Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#120201) rlazol válasza BÁ Nutrition (#120189) üzenetére


rlazol
addikt

BÁ Nutrition: neked a mániád, h vaksi heavy tankoknál látótávot akarsz növelni. :)) az összes német heavy és med vonalon a 6. érzék után javítás a legfontosabb.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120202) WOT-H-A-C válasza rlazol (#120201) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szigorúan szubjektív, de nálam a 6. Érzék+ BIA mindíg fontosabb volt. Utána jöhetett a szsrelés és utána "lényegtlen" dolgok. Főleg heavy vonalon. A skillezés egyre nehezedik, így mindíg próbáltam arra törekedni, hogy a BIA minél előbb meglegyen.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#120203) rlazol válasza WOT-H-A-C (#120202) üzenetére


rlazol
addikt

a BIaval az a bajom, h minimális plusszt ad, és amíg dolgozol rajta, pl a második skillnek 420.128 XP, addig semmit. Míg a szerelés esetén már 50%-on is 3-4 mp-vel gyorsabban kerül fel a lánc, 38.193 XP-ért. Ezért én kirakom az első 3 skillt 100%-ra várok egy akciót és aranyért resetelem őket, és akkor kapják meg a BIA-t.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120204) galervin93 válasza rlazol (#120203) üzenetére


galervin93
őstag

Yep. A BiA igazából ventivel ér valamit, addig az egyedi skillek/perkek szerintem fontosabbak. Toronymozgás közben kevésé széteső célkereszt, ugyanez mozgás közben, valamint az álca/javítás. Kivéve talán az arty, ahol első sorba mehet a BiA, mert kevés értelmes skill/perk van ezekre a dögökre.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#120205) BÁ Nutrition válasza rlazol (#120201) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az mar van rajta 4 emberen.
amugy lehet mania, de meg rosszabb mikor nem spotol senki, vagy vegjatekban nem latsz el semeddig. nem csak varosi palyak vannak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120206) nyunyu válasza rlazol (#120203) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt nem úgy szoktátok, hogy összeszedtek 2.5 skillt, és akkor (akciósan) resetelitek creditért?

Akkor marad pont 2 skill reset után, aztán mehet elsőnek mindenkinek a BIA, parancsnoknak másodiknak a 6th sense, többiek másodikja meg tankosztály függő (pl. TD camo, med/heavy javítás)
Harmadiknak meg majd azt választod, amit eredetileg használtál másodiknak a reset előtt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120207) rlazol válasza BÁ Nutrition (#120205) üzenetére


rlazol
addikt

BÁ Nutrition: a felderítő skill kemény 2 százalékkal növeli a látótávod 100%-on. A Vk 36.01H esetén ez kemény 7 méter plusszt jelent. 420ezer XP-ért. Ha berakod a parancsnoknak is a javítást, 100% 20%-val fogja csökkenteni a javítási időt a jelenlegihez képest. :K

nyunyu: én ezt sose csinálom. Ugyanúgy elveszted az XP-t, csak a százalékon nem látod. Cserébe a 3. skilled 40k XP összeszedéséig hatástalan. Én megvárom az akciót és rááldozom azt a 4x/5x 100 goldot.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120208) nyunyu válasza rlazol (#120201) üzenetére


nyunyu
félisten

neked a mániád, h vaksi heavy tankoknál látótávot akarsz növelni. :)) az összes német heavy és med vonalon a 6. érzék után javítás a legfontosabb.

Prokhorovkán nem ilyen konfiggal kell a sarokban gubbasztó TDket támogatni?
Ez nekem új.

;]

Kb. 2 éve mindig elfelejtettem akciós optikát venni, aztán azóta is ez maradt fenn.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120209) BÁ Nutrition válasza rlazol (#120207) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

resetelni lehet?

amugy most is az volt h nashorn baratunk 2 vs 3ban beallt a sarokba ahonnan nem lat semmit es baxott jonni segiteni. ilyenkor minden meter szamit, a csigaszem vegkepp. es ugye ez nyilvan csak nalam fordul elo surun.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120210) WOT-H-A-C válasza rlazol (#120203) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez igaz! Talán még jobb megoldás is. Bár én a csatáim javát nehezekkel mentem. Így vissza gondolva nem is volt annyira jellemző, hogy láncon tartottak. Ettől független én is nagyon hasznosnak tartom a javítást, de inkább med. , light vonalon.

Galervin: Venti alap bia-hoz. Viszont mint írtam inkább heavy s vagyok, azokkal meg nem nagyon lövöldözök mozgás közben! :D Az álcát meg hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#120211) nyunyu válasza rlazol (#120207) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvből nem költök már goldot a játékban, kivéve ha valami modult le kell szedni egy eladott tankról.

Harmadik skill nulláról 50%-ra visszahúzásához kell 76k XP, mintha kétszer átképeznéd a legénységet egy másik tankra.
Prém és minden extra nélkül ~150 csata kitermelni, de ha benyomod a crewXP boostot vagy olyan hétvége van, akkor sokkal kevesebb.

(Mivel mostanában nem köt le a játék, naponta max egy 2 órás boost idejére vagyok rávehető, utána szigorúan Alt-F4)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120212) rlazol válasza BÁ Nutrition (#120209) üzenetére


rlazol
addikt

lehet. A "növel" gomb mellett van egy olyan, h "újraoszt" goldért megőrzi, ezüstért 90%, ingyen 80%.

Az optika ad neked 10%-t, a VK-n 37 métert. Azt még meg tudod magyarázni, játékstílus függő, nekem csak a Matilda BP-n van. A felderítő skill 2%-t ad, A VK-n 7 métert. Amit 40 kmh-s sebességgel 0,6 mp alatt tesz meg.

Az általad felvázolt helyzetben egy heavy tanknál nem a látótáv számít, hanem a taktika és a terepismeret.

Amúgy minden skill-re/perk-re/modulra tudsz mondani olyan szitut, ahol jól jön. Egyszerűen gyakrabban van szükséged megjavítani a láncodat vagy a tornyodat SOS a javítócsomag elhasználása után/nélkül mint arra a 7 méterre, amit ez jelent. És ugye a befektetés mértéke: amikor eljutsz 70%-ig, vagyis beleöltél már 100k XP-t, a recon akkor ad neked 5 métert. A javításnak köszönhetően ekkor már 1+ mp-vel gyorsult a láncfelrakásod.

nyunyu: én se veszek goldot. :N csak azt költöm, amit nyerek a mindenféle küldiken. Sajnos rég volt. :(

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120213) nyunyu válasza BÁ Nutrition (#120209) üzenetére


nyunyu
félisten

resetelni lehet?

Resetelendő legényen jobb klikk, personal file, majd lent a képességenél reset gomb, akkor kapod a következő opciókat:

Maximum/Tank academy: minden XP marad 100%, de 200 goldba kerül
High/Regimental school: eddig gyűjtött XP 10%-a elveszik, 20000 credit
Low/Rapid courses: eddig gyűjtött XP 20%-a elveszik, ingyen

Alul látod, hogy hány százalékosak lesznek a skillek a reset után.

Ha nem 100%-os a tank legénységed alap képzettsége (mint nekem a pár nappal ezelőtti átképzés miatt), akkor először feltölti 100%-ra, és annyival kevesebb XP marad az utolsó skillre.
(Ha 100%+240% lennék, akkor lenne reset után 100+198%)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120214) nyunyu válasza rlazol (#120212) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy is van a láncszerelés?
100% alap képzettségű legénységgel, javítás nélkül 15 másodperc?
Ezt osztja 2*ÁTLAG(javítás)-sal.

Vagyis ha minden tagon 100%, akkor lesz pont fele a lánc visszarakás.

Ha öt tagú legénységed van, de a commanderen javítás helyett 6th sense van, akkor csak 80%-kal csökkenti az időt.

Elvileg a BIA, venti, csoki is csökkenti pár százalékkal, meg ha van toolbox a tankon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120215) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Most az akcióban mennyivel jobban lehet váltani a free xp-t, mint általánosságban?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120216) zodo válasza h1mpi (#120215) üzenetére


zodo
nagyúr

1 gold = 25 xp helyett 35

(#120217) rlazol válasza nyunyu (#120214) üzenetére


rlazol
addikt

vagyis ha mindenkinek venn fan 100-on, akkor 7,5 másodperc, ha egynek hiányzik, akkor 9 mp, ha jól értelmezem a wikit.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120218) h1mpi válasza zodo (#120216) üzenetére


h1mpi
nagyúr

kössz az nem is rossz, mondjuk az 1 gold=50xp jobb lenne :P

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120219) kchryss válasza rlazol (#120217) üzenetére


kchryss
addikt

Különböző tankoknak különböző az alap láncjavítás ideje. Vannak tankok amelyikeknek legendásan lassú.

(#120220) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

ennek a 100 yrs tanks misszósorozatnak van valami nagyot szóló a végén? pl egy Tank Mk I, vagy hasonló?
mert kezdem azt gondolni, hogy ez a 50k spot dmg nem ér ennyit, és akkor még mi lesz a köv 2 hétben

- no es importante -

(#120221) adrian360 válasza Sixkiller6 (#120220) üzenetére


adrian360
őstag

medál és embléma, semmi tank [link]

(#120222) h1mpi válasza Sixkiller6 (#120220) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én hagytam is, ma 11K spot jött össze, nem fogom a statom rontani egy matrica miatt

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120223) rlazol válasza Sixkiller6 (#120220) üzenetére


rlazol
addikt

medál és embléma biztos, de valami "zsíros" küldi is lesz szeptemberben aminek ez a belépője.

jövő hétre az NA szerveren 50k lepattanó van.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120224) Sixkiller6 válasza rlazol (#120223) üzenetére


Sixkiller6
őstag

50 pattanó még nagyján, tier 10ben 1-2 lövés meccsenként hoz 1000et
de ez a spot nagyon gáz

- no es importante -

(#120225) jagada válasza kchryss (#120195) üzenetére


jagada
őstag

Van reális esélye annak, hogy a megadott időn belül az ember kigrindeljen egy T8-as prém tankot?
Nagyságrendileg mennyi csatát kell hozzá nyerni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#120226) rlazol válasza Sixkiller6 (#120224) üzenetére


rlazol
addikt

:K
még én is hozok az E100-val 2k lepattanót csatánként, pedig nagyon béna vagyok vele. Bélával dettó.
spot nehezebb ügy, de volt rá egy hét, ha tudtál játszani.

jagada: prém tankot nem lehet kigrindelni, max vásárolni...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120227) adrian360 válasza rlazol (#120226) üzenetére


adrian360
őstag

faceit versenyeken lehet nyerni, illetve faceit pontokat gyűjteni, amiből vehetsz tankot

(#120228) rlazol válasza adrian360 (#120227) üzenetére


rlazol
addikt

ezt nem tudtam, sry. :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120229) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
ez a csavo nem egeszen ugy jatszik vele mint en :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120230) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

kv1s elso csataja a normal agyuval, faxan leloptam a killeket :)
masiknak alig volt penetracioja, most aze jobb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120231) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ászt érő körnek nem gondoltam volna, sajnos 2 db IS-7re való lövöldözésre elment 10db gold, abból lett vagy 3-4 átütés. :(( Semmi epic medál, csak 300 méterről vagy közelebbről minden dmg. ;]

(#120232) kchryss válasza grizlisandor (#120231) üzenetére


kchryss
addikt

És még sikerült 42-t spútolnod is. :C ;]

(#120233) jagada válasza BÁ Nutrition (#120230) üzenetére


jagada
őstag

Légy szíves az első osztálynál rosszabb köröket mellőzni a tocsikból, kivéve, ha tocsiklakóval, vagy valaki más prominens személyiséggel találkoztál a csatában!

(#120229) BÁ Nutrition: csak az első felét néztem a videónak, de a lövéseinek több mint a 60% nem sebzett semmit, szvsz. elég szar teljesítmény, mondjuk, lehet, hogy a végére megtanult lőni, azt már nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#120234) grizlisandor válasza kchryss (#120232) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jaja, a küldi nagyon nem hat meg. :DDD

(#120233) jagada: Ugyan miért is ne tegye be a csatáit?
Úgy tudom egy ideje el van törölve a min 1 osztály vagy nem?

(#120235) rlazol válasza grizlisandor (#120234) üzenetére


rlazol
addikt

el van törölve, elvileg beteheti, de "nem szoktuk", inkább az off-ba. :K

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#120236) notika77 válasza rlazol (#120235) üzenetére


notika77
senior tag

Az OFF-ot tartsuk már tisztán! Ide lehet szemetelni.

(#120237) emre válasza notika77 (#120236) üzenetére


emre
veterán

Szavazzuk meg hogy szavazunk róla! :DDD

Szerintem kellene egy low eff wot topik, egy átlagos wot topik és egy unicum wot topik.
Mert én pl. nem nagyon értem amit mondjuk BÁ Nutrition (nem személyes, mást is írhattam volna, de tényleg nem értem) kolléga írogat mostanság, de néha azt sem amit Diegho. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#120238) KisApám válasza emre (#120237) üzenetére


KisApám
addikt

Kellene egy BackSeatGamer topik is :P

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#120239) BÁ Nutrition válasza jagada (#120233) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ok, nem tudtam h gond :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120240) h1mpi válasza notika77 (#120236) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Te kinek az újra regje vagy? A kérdés költői, nem is Neked szólt :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120241) zodo


zodo
nagyúr

Tudom nem rég volt téma de csak hátha meggondoltátok magatok.
T-54-re melyik löveget, 201 -es átütés de pontosabbat?

(#120242) #15106560 válasza zodo (#120241) üzenetére


#15106560
törölt tag

Akit hallottam ezzel kapcsolatban nyilatkozni, mindenki a 201 penes ágyút javasolta.

(#120243) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Ismertek olyan modot, amivel tetszőleges chat-szövegeket lehet kirakni a parancs-tárcsára?

Olyasmi ,mint ami régen nagy divat volt, ez a "Do you have any more of those bright ideas [name]?"

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#120244) zodo válasza #15106560 (#120242) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi akkor jól figyeltem. :R

Szerk:

Viszont ha már itt vagyok: Obj.140 vs T-62A és melyik miért? :)

[ Szerkesztve ]

(#120245) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Egy igazán szemét és lopkodós, kempülős, megindulós Cromwell B kanyar :DDD

Szegény Tigrincs a 2. lövés után pukkant ;]

replay akit érdekel

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120246) emre válasza h1mpi (#120245) üzenetére


emre
veterán

Azon kívül hogy gratulálnék az eredményhez, :R felhívnám a sebzés mennyiségére azok figyelmét akik nem értik, hogy egy T9-es géppel miért nem lehet 4k sebzésre ász medált szerezni. És ez csak hatos gép. :D

De itt egy nyolcas CDC ász, amit nem túl régen csináltam csak viszonyításként. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#120247) h1mpi válasza emre (#120246) üzenetére


h1mpi
nagyúr

szép kör, jól fizetett :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#120248) jozefgucci1 válasza notika77 (#120236) üzenetére


jozefgucci1
addikt

+1 A tartalom alapján ami néha itt megy ez inkább az OFf kategória .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#120249) BÁ Nutrition válasza jagada (#120233) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt mondta azert jatszott ugy mert ha megvarja h rendesen beszukul akkor tul sok idot tolt kint mint celpont. alapbol vmi 3,4 sec az aiming time. persze ez nyilvan szituaciofuggo

raktam ra celzas es toltesgyorsitot igy egesz turheto
nem vartam meg míg akcio lesz. igazabol ez a tank max 10 jobb kor alatt behozza /db nálam is. szal normalis játékosnál hamarabb. farmolni eddig a legjobban hoz de valszeg a tier miatt.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#120250) DaveHutt válasza zodo (#120244) üzenetére


DaveHutt
őstag

Mindkettőt vedd meg majd, preferencia kérdése, hogy ki melyiket szereti, nekem a T62a jön be.

140 előnyei: magasabb végsebesség, -6 fok ágyúsüllyedés, erősebb frontpáncél (asszem 180mm effektív), kisebb tank.
140 hátrányai: torony teteje papír + 2 kupola, mozogni kell vele (megoldható ilyen ágyúval), ammorack, benzintartály elöl és oldalt, szokták vinni, ha nem rejted.

T62a előnyei: jobb agilitás (jobban fordul), irgalmatlan erős torony, tetejét sem viszik át, egy kupola van rajta, kicsivel jobb ágyústatok, jóval jobb modulelhelyezés.
hátrányai: alacsonyabb végsebesség, nagyobb tank, alacsonyabb effektív front páncél (160mm).

Edit: ezt a spotolós küldit tegnap vettem észre, 35k-nál tartok. Ráfeküdtem a lightokra, hogy legalább véennyolc menjen, ha már a winrate zuhan. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.