Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Gondoltam,megnyitom ezt a topicot,mivel még nincs ilyen és ezeknek a hűtőknek nem igazán van otthonuk.
Számtalan kompakt vízhűtő létezik,az ezzel kapcsolatos kérdések,tapasztalatok mind jöhetnek ide,ebbe a topicba. :)

(#2) spanglee001


spanglee001
addikt

első első első:DDD :DDD
Seidon 240m volt régen, jó kis ketyere halk pumpa, a ventik egész jó légszállítással üzemelnek, és alapjáraton halkak, de tudnak tornádót is kelteni. Nem szétszedhető sajna, és a vízcső elég rövid mivolta miatt, kevés mozgásteret ad. fx8350 cpu-t 50 fok alatt tudott tartani. A radik beszereléséhez adnak egy gumi rezgéscsillapító kengyelt is. Összességében ha csak procira kell víz ez is jó választás lehet, de sajna én kinőttem :R

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#3) ViZion válasza bombibmw (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, köszi!
Szerintem írd be az elsőbe az épített vizes topik linkjét, meg még párat, pl. moddingos, gányolós (sok kezdő vizes onnan indul... :D ), etc. Később lehetne bővíteni típusokkal, esetleg véleménnyel, tesztekkel. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) bombibmw válasza spanglee001 (#2) üzenetére


bombibmw
veterán

:D
Jó cucc a Seidon,tesztek alapján ott van elől a kompaktok között.
Mennyit nyertél a vízzel a Seidonhoz képest?
Köszi a véleményt! :)

(#3) ViZion:
:R
Igen,lesz itt még mit alakítani és az is időbe fog telleni,amíg felfedezik a topicot.
Megmondom őszintén,hogy én sem vagyok egy nagy kompakt mágus,de ismerek egy-két darabot azért belőlük.
Ha mindenki úgy akarja,nem lesznek off HSZ-ok azon topicokban(cpu hűtő,víz),ahol eddig voltak. :)

Mindenki leírhatja tanácsát,meglátását,tapasztalatát,ne tartsa magában! :)

(#5) spanglee001 válasza bombibmw (#4) üzenetére


spanglee001
addikt

ugyanúgy 50 fok alatt a cpu de a vga is, kb ennyit nyertem. meg azért halkabb ventifordulaton képes hűteni, hőmérséklet emelkedési görbe alapján növeli a ventik fordulatát az aquaero :DDD , bf4 nél 48-50 fok között maradnak, a ventik kb 70-75 százalékon vannak. 60 fokra állítottam hogy akkor már maximum hűtést adjanak a ventik. a vga 7970 oc, egyszer belaggolt valamiért a bf, akkor csak úgy random húztam rajta 10% ot a ccc-ben, azóta úgy jár de 1 fokot sem emelkedett a hőfok érdekes dolog ez, de amíg minden jó nem foglalkozok vele. :R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#6) eventus válasza bombibmw (#1) üzenetére


eventus
veterán

Szuper ötlet! :)

Mindenkinek: nem kell félni a kompaktoktól, remek előnyei vannak. Sztereotípiákat felejtsük el :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#7) bombibmw válasza spanglee001 (#5) üzenetére


bombibmw
veterán

Na igen.
Az a cucc,ami nálad van,nem éppen szokványos,még egy tapasztalt vizes kollégának sem. :)
Én próbáltam már mindent,kezdve a gyári hűtőtől,a nagy toronyhűtőkön át,egészen az épített vízig,de talán a kompakt az,ami a legjobban bejött.
Nagy előnye,hogy mindegy,milyen memóriákat raksz mellé,hűtésteljesítményben és árban sem rosszak,valamint esztétikusak(van,amelyik nem persze).
Persze,vannak jobbak-gyengébbek,de így mindenki megtalálja azt,ami legjobban megfelel a számára.
Az épített víz azért más kategória.
A határ a csillagos ég,míg egy kompaktnál azért van egy felső határ.
A venti is érdekes téma,hiszen míg az egyik ember nem annyira érzékeny a hangra,addig a másik igen.
Nálad mondjuk nem sok hallatszik ki az asztalból. :D

(#6) eventus:
Jól szólsz,ó eventus. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#8) spanglee001 válasza bombibmw (#7) üzenetére


spanglee001
addikt

igen nem volt gond a seidonnal, aztán a vga ra is találtam valami full cover hybrid egybevizes témát, de senkinek nem volt vele tapasztalata. Egyszer hazafelé sétálva számtech bolt ablakán át látom gépház beépített vízzel blokkal bővíthető 30k, majdnem a kirakaton keresztül rohantam be a boltba és valóban úgy volt és annyi volt, mondtam 15 perc múlva itt vagyok érte addig nyugodtan mehet a papírmunka :DDD ez volt az, viszont 60 fok fölé engedte a procit a single radijával, de itt már adtam neki locsolócsövet, slag csatlakozóval autóradit, ezen már kiéltem magam :DDD a hőfokok is csökkentek, és rájöttem megy ez nekem :B
aztán megépítettem a sajátom, végül is örömömet lelem benne, meg egy élmény ha magának pakolja össze az ember, az eláztatásokkal egyetembe :O

de a kompakt vizek egészen jók nem tudom miért szídják őket, egyszer néztem valami listát a legolcsóbb volt tán a herkules 5k ért a felső határ talán 30k körül volt, 6-8 fok különbség volt köztük. Az újabbak meg hogy bővíthetőek is, az nagyon nagy plusz pont nekik. A hang meg relatív, pl a váci úton (6 sávos) mellett, másabbak a hangviszonyok :DDD

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#9) marco0007


marco0007
tag

Ha már megnyílt a topic, bejegyzem elsőként ezt a csoda masinát:)
RAIJINTEK Triton

Nagyon jó cucc, prime alatt nem ment 60fok fölé a hőmérsékletem illetve BF4 alatt (3óra) 45fok körül mozogtak az értékek:) Azt mondják hangos a pumpa és a 2 venti. Nah most merem állítani, hogy nem tudtam az elején megmondani, hogy működik e az egész rendszer vagy sem (pedig világítottak a ledek). Beletöltöttem a színezéket és onnantól tudtam, hogy megy:) (befestette az egész rendszert). Sajna nem rendelkezem szép felbontású kamerával így sajna nem tudtam megcsinálni az első magyar unboxingot és persze tesztekről is csak kép lesz. Eddig bátran ajánlom kategória nálam:) Illetve van olyan ventilátor amit esetleg felrakhatok a radira a gyáriak helyett és mondjuk jobbak a hűtési eredményeik? Vagy mondjuk tiszta fekete?:D

[ Szerkesztve ]

(#10) eventus válasza marco0007 (#9) üzenetére


eventus
veterán

Akasa - Apache Black

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#11) Delta-Laca válasza marco0007 (#9) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Látom csak megvetted ;] Így akkor már a RAM-bővítés sem fog gondot okozni :) Majd meglesem ha arra járok :B Ha jó ventit akarsz rá és nem sajnálod a pénzt rá, akkor saját tapasztalatból Noiseblocker eLoop B12-P :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#12) Grózi


Grózi
Topikgazda

Ezt valaki igazán letesztelhetné,nem találtam róla semmit.[link]
Ha nem hangos a pumpa,akkor elég jó az ár-érték aránya,bár továbbra is tartom hogy egy komoly léghütő hozza a kompaktok szintjét általában kisebb hang mellett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#13) eventus válasza Grózi (#12) üzenetére


eventus
veterán

Nem vitatja senki, de a kompakt szo jelent tobbet adott esetben :) Bar kemenyebb tuning eseten jobbak ezek.

Tesztekben nem panaszkodtak a pumpara.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) Grózi válasza eventus (#13) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Keményebb tuning esetén?
A 4790K-mat 10 fokkal feljebb engedte a H100 mint a HR-02 Macho akárhogy tutultak a ventijei-erről ennyit.(aki nem hiszi látogassa meg a Merlinhardver All times cpu cooler listáját és nézze meg hol van a H100 + mekkora zajjal)
Corsairből volt H100,110 és mindegyiknek elég hangos volt a pumpája ráadásként. Corsairt nem vennék soha többet,viszont ez a Lepa érdekelne-hol olvastál róla tesztet?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#15) bombibmw válasza Grózi (#14) üzenetére


bombibmw
veterán

Az én H110-emnek semmi hangja és még vezérelni is tudom.
Bármilyen cpu igényes játékot futtattam eddig,nem ment a maghő 57 fok fölé 4,6GHz-en úgy,hogy alatta van egy Sli.
Igaz,a proci kupaktalanítva van,de így normális a hőátadás és vízzel sem volt sokkal jobb a hőfok.
Vannak alternatívái léghűtésben is,de ott a borda betakar mindent és kb. az 1 kilósok hozzák ezt a szintet,vagy még azok sem.
A súly persze nem gond, egy minőségi deszkának.
Sok előnye van egy kompaktnak.
Nem tetszhet mindenkinek,de ez ugyanúgy érvényes mindenre az életben. :)
Az az Enermax így ránézésre is megér 20k-t simán.
Szerintem nem csinál rossz vásárt vele senki,mégha nincs is róla tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Grózi válasza bombibmw (#15) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Macho féloldalas kialakítású,de a ventinek hála az első memslotba nem teszel magas ramot.A súly se mindig mérvadó,van hogy a kisebb jobban hűt.Neked szerencséd van a H110-l,sok embernek azon is jelentkezik a pumpahang-bár a H100-nál gyakoribb.
Aláírom hogy megvan a kompakt előnye,de a jelenlegi áraknál én 35-40k-t biztos nem ér meg.A Lepa viszont 20k-ért felkeltette az érdeklődésem,csak az zavar hogy nincs róla egy teszt se.Várok,valaki majd csak leteszteli..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#17) Erdei88 válasza Grózi (#16) üzenetére


Erdei88
veterán

35-40 ezer ára már nevetségesek.

Én már nem vennék kompakton kívül más hűtőt. Nekem a szerelhetőség , tisztíthatóság többet ér, mint adott esetben 1-2 fok mínusz vagy annyi se

Engem a Deepcool Gamer Storm Captain 360 érdekelne, de nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Grózi válasza Erdei88 (#17) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az is egy érdekes darab.Nálunk kapni egyáltalán?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19) eventus válasza bombibmw (#15) üzenetére


eventus
veterán

Nem USD elszámolási, azért olcsóbb, mint egy Corsair. De teljesítményben nincs lemaradva az ár miatt.

(#18) Grózi: itthon csak frászt, hogy nincs. Ha van, akkor az ár miatt :(( H100i zaja orvosolható jó ventikkel és máris nincs gond. De bármely gyártó kompaktjaban elég magasak a fordulatok, felesleges. Ha a lapátok megfelelőek és jó a legszallitas/ nyomás, alacsony fordulat is elég. 50-52 fok nálam 800-on.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20) eventus


eventus
veterán

Test du Watercooling Liqmax II 240 d’Enermax: [link] Lepa ugyanaz, más logo :) Magyar vélemény: [link]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21) Grózi válasza eventus (#19) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem a venti a gáz(mindegyik gyárinál van jobb) hanem a pumpa hang.Azzal nem tudsz mit csinálni,de nem mindegyik hangos.Hát igen Mo.-n még lábrázást is előbb kapsz.. ;]
Kösz a tesztet!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22) eventus válasza Grózi (#21) üzenetére


eventus
veterán

Mostani harmadikom nem zajos :DD H105 szívesen lenne, de horror ára van, használt nem érdekel.

Test de l’Aquachanger 120 de LEPA: [link] Tetszik ez a nagy robusztus blokk :B

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) eventus válasza eventus (#22) üzenetére


eventus
veterán

Egy másik teszt: [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#24) marco0007


marco0007
tag

Hogy beindult ez a topic:D Most, hogy pár napja használom ezt a Raijintek Tritont, azt kell hogy mondjam, csak venti cserére szorul. Csak még mindig nem tudom, megéri e ezeket szabályozni vagy sem (mármint a pumpát)?

(#25) Erdei88


Erdei88
veterán

Rendeltem egy Enermax Liqmax 240et. 3 év garancia van rá. Sajnos a H105 megy gariba

(#26) Grózi válasza eventus (#22) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3-ból nem is rossz arány :DDD Kösz a teszteket! Lehet meglépek egyet,legrosszabb esetben is max. 5k buktával eladom.
Erdei88
Még a te tapasztalataid megvárom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#27) hszilard666 válasza Erdei88 (#25) üzenetére


hszilard666
veterán

Mi történt vele? A h105 öt nem mostanában dobták piacra?

"To live is to suffer. To survive is to find meaning in suffering."

(#28) Erdei88 válasza hszilard666 (#27) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha csak bekapcsolom is van egy alap zúgó/búgó hangja. De ha max tekerem a pumpát akkor kezdolődnek a bajok

(#29) Grózi válasza Erdei88 (#28) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A szokásos Corsair probléma a jelek szerint a 105-nél is megvan,részvétem!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#30) eventus válasza Grózi (#29) üzenetére


eventus
veterán

Na mert más kompakt nem zizeg, mi?:)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#31) Grózi válasza eventus (#30) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy dolog ha zizeg,de a traktorhang egy másik.. :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#32) eventus válasza Grózi (#31) üzenetére


eventus
veterán

Többi is lehet traktor. Nevetséges milyen kis elektronika/ mechanika van benne. Ha fél, de akár egy centivel is vastagabb lenne a pumpa, elferne jobb is benne.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#33) Grózi válasza eventus (#32) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mi már egy H100-t csináltunk amin elfüstölt a pumpa ic-je(fordítva kötötték be a molexet,miután megtoldták),filléres az elektronikai rész.Igen a többi is lehet hangos,csak általában nem az.Járt nálam Antec,Thermaltake,Coolermaster és Corsair kompakt is több darab.A coolermaster seidonnak volt egyedül zajosabb a pumpája,de az nem keverendő a Corsair hangjával(már amelyiknél előjött)-na az durva.És rengeteg a hibás-hangos darab.
Védheted ahogy akarod,de itt fórumon is rengeteg embernek volt gondja vele.Nem vagyok márka fanatikus,de kompaktba Corsairt én biztos nem veszek,mert elég jó az esélye hogy belenyúlok.(te is írtad,hogy 3-ból 1)
Csak szégyen hogy egy ilyen nevű és árú gyártó milyen sz@r pumpákat használ.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#34) hszilard666 válasza Grózi (#33) üzenetére


hszilard666
veterán

+1
Nálam a h80i a h60 és a h100i is hangoskodott egy idő után :O

"To live is to suffer. To survive is to find meaning in suffering."

(#35) Erdei88 válasza Grózi (#29) üzenetére


Erdei88
veterán

A nagyobb bajom, (ezért is vettem meg az Enermaxot), hogy nem hiszem, hogy cserélik. Majd jön a levél, hogy visszaadják az árát, újat meg nem veszek 43 ezerért :Y

(#36) Grózi válasza Erdei88 (#35) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezeket nagyon megsütötte a nap mikor áraztak.. :U Feléért esetleg bevállalnám a rizikót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#37) eventus válasza Grózi (#33) üzenetére


eventus
veterán

Nem védem, én is most adom el :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#38) eventus válasza Grózi (#36) üzenetére


eventus
veterán

Dollár miatt annyi

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#39) Grózi válasza eventus (#38) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amíg van 20k-ért is 240-s kompakt(Lepa,Enermax),addig hiába indokolják a dollárral.1-1,5 hónapja elugrottak az árak az euró árfolyamra hivatkozva,azóta vissza ment az előtte lévő szintre az euró-az árak mégse követik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#40) eventus válasza Grózi (#39) üzenetére


eventus
veterán

Attól függ miben van elszàmolva. De nekem is tetszik ez az enermax. Gryphon lap színéhez menne is :) De akkor is nagyon olcsó, olcsóbb mint egy felso leg.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#41) Grózi válasza eventus (#40) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem kinézetre inkább a Lepa jön be.Az enermax tényleg passzol a Gryphonhoz!
Viszont forgattam-nézegettem a H440-em és arra a megállapításra jutottam hogy lehet nem váltja be a reményeim ebben a házban a kompakt.Felülre a zárt tető és a hangszigetelő szivacs miatt szerintem nincs értelme tenni,előre viszont csak úgy lehet hogy befele fújjon.
Holnap elhozom haver H100i-jét(még nem zörög :DDD ) és letesztelem a hőfokokat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#42) eventus válasza Grózi (#41) üzenetére


eventus
veterán

Most is teszteket olvasok, csàbulok basszus :( Igazából 280ast szeretnék, hogy teljesen kitöltse a ház tetejét.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#43) Grózi válasza eventus (#42) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na mi meg úgy döntöttünk holnap csinálunk egyet!A résztvevők:Corsair H100i,Hr-02 Macho,Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme.Mivel van itthon 2db új Akasa Viper (AK-FN073) amely ugyan 14cm-s,de 12-s furatokat és jó technikai paraméterekkel((109,55cfm,2,91 mm-H2O) rendelkezik,így az összes hűtőt ezzel használjuk.
Megcsináljuk a H440-ben és kiszerelve is.Ha van rá igény akkor holnap jelentkezem a hőfokokkal!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#44) kisza25 válasza Grózi (#39) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

ja csak a raktáron lévőket még azon a magasabb áron vették és így nem veszi meg senki, ezért marad az ár

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#45) Grózi válasza kisza25 (#44) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem mindenre igaz,volt ami hiánycikk volt és csütörtökön érkezett nagykerbe-mégis magasan van továbbra is az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46) Grózi válasza eventus (#42) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na eldőlt,marad a Macho.A h440-ben durva különbségeket mértünk(főleg a vga hőfoka ugrott meg a befele áramló meleg levegőtől) és kiszerelve is 6-7 fokot vert a H100i-re+sokkal előbb is hűlt le terhelés után a proci.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#47) eventus válasza Grózi (#46) üzenetére


eventus
veterán

Azért nem árt, ha kifelé fúj a h100i :) lehet jobb egy-ket lég, de másban előnyösebb egy kompakt.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#48) Grózi válasza eventus (#47) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez igaz,ezért is gondolkodtam el rajta+ kell a változatosság-viszont sajna a H440 zárt teteje miatt nem lesz benne kompakt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#49) eventus


eventus
veterán

20 liquid cooling sets group test: better than air? [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#50) Erdei88 válasza eventus (#49) üzenetére


Erdei88
veterán

Kraken X60 jól tejesít, kár itthon ez is arany árban van :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.