Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osonte


osonte
senior tag

Kicsit az az érzésem, hogy a cikk finoman suttogva a Pro verzió irányába akarja tolni a leendő vevőket... Nem cserélném el a 13 Pro-ra a simát! El kell olvasni más teszteket is főleg külföldieket és máris reálisabb kép rajzolódik. Nekem a Samsung több év használat után már nem szimpatikus amerre tart, illetve az Iphone meg számomra túlságosan zárt rendszer, pedig biztosan stabil.

Viszont végre van saját fóruma a sima 13-nak!

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#2) leweegee


leweegee
aktív tag

Not bad, not bad, az igényeimet maximálisan lefedné, de az ára :Y meg az a fránya miui :Y kár érte.

Ne nőj fel! Csapda!

(#3) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon jól sikerült teló. Az ára ami kissé túlzó, de hamar esik szerintem.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#4) jUUh


jUUh
addikt

390e Ft, de ez még nem a Pro verzió... :O Összességében nem rossz, szívesen kipróbálnám mennyire tudnám használni, évekkel ezelőtt utáltam a MIUI-t. "Felnőtt"-e az én igényeimnek is. Bár az utóbbi időbe a Google fejlődik visszafelé a szoftver szrsága miatt, hihetetlen, hogy ezt egy Pixel 7-ről kell írnom....

Samsung Galaxy S23+

(#5) osonte válasza leweegee (#2) üzenetére


osonte
senior tag

A Samsung A54 256GB-os változata hivatalos áron 230 ezer Ft, na az tényleg gáz... Töltő és tok nem jár hozzá, lehet az elején adnak ajándékba (mondjuk 25 watt 2023-ban vicc).

Ezzel szemben én eladtam az ajándék légtisztítót, így 350 ezer Ft a telefon. Cserébe legerősebb SOC, UFS 4.0, töltő a dobozban (67 watt alapból, 50 watt vezetéknélküli lehetőség), kaptam tokot, fólia a kijelzőn. A képek királyok, 3.2x optikai zoom, fotós topikban elég pozitív a vélemény róla. Van benne villogásmtes mód 120Hz-en is, a Samsung például nálam migrént okozott a 240-es PWM-el. Nem recseg-ropog, maximálisan minőségi összeszerelés.

Az OneUI-tól meg már menekültem, le sem frissülnek a Samsung appok, ha nem csinálsz Samsung fiókot, manuálisan egyesével tudod úgy csak frissíteni.

A Miui meg pont ellenkező irányba megy (mint az elején), nem erőlteti, hogy legyen Xiaomi fiókom, anélkül is frissül, reklám nincs és csomó app törölhető.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#6) leweegee válasza osonte (#5) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ne is mondd, gyász ami manapság megy a telefonok beárazásánál. (Tudom millió oka van, meg minek születtem csórónak de akkor is fszom már bele :W ) Ha lesz módom ránézek huzamosabbban mindenképp erre a telefonra, kezdi csiklandozni a fantáziámat. :D

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#7) klaya86


klaya86
senior tag

Köszi a tesztet! A telefon szerintem rendben van, de való igaz, nem vérbeli csúcs kategória a teszt végén is jelzett okok miatt. Ennek ellenére nekem nagyon bejön, abszolút csúcsra nem is lenne szükségem. De hát a közel 4 kiló... Valahol olyan 300-320 környékén érzem azt, hogy helye lenne a telefonnak. Én várom, hogy beesen az ára aztán lehet beneveznék egyre. Addigra talán kibuknak a kezdeti bakik és esetleg javítják is őket.

(#8) osonte válasza leweegee (#6) üzenetére


osonte
senior tag

Ne érts félre, nem vagyok Xiaomi fan. Régen az voltam, de elegem lett a Miui-ból. Több éve Samsung vonalat erősítettem, ott éreztem stabilitást Android vonalon (már ha lehet ilyet írni :)). Ami viszont az utóbbi időben ment, az már kiverte a biztosítékot. Majdnem Iphone lett, de rájöttem az nem nekem való. Nem tudom leírni, mennyire pozitív csalódás ez a telefon és nem csak a hardver, hanem a Miui is. Ki kell próbálni, van 14 nap elállási lehetőség. Nekem hosszútávú terveim vannak a telefonnal és én sem tudom egy összegben kifizetni...

Sajnos az árak meg már nem a realitás szintjén vannak, de ezzel nem tudunk mit kezdeni. :W

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#9) leweegee válasza osonte (#8) üzenetére


leweegee
aktív tag

Soha nem volt még xiaomi telefonom, így mindig arra tudtam támaszkodni amiket a fórumokon olvastam róluk, ott meg kapott hideget-meleget, szóval nem mertem beválalni. Én sokáig Huawei párti (fan) voltam, életem telefonja volt a p30, de őket ugye lábon lőtték így s2/s5/s8 után a p30-as kitérőt követően ismét egy samsungom lett, az s21 személyében, de nekem csalódás a p30 után, (sok dologban agyonverte) most keresem a majdani utódját. Egy media-ban majd jól megnyomkodom ezt a 13-ast, sose lehet tudni... :)

Ne nőj fel! Csapda!

(#10) osonte válasza leweegee (#9) üzenetére


osonte
senior tag

Sajnos a Huawei nagy vesztesèg, fontos szereplő volt! Megértelek. :)

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#11) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Ez is jól sikerült, mint a pro változat, elég jó ellenfele lehet a sima s23-nak.
Jó képeket lő a kamera is. :K

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#12) #77167872


#77167872
törölt tag

Az említett két rivális mellett ezt a sánta lovat még bottal sem....!

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

A Xiaomi eddigi legjobb kiadasa a mostani. Ez a 13 pedig egy remek telefon lett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) natë


natë
nagyúr

2 hete van meg a készülék, csak próbára vettem, de nálam ragadt. Soha nem volt még langyos sem, pedig rengeteget használom, sokat fotózom vele. A külföldi tesztek a legjobb tagnak írják az új szériából, a kamerája pedig semmivel nem rosszabb a Pro-nál, még úgy sem, hogy kisebb felbontásúak a másodlagos kamerák.(az UW minimálisan jobb a Pro-nál)

[link] Pro
[link] Kistesó
Leica authentic

[link] Pro
[link] Kistesó
Leica vibrant

A zoom kamera pedig ennyire "rossz" : [link]
Főkamera : [link] [link] [link] [link]

Elég mókás ez a kijelentés : A hátlapi Leica kamerák minősége jelentősen elmarad a Pro modell mögött :D

[ Szerkesztve ]

(#15) retesz147 válasza natë (#14) üzenetére


retesz147
addikt

:C

Xiaomi 13 eu dev...

(#16) Hallosz


Hallosz
senior tag

"Ugyanakkor 20 Celsius-fokos szobahőmérsékleten a 61 percben a telefon annyira túlmelegedett, hogy letiltotta a mobilhálózati kapcsolatot, a Wi-Fi hotspotot, a GPS-t és a kamerát."

Akkor mi a fene értelme van ennyire tolni a teljesítményt, ha egy óra múlva, már telefonálni sem lehet az eszközzel? :W
(Bármelyik eszközre gondolok, amelyik "hengerfejes" lesz a melegtől)

Mert lakni, muszáj.

(#17) joey04


joey04
titán

mivel a pro-ban egyelőre nem valami fényes a köztes zoom minősége, így egész jó vétel lehet ez is egy áresés után.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) batai15


batai15
félisten

Nagyon tetszetős telefon legalábbis külsőre. Illetve a normális sebességű qi töltés ami jól jönne.
De ennyiért az a pár apróság és a miui nem fér bele.

(#19) ghiottone válasza natë (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
Már egy ideje gondolkodom ezen a telón, de a Miui még visszatart és még egy sima Find X5-öt lehet megnézek előtte.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#20) stellaz


stellaz
addikt

Mondjuk ezen az áron tényleg nehéz megmagyarázni, hogy miért ne applet vegyen valaki ez helyett.
Az, hogy erre meddig lesz frissítés és hogy mennyire vannak biztonságban az adatok, az ugye nehezen forintosítató dolgok, de lássuk be, a xiaomniál ezek felett az ember csak az ár tekintetében hunyt eddig szemet.
De ezen az áron már nagyon is kérdéses dolgok ezek.

(#21) natë válasza stellaz (#20) üzenetére


natë
nagyúr

Azért, mert nem mindenki szereti/akarja használni az Apple ökoszisztémát.

(#22) natë válasza ghiottone (#19) üzenetére


natë
nagyúr

Xiaomi.eu.

(#23) fabicska


fabicska
aktív tag

Ez a Garfield háttérkép elérhető valahol jó minőségben? :DDD

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#24) xabolcsy válasza Hallosz (#16) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Én is 2hete nyomom ezt a telót, de melegedés még nem volt. 1-2 óra pvz2 játszás után semmi, még langyosodás se. Nem tudom te mit csináltál vele?

(#25) osonte válasza stellaz (#20) üzenetére


osonte
senior tag

Például a hívásrögzítés megoldhatatlan az Iphone-nál. Nálam ez létkérdés. YouTube Vanced Apple-ra? Nincs. Egyre több ilyen korlátot kezdtem el látni, pedig nagyon rá voltam kattanva, hogy abba az irányba váltok, de szerencsére sikerült átgondolni.

3 év rendszer, 4 év biztonsági frissítés lesz rá. Én nem akarok 5-7 évig egy telefont használni.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#26) stellaz válasza natë (#21) üzenetére


stellaz
addikt

Értem, de hogy a Xiaomit ökoszisztémát miért választja valaki, na az viszont érthetetlen számomra.

(#28) dilajoska1 válasza stellaz (#26) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mivel én soha nem használnék Apple termékeket, ezért maradna a másik de egyikre sincs szükségem. Sokan vannak így mint én akiknek meg szükségük van rá. Szerintem ez teljesen világos dolog ;) !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) Joker88 válasza fabicska (#23) üzenetére


Joker88
őstag

nekem is ez tűnt fel :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#30) joey04 válasza stellaz (#20) üzenetére


joey04
titán

rossz helyen írod, ez egy kocka fórum :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) dilajoska1 válasza joey04 (#30) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem az álltalad favorizált "fórumoktól" nem kell nagyobb kocka :DD :DD ! (Gondom tudod mire gondolok :D )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#32) Sgr_A válasza osonte (#25) üzenetére


Sgr_A
addikt

Amúgy van vanced csak nem úgy hívják

(#33) stellaz válasza joey04 (#30) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a telefon mondjuk nem egy kocka termék.

(#34) joelke HU válasza osonte (#25) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nekem úgy rémlik Vanced az pont van Apple-re is. Keress rá.

Motorola G51

(#36) osonte válasza Sgr_A (#32) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi az infót (mindkettőtöknek), pedig kerestem. Ebből is látszik mennyire nem vagyok képbe azzal a rendszerrel, pont attól féltem.

Viszont a hívásrögzítés nincs, azt jól tudom? Már mint legálisan természtes, de más módja sincs.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#38) osonte válasza leweegee (#35) üzenetére


osonte
senior tag

Szar lenne a világ ha mindenkinek csak ennyi "vaj" lenne a füle mögött. Gondold el az esti híradót, nem három késelésről szólna, hanem hogy ma is elkaptak 8 Vanced felhasználót.. :D

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#39) stellaz válasza batai15 (#37) üzenetére


stellaz
addikt

Ráadásul a 390 ezres készülékek világában van egy diszkrét bája ennek....

(#40) batai15 válasza stellaz (#39) üzenetére


batai15
félisten

Ja hát igen a majom és banán esete :DDD

(#41) janes1976


janes1976
őstag

Nagyon jó készüléket dobtak össze, csak hát az ára túlzó. :Y

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#42) joey04 válasza stellaz (#33) üzenetére


joey04
titán

de itt úgy tekintenek rá. eddig az volt a best amikor pont valamelyik xiaomi topikban írta az egyik szaki, hogy gcamet varázsolni, meg azon belül xml-t cserélgetni olyan mindennapos, hogy anyja is tudná csinálni. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) littlerock


littlerock
aktív tag

Szép szép... De menjenek a francba... Hét éve amikor megjelent a Redmi 3 pro imába foglaltam a Xiaomit...

Most van egy mi9 lite a kezemben... És pont azt nem kaphatom meg a gyártótól, ami nekem kellene...

Épeszű méretű, használható, megfizethető telefont.
Van amiből a 16 cm állítólag az átlag méret, de telefonnak nagy...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#47) icp1970


icp1970
senior tag

Tetszik ez a teló.De sajnos elég drágán érkezett.

(#48) natë válasza icp1970 (#47) üzenetére


natë
nagyúr

Melyik jött olcsón a felső kategóriába?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.