez csak annyi h megnézi a legjobb meg legrosszabb címet ami alapján ad egy középértéket majd megnézi hány játékot adtál ki, az alapján meg kategoriába tesz? ennek semmi értelme, mert ha volt egy szar játékod de amugy minden más tökéletes volt akkor is hátul végzed. Semmiféle középérték vagy akármi nem volt csak a szélsőségek összehasonlítása.

Ez kb egy olyan rangsor, h kinek van a legkevésbé szar játéka a jobbak között, vagy nem is tudom értelmesen mit lehetne erre a logikára húzni :D

(#185545) Deck válasza markknight (#185543) üzenetére


Deck
titán

"nem is tűnik túl nehéznek a játék,"

Mindezt ránézésre? Nem vagy semmi :)

PS5

(#185546) .LnB válasza Madwe (#185544) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen már látom. Mikor linkeltem, akkor még nem olvastam el az elejét, hogy mi volt a metódus. Csak megnéztem gyorsba a listát.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#185547) penge111 válasza ldave (#185536) üzenetére


penge111
addikt

Nem rossz, nem rossz, köszi. De itt is kártyázással megy a csata, nem olyan mint a fent említett 3 játéksorozatban.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#185548) ldave válasza penge111 (#185547) üzenetére


ldave
félisten

Tudom, nem pont olyan, de pont olyan nincs is :) Legalábbis én nem tudok róla.

A Slime draws near! Command?

(#185549) xkoti


xkoti
senior tag

Annó nekem is két választásom volt vagy uj pc build vagy konzol.
A pc amit összetettem 250k-ra jött ki és nem mondanám high pc-nek szóval így konzol mellett döntöttem és nem bántam meg.

Viszont én személy szerint örülnék neki ha a ps5 maaaajd visszafelé is kompatibilis lenne akkor hamarabb váltanék majd rá, lásd xbox vissza fele is kompatibilis egy nagy csomó játékkal arról nem is beszélve ott a game pass kicsi pézé sok játékkal játszhatsz ezt viszont nagyon jól csinálják.

Mondjuk amiből mocsok mód várok egy remake verziót mert nálunk csak ez a lehetőség van ps tulajoknál az egy Dantes Inferno :D

KO

(#185550) Mike válasza .LnB (#185537) üzenetére


Mike
veterán

nem szeretem ezeket
megmondják mi kell hogy tetszen
kedvencem egyébként a bandai namco
fél éve még azt sem tudtam hogy léteznek

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.